PSV en Ajax: nacompetitie aan 'tafel' Bayern één punt van titel 50 T Barcelona op 9 Scores In profvoetbal Bulgarije na zege Mexico-kandidaat Ierland van laatste nu eerste in groep Hond bijt spelleider Geen kampioensfeest PAGINA 10 SPORT MAANDAG 3 JUNI 1985 EINDHOVEN (GPD) Voor PSV en Ajax rest na de giste ren door de Eindhovenaren met 4-0 gewonnen wedstrijd nog een pittige na-competitie. Niet zozeer op het veld (Ajax vertrekt dinsdag naar Canada en PSV gaat later in de maand op toernee door Australië), alswel achter de onder handelingstafel. Het bestuur van de Amsterdamse club is nog altijd niet tot een akkoord gekomen met Johan Cruijff als technisch directeur. Bij de Eindhovenaren draait het om de positie van trainer Jan Reker. die vanmiddag met de leiding in de slag gaat. Volgens vice-voorzilter Arie van Eijden van Ajax kan het nog wel enkele weken duren voordat Cruijff, die twee jaar geleden in De Meer werd 'afgedankt' zal terugke- ren, als dat al het geval is. De tech nische staf van Ajax kreeg dat za terdag te horen. Daarmee nam het bestuur nadrukkelijk afstand van berichten als zou de rentree van Cruijff al geregeld zijn. Dat neemt niet weg dat de ledenraad inmid dels zijn instemming heeft betuigd met de onderhandelingen. „Mis schien dat we deze week nog met hem gaan praten. Ik weet nog niet eens een datum voor het volgende Feyenoord: Eriksen wel, Van der Gijp toch weer niet ROTTERDAM - Voor de derde keer in drie jaar tijd is een verbin tenis tussen Feyenoord en René van der Gijp in een laat stadium af geketst. De rechterspits van PSV, die in Eindhoven niet wil bijteke nen na sarcastische uitlatingen aan zijn adres van trainer Jan Reker, en voorzitter Gerard Kerkum van de kuipclub onderhandelden gisteren nog wel, maar na een tweede ge sprek wees Kerkum een transfer zeer gedecideerd van de hand: „We zien er verder van af'. Waarop de onderhandelingen zijn stukgelo pen gaf hij niet prijs. Feyenoord is inmiddels wel na genoeg rond met John Eriksen, maar of die Deense linkerspits ook definitief overstapt naar de Kuip, hangt af van zijn huidige club Mul house. De vraagprijs van de Franse tweedeklasser en het bod van de Rotterdamse club liggen „nog heel ver uit elkaar", aldus Kerkum. De praeses van Feyenoord, dat de dag na de 3-1 overwinning op Den Bosch naar Curasao vertrok (zonder Ruud Gullit en doelman Joop Hiele, die beiden zijn geope reerd), verwacht deze week met Mulhouse verder te kunnen onder- handelen over de oud-speler van Roda JC. Fortuna Arthur Hoyer en Wilbert Suvrijn hebben hun contract met Fortuna Sittard voor twee jaar verlengd. De Limburgse club wil in principe alle spelers, die het afgelopen seizoen geregeld in het veld kwamen, be houden. Chris Dekker zal echter verdwijnen omdat hij dit seizoen -zijn loopbaan afsluit. In de komen de dagen zal gesproken worden over de verlenging van de contrac ten van Rene Maessen, Willie Boes- sen, Roger Reijners, Rob Philip- pen, Gerrie Schrijnemakers en Chris Körver. Soetekouw Frits Soetekouw wordt het ko mende seizoen bij AZ'67 assistent van trainer Joop Brand. De voor malige oefenmeester van de Oost- zaanse amateurclub OSV kwam za terdag met het bestuur van de Alk- maarse eredivisionist tot overeen stemming. De Kwadijker voetbal de, vóór hij zijn