5 0 T Talen: 'Gemakkelijk dagje Rooks: "Wat moet ik nog meer bewijzen?" Hinault stevig in rose trui Koeleman negende in tweede GP Olympia's Ronde van Nederland Wonderlijk optreden in Dauphiné Lihéré Veertigste zege van Maassen v.d. Brink Doorbraak Kiefel in Giro Riethoven stelt orde op zaken... MAANDAG 3 JUNI 1985 SPORT PAGINA 13 VALKENBURG (ANP) - Na de Limburgse rit, met zeven be hoorlijke klimmetjes, in Olym piad Ronde van Nederland stap te John Talen van de fiets alsof hij een toertocht had gereden. "Het was opnieuw een gemakke lijk dagje", verklaarde de monte re drager van de oranje leiders trui, die allesbehalve een hoge pet ophad van het rijden van zijn voornaamste tegenstrevers. "Die jonge knapen van Hoekstra gaan in hun onervarendheid op het Verkeerde moment in de aanval", analyseerde hij. "De Sowjets zijn blij, dat ze het tempo kunnen volgen. En John Bogers met zijn pesterijtjes onderweg moet in het vervolg eerst bij me komen om te vragen of hij iets mag on dernemen". De teksten van Talen waren al lerminst grootspraak. In het weekeinde, met dagsuccessen voor Ragnar Martens en Han Vaanhold, voelde zijn smalle fietszadël als een zetel, zo moei teloos ging het. Ook tijdens de zogenaamde koninginnerit van gisteren was Talen nooit in pro blemen. "De ploeg rijdt uitste kend voor me", schoof hij een deel van de lof naar de andere i Piet van der Kruys. Vooral de verwachte tegen stand uit de Sowjet-Unie bleef ver beneden de verwachtingen. De staatsamateurs, afkomstig van republieksploegen uit Est land en de Oekraïne, bleven op het vinkentouw, waarop ze sinds de proloog in Harderwijk zaten. "Ik heb de indruk, dat het niet hun sterkste ploeg is", zei Van de Kruys eufemistisch. Dat was on derweg opnieuw gebleken. Door een smalle passage bereikte Arvi Tammesaluu, in het klassement op 1.03 minuut van Talen, de voet van de steile Slingerberg met een voorsprong van twee honderd meter. Gevaarlijk was dat geenszins. "Hij ging naar bo ven als een tamme stier", om schreef Talen de stijl van Tam mesaluu op oneerbiedige wijze. De drager van het oranje ge droeg zich zeer zeer zelfverze kerd. De naderende klimtijdrit van vandaag zag hij vol vertrou wen tegemoet. "Ze rijden me on mogelijk uit de trui", voorspelde de roodharige scholier van twin tig jaar, die in de Vredeskoers ten onder was gegaan in het ge weld uit de Oosteuropese lan den. Als 33ste was hij de beste Nederlander in het eindklasse ment. "Maar de daar aanwezige renners waren van zo'n klasse, dat zelfs een topper als Fignon heel wat van hen kon opsteken", vertelde hij. Talen verloor in het zonovergo ten weekeinde twee concurren ten nagenoeg zonder krachtsin spanning. Oleg Jarosjenko, de nummer twee in het klassement, verscheen gisteren bij de start met de arm in het gips en Henri Dorgelo ondervond in het heu vellandschap de gevolgen van een twee dagen eerder verwijder de steenpuist. Met een pijnlijk zitvlak en een achterstand van 6.50 op Vaanhold, de dagwin naar, bereikte hij de eindstreep. De gebroken pols van Jaros jenko was het gevolg van de val partij, die de tweevoudige etap pewinnaar in de Vredeskoers maakte bij het binnenrijden van de aankomstplaats. Hij zat ogen blikkelijk weer op de fiets en achterhaalde het op snelheid ge komen peloton binnen afzienba re tijd, maar in een later stadium kwam de werkelijke schade aan het licht. Martens