RCL doet zichzelf tekort 5^D^T Huner-bokaal voor verzwakt Unitas Noordwijk bij laatste acht Ulusie zaalvoetbalteam in één minuut in gruzels Gelijkspel tegen Owios verhoogt de spanning Titel voor reserves RB Iduna maakt goede kans op promotie LFC geen partij in finale MAANDAG 3 JUNI 1985 LEIDEN - "Als dat maar goed gaat". LDWS-voorzitter Wil Sanders trok zaterdagmiddag even wit weg toen LFC en Unitas Leiden voor de finale van de Klaas Huner-bokaal aan elkaar werden gekoppeld. Wil Sanders spreekt, Wal ly Gallert toont de door Unitas Leiden gewonnen bokalen. KAMPEN - Het seizoen voor het Leids zaalvoetbalteam ging zater dagmiddag in één minuut verlo ren. In de laatste zestig seconden van de poule-wedstrijd tegen het Zwols afdelingsteam, waarin Lei den aan een gelijkspel genoeg had om tot de laatste drie door te drin gen, verspeelde de formatie van coach Jan Schoen een 2-1 voor sprong: 2-3. Dat was een enorme teleurstelling voor de Leidse ploeg die in Kampen het beste voetbal had laten zien, in punten gelijk met Amsterdam als eerste eindigde in de poule maar door een iets slech ter doelsaldo de finale-ronde op een haar na miste. Leiden kwam twee goals tekort, maar eigenlijk had het nooit op het aantal goals voor en tegen aan mo gen komen. "We hadden tegen Zwolle maar één punt nodig en als je dan een minuut voor tijd met 2-1 voor staat, mag je toch van deze jongens, zo'n beetje de beste in Ne derland, verwachten dat zij de tijd uitspelen. Ze hebben het zichzelf aangedaan". In drie Kampense sporthallen werkten 21 ploegen (3 poules van zeven) zaterdag eerst hun poule wedstrijden af. Leiden, dat de pro blemen rond Hennie Koet heeft uitgesproken (Schoen: "Hij heeft teveel kwaliteit om hem buiten de selectie te houden"), begon goed met drie overwinningen. Wim Bouckaert was verantwoordelijk voor de 1-0 zege op Friesland, de internationals Mario Faber en Hans van Leeuwen tekenden voor de productie tegen Rotterdam en Gelderland. Beide partijen eindig den in 2-1 winst. "Aan de uitslagen kun je wel zien hoe ze tegen ons gevoetbald hebben: puur op de counter, terwijl wij juist veel ruim te en snelheid nodig hebben. Toch kwamen we er aardig doorheen", aldus Schoen. Tegen Amsterdam ging Leiden halverwege de dag on verwacht onderuit: 3-1 (doelpunt Bouckaer). Tegen Gouda herstelde Leiden zich knap (6-1, Van Leeu wen 4x, Marco van der Plas en Bouckaert lx) maar tegen Zwolle werd uiteindelijk verzuimd het karwei èn het seizoen waardig af te sluiten. Gisteren, halverwege het duel tus sen de Boshuizerkade-rivalen, haalde de praeses opgelucht adem. De fel brandende zon werkte in al le opzichten verlammend op de voetballers, die zich aan de Vliet niet extra wensten in de spannen. Unitas Leiden toonde in de tropi sche hitte nog de meeste werklust. Met een grijns van oor tot oor in casseerde oud-kanarie Wally Gal- lert de verdiende 2-3 overwinning. Voor de wedstrijd hielden de 300 niet-strandgangers die nauwelijks voor mogelijk, nu Unitas slechts over de helft van de eerste-elftal spelers kon beschikken. Kennelijk hadden de blauwwitten niet op een finaleplaats gerekend en een uitno diging geaccepteerd van VTL, dat twee velden verder in Zuid-West een seniorentoernooi organiseer de. In die strijd reikte Unitas even eens in de finale. Om twee bazen tevreden te stellen, spleet trainer Siera zijn selectie toen maar in tweeën. De groep die de ex-scheidsrech ter het LDWS veld opstuurde bleek sterk genoeg om LFC te ver slaan. Nu