Brokx eist premie op huis terug Schiphol trekt als magneet bedrijven aan Buitenlandse contacten heel nuttig' SOB-bestuurder: 'Tot 2000 nog 80 hectare bedrijventerrein nodig in streek' Katwijks WD-raadslid enthousiast na bezoek partnergemeente Geslaagd! 'Ramp voor Bergambacht' DINSDAG 11 JUNI 1985 PAGINA 15 DUIN- EN BOLLENSTREEK - De betekenis van Schip hol wordt steeds groter. Het vrachtvervoer per vliegtuig neemt toe en daarom kiezen steeds meer bedrijven een plekje in de buurt van de nationale luchthaven. De duin en bollenstreek kan een belangrijke rol vervullen bij de opvang van bedrijven, als de provincie door ten minste geen stokje voor steekt. De belangstelling van bedrijven die zich in de omgeving van Schiphol willen vestigen gaat vooral uit naar Lisse en Katwijk. Sassenheim en Hillegom blijven wat achter. Pas nog koos C A voor nieuwe vestigingen in Katwijk en Lisse. "Dat heeft het bedrijf natuurlijk niet gedaan omdat de jurkjes in het westen beter verkopen. Nee, veel artikelen komen in containers met vliegtuigen naar Nederland. Van- door Henk van der Post e meent dat het industrieter- w daar een meer dan slechts daar dat ze vanuit de omgeving van plaatselijke functie heeft. De be- Schiphol over het hele land moe- langstelling voor het terrein 'Jagt- ten worden gedistribueerd", aldus lust'is evenwel gering. Dat is mo- Lissenaar H. Smith, in het Samen- gelijk een gevolg van het feit dat werkingsorgaan Bollenstreek por tefeuillehouder economische za ken. Hij is vurig voorstander van het toestaan van meer bedrijvigheid bedrijven die er grond kopen ver plicht zijn met bouwbedrijf Meijer in zee te gaan. Dat bedrijf was eigenaar van een deel van de gronden die de ge- de regio. Maar dat standpunt wordt meente Sassenheim wilde bestem- zeker niet gedeeld door de provin- Integendeel, het bestuur van tot industrieterrein. Met tyteij- vervolgens de overeenkomst Zuid-Holland wil niet toestaan dat gesloten dat de grond aan de ge- gemeenten in de duin- en bollen- meente zou worden doorgestoten streek bedrijven werven van bui- V09r dezelfde prijs als het bouwbe- ten de regio. "Maar het is nog geen drijf ervoor betaalde. Als tegen- vijf voor twaalf', aldus Smith die prestatie werd in de overeenkomst alles in werk wil stellen om Provin- vastgelegd dat Meijer dan het al- ciale Staten van inzicht te doen veranderen: "Het is toch van de leenrecht voor de bouw op het ter- kreeg. Overigens bestaat vol- gekke dat de provincie bedrijven gens wethouder P. Westerbeek terugwijst die zich in deze streek Sassenheim wel degelijk belang- willen vestigen". Verplichting In de praktijk doet de provincie nog niet moeilijk. Hillegom en Lis se werven er dan ook kwistig op los, zelfs in het buitenland. Alleen op papier mogen nu geen bedrij ven van buiten de regio worden ge haald. Maar in het nieuwe streek plan dreigt die^bepaling wel heel nadrukkelijk te worden opgeno men. Voor Sassenheim wordt een soepeler beleid gevoerd. De pro- stelling voor het terrein. Maar dat zei hij een half jaar geleden ook al. Ongunstig Dat de belangstelling voor de be drijventerrein in Lisse en Katwijk zo groot is, wordt