Ondanks het vlakke koersver loop gebeurde er veel in de etap pe, die werd gewonnen door Ragnar Martens. Met de eerste seizoensoverwinning maakte de 24-jarige pistier uit Haarlem, in navolging van Ab Harren in 1984, het optreden van de nationale baanploeg tot een succes. Als ju nior was Martens een groot ta lent, maar kwakkeljaren (voor- hoofdsholte-ontstekeing, pols breuk) volgden. Martens ont snapte in de slotkilometer uit het peloton, dat de door pech getrof fen Willem Arras, de sprintwin naar van de twee voorafgaande dagen, was kwijtgeraakt. Naast de overwinning van Martens speelde zich het nodige af. De tweede plaats van Rob Harmeling, de sprinter van de ploeg, leidde tot een openlijke woede-uitbarsting in het kamp van Gazelle, dat na de ploegover- winning van de ver teruggeval len Erik Breukink een reeks van tegenslagen kreeg te verwerken. In aanwezigheid van Ben van Erp, de vroegere ploegleider, werd daarop een spoedoverleg belegd, dat voorlopig geen resul taat opleverde. Olympia's Ronde van Neder land 1985 had daarvoor twee ou de bekenden verloren. Frits Schür moest voor het eerst in zestien jaar opgeven. De inmid dels 34-jarige eindwinnaar van 1970 en '72 kampte met een zwa re verkoudheid op de borst, op gelopen na de terugkeer van de succesvolle Ronde van Marroko. Zijn achterstand in het klasse ment bedroeg reeds vele minu ten. Zaterdag had hij zestig ki- lomter gereden, toen hij gedesil lusioneerd afstapte. Boos Ook Piet Liebregts, de bonds coach van de wielrenunie, verliet de negendaagse voortijdig. De anders zo beminnelijke Lie bregts was boos geworden, om dat hem door Robert Trien, het Belgische lid van de internatio nale wielrenunie (UCI), was ge weigerd in de buurt van de wa gen van de wedstrijdleider te rij den. "Als ik niets zie, heeft het voor mij geen geen zin de koers te volgen", zei Liebregts en stuurde zijn auto huiswaarts. Daardoor miste hij een dag la ter de fraaie overwinning van Han Vaanhold, die met een solo in de laatste kilometers de mooi ste etappe van Olympia's Ronde van Nederland op papier won. In 1984 had de beginnende wieler- publicist, met de overwinning in de Ronde van Limburg reeds be wezen, dat het geaccidenteerde terrein hem ligt. Vaanhold tilde zijn ploeg, geleid door Hermann Krott, ineens uit de vergetelheid, waarin die dreigde te geraken. GAP (GPD) - Peter Post weet sinds dit weekeinde dat Steven Rooks behalve een lastige klant ook een terrier is. De norse Noordhollander heeft zich heilig voorgenomen de Tour de Fran ce te halen, hoewel de man die hem daarvoor moet inschrijven een serieuze hindernis vormt. Post heeft namelijk zijn twijfels. Toch heeft Rooks tijdens de Alpenrit van de Dauphiné Libéré een aantal sterke argumenten op tafel gelegd, die zijn ploegleider bijna dwingen om op andere gedachten te komen. "Als ik nu nog niet mee mag naar de Tour, zou ik niet weten wat ik dan wél moet doen om er te komen", zei Rooks nadat hij gisteren na een moor dend zware solo de lastige bergrit naar Gap had gewonnen. Rooks klom naar een tweede plaats in het klassement op drie se conden van leider Pierre Bazzo, die zaterdag de koninginnerit op zijn* naam schreef. Het werd daardoor een wonderlijk weekend, want niet alleen de Fransman uit de ploeg van Luis Ocana leverde een in spanning die niet voor mogelijk werd gehouden, ook het optreden van Rooks