was dat gisteren niet zo'n grote verdienste, want de formatie van Wim Visser was niet van plan zich met voetballen bezig te hou den. Die houding was niet vreemd, want vijf spelers die gistermiddag namens LFC op het veld stonden, spelen volgend seizoen bij een an dere club. Het gehavende Unitas profiteerde van de lankmoedige in stelling, met name dankzij de inzet van Wally Gallert en Ries Klein. Het duo, de eerstgenoemde twee maal, scoorde dan ook voor de équipe van Siera. Edwin Verhoogt vierde zijn afscheid bij LFC met twee treffers. "Het was een waardige finale", sprak Wil Sanders, wellicht tegen beter weten in. De praeses was te vreden over de afwikkeling van het toernooi, dat door de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup danig in het nauw kwam. "Ik was dan ook be hoorlijk kwaad dat de KNVB geen overleg pleegde met ons", oordeel de hij. "Met een beetje communi catie hadden veel problemen ver meden kunnen worden. Nu kwa men veel clubs in problemen. Dankzij de goede onderlinge sa menwerking tussen de vereniging is het toernooi wonderwel een suc ces geworden. Daar had ik in het begin een hard hoofd in". Om problemen in de toekomst te vermijden, kruipen de partijen in het komende seizoen in een vroeg stadium rond de onderhandelings tafel. "Want nu werden teveel wed strijden in een te korte periode ge speeld", keek Sanders terug, "ik had er dan ook geen problemen mee dat UVS met het tweede elftal speelde. Volgend jaar proberen willen we het toernooi meer ge spreid afwerken. Bijvoorbeeld in de maanden april en mei inplaats van alleen mei. Dat bijt je elkaar niet zo snel". ROB ONDERWATER ASC krijgt nieuwe vlag OEGSTGEEST - ASC ontving afgelopen zaterdag vari de Af deling Leiden ter gelegenheid van het kampioenschap van de Oegstgeester voetbalclub een KNVB-vlag. De vorige was van het terrein aan de Kempenaer- straat gestolen. Belangrijker voor ASC evenwel was de toe zegging van wethouder Van Hazel, dat de bouw van nieuwe kleedkamers in de eerstvolgen de raadsvergadering aan de or de komt. Dat was eigenlijk het mooiste cadeau voor de zon dagkampioen, die zaterdag op de kop af 93 jaar bestond. Op de foto (Holvast) overhandigt KNVB-penningmeester Van Strien de vlag aan secretaris Ciggaar (midden) en Splinter (rechts). RIJNSBURG - Het tweede elftal van Rijnsburgse Boys is zaterdag kampioen van Nederland gewor den bij de zaterdagamateurs. De pupillen van hulptrainer Ed Bos werkten op Middelmors in toer- nooi-vorm een halve competitie af met DOVO én ACV. Omdat de wedstrijden (met een duur van 2 x 35 minuten) geen uitkomst boden, moesten penalties de beslinging brengen. Vanaf de kalkstip toon den de Rijnsburgers zich doeltref fender dan hun collega-reserves. Dankzij treffers van Hans Zwaan (2x) en Peter Taalman won RB het eerste duel van DOVO met 3-0. De tweede wedstrijd, die twintig mi nuten na het eerste duel werd ge speeld, verloor Rijnsburgse Boys met dezelfde cijfers van ACV, dat op zijn beurt weer met 4-1 verloor van DOVO. De drie ploegen hadden derhalve niet alleen hetzelfde aantal punten, maar ook hetzelfde doelsaldo. Van af elf meter versloegen de Rijns- burgers hun opponenten hierna. Op 15 juni speelt RB 2 in Zeist te gen de zondagkampioen om het al gemeen kampioenschap van Ne derland. LEIDEN - De vrouwenteams van Hazerswoudse Girls en Iduna stre den het afgelopen weekend om plaatsen in de interregionale klas se. Het Hazerswoudse team verloor de eerste wedstrijd in de extra