Eén Hist PSP, PPR en CPN BAANVAK Woonwagenbewoner moet uit woning Calandstraat Links Leiden streeft naar college met PvdA PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 12 JUNI 1985 LEIDEN - De kleine linkse partijen PSP, PPR en CPN zullen met een gezamenlij ke lijst deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 1986. 'Links Leiden PSP/PPR/CPN', zoals de combinatie zich zal noe men, wil er naar streven dat na de verkiezingen een links college van B en W wordt gevormd waaraan de fractie van de drie partijen met twee wethouders deel neemt. Afspraken over een gezamenlijke lijst, gemaakt tussen de onderhan delingsdelegaties van PSP, PPR en CPN, zullen deze en volgende maand worden voorgelegd aan de afzonderlijke ledenvergaderingen. Vertegenwoordigers van de drie partijen zeggen er alle vertrouwen in te hebben dat de leden hun fiat aan de gemaakte afspraken zullen geven. De drie partijen zullen ver volgens de lijst en een gezamenlijk programma samenstellen. Alternatief PPR-raadslid Van Lint denkt dat de combinatie van drie linkse par tijen een interessant alternatief zal worden voor de Partij van de Ar beid. "Het biedt de kiezer de moge lijkheid om naast de PvdA op een andere grote linkse partij te stem men", aldus Van Lint. De drie re kenen er op na de verkiezingen van '86 met ten minste zes zetels in de raad terug te keren. Dat is twee meer dan nu. De links-radicalen zeggen te stre ven naar de vorming van een links meerderheidscollege met de PvdA en zijn zelf bereid aan zo'n college deel te nemen. Daarin zouden zij twee (van de zes) zetels willen be zetten. Eventuele wethouders kun nen door alle drie de partijen gele verd worden. De raadsleden Van Lint en De la Mar verklaarden gis teravond in principe voor een nieu we periode in de raad, en ook als wethouder, beschikbaai; te zijn. De twee hebben nog geen voorkeur voor een bepaalde wethouder- spost. Links Leiden wil niet deelnemen aan een links college als dit college voor een meerderheid afhankelijk is van van de SP en/of de VCN (uit de CPN gestapte communisten. Wel houdt men de deur open naar D'66 "indien die partij na de ver kiezingen nog terugkeert in de raad". De links-radicalen zeggen vóór de verkiezingen geen inhoudelijke afspraken te willen maken met de PvdA. "Met die opstelling hebben we vorige keer geen resultaat ge boekt". verklaart De la Mar de koerswijziging van de drie ten op zichte van de vorige verkiezingen toen wel afspraken vooraf werden nagestreefd. Lijsttrekken De drie partijen hebben met el kaar al wel afspraken gemaakt over de presentatie van de lijst, de verkiezingscampagne en het ver kiezingsprogram. Daarbij is de lijsttrekker een bescheiden rol toe bedacht. Een aantal malen wordt de lijst gezamenlijk gepresenteerd en tijdens de verkiezingscampagne worden de werkzaamheden zo ver deeld dat er geen onevenredigheid ontstaat. Het verkiezingsprogram zal worden samengesteld door werkgroepjes waarin alle drie de partijen zo mogelijk vertegenwoor digd zijn. Over de lijstvolgorde is afgespro ken dat PSP, PPR en CPN respec tievelijk de eerste, tweede en derde kandidaat zullen voordragen en dat die volgorde bij meer kandida ten wordt aangehouden. Indien de linkse combinatie zes zetels haalt zullen van elk der partijen dus twee leden in de raad komen. Elke partij kiest haar eigen kan didaten. Om een goede samenwer king in de toekomstige fractie te bevorderen kan wel overleg over voorgedragen kandidaten plaats vinden. De links-radicalen zeggen er naar te streven evenveel man nen als vrouwen op de lijst te krij gen. Dit geldt met name voor de verkiesbare plaatsen. Over de toekomstige samenwer king verklaren de drie partijen voorts dat in de raad in te nemen standpunten in principe bespro ken en vastgesteld zullen worden door een uitgebreide