trainersloopbaan begon, o.a. bij Ajax en DWS. Soete kouw speelde één keer in het Ne derlands elftal. Emmen Emmen, de nieuwkomer in het betaald voetbal, heeft het aantal contractspelers uitgebreid en ge bracht op zes. De nieuwe club in de eerste divisie is vrijdag een verbin tenis aangegaan voor twee seizoen met verdediger Walter Waalderbos, die bij FC Groningen transfervrij was. Als doelman werd Wim Vos voor een seizoen gecontracteerd. Vos was dit seizoen actief bij eer- ste-klasser SC Angelslo en werd uitgeroepen tot de beste keeper van het zaterdagvoetbal. Emmen zal de selectie nog verder verster- ken. s het he- EREDIVISIE FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2-0 (2-0). 5. Beukers 1-0, 8. Van Loen 2-0. Scheidsrechter: Manuel, toe i 54. en 72. Adema 1-0 en 2-0, 75. Reu- RBC - Heracles 0-3 (0-1). 44. PSV - Ajax 4-0 (3-0). 20. Brylle. 29. Berghuis. 40 Van Rooy. 3-0. 49. Van de Boogaard 4-0. Scheidsrechter: Bosman, toeschouwers: 15.500. Gele kaart Brylle (PSV) Feyenoord - FC Den Bosch 3-1 (1-1). 17. Been 1-0,20. Pattinama 1-1, 68. Hoekstra 2-1, 84. Been 3-1. vekamp 2-1 (strafschop), 87. Wild- Schepers 0-1, Metz 0-2, 75. Ter Mors 0-3. Scheidsrechter: Geurds, toe- schouwers: 750. Volendam - AZ*67 5-2 (3-1). 12. Helling 1-0, 25. Vyent 2-0, 29. Vijent 3-0, 42. Tol (strafschop) 3-1, 67. Hel ling 4-1, 48. Van der Poppe 4-2, 86. Vijent 5-2. Scheidsrechter: Blanken- stein. toeschouwers: 1000. Leek, toeschouwers: 1500. Gele kaart: Erkelens (Cambuur) en Niesten en Wildschut (Telstar). Vitesse - FC Den Haag 1-3 (0-0). 69. Rontberg 0-1, 78. Bouwens 0-2 (strafschop). 81. Pelleboer 1-2 (straf FC VW - Eindhoven 2-1 (0-0). 58. Verlijsdonk 1-0. 87. Ruinen 1-1. 93. Reynierse 2-1 (strafschop). Scheids rechter: Van der Niet, toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Alkemade (Eindho Scheidsrechter: Bannet, toeschou- wers: 3215 FC Haarlem - Excelsior 5-5 (4-2). 12. Keur 1-0. 13. Rutjes 1-1. 20. en 22. rechter: Mulder, toeschouwers: 1500. ven). PEC Zwolle - Sparta 1-1(1-0). 41. Doufikar 1-0 (strafschop). 63. Leng- keek 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet, toeschouwers: 1000. Gele kaart: De Wolf (Sparta). Rood: Andriessen (Spar ta). 3-2.33. Balm 4-2.46. André Wasiman 4-3, 51 Van der Padt 4-4, 72. Van Goozen 4-5, 78. Balm 5-5. Scheids rechter: Manuel, toeschouwers: 1000. FC Twente - MVV 3-1 (3-1). 9. en 1-1, 43. Daerden 2-1, 50. Schrijnema kers 2-2, 82. Hoyer 2-3. Scheidsrech ter: Bakker, toeschouwers: 4000. Gele NEC Heerenveen 3—2 (1—0). 44. Van de Pol 1-0, 49. Vievermans 2-0, 61. Gotink 2-1, 67. De Jonge 2-2, 78. Van de Pol 3—2. Scheidsrechter: De Munnik, toeschouwers: 2300. De Graafschap - Helmond Sport 3-0 (1-0). 16. Leeuwerik 1-0, 60. McNulty 2-0. 77. Galgenbeld 3-0. Scheidsrechter: Blankenstein, toe schouwers: 5500. Gele kaart: Brook- FC Groningen - NAC 2-1 (1-0). 16. Fandi 1-0, 63. De Kook 2-0, 72. De Schepper 2-1. Scheidsrechter: Ver- 17. Carbo 1-0 en 2-0, 31. Vermeulen 2-1. 44. Ashcrofl3-l. Scheidsrechter: Smeenk, toeschouwers: 3000. Gele kaart: Snelders (FC Twente). kaart: Hanssen. EERSTE DIVISIE SVV - Willem 2 0-0. Schcidsrech- RKC - DS *79 2-2 (1-0). 31. Ad van der Wiel 1-0, 52. en 61. Koudstaal 1-1 en 1-2. 84. Van der Wiel 2-2. Scheids rechter: Van Swieten, toeschouwers: Wageningen - Veendam 1-2 (1-1). 