Noah struikelt over Leconte 5D T Promotie tennissers Unicum Jeugdpoloërs Zijl onderuit in finale Vrouwen van Saturnus winnen afdelingsbeker Mannen Leython uit bekerstrijd Opmerkelijke zege Katwijkse schakers Beekhuizen heeft geen schijn van kans McEnroe zonder problemen langs Sunström Oegstgeest 'winnaar' overschrijvingsperiode PAGINA 12 DO/ST MAANDAG 3 JUNI 1985 Margot van Overloop de bal te retourneren. (foto Holvast) LEIDEN - Coach Peter Klein's vertrouwen in het kunnen en de teamgeest van zijn tenniskwintet, bestaande uit Carole de Bruyn, Freek van der Capellen, Margot van Overloop, Hans Tonjann en Jacqueline van Wijk, werd niet be schaamd. Integendeel. Ofschoon Beekhuizen I uit Velp zelfs A-spe- ler Hans Everaars in zijn gelederen had, werd deze opponent in het promotie-duel naar de hoofdklasse met maar liefst 5-0 een halt toege roepen. Daarmee werd de'éen na hoogste afdeling in de nationale tenniscompetitie voor Unicum een feit. Hef succes begon met het uitste kende optreden van Margot van Overloop tegen opponente Hen- sinkveld. Hoewel er veel op het spel stond, had de jeugdige Leider- dorpse geen moment last van 'ze nuwen'. Ze dirigeerde gedecideerd met haar diepe, harde drives haar opponente het spel. Afgewisseld met een drop shot of een goede vol ley resulteerde dat in een soepele 6-2, 6-2 zege. Jacqueline van Wijk, net terug uit Amerika, werd geacht het en kelspel tegen Ilona Pullens in winst om te zetten. De hoogge spannen verwachtingen van het Unicum publiek na de training in Florida lieten de Voorschotense niet helemaal onberoerd. Voor haar doen maakte ze vrij veel fou ten, vooral de opslag ging niet naar wens. Maar daar haar tegenstand- PARIJS (GPD) Met een staande ovatie namen ruim 16.000 toe schouwers op Roland Garros gis teren hartstochtelijk afscheid van lieveling Yannick Noah en sloten tegelijkertijd een nieuw idool aan de borst. Henri Leconte was de grote smaakmaker tijdens de open Franse tenniskampioen schappen. Want hij, en niet zijn favoriete landgenoot Noah, haal de de kwartfinales in Parijs na een vijf sets durend onderonsje voor eigen publiek. „Leconte kan alles, hij heeft geen limieten", zei z'n ex-coach Ion Tiriac eens over hem. Dat lijkt vooralsnog vrij overdreven, maar feit is wel dat de 21-jarige Parijzenaar in middels binnen twee weken de nummers twee, vier en vijf van de wereldranglijst heeft verslagen. In Düsseldorf moesten Lendl en Wilander eraan geloven, terwijl Leconte gedurende de derde ronde op Ro land Garros Gomez overtuigend klopte. „Ik barst van het zelfvertrouwen en heb tegen Noah toch niets te verliezen", riep hij na die laatste overwinning. „Ik beschouw hem min of meer als m'n grote broer". Gisteren groeide de kleine linkshandige tennisprof echter uit boven zijn gelegen heids-dubbelpartner, met wie hij vorig jaar nog de titel greep op het Parijse centre- court „Ik had niet verwacht dat Henri zo goed zou spelen. Met name tijdens het slot van de partij dacht ik dat hij misschien ner veus zou worden, omdat ik toch een 2-0- achterstand in sets had weggewerkt", aldus Noah, die zijn vier jaar jongere opponent drie eerdere ontmoetingen duidelijk de baas was gebleven. Desondanks kon de Franse kampioen vrede hebben met zijn nederlaag. Zowel geestelijk als lichamelijk („ik ben helemaal fit voor Wimbledon, heb ook m'n balgevoel terug") voelt Noah zich in elk geval weer als herboren, na alle doorgemaakte ellende. En blijft hij onder alle omstandigheden de sympathieke gentleman-tennisser. Zoals gisteren in de derde set, toen Leconte een zeer dubieus strafpunt kreeg omdat hij te lang wachtte met serveren. Noah liet de vol gende opslag vervolgens keurig lopen, daarmee