Bonden stoppen staking in bouw GEZELLIG ETtNTJt VOOR 4. BETALEN VOOR 3 mA Wi 1 mL Kissinger schept duidelijkheid AC RESTAURANTS 'Principe-akkoord' over atv Volksraadpleging over raketten in september Turk vast: complot tegen paus vermoed Luchtverkeer op Schiphol weer normaal 1^1 LEKKER EN VOORDELIG UIT Twee doden na botsing zweef vliegtuigen SCHOO IN INDONESIË i >r~ 1èfc-wL h. AM 'Niks mysteries rond onderzoek Star Wars' DINSDAG 28 MEI 1985 IWOERDEN (ANP/GPD) - De bouwbonden FNV en CNV hebben vandaag hun leden [gevraagd de ruim drie weken durende stakingen in de bouw op te schorten. Werkgevers I en bonden bereikten gisteren in beginsel een akkoord over een nieuwe cao, waaronder 1250.000 bouwvakkers vallen. UTRECHT (ANP) - Het Komitee Kruisraketten Nee (KKN) zal in sa menwerking met een groot aantal groepen en organisaties uit de vre desbeweging in de eerste week van september huis aan huis 5,3 mil joen kaarten verspreiden voor een volksraadpleging over de vraag of Nederland wel of niet moet over gaan tot het plaatsen van kruisra ketten. De Nederlandse regering zal daarover in november beslis- Op 26 oktober zal de organisatie het resultaat van het volkspetition nement, vergezeld van handteke ningen, aan de Nederlandse rege ring aanbieden. Dat heeft het KKN zaterdag bekend gemaakt op een actievergadering in Utrecht. Bin nen zes weken nadat iedereen een kaart voor de stemming in de bus heeft gekregen zullen vele duiden- den vrijwilligers de kaarten huis aan huis ophalen. „Het wordt een gigantische klus", aldus woord voerder Else Kuiper van het KKN, „alleen voor een plaats als Zeist zijn al 2.500 mensuren nodig om al les op te halen". De 570 platforms die aan de actie meewerken, zoe ken volgens het KKN nog naarstig naar vrijwilligers om het petition nement mogelijk te maken. Ook financieel wordt de volks stemming een grote inspanning. Else Kuiper schat de kosten op on geveer een miljoen gulden. Dat geld zal door middel van i lingsacties en door de verkoop van bijvoorbeeld buttons bijeen wor den gebracht. Iedereen die zijn mening kan en wil geven mag aan het volkspeti tionnement meedoen, zo heeft de organisatie besloten. Er wordt geen leeftijdsgrens gesteld, „Maar we richten ons natuurlijk niet op kleine kinderen en zullen geen ac tie voeren op lagere scholen", al dus Else Kuiper. De namen en adressen van de deelnemers zullen nergens worden vastgelegd. Wel zal het KKN, behalve handtekenin gen, ook namen en woonplaatsen aan de regering aanbieden, omdat dit nodig is om de echtheid van de handtekeningen te kunnen aanto nen. De regering zal het materiaal echter vernietigen, zodat de anoni miteit van de stemmers gewaar borgd is. Het KKN is nog bezig met het sa menstellen van een comité van aanbeveling voor het volkspeti tionnement. Het staat nog niet vast wie daarin zitting zullen nemen; wel werd zaterdag bekend dat oud- FNV bestuurder C. Commandeur voorzitter van het comité wordt. Commandeur was in het hoofdbe stuur van de FNV onder meer be last met vredesvraagstukken. Be halve het landelijke comité zullen ook plaatselijke aanbevelingscom- worden samengesteld. Er zijn nog geen concrete afspra ken gemaakt over verdere verkor ting van de werktijd. Tot eind 1986 zal door het niet uitbetalen van de prijscompensatie 2,5 procent ruim te worden opgebouwd. Over de in vulling van deze ruimte, die moet leiden tot herverdeling van arbeid, moeten werkgevers en bonden ui terlijk oktober 1986 afspraken heb ben gemaakt. De Bouw- en Houtbond FNV be- I schouwt deze afspraak „nadrukke- lijk" als het in beginsel bereiken i de gemiddeld 37-urige werk- week en het openhouden van de I weg naar 36 uur, die bij de volgen cao-onderhandelingen aan bod zal komen.De bondsraad, het „par lement" van de bond, komt mor gen bijeen om een besluit te nemen >r het principe-akkoord en over j de definitieve beëindiging van de staking, waaraan