fractie be staande uit de raadsleden, de frac tie-assistent en vertegenwoordi gers van de drie partijen. Elk raadslid is gebonden aan het ver kiezingsprogramma. De drie gaan er vanuit dat er in principe geen fractiediscipline zal bestaan. "Meerderheidsstandpun ten dienen in de raad of in commis sies te worden verwoord, maar minderheidsstandpunten dienen eveneens aan bod te kunnen ko men. In uitzonderlijke gevallen zou een drievierde meerderheid, waarin leden van alle drie de partij en begrepen moeten zijn. tot een stemgedrag moeten beslissen waar de raadsleden aan gehouden zijn". Politieke wil Leiden had voor het laatst een links college in de periode van 1974 tot 1978. Die samenwerking van links (PvdA, PSP, PPR en D'66) verliep verre van probleemloos. De PSP hield het na twee jaar voor ge zien. Het college zat de rit wel uit maar de Partij van de Arbeid koos na die vier jaar voor samenwerking, met de VVD. Een samenwerking die tot op de dag van vandaag voortduurt en als het aan de PvdA- wethouders ligt, zo lijkt het, ook na de verkiezingen van 1986 zal wor den voortgezet. "Een links college kan er komen als de politieke wil aanwezig is", De la Mar: beschikbaar Wethouderschap. (archieffoto) meent het PPR-raadslid Van Lint. "En ik denk dat een ruime meer derheid in de PvdA zo'n college wil". De la Mar (PSP) meent dat 'Links Leiden' samen met de PvdA, na de verkiezingen van 1986, op 21 zetels in de raad kun nen rekenen, maar vindt de helft plus één (20 zetels) in principe vol doende voor de vorming van een links meerderheidscollege. Volgens de drie zijn de lastenver- houding tussen huurders en eige naren, de kinderopvang, het ver keersbeleid en de inspraak van be woners belangrijke zaken die door een links college veel beter kunnen worden geregeld. "Als er een linkse meerderheid is, wordt het toch wel bijzonder moeilijk voor de PvdA-fractie om uit te leggen dat de VVD de meest geschikte partner is om dat soort zaken mee te regelen". Illegalen aan werk in atelier KATWIJK/LEIDEN - De politie heeft gistermiddag vier illegaal in het land verblijvende Turken aan gehouden in een kledingatelier aan de Sandtlaan in Katwijk. Drie van hen waren in Leiden woonachtig. Het viertal, variërend in leeftijd tussen de 30 en 40 jaar, zal volgen een woordvoerder van de politie ni verhoor het land worden uitgezet, De inval in het atelier door de Katwijkse politie had gistermid dag plaats in samenwerking met de loontechnische dienst en de vreemdelingenpolitie. Naar de werkzaamheden in het vrij kleine atelier wordt nog een nader onder zoek ingesteld. Vooralsnog gaat de politie ervan uit dat de regels der niet worden overtreden. 'Ik word van het kastje naar de muur gestuurd LEIDEN - "Ik word al anderhalf jaar lang van het kastje naar de muur gestuurd. Het is schandalig", zegt Leo van Veen in zijn woning aan de Calandstraat, die hij mor gen op last van de gemeente moet ontruimen. Het is de vijfde keer in successie dat Van Veen, die al an derhalf jaar wacht op een hem be loofde woonwagenstandplaats, moet verhuizen. Er is nog steeds geen zicht op de standplaats, zodat hij nu via een kort geding van de gemeente en het woonwagenschap gedaan wil krijgen dat zij hun be lofte nakomen. Op de noodgedwongen - voor laatste dag van zijn verblijf aan de Calandstraat schetst Van Veen in de woning de voorgeschiedenis. Het kamp aan het Trekvaartplein moest hij verlaten, waarna hij in Leiderdorp zijn tenten opsloeg. Na het vertrek uit Leiderdorp, werd hem een plaats op het kampje in Warmond toegezegd, iets dat ook secretaris J. Sommeling van het woonwagenschap bevestigt. "Ze hebben me toen op het vuil- stortterrein aan de Noorderstraat gezet. Dat zou drie dagen duren, maar we hebben er drie maanden gestaan, tussen de vuilniszakken en het vuil in". De familie