'Leiderdorp vol met obstakels' Wie betaalt het chique surplus van Wassenaar? Leiderdorp moet vrijwel zeker stortplaats creëren Grond bij Winkelhof kan snel bebouwd Gading-werkgroep wil rolstoelgebruikers/ouderen de ruimte geven Wassenaars knooppunt verbeterd Voorschotenaar moet 60 blijven in plaats van 63 Heer des huizes verrast overvaller met snoekduik Uitzicht op rijksweg goeddeels verloren da LEIDERDORP De kale plek, pal naast het Leiderdorpse win kelcentrum Winkelhof, kan snel worden volgebouwd. Er komen ongeveer 71 eengezins woningen te staan. Waarschijn lijk zullen ze voor zo'n 700 gul den per maand worden ver huurd. Nationale Nederlanden, die de grond van Matser heeft over genomen, heeft volgens wet houder Meerburg een plan ont wikkeld dat precies klopt met wat er in het bestemmingsplan staat. Gisteren heeft de bouwer te horen gekregen dat hij subsi die krijgt om in de premie C sfeer te bouwen. Een plekje wordt nog niet in gevuld. Dat betreft een stuk waarop hoogbouw is toege staan. Het is de bedoeling dat op dat gedeelte, dwars op de Engelendaal, een bijzonder ge bouw komt te staan. Onderin zou 'iets' komen (winkels, een voorziening), terwijl de etages als woonruimten kunnen wor den gebruikt. Met de komst van 71 eenge zinswoningen is de bouw van flats, waarover de omwonen den lange tijd in onzekerheid verkeerden, van de baan. Meer burg zegt de bouwer te hebben geadviseerd maar geen flats neer te zetten. WASSENAAR - Wie moet de con stante extra bewaking van ambas sades in Wassenaar betalen? Wordt de huidige reservepolitie bewust afgebouwd? Lopen er in Wasse naar veel.mensen met een wapen op zak? Ziehier enige vragen die gisteravond aan bod kwamen tij dens de behandeling in de com missie algemene zaken van het jaarverslag van de Wassenaarse po litie over 1984. De gemeente Wassenaar her bergt veel ambassades aantal voortdurend extra be- daarop weten dat er momenteel waakt moet worden en .WD-frac- tieleider Aptroot vroeg zich af w pas op de plaats wordt gemaakt daar er nog veel onzekerheden be daarvoor moet opdraaien. De com- staan over bijvoorbeeld de oplei missaris van de Wassenaarse poli- ding en inzetbaarheid tie Van der Wolk stelde dat Wasse naar mede voor dit doel beschikt over 29 extra politiemensen en dat verdere onderhandelingen met Den Haag daarover in volle gang zijn. De VVD was verder nogal be zorgd over een vermeende afbouw van de Wassenaarse reservepolitie. Commissaris van der Wolk liet politie.! CDA-fractievoorzitter Wensveen vroeg zich naar aanleiding van de gegevens in het jaarverslag van de politie af of Wassenaar in verhou ding met andere gemeenten niet erg veel inwoners met een wapen vergunning telt, namelijk 124. Van der Wolk stelde hem gerust door te wijzen op het feit dat de meeste vergunninghouders ee huis hebben en er niet pen. Ook deelde de politie mee dat er wordt gewerkt aan een oplossing voor het zeer ho ge percentage valse meldingen van alarminstallaties in Wassenaar. In 1984 kwamen 627 meldingen bin nen van de ongeveer 550 panden die een dergelijke installatie heb ban ir. qq mnopnt van de gevallen ging het om 'loos alarm'. Omdat el ke keer twee agenten naar een mel ding gaan, heeft het nalopen van de valse meldingen de politie vorig jaar 78 mandagen gekost. Ook de zogeheten kleine crimi naliteit kwam gisteravond aan bod, mede naar aanleiding van recente vernielingen tijdens de Luilakvie ring in Wassenaar. Gebleken is dat er dit jaar vooral veel jongeren van buiten Wassenaar betrokken wa ren bij de vernielingen. Burge meester Schoute zei gisteravond dat daar volgend jaar rekening mee zal worden gehouden, "zodat het niet leuk wordt om in Wassenaar Luilak