Reagan zal zich aan Salt houden Hongarije kiest vrijer dan ooit Finnen nog gegijzeld VN-voedselraad: niet bij noodhulp alleen Na druk van Congres OESO breekt lans voor terugdringen vervuiling Denktash weer president op Turkse deel Cyprus SSLtfiiÏÏSSSÏÏMS iSSWJrarts BEURS VOOR SENIOREN MAANDAG 10 JUNI 1985 BUITENLAND PAGINA 7 WASHINGTON (AP) - President Reagan zal vandaag maatregelen aankondigen die het SALT Il-verdrag in stand zullen houden maar de Sowjet-Unie toch een signaal zullen geven dat de Verenigde Staten schendingen zullen beantwoorden. Dat is uit betrouwbare bronnen in Washington vernomen. PARIJS (ANP) - De westerse in dustrielanden hebben de afgelo pen vijftien jaar vorderingen ge maakt bij het zuiveren van het mi lieu van allerlei vormen van verontreiniging. Desondanks dient het vervuilingsniveau verder te worden verlaagd. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) zegt dit in een gisteren gepubliceerd rap port dat de milieuministers van 24 aangesloten landen deze maand in Parijs zullen bespreken. In het rapport, "The State of the Environment 1985", somt de OE SO een aantal terreinen op waar nog het nodige valt te doen. Zo vormt de luchtvervuiling volgens de organisatie nog steeds een ge vaar voor de gezondheid en een be dreiging voor ecosystemen. In de OESO-landen komt jaarlijks 55 miljoen ton zwaveloxyden, 37 mil joen ton stikstofoxyden en 38 mil joen ton koolwaterstoffen in de at mosfeer terecht. Ook op het gebied van de zuive ring van afvalwater moet nog veel gebeuren. Binnen het OESO-ge- bied zijn nog steeds miljoenen huishoudens niet aangesloten op een zuiveringsinstallatie. Een an der probleem is nog steeds het ver keerslawaai. Dagelijks staan 110 miljoen mensen in de westerse in dustrielanden bloot aan een ge luidsniveau van meer dan 65 deci bel. Het gaat daarbij om 53 miljoen Europa. Het gaan gebruiken van andere energiebronnen heeft ook de aard van de luchtverontreiniging veran derd, aldus de OESO. Het verbruik van olie in de OESO-landen is in tien jaar met 289 miljoen ton olie equivalent verminderd, terwijl het verbruik van kolen met 168 mil joen ton olie-equivalent toenam en dat van kernenergie met 148 mil joen ton groeide. Deze ontwikke ling heeft geleid tot veranderingen in de samenstelling van het reste rende afval en de risico's voor men sen die in de energiesector werken, de rest van de bevolking en het mi lieu. De vermindering van de beteke nis van de traditionele zware in dustrie in de rijke landen heeft vol gens de OESO ook een verminde ring van de luchtverontreiniging tot gevolg gehad. Daar stonden echter weer andere problemen te genover in de vorm van ernstig verontreinigde en haveloos ogende terreinen. De industrietakken die nu in opkomst zijn (onder meer mi- cro-elektronica, biotechnologie en de ontwikkeling van nieuwe mate rialen) brengen weer nieuwe pro blemen met zich, zoals het vrijko men van giftige stoffen en de onbe doelde of opzettelijke verspreiding van via genetische manipulatie verkregen micro-organismen. De OESO wijst er tenslotte op dat de rijke landen ook te maken hebben met de milieuproblemen in de ontwikkelingslanden, die voor een deel te wijten zijn aan de materiële behoeften van de indus trielanden. Deze problemen zijn voor de OESO-landen van belang met het oog op het in stand houden van een basis van hulpbronnen voor de economische ontwikke ling, aldus het rapport. Anonieme woordvoerders ver wachtten dat Reagan de oplegging van de Poseidon-onderzeeër be kend zal maken en een versnelde ontwikkeling van de Midgetman- raket. Geen van beide maatregelen zou strijdig zijn met het verdrag voor de beperking van de strategi sche bewapening, dat de toenmali ge presidenten Carter en Brezjnev in 1979 hebben gesloten. De Poseidon zou uit de vaart worden genomen en zijn raketbe wapening verwijderd. De duikboot wordt echter niet ontmanteld en zou in de