kreeg vervolgens een bovenwoninkje aan de Ter Haarkade toegewezen, in afwachting van standplaats in Warmond. Die bleek echter aan een andere gegadigde toegewezen. Omdat de woning te klein was voor man, vrouw en elfjarige doch ter, ruilde Van Veen van woning met een huurder aan de Caland straat. De Leidse Woningstichting (LWS), verhuurder van de woning, ging akkoord met deze ruil. "Maar bureau huisvesting van de ge meente wilde geen woonvergun ning verstrekken", schetst Van Veen het volgende probleem. Vol gens hem was dit gebaseerd op een verklaring van de vorige bewoner, die de ruü 'fictief noemde. Onruiming De Leidenaar werd ontruiming aangezegd. Bij de Raad van State vroeg hij schorsing van het ontrui mingsbevel, waarop dit - zoals ge bruikelijk - werd ingetrokken. Te vens tekende hij beroep aan bij de gemeentelijke commissie voor be roep- en bezwaarschriften. De voorzitter van de Raad van State wees het schorsingverzoek echter af en Van Veen kreeg gisteren een nieuw ontruimingsbevel. Morgen moet de woning leeg zijn. "Het is schandalig. Hoe kunnen ze twee dagen van te voren ontrui ming aanzeggen", werpt mevrouw Van Veen op. "Zo kan het niet lan ger. Het is de vijfde keer dat we moeten verhuizen. Elke keer sta je weer voor de kosten", voegt Van Veen eraan toe. Op last van de gemeente moet het gezin Van Veen terug naar de Ter Haarkade. Dit hoewel de be zwarende verklaring van de bewo ner, met wie Van Veen had geruild, inmiddels is ingetrokken. Omdat de bezwaarprocedure inmiddels tot de Raad van State heeft ge voerd, is de ontruiming juridisch afgerond en staat de gemeente in haar recht. Van Veen blijft echter met het feit zitten dat hij op stel en sprong moet verhuizen naar een woning die hij niet wil. In afwachting van een woonwagenstandplaats die hem is beloofd, maar niet komt. "Van Veen heeft zelf gezegd dat hij geen gebruik wil maken van de standplaats in Warmond", zegt Sommeling. Van Veen bestrijdt dit. "Dat hebben ze via-via ge hoord. Ze hadden dat aan mij moe ten vragen". Omdat de ontruiming op ex treem korte termijn moet plaats hebben wil Van Veen voorlopig eerst uitstel daarvan aanvragen. Voor het vorderen van de hem toe gezegde woonwagenstandplaats is hij van plan een kort geding aan te spannen. "Het is schandalig. De gemeente belooft een plaats. Je denkt 'daar kan ik van op aan'. Maar daar is niets van gebleken". n Veen en echtgenote: desnoods kort geding tegen woonwagenschap. Vrouw geslagen, maar door wie? LEIDEN - Met onder meer een scheurtje in het trommelvlies is een twintigjarige vrouw uit Leiden naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zij zou maandag rond kwart over vijf in een flat aan de Arendshorst zijn geslagen door een kennis van haar vriend. Op aandringen van de laatste deed ze echter geen aangifte, haar aanval ler verkeerde onder invloed van medicijnen en alcohol. Gisteren kwam ze alsnog aangifte doen op het politiebureau. Volgens de nieu we versie heeft haar vriend de klappen uitgedeeld. liberale studenten: 'Joekes moet hoger op lijst' LEIDEN - De Liberale Studen tenvereniging Leiden wil dat het WD-Tweede-Kamerlid Th. Joe kes alsnog op een verkiesbare plaats wordt gezet bij de Kamer verkiezingen van 1986. Zijn plaats op de kieslijst moet overeenkomen met de ervaring en de deskundig heid van Joekes, aldus de liberale studenten. Het argument dat Joekes te oud zou zijn voor een eventuele herver kiezing, wyzen de studenten als niet terzake doend van de hand. De Liberale Studentenvereniging acht het bovendien kwalijk als Joekes zou moeten terugtreden vanwege zijn rol in de RSV-enquêtecommis- sie. Juist daar heeft Joekes zijn deskundigheid op een voortreffe lijke manier aangewend, los van partijpolitiek gekonkel, aldus de li berale studenten. Duivensport Wedvluchten uit Creil. De