'Extra inzet van aardgas te duur' KLM kiest Fokker-100 Reagan schuift met belasting Regering blijft bij kernenergie Staatslening tegen 7,5 pet Studie naar vergaande landbouwhervorming EG Bestuurder CNV mag toch worden ontslagen Overeenstemming in EG over vaste boekenprijs Leidingwater net zo zuiver als bronwater Werknemers Ferro weer aan de slag Computerbedrijf Sinclair in financiële problemen WOENSDAG 29 MEI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP) - Extra inzet van aardgas tegen een relatief laag tarief voor opwek king van elektriciteit is geen aantrekkelijk alternatief voor de bouw van nieuwe kern centrales. Dat schrijft de regering is een reeks van antwoorden op Kamervragen over het regeringsstandpunt ten aanzien van het rapport van de Stuurgroep Maatschappe lijke Discussie Energiebeleid. Het alternatief was nadrukkelijk naar voren gebracht door de Bezin- ningsgroep Energiebeleid. De re gering gaat ervan uit dat de gas- prijsverlaging zou moeten neerko men op minstens 14,6 cent per ku bieke meter om de vergelijking met goedkope kernenergie te kun nen doorstaan. In totaal zou alleen al tot de eeuwwisseling zestig mil jard kubieke meter gas extra moe ten worden ingezet voor de elektri citeitsopwekking. Het voornaamste befcwaar van de regering tegen het aardgasalterna tief is dat een lager tarief voor cen trales zal leiden tot door de Euro pese Commissie ondersteunde claims van andere afnemers in bin nen- en buitenland voor tariefsver laging. De extra levering aan cen trales levert over 15 jaar 10 miljard gulden op, terwijl elke cent prijs verlaging per kuub voor andere af nemers de schatkist 7,5 müjard gulden aan inkomsten kost. De kosten zijn dus een veelvoud van de opbrengst en dat effect wordt versterkt doordat de extra aardgasinzet zou moeten doorgaan tot in het tweede decennium van de volgende eeuw. Daardoor zal bovendien de aardgasreserve over 25 jaar uitkomen op driehonderd miljard kuub, honderd miljard kuub minder dan nodig is om de DEN HAAG (ANP) - Minister Ru- ding (financien) heeft gisteren een nieuwe staatslening aangekon digd. Het is een tienjarige 7,5 pro cent lening, waarop op 4 juni kan worden ingeschreven. Het zoge noemde tendersysteeem wordt toegepast, waarbij bedrag en uit- giftekoers na inschrijving worden vastgesteld. De storting is op 1 juli. De lening wordt afgelost in vijf jaarlijkse termijnen vanaf 1 juli 1991. Vervroegde aflossing is niet toegestaan, zo heeft het ministerie van financien bekendgemaakt. Het is de zesde lening voor de dekking van de financieringsbe hoefte van de staat in 1985. De fi nancieringsbehoefte wordt ge raamd op f 35,3 miljard, waarvan inmiddels f 14,25 miljard is gedekt uit de opbrengst van de vijf voor gaande staatsleningen. Kort Zakelijk Akkoord De N.V. Nederlandse Gasunie en Gaz de France hebben overeen stemming bereikt over een verlen ging van het bestaande exportcon tract tot het jaar 2010. De Gasunie levert Gaz de France in de tweede helft van de jaren negentig en na de eeuwwisseling in totaal vijftig miljard kubieke meter Nederlands aardgas extra dan in het huidige contract was overeengekomen. Het huidige contract dateert van 1966 en voorzag in de levering van 185 miljard kubieke meter aardgas door Gasunie tct in de negentiger jaren. Verkade De uitvoering van reorganisaties bij de koek- en chocoladefabrikan- te Verkade verloopt volgens plan maar de gevolgen daarvan zullen pas in de tweede helft van het jaar in de cijfers tot uitdrukking begin nen te komen. Dat heeft het be stuur gisteren in de jaarvergade ring meegedeeld. Dit jaar en het komende jaar verliezen 326 men sen hun arbeidsplaats bij Verkade en wordt het assortiment beperkt. De verwachting is dat het eerste halfjaar van 1985 met verlies zal worden afgesloten. Voor de tweede helft van het jaar is geen prognose gegeven. Bouw Het werknemersbestand in de bouw is voor het vierde achtereen volgende