toekomst weer uit de motteballen gehaald kunnen wor den. De Verenigde Staten zou hier mee onder de limiet van 1200 ra ketten met meervoudige kernra ketten blijven wanneer in septem ber de vaarproeven met de nieuwe Trident-onderzeeër beginnen. De Midgetman is al geruime tijd in ontwikkeling. Het zal naar ver wacht nog twee jaar duren voordat met testen kan worden begonnen. Het SALT-verdrag bepaalt dat ie dere partij maar één nieuw type in tercontinentale raket mag beproe ven. Reagan zegt dat de Sowjet- Unie op het ogenblik twee nieuwe types beproeft. De Verenigde Sta ten is bezig de MX-raket te testen. President Reagan moet deze week een nieuw verslag uitbren gen aan het Congres over de nale ving van SALT II en andere wa- BOEDAPEST (AP) - Een onge- houden waarbij dit volgens een kend aantal onafhankelijke kandi- wet van 1983 voor 352 van de 387 daten heeft in het weekeinde offi- parlementszetels verplicht is. Voor ciële kandidaten van de commu- de resterende 35 zetels was slechts nistische partij verslagen en een één kandidaat, doorgaans een hoge parlementszetel gewonnen, zo partij- of regeringsfunctionaris, blijkt uit de gisteren bekendge- Alle andere kandidaten moesten maakte uitslagen van de meest worden goedgekeurd in een verga- vrije verkiezingen in communis- dering van ieder district en het tisch Hongarije. Volksfront had voor iedere zetel Functionarissen vertelden dat twee kandidaten benoemd. Maar bijna 25 van de 71 spontaan aange- inwoners van 71 districten hadden wezen mensen, die het op moesten onverwacht een derde en soms een nemen tegen kandidaten van het vierde kandidaat naar voren ge- Patriottische Volksfront, een zetel schoven. In sommige gevallen' hadden gewonnen. Hoewel het werd de kandidaat van het sinds de jaren'70 is toegestaan dat Volksfront zelfs verworpen ten meerdere mensen zich voor tel kandidaat stellen, werfcen zater- Buitenland kort gunste van een van hun eigen keu- Bekende figuren die zo het on- het eerst verkiezingen ge- derspit moesten delven tegen onof ficiële kandidaten waren Jenoe Fock, een ex-premier en lid van het Politburo, en Bela Biszku, een ex- minister van binnenlandse zaken. Fock kreeg 44,8 procent van de stemmen en Beszku 31,7 procent. De algemeen secretaris van het Volksfront zei erop te vertrouwen dat zich geen conflicten zullen voordoen tussen de parlementsle den van zijn partij en de andere winnaars. Voor zij aan de verkie zingen mochten deelnemen, moes ten alle kandidaten een verklaring tekenen waarin zij beloofden de re gels van de socialistische maat schappij te zullen naleven. Voor zaterdag was sinds 1949, toen de eerste verkiezingen in communistisch Hongarije werden gehouden, slechts één kandidaat gekozen die niet tot het Volksfront behoorde. De algemeen secretaris van het Volksfront Imre Pozsgay verklaar de dat de partij tevreden is over de uitslag en de nieuwe kieswet van 1983 als een politiek succes be schouwt. 'De uitslag van de verkie zingen toont aan dat het volk het regime legitiem vindt, met uitzon- penakkoorden. Het SALT-verdrag stelt limieten aan de aantallen lan- ge-afstandsbommenwerpers, ra ketten en onderzeeërs waarover de VS en de Sowjet-Unie mogen be schikken. Het verdrag is nooit door de Amerikaanse Senaat bekrach tigd en loopt dit jaar af. Reagan heeft in 1981 gezegd dat hij niette min de bepalingen zou naleven zo lang de Russen dat ook deden. Versnelling van het Midgetman- project is aanbevolen door het Pentagon. Oplegging van de Posei don is een mogelijkheid die onder steund wordt door het bureau voor wapenbeheersing en ontwapening. Volgens de functionarissen in Was hington kan de president ook een agressievere ontwikkeling overwe gen van wapensystemen welke krachtens het verdrag zijn toege staan. Genève Andere mogelijkheden dan deze tussenoplossingen zijn opzegging van het verdrag, wat door sommige haviken in het ministerie van de