mogelijk ook ver oorzaakt doordat de terreinen in Haarlemmermeer bijna vol zijn. Volgens een woordvoerder van die gemeente is weliswaar nog 30 hec tare gemeentelijke en particuliere grond voorradig, maar een groot deel daarvan is ongunstig gelegen. Het industrieterrein ten zuiden var, in ontwikkeling genomen. Bovendien mag de gemeente niet elke bedrijfsvestiging toestaan. Daarover bestaan afspraken met de provincie Noord-Holland. "We hebben de grens van grond- uitgifte ten behoeve van bedrijven bereikt. De verwachting is evenwel dat de gemeente Haarlemmermeer in het nieuwe streekplan van de provincie Noord-Holland weer nieuwe terreinen mag gaan uitge ven. De belangstelling van bedrij ven voor vestiging in de 'meer' is groot", aldus een woordvoerder van de poldergemeente, die niet uitsluit dat de bollenstreek profi teert van de schaarste in de Haar lemmermeer. Het is volgens Smith niet uitslui tend aan de algemene economi sche opleving te danken dat bedrij ven meer interesse hebben voor de duin- en bollenstreek. De goede ac quisitie van een aantal gemeenten is daaraan naar zijn inzicht even zeer debet. Ook is er in de streek sprake van een bewustwordings proces, zoals dat bijvoorbeeld ook heeft plaatsgehad bij arbeidsbu reaus. Er wordt niet gewacht op de bedryven, men gaat er naar toe. "Het is nog niet zo lang geleden dat tegen de meeste bedrijven vies werd aangekeken. Sinds het rap port Frons zijn gemeenten daarte gen anders gaan aankijken. Er zijn speciale ambtenaren gekomen die zich met bedrijfsvestiging bezig houden", legt Smith uit. Met de komst van een aantal 'grote jongens' als C A is hij dik tevreden. "Want de kleintjes ko men vaak met de grote mee", zo re deneert hij. De gevolgen voor de werkgelegenheid zijn nog niet meetbaar. "De bouw van de ver schillende bedrijfsgebouwen is pas begonnen. Over een halfjaar is pas te zien of de werkloosheid daar door is teruggedrongen". Die is de laatste maanden in de regio trou wens wel gedaald, maar het is niet duidelijk of er sprake is van meer pendel of van meer werk in deze regio. Smith wil dat de duin- en bollen streek er tot het jaar 2000 nog 80 hectaren bedrijfsterrein bijkrijgt. En dat is dan alweer tegen het zere been van de provincie. "Maar de verkoop gaat de laatste tijd snel. Gemiddeld gaat er 8 hectare ter rein per jaar uit. Over een aantal jaren is de voorraad uitgeput. Voor de jaren 1990 tot 2000 hebben we nog 80 hectaren nodig". De porte feuillehouder economische zaken van het SOB wil een terrein van 30 hectare op de grens van Hillegom en Lisse. Nog eens 20 hectare moet er bijkomen in Sassenheim. De overige hectaren moeten worden verdeeld over alle gemeenten in de duin- en bollenstreek. "Die grond is bestemd voor bijvoorbeeld be drijfjes die moeten verdwijnen uit de bebouwde kom". Uitbreiding Bloemen, bollen en toerisme blij ven de belangrijkste pijlers onder de regionale economie. Maar voor al in de agrarische sector zal de werkgelegenheid zeker niet toene men. Smith sluit zelfs niet uit dat er op termijn sprake zal zijn van een daling. Vandaar dat hij een uit breiding van de werkgelegenheid door het