Bezwaren bewoners tegen parkeerterrein op veld Leidse Hout BAANVAK Gemeente verdeelt bezuinigingen PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 29 MEI 1985 LEIDEN - De gemeente is volop bezig met een bezuinigingsopera tie van twee miljoen gulden, 'waar bij zeer pijnlijke afwegingen zullen moeten plaatsvinden'. Dit geld is nodig om een toekomstig tekort van een miljoen te dekken. Boven dien willen burgemeester en wet houders een miljoen uitgeven aan al eerder aangekondigd 'nieuw be leid': vijf ton voor kinderopvang en peuterspeelzalen, een kwart mil joen voor lastenverlichting voor de minima en de rest voor een aantal kleinere posten. B en W schrijven dit in een brief aan leden van de gemeenteraad en vrijwel alle geledingen van het ambtenarenkorps. Het college heeft al uitgesproken dat algemene lastenverzwaringen voor de bur gers uit den boze zijn. Zo mogen de reinigingsrechten niet omhoog. Wethouders en burgemeester moeten twee miljoen inleveren Wel is de ambtenaren toegestaan voorstellen te doen om burgers meer te laten betalen voor gemeen telijke diensten waar de Leidenaar zelf wat aan heeft, een verscher ping van het zogenaamde 'profijt beginsel'. "De burgers kunnen dan zelf afwegen of zij van gemeentelij ke diensten gebruik willen maken of niet", aldus B en W. De bezuinigingen zijn per wet houdersportefeuille al verdeeld. Peters (ruimtelijke ordening, open baar vervoer, en verkeer) moet 452.000 gulden inleveren, op een budget van 35,5 miljoen gulden. Hij ziet er 40.000 gulden van terug in zijn fietsenstallingsfonds. Kuijers (maatschappelijke aan gelegenheden, welzijn en cultuur) mag 440.000 gulden minder beste den, op een bedrag van ruim 31,5 miljoen. Via de steun aan de mini ma hoi T .piHc#» Studiefonds (250.000 gulden), de public rela tions van de Schouwburg (25.000), meer voorlichting bij de sociale dienst (25.000) en meer subsidie voor de amateuristische, kunst (25.000) komt er echter toch 325.000 gulden bij hem terug. Het best 'scoort' wethouder Van Dongen (onderwijs, samenlevings opbouw en emancipatie). Zij moet ruim 325.000 gulden besparen (op in totaal 23 5 milinon). maar incas seert dank zij het nieuwe beleid 620.000 gulden, bijna drie ton winst. Een half miljoen krijg zij voor de kinderopvang, 40.000 gul den voor het anti-discriminatie- punt, 30.000 voor Engelse lessen voor volwassenen, 25.000 in het fonds migranten en even veel in het fonds emancipatie-activiteiten. Tesselaar (volkshuisvesting en sport) levert op een budget van 11.2 miljoen 155.500 gulden in. Hiervan ziet hij 40.000 gulden terug in een fonds voor knelpunten bij speciale huisvestingsproblemen. Inleveren luidt voorts het parool voor Fase (economische, perso neels- en bouwzaken) die op 20,1 miljoen 280.000 gulden minder mag uitgeven, zonder dat zij van het nieuwe beleid kan profiteren. Bordewijk (financiën en organi satie) kan fluiten naar 268.500 gul den op een budget van 19,3 mil joen. Burgemeester Goekoop ten slotte mag 77.000 gulden minder uitgeven op een totaal van 5,5 mil joen. Beide heren zien van het nieuw beleid geen cent terug in hun portefeuille. De brief van B en W en de aanzet voor de bezuinigingsronde komen morgenavond aan bod in de raads- Sr financiën. LEIDEN - De Morspoortbrug is sinds gisteren voor alle verkeer af gesloten. Dat betekent omrijden voor auto's. Fietsers en voetgangers daarentegen kunnen gebruikma ken van een noodbrug die tussen Morsspoort en Morsweg is aange legd, zoals op deze foto is te zien. Verwacht wordt dat de afslui ting tot half december zal duren. De Morspoortbrug wordt aan een grondige opknapbeurt onderwor pen. De brug wordt vrijwel geheel Brug afgesloten bij Morspoort vernieuwd en ook weer van de bovenbouw die vorig jaar werd verwijderd in verband met instortingsgevaar. Ook de