jaar gedaald. Vier jaar ge leden werkten er nog 320.000 men sen in de bedrijfstak, nu 235.000, een daling van 26,5 procent. Dat blijkt uit een rapport van het Eco nomisch Instituut voor de Bouw nijverheid. De werkloosheid onder bouwvakkers in de Randstad is la ger dan in het noorden des lands. Voor geschoolde vakmensen als timmerlieden is de situatie op de arbeidsmarkt beter dan voor onge schoolde bouwvakkers. In de laat ste groep is 41,6 procent werkloos. verantwoord te kunnen omschake len op andere energiebronnen. Daar komt nog bij dat lagere aard- gasprijzen de ontginning van nieu we aardgasvelden op het Continen taal Plat onrendabel maken. De regering is geenszins van me ning dat zij met haar keuze voor meer kernenergie het probleem van de tijdelijke opslag van hoog- radioactief afval afwentelt op vol gende generaties. De commissie- Geertsema zal voor 1 oktober advi seren welke plaatsen in aanmer king komen voor tijdelijke opslag van alle categorieën radioactief af val en de regering zal „zo moge lijk" voor 1 januari 1986 haar loka- tiekeuze bekend maken. Afvoer van bestraalde splijtstof 2 kerncentrales - a SIENA (Rtr) - De ministers van landbouw van de EG hebben inge stemd met een bestudering van de mogelijkheden om het Europese landbouwbeleid vergaand te her vormen. Tijdens een informele bij eenkomst in het Italiaanse Siena gaven zij gisteren steun aan een voorstel van Frans Andriessen, lid van de Europese Commissie voor landbouwzaken, om te bezien op welke wijze de ongewenste groei van de voedselvoorraden en de stij ging van de landbouwuitgaven een halt kan worden toegeroepen. Volgens Andriessen, wiens voor stel door een ander werd overge bracht omdat hij ziek is, moeten de Europese landbouwprijzen beter overeenkomen met de marktsitua tie. De enige goede benadering is om de marktprijzen een grotere rol te laten spelen bij het sturen van vraag en aanbod, aldus Andries sen. Als de ministers van landbouw hun strenge prijsbeleid loslaten UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft bepaald, dat de Industriebond CNV districtsbe stuurder D.J. Coehoorn per 1 mei 1985 mag ontslaan. De bond is be gin december 1984 bij de recht bank in beroep gegaan tegen de be slissing van de Eindhovense kan tonrechter dat Coehoorn niet mocht worden ontslagen. De kan tonrechter had de eis niet ontvan kelijk verklaard omdat hij vond dat de bond niet duidelijk genoeg had aangegeven waarom het ont slag nodig was. Coehoorn werd in september 1984 door de bond geschorst na ru zies met het bondsbestuur. Hij zou van Eindhoven worden overge plaatst naar Drachten, maar zijn reacties daarop leidden tot een schorsing in afwachting van ont slag. Coehoorn vocht deze schor sing tevergeefs aan in een kort ge- BRUSSEL (GPD) - Binnen de Eu ropese Gemeenschap lijkt men het eens over de invoering van de ver plichte vaste boekenprijs. De mi nisters van cultuur van de tien EG- landen, die gisteren in Brussel ver gaderden, hebben zich uitgespro ken voor de vaste boekenprijs, zo als die is voorgesteld door de Fran se cultuurminister Jack Lang. De Europese Commissie zal over en kele maanden met een concreet voorstel komen. door Hans de Bruijn Volgens Lang is een overal gelij ke, vaste prijs voor een boek nood zakelijk om de pluriformiteit van het uitgeversbedrijf te garanderen en ook de uitgave van minder po pulaire boeken mogelijk te maken. In principe zal de uitgever de prijs bepalen waartegen een boek mag worden verkocht. De boekhandel mag dan niet onder die prijs gaan zitten. Voor geïmporteerde boeken moet een aparte regeling worden getroffen, waarbij mogelijk de im porteur de prijs bepaalt. De Europese Commissie had aanvankelijk een vaag voorstel ge daan, waarbij het recht op vrije concurrentie waarmee de vaste boekprijs in strijd is voorop stond. Het Europese Hof van Justi tie besliste echter onlangs dat een vaste boekenprijs niet onrechtma tig is. Volgens