Natuur wijkt voor zandplas Zomermarkten goed voor hoop drukte 'Koetshuizen moeten blijven' Experiment 't Startblok kan voorlopig doorgaan Minister Smit-Kroes opent DHL- festiviteiten in de hitte Horeca-gigant mag toch uitbreiden in Voorschoten REGIO LEIDEN WOENSDAG 5 JUNI 19? Dagen lang evenementen in Oegstgeest en Zoeterwoude OEGSTGEEST/ZOETERWOUDE De Zomermarkten doen het goed in deze regio. Komend week einde zijn in Zoeterwoude en Oegstgeest dergelijke markten te bezoeken. In Oegstgeest begint de drukte aan de Lange Voort vrijdag middag om vier uur met de Kris- Kras-Kwis van Tros-discjockey en televisiepresentator Anthony Par ker. Hierbij zijn tot negen uur prij zen te winnen. Deelnemers moeten een en ander weten van de twaalf Nederlandse provincies en be schikken over een goed reactiever mogen. Bovendien is er vrijdag van acht tot negen een missverkiezing voor meisjes tussen 18 en 22 jaar. Kle dingeisen worden hierbij niet ge steld. De deelneemsters zullen worden beoordeeld op algemene ontwikkeling, kennis van de regio, muzikaliteit en presentatie. Aan melden kan bij woninginrichting Caspari. Vrijdagavond is bij de Lange Voort ook nog een optreden van de Temporary Coyotes, een Leidse bluegrass-groep. Dit optreden be gint om half zeven en duurt tot ne gen uur. Zaterdag is er aan de Lange Voort ook heel wat te doen. Om tien uur begint het Leidsch pop pentheater met een aantal voorstel lingen. Van elf tot vijf is er een sjoelcompetitie en een demonstra tie van radiografisch bestuurde krantjes over het gebeuren huis- aan-huis verspreiden in deze regio. Verwacht wordt dat ongeveer tien duizend bezoekers de tweeduizend vierkante meter grote tent naast de Eendenkooi zullen bezoeken. "Als het slecht weer is, zit het vol", al dus één van de organisatoren. Volgens de voorzitter van het multifunctioneel centrum, W. Maan. is de markt opgezet om de Rijndijkse verenigingen te presen teren, hoewel ook de Eendenkooi en de op het nabijgelegen indus trieterrein gelegen bedrijven aan hun trekken moeten komen. Het bedrijfsleven levert een belangrij ke bijdrage aan de organisatie. Zo richt Heineken een 'Weinstu- be' in, regelt het bedrijf de para chutisten en zorgt de brouwerij voor tappunten. Het pas verhuisde bedrijf 3M heeft geld gegeven, ter wijl het tienjarige koeriersbedrijf DHL de tent ter beschikking stelt. Andere bedrijven hebben prijzen beschikbaar gesteld voor de 'lote rij' waarvoor het drie dagen geldi ge toegangskaartje het lot is. Meer nog dan de bedrijven zijn de bewoners van Zoeterwoude- Rijndijk in touw geweest om de Zomermarkt van de grond te krij gen. Meer dan tachtig mensen zijn het komende weekeinde bezig om het feest te laten slagen. De voor bereidingen begonnen al in februa- Op de Zomermarktdagen is con stant iets te beleven. Op vrijdag avond spelen het Moon River Or kest, de Süsterwald Musikanten, de Leiderdorpse Wall Streat Crash, De Rijntamboexs en de familie Van der Brug met een 'rondlopend mi ni-orgel'. Zaterdag is er onder meer een playbackshow, een demonstratie van de Goudse Modelvliegclub, een optreden van de Key Stork Jazz Band, aerobic dance, een draaiorgel, (jazz)gymdemonstra- ties, Frankie en zijn wonderorgel, Ricardo and his flames limbo-fire show en het Loosdrecht Kwartet. Zondag zijn er optredens van de Dixieclowns. de Tiroler Dixie Dogs, Dick en Yvonne en demon straties van de tafeltennisters Sandra de Kruyf en Marian van Vliet. Ook de Leidse modelboten- club laat zondag zien wat ze kan. Canadese lerares moet weg DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Een Canadese lerares op een