Verbouwing plotsklaps uitgesteld Sportraad: 'Leiderdorp neemt ons niet serieus' Warmond: geen geld voor onderzoek vervuiling Winkeliers Noord-Hoflandniet akkoord op detailpunten Wassenaar heeft 'leuke' projecten voor werklozen Geen eigen honk voor 'koepeltjes jeugd' 'Cadeaubon' Ondernemers achter 'Mille Fleurs' REGIO LEIDEN WOENSDAG 29 MEI Tien procent Leiderdorpers krijgt binnen half jaar weer aanslag LEIDERDORP - Bij alle Lei- derdorpers rolt dezer dagen de onroerend goed-aanslag in de bus. Een (helaas) doodnormale zaak. Maar niet voor zo'n tien procent van het aantal inwo ners. Zij zullen met de ogen hebben geknipperd bij het zien van die aanslag. Immers, als het goed is hebben ze die belas tingaanslag net betaald: medio november/december vorig jaar kregen ze er die van 1984 name lijk in de bus. En nu een half jaar later alweer de volgende. Is de gemeente niet wat te ijverig geweest? Nee, verklaart een ambtenaar van de betrokken afdeling, en hij legt uit: Normaliter komt de aanslag altijd in deze tijd. Al leen kregen degenen die hier in 1983 zijn komen wonen de aan slag over 1984 een paar maan den later. Technisch zijn ze niet eerder 'in te voeren' in het ge meentelijk bestand. Met als ge volg dat ze binnen een halfjaar met een tweede financiële ader lating worden geconfronteerd. De ambtenaar: "We beseffen wel dat het een aanslag is voor de nieuwkomers. Zeker in een gemeente als Leiderdorp, waar de og-belasting relatief wat ho ger uitvalt. Maar mochten ze er problemen mee hebben, dan kunnen ze hier altijd om raad komen vragen. Zelf zqn we niet bevoegd om een betalingsrege ling te treffen, maar we kennen hier wel de juiste wegen om iets te regelen". Burgemeester Kret: het ergste is voorbij (archieffoto) WARMOND/SASSENHEIM - B en W van Warmond zien geen reden om, net als buurgemeente Sassen- heim, geld opzij te leggen voor een onafhankelijk onderzoek naar de stankoverlast en vervuiling van het oppervlaktewater in beide ge meenten. Grote hoeveelheden vis in vooral Zandsloot en Ringsloot zijn gestor ven en een paar koeien zijn ziek ge worden nadat ze Zandslootwater hadden gedronken. Boosdoener is het Hoogheemraadschap van Rijn land. Volgens een woordvoerder heeft het Sasenheimse gemaal dit jaar een maand later dan normaal (in april) de grote schoonmaak gehouden waarbij vluchtig gereinigd water met veel slib op het oppervlaktewater wordt geloosd. Stank en vissterfte ontstond doordat vlak na deze beurt, nodig om de door vorst geteisterde instal laties lucht te geven, de temperatu ren sterk opliepen en het zuurstof gehalte in de sloten daalde. Sassenheim twijfelt aan dit ver haal en vermoedt dat de overlast onder meer is ontstaan door de ge brekkige capaciteit van de rioolwa terzuiveringsinstallatie aan de Zandsloot. "Er is inmiddels over leg met het Hoogheemraadschap", aldus burgemeester Kret gister avond tijdens de gemeenteraads vergadering, waar 5.000 gulden op zij werd gelegd voor het onder zoek. De burgemeester wees erop dat het ergste voorbij is en er geen ge varen dreigen voor de volksge zondheid. Maar ook benadrukte hij dat "op dit moment van alles is ge constateerd dat er op wijst dat het zo niet langer kan". Warmond kan en wil geen oor deel geven over de capaciteit van de zuiveringsinstallatie, vooral om dat zij is aangesloten op een andere installatie, die van Leiden-noord. Aldus gemeente-secretaris Zoete melk. Persoonlijk kan hij zich wel kan indenken dat Sassenheim zich zorgen maakt. Bij een tocht door het zuid-oostelijke gedeelte van de buurgemeente had hij met neus en ogen de problemen geconstateerd. Ook andere ambtenaren hebben de 'ramp' in de ogen gekeken. Na telefoontjes van verontruste om wonenden hebben zij vorige week honderden dode vissen opgeta keld. VOORSCHOTEN - De