Winkeliers: 'Delta lioyd de schuldige' Einde van Leiderdorpse fietscrossclub lijkt nabij Jongste wijk van Leiderdorp 'geopend' Cappella pro Cantibus: concert op niveau REGIO LEIDÉN MAANDAG 3 JUNI 1985 Eigenaar Noord-Hofland uit de tent gelokt VOORSCHOTEN - Woensdag 29 mei, half tien. De winkeliers van Noord-Hofland gelo ven nog steeds dat 's middags een begin wordt gemaakt met de verbouwing van hun centrum. Een minuut geleden heeft eigenaar Delta Lloyd immers laten weten na de plechtigheid te willen onderhandelen over de nog niet opgeloste zaken. Agenda Een half uur later lijkt het erop dat de hele verbouwing niet doorgaat. Sterker nog: voor altijd van de baan is. "Ik wil er een punt achter zetten", tekent R. Achterkamp, voorzitter van de winkeliersvereni ging Noord-Hofland op uit de mond van onder-directeur Signer van Delta Lloyd-vastgoed. Achterkamp over het gesprek, dat werd gevoerd nédat openaar wethouder Van Leeuwen was afge beld: "Ik reageerde toen meteen in de trant van: Hoezo ophouden? Signer gaf geen antwoord. En ik zei dat ik dat niet redelijk vond om midden in de onderhandelingssi tuatie te boel af te breken. Er was al een heleboel geld aan de renova tie gespendeerd en er waren geen overwegende bezwaren. De avond tevoren waren de winkeliers ak koord gegaan met de huurovereen komsten, verhuis- en verplaatskos- ten.". Signer haalde slechts een beetje bakzeil: er komt nader overleg, maar de plechtigheid kan niet doorgaan. Bij de verbijstering van de winkeliers voegt zich al snel een stuk realisme. Stelde Delta Lloyd zich niet al langer zo vreemd op? De bemiddelende makelaar J. de Laat duikt in de geschiedenis: "Op 12 maart vragen de winkeliers om opheldering. Ze willen inzicht in de financiële consequenties van de verbouwing en de verhuiskosten. Ook moet de verplaatsing van en kele winkels geregeld worden. Be gin mei is er nog geen antwoord binnen en tijdens overleg op 8 mei, drie weken voor de verbouwing, la ten de winkeliers weten dat het tijd wordt de brief van 12 maart te beantwoorden". door Paul van der Kooij "Delta Lloyd zegt dat toe", ver volgt hij, "maar tot 22 mei, een week voor de verbouwing, is er nog niets gebeurd. Woensdag 23 mei, om zes uur, krijgen de winke liers de gevraagde gegevens mét de vraag: 'gaat u ermee akkoord?' De winkeliers zeggen dat ze geen tijd hebben om, zo vlak voor de pink sterdagen alles vlug, vlug door te Maar toch: als onder-directeur Signer vrijdagmiddag langskomt, kunnen de meeste zaken worden opgelost, ook de verplaatsingen van bedrijven. Problemen zijn er op 'detailkwesties', zoals de servi cekosten (winkeliers willen geen verwarming, ze zijn al tevreden wanneer het niet meer tocht) en het promotiebeleid (het is de mid denstanders niet duidelijk wat Del ta Lloyd precies wil doen op dit terrein). De zaken lijkt niet onoverkome lijk. Volgens Van der Laat zegt Delta Lloyd dat ze geen halszaak wil maken van die punten. Ze kun nen zonder problemen na de ope ning worden geregeld, al wordt dan niet aangegeven hóe. dernemers hebben weinig goede woorden over voor deze hoffelijk heid. Ze gingen ervan uit dat er hele maal niets georganiseerd zou wor den, hadden dat althans opge maakt uit de woorden van Signer. En toen zij om vier uur enige men sen zagen zitten in de leegstaande winkel naast de bar, dachten ze dat Delta Lloyd wat mensen opving die niet op tijd konden worden af gebeld. Een persconferentie of receptie was wel het laatste waaraan zij dachten ("We waren anders toch zeker gewoon gegaan"). En dat er persberichten waren uitgedeeld, moesten zij horen van klanten die zij "in het belang van de onderhan delingen" zo weinig mogelijk had den verteld. Nu