'Lekker Dier weet niet hoe het is geen kinderen te krijgen' De eerste de snelste Nieuw plan woningen Beethovenlaan ec Nieuwe informatrice Moeders voor Moeders: e> Burgerlijke Stand Kinderopvang Kooipark (3) Speciale bakken voor oud papier LEIDEN De gemeente is overge gaan tot het laten plaatsen van 25 oud-papierbakken. De bakken staan voorlopig alleen in de wijken Stevenshof, Morskwartier, Zuid- West, Raadsherenbuurt en Meren- wijk. Deze wijken gelden als proefge bied. De directie reiniging van de gemeente bekijkt gedurende een jaar hoe de animo is onder de be woners om het oud papier van het overige afval te scheiden en in de speciale bakken te plaatsen. Het is de bedoeling, bij welslagen van de proef, om vijftig bakken te plaat sen, ongeveer één per 2000 inwo ners dus. De reinigingsdienst ver wacht dat jaarlijks 100 ton oud pa pier in de bakken zal belanden, op een totale produktievan 5000 ton. De papierbak op de bak op de fo to staat aan de Lage Morsweg. (foto Holvast) DINSDAG 18 JUNI 1985 LEIDEN - De Protestants Christelijk Wo ningbouwvereniging (PCW) heeft 130 bewo ners van de Beethovenlaan een voorstel ge daan voor woningverbetering. Dit voorstel is het gevolg van protesten die bewoners eerder dit jaar lieten horen nadat, zonder enige in spraak van hun kant, door de vereniging groot-onderhoudsplannen waren aangekon digd. Behalve tegen het ontbreken van inspraak in de plannen richten de bezwaren van de be woners zich ook tegen de kwaliteit van het groot onderhoud. Zij vrezen dat de werkzaam heden aan de klachten, die ongeveer 80 huur ders in een enquête kenbaar hebben gemaakt, onvoldoende tegemoet zullen komen. Donder dag is er in de Bevrijdingskerk een bewoners avond waarop de aanwezigen hun mening over de plannen kenbaar kunnen maken. Het huidige voorstel van de PCW behelst plaatsing van een deur tussen tussen trappen huis en hoofdingang, nieuwe postkasten, het aanbrengen van bellen en een deurtelefoon om vandalisme tegen te gaan en - mede daar om - een afsluitbare deur op rijwielingang. Dit laatste zal ook de tocht in het souterrain en stookkosten op laagste verdiepingen vermin deren. Voorts komt er een afsluitbaar hek bij de brandtrap, alle keukens worden aangesloten op het ventilatiekanaal en wordt het dak gëiso- leerd met isolatieplaten van 5 centimeter dik. De totale huurverhoging bedraagt rond de achttien gulden per maand, als alle bewoners akkoord gaan. Dubbel glas is tevens mogelijk, voor 2,20 gulden extra huur per maand. De maandhuur schommelt nu om de 260 gulden. Over de bezwaren van de bewonerscommis sie over de kwaliteit van het onderhoud is wei nig terug te vinden in het PCW-voorstel. Met name wat de bestrijding van vocht- en wate roverlast betreft hebben de bewoners hun twijfels. Zij vinden dat veel meer kozijnen aan vervanging toe zijn. Voorts menen zij dat de voorpui meot worden vernieuwd. De onderhoudsbeurt, die in september moet beginnen, voorziet in de vervanging van kozij nen in de woonkamer, in de gevels en aan de galerij op de vierde verdieping, het aanbren gen van nieuwe plafonds in trappenhuis, ver vanging van de voordeuren, nieuwe dekvloe- ren op de galerijen, reparatie van beton