Vriendenclub: 1,5 Th. Don- gelmans; 2 comb. Kooij/Werkho- ven3, 6 C.P. Gijsman; 4 J. Boe- lee; 7 L. Burgers; 8 W. Sierajr.; 9 W. de Wit; 10 A. Bink. P.V. Leiderdorp: 1, 4, 8 comb. Reijka; 2 J. Knijnenburg; 3 D. Zwaan; 5, 6 E. Broug; 7 comb. B. en G.; 9 H. Flippo; 10 W. Jacobi. Dienstencentrum. Dienstencentrum Binnenstad/ Zeeheldenwijk houdt donderdag een slotavond ter afsluiting van de activiteiten van het afgelopen seizoen in het clubhuis Ons Ei land aan de Kortenaerstraat. Een volksdansgroep uit de Zee heldenwijk em het Morschkoor treden op. Aanvang half acht. Woongroepencafé Het woongroepencafé van de Vereniging Centraal Wonen Lei den e.o. is met ingang van van daag gesloten tot 28 augustus. Na de vakantie kunnen bélagstellen- den op de woensdagavond van acht tot tien weer weer terecht in pand Rapenburg 100. Muziek In de Jam aan de 2e Binnen vestgracht treedt vanavond de Amsterdamse band Tienergeluk op. Deze formatie, met Bas Jans sen als grote animator, brengt Engels!Amerikaanse rock roll uit de jaren vijftig. Aanvang half elf. In café Scarabee (Pieterskerk- choorsteeg) treden vanavond Dolf Delprado (bas), Hein van der Gaag pianoen Henk Wijn berg (drums) op. Dit trio zal een combinatie van jazz en blues spe len. Aanvang is ongeveer negen In café Napoleon aan de Steen straat treden donderdagavond John and Geiler op. De aanvang is tien uur en het type muziek is rock and roll. Voetbal Twee muziekverenigingen spe len donderdagavond een voetbal wedstrijd tegen elkaar op het voetbalveld bij het Gorleauslabo- ratorium aan de Wassenaarse- weg. Een team van het Leidse Jong K G neemt het op tegen Jong DVS uit Katwijk. De wed strijd begint om half acht. Het ligt in de bedoeling in het najaar met een voetbalcompeti tie te beginnen, waaraan ook an dere jeugdverenigingen, buurt en clubhuizen enz. kunnen mee doen. Teams die niet bestaan uit 'professionele' voetballers (die bovendien niet ouder mogen zijn dan vijftien jaar) kunnen zich inschrijven. Voor inlichtingen: Paul van den Bos, tel. 149436. LEIDEN - Gehuwd: A F Meinders en Y.M. Delmeer. B.T. Dikkes en C J. van der Ent. H. Nijhof en M.S. van der Kaay. E.R. Stavleu en H.P. Koot, A C. Nieuwkerk en A.M. Apeldoorn. W P. Voor informatie en tips tel. (0711-144941, toestel 216 Goed idee van Leidenaar? Lex Nagel uit Leiden heeft een prachtig idee; een idee dat vol gens hem de werkloosheid in Ne derland voor een groot deel kan oplossen. Of het uitvoerbaar is, weet hij niet. Daar heeft hij, zo geeft hij eerlijk toe, nog niet zo diep over nagedacht. "Maar men sen zoeken, als ze een goed idee of ideaal hebben, vaak meteen na de nadelen ervan. Daarmee ont moedig je jezelf en komt er van het idee niets meer terecht. Ik voel echter dat dit een goed idee is. Er zit kracht in. Laten we er daarom maar mee beginnen. Eventuele problemen kunnen dan wel worden opgelost als ze zich voordoen", meent Lex. Lex Nagel, die zelf al enige tijd werkloos is, heeft onlangs een tijdje buiten Europa gereisd. Toen hij terugkwam in Neder land, viel het hem op dat hier apathische en een enigszins gatieve stemming heerste. Vol gens hem was dat voor een groot deel te wijten aan de werkloos heid hier. Dat vond hij jammer Als mensen een positieve hou ding aannemen en zich een de mentaliteit aanmeten, kunnen ze veel meer gedaan krijgen, re deneert hij. Deze constatering bleef hem bezighouden. Al zoekend naar een positieve invalshoek, kreeg hij uiteindelijk zijn idee. Zijn vriend Goof Kerling zag ook wel iets in het plan en samen beslo ten ze de stichting "t is tijd' op te richten. Deze stichting moet de krachten van de werklozen in Nederland bundelen waardoor het idee een grotere kans van sla gen heeft. Om de stichting onder de aandacht van de werklozen te brengen, willen Lex en Goof on der meer stencils opplakken waarin