Anderson zoekt het nog hogerop Esther Schouten verovert brons Sjöberg neemt wraak Raas geeft impulsen Onno Anten wint in Zoeterwoude Leider in Zwitserland Nationale meerkamptitels Record voor Marjan Olijslager Nederlaag Carl Lewis MAANDAG 17 JUNI 1985. SPORT PAGINA 11 Huigsloot knap vierde ZOETERWOUDE - Onno Anten benadrukte gisteren tijdens de Zoeterwoudse wielerronde dat hij één van de meest talentvolle ren ners in de Du Prie-Spaarbank ploeg is. Via een korte maar heftige solo reed de 19-jarige eerstejaarsa mateur uit Kwintsheul zich naar zijn tweede overwinning bij de amateurs. Eerder al schreef Anten de ronde van Capitol op zijn naam. De Westlander stond op het pitti ge Zoeterwoudse rondje gemoti veerd aan de start: "Ik had er weer zin in. omdat de door ploegleider Leslie Riethoven aan mij opgeleg de schorsing (naar aanleiding van de gebeurtenissen tijdens de avondzesdaagse red.) tenslotte toch niet doorging. De problemen zijn uitgepraat, dat viel vandaag ook goed te merken. Eerst sprong mijn ploeggenoot Michel Meere uit het kopgroepje weg. Toen hij werd teruggepakt, was het mijn beurt". Dat de sterkste renner gisteren won, bleek al uit het feit dat Anten eerst met overtuiging de leiders- prijs won. Vervolgens reed hij ech ter in korte tijd ook nog eens een kleine minuut van zijn mede vluchters weg. De tweede plaats werd een simpele prooi voor Mi chel Meere, die er in de slotronde opnieuw en ditmaal met succes vandoor ging. De slag viel op het parkoers rond de Schenkelweg vrij spoedig. Na dat het 90-koppige peloton al favo rieten als Harry de Boer en Jan Ho- gervorst door valpartijen was kwijtgeraakt, rook een vijftal ren ners zijn kans: Onno Anten, Michel Meere, Lissenaar Gerrit Kleinveld, Martin van Baak en de verrassend goed rijdende Swift-renner Jan Huigsloot uit Oude Wetering. Die vijf bouwden een flinke voor sprong op, voor zij zich alsnog za gen bedreigd door een achttal ach tervolgers. Onder hen bevonden zich favorieten als Henk van Weers, Marcel Duijvenstein en Pe ter Hogervorst. Even leek die achtervolgende groep op de vluchters neer te strij ken, om daarna toch stil te vallen. Zodanig zelfs, dat het achttal voor korte tijd nog de hete adem van het peloton in zijn nek voelde. De voorste vijf werden in de koers over 80 kilometer echter nooit meer bedreigd. Het Du Prie-duo Meere-Anten maakte het karwei daarna vakkundig af. Kleingeld werd derde, gevolgd door Huig sloot en Van Baak. Daarachter reed Naaldwijker Marcel Duijven stein in het gezelschap van Ton Schouten naar een zesde stek. De verdere klasseringen: 7 T. Schou ten (Scheveningen); 8 D.Koene (Zandvoort); 9 H.v.Weers (Den Haag); 10 P.Hogervorst (Pijnac- ker); 11 Gert-Jan Zwaan (Voor schoten); 12 Jan-Hendrik Lager- weij (Woubrugge): 15 Erwin Nieu- wenhuizen (Leiden); 17 Jan yan Straaten (Leiderdorp); 19 Karei Teeuwen (De Zilk). Bij de liefhebbers/veteranen re den aanvankelijk Katwijker Adrie Kruger en Arie Jongejan uit Rot terdam voorop. Jongejan vloog echter pardoes de bocht uit het wa ter in, terwijl Kruger pech kreeg. Een viertal renners had daarna meer succes. Erik Bos uit Moor drecht won, voor Mare den Hoed, Zoeterwoudenaar Hans de Kiewit en Jan van de Tooren uit Leiden. Vijfde werd Piet Kralt, achtste Arie Ravensbergen en tiende Jan Zwaan. De elfde stek ging naar Pieter Evelein, terwijl Zoeterwou- denaars Adrie van Diemen en Wal ter Koeken als de respectievelijke nummers 13 en 15 over de meet kwamen. Op het parkoers van de Bollen streek reden de veteranen gisteren een open koers. Gorkummer Moor- hof won in de spurt voor Plieger en veelvoudig nationaal kampioen Jan van der Horst. De voorafgaan de koers voor nieuwelingen-dames werd een prooi voor Lundbeck- aanwinst Sandy Lutke Schipholt. Zij