aantrekken van bedrijven alleszins gerechtvaardigd vindt, ook al om de jongeren in de toe komst in deze regio aan werk te helpen. Dat de werkloosheidsheid procentueel gezien niet hoog is - iets meer dan zes procent - vindt de Lissenaar zeker geen reden om de activiteitein ter bestrijding ervan op een lager pitje te zetten: "Pro centueel gezien mag de werkloos heid dan niet hoog zijn, maar het gaat altfjd nog om zo'n 4000 men sen zonder werk in deze regio". Ter stimulering van de werkgele genheid staan tal van activiteiten op het programma. Binnenkort wordt een onderzoek begonnen naar de vestiging van een vergis- tingsfabriek voor verwerking van organisch bedrijfsaval. Of dat uit eindelijk veel banen zal opleveren is niet duidelijk. Dat vuil wordt thans afgevoerd - sinds de sluiting van de Noordwijkerhoutse vuilnis belt - via particuliere vervoersbe drijven. Smith heeft ook de indruk Lissenaar H.A. Smith: "Duin- en bollenstreek heeft zeker nog 80 hectare nodig". (archieffoto) dat agrariërs vaker vuil verbran den. Op de lijst van activiteiten staat ook een onderzoek naar de manier waarop het toerisme kan worden gestimuleerd. Daarbij wordt onder meer gedacht aan aantrekkelijke waterwegroutes voor bijvoorbeeld kano's. Voorts moet de relatie be- drijfsleven-gemeente-arbeidsbu- reau worden verbeterd en komt er een onderzoek naar de wenselijk heid van een bedrijfsverzamelge bouw voor startende ondernemers, zo ongeveer als het Olgacomplex in Leiden. Voor Smith is er de komende maanden genoeg te doen. En ook voor het slecht bemande secreta riaat van het Samenwerkingsor gaan Bollenstreek, dat met ander halve man een kleine tien meesters (portefeuillehouders) op hun wen ken moet bedienen. Op het provin ciehuis zal Smith nog moeten pra ten als Brugman om de statenle den van de SOB-visie te overtui gen. KATWIJK - Katwijk moet met meer gemeenten in het buitenland banden aankno pen. De kijker zou daarbij vooral moeten worden ge richt op de landen in het Oostblok. Dat vindt me vrouw D. van der Pias-Van der Plas, raadslid voor de WD in Katwijk. door Adriaan Brandenburg Vorige week nam mevrouw Van der Plas samen met enige andere raadsleden onder aanvoering van burgemeester C.A. Bos deel een werkbezoek aan de Engelse 'twingemeente' Lowestoft in het district Waveney. "Een zeer nuttig bezoek", concludeert zij achteraf. Katwijk ként al sinds ruim 20 jaar een uitwisseling met deze plaats die veel gelijkenis vertoont met Katwijk op bijvoorbeeld het gebied van de visserij, landbouw, industrie en het toerisme. Om de twee jaar brengen delegaties van twee gemeentebesturen bezoeken aan elkaar. Voorts zyn er bepaalde uitwisselingen tussen scholen en in een enkel geval verenigingen. "De contacten die tijdens die be zoeken worden gelegd zijn van gro te betekenis. Je krijgt op deze ma nier meer begrip voor eikaars ideeën en levenswijze. Veel wan trouwen kan worden weggeno men", zegt mevrouw Van der Plas om haar stelling te onderbouwen dat het gewenst is met meer ge meenten banden aan te knopen. Enthousiast Volgens mevrouw Van der Plas is het de taak van het Katwijkse ge meentebestuur dergelijke contac