en metselwerk, nieuw keukenblok, vervanging van sanitair en het aanbrengen van mechani sche ventilatie in douche en toilet. OEGSTGEEST - "Voor vrouwen die geen kinderen kunnen krijgen is het iedere maan( weer afwachten of het is gelukt, die problemen worden zwaar onderschat. Op den duu: zijn er natuurlijk vrouwen die zich af gaan vragen of het ooit nog wel lukt. Wij proberei die vrouwen te helpen met behulp van de urine van zwangere vrouwen", vertelt D.B. Wessels Boer-Stallman, die sinds twee maanden informatrice van Moeders voorMoedersj is in de regio Leiden. LEIDEN - Wie regelmatig naar de televisie keek, herkende hem als Bekende Nederlander; voor wie geen treurbuis in huis heeft, was hij een gewone verdachte die vorig jaar te hard had gere den. Voor sommigen was hij dus de eerste de beste, voor anderen niet. Honderd vijftig kilometer per uur zou hij hebben gereden. On mogelijk, oordeelde onze Beken de Nederlander. "Sneller dan honderd heb ik wel gereden, dat geef ik direct toe, maar honderd- vijftig, nee, dat kan niet. Ik weet dat uit ervaring". De politieman had een tijdje achter hem gereden. Toen hij de verdachte had aangehouden, zou hij hebben gezegd: "Ik zag hoe snel u de afstand tussen de paal tjes aflegde. U moet minstens honderdvijftig hebben gereden". De verdachte leverde kritiek op deze methode om de snelheid te bepalen, wat hij gisterochtend ook tijdens de zitting van het kantongerecht deed. "Hoe kan iemand nou op die manier de exacte snelheid bepalen?" Ja, alles goed en wel, maar waarop baseerde hij eigenlijk zijn oordeel dat het geen hon derdvijftig was geweest, wilde de rechter weten. "U twijfelt klaarb lijkelijk helemaal niet aan uzelf'. "Moet u luisteren", antwoord de de verdachte. "Ik heb een de montabel dak. Zodra ik harder dan honderdveertig ga, begint dat dak te rammelen. Bovendien zat er op die dag een dame naast mij en ook daarom is het uitge sloten dat ik harder dan hon derdvijftig reed". Die eerste reden klinkt logisch, maar die tweede? Het is toch ook heel goed mogelijk dat hy juist harder reed dan honderd vijftig omdat er een dame naast hem zat! Zo van: kijk mij eens. De Bekende Nederlander bleek al vaker te zijn aangehou den voor te hard rijden. In '83 had hij maar liefst drie onder scheidingen gekregen, zoals de rechter het ironisch uitdrukte. Omdat hij wel vaker met het gas pedaal had gespeeld, vond de of ficier van justitie een geldboete van vierhonderd gulden op zijn plaats. "En de volgende keer ris keert u een ontzegging". De rechter veroordeelde hem conform de eis. Voordat hij de zaal verliet, wilde de Bekende Nederlander nog één ding we ten: wanneer was het stadium aangebroken dat hij weer in de gevarenzone kwam? Met andere woorden: hoe lang moet ik me keurig gedragen? Iemand in de zaal grinnikte. De rechter zei dat hij op die vraag geen antwoord kon geven. "Maar als ik u was, probeerde ik de eerste jaren maar blanco te rij den". Snel en resoluut beende de verdachte vervolgens naar de deur. Maaltijden Hij had een café in Noordwijk, de gezette verdachte. Hij mocht, met andere woorden, geen eten serveren. Dat wil zeggen: twee warmcomponenten kon hij de bezoekers voorzetten, zoals