een punt cadeau gevend aan zijn benadeelde collega. Hét publiek kon het wel waarderen, getuige ook de reactie toen de scheidsrechter na de game om „nieuwe ballen" vroeg en er vervolgens in koor van de tribunes werd geschreeuwd om dan ook maar van arbiter te veranderen. Het betekende de enige dissonant in het Franse volksfeestje, waarbij Leconte het onverwachte middelpunt werd. Die ont wikkeling riep enige associaties op met de gang van zaken tijdens het toernooi van Monte Carlo, twee jaar geleden. Toen be dierf Henri Leconte in de kwartfinales het afscheid van Björn Borg, terwijl hij de daar na nog voor één keer teruggekeerde Zweed in Stuttgart meteen weer van de baan veeg de. Ditmaal putte de nummer 43 in de ATP- rangschikking kennelijk zóveel energie en inspiratie uit zijn kortstondige samenwer king met coach en ex-Davis-Cupspeler Pa trice Domininguez („we zijn vooral in fy siek opzicht flink aan de slag geweest"), dat hij bij voorbaat de definitieve rentree van Yannick Noah dwarsboomde. Resultaat Het resultaat van de duels tussen beide Fransen past eigenlijk niet in het beeld dat een week tennis op Roland Garros te zien heeft gegeven. Het Grand Slam-evenement moet een ware weldaad zijn voor de reken hoofdcomputer, die door al het koele gecij- fer voor de heilige wereldranglijst nog wel eens op „tilt" wil slaan. Maar op het stugge Parijse gravel wordt de status quo voorals nog nauwelijks aan het wankelen gebracht. Want van de eerste tien geplaatste spelers bereiken er inmiddels al acht de laatste zes tien, van wie er gisteren vast drie (alleen Noah uitgezonderd) tot de kwartfinales doordrongen. Met name de kwalificatie van John McEnroe kwam opvallend simpel tot stand. En dat terwijl 's werelds beste tennisser stuitte op Henrik Sundström, verantwoor delijk voor een van de slechts drie nederla gen die de Amerikaan vorig jaar over 85 partijen moest incasseren. Dat gebeurde eind december in de Davis-Cupontmoeting tussen Zweden en de Verenigde Statén op een overdekte gravelpiste in Göteburg. „Maar de omstandigheden zijn nu wel even anders. Je hebt hier hoge temperaturen, de baan is aanmerkelijk beter en er staat soms een flinke wind", constateerde McEnroe, die „een moeilijker wedstrijd had ver wacht" tegen Sundström en dan ook zon der problemen revanche nam. Wat de jonge Zweed gisteren niet lukte - „ik heb er geen verklaring voor, ik was er met m'n hoofd gewoon niet bij" - was zijn landgenoot Joakim Nyström nu gaan pro beren. Laatstgenoemde won van Gilde- meister, terwijl Wilander, de komende op ponent van Leconte, Smid simpel aan de kant schoof. Vandaag komt er in ieder ge val nóg een Scandinaviër bij de laatste acht, want dan treffen Stefan Edberg en Anders Jarryd elkaar. Eveneens is zeker dat één ongeplaatste speler zich bij de kwartfinalisten in Parijs gaat voegen. Dat wordt óf Heinz Günthardt, die zaterdag de Russische surprise Andrei Ijesnokov met veel moeite in vijf sets klop te, óf de Argentijn Martin Jaite. Hij rekende namelijk verrassend af met de uiterst wis selvallige Miloslav Mecir, wiens opmars naar de top-10 in elk geval even tot staan is gebracht. ster ook niet foutloos acteerde - met het grootste gemak sloeg deze een 'wereld' bal als een misser hoog in het hek -, schreef ze de eer ste reeks met 6-3 od haar naam. Concentratiegebrek was debet aan het verlies van de tweede set (4-6). Echter, Unicum's troef herstelde zich en haalde de beslissende reeks (6-2) en daar mee het tweede punt voor Unicum binnen. Van Hans Tonjann werd tegen A- speler Hans Everaars niet het on mogelijke, winst, verwacht. Maar Tonjann, tegen gerenommeerde spelers extra alert, zorgde voor stuntwerk! Vrijuit, maar