Zoetemelk traint als 'bezetene' Oranje hockeysters onderstrepen klasse Finale EK-basketbal is Oosteuropees onderonsje Popovics bedreigd door 'Hagenaars' Verdiende winst op Sowjet-Unie Montezuma slaat toe in Mexico Jol dinsdag naar Zeist Veteraan neemt toch deel aan Tour de France Grimbergen ten onder in Lisse Achterstand tennisteam Swier naar Alkmaar ZATERDAG 15 JUNI 1985 SPORT PAGINA 13 AMSTELVEEN (GPD) De overmacht waarmee het Nederlands vrouwenhockeyteam op de tweede dag van het Vierlandentoernooi dè Sowjet-Unie terugwees (4-2) heeft de stelling van bondscoach Gijs van Heumen onderstreept dat de nationale ploeg steeds geïsoleerder komt te staan aan de wereldtop. De Russische formatie, die tijdens het Europees kampioenschap in 1984 tot de nummer twee van Eu ropa en vorige maand nog als win naar van de Intercontinental Cup werd gekroond, bleek totaal niet opgewassen tegen de nieuwe Oran je-formatie, die ondanks een ge brekkige voorbereiding en on danks het wegvallen van vier routi niers (Sevens, Hillen, Zeegers en De Beus) nauwelijks aanpassings verschijnselen vertonen. „Ik ben meer dan tevreden", 20 kon Van Heumen achteraf dan ook slechts vaststellen. „Er zit duide lijk progressie in. Defensief heb- MEX1CO-STAD (DPA/SID) - Pech achtervolgt het Westduitse voetbal team, dat zaterdag voor het inter nationale toernooi moet aantreden tegen Mexico. Na de nederlaag van 0-3 tegen Engeland van woensdag is de selectie flink uitgedund door de zogenoemde 'Wraak van Monte zuma'. Zes spelers moeten binnens kamers blijven. Bij de hevige maag- en darmkrampen en koorts aanvallen vanwege het voor Euro pese begrippen slechte drinkwater valt zelfs de enkelblessure van Olaf Thon in het niet. Coach Franz Beckenbauer be schikt nu over slechts elf fitte spe lers, onder wie de twee doelverdedi- gers. Herget, Matthaus, Kögl, Rahn, Waas en Allofs hebben voor lopig meer aandacht voor hun li chamelijke dan voor hun sportieve zorgen. ben we nauwelijks problemen ge had en ook de afwerking, waarmee we de laatste tijd zoveel moeite hadden, was dit keer prima ver zorgd". De winst en de manier waarop die werd bereikt, maakte voor de organisatie veel goed, na de zwak ke verrichting van het mannen- team op de openingsdag. Voor zover de olympische kampioen nog niet was manoeuvreerde het team zich door het resultaat tegen de Sowjet-Unie direct in de favo- rietenrol voor de toernooizege, te meer daar West-Duitsland en Au stralië (1-0) eerder op de dag veel minder overtuigend acteerden. Behalve de pijnlijke ervaring van de terechtwijzing leverde de hockey demonstratie van Neder land in elk geval de nodige oefen stof op voor de Russische techni sche delegatie. De les werd ten minste door de Sowj et-begeleiders én het toekijkende gezelschap uit de Verenigde Staten van de eerste tot de laatste minuut door videoca mera's geregistreerd. Dat de Russinnen voor zo wei nig oppositie zouden zorgen was zeker niet verwacht, gelet op de stroomversnelling waarin de sport in het Oostblok-land bij de vrou wen én de mannen is geraakt. De climax van die opmars bereikten beide ploegen tijdens de Europese kampioenschappen waarbij de mannen (in '83 in Amstelveen) en de vrouwen (in '84 in Lille) verlie zend finalist werden. Het meest recente bewijs lever de de Russische ploeg tijdens de strijd om de Intercontinental Cup in Buenos Aires, waar met veel ver toon van macht de eerste plaats werd opgeëist. Door dat resultaat plaatsten de Russen zich voor het wereldkampioenschap dat vol gend jaar Vancouver plaatsvindt. Ondanks die optimale voorberei- dat loste ding verraste het elftal zichzelf en od". Nederland dat op veel meer tegen stand