hij zelf zei. Twee warmcomponenten? Nooit van gehoord, maar met een beetje fantasie begrijp je wel wat de caféhouder bedoelde: hij mocht uitsmijters verkopen en balletjes gehakt. In elk geval geen complete maaltijden, want die vallen in de categorie drie warmcomponenten. En toch had hij dat gedaan vol gens het proces-verbaal. De ver dachte ontkende het echter in een verhaal dat hij had opgesteld en opgestuurd naar de officier van justitie. "Ik maak veel maal tijden en eigenlijk ook niet", had hij geschreven. door Wim Brands Wel en tegelijkertijd niet - wordt daar maar eens wijs uit. Wat bedoelde hij nou eigenlijk? Nou, hij zette z'n gasten dus wel eens een maaltijd voor, maar die kwam uit de diepvries. Dus om nou te zeggen dat hij maaltijden maakte - nee. "U doet zichzelf tekort", vond de rechter. "De verbalisant heeft namelijk gezien dat u verse spul len in huis had, een emmer vol worteltjes bijvoorbeeld. En op uw menukaart stonden tourne- dos, varkenshaas...kortom: geen diepvriesvoedsel". De verdachte had hierop niets te zeggen. Behalve dan dat hij in middels een ontheffing had en dus wel maaltijden mocht verko pen. "Het was niet de eerste keer dat u voor zoiets werd bekeurd", sprak de officier van justitie ver volgens. Honderd gulden boete eiste hij. En met die straf was de rechter het eens. Moeders voor Moeders bestaat sinds 50 jaar en zamelt urine in van zwangere vrouwen. De urine van zwangere vrouwen bevat in de eer ste vier maanden namelijk het hor moon HCG. Bij vrouwen die geen kinderen kunnen krijgen ont breekt het vaak aan de hormonen F.S.H en L.H, maar het hormoon HCG kan de werking van deze twee vervangen zodat er alsnog zwangerschap kan ontstaan. "De vrouwen die zich aanmelden om urine af te geven doen dat al tijd, omdat zij de paren willen hel pen die geen kinderen kunnen krij gen", vertelt Wessels Boer-Stall man. "Ik vind het opmerkelijk dat er haast nooit over het probleem kinderloosheid wordt gesproken. Er zijn zoveel praatgroepen voor vrouwen, maar ik heb er nog geen één kunnen ontdekken voor vrou wen die geen kinderen kunnen krijgen. Terwijl deze groep met grote problemen te kampen heeft. Na verloop van tijd worden de vrouwen namelijk bang dat het nooit meer zal lukken. Maar het komt ook wei voor dat die paren dan een kind adopteren en na een jaar zelf in verwachting raken, dus het kan ook psychische oorzaken hebben. Als ze dan eenmaal het eerste kind hebben gekregen zijn ze vaak vlak daarna al in verwach ting van het tweede". door Ivon Vermeulen Moeders voor Moeders" kan alleen werken ma üw hulp! ,:jmP Ja, gewoon om te helpen! Gevoelig In Nederland blijft ongeveer 10 procent van de paren ongewild kinderloos. De oorzaak hiervan kan zowel bij de vrouw als de man liggen, maar exacte cijfers hierover zijn onbekend. Wel zijn er cijfers afkomstig van een onderzoek dat het CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) in 1982 hiernaar deed. Daaruit blijkt dat in de leeftijd van 18 tot 19 jaar 0,6 procent potentieel de kans heeft kinderloos te blijven en bij vrouwen in de leeftijd tot 35 jaar 8,1 procent de kans loopt om geen kinderen te krijgen. "Het CBS denkt dat er nog meer geval len