ten te stimuleren. "We zouden best met drie of vier verschillende ge meenten dergelijke contacten kun nen hebben. De Engelsen hebben dat ook", zo heeft zij vastgesteld. Overigens heeft Katwijk ook ban den met het Joegoslavische plaats je Ohrid, maar staan die op een iets lager pitje. Nieuwe banden met partnerge meenten hoeft de gemeente niet meer geld te kosten dan nu het ge val is, zo is haar overtuiging. "Er wordt jaarlijks een bepaald bedrag voor uitgetrokken op de begroting. Dat kan zo blijven", meent het libe rale raadslid. Volgens haar moeten er op dit vlak meer activiteiten vanuit de be volking en dan met name door de verenigingen worden ontplooid. De Engelsen zijn daarin een stuk enthousiaster dan de Nederlan ders, zo is haar ervaring. "Wij rea geren daarop toch wat koel", zegt Van der Plas. Wegens ziekte van het raadslid M.A. de Vries (Vrije Lijst) viel er een plaats voor de WD open. Sa men met burgemeester Bos, zijn echtgenote, gemeente-secretaris G. Feenstra en de raadsleden A.C. Berkheij, T. van der Plas en J. Haasnoot werd de reis naar Lowes toft aanvaard. Er was aldus me vrouw Van der Plas door de Engel sen veel werk aan het bezoek be steed. Er was een vol programma, waarin onder meer bezoeken aan bedrijven en scholen en culturele manifestaties waren opgenomen. Prinses Anne Een hoogtepunt van de reis kan zij moeilijk noemen. Wel voor de Engelsen. "Ja, dat was natuurlijk de opening van een nieuwe school voor de zeevisvaart, waarvoor ook Prinses Anne was uitgenodigd. Wanneer er iemand van het ko ninklijk huis komt is dat voor de Engelsen iets bijzonders. Volgend jaar bestaat Lowestoft 100 jaar. Dan komt de koningin. Ze zijn nu al druk bezig met het treffen van voorbereidingen om dat goed te la ten verlopen". Als concreet resultaat van het werkbezoek denkt Van der Plas dat de Katwijkse vrouwenbewe ging zich actiever zal gaan opstel len ten opzichte van de samenwer king met Lowestoft. Maar ook bin nen de visserij zijn er volgens haar mogelijkheden om tot een betere samenwerking te komen. "De En gelsen hebben laten weten best nog van ons te kunnen leren". Verder vindt mevrouw Van der Plas dat behalve de contacten die het openbare lager onderwijs heeft met Lowestoft ook voor het voort gezet onderwijs iets op touw kan worden gezet: "Want juist voor jon geren is dat belangrijk. Het is vaak iets blijvends. Zelf ben ik via een uitwisseling ooit in contact geko men met mensen uit Amerika, daar beleef ik nu nog steeds plezier aan". Mevrouw Van der Plas, afkom stig uit het onderwijs, is het opge vallen dat hoewel het onderricht dikwyls in oude gebouwen wordt gegegeven, het lesmateriaal in En geland tot en met computers vol doet aan de eisen van deze tijd. Het raadslid: "We zouden daarvan best iets kunnen opsteken. Gebouwen hoeven niet 80 jaar mee te gaan. Maar het lesmateriaal moet goed zijn". DEN HAAG (GPD/ANP) - Staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) zal van 83 huiseigenaren in Berg ambacht en omstreken voor ruim zes ton aan te veel uit gekeerde premie terugvor deren. Recherche-onder zoek heeft uitgewezen dat de eigenaars te lage stich- tingskosten