uiteindelijk zo'n tienduizend bouwvakkers deelna- men. De bondsraad van de CNV- r bónd vergadert ook morgen. In het akkoord is verder vastge legd dat het vakantiegeld en de uit kering bij vorstverlet worden afge stemd op het werkelijk verdiende loon, dat de vut-leeftijd omlaag gaat en dat het ziektegeld tot hon derd en de wao-uitkering tot tach tig procent worden aangevuld in ruil voor een verhoging van de ziektewetpremie van 0,25 procent. De verlaging van de vut-leeftijd le vert volgens de bonden voor 1300 mensen ruimte voor een baan in de bouw op. Verlofdagen Werkgevers en vakbonden zijn ook tot een akkoord gekomen over de 5 procent arbeidstijdverkorting die in de vorige cao al was afge sproken. Dat gebeurt tot 1 mei vol gend jaar met 7 collectieve verlof dagen (23 en 24 december, 2 en 3 januari, 10 en 11 februari en 28 maart). Voorts zullen vijf dagen in onderling overleg per onderne ming worden vastgesteld. In de pe riode tussen 1 mei en 31 december volgend jaar zullen 5 collectieve verlofdagen gelden (1 en 2 mei, 22, 23 en 24 december), alsmede drie dagen per onderneming. ROERMOND (GPD/Rtr.) - De Ko ninklijke Marechaussee blijkt op de dag van het pausbezoek aan Limburg, 14 mei, een 25-jarige man te hebben aangehouden d^e een schietklaar pistool op zak had. De man was dezelfde dag per trein bij Venlo de provincie binnengeko men. Onder leiding van het Open baar Ministerie in Roermond wordt nu uitgezocht welke bedoe lingen de man heeft gehad. Er wordt in de eerste plaats gedacht aan de mogelijkheid van een sa menzwering met het doel een aan slag op de paus te plegen. De man zegt van Turkse nationaliteit te zijn. De enige aanwijzing voor een mogelijk complot is het wapen dat de man bij zich droeg. Het is van dezelfde makelij en van hetzelfde kaliber (FN-Browning 9 millime ter) als waarmee de Turk Mehmet Ali Agca in Rome in 1981 een aan slag op de paus uitvoerde. Nader onderzoek bracht aan het licht dat het wapen van de man uit dezelfde bron afkomstig is als dat waarmee Agca vier jaar geleden op de paus schoot. In kringen van politie en veilig heidsdiensten is het bekend dat er bij elke reis van de paus wel een of andere samenzwering op touw wordt gezet om een aanslag op de paus te plegen. De openbare aan klager in het proces tegen vijf Tur ken en drie Bulgaren in Rome, die worden verdacht van betrokken heid bij de aanslag op de paus in 1981, heeft de rechtbank gisteren gevraagd enkele Turken die elders in Europa vastzitten, als getuige te mogen horen. Daarbij werd ook de Turk genoemd die in Venlo werd aangehouden. De man werd op 14 mei bij een routinecontrole aangehouden in de Ambassadeur van Suriname terug PARAMARIBO/DEN HAAG (ANP) - De Surinaamse ambassa deur in ons land, mr. Henk Heid- weiler, is zondag teruggegaan naar Suriname. Hij was eerder, samen met de tweede man op de ambassa de, mr. Van Bochove, door zijn re gering met onmiddellijke ingang teruggeroepen. De maatregel houdt verband met een reorganisa tie van de Surinaamse dienst in het kader van bezuinigingen. De reorganisatie werd zaterdag in Paramaribo aangekondigd door de Surinaamse premier Wim Udenhout in zijn fünctie van mi nister van buitenlandse zaken. De ambassade in Den Haag zal voor onbepaalde tijd worden geleid door een nog aan te wijzen zaakge lastigde, zei Udenhout. Een andere ambassadeur die wordt teruggeroepen is mr. Half- huid in Brazilië. Hij zal vermoede lijk worden opgevolgd door de oud-premier, tevens oud-minister van buitenlandse zaken Errol Ali- bux. De huidige de financiële si tuatie van Suriname, en meer in het bijzonder de deviezenpositie, heeft een voorname rol gespeeld bij het besluit om de buitenlandse dienst te reorganiseren. Udenhout zei over de Nederlandse post: „Wij vonden het niet langer ge rechtvaardigd de post in Den Haag in het licht van onze deviezenpro- blematiek zeker met het uitblijven van een