verdient het predikaat mirakel. Een plaats in de Tour- ploeg waardig. Maar Rooks heeft tegen dat zijn ploegleider sinds zijn opgave in de Ronde van Spanje, een vraagteken zet achter de instelling van zijn renner. Bovendien wordt al rond gebazuind dat hij volgend jaar een andere merk op zijn trui zal heb ben en zulke renners neemt Peter Post liever niet mee. "Ze staan niet automatisch buiten de ploeg, maar in geval van twijfel gaat een ren ner, van wie zeker is dat hij blijft, voor", stelde de Amstelvener. wekkende prestatie de bikkelhar de voorman van de Panasonic- equipe aan het twijfelen zou kun nen brengen. De gele trui van vrij dag was zeker niet voldoende. Die motivatie bracht hem er toe een onmogelijk geachte opgave tot een goed einde te brengen. Op het ter rein waar de Columbianen werden verwacht, maar geen hoofdrol kon den spelen, slaagde hij wél. Net als Phil Anderson trouwens (zaterdag tweede, gisteren vierde en op 46 se conden derde in het klassement) en Peter Winnen, die gisteren in de afdaling van de laatste berg over een olievlek uitgleed en tegen het asfalt smakte. Hij verspeelde er een aantal minuten mee, maar zal met aanzienlijk meer zelfvertrou wen naar de Ronde van Frankrijk afreizen dan vorig jaar. "Toen verloor ik in de eerste bergrit van de Dauphiné al meer dan twintig minuten. Ik was nu weer niet zeker van mijn vorm. Na de Ronde van Spanje ben ik hele maal leeg geweest. Nu blijkt het toch weer goed met me te gaan", stelde de Limburger. Gestaald Voor het opkrikken van het zelf vertrouwen had Post deze Franse wedstrijd ingelast. Het is een uit stekende programmering. "Door veel wedstrijden te rijden worden ze sterk. Dat is eigenlijk altijd mijn standpunt geweest. Ook toen ik zelf nog renner was. In het verle den zat er een te groot gat in hun programma. Dat heb ik op deze manier, met die Ronde van Spanje, willen opvullen. En zelfs nu ze die niet hebben uitgereden, zie je dat ze er voordeel van hebben". Zodoende beleeft Peter Post met zijn ploeg weer eens een succesvol le Dauphiné Libéré. De laatste ja ren liet hij er zijn renners vertrek ken in de hoop dat het met hun vorm bergop zou gaan, maar stee vast eindigde de koers in een tra nendal. Ze werden er wel wakker geschud, maar mentaal gestaald kwamen ze er nooit vandaan en dat is nu anders. Sinds Johan van der Velde in 1980 de Franse rittenkoers won, heeft de ploeg-Post er nooit meer zo. goed voor gestaan. "Een ongekende weelde", gaf hij zelf toe. Na de rit van zaterdag tus sen Villefontaine en Grenoble, over vier Alpenreuzen, had hij nog drie kanshebbers voor de eindze ge. Het was een rit waarin de Co lumbianen wel aanvielen, maar niet imponeerden. "Deze jongens zijn toch een beetje' te licht om het ons lastig te maken. De échte Co lumbianen komen straks, in de Tour", was de voorspelling van Pe ter Winnen. Daarom ook kon Baz zo grote voorsprong nemen. Min stens even indrukwekkend was de achtervolging van Anderson, die zich in de riskante afdalingen als een steen naar beneden liet vallen en als tweede eindigde. LEIDEN - Dirk Maassen van de Brink kan weer een overwinning op zyn erelijst bijschrijven. Afgelo pen zaterdag behaalde de Leidse snelwandelaar van AV Holland in Aken zijn veertigste zege door 10 kilometer op de weg in 48.22.3 af te leggen. Maassen van de Brink on dervond weinig tegenstand van zijn concurrenten