hebben opge geven en daardoor een te hoge premie hebben ont vangen. Zij zullen niet straf rechtelijk worden vervolgd. Volgens burgemeester P. Huij- brecht van Bergambacht betekent het besluit van Brokx een ramp voor de inwoners van zijn gemeen te. De 83 huiseigenaren moeten niet alleen geld terugbetalen, maar krijgen in de toekomst ook een la gere premie uitgekeerd. Een woordvoerder van een bewoners comité in die plaats heeft gezegd dat veel mensen de te veel uitge keerde premies niet kunnen terug betalen en hun woning zullen moe ten verkopen. In juni 1984 is begonnen met een onderzoek naar meerwerk dat zou zijn verricht bij 395 premiekoop woningen in de Zuidhollandse pol ders Krimpenerwaard en Alblas- serwaard. In 220 gevallen bleken de eigenaars meerwerk niet te heb ben opgegeven. Volgens de regels van het ministerie van volkshuis vesting moet het meerwerk (bij voorbeeld extra sanitair en een lu xe inbouwkeuken) bij de stich- tingskosten van een premiekoop woning worden opgeteld. Een premie A-woning kan hier door een premie B-woning wor den. Dit betekent dat in elk geval de overheidsbijdrage in de inrich tingskosten (5.000 gulden) moet worden terugbetaald. Verder valt bij de B-woning in de meeste ge vallen de premie lager uit. De gemeente Bergambacht en een bewonerscomité hebben ge probeerd een regeling te treffen met staatssecretaris Brokx, maar die heeft de voorstellen van de hand gewezen. De bewindsman ge looft niet dat in alle gevallen opzet telijk foute informatie is verstrekt over de stichtingskosten van de woningen. Daarom stapt hij niet naar de officier van justitie. Wel wil hij de te veel betaalde premies zo snel mogelijk terugkrijgen. Het gaat om bedragen die variëren van een paar honderd tot 16.000 gul den. De huiseigenaren kunnen tegen deze beslissing in beroep gaan bij de Raad van State. Burgemeester Huijbrechts liet vanochtend weten dat hij van plan is de beslissing van de staatssecretaris langs juridische weg aan te vechten. Hij zal daartoe de gemeenteraad in spoedzitting bijeenroepen en vragen of hij de af deling rechtspraak van de Raad van State mag inschakelen. Vol gens de burgemeester is de ge meente mede-belanghebbende in deze zaak vanwege de problemen rondom herhuisvesting van de huiseigenaren en de financiële aan sprakelijkheid. LEIDEN/KATWIJK - Aan de christelijke scholengemeenschap Rhijnwijck voor HDGO en ander voortgezet onderwijs zijn de volgende, leerlingen geslaagd voor het eindexa- KV/JV 3-jarig: A. van der Boon, L. van Dyk, T. Haasnoot, S. van der Plas, A. Ravensbergen, E. Steenvoorden, R. de Vries. Kostuumnaaien 2-jarig: C. Barn- hoorn, M. Bouwman, L. Dofferhoff, H. van Duijn, L. van Duyn, W. Hoek, C. de Jong, P. Jonker, M. de Kroon, J. Messe- maker, D. Neijenhuis, E. Nijgh, C. van den Oever, P. Passchier, C. van der Plas, H. van der Plas, Y. van der Ptés, J. Ra vensbergen, A. Rogaar, N. van Rijn, T. van Rün, C. Schaap. L. van der Schee, R. Soussani, A. Veltkamp, A. Vroege. KV/JV/OPM 3-jarig: S. Borreman, C. van Burik, I. Cammeraat, H. van Driel, C. de Jong, C. Meijer, J. Moesman, R. v.d. Putten, M. Quist, E. v.d. Reek, J. van