4. Gall 0-1, 19. Nijhuis 1-1, 81. Dieter- man 1—2. Scheidsrechter: De Wit, toe Linfórd (NAV). Roda JC Fortuna Sittard 2—3 (2-1). 5. Van Geel 1-0, 35. Philippen SC Cambuur - Telstar 2-2 (0-0). 4500. Gele kaart: Jaap van der Wiel, Stout en Koudstaal (allen DS '79). schouwers: 1500. gaf voorzitter Ton n zijn ongenoegen gesprek", z Harmsen blijk. Tot degenen, die de komst van Cruijff, met wie vooral in finan cieel opzicht nog verschillen van mening bestaan, toejuichen, be hoort Marco van Basten. De Utrechter, voor het tweede achter- I eenvolgende jaar topscorer van de eredivisie, heeft er nooit een ge heim van gemaakt dat zijn ontwik keling gebaat zou zijn bij een inten sieve begeleiding door Cruijff. Ook na het duel in Eindhoven liet Van Basten weten dat „iemand als hij een heel positieve invloed kan heb- l ben op Ajax. Daarom wordt het een heel belangrijke week". Het feit dat Van Basten vandaag zijn principe-overeenkomst zal omzetten in een ondertekend con tract voor twee jaar, duidt er op dat de kans op een hernieuwde samen werking met Cruijff erg groot is. Van Basten ontkende overigens dat de eventuele komst van de in middels 38-jarige ex-voetballer een rol zou hebben gespeeld bij zijn ei gen onderhandelingen: „Toch zou ik het wel leuk vinden als hij komt". Evenals Van Basten zal ook Pe ter Boeve vandaag zijn handteke ning zetten onder een contract. Hij twijfelde tussen een twee- of drie jarige verbintenis, maar heeft in middels voor de laatste mogelijk heid gekozen. „Ik ben heel erg te vreden over mijn carrière tot dus- ver bij Ajax. Trouwens, waar zou ik anders heen moeten? Ajax is voor mij gewoon de club". Eerder te kenden Edo Ophof (vier jaar) en John van 't Schip (drie jaar), zodat alleen aanvoerder Dick Schoena ker nog een vraagteken is. Hij had het afgelopen weekeinde willen beslissen maar heeft opnieuw en kele dagen bedenktijd gevraagd. Waarschijnlijk zal hij in de loop van deze week kiezen voor de Zwitserse tweede-divisieclub Ge neve, die hem een betere aanbie ding heeft gedaan dan bijvoor beeld FC Twente, Cercle Brugge, Kortrijk en Montpellier. Ondanks de belangen die voor hem op het spel staan, voelde ook Schoenaker zich gisteren in Eind hoven nauwelijks geroepen om zich in te spannen en zijn collega's na het kampioenschap nog enigs zins te motiveren. Van Basten was in feite de enige Ajacied die zich in deze voor de Amsterdammers overbodige wedstrijd nog wilde la ten gelden. Hij kwam na een uur, toen Kenneth Brylle, Frank Berg huis, Frans van Rooy en Erik-Jan van de Boogaard al voor 4-0 had den gezorgd, tot de eerste gevaar lijke actie van Ajax. Later knalde Van Basten de bal na een solo nog een keer tegen de paal. Illustratief voor de instelling van het verzadigde Ajax was de manier waarop Ronald Spelbos na een half uur dacht uit te verdedigen. In ge dachten verzonken („Ik dacht dat er gefloten was") bleef hij secon den lang op de doellijn staan, zodat Berghuis simpel kon intikken. In terim-trainer Tonny Bruins Slot: „Je kan alleen maar hopen dat er genoeg inspiratie bij de spelers over is. Maar daar bleek niets van._ ij de :1 wa daarna werd het 4-0 lemaal gebeurd". Anders dan zijn spelers, die zich na afloop uitgebreid door hun sup porters lieten