op het zware parcours rond het bekende Wald- stadion in Aken. Op eerbiedige af stand eindigde de Duitser Rainer Driesen als tweede voor Hans van der Knaap van RWV. Jeugd Het afgelopen weekeinde stond in het teken van de jeugdatletiek. In Den Haag vond gisteren de na tionale competitie voor AB-junio- ren plaats. De jeugdteams van De Spartaan behaalden zowel bij de jongens als bij de meisjes eervolle klasseringen. De jongens werden met 13.327 punten vijfde in hun poule, de meisjes met 11.156 pun ten vierde. AV Holland komt ook in de eerste klasse uit en behaalde met de jongens een zevende en met de meisjes een zesde plaats. De prestaties die in het warme Den Haag werden geleverd, vielen De Spartaan wat tegen. Toch kwam Erik Opgelder met 11.4 op 100 meter en 15.3 op de 110 meter horden goed voor de dag. Thijs de Vries voegde daar 11.5 (100 meter) aan toe. Ook de vertesprong van Koen Rosdorf mocht er wezen: 6.21. William Augustinus kwam op de 3000 meter tot een fraaie 9.14.3. Op de werpnummers scoorden Hein van Heek (47.90 speer) en Mark Beien (12.01 kogel) behoor lijk. De 4 x 100 meter werd, in tweede instantie, in 46.0 afgelegd. Bij de meisjes van De Spartaan spror.g Laurie Hogervorst eruit. Zij liep 100 meter in 12.9 en sprong daarvoor al 4.72 ver. Margret van der Peet deed 2.29.6 over de 800 meter. Op de 400 meter kwam Vera Slobbe tot 63.7. Ook de 4 x 100 me ter ging snel: 52.7. Als geheel presteerde AV Hol land minder dan de Lisser vereni ging. De jongensploeg miste de lichtgeblesseerde Menno Swier duidelijk. Shane Williams bleek nu een grote puntenpakker. Voor de 100 meter had hij 11.4 seconden no dig. De hinkstapsprong leverde hem 11.30 op. Allrounder Harald van Dooren blijkt zijn grenzen bij het polsstokhoogspringen nog niet gevonden te hebben: hij verbeter de zich tot 3.40. De 4 x 100 meter bracht 46.4 op de klokken. De Holland-meisjes gingen de estafette in 52.4 rond. Sprintster Jolanda van Royen liep 13.2 op de 100 meter. Sandra Parlevliet ver raste op de voor haar onbekende 800 meter met een tijd van 2.26.0. Daarnaast liet Leonie Pieters een vertesprong van 4.65 noteren. Ook De Bataven traden in Den Haag aan, zij het in de tweede klas se. Bij de meisjes draaide Hellen Bank een 800 meter afin 2.29.2. Mi chel Versteegen won bij d,e jon gens de 3000 meter in 9.41.3. Ar nold van Atten liep 400 meter in 53.3. Een meevaller was de 11.6 van de wisselvallige Ronald van de Vlekkert op de 100 meter. De esta fette duurde voor de Batavan-jon- gens 46.3 seconden. In Alphen en Reeuwijk kwamen zaterdag verschillende teams van Dirk Maassen v.d. Brink. C- en D-junioren in actie. Behalve hoge eindklasseringen in hun pou: les leverde dat enkele goede indivi duele prestaties op: jongens-D: Menno Jansen (Holl) 80 meter hor den 14.5, Erik Hogervorst (Spart) 1000 meter 3.14.7, meisjes-D: Eefke van der Drift (Holl) 60 meter hor den 11.1, meisjes-C: Manon Geer- lings (Spart) 80 meter 10.5, 600 me ter 1.45.8, Andrea van Velzen 80 meter horden 14.5, ver 4.46. TIM BROUWER DE KONING CECINA (AFP) - Het voorlaatste weekeinde in de Ronde van Italië heeft nauwelijks enige verschuivingen in het al gemeen klassement te zien gegeven. De Fransman Ber nard Hinault bleef bij het ingaan van de laatste week ste vig in de rose trui. De beide etappes in het weekeinde werden gewonnen door de Amerikaan Ron Kiefel en de