Spronsen, P. Steenwijk, M. de Vries. INTAS 2-jarig: E. Barneveld, Y. de Boer, A. Brandt, M. Bruines, M. v.d. Burg, A. van Cassel, N. van Dam, S. van Doom, T. van Dort, H.J. van Egmond, P. Groenewegen, C. van Haarlem, J. v.d. Heiden, S. Heymans, E. Hogenes, C. Hoogenboom, A. Hooymans, M. Hooy- mans, I. Hoppers, N. Huisman, M. Kaas hoek, E. Klein, A. de Knegt, I. Korte- kaas, H. de Leen, W. van Leeuwen, S. de Ligny, L. de Mooy, K. Muyzert, M. de Ruyter, M. van Sprang, J. Stoute, A. Stouten, J. Verhoeven, M. van Werkho ven, J. Zaal. V.H.B.O.: E. Baars, A. Benning, A. v.d. Berg, A. Bergman (le cyclus), N. de Bes, J. Bliek, K. Bouma, H. Bres, K. Bulk, K.A. v.d. Burg, A. Chaudron, I. Chaudron, H. la Cruz, J. van Delft, M. Dionisto, E. van Dongen, C. van Eg- mond, J. Fillet, L. Geerlings, K. Haas noot (le cyclus), A. Hagers, A. Hammer, M. v.d. Heden, J. v.d. Heijden, K. van Heijningen, P. Hoek, C. van Houten, M. Kamphuils, L. van Klink, D. Koren, H. Kuijpers, M. Lagendijk, E. Lei, E. Mas- saar, M. Mol (le cyclus), B. Oostendorp, D. van Oyen, C. v.d. Plas, C. Raphorst, M. van Ruitenburg, I. van Sandijk, I. Scheenstra, M. Spaargaren, C. van Tol, S. van Velden, A. Verhoef, H. Vogelaar, A. Vonk, A. Vonk, P. van Wierinen. M. v.d. Woerd, A. de Wolf, W. v.d. Zeeuw (le cyclus). HAVO: P. Aandewiel, M. van Beelen, F. Driessen, Y. de Groot, E. den Hollan der, K. Karman, C. Klyn, H. Kooter, P. Lindhout, H. Lolkes de Beer, H. Mou- rits, S. Nauta, B. Oenema, T. Passchier, R. Rijnsburger, R. van Velthoven. F. Verkade, D. van Vliet, A. van Wifferen, S. van Win. HISTORISCH WRAK - Voor de Ierse noordwestkust by Sligo is het wrak gevonden van een schip van de Spaanse Armada, die in 1588 werd uitgestuurd om Engeland binnen te vallen. Het wrak, vermoedelijk dat van de „Juliana", werd in het weekein de ontdekt en ligt begraven on der een dikke laag zand. Het hoofd van de betrokken expeditie, Colin Martin van de universiteit van St. Andrew in Schotland, noemde de vondst „een van de belangrijkste oud heidkundige ontdekkingen van deze eeuw". RIJNSBURG - Aan de christelijke tuinbouwschool in Rijnsburg slaagden voor het B-diploma: R. M. van Beelen, I. v.d. Berg, M. de Best, G. van Delft, J. van Delft, A. van Egmond, H. van Gylsvfrijk, H. J. den Haan, D. Kromhout, K. Kuijt, C. de Ma re, W. Meyer, D. de Mooy, R. de Mooij, M. Paauw, R. van Paridon, G. Ravens bergen, I. van Rossum, J. de Rover, R. Spierenburg, L. Steenvoorden, J. Twigt, A. Vermeulen, G. Vliem, J. Angevare, P. van Beelen, H. Breuker, J. Damen, J. van Egmond, C. den Elzen, F. Franck, J. Glasbergen, J. van Gijlswijk, F. Heems kerk, J. Heemskerk, K. Heemskerk, N. Heeringa, N. Heeringa, J. Hogewoning, A. Koeleman, A. Luijk, D. de Mooy, J. de Mooy, A. J. v.d. Nagel, T. Sira, A. Via- nen, G. v. Voorst, P. de Vries, G. de Vroomen. C-diploma: R. C. A. Bothof, M. van Delft, E. van Duin, A. Duivenvoorde, H. van Duijn, N. van Duijvenbode, M. Duijvesteijn, R. Guijt, M. Hazenoot, J. Korevaar, D. v.d. Meij, K. v.d. Meij, H. de Mooy, P. de. Mooij, H. Ouwehand, J. Pluimgraaff, M. Poortermans, H. Ravensbergen, T. Ra vensbergen, A. van Rijn, M. van