verbouwing van het Voorschoten- se winkelcentrum Noord-Hofland, gepland voor vanmid dag, gaat niet door. De winkeliers hebben vannacht beslo ten niet akkoord te gaan met wat zij noemen "detailpunten van de operatie". Hieronder vallen: service-, verhuis- en verplaatsingskosten. Voor eigenaar Delta Lloyd was dit vanmorgen reden om de officiële plechtigheid met de burgemeester en twee wethouders af te zeggen. De onderhandelingen moeten wor den voortgezet in een onspannen sfeer, niet onder druk van een ope- de winkels). Deze overeenstem ming vertaalde zich niet in contrac ten, maar de winkeliers vatten de mondelinge afspraken op als bin dend. Bovendien hadden ze de indruk ning, aldus woordvoerder Van der dat over de eerder genoemde de- Horst. tailpunten ook gemakkelijk over- Evenals de winkeliers durft hij eenstemming zou kunnen worden niet te zeggen wanneer alsnog het bereikt, eventueel né de verbou- startsein kan worden gegeven. En wing »Maar kennelijk zag Delta resoluut wijst hij erop dat vrijdag Lloyd dat anders", aldus winkel wél overeenstemming is bereikt centrumwinkelier R. Achterkamp. de hoofdlijn plaats en ligging WASSENAAR - "Wassenaar stichting Niet-Beroepsmatig Actie- steekt met diverse projecten voor ven. niet-actieven gunstig af bij andere "Verschillende projecten, zoals gemeenten", meende een zichtbaar de klussendienst en het milieupro- tevreden wethouder Van der Wiel- ject, draaien leuk", aldus de wet- van der Flier gisteravond in een houder. Dit succes komt overigens reactie op het jaarverslag van de na een vrij moeizame start van de NBA, waarin de animo laag was en men ook met bestuurlijke proble men te kampen had. Er was ook minder goed nieuws van de NBA in Wassenaar. De wet houder deelde de commissie na melijk mee dat een project voor jonge werklozen op de klippen is gelopen. Het ging hierbij om de bouw van een onderkomen voor de verkennersgroep Van Wassenaar Obdam. Na veel voorbereiding ble ken de-plannen "door allerlei regel tjes en voorschriften van de over- I heid" te duur te worden. Een uit eindelijke begroting kwam op 350.000 gulden. WASSENAAR - De Wassenaarse 'koepeltjesjeugd' kan een eigen honk wel vergeten. Woorden van die strekking sprak wethouder Van der Wiel-Van der Flier gister avond in de commissie welzijn. Volgens de wethouder is er name lijk geen ruimte voor een derde jongerencentrum in Wassenaar. De als 'koepeltjesjeugd' bekend staande groep jongeren is binnen Wassenaar inmiddels een ware probleemgroep aan het worden. Door vandalisme en ander onaan gepast gedrag doen ze regelmatig van zich spreken. Dat is ook de re den waarom zij in de bestaande jongerencentra, Time Oud en Tent, minder gewenst zijn. De gemeente zou op zoek zijn naar een 'honk' voor de groep, waar zij zonder be geleiding kunnen vertoeven. Time-Out en Tent voelen er ech ter niets voor hun accommodaties beschikbaar te stellen. "Er is spra ke geweest van vergaande agressi viteit van die groep ten opzichte van medewerkers van ons jonge rencentrum", aldus de zegsman van een van dé centra, "wij willen ze in elk geval niet hebben". OEGSTGEEST - Vijf enzestig automobilisten krijgen aan het einde van deze week een 'cadeaubon' in de bus omdat zij gistermiddag op de President Ken- nedylaan in Oegstgeest te hard hebben gereden. De snelheid van de overtreders varieerde van 65 tot 85 kilometer per uur. De maximum snelheid op deze weg is vijftig kilo meter per uur. (huurprijzen gn hij geeft een omstreden detail- verhuizen- punt prijs: »De eigenaar zei altijd dat onderhoudskosten voor reke ning van de verhuurder komen. Maar nu willen ze de servicekosten laten stijgen na de aanleg van tochtsluizen. Dat klopt toch niet?" Publiciteit Hij beseft dat de late afzeggingen (B en W zijn vanmorgen gebeld) geen goede