besloten is de komende tijd in alle rust te onderhandelen, halen ze een streep door de zwijgzaam heid. Achterkamp wil weten wat hij heeft aan zijn onderhandelings partners. En hij bekent meer dan eens bang te zijn geweest dat Delta Lloyd begint met verbouwen, na twee maanden stopt, de winkeliers in de troep laat zitten en zegt: hier is het huurcontract, je moet het te kenen, anders laten we je in de troep zitten". R. Achterkamp van het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hofland: "Ik ben meer dan eens bang geweest dat Delta Lloyd begint met verbouwen, na twee maanden stopt, de winkeliers in de troep laat zitten en zegt: hier is het huurcontract, je moet het tekenen, anders laten we je zo zitten. (foto Holvast) Zwarte piet Het liep dus anders... En de win keliers schrijven "het risico van de beslissing" ondubbelzinnig toe aan Delta Lloyd, de maatschappij die woensdag tijdens de persconferen tie de zwarte piet nu juist thuisliet. Ze wilde voorzichtig zijn, "in afwe zigheid van de winkeliers". De on- LEIDERDORP - Het einde van de Leiderdorpse fïetscrosscclub 'De Rakkers' is nabij. Als er niemand meer opstaat die het heft in handen wil nemen zal de club vanavond worden ontbonden. Dat gebeurt tijdens een vergadering in de Muzenhof. Een jammerlijk einde voor een club, die aanvankelijk zo'n snelle op mars maakte. Al snel nadat de fietscrossclub werd opgericht, in mei 1982, leek de opmars niet meer te stuiten. Zo'n 200 Leiderdorpse kinderen gaven zich op bij 'De Rakkers'. Zowel binnen als buiten het dorp liet de club dikwijls van zich sprekén. Een speciaal circuit werd aangelegd in sportpark 'De Bloemerd'. Maar het tij keerde. De belangstelling voor het fietscrossen liep terug, en daarmee ook het aantal leden. Momenteel zijn er nog zo'n dertig kinde ren als lid ingeschreven. Vooruitlopend op de opheffingsvergadering is het circuit, 'Klein Ne derland' geheten, al deels 'onttakeld'. De spullen zijn verdeeld. Een van de oprichters van 'De Rakkers', Ronald Veeren, noemt desge vraagd een ander mogelijk motief: "Ik ben bang dat men het nu te ge makkelijk voor gezien houdt. Zelf zit ik er niet meer bij, dus ik kan niet uit ervaring spreken, maar ik vraag me af of het bestuur nog wel stimule rend genoeg is bezig geweest. Het is ook niet niks. Je moet goede mede werkers hebben om voor vervoer, onderhoud en banen te zorgen. Meestal komt dat werk op de hoofden van een paar man neer. Dus ik begrijp de moeilijkheid wel. Maar om de club, die nota bene een van de grootste van het land is, nu maar meteen op te heffen..doodzonde". Wethouder Gehner is inmiddels per brief van de ontwikkelingen op de hoogte gesteld. Geen van de bestuursleden was vanmorgen voor com mentaar bereikbaar. De ondernemer: "Je kunt dan natuurlijk naar de rechter stappen. Maar dat kan jaren duren". Is het, met een dergelijke angst niet vreemd dat de winkeliers akkoord zouden gaan met een verbouwing zonder dat overeenstemming is over de servicekosten? Achter kamp vindt van niet. "Die kosten kun je toch nooit helemaal voor spellen", zegt de winkelcentrum- winkelier die even daarvoor waar schuwde dat servicekosten "voor Delta Lloyd nooit de sluitpost mo gen worden van dé verbouwing. Anders draai je de soep in". Om twee redenen. De huidige huurprijzen zijn te hoog voor het slechtlopende winkelcentrum, dat te laat kwam: "de mensen 'shop ten' al ergens anders". En: "de aan passing van de servicekosten kan werken als een grote lastenverho ging. Terwijl je niet weet of daar een omzetverhoging tegenover staat". Of de gehoopte omzetstijging van tien tot twintig procent er komt, hangt voor een belangrijk deel af van de vraag of Noord-Hof land een 