onder bouw wordt grondig aangepakt. Al een aantal jaren geleden werd vastgesteld dat de Morspoortbrug in zeer slechte staat verkeert. Met name de houten funderingspalen vertonen ernstige gebreken. Slechts met tijdelijke voorzieningen kon de brug nog een tijd bruikbaar wor den gehouden. De Morspoortbrug, een be schermd monument, dateert van 1611. Sindsdien is de brug herhaal delijk vernieuwd en, in 1927, werd hij verbreed. De laatste restauratie werd in 1968 uitgevoerd. (foto Holvast) LEIDEN - Een aantal bewo ners van de Houtlaan en Antonie Duycklaan heeft bezwaar tegen de aanleg van een parkeerterrein, op het voormalige sportveld van de korfbalvereniging Pernix, in het sportpark Leidse Hout. Het aan te leggen parkeerterrein, voor circa tachtig auto's, moet vol gens de gemeente een oplossing bieden voor het parkeerprobleem in de Raadsherenbuurt tijdens sportfestiviteiten. Het ligt tevens in de bedoeling aan de Houtlaan een in- en uitrit te maken zodat de ingang en de verkeersdrukte aan de Antonie Duycklaan komen te vervallen. Eén en ander is vastge legd in het nieuwe ontwerp-be- stemmingsplan voor de Raadshe renbuurt. De bezwaarden menen dat het sportpark en de Leidse Hout sa men één groen geheel vormen in het noordelijk deel van Leiden en dat dit niet mag, en niet behoeft te worden aan6etast. Volgens hen is Leiden al een gemeente met het minste groen per inwoner. Men noemt het onrechtvaardig dat en kele bewoners van de wijk tachtig Duivensport Wedvluchten uit Soissons. De Reisduif. 1,2,5 W. Kop; 3,6, 10 N. de Groot en zn4 S. van Hoven; 7 G. van Stein; 8 G. Jong bloed; 9 P. Mooten. De Rijnklievers. 1,4, 5 H. Sla- dek; 2, 8 P. v.d. Wal; 3,10 J. Kok; 6 A. Honders; 7 J. v.d. Wal; 9 P. Juffermans. LPC. 1,2,3,4 J. Staffeleu; 5 F. Gijsman; 6. 7, 8, 9 K. v.d. Horst; 10 S. v.d. Meyden. Het Oosten. 1 C. v.d. Berg; 2,10 P. van Duyl; 3, 6 G. Hendrikse; 4 J. Smit; 5, 7 R. v.d. Nieuwendijk; 8 T. de Groot; 9 T. van As en zn. De Blauwkras. 1 comb. v.d. Blom; 2 R. Verhoogt; 3,4,6 A. v.d. Holst; 5 C. v.d. Nieuwendijk; 7 H. Koome; 8 R. v.d. Geer; 9,10 comb. De Mooy. P.V. Leiderdorp. 1-8 F. van Heusden; 2. P. Sloos; 3. J. Knij- nenburg; 4-5. Comb. B en G; 6. W. de Rooden; 7-9. D. van Seggelen; 10. Comb. Reijka. Schrijfavond De Leidse werkgroep van Am nesty International houdt don derdag een schrijfavond in het gebouw van de Leidse Studenten Ekklesia, Rapenburg 100. Op het programma staan brieven voor de vrijlating van een Turkse so cioloog (gevangen wegens "het beledigen van de Turkse staat in het buitenland") en voor een Vietnamese dichter die al zes jaar zonder aanklacht en proces wordt vastgehouden. Ook kun nen er brieven geschreven wor den aan de ambassadeur van Haïti in Den Haag, met het ver zoek tot vrijlating van alle gewe tensgevangenen op dit eiland. De schrijfavond begint om acht uur. Fancy fair De openbare basisschool de Burggraaf aan de Oppenheim- straat houdt vrijdagmiddag van vier tot zeven uur de jaarlijkse fancy fair, met rad van avon tuur, grabbelton, een eet- en drinkkraam, een informatie- stand en verkoop van tweede hands boeken, speelgoed en met de hand gemaakte artikelen. Imkeren J.J. Brökling uit Ridderkerk houdt vrijdagavond een lezing over biologisch-dynamisch imke ren. Hij doet dat op uitnodiging van de imkersvereniging Leiden e.o. Bröokling zal vertellen over de imkerskalender van Maria Thun en de invloed van het ge sternte op de bijenvolken. Hij is lid van een werkgroep van de Ne derlandse Vereniging tot Bevor dering der Biologisch Dnamische Landbouwmethoden. De bijeen komst wordt gehouden in wijk centrum Zijlkwartier aan de v.d. Marckstraat 19 in Leiderdorp; aanvang acht uur. Platenbeurs In het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare wordt zaterdag een ruilbeurs voor grammofoon platen