publiciteit oplevert voor het winkelcentrum, dat door de verbouwing juist uit de proble men moest komen. "Maar dat ligt niet aan ons", aldus de winkelier. "Wij wilden de verbouwing ge woon laten doorgaan. We hebben er vier jaar voor gevochten en dan is het wel heel hard om het op het laatste moment te laten afketsen". De belangrijkste punten van de 2,5 miljoen gulden kostende ver bouwing: de vleugel langs de Ad miraal de Ruytersingel gaat tegen de vlakte en herrijst tegenover de supermarkt, die op zijn beurt ook weer uitbreidt. Bovendien wordt het centrum, dat veertien winkels blijft tellen, geheel dichtgemaakt en voorzien van tochtsluizen. Ook komen er gladdere vloeren en een parkeerplaats die goed bereikbaar I is vanaf de Admiraal de Ruytersin gel. WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - raadscommissie econo mische aangelegenheden, maatschap pelijke aangelegenheden, volksgezond heid en cultuur, 20 uur. 't Spoortje - Bernardkade, thema-avon Leids Komitee Vrouwen in de Bijstant 19.30 uur. Aniba's muziekkamer - Herenstraat, i treden het swingorkest 'Alby Sir', Vrouwenhuis - Hooigracht, algemem vergadering over het voortbestaan het vrouwenhuis, 20 uur. The Jam - Tweede Binnenvestgrach optreden de band 'Personnel', 22.30 uui Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Népld van Marté Meszaros. 20 en 21.15 i Leidse Vrouwenraad - Caeciliastraat 1| avond Humanistisch Verbond, afd. Le den 'Wat doen humanisten eigenlijk de praktijk?', 20 uur. Voorschoten Dorpskerk - concert Voorschotens Ka merkoor, 20.15 uur. Wassenaar Raadhuis - raadscommissie ruimtelijk ordening, 19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - commissie midden standszaken/economische zaken, DONDERDAG Leiden Clubhuis Ons Eiland - Kortenaerstraa lezing en film over reuma, 10 uui Winkelcentrum Noord-Hofland, rond het middaguur. Mannen verwijderen de ruwe omtrekken van de schut ting die vanmiddag, vlak voor het begin van de verbouwing, zou worden beschilderd door schoolkinderen. "Nooit meer Zoeterwoude ZOETERWOUDE - "Ik kom nooit meer in Zoeterwoude", riep een geëmotioneerde 75-ja- rige Stompwijkse gistermor gen rond tien uur nadat haar auto op de Dorpsstraat van ach ter werd aangereden door een 55-jarige automobilist uit Den Haag. De vrouw had keurig voorrang verleend aan een fiet sende bejaarde en dacht daarna weg te kunnen rijden van haar parkeerplaats. Door de onover- zichtelijke bocht zag zij de wa- gen van de Hagenaar blijkbaar het hoofd. Illegale tuinder VOORSCHOTEN - Tegen een tuinder aan de Boerhaavelaan in Voorschoten is proces-ver baal opgemaakt omdat hij eer illegaal in ons land verblijven de Marokkaan in dienst had. De werknemer woonde in Den Haag en is overgedragen aan d Haagse vreemdelingenpolitie. Vrouw gewond VOORSCHOTEN - Bij ee aanrijding op de hoek van d Leidseweg en de Mozartlaan i: Voorschoten is gistermiddag rond drie uur een 18-jarige vrouw uit Voorburg licht ge wond geraakt. Zij kwam op haar bromfiets uit de richting Leiden en wilde rechtdoor gaan. De 84-jarige Leidse auto mobilist sloeg rechtsaf en ver leende geen voorrang. Ongenoegen over stilzwijgen van gemeente LE Voorschotense bloemenoorlognog niet voorbij VOORSCHOTEN - De Onderne mers Vereniging Voorschoten (OW) steunt bloemenzaak 'Mille Fleurs' in de strijd tegen bloemen en plantenverkoper Mechelse. Ze vindt dat de standplaats van de man (zaterdagmiddag aan het ein de van de Treubstraat, tegenover 'Mille Fleurs') "in strijd is met ves- tigingsregels of eisen". "Er is nooit een vergunning ver leend aan de heer Bol. de vorige ei genaar van deze standplaats", schrijft de vereniging in een brief aan B en W. "De gevestigde bloe men- en plantenhandel 'Mille Fleurs' heeft met hoge lasten te maken en wordt door deze handel wijze