S Fraaie finale LD-Cup FC Den Haag komt goed weg Verbod op alcohol in de wet RB verdedigt volgend jaar de beker ASC niet trefzeker De Sleutels naar Zeist LEIDSCH DAGBLAD Popovic bedreigd MAANDAG 10 JUNI 1985 PAGINA 9 HILVERSUM (ANP) - Staatssecre taris Van der Reijden (Volksge zondheid en sportzaken) wil het al eerder aangekondigde verbod op de verkoop van alcohol in voetbal stadions opnemen in de nieuwe al coholwetgeving, die de huidige Drank- en Horecawet zal vervan gen. Daarnaast wil Van der Reij den dronken bezoekers buiten de stadions houden door by de ingang alcoholtests af te nemen. Deze voornemens sprak de staatssecretaris vandaag uit bij de prijsuitreiking van de wereld-te kenwedstrijd Gezondheid, vriend schap, nuchterheid in Hilversum. Een verbod op alcoholverkoop in stadions is ook nu al mogelijk op grond van de algemene politiever ordening, maar gemeentebesturen maken van deze mogelijkheid te weinig gebruik, aldus Van der Reijden. In het algemeen wil hij ook be kijken of het mogelijk is drinkers tot matiging te brengen door de drankprijzen te verhogen. Interes sant is dat uit onderzoek in Schot land is gebleken dat bij een hogere prijs ook en vooral de zware drin ker minder ging drinken, aldus Van der Reijden. De staatssecretaris wees maan dag op het hardnekkige misver stand dat misbruik van alcohol al leen bij alcoholisten zou voorko men. Er zijn daarnaast meer dan een half miljoen drinkers die op de een of andere wijze problemen on dervinden bij de beheersing van hun drinkpatroon, aldus Van der Reijden. Dat het beleid tot matiging bij de jeugd moet beginnen, illustreerde de staatssecretaris door te vertel len dat van de jongeren van 10 en 11 jaar de helft wel eens alcohol drinkt. Bij jongeren van 17 jaar en ouder is dat percentage gestegen tot 82 procent, waarvan 41 procent een of meerdere keren per week. Deze groep gaf op bij de laatste ge legenheid zeven of meer glazen te hebben gedronken. Doetichem neemt al maatregelen DOETINCHEM (ANP) - Voor uitlopend op de stappen die staats secretaris Van der Reijden wil ne men heeft Doetinchem als eerste gemeente in Nederland verboden dat er tijdens een wedstrijd in het betaalde voetbal alcoholische dranken worden verkocht. Het ging hier om de nacompetitiewed- strijd in de eerste divisie tussen De Graafschap en FC Den Haag, die gisteren in het stadion De Vijver berg werd gespeeld. B en w van Doetinchem kwamen tot dit be sluit omdat zij moeilijkheden vreesden met supporters uit Den Haag. Rellen bleven overigens uit. De kantinebeheerder van De Graafschap heeft inmiddels een advocaat in de arm genomen om te onderzoeken of er een schadeclaim kan worden ingediend. Hy was het totaal niet eens met de maatregel van het stadsbestuur. In een eerder stadium heeft de voorzitter van FC Den Haag, Dé Stoop, op eigen initiatief laten we ten, dat. er in het Zuiderpark ook geen alcohol mag worden ver kocht. LEIDEN Het toernooi om de Leidsch Dagblad- Cup kreeg een finale die het verdiende. Er kleef den aan de wedstrijdserie tussen ruim zestig clubs uit de Afdeling Leiden èn aan de uiteindelijke 'droomfinale' tussen I Noord wijk en Rijnsburg- se Boys (3-3 na verlen ging) hier en daar enige smetjes, maar nadat de eerste LD-trofee op het neutrale Lugdunum-veld aan aanvoerder Jack Ma- nuputty van de winnaar (na strafschoppen) uit Rijnsburg was uitgereikt, was iedereen het er over eens: "Het toernooi was geslaagd", "een prachtige finale, zeker voor het pu bliek" en "als het aan ons ligt volgend jaar zeker weer". Die laatste woorden sprak zowel directeur G. Koopman van het Leidsch