uiterst be heerst duelleerde hij met Everaars, die weliswaar z'n dag beslist niet had, maar toch een sterke baseli- ner van formaat blijft. Na acht set points trok de Leiderdorper de eer ste set met 9-7 in de tie-break naar zich toe. Bijna als vanzelfsprekend moest hij in de tweede reeks wat gas terug nemen bij zijn service volley spel (2-6). Maar de beslissende set bleef hij de A-speler weer op de hielen. Of schoon hij met 5-4 achter kwam, Everaars zijn oplopen met een per fecte lob beantwoordde, etaleerde tonjann vervolgens uitstekend volleerwerk; hij kwam zo langszij en stootte meteen door naar 6-5,30- 0. Toen leek kramp hem en z'n sup porters de illusie op de winst te ontnemen. Maar ofschoon Topjann met 3-1 in de beslissende tie-break achterkwam, bleef hij knokken; niets was hem te veel. Met een fraaie 'duik-rol' over het gravel kwam hij naar 3-3. Nog even voerde hij de spanning nog verder op door op 6-4 twee match points onbenut te laten. Everaar's falende service resulteerde in het derde match point, dat de leiderdorper met een overtuigende smash wist te benutten: 3-0 voor Unicum. Het vierde solo-optreden ver zorgde Freek van der Capellen. De 'meester van de touche' tracteerde het publiek op en overdonderde zijn 15-jarige opponent Eltingh de eerste 3 games met zijn perfecte sli ce-backhand en drop shots. De jeugdige Velpenaar, van de schrik bekomen, liet vervolgens zien dat ook hij wel degelijk een racket kon hanteren; het werd 3-3. Toch kwam Van der Capellen nooit echt in de problemen. "Daarvoor was zijn spel te geprogrammeerd. Alles rechtuit, nooit eens een cross bal, geen variatie. Ik wist precies waar ze zouden komen", aldus Van der Capellen na zijn 6-4, 6-3 winst en daarmee Unicum op een riante 4-0 voorsprong had gebracht. Carole de Bruyn en Jacqueline van Wijk kregen nu de kans om het laatste noodzakelijke punt voor de felbegeerde promotie uit het te slepen. Hoewel zij met een 2-0 voorsprong van start ging, moest de kersverse dubbel de eerste reeks toch met 6-2 uithanden ge ven. Maar met het vorderen van de strijd ging de combinatie beter 'lo pen' en werden de harde forehands en het goede volleerwerk van het Velpse duo met een 6-4 winst beantwoord. In de beslissende set was de Unicum-dubbel warm gelo pen; een 6-2 zege leverde champag ne, bloemen en ...de promotie op! Ook waren er bloemen voor het vierde team van Unicum. Maureen en Fleur Meyer, Bart Krans en Andre Weening realiseerden pro motie naar de tweede klasse. Vader Meyer sloot met het herenteam de strijd om het landskampioenschap af met een derde plaats. Zaterdag dielven de heren Meyer, Van der Capellen, Pufkes en Van Overbee- ke tegen het jeugdige team van Veenendaal, de uiteindelijke win naar, met 4-2 het onderspit. Het team Bas-Dongen werd daags daarop in de strijd om de derde en vierde plaats met 5-1 bedwongen. Ook het eerste team van Dekker vierde feest. Het Amsterdamse Jaagpad III werd met 5-2 versla gen. Carel de Bruin, Stefan Faas en Henny Fehling zetten hun single in winst om, ook de heren dubbel Faas/Freek Tanis en het gemengd dubbel van Brigitte van der Maarel en Freek Tanis leverden winst punten op. Zo was promotie naar de overgangs A een feit. Het team van De Munnik slaagde er net niet in om promotie naar de overgangsklasse A af te dwingen. De remise van het viertal Vergilst, Verwoert, Janssen en Koemans te gen het derde team van het Gro ningse Cream Crackers was uitein delijk ontoereikend omdat het set gemiddelde van de Groningers be ter was. Overigens konden de gas ten het gelijke spel en de promotie pas in de allerlaatste' partij, het ge mengd dubbel, afdwingen. Het eerste team van de Meren- wijk, te weten Herman