duidelijke reactie van Ne derland met betrekking tot de be waking van de herstelbetalingen aan Suriname, de post te rechtvaardigen". trein waarmee hij vanuit West- Duitsland Nederland wilde bin- nenreizen. De grensbewakers van de Koninklijke Marechaussee kre gen argwaan omdat zijn paspoort sporen van vervalsing vertoonde. Een wat intensiever onderzoek van de man en zijn bagage bracht niet alleen het geladen pistool boven water, maar ook nog een tweede vervalst paspoort, een blanco pas poort, wat blanco huwelijksboek jes en materiaal om droogstempels - in veel landen irrgebruik bij het opmaken van identiteitspapieren na te maken. Voor de reis naar Nederland heeft hij geen ander motief opgege ven dan dat hij een verblijf in Frankrijk moe was. Op weg naar zijn eigen vaderland zou hij in de Bondsrepubliek van gedachten zijn veranderd en naar Den Haag hebben willen gaan. Contactadres sen heeft hij daar niet kunnen op geven. Bij zijn aanhouding had hij nauwelijks nog geld op zak. Officier van justitie mr. L. van der Laan in Roermond wil voorlo pig weinig horen van een aanslag op de paus. „Dat is puur specula tie. Enige concrete aanwijzing daarvoor zou het verband kunnen zijn dat tussen dit gevonden wapen en het door Agca gehanteerde wa pen gelegd kan worden. Dat staat ook centraal in het onderzoek", zegt hij. De officier had de zaak overigens liever nog enige tijd ge heim gehouden „om in alle rust te kunnen nagaan of er inderdaad sprake zou kunnen zijn van een aanslagpoging. De Turk is inmiddels van de ka zerne van de Koninklijke Mare chaussee in Venlo overgebracht naar het huis van bewaring in Roermond. Er zijn daar geen spe ciale bewakingsmaatregelen ge troffen. De FN V-bond viert het principe akkoord als een overwinning. „De bouww'erkgevers zijn gedwongen ons tegemoet te komen op prak tisch alle punten", aldus een giste ren uitgegeven bulletin. De vrijdag gekozen voorzitter J. Schuller zei wel dat hij nog een 'pittig gesprek' gaat voeren met de CNV-collega's over het bereiken van een betere samenwerking. De CNV'ers hadden de kortere werktijd minder hoog op hun ei- senlijst staan en wekten ergernis door hun poging een cao-akkoord te sluiten zonder deelname van de FNV-bond. De werkgevers weiger den dat echter en werden door de rechter in het gelijk gesteld. De Hout- en Bouwbond CNV sloot zich pas na die uitspraak bij de ac ties aan. SCHIPHOL (GPD) - Het luchtver keer op Schiphol verloopt weer normaal. Nadat de luchthaven vrij dag de hele dag had stilgelegen vanwege een actie van de luchtver keersleiders, kon het vliegverkeer zaterdag weer op gang komen. De verkeerleiders gingen weer aan de slag nadat de president van de Haarlemse rechtbank, mr. H.F. van den Haak, had bepaald dat hun ac ties onmiddellijk moesten worden beëindigd. Vertragingen in het luchtverkeer werden in de loop van zaterdag al weggewerkt. Eerste en Tweede Pinksterdag konden alle vliegtui gen op tijd binnenkomen en ver trekken. "Alles verloopt weer soeT pel", aldus een woordvoerder van Schiphol gisteravond. De president van de Haarlemse rechtbank stelde in zijn vonnis de Staat der Nederlanden vrijwel vol ledig in het gelijk. Hij beval het Gilde van luchtverkeersleiders om zijn leden met onmiddellijke in gang op te roepen hun actie voor een hoger salaris te stoppen. Dit op straffe van één miljoen gulden voor het Gilde en tienduizend gul den voor de verkeersleiders voor iedere actiedag. De eis tegen de CMHA, de bond waarbij het Gilde is aangesloten, werd afgewezen. Officieel meldden de verkeerslei ders zich vrijdag massaal ziek. Vol gens mr. Van den Haak waren de ziekmeldingen echter wel degelijk een actievorm. Hij achtte het niet aannemelijk dat een relatief groot aantal verkeersleiders tegelijker tijd ziek wordt, terwijl daar geen oorzaken zoals bijvoorbeeld vergif tiging een rol spelen. Bovendien vond mr. Van den Haak dat er een