klopte nationaal kampioene Van Moorsel en haar eigen zus Cin- tha. Hanneke Lieverse eindigde za terdag in de damesronde van Oud SOLOTHURN (GPD) Onder aanvoering van een formidabele Phil Anderson hebben de buitenlanders die in dienst rijden van Panasonic dit weekeinde flink huis gehouden in de Ronde van Zwitserland. Het fantastische weekeinde voor de ploeg van Peter Post begon zaterdag al met een ritzege voor Eric Vanderaerden in Öberwil en bereikte een dag later in het even verderop gelegen Solothurn voorlopig een climax. Met een overwinning in de klimtijdrit tegen de Balmberg deed Phil Anderson een geslaagde greep naar de hoogste plaats in het algemeen klassement. Onno Anten bekroonde een korte ning in deze plaatselijke ronde Beijerland als tweede. In de klassieke Waterschapsron de met start en finish in Voorburg kwamen amateurs Richard Ippel (Leiden) en Piet de Groot (Hazers- woude) achter winnaar Cor Ros kam als de respectievelijke num mers 17 en 19 over de meet. Bij de junioren werd Bollenstreker Frank van Veenendaal tiende, gevolgd door Koen van der Krogt uit Zoe terwoude als twaalfde en Erik Stroombergen uit Lisse op de 15de plaats. Ton Steenvoorden debu teerde zaterdag als A-renner met een 30ste plaats in de door Frans Plantaz gewonnen klassieke ronde van de Achterhoek. De Du Prie- ploeg zag door een zware valpartij Karei van Goethem in kansrijke positie wegvallen. RUUD DOBBELAAR De gele trui was het enige tricot dat de ploeg-Post nog niet in het bezit had. Met de groene trui van Peter Winnen (leider in het puntenklas sement) en de witte trui van Theo de Rooy (combinatieklassement) bewijst het team dat het in de aan loop naar de Tour de France opti maal functioneert. Post: „We heb ben de wedstrijd nu helémaal in ei gen hand. Tot nu toe hebben wij steeds moeten rijden, nu mogen de anderen dat gaan doen". Alleen het terrein wat Phil An derson voor zijn explosie uitkoos was verrassend. De Australiër re kent zichzelf nog niet tot de beste klimmers, maar begint die discipli ne wel steeds beter te beheersen. Zijn vooruitgang is groot, want gis teren reed hij ook nog eens een op naam van Michel Pollentier staand record aan flarden. Vier keer eer der in de 49-jarige geschiedenis van de Ronde van Zwitserland was er een tijdrit tegen de Balmberg. Pollentier kwam in 1978 tot een tijd van 26.52, de kopman uit de ploeg van Post dook daar dertien seconden onder. „Toch heb ik me niet geforceerd", vertelde Ander son. „In de eerste kilometers heb ik zelfs nog tamelijk gereserveerd gereden". In de huidige vorm is Anderson zonder meer een grote kansheb bers voor de Tour de France. Hij is niet bang dat hij daar straks de tol moet betalen voor zijn inspannin gen in de Dauphiné (die hij ook won) en de Ronde van Zwitser land, waarop hij zich speciaal voor bereidde. „Vijf dagen voor deze Ronde was ik al hier om in de ber gen te trainen. Met de Tour de France voor de deur forceer ik me hier echt niet. Ik heb een sterk li chaam. Mijn gewicht schommelt constant tussen de 73 en 75 kilo". Hoe sterk het lichaam van de Au straliër op dit moment is, hebben MONTPELLI ER (ANP) - Of Jan Raas zo'n goede ploegleider is als hij wielrenner was, kan op zijn vroegst pas over vijf weken na de Ronde van Frankrijk beoordeeld worden. Feit is wel, dat de Zeeuwse oud-wereldkam pioen zijn wielerploeg direct na de sporttechnische machtwisse ling nieuwe impulsen heeft" gege- In de tien dagen van zijn ploegleidersschap behaalden zijn renners niet minder dan ze ven overwinningen. Adri van der Poel won twee etappes in de Ronde van Luxemburg, Jelle Nijdam zegevierde in het eind klassement van het Groothertog dom. De achtervolger pakte ook de proloog en de derde etappe in de Ronde van Zweden, waar