had gerekend. „Normaal ge sproken", zo analyseerde Van Heu men achteraf, „hebben we veel alleen moeite met de korte dekking en de blonk, fysieke inzet van de Russinnen, maar de arbitrage had er ditmaal goed het oog in. Bovendien was duidelijk dat de Sowjet-Unie spits- speelster Boezoenova miste. Zij is erg moeilijk af te stoppen. Nu werd alles door het centrum gespeeld en verdediging perfect De beste van de afweerspecialis- n was Alette van Manen (tot voor kort nog wisselspeelster) die niet verdedigend opzicht uit- laar ook nog voldoende lucht en loopvermogen had voor de opbouw. Dankzij haar aanval lende impulsen ontstond in de 18e minuut de openingstreffer (door Sophie von Weiier) die zoveel ver trouwen gaf, dat Nederland alle technische en taktische registers Vierlandentoernooi. opentrok. Dat leidde in het eerste bedrijf tot drie treffers (behalve Von Weiier scoorde ook Sandra le Poole) en na rust tot een strafcor- nerdoelpunt van Laurien Willem- Meer rendement haalde Neder land niet uit de totale strafcorner- serie (13), hetgeen met dè twee on nodige Russische goals de enige smetjes vormden op de ver de start van de vrouwen MILLAU (GPD) - Als een bezetene is Joop Zoetemelk aan het trainen geslagen om toch met het vereiste aantal kilometers in de benen aan de start te komen van de Tour de France, die vrijdag 28 juni start in Plumelec. Gisteren besloot de 38-jarige renner uit de Kwantum-ploeg van Jan Raas om de Franse ronde op zijn programma te zetten. ZEIST (ANP) - De i beroep van de KNVB zal de zaak- Jol dinsdag mondeling behande len. In ieder geval tot die dag is Martin Jol van FC Den Haag niet speelgerechtigd. De libero zal zon dag dus niet kunnen meespelen te gen NEC. Jols raadsman Eric Vilé isidon- derdag na de uitspraak van de tuchtcommissie in beroep gegaan. De tuchtcommissie schorste Jol voor vier wedstrijden. Bij het na- competitieduel tegen De Graaf schap in Doetinchem had Jol zijn tegenstander Trentelman een elle boogstoot toegediend. Trentelman werd door de actie ernstig gebles seerd. Derde zitting zaak Westerhof ZEIST (ANP) - De dopingaffaire rond trainer Clemens Westerhof die voor 6 maanden is geschorst van eerste-divisieclub Vitèsse krijgt een derde zitting. Deze keer niet voor de tuchtcommissie, maar voor de zogenoemde 'commissie van beroep'. Dit hoogste rechtspre kende orgaan van de voetbalbond heeft besloten Westerhof en zijn raadsman Eric Vilé nogmaals de kans gegeven zich mondeling te En hoewel hij in de Midi Libre da gelijks een zware etappe heeft, weet hij dat hij niet de ideale voor bereiding achter de rug heeft. Re den om dagelijk na de rit een flink stuk bij te trainen. „Bovendien heeft hij al heel veel gedaan. Want die Tour", is de mening van Jan Raas, „heeft altijd in zijn achter hoofd gezeten. Hij heeft gewacht tot ik zou vragen of hij wilde rij den". Er was weinig voor nodig om Zoetemelk te bewegen voor de vijf tiende maal sinds zijn debuut in 1970 deel te nemen aan de grootste en zwaarste wielerwedstrijd. Nadat Raas een week geleden een balletje opwierp wisten insiders al dat zijn „misschien" van toen een ja" zou worden. Hij mocht zich nog testen in de Midi Libre, de Zuidfranse etappewedstrijd die een kolfje naar zijn hand is. Al na de eerste berge tappe stond zijn besluit vast. Raas kon Tour-baas Levitan meedelen dat de routinier weer aan de start zou verschijnen. „Het is", zei Raas, „geen publici teitsstunt van ons. Joop heeft zelf mogen beslissen en niemand heeft druk op hem uitgeoefend. Maar hij rijdt nu eenmaal graag en in deze Tour de France kan hij enorm waardevol voor ons zijn. Hij mag helemaal ontspannen aan de start komen. En dit seizoen