zwaar gedupeerd". Sterker nog: de OW vreest dat 'Mille Fleurs' "de deuren moet slui ten wanneer Mechelse, die de standplaats heeft overgenomen met een toezegging van de ge meente, niet snel verdwijnt". Tot slot wijst de Ondernemers Vereni ging er op dat in het centrum al ve le verkooppunten zijn: de week markt, drie bloemenzaken, een bloemenkiosk en een verkooppunt tegenover de gemeenteflat. Volgens een woordvoerder van de gemeente klopt het betoog van de OW op slechts één punt. Me chelse heeft de standplaats inder daad overgenomen met een toezeg ging van wethouder Van Leeuwen. Hij liep hiermee vooruit op de be slissing van B en W om de venter een ontheffing te verlenen op het verbod om waren te verkopen aan de openbare weg. Raadsel B en W gaven deze ontheffing een maand geleden af, ze is een half jaar geldig. Dan wordt, zoals gebruikelijk, de zaak bezien. "De argumenten van de Ondernemers Vereniging zijn dan ook volledig bezijden de waarbeid. Hoe ze aan hun informatie komen is me een volslagen raadsel", aldus de. ge meentelijke woordvoerder. Overigens moet de gemeente raad morgenavond beslissen of B en W de protestbrief die 'Mille Fleurs' eerder deze maand schreef, mogen afhandelen. Dit zou moeten omdat het een AROB-procedure betreft, waarbij "het orgaan dat de bestreden beslissing heeft geno men op het bezwaarschrift moet beslissen". In het bezwaarschrift klaagt de bloemenzaak aan het Treubplein over de boekettenverkoop door Mechelse. Ook zit het de zaak hoog dat in advertenties goedkope bloe men worden aangeboden, met uit sluitend de aanduiding Treub plein. Klanten zouden hierop naar 'Mille Fleurs' trekken, waar ze te horen krijgen dat de bloemenzaak voor dergelijke lage prijzen geen bloemen kan leveren. LEIDERDORP - Wie dit keurige blauwe bordje met witte letters op de Leiderdorpse Persant Snoepweg wil zien, moet zich haasten. De ge meente zal onmiddelijk maatrege len nemen tegen deze 'illegale bor den'. Onbekend is wie verantwoordelijk voor dit professioneel bevestigde bordje is. Misschien wil de dader zich bij ons bekend maken, zodat wellicht te genwicht kan worden geboden aan de bewering van de gemeente "dat Leiderdorp juist een opvallend schone gemeente is, met name op de middenbermen van de in- en uit valswegen. Hier en daar ligt wel wat rommel, maar er zijn geen bij zondere concentraties van vuil- en puinstort". Overigens hangt er, volgens de ge meente in de buurt van dit bordje 'Verboden puin en vuil te storten' nóg een exemplaar dat door reine Leiderdorpers is opgehangen. Dat bord is geel van kleur en spoort aan tot 'het schoonhouden van uw stad'. Ook dat teken aan de wand zal worden verwijderd. (foto Holvast) LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp neemt de Sportraad niet serieus. Dat terwijl deze raad als overkoepelend orgaan en spreekbuis naar de gemeen te toe een duidelijke functie heeft. Tot die conclusie kwam de Sport raad gisteravond in de Muzenhof, waar ze vergaderde. Aanleidingen tot die uitspraak: de gemeente Lei derdorp laat niets van zich horen over zaken, die door de Sportraad schriftelijk worden aangekaart. Ook over het nieuwe subsidiebe leid wordt in alle talen gezwegen. Bovendien heeft men het gevoel "gepasseerd" te zijn door zowel de gemeente als hockeyvereniging Alecto. Is het een gewoonte dat een club, die iets wil hebben, eerst bij de Sportraad aanklopt, Alecto heeft rechtstreeks met de gemeen te onderhandeld. Volgens de Sportraad heeft de gemeente nu min of meer 'spijt be tuigd'. Er komt binnenkort een ge sprek over met wethouder Gehner. Desgevraagd vertelt ze waar vol gens haar de schoen wringt: "Na tuurlijk nemen we de club serieus. Maar we denken over een aantal zaken fundamenteel anders. Kijk, ik vind: als een club met een lek kende dakgoot