Britse school in Voorschoten. Dat kan niet, vindt de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Eerder had de staatssecre taris van sociale zaken en werk gelegenheid al dezelfde mening verkondigd. De Canadese lerares Engelse taal- en letterkunde aan de British School in Voorscho ten, mevrouw Gillespie, mag nu officieel geen les meer geven. De staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegenheid had mevrouw Gillespie een werkver gunning geweigerd omdat er vol gens hem voldoende aanbod van Engelse docenten uit EG-landen is. Mevrouw Gillespie is vorig jaar september op de British school begonnen en heeft 6 sep tember een werkvergunning aangevraagd. Die is haar echter in oktober geweigerd. Zij was aangenomen omdat zich toen geen andere geschikte kandidaten aandienden, zo be toogde gisteren de raadsvrouwe van de school, mevrouw mr. S. Clement. Zij hoorde ook pas bij de vreemdelingenpolitie dat zij een verblijfsvergunning en een werkvergunning moest hebben. Volgens mevrouw Clement was het nodig dat mevrouw Gillespie in elk geval het komende jaar kan blijven omdat op dit mo ment het nieuwe lesrooster wordt opgesteld en men haar moet inpassen. Vandaar het ver zoek om een voorlopige voorzie ning in afwachting van de defini tieve behandeling van haar be zwaarschrift. Raad van State wijst bezwaren af VOORSCHOTEN/ZOETERWOUDE - Recreatiecentrum to's. Van twee tot vier treden Appie Rijnland (RCR) mag na 1 juli beginnen met zandwinnen in fsjoelwedstrifd vóo^prominen- de Meeslouwerpolder het zuidelijkste en stilste deel van ten en zal rad bespelen zijn brengst ten goede komt| tie voor Sierra Leone. Parachutisten openen om zeven uur vrijdagavond de Zoeterwoud- se Zomermarkt in en rond de Een denkooi aan het Kooikerspad. Op de grond zal burgemeester Hou- dijk van Zoeterwoude dat officieel nog eens dunnetjes overdoen. De Zomermarkt is drie dagen toegan kelijk. De organisatie zal 140.000 avontuur té recreatiegebied 'Vlietland' de op- n de ac- De Raad van State heeft 'nee' ge zegd tegen het verzoek van de vo gelwerkgroep 'Vlietland' en de werkgroep Milieubeheer Leiden om de vergunning te schorsen tot dat de Kroon uitspraak heeft ge daan in de zaak. De natuurbeschermers vinden de Meeslouwerpolder een van de meest waardevolle natuurgebie den van Zuid-Holland, waar maar 't Zustertje (95) overleden OEGSTGEEST - Dosithe'e Mar- de tens, beter bekend als 't zustertje van de Oegstgeester scholenge meenschap Duinzigt, is op 95-jari- ge leeftijd overleden. De religieze is tot haar pensione ring lerares Nederlands geweest, de twintig jaar daarna hielp ze vele leerlingen die problemen hadden met Frans, Duits, Engels, Neder lands, geschiedenis, aardrijkskun- biologie. Ze deed dat vanuit haar sfeervol le zolderkamertje in de lavo-mavo school, behangen met foto's van het koningshuis, 't Zusterje werd geroemd om haar engelengeduld en ze kon bomen van jongens tot leren aanzetten, aldus directeur Vermet. In vroeger dagen is de reli gieuze hoofd geweest van lagere scholen van haar congregatie (de fransiscanen van Roosendaal). WOENSDAG Leiden Kantine VTL - Voorschoterweg, staj avondvierdaagse, 18-19 uur. Endegeest - commissie Endegeest, 17.3 Gulden Vlies - raadscommissie ri lijke ordening en verkeer, 20 uur. Het Mierennest - Morsweg, Werkgroe Transvaal, 20 uur. De Regenboog - bijeenkomst De Patiëj tenraad van het gezondheidscentrun Merenwijk, over 'ontmedicaliseren 20.30 uur. The Jam - 2e Binnenvestgracht, concei 'Jump! Dickie Jump', 22.30 uur. Leiderdorp Velocitas-terrein - De Bloemerd, stai avondvierdaagse, tussen 17.45-19 uur. Scheppingskerk - Van Poelgeestlaar schrijfavond Amnesty Internationa 19.30-20.30 uur. DONDERDAG Leiden Clubshuis Ons Eiland - Kortenaerstraa lezing over fysiotherapie voor iederee vanaf 55 jaar, 10-12 uur. Voorschoten G. Mahlerlaan 18 - Open huis Katholiel Vrouwengilde, 10 uur. liefst 70 soorten vogels tot broeden komen. In bepaalde opzichten in het zelfs van internationale beteke nis, voeren zij aan. En dat alles "in een klap vrijwel helemaal ver dwijnen", wanneer het 65 hectare grote gebied wordt ontzand, onder een laag van anderhalve meter wa ter verdwijnt en in directe verbin ding komt met het grote 'Vlietland'. De Raad van State voert hierte gen aan dat de bezwaarmakers door een en ander niet in hun be langen worden geschaad. De hoog ste rechtsinstantie van het land heeft de twee natuurorganisaties dan ook niet eens opgeroepen en LEIDERDORP/VOORSCHOTEN verhoord. Ander argument: schor- Zowel in Leiderdorp als in Voor- sing zou voor RCR een onevenre- schoten heeft de eerste aflevering dig nadeel met zich brengen in ver- van de avondvierdaagse duizen- houding tot het door een onmidde- den wandelaars getrokken. Om liike schorsing te dienen belang. precies te zijn: ruim 2400 in Leider- Ontnuchtering na examen... OEGSTGEEST - De Oegstgeesti politie heeft gistermiddag drie jon gens van 16 en 17 ter ontnuchte-| ring 'opgehouden' in het politiebu- reau. j 1 In het winkelcentrum 'Langej Voort' vierden ze rond het midda- 1 guur op baldadige en luidruchtige i wijze het behalen van het diploma en het inleveren van de leerboe- ken. Al drinkend vielen ze mensen lastig en reageerden niet op verzoe-| ken van winkeliers om elders te lal len, aldus een woordvoerder van| de politie. Hierop schakelden de geïrriteerde ondernemers de poli tie in. Deze nam de drie, afkomstig uit Warmond, Lisse en Valkenburg,) mee naaf het bureau. Daar moes-i ten ze in kamer wachten op de komst van de ouders. Intussen) werden ze berispt. Toen de ouders arriveerden sloeg dit om in een op voedend praatje. Een proces-ver baal is niet opgemaakt. LEIDERDORP - Het experiment voor Turkse kinderen op de Lei-- derdorpse kleuterschool 't Start blok mag voorlopig worden voort gezet. De leden van de raadscom missie onderwijs stelden gister avond vast dat het experiment wel degelijk vruchten afwerpt. Kort en goed komt het project, dat uniek voor Nederland is, er op neer dat Turkse kleuterschool-leerlingen beter worden voorbereid op de la gere school. Een uit hun land af komstige onderwijzer spijkert deze kinderen een jaar lang bij, voordat de stap naar de lagere school wordt gewaagd. De kinderen voelen zich daardoor minder onzeker, hoeven niet meer 'op te boksen' tegen Ne derlandse klasgenootjes. "De rust in de klas is toegenomen", aldus een evaluatierapport over het ex periment. Leiderdorp is ermee begonnen omdat in de gemeente relatief veel buitenlandse kinderen wonen. Aanvankelijk betaalde Leiderdorp de kosten van het experiment zelf, maar inmiddels is er subsidie voor losgepeuterd bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Inmiddels is er sprake van een samenwerkingsverband tussen wijken van Leiden (noord) en Lei derdorp. Gezamenlijk zou men zichzelf tot 'voorrangsgebied' kun nen uitroepen en ee.r zogeheten onderwijs-voorrangsbeleid kun nen creëren. Daarvoor zouden ex tra leerkrachten kunnen worden aangetrokken, als tenminste het ministerie Leiden-noord/Leider- dorp ook een voorrangsgebied vindt. Of zo'n samenwerking van de grond komt is nog niet zeker. Met name de commissieleden Huigen 'Vieze' vegers in Oegstgeest OEGSTGEEST - Enkele onguur uitziende