gehouden. Liefhebbers van blues, country, rock 'n roll, beat, new wave enz. kunnen daar van tien tot vijf uur terecht voor platen die gewoonlijk niet meer in de handel zijn. Schoolkorfbal Op het sportveldencomplex aan de Montgomerystraat wordt zaterdag een schoolkorfbaltoer- nooi gehouden voor zowel het la ger als het voortgezet onderwijs. De wedstrijden beginnen om ne gen uur. Wijkfeest De Stichting Meerburg viert zaterdag voor de veertiende keer haar wijkfeest. Net als vooraf gaande jaren is er weer het rad van avontuur, een rommelmarkt en een kinderoptocht met een drumband, 's Middags zal de Stageband van K&G optreden en aan het einde van de middag zal de boerenblaaskapel van Matilo spelen. De acrobatiekgroep Aiuto zorgt 's avonds voor een optre den. Het feest is rond het clubhuis auto's voor hun huis krijgen in plaats van uitzicht op groen en sporters. De behoefte aan parkeergelegen heid is volgens de bezwaarden on verzadigbaar. "Op deze manier zul len er nog meer groen en sportvel den in Leiden verdwijnen", vrezen zij. Op het parkeerterrein in de Kikkerpolder is volgens hen vol doende parkeergelegenheid: "De sportliefhebbers hoeven de auto niet naast het sportveld te stallen. Een sportief mens kan toch wel vijf minuten lopen", aldus het inge diende bezwaarschrift. Het gebruik van het sportveld voor het parkeren van auto's zou volgens de omwonenden ook niet nodig zijn als de politie maatrege len zou treffen bij sportevenemen ten. Zij suggereren voorts dat het sportveld op de zuidelijke hoek van de Kagerstraat en de Eymer- spoelaan beter geschikt zou zijn om te worden gedegradeerd tot parkeerterrein. De bezwaarden menen ten slotte dat een uitgang aan de Houtlaan ook uit verkeers- veiligheidsoogpunt verwerpelijk is. Ruit vernield LEIDEN - De politie heeft gister avond een 17-jarige jongen opge pakt die samen met een ander een ruit van een sigarenwinkel aan de Lange Mare heeft vernield. De jon gen was in het bezit van een gela den visharpoen, een luchtdrukpi stool en een dolkmes. Hij weigert zijn naam op te geven en wil ook niet vertellen wat hij met deze voorwerpen wilde doen. De andere jongen wist de benen te nemen. Dader spoorloos Brandstichting uit wraak: eis twee jaar gevangenis DEN HAAG/LEIDEN - De officier van justitie bij de Haagse recht bank heeft twee jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf geëist tegen een 23-jarige Lei denaar die eind november van 1 vorig jaar een molotov-cocktail een wisselwoning aan de Bonaire- straat 35 wierp. De bewoners - man, vrouw en kind - konden ter- nauwernood aan de vuurzee snappen. De Leidenaar, een heroïne-ver- slaafde, was ondanks het bevel van de rechter niet op de zitting ver- schenen. Men had de man, na vier maanden voorarrest, toegestaan zich in een afkickcentrum te laten behandelen. Via het tussenstation 'De Weg' zou hij in de Emiliehoeve worden geplaatst. Na drie uur nam hij uit dat tussenstation de benen. Sindsdien is hij spoorloos. Voor de officier van justitie stom den de feiten in elk geval vast: op een eerdere zitting had de Leide naar toegegeven dat hij de molo tov-cocktail had gegooid. Hij was nijdig op de bewoner (een vriend van hem) van de wisselwoning aan de Bonairestraat. Die vriend wilde zijn geld terug hebben dat hij hem had geleend. Om zijn eis kracht bij te zetten had hij de verdachte Lei denaar geschopt en geslagen. De stoppen sloegen toen bij hem door en vervolgens besloot hij wraak te nemen. Wraak die bijna fataal af liep. Volgens de officier van justi tie kon het kind maar net op tijd uitl de vlammenzee worden gered. De advocaat van de Leidenaar, mr. R. Lever, was zeer kort in zyn| verdediging: "Ik refereer me aan uw uitspraken", was de enige op merking die hij maakte. De recht bank doet 11 juni uitspraak. LEIDEN - De Leidse