van der Ca pellen, Dave Wijnveldt, Leontien Poots en Pascale Jongmans, be reikte de overgangsklasse B door het promotieduel tegen Veendam met 7-1 te winnen. MARIJKE DE BEER LEIDEN - Het negende Delmonte jeugdwaterpolotoernooi van de Zijl/LGB is zaterdag gewonnen door ZPB uit Barendrecht. De jeugdige Barendrechters bleven in de finale het organiserende de Zijl/ LGB met 6-9 de baas. Branden burg won in de strijd om de derde plaats met 7-5 van Zian /Vitesse. LZ '86 legde beslag op een vijfde plaats. Het mede door het mooie weer prima geslaagde evenement gaf polo te zien van een hoog gehalte. In poule A streden Zian/Vitesse, Brandenburg, Merwede en LZ '86 om een plaats in de kruisfinales. Hoewel de Leidenaars zeker niet slecht speelden bleken zowel Zian/ Vitesse als Brandenburg met 6-4 te sterk. Van Merwede, vorig jaar nog finalist, werd met 6—8 gewon nen. Zian en Brandenburg plaatste zich voor de kruisfinales. In poule B deed de Zijl/LGB het uitstekend. ZPB werd met 8-6 aan de zegekar gebonden. Hierna werd nipt (8-7) van HZC/de Robben gewonnen. Het verzwakte AZC, Ewoud van Winsen, Remco Pielstroom en Wil- co v.d. Zeeuw waren niet van de partij, werd met 7-2 verdagen. ZPB slaagde er in met de Zijl/LGB mee te gaan naar de kruisfinales. In de eerste kruisfinale had de Zijl/LGB, dat in Mare v. Belkun, Hans Nieuwenburg en Edwin Re- degeld zijn uitblinkers had, grote moeite met het in dit toernooi de buterende Brandenburg. Uiteinde lijk werd met 6-5 aan het langste eind getrokken. In de andere kruis finale was ZPB veel te sterk voor Zian/Vitesse (8-3). De finale werd dus een herhaling van de eerder gespeelde poule wedstrijd. Toen was de Zijl/LGB nog de sterkste (8-6). De finale ging drie perioden lang gelijk op. In de vierde en laatste periode gaf de betere conditie van de Baren drechters, die alweer volop in trai ning zijn, de doorslag. Het einde kwam bij 9-6 in het voordeel van ZPB. LZ '86 versloeg in de wedstrijd om de vijfde en zes de plaats HZC/de Robben met 7-6. De beide finalisten van vorig jaar streden dit keer om de onderste plaatsen. Merwede won met 9-4 van AZC. De eindstand: 1. ZPB, 2. Zijl/LGB, 3. Brandenburg, 4. Zian Vitesse, 5. LZ '86, 6. HZC/de Rob ben, 7. Merwede en 8. AZC. LEIDEN - Voor de derde ronde van de nationale volleybalbeker is ook de laatste vertegenwoordi ger uit de "Leidse" regio Ley- thon gesneuveld. Bij voorbaat was de taak al niet licht, omdat werd geloot tegen de kersverse eerste divisionist WW '72. Dui delijk was ook dat Leython vanaf het eerste begin moeite had de juiste verhoudingen te vinden op het nieuw aangelegde centre- court, gewend als de ploeg was te spelen op de helft van de hal. WW kon daarom direct een gro te voorsprong opbouwen, die een onwennig Leython op geen enkele wijze teniet kon doen. Met 5—15 werd die eerste set dui delijk verloren. Pas in de volgen de set ging Leython meer tegen stand bieden al bleef ook in deze set het niveau beneden het kun nen van de stevig doorgetraind hebbende Leiderdorpse ploeg. Nu trok WW met 11-15 de set naar zich toe. Het toch nog vrij talrijke pu bliek begon zich wat meer te la ten gelden en zowaar kon Ley thon zijn tegenstander nu onder druk gaan zetten. Vooral via de middenaanval werd regelmatig gescoord, echter de buitenaanval sloeg nog constant in het blok. WW deed incidenteel wel aardi ge dingen, maar een slim Ley thon pakte de winst: 15—12, waarmee de spanning weer vol ledig terug was. De vierde set gaf veel spanning met aanvankelijk een voordelige marge voor Ley thon, maar op 12-9 stokte het rit me. WW liep punt voor punt in en drukte iewat gelukkig na 14-14 door naar de game- en set winst: 14-16 en 1-3. LEIDEN - De vrouwen