zijn, maar vermoedt dat de mensen er niet over durven te pra ten", aldus de informatrice. "Het is natuurlijk een heel gevoelig onder werp en ligt erg emotioneel bij veel De urine dat door Moeders voor Moeders wordt verzameld gaat naar Diosynth in Oss die de HCG hormoon uit de urine haalt en het Met dit pamflet timmert de orga nisatie Moeders voor Moeders aan de weg. (foto Holvast) over de hele wereld doorverkoopt aan farmace'uthische bedrijven, waaronder Organon dat het tot het preparaat Pregnyl verwerkt Maar de HCG wordt niet alleen voor be paalde vormen van onvruchtbaar heid bij vrouwen gebruikt. Het hormoon is een cyclus regulerend hormoon en helpt dus ook tegen onregelmatige menstruatie of af wijkingen bij mannen. Moeders voor Moeders heeft haar hoofdkantoor in Oss onderge bracht. De organisatie heeft zo'n 100 informatrices die over het hele land zijn verspreid en die contac ten onderhouden met de vrouwen die urine afgeven, maar ook met artsen, kraamcentra en ziekenhui zen in contact staan. "Onze taak is om zo goed mogelijk en zo veel mo gelijk informatie te geven, zodat de vrouwen weten waar ze aan toe zijn en zelf kunnen kiezen of ze er aan mee willen doen. Vroeger werden de vrouwen die urine afgaven per week betaald voor de urine, maar dit werd door de vrouwen niet ge waardeerd, omdat zij hun urine niet wilden verkopen, maar het de den om anderen te helpen. Nu krij gen ze onder andere een geboorte- Negatief De laatste weken is Moeders voor Moeders in een negatief dag- licht komen te staan door de acties j van Lekker Dier. Deze organisatie beweerdt dat 90 procent van de in- I gezamelde urine wordt gebruikt voor de bioindustrie. "Wij hebben door die acties 30 procent minder aanmeldingen gekregen. Maar Lekker Dier komt met de halve waarheid over Moeders voor Moe ders. Ik begrijp namelijk niet waar ze het cijfer van 90 procent van- daan halen, want 7,5 procent van de urine wordt gebruikt voor de j bioindustrie, dus nog steeds wordt I 90 procent voor vrouwen gebruikt. De bewering van Lekker Dier dat er geen varkensvlees zou zijn als Moeders voor Moeders er niet was, vind ik helemaal uit de lucht gegre pen en is nergens op gebaseerd. Een Chinese geleerde spreekt in het jaar 2900 voor Christus al van lekker varkensvlees!". Wessels Stallman-Boer merkt het sarcas tisch op. In de regio Leiden hebben twee vrouwen gebeld over de acties van Lekker Dier, maar heeft er geen één de meewerking afgezegd. "Wij proberen het beleefd op te lossen met Lekker Dier. Maar ik denk dat ze niet weten waarover ze praten, omdat zij het hebben over 1000 j vrouwen in vergelijking met dui zenden varkens. En dat vind ik zeer kwetsend tegenover de vrou- i wen die geen kinderen kunnen krijgen. Het aantal ligt theoretisch potentieel rond de 80.000. In Ame rika spreekt men al over 200.000 vrouwen die worden behandeld met de HCG hormoon, dat is zo'n 15 procent van de vrouwen. Lek ker Dier weet schijnbaar niet hoe pijnlijk het is om geen kinderen te krijgen. Ze moeten bijvoorbeeld by de overheid aankloppen als ze iets willen veranderen en niet bij ons, want wij kunnen de wetge ving niet veranderen. De overheid wel". "Moeders voor Moeders is er ten