minister Brinkman (WVC) is sinds die uitspraak in de Europese raad van cultuurminis ters sprake geweest van een 'om slag'. Gisteren bleek dat alle minis ters het idee van een vaste boeken prijs steunen en daarbij uitgaan van de Franse ideëen. De Europese cultuur-commissa ris Carlo Ripa de Meana (Italië) zei gisteren zich nu aangemoedigd te voelen om met eigen, concrete voorstellen voor een Europese richtlijn te komen. Die richtlijn zal ter discussie staan op de volgende vergadering van de cultuurminis ters, in oktober. Wanneer die richtlijn van kracht wordt zullen de tien lidstaten hun nationale wetgeving daaraan moe ten aanpassen. Minister Brinkman heeft al aan de Raad voor de Kunst en de Commissie voor de Econo mische Mededinging een advies gevraagd. Het Nederlandse kabi net wil al in september met een standpunt over de vaste boeken prijs komen. Een van de grote struikelblok ken voor een vaste boekenprijs was tot nog toe het artikel uit het Europese verdrag, dat de vrije con currentie binnen de Gemeenschap regelt. Door de uitspraak van het Luxemburgse Hof staan de vaste boekenprijs in elk geval geen juri dische belemmeringen meer in de weg. terimopslag in Nederland dan wel daarbuiten, dan wel naar een bui tenlandse opwerkingsfabriek - speelt pas in de volgende eeuw. Half 1987 zullen de resultaten be kend worden van de eerste fase van het onderzoek naar bestendige opslag in Nederlandse zoutkoepels en de regering heeft er „het volste vertrouwen" in dat begin volgende eeuw definitieve opslagmethoden voor het afval beschikbaar zullen zijn. Verder brengen leveranciers van kernreactoren die in samenwer king met de betreffende nationale overheden samenwerking kunnen aanbieden bij de opslag van het af val „een aantrekkelijk element" in bij de bepaling van de reactorkeu ze, aldus de regering. moet ae EG haar systeem van vas te produktiehoeveelheden uitbrei den en dat is nu juist een doorn in het oog van de boeren die al wor den geconfronteerd met extra hef fingen voor te veel geproduceerde produkten. Niemand kan enthou siast zijn over uitbreiding van de contingentering, zo meent And riessen. De komende maand zal hij met concrete voorstellen voor wij ziging van het landbouwbeleid ko men. Andriessen deed ook voorstellen om de export van de gemeenschap op peil te houden. Zo wil hij com merciële export en voedselhulp aan elkaar koppelen, zoals de grote concurrenten van de EG doen. Ook exportkredieten en leveringscon tracten vor de lange termijn zou den volgens hem aan elkaar moe ten worden gekoppeld. De VS heb ben hun aandeel op de wereld markt aanzienlijk kunnen uitbrei den door exportkredieten tegen la ge rente te verlenen voor aankoop van Amerikaanse produkten. tv» KLM ii mi i rVy k k Zo gaat de Fokker-100 e Opnieuw een onderdeel van Geveke op eigen benen voor de derde keer in enkele den tijd, gaat een onderdeel van Geveke op eigen benen verder. Na het installatiebedrijf GTI Holding en Geveke Electronics is Geveke Technische Handelsondernemin gen met een eigen jaarverslag naar buiten gekomen. In tegenstelling tot de beide andere voormalige SHV-onderdelen die recent beurs notering kregen, blijven de aande len Geveke vooralsnog in handen van SHV. De verzelfstandiging is echter al zover dat er een basis aan wezig is voor eventuele vervreem ding van het SHV-aandelenpakket in Geveke. Dit blijkt uit het jaarverslag. In financiële zin is Geveke al vol ledig zelfstandig met een garantie- vermogen van f 83,5 miljoen, waar van f 58,2 miljoen eigen vermogen en een achtergestelde lening van de SHV ad f 15 miljoen. Op een be drijfskapitaal van fill miljoer mag dit een gezonde en sterke uit gangspositie worden genoemd, al dus de directie in het verslag. ding voor de president van de rechtbank in Utrecht. Die vond op heffing van de schorsing weinig zinvol omdat de kantonrechter zich al twee weken later over de ge vraagde ontbinding van de ar