Dagblad, dat ter gele genheid van het 125-jarig be staan negenduizend gulden had neergeteld voor de organisatie van het toernooi (3.000 gulden aan waardebonnen daarvan ging naar de winnaar Rijrisburgse Boys, Noordwijk ontving voor 1.500 gulden bonnen, nummer drie VTL voor 500 piek), als ad ministrateur van de KNVB Afde ling Leiden Cor van Steyn. Het lijdt dan ook geen twijfel dat de voetbalverenigingen uit de - on eerbiedig gesproken Leidse bond, volgend jaar opnieuw een inschrijfformulier krijgen toege zonden voor de tweede editie van het LD-toernooi. Dat zal, als het aan Cor van Steyn ligt, nauwelijks afwijken van de opzet die in het jubileum jaar van deze krant is gevolgd. Verschillende verenigingen heb ben weliswaar laten weten liever in de eerste maanden van het volgende seizoen alvast een aan tal ronden af te werken en bin nen het organisatiecomité is daar ook al over gesproken, maar Van Steyn denkt niet dat dat ook werkelijk zal gebeuren. "Er valt in de wintermaanden dan een groot gat en dat komt het toer nooi beslist niet ten goede", al dus de man van het speelsche- In de knel Al shets Leidsch Dagblad-directeur G. Koopman overhandigt de Cup c de trofee verdedigen. i RB-aanvoerder Jack Manuputty. Volgend passen en me ten, Van Steyn kwam niet of nau welijks in de knel met de plan ning van de wedstrij denreeks. Finalist Noordwijk kwam dat wel. Omdat de Eelman-ploeg tot vorige week ook nog deelnam aan het districtsbekertoernooi van de KNVB, stonden de laatste maand drie wedstrijden per week op de agenda. Het LD-toer nooi zou daar zeker van zijn ge schrapt als Noordwijk ook nog afdelingskampioen zou zijn ge worden en daarom deze maand aan de nacompetitie om de natio nale amateurtitels had meege daan. Voordat Noordwijk zich dan ook voor de tweede uitgave van de LD-Cup aanmeldt, zal om een ander speelschema worden ver zocht. "Liefst zijn we met de Pinksterdagen overal van af', zegt voorzitter Leen Korbee. "Je zag het. Nu waren de gasten op gebrand. Maar over het toernooi, het idee en de hele opzet, zijn we verder best enthousiast". Positieve geluiden bij de hoogst geëindigde club uit de verschillende competities in de Leidse regio, maar ook bij de 'kleine jongens'. Over Kagia, dat het met een vierde plaats het verst schopte van alle afdelings clubs (wat 1000 gulden aan waar debonnen opleverde), is genoeg gezegd en geschreven. De club uit Lisserbroek eiste daarmee onder andere de afdelingsbeker op. "Een moeilijke vraag", durf de Van Steyn niet rechtstreeks te antwoorden of het wel eerlijk is om het afdelingsbekertoernooi in het LD-programma te integre ren. "Er zijn twee clubs die daar wat van gezegd hebben; maar verder heb ik er niemand over horen klagen. En waarom ook? Het is op deze manier wel zo aan trekkelijk. En Kagia won toch ook van FC Lisse?", gaf hij zater dagmiddag aan dat de hoogst spelende vereniging per definitie niet altijd ook de Hoogwaardig De uiteindelijke het eerste LD-toernooi bleef tot het laatste moment onbekend. Zonder van het gebruik van cli chés te kunnen worden beschul digd, konden bijna 2000 toe schouwers als zodanig worden uitgeroepen. Het laatste middag je van het seizoen, dat zij met een Na een knappe voorzet van de niet zichtbare Marcel v se treffer langs de kansloze Dick Dortmundt. i der Blom kopt Hans Zwaan de derde Rijnsburg- (foto Holvast) door Gerard Haverkamp geldig excuus uit de buurt van moeder de vrouw door konden brengen, kregen zij een prima fi nale voorgeschoteld door Noord wijk en Rijnsburgse Boys. Zoals by supporters eeuwig het geval is, maakten zaterdag óók de