duidelijke oneven redigheid bestond tussen doel en middel, omdat de acties miljoenen guldens schade opleverden. Uit eindelijk wordt de schade voor Schiphol op 800.000 gulden ge schat, die voor de KLM op vijftien miljoen gulden. Overvolle stranden en parkeerterreinen, zoals hier bij Hoek van Holland. Rij aan rij bakken in de zon. Dat was afgelopen weekeinde het beeld aan de Nederlandse kust. Tijdens de pinksterdagen hebben 750.000 buitenlandse toeristen ons land bezocht, voornamelijk Duitsers en in mindere mate Engelsen, Fransen, Belgen en Denen. Samen met de 700.000 toeristen die tijdens het Hemelvaartweekeinde de grens overtrokken, compenseerden zij ruimschoots het iets teleurstellende aantal van ruim 500.000 toeristen dat tijdens de (vroege) paasdagen naar Nederland kwam. Ook de bollenvelden, die hun aantrekkingskracht grotendeels al hebben verloren, werden toch nog goed bezocht. De Keukenhof registreerde een bezoekersaantal van bijna 30.000. De andere attractiepunten in Nederland en de musea werden minder goed bezocht, aldus een woordvoerder van het Nederlands Bureau voor Toerisme. Behalve aan de kust was het ook druk in de watersportgebieden, op de Veluwe en in Friesland, waar de fietselfstedentocht werd gereden. De campings zaten over het algemeen vol. De kustplaatsen hadden geen accommodatie meer te bieden, behalve de eersteklashotels. Hetzelfde gold voor Amsterdam, waar zelfs een camping in de buurt geheel was volgeboekt. Alleen in het oosten van het land, net als op de Waddeneilanden, was nog wel voldoende ruimte in hotels en pensions. (foto anp> KOLLUMERLAND (ANP) - Enke le honderden mensen hebben gis teren in de Lauwersmeer geprotes teerd tegen de vestiging van een kruitfabriek in dit natuurgebied. De protestbijeenkomst was geor ganiseerd door het Lauwersmeer- platform. Coördinator Bob Beets noemde de opkomst 'enigszins te leurstellend'. De korte termijn waarop de pro testdag uit de grond was gestampt, Protest tegen kruitfabriek in Lauwersmeer was volgens hem mede oorzaak van het geringe aantal demon stranten. Zoals bekend wil de kruitfabriek Muiden Chemie bv een nieuwe vestiging in het Lau- wersmeer-gebied bouwen. Deze vestiging zou naast het daar voor genomen militaire oefenterrein moeten komen. Tegen deze plan nen is al een aantal bezwaarschrif ten ingediend, onder anderen door het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening en mi lieuhygiëne en dat van landbouw en visserij. ADVERTENTIE Geldig t/m zoterdog 1 juni Goed idee. lekker uit eten met familie of vrienden. EnAC betaalt mee. Want als u in ons sfeervolle bedieningsrestaurant onderstaand menu voor 4 personen bestelt, hoeft u maar voor 3 personen te betalen. Deze advertentie is dus geld waard. Knip 'm uit, en ga ermee naar AC! Het menu bestaat uit: Kippesoep Malse Hollandse biefstuk met champignons JÊ OC Vanille-ijs met slagtopping Serviesje koffie. Jt P-P- AC Restaurant Leiderdorp, Afslag Hoogmade, Persant Snoepweg, E10/A4 Rotterdam-Amsterdam. Tel. 071 -899302 SCHINVELD (GPD) - Twee inzit tenden van een zweefvliegtuig zijn zaterdagmorgen in de buurt van Schinveld om het leven gekomen, toen hun toestel na een botsing in de lucht met een ander vliegtuig neerstortte. De piloot van het twee de toestel wist zijn machine, hoe wel beschadigd, veilig op de grond te zetten. De slachtoffers zijn de 55- jarige O. Courtens uit Guttecoven en de 14-jarige A. van Stee uit Nuth. De twee slachtoffers, beiden lid van de Eerste Limburgse Zweef- club, waren zaterdagmorgen in hun tweepersoons toestel, een Rhön-Lercher, opgestegen om een oefenvlucht te maken. De jongen uit Nuth was pas onlangs begon nen met zweefvliegen. Zaterdag maakte hij zijn elfde vlucht onder leiding van Courtens, een van de meest ervaren leden van de club. Boven Duits grondgebied, niet ver van het zweefvliegveld, kwa men de twee vliegtuigen in dezelf de thermiek-bel