slotte voor vrouwen die geen kin deren kunnen krijgen en ik betreur het daarom erg dat wij ons de laat ste tijd zo moeten verdedigen. We doen al vijftig jaar nuttig werk voor vele vrouwen, want voor hen is er echt geen andere manier om kinde ren te krijgen". LEIDEN - Geboren: Lieke Eline Maria dv. R.J.M. Alkemade en Y.L.J. Her mans; Fabian Alexander Jacobus zv. J.J. van den Nouland en E.A.M. Ber- ning; Miranda dv. J.W. Jongeleen en H. Klein; Jessie dv. R.H.J. Klein en C.S.M. Koning; Eelke dv. A.J.C.M. van den Brand en A.A.M. Tebart; Martine Barba ra Elisabeth dv. R.F.C. Spaans en P.L.J. Olsthoorn; Kim dv. C. van der Klooster; Douwe Vincent zv. J.G.M. Kerstens en R. van der Burg; Sanne Annemarije dv. R. van der Bijl en B. Kanaar; Salima dv. A. Boudour en M. Laghchim; Agnes Marjolein dv. J.E. Roos en M.H. Mossel; Pieter Willem zv. W.P. Dool en C. Otto; Suzanne dv. J.M. Leurink en M.A.M. Vervoorn; Deborah Chantalle dv. J. Diepenhorst en J. Bogaards; Paul zv. I. Verstraaten en M. Kooreman; Dieuwer- tje Anetka dv. A.J.M. de Groot en C.A. Zethof; Clasina Anne Adriana dv. A.C.W. Meijer en M.M.A. van Veldhui zen; Désirée Mattanje dv. W. Lukkien en A. Guijt; Rowena Sophia Geertruida dv. F. van Tongeren; Robert Johan zv. J.R. van Sas en M.E.J. Reijndorp; Melis sa dv. J. de Laaf en A.C. Verhoeff: René Louis zv. F. van Voorbergen en M. van Beelen; Jacoba Corine dv. C. Berkheij en G. Barnhoorn; Marlies dv. L. Borst en C.C. Ciere; Rianne Johanna dv. J.H.M. van der Zalm en M.J.H.G. van der Horst; Cornelis zv. L. J. van der Plas en G. van der Plas. Florien dv. D. Hazelhoff en A.C.P.M. van den Elshout, Paul Jean zv. J.-N. De- bourdeau en D.J.Y.T. Delpech, Rick zv. M.J.J. de Groot en J.F.A. van Bredero- de, Elyaas zv. M. El Marsse en R.M. Bou- rass, Willeke dv. K. Andeweg en M. Broek, Remmert Cornelis zv. D. Treur en W.M. Baak, Funda dv. S. Ugürlu en S. Yüksel, Martijn zv. B. van de Vlek- kert en R. Vonk, Jenny Jenée dv. R.D. Walk en K.A. Brewer, Kirsten dv. W.J.H. van Schooten en I.C.J. Doove, Priscilla Tamara dv. N. Pardon en D M. van Aalst, Evelyne dv. J.E. Noordhuis en J.C. van Leeuwen, Miki Natscha dv. J.M. Hew en N. Tsie A Foeng, Roel zv. H. Duindam en G.J. van den Tol, Maai ke dv. H. van Polanen en C.C.J. Bekke- D. Sunderland en A.E.M. Brandei, Anne Marije dv. A.F.A.T. van Iterson en H.P. Faas, Mirjam dv. H.C. van der Jagt en J.W.M. van den Haak, Esther dv. H.G. van der Jagt en J.W.M. van den Haak, Mattis zv. B.-W. Kaiser en H. Waschkie- witz, Simon Rein zv. R.S. Sijmonsma en J.A.M. van der Weijden, Nadine Merlijn dv. G.J. Jongejans en V.J.M. Wensveen, Irene dv. G.M. Goudberg en A. le Mair, Annemiek dv. G.J. Burgers en J.A. van den Berg, Marc zv. J.A. van Rijn en M.A. van Dijk, Kevin zv. N.C.M. van der Meij en L.M. Durieux, Lisette dv. J.W. Plan- jer en G.J.M. Collignon, Amoldus Igna tius zv. J.M. Warmerdam en T.L. Bij waard. Hendrik Jantinus Gerardus zv. A.R. van der Heiden en R. van Lottum, Jermain zv. C. Sierat en M.M.F. van Dijk, Robbert zv. B. Rademaker en J.J. Kevelham, Preetkirn dv. J. Singh en S.K. Goraya, Stephan Johannes zv. M.J. Kleiwegt en J.M. Vernet, Claire Antoi nette Marie dv. A.C. Redelé en A.M. Du- tilh, Patricia