van Satur nus hebben de bekerfinale van de afdeling den Haag van het Neder lands Handbal Verbond tegen Nor- tha gewonnen. In de sporthal de Fluit in Leidschendam werd het 10-9 voor de Leidse ploeg. Bij Sa turnus ontbrak Conny van der Werff, vakantie. In haar plaats speelde een oud- speelster van Kwiek Sport uit den Haag, Ria Kieft, en zij was het die Saturnus in de slotfase met een treffer uit een breakout, die aanvankelijk nog leek te zullen worden onderschept, de winst bezorgde. Die winst was overigens niet onverdiend. Northa liet de bal in de aanval wat soepeler en sneller rondgaan maar de acties van de Noordwijkerhoutse speel sters waren over het algemeen minder verrassend dan die van de speelsters van Saturnus. Northa nam in de eerste helft een 3-1 voorsprong. Op de breakout. Een onvervalste hattrick van Jules van Rij bracht Saturnus echter met de rust op 4-3. Na de hervatting leek Northa toch te zullen doordrukken. Indivi duele acties werden door de Satur nus defensie slecht opgevangen en resulteerden in drie strafworpen. De geweldig keepende Paula Klap stopte een strafworp maar zwichtte voor het schot van Lydy Vink uit de rebound, "keek" een strafworp tegen de paal en moest er een laten gaan. Met 8-6 voor Northa maakten de Nóordwijkerhoutse supporters zich al op voor een feestje. Dat ging echter niet door. Zenuwen deed ook de Northa vrouwen in de de fensie aan de noodrem trekken. Marian Mensinga maakte vanaf de zeven meter geen fout, 8-7. Het werd 8-8 en 9-8 voor Northa met nog circa vijf minuten te spelen. Jules van Rij scoorde weer hard en hoog, 9-9. In de laatste minuut veroverde Ria Kieft de bal uit een eigenlijk mislukte breakout pass van Paula Klap tussen twee Northa speel sters in en scoorde koeltjes, 10-9. Dat was de beslissing. De vrouwen van Saturnus waren voor het eerst bekerwinnaars van de afdeling den Haag. FRANK BONTE Titels De mannen van NOAV (Suste- ren) en de vrouwen van UVG (Schiedam) hebben zondag in Ca- stricum de nationale veldhandbal- titels veroverd. NOAV verraste na een zware en warme dag in de fina le het organiserende CSV met dy namisch aanvalsspel: 9-7. UVG hield het hoofd koel in de slotwed strijd tegen DSVD uit Deurningen, dat bepaald werd door ongelukki ge arbitrale beslissingen. De Schie- damse dames pakten met 11-8 het nationaal kampioenschap. Uitslagen: Mannen: Saturnus'72 (Ridder kerk) - NOAV (Susteren) 9-10; CSV (Castricum) - Stormvogels (Haaks bergen) 14-9; NOAV - Stormvogels 15-12; Saturnus - CSV 9-12; Satur nus - Stormvogels 17-10; NOAV - CSV 9-7 Eindstand: 1. NOAV 6 punten; 2. CSV 4; 3. Saturnus 2; 4. Stormvo gels 0 Vrouwen: Takt'68 (De Bilt) - DSVD (Deurningen) 4-14; UVG (Schiedam) - NOAV 13-10; DSVD (Deurningen) - NOAV 13-7; Takt - UVG 7-14; Takt - NOAV 11-9; DSVD - UVG 8-11 Eindstand: 1. UVG 6 punten; 2. DSVD 4; 3. Takt 2; NOAV 0 Het paard Inston Dartel, aangevuurd door Kooymans Jr, snelt op de renbaan van Hilversum naar de overwinning. (foto anp) KATWIJK - De laatste wedstrijd van de Katwijkse schakers in de KNSB-promotiecompetitie kan als één van de opmerkelijkste uit de historie van de club in de boeken worden bijgeschreven. Van te vo ren hing al enigszins in de lucht dat de onder auspiciën van zijn Duitse •sponsor Pagel staande tegenstan der Koningsclub Bergen 2, zater dag niet op volle oorlogssterkte naar Katwijk zou afreizen. Het team was immers toch al zeker van promotie. Dat Pagel het zo bont zou maken, dat hij slechts met een zestal spelers van tweede garnituur op kwam dagen had echter nie mand gedacht. Kennelijk wenste de Duitse betonmagnaat op deze manier te protesteren tegen het feit dat hij met zijn ploeg was gepro moveerd, zonder dat