fensie werd voorgestaan, of voort gezette naleving zoals bepleit door het ministerie van buitenlandse za ken. Daarbij moet Reagan reke ning houden met het signaal dat hij stuurt naar de Amerikaans-Russi sche wapenonderhandelingen in Genève, waar tot dusver geen en kele vooruitgang lijkt te zijn ge boekt. Leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hebben vrijdag in een brief een beroep ge daan op president Reagan om het niet geratificeerde SALT-II ver drag na te leven zolang de Sowjet- Unie dat ook blijft doen. In de brief stellen de 29 leden van de Huiscommissie voor bui tenlandse zaken dat naleving van het SALT-II akkoord de kansen op succes bij de wapenonderhande lingen in Genève zal bevorderen. Het Amerikaanse Congres weiger de het verdrag in 1979 te onderte kenen als reactie op de Russische inval in Afghanistan. Geringe opkomst Italianen bij referendum over prij scompensatie ROME (AP) - Ondanks een emotio nele campagne en dreigementen dat de uitslag zou kunnen leiden tot een regeringscrisis, heeft een referendum in Italië over automati sche prijscompensatie gisteren een opkomst opgeleverd van slechts 60,4 procent. Een woordvoerder van het ministerie van binnenland se zaken verklaarde dat de op komst ongekend gering is voor re ferendums. Ook vandaag konden de Italia nen nog naar de stembus om hun mening te geven over een voorstel van de communisten om besnoei ingen op de loonindexering, die verleden jaar zijn ingevoerd, onge daan te maken. Als het voorstel wordt aangenomen, zouden de Ita liaanse arbeiders hun bruto loon met 900 lire per dag zien stijgen, ongeveer de prijs van een kopje koffie in een café. Premier Bettino Craxi, wiens vyf-partijencoalitie de bezuini gingsmaatregelen vorig jaar trof in het kader van de inflatiebestrij- ding, heeft het aftreden van zijn re gering aangekondigd als het refe rendum zou resulteren in aanvaar ding van het voorstel. Met stokken in plaats van gewe ren krijgen jonge Tamils in het noorden van Sri Lanka een mili taire scholing in een kamp van de verzetsbeweging Liberation Tigers of Tamil Eelam. (foto ap> Unifil gaat praten met Lahad TEL AVIV - De VN-vredesmacht de elf SLA-soldaten niet vrijwillig tolk gaf de militieleider de wereld EG/Comecon De ministers van buitenlandse zaken van de tien EG-landen zijn het erover eens dat er met de Co mecon, de Oosteuropese tegenhan ger van de EG, informeel moet worden overlegd, zo heeft de Fran se minister Dumas (buitenlandse zaken) verklaard in het Italiaanse Stresa. De EG-ministers zijn daar bijeen ter voorbereiding van de Europese topconferentie die eind deze maand in Milaan wordt ge houden. Thatcher/Hoessein De Britse premier Thatcher wil na de zomer naar het Midden-Oos ten in een poging het vredesplan van koning Hoessein van Jordanië meer kans tot slagen te geven. Dit meldt de doorgaans betrouwbare zondagskrant The Sunday Times. Een woordvoerder van de pre mier noemde het bericht gisteren 'speculatief maar ontkende niet dat de premier aan een vredesreis denkt. Mevrouw Thatcher heeft de afgelopen weken in Londen al met alle voornaamste betrokkenen bij het vredesplan contact gehad. Sikhs Rivaliserende sikhs zijn gisteren in de Gouden Tempel, het heilig dom van de sikhs, met elkaar op de vuist gegaan. De vechtpartijen bra ken uit tijdens oen bijeenkomst in de tempel die was georganiseerd door aanhangers van de gematigde Harchand Singh Longowal. Mili tante sikhs riepen leuzen voor de overleden extremistische sikh-lei der Bhindranwale. De ordedienst van de gematigde sikhs heeft de aanhangers van Bhindranwale met knuppels uit de tempel verdreven. NICOSIA (AP) - De Turks Cypriotische leider Rauf Denktash heeft de presidentsverkiezingen die gisteren in de Turkse Republiek van Noord- Cyprus zijn gehouden, met een overweldigende meerderheid gewonnen. Volgens de definitieve uitslagen kreeg Denktash 70,5 procent van de uit