te gaan vieren". - Werkgroep Hogewoerd DINSDAG Leiden Gulden Vlie Antonius Clubhuis - Lange Mare, in spraakavond over herbestratingsplari De Camp, J_9 uur. Voorschoterweg, stan titL.c.n IQ IQ LEIDERDORP - "Wanneer je als gehandicapte in Leider dorp woont kun je maar beperkt uit de voeten en zul je altijd afhankelijk blijven van anderen. Want met de aange pastheid in Leiderdorp is het^niet zo best gesteld". vrij' is in krap dorpse aktiviteitencentrum1. - chamelijk gehandicapten, Gading, J*™* «oor in een rapport. Daarin worden de Gading,00" obstakels opgesomd en bovendien worden suggesties gedaan om on aangepaste verkeerssituaties jaar tijd ge- een werkgroep van aktiviteitencentrum gehandicapten. 'Gading' ze telt nu tien jaar aan de Hoogma- deseweg. Doelstelling van het gehandicapten in Leiderdorp te centrum: het begeleiden van ge- verbeteren. De werkgroep stelt handicapten in hun sociaal func- zich voor om nu en in de toekomst tioneren. Voorop staat de zelfred- bij het bedenken van aanpassingen zaamheid en het vergroten van de adviezen te geven. zelfstandigheid. Hoe toegankelij ker het dorp voor hen is, des te groter zal die zelfredzaamheid WASSENAAR - Het kruispunt obstakels Lange Kerkdam/Van Oldenbarne- derate gaan. De hellingbaan veldtweg/Prinsenweg in Wasse- naar zal binnenkort worden gere construeerd. De voorlopige plan nen hiervoor werden gisteravond in de commissievergadering alge mene zaken unaniem goedge keurd. Het bewuste kruispunt vormt in de zomer een van de drukste ver keersknooppunten in Wassenaar, vormnac doordat het onderdeel uitmaakt deseweg van een doorgaande route vanaf centrum Winkelhof komt uit het onder zoek als een fors obstakel uit de zijn. bus. De toegang via de hellingba- nen wordt door (brom)fietsen be- lement .en maken rolstoelgebrui- lemmerd. Zeer hinderlijk, aldus de kers afhankelijk van derden. En werkgroep, omdat het voor sommi- dat is nu juist wat wij niet willen", ge rolstoelgebruikers al moeilik ge- aldus de samenstellers van het rap- noeg i gehandicapten helemaal kels uit de weg te niet begaanbaar omdat de grond is In het rapport wordt geconsta- verzakt. teerd dat gehandicapten hoogst- Men heeft zich bij het onderzoek waarschijnlijk niet de enigen zijn verder beperkt tot de drie meest die hinder van de onaangepaste si- gebruikte routes: vanaf de Hans tuaties ondervinden. Woordvoer- Vonkstraat naar Muzenhof/Winkel- der Kees van Leeuwen legt die op- hof; r Gading het kruispunt Den Deyl r Duinr< »ten-woon- merking uit: "Wat te denken w Hoogma- moeders met kinderwagens, of ou- vanaf het aktiviteiten- de mensen?' ar het oude dorp. Een Vandaar het motto: "Leiderdorp p uit de op die routes gesigna- obstakelvrij, daarvoor pleiten wij". Dat hoeft geen tonnen te kosten, dermeerDuinrell en de Wassenaar- leerde knelpunten: de gevaarlijke Slag. Ook tijdens de spitsuren oversteekplaatsen by zwembad De vindt Van Leeuwen: Op sommige ontstaan er regelmatig files. De ligheid laat door de onoverzichte lijkheid te wensen over. Het ging gisteravond vooral om de vraag in hoeverre een recon structie van het kruispunt beter zou zyn dan het plaatsen van ver keerslichten. Buurtbewoner L. de Jong had tijdens het spreekrecht aan het begin van de vergadering voor de derde achtereenvolgende maal gepleit voor verkeerslichten. Vrijwel alle fracties vroegen zich echter af of verkeerslichten niet de suggestie van veiligheid zouden wekken. Bovendien zou er ook dan filevorming op kunnen treden. In het algemeen constateert men gras. Daar kom je als rolstoelge- dat veel voetpaden te smal zijn en bruiker nooit bij. Als daar een paar op de trottoirs obstakels als (brom- tegels worden neergelegd