competitie met 4—0 van Berkel. Iduna moest op bezoek bij Blij- dorp en had meer succes: 0—5. Omdat Clementine Lourier en Colinda de Gelder geblesseerd wa ren en Petra Slootweg had afge zegd, verscheen Hazerswoudse Girls in Berkel met slechts tien vrouwen binnen de lijnen. De eer ste helft konden de bezoeksters de score nog op 0—0 houden. Nadat de scheidsrechter echter Berkel een penalty had toegekend (hands van Elise van Dijke) stortte Hazers woudse Girls ineen. Berkel liep snel uit naar 3-0 en finishte met een winnende 4—0 score. Omdat Berkel de eerste wedstrijd tegen Heukelum gelijk had gespeeld (0—0) is de ploeg inmiddels zeker van een plaats inde interregionale klasse van de zaterdagsectie. Ver slaat Hazerswoudse Girls komen de zaterdag Heukelum, dan pro moveert de Hazerswoudse ploeg eveneens. Twee van de drie teams gaan namelijk over. Iduna werkte de tweede wed strijd van de promotiecompetitie af bij Blijdorp. De ploeg uit Ter Aar, die eerder de punten gedeeld had met RKDEO, was veel sterker dan de Rotterdamse opponent en won gemakkelijk met 0-5. In de eerste helft scoorde alleen Querien Vermeulen voor Iduna. Na de pau ze vonden Marleen Trouwe (2x), Thea van Steen en Deborah Freu- denthal het vijandelijke net. Ko mende woensdag speelt Iduna op het veld van Hazerswoudse Boys de laatste wedstrijd in de reeks van drie. Nieuwkoop is dan de tegen stander. Bij winst of een gelijkspel maakt Iduna de overstap naar de interregionale klasse van de zon dagafdeling. DEN HAAG (GPD) - De voetbal verenigingen aangesloten bij de af deling Den Haag van de KNVB hebben een gezamenlijke schuld van ruim 14 miljoen gulden. Dat blijkt uit een onderzoek, dat de Haagse voetbalbond onder 154 amateurclubs heeft gehouden. De schuld op lange termijn, voornamelijk hypotheken, be draagt 11,3 miljoen gulden. De kortlopende schulden vertegen woordigen een bedrag van 2,8 mil joen. OLDEBROEK - Zelfs na de aller laatste wedstrijd van dit seizoen bestaat er slechts onduidelijkheid over de toekomst van RCL. Im mers, pas woensdagavond, wan neer in Ede de wedstrijd DTS- Owios wordt gespeeld, zal blijken of de 2-2 deling van zaterdag tegen Owios voldoende is voor verlen ging van het eersteklasserschap. Na afloop van het spectaculaire treffen in Oldebroek verzuchte de Leiderdorpse voorstopper Cees Ruis dan ook: "Jammer jongens, maar we krijgen nog een paar rot dagen". En dat hebben Ruis en de zijnen in niet geringe mate aan zichzelf te wyten. RCL liet op de Oldebroekse hei namelijk een prima kans liggen om zichzelf in veiligheid en Owios met DTS naar de tweede klasse te spelen. Tot twee keer toe namen de Leiderdorpers een voorsprong en beide keren maakten zij de fout om vervolgens de tegenstander op het middenveld het initiatief te laten, waardoor de defensie onnodig on der druk kwam te staan en twee in dividuele fouten evenveel tegen treffers opleverden. Wanprodukt Het was dan ook niet verwonder lijk dat de spelers van trainer Lau rens Mouter met gebogen hoofden van het veld stapten in de weten schap dat Owios het woensdag te gen het al gedegradeerde DTS moet opnemen. Na de 4-1 overwin ning van RCL op DTS en de straf- schoppenwinst die de Leiderdorp- se Racing ook in Oldebroek boekte (5 uit 5 tegen 4 uit 5), moet Owios weliswaar met minimaal vier doel punten verschil van de club uit Ede winnen, maar het is natuurlijk de vraag in hoeverre trainer Lam mert van Dijk er in slaagt om zijn team voor dit sleuteltreffen in de degradatiecompetitie