Tennistop naar Lisse Ledenkaarten bij Chelsea Arbeidszaken buiten voetbal Warmond niet in trek Heracles op zaterdag M&S maakt mode betaalbaar LEIDEN- De sterkste spelers en speelsters van het district Leiden van de KNLTB treden deze week niet aan in het tennistoernooi van Dekker in Warmond maar in het toernooi in Lisse. Een toevalligheid? Misschien, maar tot dusver heeft Dekker-tennis alleen overtuigend gescoord in het wintercircuit. Ergens verklaarbaar want de overdekte accommodatie van Dekker mag er wezen terwijl het buitengebeuren in Warmond nog wat "kaal" en onge zellig aandoet vergeleken bij een al jaren bestaand tennispark in Lisse. De lijst van deelnemers wordt in Lisse aangevoerd door Rob Krullaards, die bij Leeuwenbergh in Voor burg hoofdklasse heeft gespeeld. In Lisse krijgt hij te maken met de kersverse hoofdklassers van Unicum. Freek van der Capellen, no 2 geplaatst, de touch-spe- ler, Hans Tönjann, de grote man van het promotietref- fen tegen Beekhuizen, no 4 geplaatst en ex- Unicum- mer, nu speler van het Amsterdamse Jaagpad en eveneens gepromoveerd naar de hoofdklasse, Frans Grimbergen, no. 3 geplaatst. De Lissenaar kan in ei gen contreien best eens alle speculaties van de con currentie op een toernooizege aan flarden knallen. Bekende namen op het wedstrijdschema in Lisse zijn verder Bob van Overbeeke, Richard Oskam, Jan Willem Lugthart, Waldo Jansen, Jan Siemerink en Marcel Vink. En onzekere factor voor de plaatsing vormt de In- diaase inbreng van Ramesh en Deesh. "Ze hebben per brief uit India gevraagd om in het toernooi te mogen spelen" aldus de wedstrijdleiding in Lisse. "We heb ben ze gezegd dat ze hoog zijn ingedeeld omdat we hun speelsterkte niet kennen en dat het dus best kan gebeuren dat ze er snel uitliggen". Bij de vrouwen is de bezetting eveneens sterk te noemen. Als eerste is geplaatst Sandra Weller van Jaagpad uit Amsterdam, eveneens gepromoveerd naar de hoofdklasse, als tweede Margot van Overloop, de verrassing in de strijd voor de promotie tegen Beekhuizen, als derde Sandra Wenderhold van Castri- cum en als vierde Marijke Guyt van Unicum 2. Een verrassende plaatsing als in aanmerking wordt genomen dat in Lisse ook Henny Fehling van Dekker- Tennis, Tine Langeveld van Tean en Annette Hins van de Leidsche Hout acte de presence geven. In Warmond zijn bij de mannen in B geplaatst Carel de Bruyn, Dekker-Tennis, Ben de Jel, Leeuwenbergh, Stefan Faas, Dekker-Tennis en Michael van der Berg van Unicum 2. Bij de vrouwen zijn geplaatst Brigitte van de Maarel, Dekker- Tennis, Christel Verwoerd, de Munnik, Jacqueline Paauw, de Munnik en Irma van Seeters, de Munnik. FRANK BONTE LONDEN (GPD) - Chelsea FC gaat als eerste Engelse voetbalclub met ingang van het komende seizoen le denkaarten introduceren ter bestrijding van vandalis me. Daarmee is een bedrag van ruim 200.000 gulden gemoeid. De club, die de reputatie heeft een groep van de ergste vandalen onder zijn supporters te hebben, wil nog niet zo ver gaan alleen de houders van dergelijke kaarten toegang tot het stadion te geven. Wel worden grote delen van het stadion voor de kaarthouders ge reserveerd. Chelsea wil bovendien met de overkoepelende Brit se voetbalorganisatie Football Association (FA) een regeling zien te treffen waarbij alleen nog maar kaart houders in aanmerking komen voor plaatsen als hun club een uitwedstrijd moet spelen. Supporters van Chelsea kunnen voor 10 pond (43 gulden) een ledenkaart kopen. Deze kaart kan bij de ingang van het stadion met behulp van een computer worden gecontroleerd. Fans die zich schuldig maken aan vandalisme komen op een zwarte lijst terecht en komen op vertoon van hun kaart niet meer binnen. Het kaartsysteem is het idee van een computerfirma die hoopt dat uiteindelijk alle Britse voetbalclubs er toe zullen overgaan. Dat zou de mogelijkheid geven tot het instellen van een nationaal netwerk waarbij bona fide en niet-bona fide fans bij elk stadion van elkaar onderscheiden kunnen worden. ARNHEM (ANP) - De Stichting Arbeidszaken betaald voetbal overweegt haar werkterrein te verbreden. Dat blijkt uit het jaarverslag 1984, dat de stichting maan dag uitbracht. De stichting orienteert zich momenteel op mogelijkheden een rol te spelen in andere (profes sionele) takken van sport. Directeur Kranendonk denkt daarbij aan wielrennen, basketbal en ijshockey. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid heeft de stichting verzocht te bekijken of die verbre ding er in zit. De stichting houdt zich thans uitsluitend bezig met arbeidsbemiddeling in het betaald voetbal. In 1984 gaf de stichting drie keer een advies aan de minister van Sociale Zaken over een aanvraag voor een werkver gunning ten behoeve van een voetballer uit een land dat niet tot de Europese gemeenschap behoort. De vertrouwensinstantie betaald voetbal behandelde 114 ontslagaanvragen. De stichting gaf 212 verklaringen van speelgerechtigheid af. ALMELO (ANP) - De nieuwe eredivisionist Heracles wil zijn thuiswedstrijden het komende seizoen op za terdag spelen. In navolging van het Deventer college besloten B en W van Almelo echter niet zonder meer toestemming te verlenen voor voetbal op zaterdag avond. Het gemeentebestuur is bevreesd voor ongeregeld heden door aanhangers van de bezoekende clubs. He racles heeft de KNVB laten weten op zaterdag te wil len spelen, maar zou dat voornemen dan per tegen stander aan het gemeentebestuur moeten voorleggen. Katoenen jack in paslclkleurci Mt. 36 t/m 46. Katoenen strecppolo. Mi.S.M.L.XL Katoenen pantalon in pastelkleuren. Mt.36 t/m 46. Kraagloze blouse* o.a. in wit. Katoenen printrokken. Mt. 38 t/m 4b. Katoenen japon in diverse kleuren. Mt. 36 t/m 46. Katoenen oprol shorts, o.a. in wit. Mt. 36 t/m 46. Katoenen longblouse in uni en dessin. Mt. 36 t/m 46. Bermuda in khaki en geel. Katoenen blaz Mt. 36 t/m 44. Katoenen jasje Ml. 38 t/m 44 Fantasie sweaters. Ajour pullovers. Aktuele accessoires hellingen Slinp,!.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10