uiteindelijk om budgettaire redenen zelf nog te willen. Op het moment dat Pagel zijn budgettaire plannen wijzigde, was het al te laat en had de KNSB Gevolg van dit alles was, dat er in huize Calao amper nog werd ge speeld. Katwijk 1 kreeg een 8-2 winst vrijwel in de schoot gewor den. Opmerkelijk genoeg was het Pagel zelf die nog een winstpunt van collega-teamcaptain Binnen dijk mocht afsnoepen. Via deze weinig bevredigende zege, had Katwijk weer een kleine kans om zich alsnog van de tweede promo tieplaats te verzekeren. De reser ves van Amstelveen lieten zich echter niet voor één gat vangen en wonnen gedecideerd met 7-3 van Paul Keres 2. Amstelveen 2 hield daarmee de zaken in eigen hand en stelde met die winst de tweede pro motieplaats veilig. Volgens Kat wijk-teamleider Wilfried Binnen dijk een goede zaak, want "Amstel veen 2 was duidelijk veel beter dan wij en Paul Keres 2". LEIDEN - Van de clubs die uitko men in de Afdeling Leiden, kwam Oegstgeest bij de zaterdagavereni- gingen als 'winnaar' uit de over schrijvingsperiode. De Oegstgees- tenaren kunnen niet alleen reke nen op de komst van Peter Hoge- woning, maar ook diens tweeling broer Jan (Rijnsburgse Boys). Ver der komt Gé Perfors (eveneens RB) volgend jaar (weer) uit voor Oegstgeest, dat ook een overschrij vingsformulier van Hans Bis- schops (Ter Leede) ontving. Voor het overige bleef het be trekkelijk rustig in de Afdeling, zo wel bij de zaterdag- als de zondag clubs. Een overzicht van de 'trans fers'. Bij de zaterdag in deze krant niet genoemde clubs en de vereni gingen die ook in dit overzicht niet aan de orde komen, deden zich geen mutaties voor. Zaterdag LSVV'70 Nieuw: Eric van Doeselaar en Tijs Bruna (beiden RCL), Jan HO- man (Foreholte) en Ron van Steyn (Meerburg/zat.). Weg: Sieb van Kuyk (gestopt). MVKV Nieuw: Maarten van Duyvenbo- de (Quick Boys). Weg: Eric Onderwater (Ter Leede) en Rolf de Jong (UD'19). GWS Nieuw: Paul Alkemade (Noord- wijk), Jaap de Best (Valken), Peter Nulkes (WSB/zat.) en Jan van Duyn (Noordwijk). Zondag ZLC Weg: Peter Gijsman (LFC) en Ronald Hendriksen (LDWS). VNL Nieuw: Michel van Haaren (RKDEO). Oranje Groen Nieuw: Hannie Gauger (VNA). Weg: N. van Ginkel (VNA) en H. Glasbergen (LDWS). Warmunda Nieuw: Johan van Eijk (Vogelen zang) en Ton van Eyk (Concordia Hillegom). Weg: Frank Beugelsdijk (ge stopt). VNA Weg: Hannie Gauger. Twee titels Karin Stastra LEIDEN - Na een aantal magere zwemverrichtingen de afgelopen jaren op de Provinciale Kampioen schappen, zijn de Leidse zwemver enigingen Zijl/LGB en LZ'86 er dit jaar in geslaagd zeven titels in de wacht te slepen. Karin Stastra eiste zelfs twee titels op. Maaike Parrel kon aan het eind van de titelstrijd een extra prijs in ontvangst nemen. Zij had de beste vrije slag prestatie geleverd. In het Haagse Zuiderparkbad werden afgelopen zaterdag in een stralende zon de Provinciale Kam pioenschappen afgewerkt. Hoewel de laatste jaren weinig klinkende resultaten werden behaald konden dit jaar zes zwemmers/sters een ti tel veroveren. Karin Stastra (LZ'86) wist op zowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter vlinder slag haar race winnend beëindi gen. Op de vrije slag noteerde Sta stra 1.15.1 en op de vlinderslag 1.27.9. Stastra komt uit in de cate gorie onder tien-jarigen. Maaike Parrel (Zijl/LGB) werd provinciaal kampioene op de 100 meter vrije slag voor meisjes gebo ren in 1974. In de tijd van 1.07.1 zwom zij zelfs naar de beste dag prestatie op de vrije slag. Antoin van Weerden en Yvon de Kier (bei den LZ'86) en Robert Janssen en Elise Krijnen (beiden Zijl/LGB) werden eveneens provinciaal kam pioen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 12