ben je al een eind verder. En als het bord dan nog een stuk zakt, zodat je ook Verder zijn er inLeiderdorp te wei- vanuit je stoel kunt lezen wat erop nig op- en afritten. Waar ze er wel staat, ben je er helemaal". liggen, zijn die op- en afritten vaak te steil. Het rapport over het hoe en waarom van het onderzoek: "On aangepaste situaties leiden tot iso- VOORSCHOTEN - De in Marok ko geboren Voorschotenaar L. Ari- bi heeft de Raad van State er niet dat de burgerlijke stand i van kunnen overtuigen dat hij 63 is ko pas in de jaren zestig is ïnge- "0, zoals op zijn kaart voerd. Veel grootmoeders gingen toen i de grote steden lost. Met i is vermeld De man, die dolgraag de VUT in wil, ving bot bij de hoogste rechts instantie van het land omdat tus- leeftijden geschat sen Nederland en Marokko geen verwisseld, verdrag van kracht zou zijn "dat van belang is voor dit geschil". Ook is de Nederlandse regering niet gehouden aan een beslissing van een Marokkaanse rechter. In dit geval de rechter van Tanger, die ZOETERWOUDE - Acht telefoni- in 1982 besliste dat Aribi niet in sche reacties zijn bij het Hoog- 1925 is geboren zoals tot dan toe heemraadschap voor Rijnland bin altijd was aangenomen, maar in 1922. Op welke gronden hij dat deed is de Raad niet duidelijk schap naar de mate van vervuiling van het oppervlaktewater en naar de teïêfóóntjes üit Zoeterwëu- de mogelijkheden om deze veront- Daarnaast haalt de Raad van Sta- industriegebied De Grote Polder, te een internationale afspraak aan Volgens drs. A. Stolk was de aard -niet ondertekend door Marokko- van de telefoontjes uit Zoeterwou- waaruit blijkt dat "beslissingen tot de-Rijndijk "rustig enjaelangstel- ^einigmgop te heffen^is nog gaan verbeteringen die tevens spraak inhouden betreffende de staat van buiten de boot vallen, lend". In 'delen van de Rijndijk die de- De uitslag wordt in de loop vraag dicht bij de singel liggen, is vorige deze week verwacht. Het perso- week vrijdag huis-aan-huis infor- g| ~r""'jgjgj matie verstrekt met daarop de afgelopen week is vol te- gens Stolk gunstig omdat de Eerder hadden de gemeente lefoonnummer waar bewoners met vluchtige stoffen in het water hier door sneller verdampen. Voorschoten en het ministerie binnenlandse zaken al 'nee' gezegd tegen Aribi. De laatste omdat de uitspraak van de Marokkaanse rechter niet gebaseerd zou zijn op objectieve maatstaven en betrouw bare gegevens. Verwacht wordt dat deze uit spraak een soort serie zal inluiden. Naast Arabi hebben nog andere buitenlandse werknemers ge vraagd de geboortedatum op de persoonskaart te mogen verande ren. Ze willen zo in aanmerking ko men voor pensioenregelingen en andere uitkeringen, of, wanneer het jongeren betreft, gezinshereni ging. Avondvierdaagse LEIDERDORP - Vier avonden lang, te beginnen bij vanavond, wordt in Leiderdorp de avondvier daagse gehouden. Korfbalvereni ging Velocitas organiseert dit eve nement, dat altijd goed is voor eni ge duizenden deelnemers. Zij kun nen kiezen uit de drie, vijf of tien kilometer. De routes voeren door Leiderdorp, de Merenwijk en Zoe- terwoude. De start vindt plaats bij het Velocitas-terrein in de Bloe- merd, elke avond van kwart voor zes tot zeven uur. vragen terecht kunnen. WASSENAAR - Moedig optre den van de heer des huizes heeft gistermorgen een brutale overval aan de Papegaaienlaan in Wasse naar verijdeld en een autodief stal opgelost. Rond acht uur bel de een 20-jarige Amsterdammer aan bij de woning in de Wasse naarse villawijk. De man, die een niet van echt te onderscheiden alarmpistool gericht hield op de 47-jarige bewoner, vroeg om geld. Beide mannen liepen de woonkamer in, waar de overval ler 250 