Italiaan Giuseppe Saronni. Steven Rooks: "Als ik nu nog niet mee mag naar de Tour...." (foto afp) Zijn positie als kopman was dui delijk, maar Rooks zag kans om ook zijn eigen wedstrijd te rijden. Zijn aanval was een manoeuvre tussen eigenbelang en ploegen- spel. Op de Col du Noyer bleef hij in het kielzog van de Columbiaan Loiaza, de Spanjaard Coll en de Fransman Forest, die jacht maak ten op de ontsnapte Joél Pelier. In de afdaling achterhaalde Rooks in zijn eentje de solist, die hem onmo gelijk kon bijhouden. „Verder heb ik niks geforceerd". Hij pareerde een tegenaanval van Pablo Wilches - een begenadigd klimmer, maar een matig daler - en finishte in de stromende regen als eerste. Miüar dupe plaspauze ploegleider GAP (GPD) - Een sanitaire stop van de Franse ploegleider Robert Berland heeft de Schot Robert Millar zaterdag niet al leen de waarschijnlijke ritzege gekost, maar naar zijn mening ook de eindoverwinning van de Dauphiné Libéré. Berland gaf Millar na een valpartij een an dere fiets en laste vervolgens een plaspauze in. Tweehonderd meter verder echter kreeg de Schot al een lekke band en hij moest twee minuten wachten voordat de materiaalwagen bij hem was. De Fransman veront schuldigde zich bij zijn kop man met de mededeling: „Ik heb je fiets-moeten zoeken, die door de val een eind weggeslin gerd was". Millar, die dit jaar op uiterst ongelukkig wijze al de Ronde van Spanje verloor, nam genoegen met die verkla ring. Het ziet er overigens naar uit, dat Millar volgend jaar voor een andere ploeg zal uitkomen. Ook de Panasonic-ploeg van Peter Post zou in hem geinte- resseerd zijn. Kiefel hield zaterdag in Perugia Gerrie Knetemann van de eerste Nederlandse ritzege sinds vele ja ren af. De winnaar van de Goldrace ontsnapte zes kilometer voor het einde uit het koppeloton. Hij koos het goede moment, direct na ver schillende ontsnappingspogingen. Drie kilometer reed Knetemann al leen voorop. Hij reed meer op ka rakter dan op klasse. Het was dan ook niet verwonder lijk dat hij drie kilometer voor de eindstreep gezelschap kreeg van een andere solist: de 25-jarige Ron Kiefel uit Denver (Colorado). Kie fel is wellicht het grootste talent van Amerika na Greg Lemond. De hoogblonde coureur was voorbe stemd om in Los Angeles Olym pisch kampioen te worden. Zijn plannen werden gedwarsboomd door de op revanche (voor een do- pingaffaire) beluste Alexi Grewal. De winnende zoon van een Sikh kreeg alle publiciteit én een vet profcontract in de ploeg van Peter Post. Zijn eerste seizoen als be roepsrenner werd een complete mislukking. Grewal is alweer terug naar Amerika om een ernstige le verkwaal uit te laten zieken. Pas volgend jaar mag hij opnieuw in actie komen. Voor Kiefel was in Europa geen belangstelling van de profformaties. Hij liet zich contrac teren door een nieuwe Amerikaan se ploeg. Kiefel baarde in maart op zien door de Grote Prijs van Lai- gueglia, de openingswedstrijd van het Italiaanse wegseizoen, te win- Zijn definitieve doorbraak kwam zaterdag in de vijftiende etappe van de Ronde van Italië. Kiefel bleek een afmaker te zijn. Knete mann klampte uiteraard dankbaar bij hem aan. De oud-wereldkam pioen verloor in zijn loopbaan niet vaak een sprint a deux, maar tegen Kiefel was hij volstrekt kansloos. Knetemann mocht blij zijn, dat hij dank zij de Amerikaan - net voor het aanstormende - peloton