Allegonda Josina dv. P.A.J, van Reisen en C.J.J. Tolido, Me- lanie dv. S.P.M. de Waal en F.M.M. Stal len, Thijs zv. R.G.C. Teepe en C. Fry- zv. R.G. Carey en C.M.F. Warning. Jo- resse dv. J. de Wolf en L.C. Martijn, Pau- lette Deborah Aviva dv. A.R. de Visser en W.W. Glaudemans. LEIDEN - Overleden: G.C. van der Weijden (1931) vrl. echtgen. van P.M. van der Klaauw; A. Teljeur (1899) vrl. geh. gew. met P.A. Breddels; C.J. van der Wal (1903) man; E.A. van der Zeeuw (1941) vrl. echtgen. van A.J.M. Witte- man; J.A. van Egmond (1923) vrl. echt gen. van C. Roos; G.A. Richards (1928) vrl. echtgen. van E. Isaak; T. Ouwer- sloot (1920) man; M. Weij (1901) vrl. geh. gew. met H. Kardol; J.D. Arnold (1895) man; J. de Rooij (1904) vrl. geh. gew. met G.J. Bouwmeester; K. van Soeren (1925) man; E.J.A. van der Velden (1943) vrl. echtgen. van H.F. van Vliet; M. Jan- _.._t A. Erades: M.G. Hauer (1904) vrl.; J. Labordus (1901) man; J. van der Plas (1915) man; T.J. Swama (1896) vrl. geh. gew. met S.A. Nieuwzwaag; A.P. van Egmond (1914) man; J.H.L. Faber (1956) man; W.A. Mathlener (1900) man; J. Dubbelaar (1894) vrl. geh. gew. met A. Filippo; M. Reijntjes (1909) vrl. geh. gew. met G.J. Jacobs van den Hof; S. Balfoort (1899) vrl. geh. gew. met A.H. van Nouhuijs; A.J.W. Mulder (1958) man; J.M. Kruys (1907) man; J.A.C. van Engelenburg (1918) vrl. echtgen. van G. Poot; B. Mijs (1907) man; J. Aandewiel (1904) vrl.; C. Stamperius (1911) man; IJ. van Duin (1949) man; L. Schaap (1918) man; J.A. de Visser (1930) vrl. geh. gew. met F. Tas; J. Klaij (1912) man; G. den Heijer (1911) man; W. Guijt (1896) man; G. van Beelen (1923) vrl. echtgen. van W. Vermeer. In het 'Leidsch Dagblad' van 5 juni j.l. staat een uitvoerig artikel over de PPR/PSP reactie op de nota kinderopvang die het college on langs de inspraak indeed. In uw ar tikel schrijft u dat onze fracties na drukkelijk op de mogelijkheid ge wezen hebben om mensen met be houd van uitkering in de kinderop vang te laten werken. Dit nu moet een vergissing zijn. In onze eigen nota kinderopvang hebben we juist uitdrukkelijk ge steld dat de overheid het werken met behoud van uitkering niet moet stimuleren. Dit betekent in feite immers het aanbieden van werk tegen lager loon terwijl een rechtspositie volledig ontbreekt. (Overigens laat dit onverlet dat werken met behoud van uitkering mogelijk moet zijn indien werklo zen daar zelf om vragen). Wat we wel willen is een experiment met het terugploegen van uitkeringen in de kinderopvang. Daarbij krijgt de werknemer wel een normaal cao-loon en rechtspositie. Het ver schil tussen normale banen en te- rugploeg-banen ligt vooral in de wijze van financiering door de overheid. Bij terugploegen neemt het Ministerie van SoZaWe een be langrijk deel van de personeelslas ten voor zijn rekening. Kortom: uitbreiding van de kinderopvang... uitstekend! Maar niet over de hoofden van de werkneemsters! Rob van Lint gemeenteraadslid Morsweg 93 Leiden Lezers Schrijven Als Schoch en Van Doorninck iets wettelijk willen stellen (zie 'lezers schrijven' 5 juni jl.), mogen zij zich er eerst wel eens van op de hoogte stellen of er-een wet is en hoe deze dan wel luidt. Artikel 