gulden kreeg. De Amsterdammer vond dit niet voldoende en stelde voor naar de bank te gaan om meer geld te halen. De Wassenaarder voelde hier weinig voor en hield de Engelssprekende man aan de praat. Toen deze ging zitten en het pistool links van zich neer legde, handelde de bewoner als in een Duitse krimi-serie. Hij maakte omslachtig zijn sigaret uit in een op tafel staande asbak en maakte direct daarna een snoekduik richting bankstel. Bij deze duik wierp hij het pistool op de vloer en raakte in gevecht met de overvaller. Zijn vrouw rende inmiddels naar buiten en sloeg alarm bij een passerende wielrijder. Deze aarzelde geen moment en ging naar binnen om samen met de bewoner de overvaller uit te schakelen. Overvaller en bewo ner hielden aan de vechtpartij een blauw oog over. Tijdens het verhoor op het Wassenaarse politiebureau bleek de Amsterdammer zondag onder bedreiging van hetzelfde alarm pistool een auto te hebben gesto len in Delft. De auto werd in de buurt van de Papegaaienlaan ge vonden. De overvaller zit nog vast. De Hoofdstraat in Leiderdorp: schermen in plaats Does en Gading aan de drukke punten is het een kwestie van wat Hoogmadeseweg, de Provinciale tegels goed neerzetten. Een weg met haar stoplichten die te beeld: bij de Hoogmadeseweg snel weer op rood springen, de bereikbaarheid van bushaltes. een bushalte. De paal met daarop de dienstregeling staat in een stuk De werkgroep vindt op het eer- ste gezicht een gewillig oor bij de verantwoordelijk wethouder Meer burg. "Een aantal knelpunten kun nen we zeker oplossen", zegt hij op voorhand. "Zoals de wat al te steile stoepafgangen. Dat wordtal ge daan trouwens, we nemen die za ken meestal mee bij herbestra- tingswerkzaamheden". Meerburg: "We hebben gisteren als burgemeester en wethouders besloten dat er een plannetje wordt gemaakt, waardoor op korte ter- wat geld wordt vrijgema; r dergelijke aanpassingen". Echter, niet alles kan volgens hem één, twee drie worden opge- lieten hun hele nageslacht regi- om Winkelhof, "waarbij je sterk af- streren. Bij die operatie werden hankelijk bent van anderen voor familieleden het nemen van maatregelen", zal dat moeilijk zijn. Reacties op vervuiling rustig Stolk kon de bewoners nog niet veel meer vertellen dan de bevin- dingen van TNO die het verontrei- nengëkomen "na' "dê 'constatering n'gde bedrijfsterrein bij Vos Co van chemische verontreiniging in momenteel onderzoekt. Het eigen de singel rond het Zoeterwoudse onderzoek van het Hoogheemraad- LEIDERDORP - Langzaam maar zeker raken de bewoners van het 'oude' Leiderdorp het uitzicht op de rijksweg kwijt. De aanleg van 2800 vierkante meter polyes ter-scherm is nu zo ver gevorderd dat de meesten van hen een wand voor zich zien in plaats van langs- scheurende auto's. Nadat er jarenlang actie was ge voerd voor de komst van de ge- luidswerende wal werd in novem ber 1983 begonnen met de aanleg. Tijdens de afgelopen wintermaan den werd het werk stopgezet: rijks waterstaat vond het niet verant woord om mensen in de gladheid/ mist te laten werken. Dit voorjaar werd aan het uitgestelde deel (voor namelijk de brug over de Oude Burgerronde De inschrijving is begonnen voor de Zoeterwoudse 'burger- ronde', een wielerwedstrijd over veertig kilometer voor inwoners van Zoeterwoude. De dorpsstrijd wordt gehouden op zondag 16 juni op het traject rond de N-H kerk. Het is de vierde keer dat deze ron de wordt gehouden. Alleen inwoners van Zoeter woude die ouder dan zestien jaar zijn en geen KNWU-licentie heb ben, kunnen meedoen. De wieler koers, die voorafgaat aan de échte Ronde van Zoeterwoude, telt mee voor het zogeheten 'Super Presti ge Klassement' dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden. Inschrijven voor de burgerron de kan tot uiterlijk maandag 4 ju ni bij Henk Kooke, Zwaan 2 i Zoeterwoude. Poppentheater In het net geopende theater van Wellus-Nietus aan de Marijkelaan 4 in Voorschoten is morgenmid dag weer een kindervoorstelling te zien. 