terecht en botsten op ongeveer 450 meter boven de grond tegen elkaar. Van het toestel van Courtens werd een stuk vleu gel afgerukt. Het rolroer was direct kapot. Het vliegtuig raakte in vril le, kwam in een duikvlucht en stortte in een akker neer. De twee inzittenden waren op slag dood. Het vliegtuig van Van Rooy liep door de botsing een groot gat aan de linkervleugel op. De vleugel scheurde wonder boven wonder echter niet af en de piloot slaagde er in het toestel op het vliegveld neer te zetten. Hijzelf, hoewel zwaar geschokt, bleef ongedeerd. Op het vliegveld van Lelystad brachten de twee inzittenden van een zweefvliegtuig het er levend vanaf toen hun toestel zondagmid dag bij de landing gedeeltelijk naast de baan terecht kwam. Het vliegtuig werd geheel vernield. Een vlieger die aan het stunt- vliegen was boven Haarlem en Heemstede, zorgde daar zondag middag voor enige paniek. Meer dan honderd telefoontjes met klachten over de stuntpiloot kwa men bij de politie binnen. De man vloog met een historische Fokker S-ll, die behoort tot het Fokker Four Team. Dit team voert gere geld demonstratievluchten uit bij luchtvaartshows. De politie ver moedt dat de piloot zich niet aan de voorschriften heeft gehouden. VERDRONKEN (Rtr.) - Twee Ne derlandse technici van het aanne mingsconcern Ballast Nedam zijn in Bahrein door verdrinking om het leven gekomen. Het gaat om de 51-jarige W. Graat uit Mijdrecht en de 53-jarige E. Bottger uit Den Haag. De twee Nederlanders zijn afgelopen vrijdag verdronken toen de boot waarmee zij onderzoeks werk verrichtten, aan de westkust van Bahrein bij zware zee omsloeg. Afgelopen zaterdag spoelden hun lichamen op de kust aan. JAKARTA (ANP) - Minister Schoo (ontwikkelingssamenwerking) schudt op deze foto de hand. van president Soeharto van Indonesië, waar de bewindsvrouw op bezoek is. De foto werd genomen in het Binagraha- paleis. Schoo bezoekt het land in haarfunctie van voorzitter van de Inter gouvernementele groep inzake Indonesië (IGGI), die zich bezighoudt met hulpverleningsprojecten voor dat land. Premier Lubbers heeft de be- windsvrouw overigens verzocht bij de Indonesische regering om ophelde ring te vragen over de executie van de Indonesische vakbondsleider Mo hammed Munir (58). Deze was lid van de Communistische Partij Indone sië, die na de mislukte couppoging van 1965 werd verboden. Munir werd met tienduizenden anderen gearresteerd en zat zestien jaar gevangen. De terechtstelling is door Jakarta bevestigd. Indonesië heeft steeds tegenover Den Haag volgehouden dat er geen doodvonnissen worden voltrokken. De Nederlandse regering heeft er bij Jakarta voortdurend op aangedrongen de terechtstelling op humanitaire gronden niet uit te voeren, aldus een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken (foto anp) DEN HAAG - „De VS hebben Eu ropa aangeboden deel te nemen aan SDI (het ruimteschild tegen kernwapens red.) Als Europa geen antwoord geeft, moeten we niet blijven aandringen. We gaan dan alleen verder". Henry Kissinger aan het woord in Den Haag. Adem loos luistert de Ridderzaal, volge pakt met binnen- en buitenlandse defensieëxperts (en zij die menen daarvoor te kunnen doorgaan), toe. door Hans Geleijnse De voormalige veiligheidsadvi seur van president Nixon wenst za terdag, aan het slot van de twee daagse Ronde-tafelconferentie over de defensie van Europa, zijn gastheren van de Atlantische Com missie niet teleur te stellen. Zijn betoog van een half uur komt wel iswaar grotendeels neer op een herhaling van eigen zetten (zelfs voor 30.000 gulden per lezing valt daar niet aan te ontkomen), maar enkele ballonnen doorprikken in een land waar heel wat afgedebat- teerd wordt over kernbewapening en ruimtedefensie kan blijkbaar geen kwaad. Achter hun tafeltjes, met de vin gers al nerveus bij de knop van de microfoon, verkneukelen de Ne derlandse socialisten, liberalen en