rechtswin kel dringt er by de gemeente op aan de woningdelersregeling niet met terugwerkende kracht uit te voeren. De regeling, die op 1 juni van kracht wordt, zal in Leiden vermoedelijk pas op 1 september ten uitvoer kunnen worden ge bracht. "Het is onmogelijk en on fatsoenlijk om dan ook nog over de drie voorgaande maanden met te rugwerkende kracht te gaan kor ten. De problemen van de mensen die gekort gaan worden, zouden dan nog groter worden. Als de ge- 'Woningdelers achteraf niet laten inleveren' meente Leiden werkelijk tegen de woningdelersregeling is, zal zij in elk geval geen terugwerkende kracht aan de uitvoering mogen verbinden", aldus de rechtswinkel. Gisteren heeft de Leidse Rechts winkel in samenwerking met de voordeurdelersgroep van Vaoli een open dag gehouden voor het invul len van de woningdelersformulie- -en. Ruim dertig mensen kwamen langs. Vrijdag, 31 mei, wordt op nieuw een open ochtend - van 10.00 tot 13.00 uur - georganiseerd. Rechtswinkeliers en mensen van de voordeurdelersgroep van Vaoli zullen dan wederom helpen bij het invullen van het woningdelersfor- mulier. Brandwonden bij fondue-partijtje LEIDEN - Een 12-jarig meisje liep gisteravond tijdens een fondue partijtje ernstige brandwonden op en is naar het brandwondencen trum in Beverwijk overgebracht. Het meisje wilde de spiritus in de brander bijvullen waardoor er een steekvlam ontstond en zij gewond raakte. In eerste instantie werd het meisje naar het Academisch Zie kenhuis gebracht, maar de brand wonden bleken zodanig dat zij met spoed naar Beverwijk is gebracht. INBRAAK - Een paar sloffen siga retten was de buit van een inbraak gisteren in een benzinestation aan de Willem de Zwygerlaan. Een per soneelslid betrapte een inbreker, maar kon niet voorkomen dat hij vluchtte en ontkwam met een auto waarin een helper zat te wachten. LEIDEN - Geboren: Marian Jeanette dv. J. Leppers en J. Biere; Cassandra dv. H.C.F. Rietbroek en R.T.P. Berg werf; Susan Hilde Elianne dv. W.H.J.C. Dechering en C.F. Tjoo; Floortje dv. E. de Haas en M.A. Timmerije; Cornells Johannes Wilhelmus zv. J.J. Elfering en W.J.H. Lijflanden Mariska Eliza Clazina dv. J.A.J. van der Krogt en T.M.J. Turk; Cornelia Hermina dv. G.J.A. Bezemer en B.C. de Keizer; Benjamin zv. P.J. Mars en M.J. Lots; Patricia Louise dv. W. van Rhijn en M.L.P. van Leeuwen; Maarten Theodoor zv. J.J. Vermeijden en E.A. Rijkhoek; Tatiana Deborah Mi randa dv. W. Beij en I.A.B. Brussee; Nick zv. L. Bremer en M. Rinkema; Vi- kash zv. R. Ramharakh en Anjana Ku- mari; Rayner Charl Leon Armand zv. A.M. Maaijen en H.I. Top; Kelly Bianca dv. R.E.G. Valkenhoff en A.V.M. Alber- sen; Margit dv. J.C. Wagtendonk en G.E.M.A. van Brussel; Dries Arthur Marjan zv. J.H.M. Feyen en I.E.F. Bau- wens; Vincent Robert zv. J.C. van Schravendijk en F. Pape; Pauline Marti- ne dv. C. Pot en M.B.L. Went; Rianne dv. H.T.M. Schuurman en A. Hartevelt; Maikel zv. P. van der Heyden en H. van Leeuwen; Rianne dv. J. Heerikhuisen en H.R Hoek; Anthony Michiel zv. L.C. Haasnoot en S. Weber. LEIDEN - Overleden; M. van der Velden, geb. 9-11-1893. vrl.; H L. van Veelen, geb. 12-5-1915, man; F.M. Ver meer, geb. 3-9-1924, vrl., geh. gew. met B.C. Hooijberg; W. Roelandse, geb. 10-4- 1916, man; I. Luteyn, geb. 7-1-1914, man; M. Smit, geb. 1-12-1970, man; J.M. Kas- teelen, geb. 28-6-1935, man; F. Proce, geb. 2-7-1898, vrl., geh. gew. met H.M. Markusse; M.M. de Keuning, geb. 2-7- 1927, vrl., echtgen. van G.B.T.M. Rooij- akkers; A.M. Fher. geb. 17-10-1902, vrl.; H. Sodenkamp, geb. 29-4-1920, man; R.F. Eijsenring, geb. 18-8-1957, man; C. van der Woerd, geb. 19-4-1899, vrl.; G.H.M. de Waard. geb. 20-7-1984. man; T. Spoormaker, geb. 29-6-1937, man. LEIDEN - Gehuwd: H.J. Pauw en C. Middelbeek; G.M.C. van der Voort en G.J.M. Dessens; J. van der