huldigen, was trainer Jan Reker zich er terdege van be- Iwust dat de zege niet meer dan een monster zonder waarde was. Hij had er op kunnen wijzen dat PSV J in de onderlinge duels van de 'top clubs' met zeven punten (drie meer dan Ajax en zes meer dan Feye- j SOFIA (ANP) - Bulgarije heeft zich zaterdag aangemeld als serieuze kandidaat voor de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1986 in Mexi co. Het Bulgaarse elftal bracht, voor 70.000 toeschouwers, Joego slavië zijn eerste nederlaag toe in groep 4 van de Europese zone. Door de overwinning van 2-1 (1-1) heeft Bulgarije nu een punt meer dan Joego-Slavië en evenveel ver- liespunten (drie) als Frankrijk. Bulgarije, negen punten uit zes wedstrijden, heeft zijn serie wed strijd in eigen land voltooid en moet nog naar Luxemburg en de DDR, die beiden al kansloos zijn. Joego-Slavië speelt nog thuis te gen de DDR en uit bij Frankrijk, dat nog naar de DDR moet en thuiswedstrijden tegen Luxem burg en Joego-Slavië op het pro gramma heeft. Getov maakte in het volgepakte Vasil Levski stadion beide doel punten voor Bulgarije. Vlak na het openingsdoelpunt van Getov (27e minuut) scoorde Djurovski tegen voor Joego-Slavië. De tweede Bul gaarse treffer, twaalf minuten na rust, bleef echter onbeantwoord. De stand in groep 4 is: Bulgarije 6 4 1 1 9 9-2 Joego-Slavië 6 3 2 1 8 6-4 Frankruk 5 3 1 1 7 7-2 DDR 5 2 0 3 4 10- 7 Luxemburg 6 0 0 6 0 1-18 Hans Galjé foto bovenheeft gisteren aan de wedstrijd tegen PSV een lichte hersenschudding en een snee achter het oor overgehouden. De doelman van Ajax liep die blessures op in een duel met Eric Jan van de Boogaard, juist voordat de Eindhovenaren hun tweede doelpunt maakten. Galjé moest worden vervangen door Stanley Menzo en het is uiterst twijfelachtig of hij dinsdag met Ajax kan afreizen naar Canada. Linkervleugel verdediger Peter Boeve ontbreekt in elk geval. Enerzijds door familieomstandigheden zijn vrouw staat op het punt te bevallen), anderzijds door een knieblessure die hij zaterdag in een duel met Ronald Koeman op de training heeft opgelopen. (foto anp» DUBLIN (RTR) - Het Ierse voet balelftal heeft gisteren door winst op Zwitserland (3-0) de eerste plaats bereikt in groep 6 van de Eu ropese zone in de'kwalificatieron- den voor het wereldkampioen schap van 1986. Voor de wedstrijd bezetten de Ieren de laatste plaats in deze groep, waarin de vijf lan den nog kans op het bereiken van Mexico hebben. Ierland, sterk op het middenveld met Liam Brady en Kevin Sheedy, was aanvallend veel gevaarlijker dan de, Zwitsers, die al in de acht ste minuut door Stapleton op ach terstand werden gezet. Enkele mi nuten na het doelpunt miste Mat- they, vrij voor doelman McDo- nagh, de kans op de gelijkmaker. EINDHOVEN (GPD) - Scheids rechter Bosman is gisteren in de rust van de wedstrijd PSV-Ajax door een politiehond in de hand gebeten. Na te zijn verzorgd kon Bosman het duel voortzetten. noord) het meest succesvol is ge weest. Hij had ook kunnen memo reren dat PSV dit seizoen driemaal van de Amsterdammers heeft ge wonnen: tweemaal in de competi tie, een keer in het bekertoernooi. Tenslotte had hij kunnen vaststel len dat zijn ploeg met maar liefst vijf invallers speelde onder wie het onbekende duo Bert Verhagen- Frank Berghuis. Reker