schoorsteenvegers heb ben gistermiddag hun diensten aangeboden rond de Oegstgeester Emmalaan. Onduidelijk is of bewoners zijn ingegaan op hun bod, dat volgens de politie "ongetwijfeld ongun stig" uitpakt en in de buurt van de 500 gulden kan uitkomen. Wel zagen gewaarschuwde agen ten dakpannen liggen in de laad bak van de wagen waarmee de ve gers zich verplaatsten. Dit kan er op wijzen dat ze een dak zijn op geweest. Volgens de politie zeggen dit soort vegers vaak dat de kosten zo hoog zijn doordat zij ook enkele re paraties aan het dak hebben ver richt. De politie heeft echter niets kunnen ondernemen tegen de mannen. Wel zijn hun namen geno teerd. (WD) en Roest (CDA) toonden zich huiverig. Ze zijn bang dat zo'n ingewikkelde vorm van samenwer king, inclusief statuten, wel zinvol zou zijn voor de weinige Leider- dorpse kleuters die het aangaat. Wethouder Bezemer verklaarde gisteravond dat het 'formulieren idee' van de baan is. Niet langer wordt er gepraat over de mogelijk heid om ouders op schrift te laten stellen hoe hoog of laag hun oplei ding is, aan de hand waarvan het aantal faciliteiten zou worden be paald. Daarbij zou gelden: hoe la ger de opleiding, hoe meer facilitei ten. Volgens een woordvoerder van de provincie wil RCR na de bouw vakvakantie beginnen met het ont- gronden van de bovenlaag. Dit zal ongeveer een jaar duren. De voor lichter geeft toe dat wanneer het werk begint, het vervangende na tuurgebied ten zuiden van de Mee slouwerpolder nog niet klaar is. Er komt dus weinig terecht van het provinciale plan om vogels te laten 'overvliegen' naar het nieuwe ge bied, dat 5 hectare minder telt dan de 'Meeslouwerpolder'. dorp en 1815 in Voorschoten. De organiserende sportvereni ging Velocitas in Leiderdorp toont zich allesbehalve ontevreden met dat resultaat. Veel kon er niet mis gaan: het weer was stralend, de controle- en limonadeposten rijke lijk bezet en de blaren, die door de warmte meer dan anders werden gesignaleerd, konden door de EH- BO-post worden behandeld. In beide plaatsen tekenden veel Uitstel van het zandgraven lijkt schoolkinderen voor de vijf of tien de provincie echter niet verant- kilometer. De Leiderdorpse Kas- woord. Er is behoefte aan zand en tanjelaan-school was met 251 leer- er zijn niet voldoende alternatieve lingen het sterkst vertegenwoor- zandwinplaatsen, voert ze aan. In digd. De ouderen deden echter niet Vlietland kan bijvoorbeeld over voor de jeugd onder: 64 bejaarden een jaar niet meer worden gezogen, waagden zich in Leiderdorp aan De natuurbeschermers bestrijden de drie kilometer, terwijl de oudste het verhaal. Zij vinden dat de pro- deelnemer in Voorschoten maar vincie de behoefte aan zand uit de liefst 80 levensjaren telde. bewuste (Meeslouwer)polder, waar een stiltegebied met wandelpaden Op de foto Holvastlegt een lid en verschillende soorten beplan- van de organisatie de toegestroom- tingen moet komen, nooit duide- de deelnemers de route vanaf het lijk heeft aangetoond. Velocitas-terrein uit. Ruim 200 Voorschotenaren geven handtekening ZOETERWOUDE - Om klokslag half één wandelde gistermiddag de minister van verkeer en waterstaat, N. Smit-Kroes, de Zoeterwoudse Eendenkooi binnen. Zij kwam de opening verrichten van de festivi teiten die het koeriersbedrijf DHL vandaag en gisteren in een tent naast de Eendenkooi organiseerde. Door het onthullen van een vlag onder een grote 'ballon in de vorm van een zeppelin verklaarde de be windsvrouw het verjaarsfeest voor geopend. In de snikhete tent, de tempera tuur liep op tot 35 graden, kwam gisteren een tegenvallende hoe veelheid bezoekers naar