'trekker' krijgt. Wanneer de zeer geïnteresseerde Digros zou zijn gekomen, hadden de winke liers op voorhand gejuicht. Nu de Eurospar komt, een grote super met kleine winkeltjes voor de kas- sablokken, twijfelen ze. Aan de ene kant willen ze de win kelier de wind niet uit de zeilen ha len omdat hij heeft toegezegd een trekker te zullen maken van zijn winkel. Aan de andere kant wijzen ze erop dat ook het Centraal Insti tuut voor Midden en Kleinbedrijf (CIMK), dat in december 1983 een rapport uitbracht over het cen trum, heeft gezegd dat de Spar niet aantrekkelijk is. De zaak is prijzig, vinden ook de winkeliers. "De Spar is in bepaalde artikelen dertig tot veertig procent duurder dan an dere supermarkten", aldus bloe menhandelaar A. van Vliet. Ergernis "Maar ja, wat doe je? De Spar is een vaststaand gegeven", vult Ach- Zoeterwouds 'hoofd' krijgt andere baan ZOETERWOUDE/LEIDEN - Het huidige hoofd van de Zoeterwoud- se Aloysiusschool, J. Vink, is direc teur geworden van de afdeling Lei den van het Nederlandse Rode Kruis. Per 1 augustus volgt Vink de zittende directeur F. Vermeeren op in deze deeltijdbaan van twintig uur. LEIDERDORP - Met het oplaten van een grote hoeveelheid ballonnen is de jongste Leiderdorpse nieuwbouw wijk Buitenhof-oost afgelopen zaterdag 'geopend'. De al even nieuwe burgemeester Bruggeman mocht het offi ciële startsein geven voor een feest, waaraan honderden wijkbewoners meededen. Ze konden barbecuen, genie ten van optredens van manege Liethorp, een circus en een showband van carnavalsvereniging 'De Rijnschui mers' of zelf actief meedoen aan een voetbal- en touwtrekwedstrijd. Dit alles speelde zich af op de voor deze gelegenheid speciaal ontruimde parkeerterreinen aan de Muzenlaan. Johan Mol van de organiserende bewonersbelangenvereniging 'Buitenhofje' noemt het wijkfeest dan ook zeer geslaagd: "Ik heb de indruk dat iedereen heeft meegedaan. En daar ging het ook om". In zijn toespraak benadrukte burgemeester Bruggeman dat de wijk, nu aan alle bouwaktiviteiten een einde is gekomen, nog niet 'af is. De gemeente mag dan voor allerhande faciliteiten zorgen, het zijn de bewoners zelf die de wijk moeten 'maken', aldus de burgemeester. 'Buitenhofje' wil daar een handje aan meehelpen, maar, zo verklaarde een woordvoerder afgelopen zaterdag, het budget is wel krap. De gemeente heeft onlangs een subsidie-aanvraag van de vereniging afgewezen. Mol: "Gelukkig hebben heel wat Leiderdorpse verenigingen en detaillisten ons in natura gesteund. Zodoende kon het feest toch doorgaan". (foto Holvast) Cappella pro Cantibus m.m.v. He- leen Reterink, sopraan, Joost van der Linden, tenor, Barend Tobé, bas, Hendrik Jan Lindhout en Ad Welle- man trompet, Theo Goedhart, orgel en orkest o.l.v. Theo Tobé. Met werken van H. Schütz, A. Vivaldi en G.Fr. Handel. Gehoord op zaterdag 1 juni in de Groene Kerk in Oegst- geest. OEGSTGEEST - Het muziek- minnend publiek dat zaterdag de moed had om een zoele zomer avond te verruilen voor een mu ziekuitvoering in het Groene Kerkje door Cappella pro Canti bus hoeft daar geen spijt van te hebben. Tijdens dit traditionele voorjaarsconcert, waarvan de op brengst dit jaar voor een gedeelte bestemd was voor het Teko-land- bouwproject in Sierra Leone, wist dirigent Theo Tobé het koor, de solisten en het orkest op te zwepen tot een hoog artistiek niveau. Dat bleek al meteen tij dens het uitstekend opgebouw de programma in de uiterst even wichtige vertolking van drie mo tetten van Schülz voor een vier stemmig koor welke door Cap pella pro Cantibus a cappala op frisse en lichtvoetige wijze wer den tentoongesteld. Niet minder boeiend klonk daarna het verbluffend synch roon gespeelde