zweeg daar echter terecht over en hield het bij simpele con stateringen als „een pleister op de wonde en een waardig afscheid": „Meer conclusies moet je aan deze overwinning niet verbinden. Ajax heeft feest gevierd en speelde daar door niet meer onder druk. Daar om was het eigenlijk ook geen wedstrijd meer". Bij ieder ander commentaar zou Reker zich belachelijk hebben ge maakt en zou hij opnieuw zijn her innerd aan het slechte seizoen dat de miljoenenploeg geen enkele hoofdprijs heeft opgeleverd. Van daag zal hij daar wederom voor worden onderhouden door het be stuur dat hem vooral na de uitscha keling door FC Utrecht in de halve finale van het KNVB-bekerioer- nooi onder zware druk heeft gezet. Vermoedelijk zal hij iemand (de naam van Hans Kraay wordt in dat verband steeds genoemd) als tech nisch adviseur boven of naast zich krijgen. Kortom, dezelfde constructie die bij Ajax met Cruijff als technisch directeur en Spitz Kohn als een soort stroman (de Vinkevener is immers niet in het bezit van het A- diploma oefenmeester) tot de mo gelijkheden behoort. Reker: „Ik maak me geen enkele zorg. Er is al een paar maal over dit onderwerp gesproken zodat ik weet wat me te wachten staat". Reker gaat er van uit dat hij PSV ook het komend seizoen zal leiden en daarbij even tueel verder zal moeten werken met de eerder door hem afgeser- veerde René van der Gijp, die te gen Ajax zou hebben gespeeld als hij tijdens de training geen spier- scheuring had opgelopen. Reker: „Ik houd er rekening mee dat nie mand hem wil hebben en dat hij dus nog een jaar in Eindhoven blijft. In dat gevél zal ik hem wel kans moeten geven". BRUSSEL (AFP) - Michel Pla- tini heeft zaterdag, vergezeld van Juventus-doelman Vito Tacconi en manager Francesco Morini, een bezoek gebracht aan een aantal Italiaanse ge wonden van de Brusselse voet balramp. Morini vertelde dat het gezelschap uit Turijn de morele verplichting had op zie kenbezoek te gaan in de Brus selse hoofdstad. „Indirect zijn wij namelijk ook verantwoor delijk voor hijn verwondingen en erger. Onze supporters heb ben hun nek uitgestoken voor onze club." Na aankomst in Brussel zei Platini dat de schuld voor het gebeurde ligt bij de Engelse moordenaars, bij de Belgische politie, die zijn taak niet naar behoren heeft uitgevoerd en bij de organisatoren, die Italiaanse supporters in de buurt van de Engelsen hadden geplaatst. Platini droeg bij zijn bezoek een zeer donkere zonnebril, waardoor hij vrijwel onherken baar was. Platini en de twee Italianen Platini op ziekenbezoek in Brussel begonnen hun bezoek in het ziekenhuis van Vilvoorde en maakten daarna een tocht langs andere ziekenhuizen in de Brusselse agglomeratie voor, waar mogelijk, korte ge sprekjes met in totaal vijftig ge wonden. Benetfiet De spelers van Juventus heb ben de UEFA en de FIFA ge vraagd een benefietwedstrijd te organiseren voor de nabestaan den van de slachtoffers van de voetbalramp in Brussel. Dit maakte de Juventus-spits Pao lo Rossi in Mexico bekend. „Een topclub", is de wens van de spelers. In gezelschap van zijn ploegggenoten Scirea, Tar- delli en Cabrini verblijft Rossi momenteel met de Italiaanse selectie in Midden-Amerika. Italië speelt daar tegen Enge land, Mexico en West-Duits- lan'd. Wellicht wordt Real Madrid