is al geble ken dat hij in die sfeer geweldig presteert. Hij won de Tirreno- Adriatico en werd vierde in de Ronde van Romandië. Zo'n renner moet in de Tóur de France ook goed voor de dag kunnen komen", aldus de ploegleider. Die is niet bang voor een enorme afgang van Nederlands beste klas sementsrenner, die vorig jaar een dieptepunt had in de Tour en slechts 30e werd. „Het publiek moet begrijpen dat er een andere Zoetemelk aan de start staat. Hij brengt een brok ervaring in en hij is een voorbeeld voor de hele ploeg. Hier in de Midi Libre gaat hij na het eten als eerste naar zijn kamer. De jongens zien dat hij prestaties levert en hebben eerbied voor hem". Hoewel er geen sprake is van moeten rekent Raas er op dat Zoe temelk opvallende resultaten moet kunnen boeken in de Tour. „Neem de proloog in Plumelec. Dat is op het parkoers, waar jaarlijks een cri terium wordt gehouden en dat kent hij op zijn duimpje. Verder zijn er nog bergritten waar hij wat moet kunnen laten zien. Nogmaals, het hoeft niet, het mag. En ik ben er van overtuigd dat het ook kan", stelt Raas, die verder betoogt zeker te weten dat het ditmaal echt de laatste Tour van Zoetemelk zal worden. Of dit seizoen ook de af sluiting is van zijn wielerloopbaan valt echter weer te betwijfelen. Tij dens de Tour de France zal hij daar met Raas over praten en gezien de overredingskracht die de Zeeuw nu al bleek te hebben, zit een ver lenging van het contract er dik in. Zoetemelk zelf hult zich in stilzwij gen. ,,Hij heeft me gezegd dat hij niet lastiggevallen wil worden de komende dagen", aldus Raas. Anderson De ploeg-Post heeft zijn eerste succes binnen in de pas vier dagen oude Ronde van Zwitserland. Vlak voor het parlementsgebouw van de Zwitserse regering won Phil An derson de derde etappe. In het zon nige Bern kwam de Australiër met lichte voorsprong binnen, waar door hij weer oprukte naar de tweede plaats in het algemeen Joop Zoetemelk: toch de tour. klassement. Slechts vier seconden scheiden hem nu nog van de gele truidrager Acacio da Silva. De positie van de aanvoerder van het klassement werd gisteren lan ge tijd bedreigd door een andere (foto ANP) man uit de Panasonic-ploeg. Theo de Rooy kon in de rit naar Bern heel veel, maar strandde op een paar kilometer voor de finish. Daar was een lange vlucht van 130 kilo meter aan voorafgegaan. De Lim burger sprong vroeg meer in een groep die aanvankelijk uit twaalf man bestond, maar later werd ge reduceerd tot vijf. Van zijn concur renten, één Italiaan (Luigi Ferrari), twee Zwitsers (Gilbert Glaus en Benno Wiss) en een Fransman (Alain Vigneron) hoefde hij niets te vrezen. De Rooy (op 1.36) stond het dichtst bij gele' trui. Maar de Lim burger verklaarde achteraf dat hij er geen moment in heeft geloofd dat hij Da Silva zou onttronen. Zelfs toen op een zeker moment de voorsprong al meer dan zes minu ten geloofde De Rooy nog niet in een goede afloop van zyn stunt. „Je kunt twee dingen doen", ver telde hij later. „Voor de trui rijden, maar dan is de kans groot dat je uiteindelijk toch met lege handen staat; of meewerken voor de over winning. Dat laatste leek me de veiligste gedachte, omdat je het meestal toch kunt vergeten als het peloton eenmaal op drift raakt. Dan is zelfs een voorsprong van zes minuten nog niet genoeg om aan de trui te denken. Want het was toen nog erg lang en geregeld moest er iemand af'. Midi Libre (1) De Fransman Dominique Garde, vorig jaar eerste in het eindklasse ment, won gisteren de tweede etappe van de Midi Libre. De rit ging over 166,5 kilometer van Ro- dez naar Millau. De Belg Ludo Pee- ters uit de ploeg van Jan Raas ein digde op de tweede plaats. De