beidsovereenkomst zou buigen. In alle juridische procedures is overigens steeds vastgesteld, dat Coehoorn zijn werk goed en en thousiast deed. Maar de rechtbank heeft nu overwogen, dat de dis trictsbestuurder door zijn houding zoveel wrijving en irritatie heeft veroorzaakt, dat zijn positie in Eindhoven moeilijk werd. De kans op overplaatsing naar Friesland heeft hij volgens de rechtbank ver speeld door de toon van een „niet bescheiden brief' die hij naar de districtscoördinator in Friesland stuurde en een interview hij zich weinig vleiend o\ bondsbestuur uitliet. DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse leidingwater is net zo zui ver en bevat vergelijkbare mine ralen als bronwater, dat zonder prik niet te onderscheiden is van kraanwater. Die prik wordt ech ter duur betaald, want voor de belletjes, het bottelen en vervoe ren van bronwater moet veel geld worden neergelegd. Bron water is 250 tot 1000 keer zo duur als kraanwater. Dat schrijft de consumenten organisatie Konsumenten Kon- takt naar aanleiding van een on derzoek in het blad Koopkracht dat gisteren is verschenen. Vol gens KK lijken de meeste in ons land verkochte mineraalwaters in de verste verte niet op de mi neraalwaters waaraan vroeger een geneeskrachtige werking werd toegedicht. Bron- en mineraalwater is in ons land een volstrekt onbe schermd produkt, al zijn er be schermende regels in de maak, zo meldt Konsumenten Kontakt. KK maakt gewag van mineraal water van een grote frisdrankfa briek dat gewoon Limburgs lei dingwater is, waaraan koolzuur is toegevoegd. KK heeft ontdekt dat een aan tal bronwaters meer nitraat be vat dan doorsnee leidingwater en ook dat er teveel kalk in zit. An dere merken bevatten weer veel natrium. Ter vervanging helft DC-9 vloot Plan tot hervormen fiscus ontvouwd WASHINGTON (GPD) - Ronald Reagan heeft gisteravond met eni ge vertraging in grote lijnen zijn plannen ontvouwd voor een ingrij pende hervorming van het Ameri kaanse belastingsysteem. Omdat Reagan niet meer belasting wil hef fen, maar gegeven het begrotings tekort ook niet met minder genoe gen kan nemen, komen de plannen neer op een verschuiving van las ten en een vereenvoudiging van de aangiftebiljetten, "die", volgens Reagan, "zelfs Einstein niet kon in vullen". door Henk Kolb Reagan wil grotere persoonlijke aftrek, onder te brengen in drie grote groepen van belastingbeta lende individuen, die respectieve lijk 15, 25 of 35 procent van hun inkomen aan de fiscus moeten af dragen. Het bedrijfsleven zou aan merkelijk minder kosten moeten kunnen aftrekken en een aantal opzichtige mazen in de wet zouden nauwer worden aangetrokken. De president wil voorts aftrekposten voor rente op hypotheken vermin deren en aftrek van belasting die plaatselijk of aan de staten wordt betaald, te niet doen. Deze eerste ingrijpende poging Reagan: eenvoudiger belastings ysteem. (foto AP» tot belastinghervorming in de VS sinds 30 jaar wil het systeem een voudiger maken; de formele uitleg ervan beslaat een boek van 500 pa gina's! De computers van het mi nisterie van financien hebben twee volle dagen nodig gehad om de consequenties te berekenen van Reagans inspanning om een einde te maken aan een "dom, onge wenst en oneerlijk" belastingsys teem. Het staat vooralsnog niet vast of de belastingverlaging van zeven procent die Reagan de gemiddelde Amerikaan belooft niet zullen wor den te niet gedaan door hogere be lasting voor de staten. Mocht Rea gan er in slagen zijn belastingvoor stellen aangenomen te krijgen (en hij heeft vooralsnog belangrijke steun van Democraten in Senaat en Huis van Afgevaardigden), dan zou hij de Republikeinse partij kunnen verlossen van de reputatie een partij te zijn van de rijken. Dit zou weer kunnen leiden tot een po litieke herschikking van de kie zers. In Washington heeft zich inmid dels een leger samengetrokken van 1000 duurbetaalde pleiters voor be langengroepen, die