tweede had kunnen worden. Gisteren in de zestiende etappe werd het festival der sprinters voortgezet. In Cecina was het weer de beurt van Giuseppe Saronni. Hij was na een slaapverwekkende rit iets sneller dan zijn landgenoot Guido Bontempi. Bernard Hinault baant de weg in de Giro-etappe van zaterdag voor zijn ploegmaat Greg Lemond, Francesco Moser en de Columbiaan Argemiro met (foto ansa) ten. Bohoroquez. LEIDEN - Na het wat bizarre ver loop van de Internationale Wieler- avondzesdaagse, heeft Du Prie- Spaarbank ploegleider Leslie Riet hoven de nodige stappen genomen om orde op zaken te stellen binnen de gelederen van zijn équipe. Een drietal renners (Ippel, Zwaan en Van Reek) zag zijn contract met de ploeg ontbonden, terwijl een twee tal anderen (Anten en Sjaak Sien- ders) voor de duur van twee weken werd geschorst. Het "ontslagen" trio ontving van ploegleider Riethoven een brief, waarin diverse redenen werden aangegeven waarom hun aanwe zigheid in de ploeg niet langer op prijs werd gesteld. Richard Ippel en Dirk-Jan van Reek hadden aan de vooravond van de avondzes- daagse (waarin Van Reek overi gens niet meereed) geweigerd, om een opengevallen plaats in de ploeg voor de klassieke omloop van de Kempen op te vullen. Ook zou het tweetal hun fiets niet bin nen de gestelde termijn hebben be taald. Mindere prestaties telden eveneens mee, terwijl Richard Ip pel zich tijdens de zesdaagse niet naar de ploegdiscipline zou heb ben geschikt. Gert-Jan Zwaan kreeg een brief met dezelfde argu menten, maar bij hem bleek het uitsluitend om dë mindere presta ties te gaan. Zwaan: "Ik zit nu nog met mijn school en hoopte van de zomer goed te gaan rijden. Van mij hoeft het echter zo al niet meer". Bij de geschorsten stapte Sjaak Sienders vanwege de gevolgen van een valpartij al tijdens de eerste etappe van de zesdaagse af, om een paar dagen later alweer een ander criterium te rijden. Anten werd tij delijk op non-actief gezet, wegens zijn opmerkelijke vlucht tijdens de slotetappe van de zesdaagse met de voor de eindklassering van zijn ploeggenoot Hermans gevaarlijke Brit Sefton. Ploegleider Leslie Riethoven, die zou overwegen om het zelf ook rustiger aan te gaan doen, over zijn actie: "Er moest iets gebeuren. De jongens zitten niet voor niets in een ploeg, ze moeten hun verantwoordelijkheden ken- Tijdens de amateurcriteria van het voorbije weekeinde kwam Ha- zerswoudenaar Piet de Groot zater dag in Bleiswijk als zevende over de meet, op de voet gevolgd door Leidenaar Richard Ippel op de achtste plaats. Noordwijker Ton Steenvoorden, onlangs gecontrac teerd bij de Ton Scholten-ploeg, fi nishte gisteren in Uitgeest als acht ste. Bollenstreek-junior André van Reek bracht de eindzege in de drie daagse van Axel op zijn naam. Liefhebber Piet Kralt boekte in de omloop van Vogelwaarde op over tuigende wijze zijn vijfde zege. Hanneke Lieverse uit Hillegom won gisteren de dameskoers in Nibbixwoud. Een dag eerder eiste Van Duuren-renster Monique Kauffman de overwinning voor zich op in Breukelen, voor Erica Oomen en Gonny van Koert. Hage achtste in Noorwegen OSLO (NTB) - Heieen Hage is als beste Nederlandse geëindigd in de Ronde van Noorwegen voor vrou wen. Hage werd achtste in het klas sement, op 4 minuten en 3 secon den achter winnaar Maria Canins uit Italië. Jeanine Longo (Fra) was tweede op 1.45. De slotrit over 77 km