Meij en M. Tolsma; J.J.J, van Hensbergen en C. Ligthart Schenk; R.B.M. Prins en B.M. Newell; H.K.P. van der Reijden en C.H. Brouwer; R. Tegelaar en A.M.J. Nie- vaart; V.P. van Deventer en G. van der Giessen; D.F. Johnson en C.S.M. Sam- wel; W.H. van Uitert en C. Kater; J.M. Aalbers en A. Rietkerk. Omleiding auto's bij Hoge Morsweg LEIDEN - De Hoge Morsweg is morgen ter hoogte van de hoek met de Haagse Schouw afgesloten. Van vijf uur tot twee uur 's nachts zal het autoverkeer in verband met werkzaamheden aan de Hoge Morsweg worden omgeleid. Fiet sers en voetgangers kunnen wel van de weg gebruik bly ven maken. 't Steuntje zoekt groter onderkomen De stichting 't Steuntje in Noord- wijk is op zoek naar een groter onderkomen voor haar milieu project. Bovendien wil de stich ting een beroepskracht toegewe zen krijgen. Beide zaken zijn be langrijk wil het milieuproject in de toekomst kunnen blijven voortbestaan. Medewerkers zijn bang dat anders de animo voor het project in de toekomst zal da len. 't Steunde hoopt dat de ge meente Noordwyk bereid is een groter pand en een beroeps kracht toe te wijzen. Het is de be doeling dat deze zaken aan de or de komen tijdens een gesprek dat 't Steuntje en de gemeente hebben naar aanleiding van het onlangs gepubliceerde jaarver slag van de stichting. Het afgelopen jaar heeft de stichting het milieuproject, waarbij werklozen met behoud van uitkering schillen, oud pa pier en kleding ophalen en door verkopen, maar net draaiende kunnen houden met het beschik bare aantal vrijwilligers. In totaal zijn er vorig jaar wisselend 19 mensen betrokken geweest bij het project, dat gemiddeld aan vijf mensen 'werk' biedt. Een van de oorzaken van de betrekkelijk geringe belangstel ling, is dat het project voor het grootste deel uit 'laag' en vuil werk bestaat. Door de werkloze vrijwilligers ook andere, meer gevarieerde en prettigere werk zaamheden te kunnen bieden, hoopt de stichting het milieupro ject aantrekkelijker te maken. Gerard Franse, een van de me dewerkers van 't Steuntje, legt uit dat dit kan gebeuren als de stichting zich naast het ophalen van schillen, oud papier en kle ding, ook gaat bezighouden met het herstellen van kleding en al lerlei apparaten. Het probleem is echter dat het huidige pand, dat toch al tot de nok toe vol hangt met kleding, daarvoor te klein is. 't Steuntje zal er daarom een tweede pand bij moeten krijgen of een groter pand waar zowel kleding en papier opgeslagen kunnen worden als een werk plaats kan worden ingericht. In het verleden is echter al ge bleken dat het geen eenvoudige zaak is om een geschikt onderko men te vinden. Daarom wil de stichting een beroep doen op de gemeente Noord wijk. Als die een pand kan aanbieden tegen een redelijke huur - en het liefst in of rond het centrum van Noord- wijk-Binnen - zou de stichting wat dit betreft uit de brand zijn. Dat wil nog niet zeggen dat dan meteen alle moeilijkheden van 't Steuntje voorbij zijn. Om de toenemende hoeveelheid werk in goede banen te leiden, zou het volgens Franse en zijn collega's Charles Zonneveld en Peter Bierman, geen slechte zaak zijn als de stichting een beroeps kracht krijgt toegewezen. Dit coördinerende werk wordt nu gedaan door wisselende be stuursleden en medewerkers van de stichting. Als een betaalde kracht dit op zich neemt wordt de voortgang van het werk van de stichting beter gewaarborgd. 