gebrachte stemmen. De 61-jarige Denktash, die nu aan een derde ambtstermijn begint, moest het opnemen tegen vijf andere Turks Cypriotische politici. Zijn belangrijkste opponent Ozker Ozgur, de leider van de linkse Republi keinse Turkse Partij, behaalde slechts 18 procent van de stemmen. Politieke waarnemers in het Turkse deel van Cyprus zeiden dat Denk tash zijn grotere populariteit dankt aan de stoutmoedige maatregel die hij in november 1983 nam door de algehele onafhankelijkheid uit te roepen. Volgens hen gaven de kiezers bovendien de voorkeur aan Denktash, die bekend staat als een behendig en vastberaden onderhandelaar, omdat zij van hem meer heil verwachtten dan van anderen bij eventuele onderhan delingen met de Grieks Cyprioten over hereniging van Cyprus in een federatie. Besprekingen tussen de Cypriotische president Kyprianou en Denk- dering van een zeer kleine groep.' tash, die vorig jaar juni onder auspiciën van de Verenigde Naties in New Hij leek daarmee onder andere te York werden gehouden, liepen op niets uit toen de Griekse leider een refereren aan leden van de kleine voorlopige overeenkomst verwierp die Denktash al had aanvaard, dissidente gemeenschap in Boeda- De presidentsverkiezingen van gisteren zijn door Griekenland en de pest, die in vier benoemingsverga- Grieks Cyprioten afgedaan als maatregelen om de verdeling van Cyprus deringen de kandidatuur van een te bestendigen en de bemoeienissen van VN-secretaris-generaal Perez de Cuellar voor een oplossing van het probleem te ondermijnen. (Unifil) in Zuid-Libanon heeft gis teren twee concessies gedaan het Zuidlibanese leger (SLA) i__„ de nog steeds gegijzelde 19 Finse Unifil-militairen vrij te krijgen. Er Finnen de SLA-soldaten tot zijn gedeserteerd. Israëls minister te verstaan pas bereid te zijn de van defensie Rabin zei gisteravond Finnen los te laten als Unifil er na zijn terugkeer uit de Verenigde zorg voor zou dragen dat „zijn Staten dat bij zijn beste weten de een onderzoek naar de ontvoe ringszaak gestart en de i gave hebben gedwongen. „Wat e uit de handen zouden zijn bevrijd. Politieke waarnemers in Jeruza- dant van het Franse contingent niet", aldus Rabin. daarna is voorgevallen weet ik lem verdenken Unifil-officierener- het Volksfront betwistten. de vredesmacht gaat vandaag rechtstreeks praten met generaal Lahad, bevelhebber van het door Israël gesteunde legertje. De SLA had twee eisen gesteld om de im passe in de affaire te doorbreken. door Taco Slagter Vijfentwintig Finse soldaten wa ren vrijdagmiddag door de Lahad- militie gekidnapped, nadat de Fin nen elf SLA-soldaten zouden heb ben ontwapend en aan de met de troepen van Lahad rivaliserende sji'itische Amal-militie hebben uit geleverd. Eerst twee en later in het weekeinde vier Finnen werden door hun gijzelaars vrijgelaten als „een gebaar van goede wil". Het is nog stèeds een raadsel wat er nu precies is gebeurd. Van de zijde van Unifil is toegegeven dat Gedurende het weekeinde i de spanning toe. Het dreigement functioneren van de vredesmacht van de SLA elk uur een Fin dood te af te dwingen, nu Israël bijna de schieten werd serieus opgevat. La- bezettingstroepen uit Zuid-Liba- non heeft teruggetrokken. „Opval lend" vinden deze waarnemers het dat de affaire zich voordoet, enkele dagen voordat de plaatsvervan gend secretaris-generaal van de VN, Brian Urquhart naar Israël komt om het gebrekkig functione- Aanvankelijk rekende de VN er op dat Israël snel zou ingrijpen om aan het ontvoeringsdrama een ein de te maken. Tenslotte is het uit 1200 man bestaande legertje van Lahad een creatie van Israël. Jeru zalem bewapent, traint en betaalt de militie. Maar merkwaardig ge noeg kreeg de christen-generaal van de Israëlische leger de speel ruimte de kwestie in eerste instan tie zelf af te handelen. Lahad bleef erop staan dat Unifil met hem en niet met Israël zaken moest doen. In plaats