het koe- riersfeest. Ondanks Lee Towers en het orkest van Tony Eyk bleef het grootste deel van de 25.000 geno digden weg. Wellicht dat er van daag meer belangstelling is. Overi gens moest de brandweer in de middaguren de brandspuit op de tent zetten om de verzengende hit te naar een meer aanvaardbaar ni veau te brengen. DHL begon tien jaar geleden in een drive-in woning in Zoeterwou de. Het bedrijf had toen twee per soneelsleden en verwerkte 700 kilo Bill Walden, topman van het wereldwijde netwerk van DHL-vestigin- gen en minister Smit-Kroes drukken op de knop die de viering van tien jaar DHL-Nederland moet inluiden. Op de achtergrond burgemeester Houdijk van Zoeterwoude. (foto Holvast) overgedragen voor het houden de Zomermarkt, dit weekeinde. Het geschenk was verpakt vorm van een luchtfoto v; stukje Zoeterwoude. J~~ greep de aanwezigheid Kroes kunnen bestaan en dat ze elkaar naar weerszijden moeten bevruch- de ten. De minister prees ons land uit- van dit gebreid "als een goede vestigings- Houdijk plaats, het epicentrum voor de in- Smit- ternationale communicatie" haar te vragen haast voorliefde van de WD-minister het bedrijfsleven bleek uit haar opmerking dat ze de wijze van te maken met de aanleg van rijks- per jaar. Nu is dat uitgegroeid naar weg 11 aan de Zoeterwoudse kant. 700 ton en werken er 140 perso- "We hopen dat u het spitten niet dienstverlening van DHL wel neelsleden. Of genoemde cijfers heeft verleerd en we zien uw komst als voorbeeld gebruikt "voor o kloppen is de vraag, omdat J. van dan ook een beetje als een verken- aller Tante Pos". Schaik namens DHL-Nederland in ningstocht voor een opening van Na de toespraken was het tijd c zijn toespraak 800 kilo noemde die de rijksweg in september", pro- op de knop te drukken, die Burgemeester A.J.M. Houdijk van Zoeterwoude kreeg de tent naast de Eendenkooi symbolisch beerde Houdijk. Smit-Kroes glimlachte, ging in haar toespraak niet i op de werking stelde en buiten de feesttent een vlag ontvouwde. Daarna vloeide de champagne Houdijk. Wel onder- deden de officiële genodigden zich streepte ze dat overheid en be- in de tropische hitte te goed aan drijfsleven naast elkaar kunnen een gevarieerd zeebanket. VOORSCHOTEN - Ruim 200 Voor schotenaren vinden dat de ge meente de koetshuizen achter Voorstraat 11 moet kopen, samen met de omliggende grond (in totaal 420 vierkante meter). Tijdens de verenigingsmarkt ga ven zij althans hun handtekening voor de koetshuisactie, ontketend door de Stichting Oud, groen en leefbaar Voorschoten. Nu, enkele dagen na de markt, schrijft de organisatie dat gemeen tebestuurders onder deskundige leiding de situatie ter plaatse moe ten bekijken. Zo kunnen zij zich "een goed beeld vormen van wat de gemeenschap voor het (eventu eel) te investeren geld terugkrijgt". Volgens de stichting is dat veel: de eeuwenoude panden liggen, "heel beeldbepand", precies op de krui sing van Ambachtspad en Kerke- pad, twee veel gebruikte wandel routes naar het centrum. In de brief benadrukt ze dat ze niet de belangen wil schaden van Leiderdorps kunstgrasveld mag van GS LEIDERDORP - Het besluit van de gemeenteraad Leiderdorp om hockeyvereniging Alecto een kunstgrasveld te 'gunnen' is goed gekeurd door Gedeputeerde Sta ten, het bestuur van de provincie Zuid-Holland. Daardoor lijkt niets de komst van het veld nog in de weg te staan. Ook niet de brief die "een aantal verontruste Leiderdor pers" vorige week schreven aan GS, met het verzoek om het ge wraakte raadsbesluit van 23 mei te schorsen. Vólgens een woordvoerder van de provincie heeft de brief wel meegespeeld