christen-democraten zich om beur ten. De PvdA'er Van den Bergh kijkt triomfantelijk naar zijn libe rale 'vriend' Blaauw, wanneer het orakel van Washington betoogt dat er militair geen noodzaak is tot plaatsing van Pershing 2- en kruis raketten. De VVD heeft in de dis cussie over de plaatsing van kruis raketten in Nederland veelal op een militair antwoord tegen de SS 20 gehamerd. Kissinger: „We hebben raketten genoeg, op onderzeeboten bijvoor beeld, om Russische strategische doelen uit te schakelen. De nieuwe kernwapens in Europa zijn alleen politiek nodig: ze staan er om de Russen duidelijk te maken dat een aanval op Europa zal worden beantwoord met Amerikaanse kernraketten". Retoriek Blaauw op zijn beurt blikt naar Frinking, voorstander van een Eu ropees alternatief voor SDI, wan neer de Amerikaan zijn regering adviseert niet te wachten op treu zelende Europeanen. En de socia listen Van den Bergh en De Vries kunnen vervolgens met enige te vredenheid constateren, dat Kis singer weinig heel laat van de ideeën die in de coalitie en bij mi nister van buitenlandse zaken Van den Broek leven over SDI oftewel Star Wars. „Niet meer dan retoriek en on verstandig", kwalificeert Kissinger de redeneringen die zowel in offi cieel Washington en officieel Den Haag worden gebruikt om aan te tonen dat het nog te vroeg is voor een eindoordeel over SDI en dat over het researchprogramma niet kan worden gediscussieerd aan de Geneefse onderhandelingstafel. In die argumentatie immers komt de eventuele plaatsing van ruimtewapens pas tegen de afslui ting van de onderzoeksfase, over vijf tot tien jaar, aan de orde. Pas dan zouden de VS er met de Sow- jet-Unie over kunnen onderhande len, uiteraard na raadpleging van de Europese bondgenoten over wenselijkheid van zo'n systeem. Kissinger verwijst dergelijke op; vattingen naar de schroothoop'. Niks mysteries rond research, het is volstrekt duidelijk, zegt hij, dat SDI zal uitdraaien op een vorm van raketdefensie in de ruimte, gecom bineerd met offensieve raketten. Daar moet niet geheimzinnig over worden gedaan, het moet inge bracht worden in de onderhande lingen, zodat in Geneve .kan wor den gepraat over een systeem van beperkte verdediging gekoppeld aan een verminderd aantal offen sieve raketten. Dat heeft nog een ander voor deel: de Russen kunnen dan niet blijven roepen dat SDI een schen ding van het anti-raketverdrag (ABM) van begin jaren '70 bete kent. Er moet op basis van zo'n mix van defensie-offensieve raket ten tevens worden gewerkt aan herziening van dat verdrag (dat de beide supermachten slechts een zeer beperkte raketafweer toe staat). Op de helling Het bestaande afschrikkingssys teem van wederzijds verzekerde vernietiging (in het Engels afge kort als MAD) moet, kortom, op de helling. SDI als een beperkt verde digingsconcept is, betoogt Kissin ger, onontkoombaar. Je kunt nu eenmaal niet blijven volhouden dat je je bevolking verdedigt door hen tegelijkertijd kwetsbaar te houden voor een verwoestende kernaanval van de tegenstander. Het lijdt geen twijfel dat Kissin gers woorden nog lang zullen na galmen in het Haagse veiligheids wereldje. Vooral socialisten en li beralen zullen elkaar, dat is zater dag in de plenaire discussie na Kis singers lezing al duidelijk, besto ken met argumenten ontleend aan het betoog van de Amerikaan. Wat dat betreft draagt Nixons voormalige troubleshooter, in een persgesprek na afloop van de con ferentie, nog een aardig steentje bij aan een actueel onderdeel van het doorgaande debat over het kruisra- kettenbesluit van het kabinet-Lub- bers: de telling van Russische SS- 20's. De Amerikanen, zegt Kissin ger, kunnen het aantal SS-20's met een nauwkeurigheid van 80 tot 90 procent "bepalen. De raketten zijn mobiel, dat maakt 100 procent nauwkeurige waarneming vrijwel onmogelijk, legt hij uit.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5