Rijn, B. Uittenboogaard, A. Wischmeier, D. van 't Zelfde, T. Zuijderduijn. TER AAR - Aan de Valentijnschool in Ter Aar zijn geslaagd: R. de Boer, R. v.d. Pol, C. Baars, P. Koeleman, F. van Klink, A. van der Meer, L. van Ruiten, S. de Wagenaar, R. Bosman, H. Esveldt, K. van Eijk, A. Keizer, R. van der Maden, A. van Wijk, A. Zevenhoven, G. Hooge- veen, H. Clazing. Voor de cursus booglassen voor be ginners zijn geslaagd: J. van der Hoorn, L. Akerboom, P. Hulscher, R. van der Jagt, N. de Jong, Ph. Keijzer, J. Koele man, H. de Groot. KATWIJK - Aan de christelijke scho lengemeenschap Rijnmond in Katwijk slaagden voor het diploma: L.E.A.O.: J. Abbink; J. Barnhoorn; J. van Beek; N. van Beelen; A. Boezaard; A. Bronmeyer; C. Chrispyn; M. Coen- raad; J. van Delft; D. van Duyn; W. van Duyvenvoorde; J. v.d. Gugten; J. Guyt; J. Heemskerk; G. Hoek; M. Houwaart; J. Jonker; S. Kikkert; C. Klaassen; A. Klok; A. Kralt; H. Kruyt; J. de Laaf; H. Messemaker; J. v.d. Meij; J. Meij vogel; P. de Mooy; Y. de Mooy; N. Munster- man; S. v.d. Niet; A. Ouwehand; J. Ou wehand; L. v.d. Plas; A. v.d. Plas; C. v.d. Plas; J. v.d. Plas; J. v.d. Plas; M. Plug; M. van Rhijn; K. van Rossum; N. Schaap; Y. Schaddé van Dooren; W. Scherpenhuizen; E. Sietsema; G. Tel- jeur; Y. Teljeur; E. Turksel; D. Versteeg; C. de Vogel; E. Weizenbach; P. van Wel- ie; F. de Winter; S. Zuurmond; A. Zwaan; E. Zwaan; A. Zwanenburg. Afgewezen: 2. Herexamen: 1. L.H.N.O.: D. Aertssen; R. Bal; D. Barnhoorn; S. Bax; D. van Beelen; M. Berkhey; I. de Best; N. de Best; E. Bin nendijk; A. Boonstra; L. Bruin; A. Brus- see; P. Brussee; I. Dekkers; T. van Duijn; A. van Duyn; L. van Duyn; C. van Duyn; C. van Duyn; L. van Duyn; M. van Duyn; M. van Duyn; M. van Duyn; T. van Duyn; I. van Duyn; T. van Duyn; A. van Duyvenbode; J. van Duy- venbode; M. van Duyvenvoorde; D. van Dyk; H. van Dyk; J. Dykdrent; A. van Elten; C. Epker; M. v.d. Eykel; M. v.d. Eykel; E. van Eysinga; J. Freke; T. v.d. Gugten; K. Guyt; G. Guyt; M. Guyt; T. Guyt; A. den Haas; A. Haasnoot; H. Haasnoot; J. Heemskerk; M. Heems kerk; G. Herbert; M. Hoek; P. Hoek; K. Houwaart; J. Houwaart; I. de Jager; D. de Jong; F. de Jong; G. de Jong; M. de Jong; K. van Klaveren; A. Klinkenberg; M. Kneyber; I. de Koning; M. K.oppe; M. Koppe; E. Kuyt; L. Kuyt; C. de Mare; A. Messemaker; M. v.d. Mey; N. v.d. Mey; C. Meyvogel; M. Mol; J. de Mol; M. de Mol; E. van Nieuwkerk; A. van Nieuw koop; M. van 't Noorden; D. Nijgh; J. Nijgh; C. v.d. Oever; K. v.d. Oever; N. v.d. Oever; S. Onderwater; M. Ouds- hoorn; G. Ouwehand; K. Ouwehand; T. Ouwehand; D. v.d. Plas; H. v.d. Plas; H. v.d. Plas; J. v.d. Plas; J. v.d. Plas; P. v.d. Plas; D. Plug; A. Ravensbergen; C. Remmelzwaal; R. Remmelzwaal; M. van Rhijn; L. de Ridder; C. de Ridder; J. Ros; B. van Rossum; C. van Rossum; C. van Rossum; M. van Rijn; J. Schaap; J. Schuitemaker; N. Smit; M. Snijer; B. van Starkenburg; P. Teekens; J. Turk; E. Verdoes; M. Verhave; K. Verhoef; A. van Vliet; C. Vooys; J. de Vries; H. v.d. Vijver; H. Wagter; N. Walther; A. de Weerd; L. van Winden; M. Wijnands. Afgewezen: 7. Herexamen: 1.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15