spe lers van beide, door blessures deels gewijzigde zaterdag-eer steklassers de indruk er, aan het einde van een lang en zwaar sei zoen, eigenlijk nog niet genoeg van te hebben. De sportieve rivaliteit zorgde op de laatste competitie-dag, toen er voor beide clubs geen be langen meer op het spel stonden, al voor een hoogwaardig optre den dat jammer genoeg doel puntloos bleef. Zaterdagmiddag was de wedstrijd op zich niet bé ter, maar door het score-verloop (2-0 voor Noordwijk bij rust, 2-2 aan het einde, 2-3 en 3-3 na ver lenging) wel leuker. Veel leuker, zelfs. IJver Dat was vooral de verdienste van het vol ijver knokkende Rijnsburgse Boys, dat vroeg in de wedstrijd door Geert Jan Bak ker op achterstand werd gescho ten, in de vijf minuten voor rust Peter Taalman drie kansen zag missen (de derde eindigde onge lukkig op de paal) maar op slag van rust zelfs met 2-0 achter kwam door een onvervalste Noordwijkse countergoal, via Van Hensbergen en Van Kan af gemaakt door Ivan Hermans. Bijna een half uur lang leek die marge voor RB, bij wie uitblin ker Wim Driebergen afscheid van de selectie nam ("Er zijn be langrijkere dingen dan voetbal. Thuis is een kleintje op komst. dat staat één, m'n werk staat twee en het voetbal drie"), die marge leek lang onoverbrugbaar nadat Marcel van der Blom en i Hans Zwaan vroege kansen op 1 de aansluitende treffer door Noordwijk-keeper Dortmundt zagen gekeerd. Maar de vecht- lust die de Rijnsburgse ploeg eta leerde (Noordwijk kon het ge zien de gunstige 2-0 stand alle maal wat rustiger aan doen), bleef toch niet onbeloond. Bin nen vijf minuten trokken inval- j Ier Martin de Louw (even daar voor terecht beboekt door arbi ter Rijsdam na een aaneenscha keling van overtredingen) en Marcel van der Blom, in de re bound na een mooie kopbal van Hans Zwaan, de stand recht. Goede afloop Behalve misverstanden, I vloeiende aanvallen, een beetje broodnijd en al het andere dat bij voetbal hoort en/of aantrekkelijk maakt, volgde dus ook nog een verlenging. Hans Zwaan kopte na drie minuten 2-3 in, maar RB- goalie Henk van Voorbergen schonk Noordwijk vijf minuten later met één van zijn ongelukki ge momenten zaterdagmiddag 1 nieuwe hoop op een goede af- i loop van het seizoen. Bas van Kan profiteerde opmerkelijk simpel: 3-3. In de tweede helft van de ver lenging leek Noordwijk opnieuw toe te slaan, maar omdat scheids rechter Rijsdam in de laatste se conden een overtreding van Van Voorbergen tegen Klaas Vink niet met een penalty durfde te bestraffen, kreeg de finale van het LD-toernooi het spannendst denkbare slot. Noord wij ker Si mon van Beveren was de enige die zich een gelukkiger einde kon voorstellen. Hij miste zijn elfmetertrap waardoor de beslis sende strafschoppenreeks in Rijnsburgs voordeel uitpakte. LEIDEN - Evenals De Sleutels speelde ASC, kampioen van de zondagafdeling, in Mijdrecht voor een plaats in de finale van de strijd om hét nationaal kampioenschap voor afdelingsploegen. ASC dien de slechts tegen drie opponenten aan te treden omdat de vertegen woordiger van de afdeling Utrecht zich had teruggetrokken. In de eerste wedstrijd kwamen de Oegstgeestenaren niet verder dan een 0-0 gelijkspel tegen Ber gen (kampioen Noord-Holland), maar het tweede duel (tegen De Bijlmer, kampioen van Amster dam) zette ASC dankzij een treffer van Henk Langerhorst in een 1-0 overwinning om. De roodzwarten speelden hierna tegen De Brug (Haarlem) opnieuw met 0-0 gelijk, waarna strafschop pen de beslissing moesten bren gen. De Brug toonde zich vanaf de kalkstip doeltreffender dan de Oegstgeester club. LEIDEN - Voetbalvereniging De Sleutels heeft zich zaterdag ge plaatst voor de finale van de strijd om het Nederlands kampioen schap voor zaterdag-afdelings- ploegen. De Vlietploeg toonde zich de sterkste van vijf afdelingskam pioenen uit de districten West I en West II en mag het in Zeist gaan opnemen tegen de winnaars van Oost, Zuid en Noord. In Mijdrecht begonnen de Leide- naars het toernooi goed. Dankzij een treffer van Paul de Vos werd in het eerste duel O WO (kampioen Amsterdam) met 1—0 verslagen. Hierna maakte de Leidse vertegen woordiger een misstap tegen de kampioen van Haarlem (Advendo '57), die met 2-1 aan het laatste eind trok. In de derde wedstrijd tegen Mon nikendam zorgden weer Paul de Vos, Ronald Guldemeester en Ton Schreuder er met hun treffers voor dat De Sleutels bleef meedoen in de strijd om de eerste plaats (3-2) zege. Met nog één duel voor de boeg hadden de Vlietbewoners hetzelfde aantal punten én hetzelf de doelsaldo als Advendo '57. De Haarlemmers wonnen met 3-1 van O WO, maar De Sleutels behaalde een grotere overwinning (5-0) op Jong Hercules en plaatste zich door dit resultaat voor de finale, die volgende week in Zeist wordt afgewerkt. Tegen Jong Hercules scoorden Jan van der Berg, Danny Minnema (2x), Leo Compeer en Sjaak Steenbergen voor de Leide- Onfortuinlijke nederlaag De Graafschap DOETINCHEM (GPD) - „De bete re ploeg heeft verloren". De woor den van Sandor Popovic, de trai ner van De Graafschap, klonken buitengewoon bitter. Zijn formatie verloor gisteren op een tamelijk onfortuinlijke wijze met 0-1 van FC Den Haag, dat zich nu een prima uitgangspositie heeft verschaft voor het verdere verloop van deze na-competitie. De ploeg van trai ner Rob Baan won als enige de twee wedstrijden - RKC en NEC kwamen gisteren niet verder dan 1-1 - en heeft ook het beste doel saldo. FC Den Haag mag De Graaf schap, in casu doelman Wilfried Brookhuis, een beetje dankbaar zijn. Na bijna twee minuten im mers schopte de keeper bij een doeltrap half in de grond, waar door de bal voor de voeten van Huub Smeets rolde. De spits liet zich dit buitenkansje niet ontne men en zorgde, zoals achteraf zou blijken, tegelijkertijd voor de be slissing. „We zijn inderdaad in de wed strijd geholpen door Brookhuis", zo moest Den Haag-trainer Rob Baan toegeven. „De Graafschap het al doen zonder de geblesseerde moest toen snel iets goed maken Hans Galgenbeld, terwijl in de i dat ging de ploeg heel slecht af. tweede helft topscorer Foeke Booy Onze tekortkoming was, dat en voorstopper John Trentelman niet in slaagden een tweede goal te moesten uitvallen. Booy raakte a forceren. Op het laatst kwamen zelfs goed weg". Baan doelde daarmee op twee riante mogelijkheden die De Graafschap in de laatste minuut kreeg. Zowel Willems als Leeuwe rik onderstreepte echter dat het voor de Doetinchemmers gisteren een dag van het misfortuin was. Immers, De Graafschap moest ADVERTENTIE ZEG MAAR&O TEGEN KAMSTEEG OCCASION ^u^ujt^^^casions KÏESOOK^ zijn knie geblesseerd na een bot sing met doelman Stam, Trentel man liep een zware hersenschud ding op na een welgemikte elle boogstoot van Martin Jol. Aange zien Popovic al twee wissels had verbruikt, moesten de Doetin chemmers de laatste zeven minu ten met tien man spelen. Voor Wilfried Brookhuis, de on geluksvogel van deze harde wed strijd, was het triest dat hij geen kans kreeg zijn fout goed te ma ken. FC Den Haag vond die snelle treffer van Smeets kennelijk vol doende er liet het initiatief geheel varen, in de wetenschap dat De Graafschap altijd veel moeite heeft om het spel te maken. Bovendien kwamen de