bij de beraadslaging. De provincie heeft deze om com mentaar teruggestuurd naar de ge meente Leiderdorp. Andere ge zichtspunten zijn er echter niet door ontstaan. Een woordvoerder van de ge meente Leiderdorp zegt dat er nu zo snel mogelijk met de aanleg van het kunstgrasveld wordt begon nen. Medio augustus/september moet het liggen op de grond van 'De Bloemerd'. Aanrijding bij Spanjaardsbrug LEIDERDORP - Bij een botsing met een vrachtauto heeft een 12-ja- rige fietsster uit Leiderdorp gister middag een schouderbeen ge scheurd en een sleutelbeen gebro ken. Bovendien heeft ze vermoede lijk een zware hersenschudding opgelopen bij de botsing op de Van der Valk Boumanweg. Oorzaak van de aanrijding: de chauffeur had te laat in de gaten dat het meisje vanaf het pontje bij de afgesloten Spanjaardsbrug wil de oversteken richting Splinter laan. Hij probeerde nog uit te wij ken, maar kon niet voorkomen dat de Leiderdorpse enkele meters werd meegesleurd. Koster, de eigenaar van de grond waarop de koetshuizen staan. De stichting heeft hem van tevoren meegedeeld dat ze een actie zou ontketenen voor het behoud van de koetshuizen. En, wijzend op de plannen van Koster, die aan beide kanten van het Ambachtspad een langgerekte winkelrij wil realiseren met 11 tot 12 bovenwoningen, stelt ze dat aan de kant van de koetshuizen niets kan komen. Maar de plannen aan de andere kant van het Ambacht spad worden volgens haar juist veel aantrekkelijker door de op knapbeurt van de koetshuizen. Evenmin wordt uit de brief duide lijk hoeveel het gaat kosten om Koster schadeloos te stellen. Tij dens de vergadering van de raads commissie voor openbare werken, vorige maand, stelde wethouder Van Leeuwen het project mis schien wel een miljoen kan gaan kosten. CDA, WD en PvdA/PPR leken toen weinig enthousiast. Morgenavond buigt de commissie zich echter nogmaals over de pan den, op initiatief van de liberalen. VOORSCHOTEN - Horeca-gigant Van der Valk mag van het Voorscho- tense college vijf motelappartementen bouwen tussen boerderij Vrede- best (naast de bollenvelden) en een blokje huizen, noordelijk van restau- rant 'De Gouden Leeuw'. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan Vredebest. Maar de dage- lijks bestuurders gaan akkoord omdat volgens hen "geen of nauwelijks overlast valt te duchten voor de omgeving". Ook vinden zij dat de be stemming motel niet veel afwijkt van de huidige bestemming: woning bouw. Ander argument is dat de zaak ter plaatse in oude glorie wordt hersteld. Immers, tot 1980 stond op de bewuste plek het zomerhuis van de boer. Wegens bouwvalligheid werd het in dat jaar gesloopt. En een jaar later werd een bouwvergunning afgegeven voor een woning. In 1983 werd begonnen met de bouw. Al snel werd B en W duidelijk dat geen huis werd gebouwd maar 5 motelappartementen. Volgens het colle- J ge "ter opvang van een bij het motelbedrijf aanwezig tekort aan apparte menten". Voorschoten liet de bouw onmiddelijk stilleggen en in juni 1983 werd een nieuw bouwplan ingediend. De dagelijks bestuurders gingen in principe akkoord, maar stelden wel de voorwaarde dat er geen andere horeca-activiteiten worden ontplooid dan het tijdelijk huisvesten van gasten. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen n NABEZORGING ma -vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan hüis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen automatische betaling). 250,90 345.20 131.40 65.70 89.30 22,10 f 30,- iogelijk met lossei Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720)93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2