Concert voor twee trompetten en orkest in C- gr.t. van Vivaldi door het pittige duo Hendrik Jan Lindhout en Ad Welleman. Terwijl Vivaldi eveneens alle eer werd toege daan in het sterk uitgevoerde Magnificat door het koor, solis ten en orkest. Tijdens dit concert met vele hoogtepunten liet cantor-orga nist Theo Goedhart op haast 'no bele' wijze zijn Metzler-orgel klinkenin een dynamische uit voering Van Handels Concertin G-moll voor orgel en orkest. Waarbij de muzikale duizend poot organist-koorleider- en cla- vecymlist, met uitstekende bege leiding van het orkest, zonder één sprankje koketterie zijn su blieme techniek en gevoel voor ritme tot uitdrukking bracht in ;n gloedvolle solo. Wellicht na al dit schoons een beetje vermoeid, had de uitvoe ring van Handels Jubilate (Psalm 100) voor een lofzang wat overtuigender (dynamischer) kunnen zijn. Terwijl in de aria 'For the Lord is cracious' de drie zangsolisten, hoewel zeer sym- phatiek gezongen, toch wat over te weinig draagkracht beschik ten. Maar buiten deze kritische noten toch een redelijk uitge voerd sluitstuk van een uitste kend voorjaarsconcert. ANNEKE VAN VLIET terkamp aan. En vervolgens gaat hij een jaar terug in de tijd. Op een "slechte vrijdag" trekt eigenaar Pruin, aangesloten bij de Spar, zich terug. Hij heeft de inboedel onderhands verkocht aan de Spar. Volgens Achterkamp "tot ergernis van iedereen, ook van buurtbewo ners". Delta Lloyd beaamt dat, noemt zichzelf machteloos en zegt dat de gesprekken over de verbou wing er niet makkelijker op wer den. De gesprekken gingen volgens de winkeliers vier jaar geleden van start: het centrum ging steeds slechter lopen. In 1983 hoorden de winkeliers echter niet meer van de eigenaar dan: we zijn bezig. In 1984 is er twee tot drie keer overleg ge weest, in groepsverband. De grote vraag: wat zou je willen? En er werd een contourenplan gemaakt, gebaseerd op het CIMK- rapport. Hoofdpunten: de vleugel langs de Admiraal de Ruytersingel gaat tegen de vlakte en herrijst te genover de supermarkt, die op zijn beurt ook weer uitbreidt. Andere punten: het centrum wordt dicht gemaakt en van tochtsluizen voor zien. Ook komen er gladdere vloe ren. Daarnaast wordt het gebeuren beter aangekondigd vanaf de Ad miraal de Ruytersingel en komt er een parkeerplaats die goed bereik baar is vanaf deze singel. Het totaal aantal parkeerplaatsen blijft gelijk. Grote wensen van Delta Lloyd: de verbouwing moet klaar zijn voor de feestdagen en vóórdat Ste- vensbloem, het winkelcentrum is de aangrenzende Stevenshof, is op geleverd. De verzekeringsmaat schappij is bang dat klanten an ders zullen uitwijken. Achter- kamp: "Ik ben daar niet zo bang voor. De loop is nu naar het cen trum, ook omdat dit centrum ei genlijk te laat is gereedgekomen. De mensen die nu al hier komen, die blijven komen. Nee, ik denk eerder dat het Voorschotense cen trum bang moet zijn voor 'Stevens» bloem', waar ze trouwens alleen maar dagelijkse goederen hebben. Het enige risico voor ons is de Di gros". Delta Lloyd heeft verklaard pas morgen een reactie te kunnen geven. MAANDAG Leiden Kantine VTL - Voorschoterweg, start avondvierdaagse tussen 18-19 uur. Wijkpark Merenwijk - grasvelden achter de Kopermolen, AV Holland organi seert jeugdinstuif, inschrijven om 18 uur, start om 19 uur. Leiderdorp Muzenhof, Gordijnsingel 4 - bijeen komst filatelisten-vereniging 'De Rijn streek', jeugd 19 uur, volwassenen 19.45 Wassenaar Raadhuis De Paauw - raadscommissie algemene zaken, 19.30 uur. DINSDAG gezonde voeding voor ouderen, 15-17 Leiderdorp Sportterrein De Bloemerd, Velocitas- terrein - start avondvierdaagse, van 17.45 tot 19 uur. Voorschoten Lindehoeve, Van