Doetinchemmers aan vallend niet uit de verf. Rechter spits McNulty kreeg bij Purvis, de beste man van FC Den Haag, geen been aan de grond, in het centrum werd topscorer Booy nagenoeg uit geschakeld door het duo Pot-Jol, en aan de linkerkant kon de rechts- benige Rosendaal niet uit de voe ten. Sandor Popovic speelde na rust alles-of-niets. Hij verving Rosen daal door Willems en stuurde later in de wedstrijd de verdedigers Trentelman en Loovens naar de frontlinie. FC Den Haag kwam - daardoor onder stevige druk te staan, maar hield toch nauwlettend de knip op de beurs, zij het dag de ploeg in de slotminuten enig geluk niet ontzegd kon worden. DOETINCHEM (ANP) - Sandor Popovic, trainer van de eerste divi sieclub De Graafschap, is de laat ste dagen enkele keren telefonisch bedreigd. Popovic is komend sei zoen de nieuwe technisch leider van NEC en omdat beide clubs via de nacompetitie proberen de stap naar de eredivisie te maken, zit hij in een moeilijk parket. Popovic kreeg in anonieme telefoontjes on- dcer meer te horen, dat hij nu al te veel met zijn gedachten bij zyn nieuwe werkgever is. Op grond van de bedreigingen overweegt Popovic zijn ploeg niet te begelei den in de laatste wedstrijd van de nacompetitie op zondag 23 juni te gen NEC, indien uit het onderlinge treffen tussen de twee clubs de promovendus tevoorschijn moet komen. „Ik denk dat het verstan dig is in dat geval maar een paar dagen onder te duiken", aldus Po povic. RB-reserves strijden om landstitel RIJNSBURG - Rijnsburgse Boys 2 speelt donderdagavond in Zeist om het algemeen kampioenschap van Nederland voor reserve-elftal len. De tegenstander is Schynflel 2, dat gisteren de zondagtitel voor zich opeiste. RB veroverde vorige week al de zaterdagtitel. De kam pioenswedstrijd van donderdag wordt gespeeld op het KNVB- sportcentrum en begint om 20.00 Jol: 'Het was geen opzet' DOETINCHEM (GPD) Voor John Trentelman, de voorstopper van De Graafschap, is de na-competitie afgelopen. Trentelman werd zeven minu ten voor afloop van de wedstrijd tegen FC Den Haag geveld door een elleboogstoot van Martin Jol en raakte bewusteloos. Later werd een zwa re hersenschudding geconstateerd. Trentelman, die voor de derde keer in zijn voetballoopbaan een hersen schudding opliep, moet enige tijd op de intensive care-afdeling van een Doetinchems ziekenhuis verblijven. De medische staf van De Graafschap verwacht overigens niet dat er zich complicaties zullen voordoen. Martin Jol ontkende dat er van opzet sprake was: „Ik liep tegen Trentelman op. Het was geen opzet". Bob Kelderman, speler van De Graafschap en getuige van het incident verklaarde: „Jol stootte Trentelman midden in het gezicht, waarna hij als een blok neerviel". BRADFORD (DPA) - Bradford City loopt door de straf van de wereldvoetbalbond (FIFA) te gen de Engelse clubs drie lief dadigheidswedstrijden mis. De Noordengelse vereniging zou de duels, waarvan de opbrengst was bestemd voor de nabe staanden van de slachtoffers van de tribunebrand op 11 mei, in Schotland spelen. Voor de FIFA, die deze week Engelse clubs verbood buiten de eigen grenzen te voetballen, is Schot land net als de andere delen van het verenigd koninkrijk Groot-Brittannië een onafhan kelijk land. Bradford C ook de dupe Voorzitter Sam Casserly van Hamilton Academicals, één van de ploegen waartegen Bradford in Schotland zou uit komen, heeft de Noordengelse club aangeraden bij de FIFA te protesteren. „Het is uiterst on redelijk deze liefdadigheids wedstrijden niet te laten door gaan", zei Casserly.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9