van de commandant van het legertje tot de orde te roe pen, bood het Israëlische leger hem zaterdagmiddag in de grens plaats Metulla de gelegenheid een persconferentie te geven. Via een Jeruzalem te be- DEN HAAG (ANP)- De internatio- ten adviseert de Afrikaanse rege- nale gemeenschap gaat zich deze ringen scherper te selecteren bij week opnieuw bezighouden met het goedkeuren van hulpprojecten. Overbodige projecten leggen be slag op de schaarse mankracht en kapitaal. Projecten moeten passen Afghanistan Russische tanks hebben de stad Barikot aan de grens met Pakistan bereikt. Daarmee lijkt een eind ge komen aan een 11 maanden oud beleg van een Afghaans garnizoen door opstandelingen. Dat hebben Afghaanse ballingen dit weekein de gemeld. Ballingen en westerse diploma ten omschrijven de actie als het grootste offensief tegen de rebellen in het afgelopen jaar. Volgens hen hebben 8000 man Russische troe pen en duizenden Afghaanse mili tairen aan de actie deelgenomen. Zuid-Afrika Noorwegen heeft maatregelen genomen om de handel met Zuid- Afrika te beperken. Tevens is voor elke handelstransactie met dit land een vergunning vereist. De invoer van groenten en fruit uit Zuid-Afri ka wordt volledig stopgezet. De regering verklaarde zaterdag dat zij een verplichte registratie zal instellen voor alle Noorse schepen de voedselcrisis in Afrika, op moment dat weer de noodklok wordt geluid om de catastrofale hongersnood "op de internationale in het ontwikkelingsbeleid agenda" te houden. De jaarlijkse ontvangende land, terwijl het aan- ministersconferentie van de We- bod van hulp nu vaak wordt be- reldvoedselraad van de Verenigde paald door de ideeën of de over- Naties, die vandaag in Parijs be- schotten van de donor. Regeringen gint, zal de huidige noodsituatie die toch al kampen met een zwak- bespreken, maar zich vooral ook ke infrastructuur en te weinig ge- bezighouden met maatregelen die schoold personeel krijgen te ma- op langere termijn getroffen moe- ken met een bont gezelschap van ten worden. hulpverleners, die hun aanbiedin- De Wereldvoedselraad telt 36 le- terale en non-gouvernementele den, waaronder dit jaar hulp aan de Derde Wereld een ver antwoordelijkheid is voor de voor malige koloniale mogendheden. De raad is door de Algemene Ver gadering van de VN ingesteld in 1974, na de vorige grote hongers- wil i nationale regeringen langs elkaar heen. Politiek Het coördinatieprobleem wordt nog groter omdat verscheidene re geringen in tóenemende mate de ook het be- voorkeur geven aan het verlenen 0i bilaterale hulp boven hulp via ternationale hulporganisaties op de internationale organisaties. An- derszijds kan bilateraal vaak effi ciënter en sneller gewerkt gewor den. Met name de Verenigde Sta- elkaar afstemmen Een van de klemmende vragen op de agenda is hoe de voedselcri sis ondanks de ontwikkelingshulp ten concentreren zich steeds meer zo'n ongekende omvang heeft kun- op bilaterale hulp, vooral ook om- nen bereiken. Sommige deskundi- dat politieke overwegingen steeds gen menen dat met de hulp in feite zwaarder gaan wegen in de Ameri- beleid in stand is gehouden dat de stagnatie in de landbouw en de sociale ongelijkheid binnen de ont wikkelingslanden bestendigt. Hulp is soms meer een last dan een zegen voor het ontvangende land. Een van de conferentiedocumen- kaanse ontwikkelingshulp. Verenigde Staten, de grootste leve rancier van voedselhulp aan Afri ka, nemen niet deel aan het specia le fonds voor zwart Afrika van de Wereldbank, waarvan Nederland een van de grootste donors is. Een van rapporten op de agenda van-de Wereldvoedselraad consta teert dat Afrikaanse regeringen in hun publieke verklaringen welis waar hoge prioriteit geven aan de voedselproduktie, maar die voor keur niet laten blijken in hun be grotingen. Een veel te klein deel van de overheidsuitgaven gaat naar de landbouw. Bij het uitvoeren van hun