Gerrit Solleveld de vierde etappe op zijn naam schreef. In de Midi Libre begon onder Raas zelfs de Amerikaan Doug Shapiro te presteren: tweede in de derde etappe. In de vierde en laatste rit van de Midi Libre zegevierde zondag Leo van Vliet, wiens ere lijst het laatste jaar weinig aan vulling had gekregen na privé- problemen. De 37e Midi Libre gaf ook de wederopstanding van de Italiaan Silvano Contini te zien. Toen hij in 1979 in de Ronde van Lombar- dije als enige het wiel kon hou den van de toen nog heel grote Bernard Hinault werd hem een gouden toekomst voorspeld. Contini werd geen campionissi- mo, die dagelijks de kolommen van de sportkranten haalde. Hij kwam slechts tot incidentele successen als de Ronden van Baskenland en Duitsland in 1981, Luik-Bastenaken-Luik in 1982, de Ronde van Lazio in 1983 en de Coppa Sabattini in 1984. Dit jaar presteerde hij wel re- gelmatig, al was het op sub-top- 7e in Tirreno-Adriatico, de Ronde van Apu- lië, 2e in de Ronde van Trento, 7e in de Ronde van Italië en nu in de Midi Libre winnaar op zijn vorm uit de Giro tegen de ren ners die conditie zochten voor de Tour. Contini legde de basis voor zijn eindzege in de eerste rit. Hij verdedigde zijn voorsprong met verve. De Spanjaard Vincente Belda zegevierde gisteren in de elfde etappe van de Ronde van Colom bia. Tweede werd de Colom biaan Carlos Gutierrez, derde Belda's landgenoot Pedro Delga- do. Manuel Gutierrez behield de leiding in het algemeen klasse ment. Heieen Hage deelt na twee etappe's in de Ronde van Aqui- taine de eerste plaats in het alge meen klassement met de Fran- caise Longo en de Russin Kibar- dina. De Belgische Cleminck won de tweede etappe. De Italiaan Francesco Moser versloeg gisteren in de Ronde van de Apenijnen (een semi-klas- sieker) in de eindsprint zijn land genoot Volpi en de Spanjaard Lejaratta. Gerrit Solleveld won zaterdag de vierde etappe van de Ronde van Zweden. Kvalsvoll blijft lei- der in het algemeen klassement. ZWOLLE Esther Schouten heeft op de Nedelandse kampioenschappen meerkamp een uiterst eervolle derde plaats in de wacht gesleept. In Zwolle legde de atlete van AV Holland een stabiele reeks prestaties neer, die haar niet eens zo ver achter winnares Els Stolk (Sagitta) en Maijan Goedhart (AAV'36) op een puntentotaal van 5225 brachten. Weliswaar ontbrak de absolute nationale meerkamptop bij de vrouwen, maar dat neemt niet weg dat de jonge Schouten dit weekeinde getoond heeft zich met de beste Neder landse all-round atletes te kunnen meten. Vooral de eerste dag van de Uit- hoornse ClOS-studente was veel belovend. Haar specialiteit, de hor den, ging Schouten bijzonder snel af: 14.22. Daarop volgde een kogel stoot van 10.56, wat ook een meer dan behoorlijke verrichting mag worden genoemd. Bij het hoog springen zweefde Schouten over 1.63. De eerste dag sloot zij af met een snelle 200 meter in 25.36. Op de tweede dag trok Schouten die lijn net niet voldoende door om haar persoonlijk record van 5344 punten te kunnen verbeteren. Dat totaal behaalde zij echter nog vol- gens de oude meerkamptelling, zo dat haar Zwolse prestatie ook in dit opzicht hoger moet worden aange slagen. De vertesprong van 5.56, de speerworp van 33.76 en de afslui tende 800 meter in 2.20.09 waren volledig volgens de verwachtin gen. Tekenend voor het niveau van de prestatie van Schouten was haar puntenachterstand op Goed hart, die haar dit jaar steeds de baas is. Dit keer bedroeg het ver schil maar 66 punten, zodat Schou ten, die enige maanden geleden van het Amsterdamse ADA naar AV Holland is overgestapt, met haar trainer Ruud Waayer tevreden uit Zwolle kan terugkeren. Enno Tjepkema van AAC was bij de mannen veruit de sterkste. Zijn puntentotaal van 7909 volgens de