Ita liaan Silvano Contini bleef leider in de algemene rangschikking. Jelle Nijdam noteerde zijn derde overwinning in één week. De Bra bander, winnaar van de Ronde van Luxemburg, behaalde in de Zweedse ronde zijn tweede dag overwinning. Nijdam, ook het snelst in de proloog, kwam na de rit van Lidköping naar Örebro al leen aan de streep met de Noorse amateur Atle Kvalsvoll. Nijdam bleek het sterkst. Het peloton ver speelde bijna een halve minuut op de twee ontsnapten. Kvalsvoll nam de eerste plaats in het klassement DOETINNCHEM (GPD) - Bij De Graafschap heerst een groeiende ongerustheid over de aanhouden de dreigementen van, naar wordt aangenomen, supporters van FC Den Haag. Trainer Sandor Popo vics werd gisteren telefonisch met de dood bedreigd, bovendien kreeg men vanuit Den Haag het be richt dat een vijftal Haagse suppor ters op weg was naar Doetinchem, de woonplaats van Popovics, en Rheden, waar voorstopper Johnny Trentelman woont. De woning van Trentelman werd gisteren streng bewaakt. Bij het huis van Popovics wordt een verscherpte patrouille door de gemeentepolitie uitge voerd. Weer verlies damtiental LENINGRAD (ANP) - Het Neder landse damtiental heeft de derde uit de serie van vier landenwed- strijden tegen de Sovjet Unie ver loren. Na de nederlaag van vrijdag in Leningrad (8-12) is de Neder landse voorsprong geslonken tot twee punten, 31-29. Bastiaannet zorgde voor de enige winstpartij, Palmer, Van den Borst en Bies ver loren. De aanleiding van de dreigemen ten zou de schorsing van Martin Jol van FC Den'Haag zijn. Jol kreeg een schorsing van vier wed strijden omdat hij afgelopen zon dag Trentelman bewusteloos sloeg. De Graafschap-speler liep daarbij een hersenschudding op. Martin Jol kan in de nacompetitie niet meer in actie komen. De Doetinchemse club vreest met name voor de wedstrijd FC Den Haag-De Graafschap van ko mende woensdag een verdere esca latie. Sandor Popovics: „Wat ik de laatste tijd meemaak heb ik nog nooit meegemaakt. Straks hebben de spelers nog kogelvrije vesten nodig. Kennelijk wordt het ons kwalijk genomen dat Jol geschorst is. Welnu, De Graafschap is in deze eigenlijk helemaal geen partij. Jol is geschorst op grond van een rap port van een KNVB-waarnemer. Op verzoek van de KNVB hebben wij getuigenverklaringen opge stuurd. Overigens niet van mij, want ik heb het incident helemaal niet gezien". En Trentelman: „Ik heb een heel onrustig gevoel. Misschien blijft hèt bij dreigementen, maar er zal altijd wel iets van waar zijn. Ik had een stille hoop dat ik er volgende week als toeschouwer bij kan zijn, maar ik durf nu absoluut niet. Het dreigt uit de hand te lopen". Jan Peters schuldig aan geld-smokkel? GENUA (SID) - De officier van justitie in de Italiaanse havenstad Genua heeft vrijdag de paspoorten ingenomen van Renzo Fossati, voorzitter van de voetbalclub FC Genua, en Jan Peters, speler van FC Genua. De oud-international wordt ervan beschuldigd met hulp van zijn clubvoorzitter zwart geld op illegale wijze over de Italiaanse grens naar het buitenland te heb ben gebracht. Onlangs werd de de Braziliaanse sterspeler Zico van Udinese voor belastingontduiking en deviezen- smokkel bij verstek veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf en drie miljoen gulden boete. Zico ontvluchtte zijn straf door „tijdig" terug te keren naar zijn vaderland. STUTTGART - De finale bij het EK-basketbal wordt morgen een Oosteuropese aangelegenheid. Te gen de verwachtingen in verwier ven Tsjechoslowakije (ten koste van Spanje) en de Sowjet-Unie (ten koste van Italië) zich een plaats in de eindstrijd van het toernooi, dat in West-Duitsland wordt afge werkt. Vooral