het idee in grote lijnen wordt geschetst. Bovendien heb ben ze een persbericht gestuurd naar verschillende kranten, in de hoop dat die het plan de nodige publiciteit bezorgen. Maar waaruit bestaat het idee van Lex dan wel? Het is, zo legt hij uit, heel eenvoudig. Er zijn op dit moment ongeveer 800.000 werklozen in Nederland. Die moeten de handen ineen slaan en hun diensten aanbieden tegen een bedrag dat 25 procent lager is dan de gebruikelijke tarieven. Logisch natuurlijk dat het pu bliek daar dankbaar gebruik van maakt, waardoor de werklozen binnen korte tijd zijn verzekerd van werk. Het probleem is natuurlijk wel dat veel mensen die nu aan het werk zijn, door deze concurren tie hun baan verliezen. Lex heeft daar zelf ook al aan gedacht. De oplossing voor deze moeilijkheid is echter heel simpel: de 'nieuwe' werklozen sluiten zich ook aan bij de stichting en gaan hun dien sten eveneens aanbieden tegen 75 procent van de normale tarie ven. De cirkel is rond en daar door krijgt het idee 'kracht', stelt Lex. Uiteindelijk is iedereen ver zekerd van een baan, zij het dat een ieder dan nog maar drie kwart van de nu te verrichten hoeveelheid werk doet. Als hem wordt gesuggereerd dat zijn plan in feite neerkomt op een algemene loonsverlaging van 25 procent, haalt hij naden kend zijn schouders op. "Ik weet niet of dat wel zo is. We zetten iets in gang en je weet natuurlijk niet wat er allemaal gaat gebeu ren. Het werk wordt op deze ma nier echter wel op een eerlijke manier onder iedereen ver deeld". Ook maakt hij zich er weinig zorgen omv zoals dat heet, de da ling van de koopkracht. Als men sen 25 procent minder gaan ver dienen, kunnen ze ook voor 25 procent minder aan goederen en diensten kopen. Daardoor heb ben fabrieken en bedrijven uit eindelijk minder werk voor hun werknemers. Lex heeft hierop geen pasklaar antwoord, maar vindt dat ook dit probleem kan worden opgelost als het zich aan dient. Een uitgesproken mening heeft hij trouwens over stakin gen en acties die een paar pro centen loonsverhoging als inzet hebben. "Is dat geld dan zo be langrijk? Als iemand iets meer zou verdienen dan ik, heeft hij geluk. Maar dat wil toch niet zeg gen dat ik pech heb, zelfs al zou diegene voor hetzelfde werk tien keer zoveel krijgen? Als je maar te eten en*een dak boven je hoofd hebt". Studenten helpen bedrijfsleven Steeds meer bedrijven uit de Leidse regio doen een beroep op de stichting Integrand, een be middelingsbureau voor studen ten die praktijkervaring willen opdoen. In studentenkringen worden deze dames en heren 'prakkedemici' genoemd. Inte grand spreekt van 'probleemop lossers voor het midden- en kleinbedrijf. Organisatorische problemen, maar geen organisatiepsycho loog in huis? De in- en verkoop per computer, maar geen infor- maticadeskundige op de afde- Vier van de elf medewerkers van de Stichting Integrand, v.ln.r. Peter i Wim de Leeuw en Rosemarijn Ramakers. ling? Corresponderen in het Chi nees, maar geen sinoloog onder de secretaresses? Problemen waarmee de elf medewerkers van de Leidse vestiging van Inte grand uit de voeten kunnen. Bin nen twee weken, zo garanderen zij, staat er een deskundige op de stoep die tegen het minimum loon enkele weken of zoveel lan ger de directie met raad en daad terzijde staat. Dit jaar zijn er al zo'n 100 be middelingen gedaan die uit mondden in een arbeidscontract voor een bepaalde periode. De helft meer dan vorig jaar en bijna drie keer zoveel als het jaar daar voor. De reden voor deze explo sieve groei is volgens Wim de Leeuw, student bedryfs- en han delsrecht en een van de bemid delaars bij Integrand, te danken aan het niveau van de studenten. "Zelden krijgen we negatieve reacties. Opdrachten teruggege ven? Ik weet geen voorbeeld. Als de student twijfelt, pleegt hij ge woon overleg met