nieuwe telling zou zonder ongeoor loofd windvoordeel op de 100 me ter (in 10.77) en bij het verspringen (7.21 meter) goed zijn geweest voor een Nederlands record. Nu blijft dat record in handen van Robert de Wit, die vorige maand volgens de oude telling 7932 punten ver gaarde. Jeugdcompetitie Het tweede gedeelte van de competitie voor AB-junioren is alleen voor de jongens van De Spartaan goed afgelopen. Op de ei gen kunststofbaan in Lisse behaal den zij met 14211 punten een knap pe vierde plaats in de eerste klasse, ver voor de jongens van AV Hol land, die met 11.882 punten 11e werden. De Bataven behaalden in de tweede klasse 5737 punten. De meisjesploegen van De Spartaan en Holland eindigden respectieve lijk als achtste (10544 punten) en tiende (9941) in de eerste klasse. Een klasse lager scoorden De Bata ven 5237 punten. Bij de jongens maakte Spartaan Perry Vrisekoop een goede beurt. Deze springer kwam 6.53 ver en voegde daar een hinkstapsprong van 13.57 aan toe. Zijn clubgenoot Eric Opgelder had totaal geen moeite met de horden: 110 meter in 15.2., maar moest op de 100 meter clubgenoot Thijs de Vries voor la ten gaan: 11.5 om 11.4. Hein van Heek sprong 3.90 met de polsstok en wierp de speer 50.62 weg, terwijl een andere Spartaan, William Au- gustinus, de 3000 meter in 9.01.9 af raffelde. Ook de 4 x 100 ging rap voor De Spartaan: 44.6. Bataaf Marcel Verstegen liep 880 meter in 2.01.7 en Hollander Roelof de Vries sprong met 1.80 hoger dan ooit. Enige meisjes zorgden voor uit schieters op de loopnummers. Zo koppelde Hellen Bank (Bat) een snelle sprint (12.8) aan een goedé 800 meter (2.26.7). Over die afstand deed Margret van der Peet (Spart) 2.27.6. Haar clubgenote Jolanda van der Weerd snelde op de 400 meter naar 61.1. Leonie Pieters (Holl) sprintte naar 13.0. De enige behoorlijke werpprestatie kwam op naam van Eugène Kaak, die de speer 32.72 ver wierp. Bij het dis cuswerpen kwam een schijf op het hoofd van één van de deelneem sters terecht, wat voor de nodige - consternatie en vertraging zorgde. Gelukkig kon de getroffen atlete na een spoedbehandeling het wed strijdterrein weer betreden om, als toeschouwer nu, het slotonderdeel bij te wonen. Jan Laan (Spartaan) liep vrijdag in Amsterdam een snelle 800 meter in 1.57.9. D-junior Menno Jansen (Holland) dook zaterdag in Rotter dam op de 1000 meter onder de drie minuten. Zijn 2.58.5 beteken de een nieuw clubrecord. TIM BROUWER DE KONING Patrick SJöberg bedwingt de lat op 2.38 meter. Een Europees record. EBERSTADT (SID) - Bij atletiek wedstrijden in het Westduitse Eberstadt heeft Patrick Sjöberg het Europees record hoogspringen verbeterd en gebracht op 2 meter en 38 centimeter. De 20-jarige Zweed, winnaar van de zilveren medaille tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles,, sprong daarmee één centimeter hoger dan het oude record, dat op 2 septem ber 1984 door de Westduitser Carlo Thranhardt en de Rus Valeri Sere- da op 2 meter 37 was gebracht. Achter Sjöberg eindigde Olym pisch kampioen Dietmar Mögen- burg op de gedeelde tweede plaats met 2 meter 30. De hoogte van 2,40 meter bleef een droom maar Pa trick Sjöberg had zijn revanche. De Zweed bedwong de hoogte van 2,38 meter bij zijn tweede poging en versloeg Olympisch kampioen Dietmar Mögenburg. In februari ZUG - Zeventien jaar geleden slo ten de zwakkere atletieklanden in West-Europa zich aaneen in de Westathletic. Elke twee jaar wordt een acht-landenwedstrijd gehou den met één deelnemer per num mer. Het is een uitstekende formu le, die de afgelopen jaren tot bij zonder aantrekkelijke wedstrijden leidde. Zaterdag en zondag was in de Zwitserse plaats Zug de premiè re van de Westathletic-Spelen, een individuele wedstrijd met op de nummers tot en met de 