te motive- "Een geluk by een ongeluk", noemt trainer Laurens Mouter het feit dat DTS op eigen veld tegen Owios moet aantreden. "Was het andersom geweest dan had ik voor onze kansen niet veel meer gege ven. Want als wij al gedegradeerd zouden zijn en we moesten nog een wedstrijd in Ede spelen dan weet ik niet eens of ik wel elf spelers bij elkaar zou kunnen krijgen", aldus de Oegstgeestenaar die de kansen van RCL op behoud van het eer steklasserschap nu op vijftig pro cent schat. "En voor deze wed strijd was dat toch zeker zestig pro cent". Uiteraard werd zaterdagavond in het Leiderdorpse kamp met de be schuldigende vinger in de richting van de Zeister bossen .gewezen. "Daar", zo werd met grote stellig heid beweerd, "zijn ze zo slim ge weest om dit belachelijke speel schema in elkaar te zetten". Uiter aard hadden de competitieleiders van de KNVB eerst de verliezer van RCL-DTS tegen Owios moeten laten spelen om daarmee elke mo gelijkheid op cómpetitievervalsing meteen uit te sluiten. Maar omdat de Leiderdorpse wedstrijdsecreta ris Piet Selier akkoord is gegaan met de door de KNVB voorgelegde volgorde waarin de drie beslissing duels konden worden afgewerkt, is RCL natuurlijk medeschuldig aan dit organisatorische wanprodukt. Aanvankelijk had het er aan de rand van de Veluwe alle schijn van dat de hernieuwde kennismaking tussen Owios en RCL alle onzeker heden uit de wereld zou helpen. De jubilerende thuisploeg bleek de mentale dreun die Blauw Wit in het pinksterweekeinde had uitge deeld nauwelijks te hebben ver werkt. Twee wedstrijden waren er namelijk nodig om de deelnemer uit de eerste klasse C voor de de gradatiecompetitie aan te wijzen. Na twee slopende wedstrijden wees het noodlot Owios aan en de 60-jarige leek voor RCL een te ne men hindenis. Vooral toen Pierre van Gemer- den zich in balbezit knokte en Thijs Bruna aanspeelde. De ver vanger van Daaf Brandt, die tegen DTS een spierscheuring had opge lopen, bediende Peter Siera, die in tweede instantie de onbetrouwba re doelman Jan Dikhof versloeg (0- 1). Na die verdiende voorsprong trok RCL zich terug en zelfs tegen het povere Owios was dat vragen om problemen. En die kwamen er dan ook vol op. Vooral de 'superlange afstand- schutter' Joop Hoogland kwelde de Leiderdorpse defensie met fraaie pogingen die evenwel door Peter van der Heijden, paal en lat werden gekeerd. Bovendien moest Cees Ruis met een uiterste krachts inspanning de bal van de, doellijn halen na een inzet Van Henk Sellis. Op slag van rust kreeg RCL dan toch de rekening gepresenteerd voor het onnodig behoudende spel. Jan Willem Vierhuis bedien de routinier Jaap van de Beek, die met een simpele voetbeweging voor de gelijkmaker zorgde, terwijl zyn bewaker Peter Siera op ruime afstand toekeek. Siera, die RCL de laatste weken steevast op sleeptouw nam, speel de zaterdag een sleutelrol. Na zyn openingstreffer onderschatte de Leiderdorpse middenvelder weer eens zijn defensieve taak. Omdat zijn ploeggenoten zich op dat mo ment ver op de eigen speelhelft lie ten terugzakken, kon Owios op het middenveld aan een overwicht bouwen en Siera's directe tegen stander Van de Beek een spelbepa- lende rol vervullen. Behoudend Na de doelwisseling herstelden Siera en zijn collega's Bruna en Re- né Kammenga het evenwicht op het middenveld en viel de druk op het doel Van der Heijden weg. Na dat Ben Heemskerk in kansrijke positie door Ben Maseland aan zijn shirt was getrokken en Van der Heijden