de zege van Tsjechoslo wakije, pas via de laatste voorron dewedstrijd tegen Nederland door gedrongen tot de eindronde, was sensationeel: 98-95 (49-56). Net als bij de winst in de kwart-finales op Joegoslavië was de oude kern van het team ontstuitbaar. R^jniak, Ha- vlik, Skala, Kropilak en Brabenec, per man gemiddelde bijna 300 in terlandwedstrijden en samen 155 jaar oud, scoorde 96 van de 98 pun ten. De eenheid van de Tsjechoslo- waken was ook Spanje te veel. Vlak voor rust, toen de produktie stokte, liep Spanje negen punten uit, 54-45. In de tweede helft de ploeg tot vijf minuten voor tijd aan de winnende hand, 84-76, maar toen sloeg de Spaanse verdediging op tilt. De voorsprong van acht punten veranderde in een achter stand van 86-91 en dat verschil bleef in de slotminuut vrijwel on geschonden.' Scores: Tsjechoslowakije: Rajniak 31, Havlik 23, Skala 18, Kropilak 15, Brabe nec 9, Boehm 2. Spanje: Martin 26, Lo- pez-Iturriaga en San Epifanio 15, Jime nez 12, Villacampa 10, Gil 9, Romay 6, Sibilio 2. Wereldkampioen Sowjet-Unie speelde de Europese titelhouder van 1983 Italië van het veld. Al lang voor rust (70-43) was de wedstrijd afgelopen, omdat de Italiaanse pro fessionals zich totaal geen raad wisten met de perfecte combina ties van de bijna volmaakt spelen de Sowjets. Arvidas Sabonis, 26 punten in de eerste helft, was met zijn 2 meter 17 volstrekt ongrijp baar voor de Italianen. Na rust werd de ontluistering van de Italianen voltooid, omdat trainer Wladimir Oboekhov zich zonder enig probleem kon veroor loven al zijn bankspelers in het veld te brengen. De voorsprong slonk enigszins, maar dat kwam voornamelijk omdat de Sowjets uit eigener beweging het tempo wat terugschroefden. Scores: Sovjet Unie: Sabonis 33, Bje- lostenji 17, Kurinaitis 15, Komitsjoes 12, Tarakanov 11, Walters 11, Jowaitsja 9, Tkatsjenko 4. Italië' Vecchiato 23, Pre mier 18, Magnifico 15, Villalta 11, Sac- chettl 10, Gillardo 7. Marzorati 6, savio, Costa en Brunamonti 2. LEIDEN - De laatste hoofdklasser bij de mannen in het tennistoer nooi in Lisse werd gisteren afge tikt. Frans Grimbergen begon wel met setwinst tegen Jan Willem Lugthart, 5-7, maar kwam daarna niet meer aan bod, 0-6, 1-6. Een dropshot op zijn tijd deed in deze partij wonderen. Frans Grim bergen verloor zienderogen de greep op het spel en de Katwijker profiteerde daar koeltjes van. Voor de beste partij van de dag tekenden Jan Siemerink en Marcel Vink. Marcel Vink was tot de tan den gewapend en pakte de eerste set met sluitend service-volleyspel, 6-3. Siemerink won de tweede op vrijwel identieke wijze, 6-4, maar in de beslissende set was de smash van Marcel Vink zo trefzeker dat de Rijnsburger zijn hoop op een toernooizege moest laten varen, 4- 6. Marcel Gerritsen schakelde Ro bert Jan van der Feen simpel in twee sets uit, 6-1, 6-4 en plaatste zich met die winst verrassend voor de halve finale. Bijna rolde er gisteren nog een surprise uit de bus in Lisse. Leon Damen, de man die Hans Tönjann klopte leek op weg naar setwinst tegen Waldo Jansen. In de tiebreak kwam hij op 4-2 om toen toch nog te worden afgetroefd, 7-4 en een 7-6 setvoorsprong voor de no 2 van de Leidsche Hout. De partij kon he-" laas niet worden afgespeeld door verplichtingen elders van Damen. Waldo Jansen had een zege kun nen claimen maar deed dat niet. Vandaag zal de partij worden voortgezet. Bij de vrouwen stuitte Henny Fehling op verbeten tegenstand van Marijke Guyt. De kreet die zij aan het eind van de eerste set, die zij ook moest inleveren, 4-6, slaakte "ik kan er ook helemaal niks meer van" demonstreert hoe moeilijk zij het had. Zij won tenslotte met 4-6, 6-3, 6-4. In