800 meter series en finales. Het is echter de vraag of het tot een herhaling van de wedstrijd, die in de oneven ja ren de individuele atleten uit de Westathletic-organisatie extra startgelegenheid moet geven, zal komen. De zwakkere landen hebben op enkele nummers wel een atleet of atlete, die tot de wereldtop be hoort. In Zug bleek echter dat die juist weinig belangstelling hebben voor dit soort evenementen. Voor de toppers is het immers veel aan trekkelijker bij invitatiewedstrij den te starten, waar iets is te ver dienen. Rob Druppers liet bijvoor beeld Zug links liggen, omdat een 1500 meter in Rieti (Ita) voor hem interessanter was. De KNAU, die regelmatig uitzonderingsposities schept, verbood Nelli Cooman ech ter in Bratislava te lopen, een wed strijd waarvoor de Europese in- doorkampioene een uitnodiging had. Voor Elly van Hulst gold weer een andere maatstaf. De dige Nederlandse recordhoudster werd voor Zug niet uitgenodigd. Enkele weken geleden heeft het bestuur van de Unie een klacht bij de tuchtcommissie gedepooeerd, omdat Van Hulst niet startte bij de wereldkampioenschappen veld loop op 24 maart in Lissabon. De sectie wedstrijdsport gaf buiten landse organisatoren, die Van Hulst op de deelneemsterslij st wil den zetten, te kennen dat zij waar schijnlijk geschorst zou worden. Zij liep daardoor al enkele sterk bezette wedstrijden mis en werd ook gepasseerd voor Zug. De Nederlandse afvaardiging boekte in Zug vijf overwinningen. Els Vader zegevierde zowel op de 100 als 200 meter, Maijan Olijslager won in een nieuwe nationale re cordtijd van 13,03 seconden de 100 meter horden en Bea Wiarda was de beste discuswerpster bij de da mes. De enige winst bij de heren was voor Erik de Bruin. De atleet uit Hardinkxveld-Giessendam, die zaterdag bij een temperatuur van nauwelijks tien graden met 20,24 meter zijn nationale record kogel stoten evenaarde en tweede werd achter de Zwitserse reus en record houder Werner Günthör, bleef een dag later, toen het wel echt zomer was, met winst bij het discuswer pen met 63,26 slechts 40 centimeter van zijn nationale record verwij derd. zijn voornaamste concurrenten in de race tegen de klok pijnlijk erva ren. De Portugees Acacio da Silva, zijn voornaamste concurrent, ver speelde meer dan één minuut. Voor Peter Winnen en Gerard Veldscholten was de schade nog veel groter. Veldscholten verloor bijna twee minuten. Maar dat was niet zo verwonderlijk na zijn nutte loze onderneming in het ochten dritje van zondagmorgen dat ge wonnen werd door de Franse neo- prof Jean-Francois Bernard. De 01- denzaler werkte zich even uit de naad in een klein kopgroepje, dat aan die inspanningen geen tijd winst overhield. Veldscholten kreeg daarvoor een paar uur later mooi de rekening gepresenteerd en duikelde in het algemeen klas sement van de zevende naar de veertiende plaats. „Die ontsnap ping van vanmorgen heeft inder daad veel energie gekost. De con ditie is er wel, maar de benen wil den gewoon niet. Achteraf had ik me beter kunnen sparen voor de tijdrit". Zoals bijvoorbeeld Peter Winnen dat deed. Hij drong na beklimming van de Balmberg de top-tien bin nen. „Dit geeft vertrouwen voor de komende dagen", jubelde de Lim burger die nu zijn kans ruikt om dé komende dagen nog verder op te rukken. Want de Ronde is zijn terrein ge naderd. Tot nu toe wist Winnen zich in het hooggebergte goed te handhaven, maar de lastigste ob stakels komen er nog aan. Vandaag is in Leukerbad de streep getrok ken op een col van de tweede cate gorie en dinsdag krijgen de ren ners twee cols van de eerste en één van de tweede categorie te v ken. had de atleet uit Gothenburg die hoogte al binnenshuis overmees terd. Dat indoorwereldrecord werd hem enige dagen later ontnomen door