de tegenstander van Juventus. De voorzitter van Real Madrid, Ramon Mendoza, stelde de UE FA voor zijn ploeg de door Ju ventus gevraagde benefietwed strijd te laten spelen. Rude Pravo De Tsjechoslowaakse partij blad Rude Pravo heeft zaterdag opgeroepen tot harde maatre gelen tegen gewelddadigheden bij sportwedstrijden in eigen land. Het blad doorbreekt daar mee de illusie, dat de gewelds spiraal in stadions .alleen in het westen hoog is opgelopen. Uit de tekst in het blad blijkt, dat tijdens een wedstrijd woensdag in Tsjechoslowakije voetbal toeschouwers om het leven zijn gekomen. De vooruitzichten voor de Zwit sers werden halverwege de eerste helft ongunstiger doordat doelman Engel zich na een botsing met Grealish had moeten laten vervan gen door Burgener. De nieuwe doelman werd al in het begin van zijn optreden verrast door een kop bal van Grealish, 2-0 de ruststand. In de tweede helft zette Zwitser land alles op de aanval, zonder echt gevaarlijk te worden in het Ierse strafschopgebied. De prijs die voor deze tactiek werd betaald,'was een derde treffer van de Ieren, gemaakt door Kevin Sheedy, die na een ver re uittrap van McDonagh eerder bij de bal was dan de uitlopende Bur gener. De stand in groep 6 is: Ierland 5 2 1 2 5 4-4 Zwitserland 5 2 1 2 5 4-9 Sovjet Unié 4 12 14 7-4 Denemarken 3 2 0 1 4 4-1 Noorwegen 5 1 2 2 4 3-4 Andere uitslagen: Argentinië-Colombia 1- 0. Brazilië-Bolivia 2-0. Bjelosertsjev turnkampioen OSLO (SID) - Dimitri Bjeloserts jev heeft in het afgelopen weekein de in Oslo een nieuw, boeiend hoofdstuk geschreven in het ge schiedenisboek van de Europese titelstrijd keurturnen. Nadat de 18- jarige scholier uit Moskou zaterdag imponeerde in de meerkamp ont popte Bjelosertsjev zich een dag la ter als grootverzamelaar van gou den medailles in de verschillende onderdelen. In het paardvoltige, de ringen, de brug en de vrije oefe ning was Bjelosertsjev ongenaak baar, aan het rek duldde hij de Hongaar Zsolt Borkai naast zich. Alleen op de paarsprong moest de Sowjetrus zich aan de regerende wereldkampioen Sylvio Kroll uit de DDR gewonnen geven. MUNCHEN (ANP) - Bayern Mün- chen is nog een punt verwijderd van zijn achtste Westduitse titel. In het weekeinde na de verrassende bekernederlaag in Berlijn tegen Bayer Ürdingen, behielden de Beiers hun twee punten voor sprong op Werder Bremen. Bayern versloeg Kaiserslautern met 3-0, Werder won met 2-1 van Arminia. In de laatste „ronde" bezoekt Bayern het al gedegradeerde Ein- tracht in Brunswijk, dat zaterdag bekerwinnaar Ürdingen verras send bedwong. BARCELONA (GPD) - Belofte maakt schuld. Dit voorjaar deed Barcelona-verdediger Migueli de gelofte een lange pelgrimstocht per fiets te zullen ondernemen naar het heiligdom van Montser- rat, indien Barcelona landskam pioen van Sparye zou worden. Afgelopen zaterdag loste Migueli die gelofte in. De 62 kilometer lange tocht hoefde Migueli overigens niet in eenzaamheid af te leggen. Niet alleen zijn collega's Schuster, Ju lio Alberto, Sanchez, Clos en Carrasco begeleidden Migueli op zijn curieuze pelgrimage, ook di verse Spaanse beroepswielren ners als Belda en Laguia deden een duit in hét zakje om de Bar- celona-voetballers de lastige klim naar het hooggelegen kloos ter van Montserrat op te helpen. De tijd die