der Haarplein - optre den punkdichter, 20-01 uur. Duiven gevlogen VOORSCHOTEN - Uit een duive- til bij een woning aan de Leidse- weg in Voorschoten zijn in de nacht van zaterdag op zondag ne gen duiven gestolen. De dieren wa ren tweeënhalf duizend gulden waard. Drie maal 'raak' in Voorschoten VOORSCHOTEN - Op drie plaat sen zijn dit weekeinde in Voor schoten vernielingen gepleegd. Een klinker ging bij een snackbar aan de Admiraal de Ruytersingel door de spiegelruit. Ook de vitrine waarin schepijs ligt, ging aan dig gelen. Bij de Herensociëteit aan de Voorstraat duwde een onbekende dader met zijn elleboog een ruit in. Bij het gebouw van het Rode Kruis, waar islamieten Ramadan vieren, zijn fietsen vernield. De ge dupeerden vermoeden dat het gaat om een wraakactie. De politie neemt dit vermoeden serieus en zal tijdens de Ramadan extra controle- Momentopname van het Wassenaars Paupop-festival. Op het podium de band 'Bad Bob'. Belangstelling Paupop-festival valt tegen WASSENAAR - Ondanks het schitterende weer en het fraaie de cor van raadhuis De Paauw, viel de belangstelling voor het zaterdag gehouden Paupop-festival in Was senaar nogal tegen. Ongeveer tweehonderd mensen waren op het gazon van De Paauw aanwezig. Wellicht onder invloed van de hoge temperaturen reageerde dit gehoor zeer koel op de muziek. Het programma bevatte zaterdag uitsluitend bands van Wassenaarse bodem met illustere namen als 'Bad Bob', 'Feedback' en 'Let's Talk Turkey'. Het geheel was geor ganiseerd in het kader van de Kul- turele Weken die dit jaar voor de veertiende keer in Wassenaar plaatshebben. Gespeeld werd op een zeer pro fessioneel ogend podium dat uiter aard was voorzien van een stevige geluidsinstallatie. Onder het motto "Als het hard is, is het goed", werd de volumekraan zaterdagmiddag af en toe een flink eindje openge zet. Katwijker na aanrijding zwaar gewond LEIDERDORP - Na een aanrij ding in Leiderdorp is een 53-jarige Katwijker gisteravond in zorgwek kende toestand opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. De Katwijker kwam gisteravond rond zeven uur op het kruispunt Persant Snoepweg/Engelendaal in botsing met een ander voertuig. De Katwijker heeft verleende vermoe delijk geen voorrang op het kruis punt. De verkeerslichten stonden gisteravond op de knipperstand. Door hulp van omstanders kon de Katwijker vrij snel uit zijn benarde toestand worden bevrijd. Eén van de optredende bands was 'Bad Bob', een viermans-for- matie die ongeveer een jaar gele den werd opgericht. De groep speelde enige nummers van hun debuutelpee die vorige week ver scheen en afgelopen vrijdag in Hil versum werd afgeleverd. De plaat bevat uitsluitend eigen composi ties en laat zich volgens bassist Ed van Hoven omschrijven als "tijdlo ze rock en jazz-muziek". Kopers van deze eersteling van de trots op Wasenaars popgebied zullen hun dorst aan dit debuut kunnen les sen, tenminste als we de wervende tekst 'Bad Bob pompt dedrank uit je boxen' LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, lingen ma.-vrij. van 8.30-17* ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131,40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22.10 per maand, per post 30,- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling). 1.00 I. beta- (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur i (Nabezorging na 19.30 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 u REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. taling te worden voldaan. Restitutie mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz. A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg. Tokio. Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2