de drie jaar oudere Mögen burg. "Ik weet dat ik nog hoger kan en ik hoop de eerste te zijn die 2,40 springt", liet de uitgelaten Sjöberg weten. Mögenburg troostte zich met de gedachte, dat zijn kansen daarop niet minder zijn. De organi satoren van de wedstrijd hadden de atleet, die zondag al zo ver was gekomen, voor de rest van zijn le ven gratis voorzien van wijn. Sjöberg kan zich alleen nog het wereldrecord wensen, dat met nog een centimeter hoger in het bezit is van Zhu Juanhua. De Chinees le verde zijn prestatie een jaar gele den tijdens dezelfde hoog- springklassieker. Dit weekeinde was Zhu niet present. Voor het eerst sprongen in een ontmoeting zeven atleten dver en hoogte van 2,30 meter. Achter Sjö berg deelde Mögenburg de tweede plaats met de Zwitser Roland Dal- hauser, zijn landgenoot Gerd Na gel en de Pool Jacek Wszola. Vijf jaar geleden had Wszola ook in het wijnbouwersplaatsje Eberstadt het wereldrecord op 2,35 meter ge bracht. Ook de derde Westduitser Carlo Thranhardt en de Cubaan Francisco Centelles wipten over 2,30. INDIANAPOLIS (AFP/DPA) - De zege van Francie Larrieu-Smith, de nederlaag van Carl Lewis en tal van organisatorische moeilijkhe den hebben de opening van het toernooi om de Noordamerikaanse atletiekkampioenschappen geken merkt. De 32-jarige Larrieu-Smith vestigde in Indianapolis op de 10.000 meter voor dames een nieuw nationaal record met 32.18,29 minuten. Door de plotse linge afschrijvingen van een aantal atleten vonden slechts tien van de 22 kwalificatiewedstrijden plaats. Voor de eerste keer in twee jaar heeft Carl Lewis een onderge schikte rol gespeeld op een belang rijke 100 meter. Tijdens de strijd om de Amerikaanse titel in India napolis ondervond hij veel hinder van een blessure aan de pees van zijn rechterknie. Met 10,34 secon den bereikte de viervoudig Olym pisch kampioen de finalronde niet. Roger Kingdom, een andere Olym pisch kampioen, zegevierde op de 110 meter horden De nederlaag scheen Lewis niet te deren. Niet alleen zijn overwin ningen ook zijn teleurstellingen schrijft hij toe aan hogere machten. "Het was Gods manier om mij te tonen, dat ik dit jaar niet al te veel waarde aan sport moet hechten", verklaarde de Amerikaanse super atleet. "Nog een geluk dat het me nu overkomt. In 1983 (wereldkam pioenschappen) of vorig jaar (Olympische Spelen) was het aan zienlijk slechter uitgekomen". Lewis rekent er vast op volgende maand weer hersteld te zijn. Het is de bedoeling dat hij tijdens een goed betaalde Europese toernooi een aanval doet op het wereldre cord verspringen (8,90 meter) van Bob Beamon. In Indianapolis slaagde Lewis er helemaal niet in op gang te komen. "Het leek alsof mijn hoofd achterover werd ge trokken, terwijl de rest van mijn li chaam richting finish ging." Lewis, die zich half mei blesseer de, meldde zich op het laatste mo ment voor de titelstrijd in Indiana polis. "Omdat zo veel mensen mij hier hadden verwacht", zei hij. An dere troeven, als Edwin Moses en Valerie Brisco-Hooks, motiveer den hun afwezigheid met blessu res. Blijkbaar had de koele reactie van het Amerikaanse publiek op zijn Olympische succes, Lewis er toe verleid toch maar naar Indiana polis te komen. De winst in de finale van de 100 meter ging nu naar zijn clubgenoot Kirk Baptiste in een relatief matige 10,11 seconden. Ook de andere prestaties kwamen nauwelijks bo ven de middelmaat uit. Een uitzon dering vormde de 10,94 (halve fina le) op de 100 meter van de in de Verenigde Staten studerende Ja- maicaanse Merlene Ottey-Page. Carol Lewis, de jongere zuster van Carl, won het verspringen. Haar 6,92 meter werd echter begunstigd door een stevige rugwind van bijna vier meter per seconden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11