zijn achterban. Voor de meeste opleiders is zoiets ook een uitdaging". Zijn compaan Peter Scheltus die zich specialiseert in het fis caal recht vertelt dat er wel een keer door een directeur is ge zegd: "Hé, stuur mij nu maar een mindere god, die vorige was veel te goed". Integrand zetelt aan de Klok- steeg in een gebouw waarin ook de Wetenschapswinkel en het universitaire weekblad Mare on derdak hebben. De stichting, die inmiddels vijf vestigingen in Ne derland telt. werd vier jaar gele den opgericht door een aantal studenten. Deze academici in spe besloten Integrand in het le ven te roepen omdat hun was ge bleken dat er een grote kloof be staat tussen universiteit en be drijfsleven. Die kloof is wat minder gewor den beaamt Rosemarijn Rama kers die geschiedenis studeert, maar zich in de loze uren inten sief met Integrand bemoeit. "De universiteit op zich is het afgelo pen jaar wat meer gaan toeleg gen op samenwerking met het bedrijfsleven, maar voor de indi viduele student geldt nog steeds dat er te weinig mogelijkheden zijn om al tijdens zijn studie af studeren en de theorie aan de praktijk te toetsen". Gaat studeren en werken sa men? "Ja en nee", verklaart ze eerlijk. "Het ligt er aan hoe lang de opdracht duurt. In sommige gevallen raden we de student aan een poosje met de studie te stop pen. De meesten lopen een ver traging op variërend van enkele maanden tot een jaar, maar nie mand die dat een probleem vindt. Ook de 'beruchte' tweefa- senstructuur geeft daar alle mo gelijkheden toe". Verder is haar ervaring dat het tussentijd werken voor de student een enorme uitdaging is. "Ze leren ervan en gaan daarna veel gemo tiveerder en vaak ook gerichter verder met hun studie". Integrand is ook niet stichting. Winstoogmerk is er niet. Hoewel er voor elke bemid deling die gelukt is 400 gulden van het betrokken bedrijf wordt gevraagd, is dat alleen maar om de onkosten te dekken. Ook is er regelmatig contact met een bege leidingscommissie waarin men sen uit het bedrijfsleven en uni versiteit zitten. Studenten kun nen zich overigens gratis laten inschrijven. En de studenten die werken bij Integrand doen de werkzaamheden tegen een zeer geringe vergoeding. "Ook wij leren ervan", zegt Ra makers, "want de tactiek van In tegrand is niet alleen gebaseerd op afwachten en koppelen". De medewerkers benaderen regel matig bedrijven met de vraag of ze niet iemand nodig hebben. "Nee, er wordt dan heus niet ge lijk ja gezegd, maar je merkt dat zo'n directeur het opslaat in zijn geheugen en komt de nood aan de man dan weten ze ons te vin den. Kijk, wij kunnen ook hel pen met juridische problemen, marktonderzoek of budgette ring" Schieten jullie nu niet onder de duiven van uitzend- of advies bureaus? De toekomstige be- drijfsspecialist De Leeuw meent van niet. "De bedrijven die bij ons aankloppen zijn veelal kleine bedrijven die geen geld hebben om naar adviesbureaus te gaan. De studenten die wij leveren zijn niet uit op een vaste baan. Zij willen slechts tegen het mini mumloon ervaring opdoen en daarna weer verder studeren. Nee, ik dacht niet dat wij daar ie- mand mee schaden". Het einde van de groei van In tegrand is volgens Scheltus niet in zicht. "Er zijn nog zoveel be drijven in de regio. The sky is the limit. Ja, ook de Webster Univer sity heeft gevraagd of wij voor haar studenten willen bemidde len. Dat geeft weer ongekende mogelijkheden". "De leukste uitdaging van dit werk? Voor ons?" Gedrieën ver klaren ze: "Het klinkt ambitieus, maar het zou leuk zijn als de be drijven in de Leidse regio door onze hulp aan kwaliteit zouden winnen. Verder is het belangrijk dat studenten veel ervaring kun nen opdoen, want we zijn heus wel praktisch ingesteld". 'Prak kedemici' dus in de toekomst.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4