de voetballers voor de 62 kilometer nodig hadden, 2 uur en 52 minuten, zal wel niet als historisch in de wieleranalen worden opgetekend, maar de pret was er niet minder om. Schuster toonde zich in de eind sprint de snelste van het zestal, maar moest toch toegeven dat fietsen wel iets anders is dan voetballen. „Dit was gemakkelij ker dan het winnen van de liga, maar in alle wedstrijden ben ik nog niet zo moe geweest als nu. Ik doe het graag ieder jaar over om Zo Ret kampioensfeest te vie- degradatiezone is gekomen en blij moedig meespeelde met München. Werder Bremen had de laatste competitieronde bijna overbodig gemaakt. Pas in de voorlaatste mi nuut werd de gelijke stand tegen Arminia Bielefeld, door de op de rand van buitenspel staande Uwe Reinders, veranderd in een over winning van 2-1. Het doelpunt van Reinders betekende dat Arminia de voornaamste kandidaat blijft voor de promotie-degradatiewed strijden tegen de nummer drie uit de tweede Bundesliga. De degradanten, Eintracht Braunschweig en Karlsruher SC, wonnen uitwedstrijden. Eintracht versloeg de uitzonderlijk slecht en ongeïnspireerd spelende beker winnaar Ürdingen met 2-1. Köln verspeelde een voorsprong van 3-1 tegen Karlsruher SC, 3-4. Fortuna Düsseldorf kwam vrijwel in veilig heid dank zij twee treffers van Günter Thiele, die leidden tot een overwinning (2-1) op Borussia Mönchen-Gladbach. Eintracht Frankfurt stapte definitief uit het rijtje degradatiekandidaten door winst op HSV (1-0), dat daardoor zijn kansen op het toernooi om de UEFA-beker vrijwel om hals bracht. België Met een minuut stilte voor de af trap en rouwbanden om hun arm hebben de spelers van Cerkel Brugge en SK Beveren gisteren de slachtoffers van de dramatische rellen in het Heizelstadion her dacht. De bekerfinale van België werd voor de eerste keer sinds de invoering van het toernooi in 1954 om begrijpelijke redenen niet in de Heizei gespeeld. Cerkel en Beveren hielden de 25.000 toeschouwers in het Astrid- park van Anderlecht tot het uiter ste in onzekerheid. Na de regle mentaire speeltijd en de verlen ging was het nog steeds 1-1. Pas de laatste strafschop bracht duidelijk heid. Door de misser van Lam- brichts won Cerkel de serie met 5- 4. Club plaatste zich via de compe titie al voor het toernooi om de ÜE- FA-beker. Turkije Fenerbahce heeft op de laatste dag van de Turkse voetbalcompeti tie het landskampioenschap ver overd door een 3-1 zege tegen de gradant Antalyaspor. De vermaar de ploeg uit Istanboel eindigde met evenveel punten als Besiktas, maar had een voordeliger doelsal do. Het was de tiende landstitel van Fenerbahce in 25 jaar. MÜNCHEN (DPA) - Bayern München heeft het kampioensfeest, dat op 9 juni was voorzien, van het programma geschrapt. „Wij zijn tot deze stap gedwongen", verklaarde voorzitter Willi O. Hofman, „na de ramp in Brus sel." Het is wel de bedoeling de ontvangst door het gemeentebestuur van spelers en bestuur op zondag te laten doorgaan, wanneer volgende week in Brunswijk de achtste Westduitse titel wordt veroverd. Bayern had een grote show met veel muziek bij het stadhuis van Mün chen voor volgende week zondag op het programma staan onder het motto: München bedankt Bayern, Bayern bedankt München.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10