zit, dan kan ze met een bij ons aankloppen. Daar hoeft de Sportraad toch niet tussen te gaan zitten?" Over de Alecto-kwestie: "Ik heb de Sportraad voorgesteld, maar men wil er niet aan, om met twee verschillende secties te gaan werken. Een voor de buiten- en een voor de binnensport. Nu zijn de binnensporters er in de meerder heid. Stel dat we de Sportraad ad vies hadden gevraagd over het kunstgrasveld: dan hadden die binnensporters dat veld vast niet gewild. Zo'n advies had ik in dit Lezing De Historische Vereniging Oud Wassenaar houdt morgen een le zing over het landgoed Backers- hagen. Sprekers zijn onder andere E. Janson, R. van Lit en J. Poort jr. De lezing wordt gehouden in het gebouw van de Nederlandse Pro testanten Bond aan de Lange Kerkdam. Aanvang kwart over acht. Volksdansen Volksdansorkest 'Sultan' bege leidt aanstaande vrijdag de volks- dansinstuif in de Leiderdorpse Muzenhof. Er wordt gedanst van kwart over acht tot twaalf uur. Het geheel staat onder leiding van Ellen Dekker, Ella Schinkel en Joke Scholma. Toegang vijf gulden. Volksdansliefhebbers, maar ook luisteraars zijn van har te welkom. geval aan een sectie buitensport willen vragen. Maar we gaan nu verder overleggen waar precies on ze meningen verschillen". Schandaal Ondanks alle ongenoegen mis gunt de Sportraad Alecto het ko mende kunstgrasveld allerminst. Sterker nog, aldus voorzitter Van der Vlies gisteravond: "Het is jam mer dat het zo gegaan is. Alecto had er veel beter gedaan om ons in te schakelen. Het is toch een schandaal dat de hockeyclub nu 4V2 van de benodigde 6V2 ton voor het kunstgrasveld zelf op tafel moet leggen. De gemeente meet met twee maten. Immers, voetbal vereniging RCL heeft destijds toch ook twee velden gratis en voor niets gekregen". Van der Vlies suggereerde dat,, als de Sportraad voor Alecto had kunnen bemiddelen, de eigen bij drage van de club aanzienlijk lager zou zijn uitgevallen. Korte metten maakte de Sport raad-voorzitter gisteravond met de stelling dat dit overkoepelend or gaan niets voor Alecto had willen doen, omdat zij zelf de komst van een sporthal veel belangrijker vindt. "Die afweging is nu hele maal niet aktueel. Die hebben we dus helemaal niet hoeven te ma ken". Chili-manifestatie in Leiderdorp LEIDERDORP - 'Solidariteit met de jongeren in Chili'. Onder dat motto houdt de Leiderdorpse Chili-groep komende zaterdag een manifestatie bij winkelcentrum 'Winkelhof. Hoogtepunt is een optreden van 30 per cussie-spelers onder leiding van Erk Willemsen. Dat optreden vindt rond half twee plaats, terwijl de manifestatie zelf van een tot vijf wordt gehou den. Een groep jongeren zal, onder leiding van Jacqueline de Jong, in die tijd een groot doek beschilderen. De groep is geïnspireerd door de beken de Chileense schildersbrigade. Verder staat een optreden van balletschool Margriet de Jong op hel programma. Aanleiding van de manifestatie is het gegeven dat het Chili- comité Nederland 1985 heeft uitgeroepen tot jaar waarin de jongeren centraal staan. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk Leiderdorpse jon geren bij het gebeuren worden betrokken. Ze kunnen zich zaterdag bi; 'Winkelhof melden, ook voor de Chili-avond die op 14 september in 'de Sjelter' wordt gehouden. LEIDSCH O. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, lingen ma.-vrij. NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18 00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 131.40 65.70 89.30 22.10 30.- ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per half jaar. aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers f 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11. 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad. J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2