't Steuntje heeft in 1984 een verlies geleden van ongeveer 4500 gulden. De medewerkers van het project zijn daar niet on tevreden over. "Het is ongeveer het verlies wat we van tevoren hadden geraamd. Een werkpro ject als dit kan meestal pas na een jaar of drie, vier rendabel zijn". Als de stichting ook andere werkzaamheden onder haar hoe de gaat nemen, zullen de verlie zen de komende jaren waar schijnlijk alleen maar toenemen. Om het verlies niet al te hoog te laten oplopen, wil 't Steuntje de nieuwe activiteiten bekostigen uit de opbrengsten van de be staande werkzaamheden: de ver koop van schillen, oud papier en kleding. Dit kan echter alleen maar als er bijvoorbeeld in meer wijken wordt opgehaald. Franse verklaart dat met het bestaande aantal vrijwilligers waarschijn lijk net zou kunnen. Behalve in Boerenburg en de wijk Calorama in Noord wijk, zou er waarschijn lijk ook 'ophaaldiensten' kunnen worden begonnen in nog één an dere wijk in Noordwijk-Binnen. Medewerkers van 't Steuntje sorteren kleding in het - te kleine - pand van de stichting. "Maar dan is het wel noodzake lijk dat er een betaalde coördina tor komt", aldus Franse. Iedereen heeft talent voor iets Iedereen heeft wel talent voor het een of ander. Deze gedach- tengang ligt ten grondslag aan de 'talentenbank voor vrouwen' die het bureau emancipatie van de gemeente Leiden heeft opge richt. Het is de bedoeling dat vrouwen zich bij deze bank laten inschrijven, waardoor de ge meente kan putten uit een groot bestand van talenten. Meer vrouwen moeten worden betrokken bij bestuurlijke en ad viserende instanties. Een specia le opleiding is niet nodig, maar inzet voor vrouwenzaken wél. Matlhi Baros en Saskia Sombeek 'beheren' de talentenbank: "Voordat vrouwen zich direct voelen afgestoten, omdat ze den ken 'dat kunnen we toch niet, we hebben geen ervaring met verga deringen en dergelijke', willen we benadrukken dat we werkelijk iedereen kunnen ge bruiken. Want ieder individu, maar ook iedere groep kan een beroep doen op de talenten bank". Het is de bedoeling dat ge meente en het bedrijfsleven aan kloppen bij de talentenbank, mochten zij belangstelling heb ben voor een vrouw in een be paalde - onbetaalde - functie. Want de talentenbank is geen va caturebank. Het gaat er alleen om een inventarisatie te krijgen van wat er aan vrouwelijk talent in Leiden en omgeving aanwezig Om een voorbeeld te in de besturen van de Leidse wo ningbouwverenigingen zitten bijna alleen maar mannen. Zegge en schrijve één vrouw heeft een bestuursfunctie. "Terwijl juist vrouwen vaak aan huis gekluis terd zijn. Veel meer dan mannen. Dan moeten zij toch worden be trokken bij alles wat met de wo ning te maken heeft", vinden Matlhi Baros en Saskia Som beek. Maar niet alleen bestuurlijke functies zijn van belang. Ook an dere interesses en kundigheden zijn welkom: vrouwen die cur sussen kunnen begeleiden (naai-, taal- en techniekcursussen), kun stenaressen, vrouwen die actief zijn in de politiek, theater-, caba ret- en muziekgroepen of vrou wen die een bepaald beroep uit oefenen. "Onlangs kregen we een aan vraag binnen voor een feministi sche advocate. En we hebben een fotografe in ons bestand zit ten, die ook vakkundig is op het gebied van het inrichten van een tentoonstelling". De affiche, die vrouwen op roept zich bij de talentenbank aan te melden, is gemaakt door twee vrouwelijke grafici. En on langs vroeg het vrouwenhuis aan Matlhi en Saskia of ze nog een vrouwelijke cabaretgroep wis ten. Maar ook de 'gewone huis vrouw' wordt aangespoord zich bij de talentenbank te laten in schrijven. "Je kunt altijd wel iets", is de filosofie die erachter zit. Denk aan medezeggen schapsraden op scholen, denk aan hobby cursussen. "Vrouwen weten vaak niet dat ze iets kun nen. En mochten ze aarzelen om in een raad of commissie te gaan zitten, omdat ze vergaderen heel eng vinden, dan kunnen we mis schien een cursusje vergader- techniek organiseren". Wie geïnteresseerd is in de ta lentenbank voor vrouwen kan bellen of schrijven naar: Matlhi Baros/Saskia Sombeek, bureau emancipatie, Stadhuisplein 1, Postbus 9100, 2300 PC Leiden, telefoon 071-254214.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4