24 van de plaatselijke verordening zegt na melijk, en nu citeer ik letterlijk, "dat honden tussen 19.00-07.00 op een daarvoor veilige weg (lang zaam verkeer) of park los mogen lopen". Een aanvulling hierop zegt dat zelfs buiten de twee genoemde tijden op de eerder genoemde plaatsen de hond onder toezicht van de eigenaar niet aangelijnd hoeft de lopen. De redenering van Schoch/Van Doorninck is dus ge baseerd op onwetendheid. Dat een goed opgevoede hond die aangelijnd loopt, niet uit zich zelf vals wordt, is duidelijk. Wel als deze hond altijd aangelijnd zou moeten lopen. Loslopende honden zien in een aangelijnde hond vaak een mindere partij, waardoor deze wordt aangevallen, met als gevolg een negatieve karakterontwikke ling bij de aangelijnde hond. Dat verder ook niet iedereen bij machte is de hond maar even bui ten de stad te laten ravotten, be hoeft verder geen betoog. Als Schoch/Van Doorninck hun eenzijdige informatie halen bij de Kooiparkbewoners, waarom dan ook niet bij de hondebezitters uit deze buurt? Het lijkt mij erg onwaarschijnlijk dat mensen een paar straten om gaan lopen om hun eventuele vleesafval en dergelijke in het Kooipark te deponeren. Dat hon- depoep gevaarlijk zou zijn, zoals dit door sommige artsen wordt be weerd, is wel iets wat nu ineens naar voren wordt gebracht. En dat dit ook nog eens wordt vergeleken met het rijden zonder remmen en andere verkeersfouten, getuigt toch niet van veel wijsheid. Het wordt nu toch wel hoog tijd dat de diverse groeperingen, even tueel in samenspraak met de ge meente, tot een nuttig en zinvol ge sprek komen. Zodat dit nietes-wel- les-spelletje gauw tot een eind kan worden gebracht. Dan zou mis schien het door Schoch/Van Doorninck genoemde hondentoi let aan de Kooilaan verrijzen. Dat dit toilet dan iedere dag schoon gehouden moet worden, spreekt voor zich. Denk maar eens aan parvo en andere hondeziektes die zich kunnen ontwikkelen op een zo geconcentreerde plaats. In overleg met de hondèbezitters kan dan worden gesproken over een nuttige besteding van de honden belastinggelden. Toch, heren Schoch en Van Doorninck, vind ik het leuk dat jul lie zo vèr van het Kooipark meele- J.H. Derogee-Koning Sieboldstraat 23 Leiden Fancy Fair Het Lidwinahuis houdt woens dag van twee tot negen uur een fancy fair met tal van activitei ten: rommelmarkt, rad van avontuur, pony rijden, spelletjes, enz. In de loop van de avond is er een muzikaal optreden van de groep P.S. and the Footnotes. De opbrengst van de fancy fair wordt gebruikt voor de vakantie van de jongeren van het Lid winahuis. De toegang tot de fan cy fair is aan de Lammenschans- weg, tegenover de Zuiderkerk. Hengelsport DVS viste een wedstrijd in de Nieuwe Vaart. Uitslag: 1 B. Heemskerk 17 stuks-434 cm., 2 P. Kruit 14-272, 3 K. due Graaf 11- 268,4 C. Guldenmeester 4-93,5 F. Zandbergen 3-88, 6 J. Hélverstijn 5-86, 7 W. van Berkel 5-85, 8 T. Hoppenbrouwer 3-64,9 J. Sinteur 3-61,10 L. v.d. Wel 3-50. TOP viste de eerste wedstrijd van het seizoen in de Nieuwe Vaart en de Zijl. Uitslag: 1 J. van Rijn 13 stuks-413 cm., 2 F. Ouds hoorn 10-312, 3 D. Schouten 12- 304, 4 H. Schouten 13-299, 5 J. Moenen 10-277, 6 W. van Berkel 10-273, 