'De brullende brievenbus' begint om half drie en is bestemd voor kinderen van vier tot tien jaar, die van poppentheater hou den. Graag van tevoren reserve ren via telefoonnummer 01717- 8361. Punkdichter Attila the Stockbroker is een Engels punkdichter, die van avond het Voorschotense jonge rencentrum de Lindehoeve aan doet. Volgens de organisatie be schikt hij over "een elektrische mandola, een schietklare scherpe tong en ongezouten politieke opi nies". Attila is er tussen acht en één uur. Toegang 3,50. Feest Leiderdorpse kinderen staat morgen in park De Houtkamp een zogeheten schapenscheerders- feest te wachten. Vanaf twee uur kunnen ze meedoen aan een kleur- wedstrijd, een speurtocht, bezig zijn met brooddeegfiguren, eieren schilderen en nog veel meer. Rijn) begonnen. Een woordvoerder ter beslaan. Tegelijk wordt een van rijkswaterstaat verwacht dat aantal werkzaamheden op de brug het 1.660.000 gulden kostende kar- over de Oude Rijn aangevoerd: er wei rond de bouwvakvakantie zal komen nieuwe lichten boven de zijn geklaard. Tegen die tijd zal het weg, alsmede waarschuwingssei- scherm een lengte van zo'n 510 me- nen en slagbomen. Kantine VTL avondvierdaagse, tussen 18-19 u_.. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse singel, oecumenisch avondgebed, 19 19.30 uur. I NVSH infocentrum - Kapent.m: 149987, geopend op werkdagen van 14 16 uur. di ook van 20-21 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den punkdichter Attila the StockbroiDl ker. 20-1 uur. vn Leiderdorp Gemeentehuis - raadscommissie onderJ VO wijs, 19.30 uur, commissie bestuurszak ap ken. 20.30 uur f Velocitas-terrein - De Bloemerd. start) avondvierdaagse, 17.45 uur. WOENSDAG D< Leiden or Hooglandse kerk - orgelconcert dooi Va Marijke van Klaveren, 12.30 uur. Leidse Volkshuis - MiddelstegrachtJ filmochtend voor vrouwen: portret vari j Simone de Beauvoir, 9.30 uur. d( Endegeest - commissie Endegeest, 17.30) b< uur. I dt r kinderen, 14 i Velocitas-terrein - De Bloemerd, i avondvierdaagse, vanaf 17.45 uur. Achthovener- polder krijgt snel riolering LEIDERDORP - De kans dat de f Leiderdorpse Achthovenerweg en het Patrimoniumpark snel van rio lering wordt voorzien is groot. De gemeente wil het werk nog dit jaar I - uitvoeren,, omdat dan tachtig pro-1 cent van de kosten door het rijk worden vergoed. De subsidiemo- i gelijkheden van deze zogeheten verfijningsregeling worden met j het jaar minder. Inmiddels is een rioleringsplan 1 opgesteld door bureau DSBV, dat 1 een offerte heeft gemaakt. Una- i niem oordeelden de leden van de 1 raadscommissie ruimtelijke orde- i ning gisteravond dat het er nu maar snel van moet komen. Leiderdorp wil die riolering zo 1 graag aanleggen om de verontrei- niging van het water in de Achtho- venerpolder te beperken. De aanlegkosten worden geschat op 1.145.000 gulden. In principe moet Leiderdorp het werk voor 1 juli aanmelden. Het werk moet ui terlijk 31 december zijn voltooid. Waarschijnlijk gaat men in zee met Fronik, het bedrijf dat de laat ste jaren heel wat rioleringsbuizen de Zoeterwoudse grond heeft 'in- Provincie vindt Does-gebied uitermate gescliikt LEIDERDORP - Dat Leiderdorp spoedig een stortplaats voor afval stoffen binnen de gemeentegren zen krijgt lijkt onafwendbaar. Vol gens wethouder Meerburg kan de gemeente protesteren wat ze wil, de provincie Zuid-Holland is en blijft van oordeel