voed- selstrategie stuiten veel regeringen in Afrika op een tekort aan ge schoolde mensen voor beleidsana lyses, het selecteren van projecten en het beheer van projecten. Er is gebrek aan landbouwvoorlichters, en aan landbouwonderzoek dat specifiek gericht is op de plaatselij ke boeren. Het ontbreekt vaak aan statistische gegevens om een be leid te onderbouwen. Dit rapport herhaalt enkele be kende aanbevelingen als betere prijzen voor de kleine boeren, bete re systemen voor het transport en het verhandelen, en landbouwon derzoek dat zich richt op verbete ring van inheemse gewassen die goed bestand zijn tegen de droog te. De belangrijke rol van de vrouw in de voedselproduktie wordt de laatste tijd wel onderkend. Maar van die erkenning blijkt nog wei mig in het beleid van veel regerin gen, die er nog steeds impliciet van uitgaan dat de boer een man is. Kinderen Tot de aanbevelingen behoort ook samenwerking tussen landen in Azië en Afrika, omdat veel Azia tische landen de laatste tien jaar een opmerkelijke vooruitgang heb ben geboekt m hun voedselpro duktie. Jaarlijks sterven 15 miljoen kin deren aan ondervoeding. Met de huidige stand van de technologie en medische wetenschap zou dat aantal binnen tien jaar gehalveerd kunnen worden, maar de interna tionale gemeenschap stelt onvol doende middelen beschikbaar aan organisaties als UNICEF (het VN- kinderfonds) en de WHO (de We reldgezondheidsorganisatie). De chronische ondervoeding van honderden miljoenen mensen le vert minder dramatische beelden dan de acute honger in Ethiopië en Soedan. Maar de produktiviteit van grote - bevolkingsgroepen wordt door ondervoeding ernstig aangetast. De conferentie zal ook de effec ten van de internationale economi sche crisis op de ontwikkelingslan den bespreken. De omvang van de hulp loopt terug terwijl de schul denlast stijgt. De hoge rentestand, de slechtere prijzen voor veel pro- dukten uit Derde Wereld-landen, de toenemende neiging tot protec tionisme bij de geïndustrialiseerde landen en de schaarste aan interna tionaal kapitaal zijn even zovele obstakels voor de ontwikkelings landen. De bescherming en subsidiering van de landbouw in ontwikkelde landen kan nadelige gevolgen heb ben voor de Derde Wereld. Als de rijke landen hun overschotten te gen lage prijzen op de wereldmarkt dumpen, kunnen de boeren in de arme landen niet meer tegen con currerende prijzen produceren. Het VN-bureau voor noodhulp aan Afrika vestigde er afgelopen donderdag nog eens de aandacht op dat ook in 1986 nog miljoenen Afrikanen afhankelijk zullen zijn van voedselhulp. Maar Afrikaanse regeringen hopen dat de aandacht voor noodhulp niet ten koste zal gaan van steun voor de ontwikke ling van hun landbouw. "Men moet ons helpen opdat we het zon der voedselhulp kunnen stellen. Men kan ons beter 5000 ton zaai goed sturen dan 5000 ton graan.", zo meende een Afrikaanse minis ter. Zwitsers tegen anti-abortuswet BERN (UPI) - In Zwitserland heb ben de kiezers zich per referendum uitgesproken tegen een voorstel abortus bij de wet te te verbieden, met uitzondering in die gevallen waarbij het leven van de vrouw in gevaar is. Het voorstel was gedaan door de rooms-katholieke kerk en conservatieve politieke partijen. Socialisten en centrumpartijen wa ren er tegen. De protestantse kerk had zich buiten de kwestie gehou den. De uitslag van het referendum 65 procent tegen en 35 procent het voorstel ADVERTENTIE 10t/ml4 juni T De beurs voor Senioren is 'n nationale rnanifestatie voor 50 plussers. Naast een uitgebreid aanbod aan artikelen en diensten zijn er optredens van koren en orkesten, ri Oude Ambachten plein, modeshows en 'n gezellige markt. Kortom een bezoek aan de beurs voor Senioren betekent een welbestede dag. dagelijks van 10-17 uur toegangsprijs f 7,50 houders PAS-65 en leden ANBO/Unie-KBO/PCOB f 4,- AMSTERDAM ral

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7