7 K. Schouten 12-250, 8 T. Hoppenbrouwer 10-237, 9 S. Teu- nissen 8-171, 10 C. Hoppenbrou wer 7-160. De Sportvrienden hield de tweede wedstrijd in de Rijn en in de Zijl. Uitslag: 1 Wijnand Schouten 18 stuks-2550 gram, 2 J. Zee 11-2470, 3 B. Honsbeek 13- 1610,4 S. Gommans 16-1450, 5 H. Jansen 8-1270, 6 C. Schouten fi ll 10, 7 K. Keyzer 8-1005, 8 J.P. Janssen 7-770. Zuid-West hield de tweede wed strijd in het Rijn-Schiekanaal en Oegstgeesterkanaal. Uitslag: 1 I. Masurel 246-11, 2 R. Schoonder- woerd de Bezemer 239-9,3 H. v.d. Laan 189-10,4 H. Rijsbergen 138- 6, 5 H. Moenen 120-6, 6 J. Mark 103-5, 7 J. Boef 101-5,8 W. Moenen 100-5,9 P. Smit 65-3,10 C. Comet 42-2. Duivensport Wedvluchten uit Orléans. De Rijnklievers: 1, 8 J. Zeven hoven; 2 A. Honders; 3, 9 Koster! Akerboom; 4, 5, 6 J. Kok; 7 S. v.d. Heyden; 10 W. Pielanen. De Reisduif: 1, 2, 3, 7 W. Fok ker; 4 G. v.d. Tang5, 6,10 N. de Groot en zn.; 8 W. Tolboom; 9 G. van Stein. De Blauwkras: 1, 7,9 R. Ver hoogt; 2, 10 comb. De Mooy; 3 F. v.d. Wetering: 4 B. Diersman; 5 comb. Blom; 6 A. v.d. Holst; 8 R. v.d. Geer. LPC: 1,2,5,9,10 P. de Haas; 3 J.H. Pen en zn.; 4 J. Staffeleu; 6 A. Singeling; 7, 8 F. Gijsman. Het Oosten; 1,6, 7 T. van As en zn.; 2 R. v.d. Nieuwendijk; 3,4,10 G. Hendrikse; 5 B. van Putten; 8 A. Pracht; 9T.de Groot De Vriendenclub: 1 J.M. Turk; 2 C.P. Gijsman; 3 H. v.d. Berg; 4 J. Beekman; 5 W. Siera sr., 6 I. v.d. Lee; 7 Th. Dongelmans; 8 W. Siera jr.; 9 I. Doornik; 10 S. Pracht. P.V. Leiderdorp: 1 F. van Heusden; 2 comb. B en G; 3, 4, 5, 8,10 comb. Reijka; 6, 9 E. Broug; 7 Th. Habraken. Verzorgingshuis Het wijkcomité De Kooi houdt donderdagavond voor de wijkbe woners een bijeenkomst waarop de wens tot bouw van een verzor gingshuis op de Zijloever wordt besproken. De provincie ziet voorlopig geen kans voor de bouw van een verzorgingshuis in Leiden-Noord. Het wijkcomité is niet van plan dit zomaar te aan vaarden. Voor de bijeenkomst van donderdag zijn vertegen woordigers van de porovincie en gemeente gevraagd tekst en uit leg te komen geven. De bijeen komst wordt gehouden in buurt centrum De Kooi aan de Drift straat en begint om kwart over acht. Filmavond, In het Leidse Volkshuis (Mid delstegracht 5-7) draait donder dagavond de film 'Born in fla mes'. Deze film van Lizzie Bor den bevat een sciencefictionver haal, dat zich afspeelt in de VS nadat er een vreedzame sociaal democratische revolutie is ge weest. De film laat zien hoe vrou wen op straat en in de metro nog steeds worden lastiggevallen. Zwarte en blanke vrouwen bun delen zich. Vrouwenradiozenders geven direct verslag van de ac ties. De film begint om acht uur. Modeshow De chr. scholengemeenschap De Vlietschans sluit donderdag het schooljaar af met een slotfeest in het gebouw aan de Apollolaan. Leerlingen en docenten brengen een modeshow in samenwerking met de Leidse winkelbedrijven De Wit Mode, Dennis Mannenmo de en Wout Bergers Sport. Diver se schoolbands treden bovendien op, terwijl docent Daal in samen werking met het schoolkoor een pantomime opvoert. Het slotfeest begint om twee uur, de modeshow om vier uur en de pantomime om vijf uur.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4