het mannenenkelspel C won Johna van der Lippe van de no 1 geplaatste Willem Taat na maar liefst negen matchpunten tegen, 4- 6, 7-6, 6-1. Een jaar geleden verloor hij de finale C in de districtskam pioenschappen na 11 matchpunten voor! Uitslagen V.E.B., M.van Overloop - A. Hins, 6-3, 6-1, S. Wenderholt - H. v.d.Berg, 6-2, 6-1, S. Wenderholt - L. Koenders, 6-2,6-4, V.E.C., C. Voskuil - S. Vissers, 6-7, 6-1, 7-5, W. den Hollander - M. Damen, 6-3, 1-6, 7-6, M.v.d.Haak - I. van den Oudenrijn, 4-6, 2-6. In het toernooi van Dekker-Ten nis in Warmond verloopt de strijd conform de verwachtingen. Bij de mannen bereikte Carel de Bruyn, als eerste geplaatst, de halve finale door een 6-4,6-2 winst tegen Philip van der Kwast. Ben de Jel was te vast voor Berry Janse, 6-1, 6-1. Uitslagen M.E.B., S. Faas - R. v.d. Wilk, 3-6, 6-2, 6-3, M.v.d. Berg - F. Tanis, 6-7,6-1,6-2, V.E.B., I. See- ters - B. Veling, 4-6,6-3,6-3, C. Ver- woert - M. Oudshoorn, 3-6, 6-7, J. Paauw - S. Timmer, 7-6, 5-7, 6-4, M.E.C. 1, M. Krans - B. Verstraete, 6-2, 6-3, P. Jordaan - A. den Duik, 6-2, 7-5, P. Chin A Foeng - M. Post, 6-4, 3-6,1-6, V.E.C., H. Rekkers - E. Smit, 6-1, 6-0. FRANK BONTE WIELRENNEN - De 72e Ronde van Frankrijk wordt dit jaar met 180 renners verreden. Achttien ploegen bevestigden vrijdag in Pa rijs hun start in de proloog te Plu melec op 28 juni. Het zijn zes Fran se ploegen, vier Belgische, drie Spaanse, twee Italiaanse, twee Ne derlandse en één Colombiaanse ploeg. Drie Italiaanse ploegen trok ken hun inschrijving in. In de 'open' Tour komt dit jaar geen amateur-formatie aan de start. Concurrentie Timman groeit TAXCO (ANP) - De concurrentie van Jan Timman in het interzone schaaktoernooi te Taxco (Mexico) is gegroeid. De Nederlander, die de eerste plaats al deelde met drie an deren, zag de voormalige wereld kampioen Tal uit de Sowjet-Unie zijn afgebroken partij uit de derde ronde tegen Saed winnen. Tal heeft nu net als Timman, Pinter, Sisniega en Spragget twee punten. De gewijzigde stand na drie ron den is nu: 1. Timman (Ned), Pinter (Hon), Sis niega (Mex), Spragget (Can) en Tal (Sov) 2 punten 6. Balasjov (Sov), Nogueiras (Cub) en Alburt (Vst) 11/2 9. Romanisjin (Sov) en Browne (Vst) 1 1 afgebroken 11. Saed (VAE), Cebalo (Joe), Agdestein (Noo), Prandestetter (Tsj), Speelman (Gbr) en Qi (Chi) allen 1. Uitslagen Nederlands kampioen schap, eerste ronde Cuijpers - Douven 1/2-1/2 Gelpke - Van der Wiel 1/2-1/2 Boersma Ligterink 0-1 Hartoch Boehm 1/2-1/2 Ree - Welling 1/2-1/2 Van der Sterren - Langeweg 1/2-1/2. TEL AVIV (ANP) - Nederland heeft gisteren, op de tweede speel dag van de wedstrijd om de Davis- beker tegen Israël te Tel Aviv, een achterstand van 1-2 opgelopen. Shlomo Glickstein en Shahar Per- kis wonnen, nadat donderdag de eerste enkelspelen waren gedeeld, het dubbelspel. Okker had tegen Glickstein en Perkis, van wie de laatste wegens lichte lichamelijke klachten had af gezien van de enkelspelen, geko zen voor het dubbel Schapers/Van Boeckel, die ook in de singles wa ren uitgekomen. Menno Oosting, wel van de partij tegen de Finnen, bleef langs de kant. LEIDEN - De Leidse tafeltennisser Patrick Swier speelt volgend jaar in Alkmaarse dienst. Het komende seizoen is de Scylla-speler actief voor het Hooge Huys, dat de nieuwe competitie met een sterk team achter de tafel verschijnt. "Een kanshebber voor de Nederlandse titel", gelooft Swier, die vanwege zijn studie in Lei den blijft wonen. Het mannenteam van Scylla is door de verhui zing van Swier volledig ontmanteld. Eerder gaf Anne Vlieg te ken nen volgend seizoen voor De Veluwe te willen spelen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13