in de belasting hervorming een aantasting van hun profijt herkennen. De onaf hankelijke olie-industrie bijvoor beeld, die meer risico moet dragen voor zijn kostbare exploraties en geen belastingpremie meer krijgt voor het risico van een plotseling droogvallende bron. En eigenaars van grote sport-organisaties, die hun aftrek zien verminderen, net als gas-bedrijven, de papier-indus trie, het hout-bedrijf en de make laars voor wie minder aftrek, min der winst zou betekenen en een da ling van de prijs van onroerend goed. SCHIPHOL (ANP/GPD) - De KLM heeft bij Fokker definitief een or der geplaatst voor de levering van tien Fokker-100 vliegtuigen en een optie genomen op nog eens vijf van deze toestellen. Met de aanschaf is een bedrag van ongeveer 700 mil joen gulden gemoeid, zo is gisteren bekend gemaakt. De tien vliegtuigen zullen in 1988 worden afgeleverd en gaan een deel van de negentien toestellen omvattende DC-9 vloot vervangen. De Fokker-100 biedt in KLM-uit- voering plaats aan honderdtwee passagiers en zal worden ingezet op de Europese routes. De overige DC-9-vliegtuigen zullen plaats ma- ROTTERDAM (ANP) - De leden van de Industriebond FNV bij het chemisch bedrijf Ferro in Rotter dam hebben gisteravond het on derhandelingsresultaat voor een nieuwe cao afgewezen. Een meer derheid van de 105 aanwezige le den vond het aanbod van de direc tie op het gebied van de arbeids tijdverkorting en de herbezetting van arbeidsplaatsen nog steeds te mager. Bij een stemming over voortzetting van de nu drie weken durende staking kon echter niet de vereiste drie kwart meerderheid worden behaald. Dit had als ge volg, dat de staking bij Ferro van nacht om twaalf uur werd beëin digd. Besloten is nu de.directie van het standpunt op de hoogte te stellen en aan te dringen op nieuwe voor stellen. Bestuurder G. Frielink van de Industriebond geeft toe, dat de onderhandelingspositie zwakker is geworden nu het drukmiddel van de staking is weggevallen. Het eindbod van de Ferro-directie, dat afgelopen vrijdag al door de sta kers bij Ferro werd afgewezen, wijkt echter nauwelijks af van het bod dat de directie vóór de staking deed. De FNV-bestuurder sluit dan ook niet uit, dat er bij Ferro dit jaar geen cao wordt afgesloten. ken voor een toestel met ongeveer 150 stoelen. Airbus, Boeing en Mc Donnell Douglas hebben vliegtui gen die hiervoor in aanmerking ko- Het is voor het eerst sinds 1946 dat de KLM weer Fokker-vliegtui gen in de vloot opneemt. De doch- termaatschapij NLM heeft wel, sinds 1966, Fokkertoestellen in dienst. Minister Smit (verkeer) ver klaarde gisteren zeer blij te zijn met de keuze van de KLM voor de Fokker-100. Zij zei dat het hier om een zuiver zakelijke keuze gaat, waarin de overheid als grootaan deelhouder geen hand heeft gehad. In februari kondigde de KLM met het oog op een mogelijke be stelling al aan met Fokker te zullen gaan praten over aanpassingen van het standaardontwerp van de Fok ker-100. Fokker heeft nu toegezegd dat de toestellen voorzien zullen worden van een nieuwe passa giersdeur. Ook zal Fokker een me chanisch beladingssysteem voor het vrachtruim van de KLM-vlieg- tuigen ontwerpen. Volgens een woordvoerder van Fokker kan de KLM nu weer tot de belangrijkste klanten van de Ne derlandse vliegtuigfabrikant wor den gerekend. „Deze order is van zeer grote betekenis voor de be sprekingen die Fokker voert met andere maatschappijen in West- Europa en de Verenigde Staten die belangstelling hebben getoond voor de nieuwe Fokker-produk- ten". De Zwitserse luchtvaartmaat schappij Swissair plaatste in juli vorig jaar als eerste een order voor de levering van acht van deze vliegtuigen en een optie op nog eens zes. Swissair heeft laten we ten het onderhoud niet zelf te zul len gaan doen. Swissair en de KLM vormen met de Zweedse SAS en de Franse UTA de KSSU-groep, een technisch samenwerkingsver band. Ook de SAS is met Fokker in on derhandeling