dat dit tamelijk geïsoleerd gebied bij de rijksweg uitstekend geschikt is om er aller hande afval te storten. Kan het niet goedschiks, dan maar kwaad schiks: zegt Leiderdorp nee, dan is de kans groot dat de provincie het gebied gewoon aanwijst. Zodra de Leiderdorpse stort plaats vol is moet van de zandwin put een recreatiegebied worden ge maakt. Maar dan is Leiderdorp al weer jaren verder. Het 'onheil' komt niet ineens op zetten. De provincie noemt al tien jaar de naam van het Does-gebied als het zoeken naar een oplossing voor het afvalstoffen-probleem ter sprake komt. De gemeente Leider dorp zelf heeft een 'politieke ruil' voorgesteld. Als Leiderdorp een vergunning krijgt om zand uit de Does te halen, dan 'mag' de provin cie er een stortplaats voor niet-ver werkbare afvalstoffen van maken. Eventueel kan het gebied ookr plaatsbieden aan een afvalscheb dend bedrijf zoals de Vliko, die nu nog aan de Hoogmadeseweg is ge vestigd. Wethouder Meerburg ver wacht namelijk binnenkort een Raad van State-uitspraak, waar door het containerbedrijf het afval niet meer op de Hoogmadeseweg mag scheiden. Die koppeling tussen zandwin ning en afvalstortplaats heeft de provincie nu overgenomen. Dat betekent dat Leiderdorp zand uit de Does mag halen, mits er haast wordt gemaakt met de inrichting van een stortplaats. En haast is nu juist iets dat de leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening helemaal niet hebben. Ze stonden gisteravond dan ook bepaald niet te juichen bij het idee dat Leiderdorp nu snel op dracht moet geven tot een zogehe ten geo-hydrologisch onderzoek en even rap de grond voor het ontslui ten van het gebied moet zien te ver werven. De kosten: een slordige 30.000 gulden. Een en ander dient te geschieden door een speciale werkgroep, waarin gemeente, pro vincie en de Gemeenschappelijke Vuilverwerking Leiden zitten. Gifbeker Algemene teneur van de opmer kingen: moet dat nu, een stort plaats tussen motel, ziekenhuis en meubelboulevard? En: hoe voor komen we dat er stiekum allerlei rotzooi wordt gedumpt? Kunnen we "deze gifbeker", zoals burgerlid Molkenboer het uitdrukte, niet aan ons voorbij laten gaan? Wethouder Meerburg oordeelde dat een deel van de angst is weg te nemen. Volgens hem wordt het vuil goed ingepakt en afgedekt. "De milieu-eisen aan zo'n stort plaats zijn tegenwoordig vrij hoog", aldus Meerburg, die er "alle vertrouwen" in zei te hebben, "hoewel waakzaamheid voortdu rend geboden blijft". Zorgen maakte ook PPR-raads- lid Van der Zande zich gister avond. Want wie controleert straks de 'storter', de Gemeenschappelij ke Vuilverwerking Leiden, die het vuil nu nog helemaal naar België brengt? "Zullen ze het niet in Lei derdorp dumpen, als ze toch zelf de controle uitoefenen?", vroeg Van der Zande zich vertwijfeld af. En: "Wie geeft u de garantie dat die puinwagens vol in België aanko men? Trouwens, de kans dat ook chemisch afval in het puin terecht komt is groot" Dat soort zaken moet inderdaad worden geregeld, vond Meerburg. Hij verklaarde te zullen pleiten voor het instellen van een onafhan kelijk controleur, al kost dat de gé- meente Leiderdorp extra geld. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur ABONNEESERVICE NABEZORGING ABONNEMENTEN per jaar. aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) 89.30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post f 30.- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Bij automatische betaling geen administra- 16 30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250,90 345.20 131,40 65,70 Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome. Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2