zich voor de voeten van de doorgebroken Hoogland had ge worpen, kwam RCL na 18 minuten opnieuw aan de leiding. Bruna mikte de bal over het volle cen trum in de richting van de 'tweede paal' waar Pierre van Gemerden op fraaie wijze voor 1-2 zorgde. Laurens Mouter bracht daarop de snelle Sieto Schalkers binnen de lijnen voor de gebleseerde libe ro Paul Wesel in de hoop dat een wat behoudender speelwijze de mogelijkheden op een counter zou den vergroten. Dat gebeurde dan ook, maar de problemen werden toch weer verlegd naar de nu door Dick van der Bijl geleide defensie. Die greep tien minuten voor tijd onvoldoende in toen Ab Braat de bal verspeelde en Maseland de bal voor het doel van Van der Heijden trok waar alleen Harry van de Poll zijn hoofd erbij hield (2-2). Door individuele acties van Schalkers en Kammenga was RCL daarna nog dicht bij de bevrijden de treffer, maar die bleef uit zodat de Leiderdorpers, die waarschijn lijk Dick van der Bijl (te druk met werk), René Kammenga en Paul Wesel (te druk met studie) kwijt ra ken, woensdagavond kunnen gaan nagelbijten. Van der Bijl doet dat waarschijnlijk kaartend bij de bu ren. "Want dat deed Kees Rijvers ook toen Spaiye tegen Malta moest spelen", hield de Leiderdorpse aanvoerder zijn ploeggenoten op, waarna Peter Siera opmerkte: "Maar je weet hoe dat is afgelopen, dus je kunt beter met mij gaan vis sen". JAAP VISSER Het reserveteam van Rijnsburgse Boys, dat bij de zaterdagclubs kam pioen van Nederland werd. NOORDWIJK - Noordwijk is doorgedrongen tot de zesde ronde van de strijd om de districtsbeker. De zaterdag eer steklasser klopte het Voorburgse Tonegido (kampioen van de derde klasse) met 1-0. Het doelpunt van Noordwijk werd zet door de aanvalslustige Spaken- gescoord door John Marijt, die de burgers, die al na acht minuten de bal uit een corner vijf minuten voor het einde rechtstreeks achter de mis tastende doelman Paul van Bentveld deponeerde. De ploeg had het karwei al veel eerder af kunnen maken, maar Klaas Vink en Geert Jan Bakker hadden hun vizier niet-op scherp staan. Zaterdagtitel GVW is zaterdag, door zijn tweede nederlaag, vrijwel uitge schakeld in de strijd om de titel van de zaterdagvoetballers. Spa kenburg won in Veenendaal met 3- 2. De thuisclub werd in het begin van de strijd op eigen helft vastge- beloning voor hun moed kregen door een treffer van Frits van Dijk. Kansen kwamen er echter niet al leen voor het doel van Jaap Dillen, maar ook aan de andere kant van het veld, waar Dragan Ristic na 22 minuten gelijk maakte. In de tweede helft, na een snelle treffer van Jan van Leijenhorst; ging Spakenburg wat verdedigen- der spelen. De uitvallen bleven echter gevaarlijk en Frits van Dijk toonde het een kwartier voor tijd aan. De laatste fase van de wed strijd was voor de Veenendalers, die echter niet verder kwamen dan een treffer uit een afstandsschot van Geo de Leeuw en dat was te weinig om mee te blijven tellen in de strijd om het kampioenschap. Rheden Rheden heeft woensdag in de uitwedstrijd tegen DHC voldoende aan een gelijk spel op zich kam pioen van Nederland zondagama- teurvoetbal te mogen noemen. Gis teren werd op eigen terrein EHC met 3-0 verslagen. EHC speelde lange tijd met tien man. Rob Hillen werd namelijk in de eerste helft na een zeer harde charge door scheidsrechter Van der Heuvel uit het veld gezonden. De Arnhem mers waren oppermachtig en be haalden een verdiende zege.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11