over de Fokker-100, een straalvliegtuig voor de korte en middellange afstand. Het vliegtuig, opvolger van de F-28 fellowship, bestaat alleen nog op de tekentafel en wordt uitgerust met twee gea vanceerde Turbo-fan motoren, die worden ontwikkeld door de Britse fabrikant Rolls Royce. De nieuwe motor produceert aanzienlijk min der lawaai dan de nu nog in ge bruik zijnde vliegtuigmotoren en verbruikt dertig procent minder brandstof. LONDEN (GPD) - Sinclair Re search, het bedrijf van de geniale Britse uitvinder Sir Clive Sinclair waar onder meer de goedkope Spectrum home computer van daan komt, is in ernstige financiële moeilijkheden terecht gekomen. door Henk Dam Het bedrijf heeft 25 miljoen gul len schuld bij de bank en kan daar dien zijn twee grootste leveran ciers, Thom-EMI en Timex, om twee maanden uitstel van betaling gevraagd. Daarmee is nog eens een bedrag van enkele tientallen mil joenen guldens gemoeid. Het gaat op vrijwel alle fronten slecht met Sinclair Research. De markt voor home computers is al thans in Engeland verzadigd, de concurrentie nog heviger gewor den, en de belangstelling voor goedkope maar eenvoudige home computers als de Spectrum is bo vendien afgenomen. Daar komt bij dat Sinclairs vorig jaar met veel bombarie gepresen teerde krachtiger home computer, de QL, niet aan de verwachtingen heeft voldaan. Produktiemoeilijk- heden en technische problemen hebben ervoor gezorgd dat er tot dusver slechts 60.000 QL's zijn af gezet, ruwweg de helft van de ver wachte verkoop. Sir Clive Sinclair hoopt nu op goede verkoopresultaten van een andere uitvinding van zijn hand, een zak-tv met een revolutionair plat scherm. DEN HAAG (ANP) - De invoering van het nieuwe acceptgiro-formu lier, waarmee op 1 oktober wordt begonnen, heeft vooral gevolgen voor het bedrijfsleven dat van deze incasseringsmogelijkheid gebruik maakt. De Nederlandse Vereni ging van Computergebruikers (Comge) schat dat met de omscha keling een totaalbedrag aan inves teringen van rond de honderd mil joen gulden zal zijn gemoeid. De huidige stortings/acceptgiro- kaart moet binnen 14 maanden zijn veranderd van het smalle harde ponskaartje in een groot slap vel van 21 bij 29,7 centimeter, het zoge noemde A4-formaat. Het nieuwe formulier heeft geen ponsgaatjes maar is voor computers optisch leesbaar, net als de nieuwe girobe taalkaarten. De omschakeling was nodig om dat Nederland bijna het enige land is dat nog op grote schaal met Nieuwe girokaart noopt bedrijven tot investeringen ponskaarten werkt. De grote leve ranciers van computerapparatuur voor ponskaarten hadden aange kondigd over enkele jaren het on derhoud van de systémen te zullen beëindigen, waardoor het Neder landse bedrijfsleven wel gedwon gen was tot omschakeling. Volgens Comge is het voornaam ste probleem bij de overgang het drukken van de optische leesbare regel. De regel moet van zeer goede en constante kwaliteit zijn. De ap paratuur, die dat moet doen, moet van zeer hoge kwaliteit zijn en is dus kostbaar. De financiële instel lingen (giro en bank) zijn de eerst betrokkenen by de omschakeling. Jaarlijks worden in Nederland honderden miljoenen stortings/ac- ceptgirokaarten gebruikt. Tot de grootste gebruikers behoren de openbare nutsbedrijven (water, energie), de overheid, postorderbe drijven en uitgevers van kranten en tijdschriften. Daarnaast is de ac cept-girokaart ook populair bij wo ningbouwcorporaties en andere or ganisaties, zoals sportverenigin gen, voor het innen van contribu ties. De veranderingen die moeten worden doorgevoerd verschillen per bedrijf of instelling. Sommige krijgen blanco acceptgiro's van de postgiro of bank die ze vervolgens met gegevens uit de eigen compu ter invullen en naar de klant of contribuant toesturen. Andere on dernemingen en organisaties ma ken voor dit werk gebruik van ge specialiseerde servicebureaus.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9