van Höne- foss naar Oslo werd gewonnen door de Zwitserse Edith Schóne- berger, die na 2 uur 6 minuten en 48 seconden alleen aankwam met een voorsprong zestien seconden op Jeanine Longo, sprintwinnaar van het peloton. Connie Meijer werd in dezelfde tijd zevende en Heieen Hage achttiende. Thea van Rijnsoever (26) en Petra de Bruin (27) verspeelden een tiental secon den meer. In het ploegenklasse- ment, gewonnen door Frankrijk, eindigde Nederland als zevende achterstand van 12 minu- EUGENE (ANP/Reuter) - Tijdens de tweede Grand-Prixwedstrijd, die net als vorige week in het teken stond van de afwezige favorieten, is de Nederlandse atleet Hans Koeleman in Eugene op de 3000 meter hindernisloop als ne gende geëindigd. De in de Verenigde Staten studerende AAC-atleet finishte twaalf secon den achter de Amerikaan Henry Marsh, die won in 8.20,50. Koeleman noteerde 8.32,01. De beste prestatie van de wedstrijden kwam op naam van de Braziliaanse Olympische kam pioen op de 800 meter, Joaquim Cruz. De Zuidmarikaan vocht op de 1500 meter een ver beten duel uit met de Amerikanen Jim Spivey en Steve Scott. Cruz won in 3.35,70, Spivey en Scott passeerden ruim een tiende seconde la ter de streep. Bij het speerwerpen toonde de IJslander Ei- nar Vilhjalmsson aan dat zijn triomf van een week geleden geen toeval was. Dit keer liet hij 88,90 meter opmeten. De vroegere wereldre cordhouder Tom Petranoff bleef daar ruim tien meter bij achter. De Amerikaan werd met 78,84 meter vierde. De Amerikaanse atleten Danny Harris en Latanya Sheffield hebben zaterdag tijdens de Amerikaanse studentenkampioenschappen in Austin beste seizoentijden genoteerd. Harris zegevierde op de 400 meter horden in 48,42 se conden. Sheffield won deze specialiteit bij de vrouwen in 54,64. Ook de Keniaan Peter Koech neemt na zijn 8.19,84 op de 3000 meter hindernisloop de eerste plaats op de seizoen ranglijst in. Mike Conley, winnaar van Olym pisch zilver in Los Angeles, sprong het verst: 8.29 meter. De 200 meter ging, met rugwind, naar Kirk Baptiste: 20.03. Op de tweede dag van de kampioenschap pen won Conley het hinkstapspringen met 17,72 meter. Achter het wereldrecord van de Braziliaan Joao de Oliveira (17,89) is dat de beste prestatie aller tijden. Conley had bij zijn poging te veel wind in de rug: 3,2 meter per seconde. Voor erkenning van records is maxi maal twee meter toelaatbaar. Op de wereld ranglijst deelt'Conley de tweede plaats met de Brit Keith Connor, die ook een door de wind begunstigde 17,72 achter zijn naam heeft staan. Ook het hoogspringen was in Austin van goed gehalte. De Zweed Thomas Eriksson en de Amerikaan Thomas McCants gingen over 2,32 meter. De 22-jarige Eriksson, probeerde uit de schaduw van zijn jongere landgenoot Patrick Sjöberg te springen door pogingen op 2.36 en 2.40 (wereldrecord). Eriksson miste beide keren, maar won het kampioenschap. Als nieuwe ster op de 400 meter presenteer de zich in Austin de Amerikaan Roddy Haley. Met 44,70 seconden verraste de 20-jarige Haley Sunday Uti (44,91) en de winnaar van Olym pisch zilver, Gabriel Tiacoh (44,92). Haley, die vorig jaar nog deel uitmaakte het omvangrijke Amerikaanse sprinterspeloton en op de 400 meter niet sneller was dan 45,66, bezet met zijn prestatie momenteel de eerste plaats van de wereldseizoenranglij st.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13