Van den Berg klas >se apart De Boer kleurrijke winnaar zesdaagse 5 0 T Post wil strijd zien Raas beslist nog niet over toekomst Steenvoorden zeker van deelname aan NK in Geulle Mesker afgeserveerd in Parijs 'De benen en banden moeten het doen' Hage tiende in Noorwegen Martens wint klassieker Da Silva en Visentini maken indruk in Giro DINSDAG 28 MEI 1985 SPORT PAGINA 17 Ook districtstitel voor. Jan Siemerink HILLEGOM - Heieen van der Berg van de Boekhorst en Jan Sie merink van de Rijnkanters waren een klasse apart in de tenniskam pioenschappen voor dé districts- jeugd in Hillegom. De kleine Van der Berg uit Noord wijkerhout, met haar jagende spel van fore- en backhand gaf de oppositie nauwe lijks tijd om adem te halen. Zij was de grote winnares op de finaledag op het tennispark Oranje-Nassau. Zij was onaantastbaar in de groep tot en met 14 jaar en ook ongenaak baar in de groep tot en met 16 jaar. Haar zege in de groep tot en met 14 jaar was geen verrassing. In de halve finale had zij teveel pressie voor Fleur Meijer (6-2, 6-2) en in de finale haalde Madelein Damen maar twee spellen meer (6-2,6-4). Fleur Meijer pakte de derde plaats in deze groep door Carola Geer- lings te kloppen (7-5, 6-2). Carola Geerlings kwam er met een vierde plaats eigenlijk het slechtste af. Tegen Madelein Da- men was zij in de halve finale erg dicht bij de winst en bij tenminste een finaleplaats tegen Heieen van der Berg. Madelein Damen won de halve finale met 6-4, 5-7, 6-3. Maar Heieen van der Berg wilde duidelijk meer dan winnen in de groep tot en met 14 jaar. Van Jacqueline Paauw had zy in een toernooi nog niet eerder ge wonnen. Hoe snel dit kleine tennis- machientje, dat haar tegenstand sters nu al 'opeet', vooruitging, bleek wel uit de halve finale die zij tegen Jacqueline Paauw speelde. Het werd twee keer 6-2. In de finale had Irma van Seeters naar het leek de goede taktiek ge vonden om haar in toom te hou den. Hoge ballen naar de backhand en wachten op een kans om met haar eigen gevaarlijke forehand toe te slaan. Tot 4-4 ging de strijd in de eerste set gelijk op, maar Heieen van der Berg bleef jagen, bleef bo ven op de bal spelen. Irma van See ters kon die druk niet weerstaan (6-4, 6-0). Jan Siemerink was in de groep tot en met 16 jaar als nummer één geplaatst, maar niemand zou ver baasd hebben opgekeken als de als 2de geplaatste Thomas Koemans de titel had gepakt in Hillegom. Koemans tenslotte werd in de competitie kampioen in de over gangsklasse B met de Munnik en Jan Siemerink moet met Rijnkan ters het vege lijf nog zien te redden in de overgangsklasse B. Nu ligt dat spelen voor degradatie of kam pioenschap natuurlijk aan het team, maar Koemans kon terug zien op een competitie met winst in het enkelspel en Siemerink heeft het in de competitie veel moeilijker gehad. In Hillegom zette de Rijnsburger iedereen wel even op zijn plaats. Robert van Splunter sputterde in de eerste set van de halve finale nog tegen (7-5) maar kwam er in de tweede set niet meer aan (6-2). De finale werd voor Thomas Koe mans een ontgoocheling. Jan Sie merink was voor Koemans onbe speelbaar. Achter in het veld, aan het net, er viel voor de speler van de Munnik in de finale alleen een incidenteel succesje te behalen waaruit de kijker uiteraard wel kon afleiden dat hij er wel zoals dat heet 'een houtje van kan'. Maar wat Siemerink deed moet de vele kijkers zich toch wel heb ben doen afvragen hoe sterk zijn tegenstanders in de competitie dan wel zyn geweest. Erg sterk, een an dere conclusie is er niet, want Sie merink tenniste in Hillegom zo ge varieerd en zo zeker van zichzelf, dat de finale bijna een demonstra tie werd. Dat sublieme halfvol- leytje ergens in het begin van de tweede set die dé bal 'dood' en bin nen de meter van het net deed neerkomen. Koemans stond erbij en keek ernaar. Siemerink won met 6-1, 6-1. In de strijd om de derde en vier de plaats won Robert van Splun- der van Mark Nagelkerken (7-5, 6-0). De overige resultaten waren: Meisjes t/m 10 jaar: Saskia Paauw - Muriel Kengen (6-0, 6-0), Esther van der Wiel - Harriët Kruis (6-3, 7-6). Finale: Saskia Paauw - Esther van der Wiel (6-1, 6-2). Om de derde en vierde plaats: Muriel Kengen - Harriët Kruis (6-3, 7-6). Meisjes t/m 11 jaar: Miijam Sie merink - Chantal Tullenaer (6-1, 6-0), Cindy Berkhout - Nathalie van der Voort (6-4, 4-6, 6-4). Fi nale: Miijam Siemerink - Nathalie van der Voort (6-1, 6-2). Om de derde en vierde plaats: Chantal Tullenaer - Cindy Berkhout (7-6, 2-6, 2-6). Meisjes t/m 12 jaar: Liesbeth Hooghoudt - Natasha van Schaik (7-6, 6-3), Lisette van der Mey - Francoise Velzel (6-2, 6-1). Fina le: Liesbeth Hooghoudt - Francoi se Velzel (6-4, 3-6, 6-0). Om de derde en vierde plaats: Natasha van Schaik Lisette van der Mey (4-6, 2-6). Jongens t/m 10 jaar: Robert Paul Hartwijk - Sander de Vries (7-5, 7-5), Alexander van den Akker - Ronald Klein (6-1,6-7,2-6). Fina le: Robert Paul Hartwijk - Ronald Klein (6-3, 6-2). Om de derde en vierde plaats: Sander de Vries - Alexander van den Akker (6-2, 6-3). Jongens t/m 11 jaar: Jeroen Vind - Rutger Veldhuysen van Santen (6-2, 6-4), Armando Paolini - Maurice de Lijster (6-3,6-1). Fina le: Jeroen Vink Armando Paolo- ni (6-2,6-4). Om de derde en vier de plaats: Rutger Veldhuysen van Santen Maurice de Lijster (2—6, 2-6). Jongens t/m 12 jaar: Peter Paul Scheerder - Jeroen Vink (3-6, 6-4, 6-0), Patrick de Jong - Vin cent Goedegebeuren (6-4, 6-0). Finale: Peter Paul Scheerder - Pa trick de Jonge (5-7, 3-6). Om de derde en vierde plaats: Jeroen Vink Vincent Goedegebeuren Heieen van der Berg, het kleine tennismachientje. Zij veroverde twee titels bij de jeugddistrictskampioenschappen. (foto Holvast) (3-6, 3-6). Jongens t/m 14 jaar: Kees Jan Schuilenburg - Jan Pieter Hart wijk (6-1, 6-4), Mark Fleischeuer - Martijn Royen (5-7, 6-3, 6-4). Finale: Kees Jan Schuilenburg - Mark Fleischeuer (6-3, 6-4). Om de derde en vierde plaats: Jan Pie ter Hartwijk - Martijn Royen (6-2, 3-6, 6-1). In de inhaalwedstrijden voor de competitie haalde Tean alsnog het kampioenschap binnen in de over gangsklasse B door de resterende twee gemengddubbel spelen tegen Cash in winst om te zetten zonder setverlies. Uitslag tegen Cash zo doende 8-0. Pellikaan had langszij kunnen komen door eveneens twee resterende gemend dubbel spelen in winst om te zetten, maar setverlies konden de Pellikaan- dubbels niet voorkomen. Dat bete kende voor Tean de titel. Zondag speelt Tean thuis tegen Amstelland uit Amstelveen voor de promotie naar de over gangsklasse A. Rijnkanters hand haafde zich in de overgangsklasse B door de resterende vijf dubbel spelen tegen mededegradatiekan didaat Markendaal 2 allemaal te winnen. FRANK BONTE PARIJS - Verhalen over het Ne derlandse toptennis beginnen zo langzamerhand weer even pessi mistisch als eentonig te worden. Niet alleen hebben de beste na tionale vertegenwoordigers dit jaar in het mondiale circuit nog geen enkel aansprekend resul taat geboekt, ook de redenen die daarvoor steevast worden aange voerd verschillen nauwelijks van elkaar. Gebrek aan zelfvertrou wen is wat dat betreft zonder concurrentie favoriet na een ge leverde wanprestatie. Gisteren lag die verklaring voor in de mond bij Marcella Mesker, die tijdens de openingsdag van de Franse titelstrijd in Parijs de twijfelachtige eer genoot als eer ste deelnemer uit het Grand- Wereldbeker voor team VS Slam-toernooi te worden ge mept. In haar ochtendpartij werd de 26-jarige Haagse binnen een uur afgeserveerd door de Ameri kaanse Beth Heir met cijfers die er niet om logen: 6-1, 6-0. Martina Navratilova is de Open Franse tenniskampioenschap pen begonnen, zoals ze een jaar geleden tegen Chris Evert-Lloyd de editie 1984 afsloot: in supe- LEIDEN - Bollenstreek-wielren ner Ton Steenvoorden begint zich als eerstejaars-amateur steeds na drukkelijker te manifesteren. De Noordwijker reikte zondag in het Westlandse Honselersdijk naar een goede tweede plaats tijdens de kampioenschappen van district Zuid Holland 1 en verwierf zich daarmee het recht op deelname aan de nationale kampioenschap pen, over vier weken in het Lim burgse Geulle. Op de door de wind en het war me weer selectieve omloop rond de plaatselijke Veilinghallen, was Steenvoorden een van de animato ren tot het ontstaan van een kop groep van 15 renners. De Noord wijker sprong vervolgens in het ge zelschap van favoriet Henk van Weers uit de groep weg, om in een drachtige samenwerking een be slissende voorsprong te nemen. In de sprint was Ton Steenvoorden vervolgens kansloos tegen de rap pe Van Weers, maar een tweede plaats en het NK-ticket vormden toch een goede beloning voor de moeite. Achter dit tweetal spurtte Du Prie-renner Marcel Duyven- stein naar een vijfde plaats. Swif- ters John de Lange, Gert-Jan Zwaan en Hans Wubben finishten als de respectievelijke nummers 17,19 en 20. Bij de junioren eiste Lissenaar André van Reek de titel voor zich op. De Bollenstreek-coureur won de spurt van een tót zes man uitge dunde kopgroep, met Koen van de Krogt (Swift) op de derde plaats, Erik Stroombergen (B.streek) als. vierde en Rob Augustinus (Swift) als zesde. De rappe Swifter Arie Ravensbergen ging in de massa spurt voor de veteranen te vroeg van kop af aan en moest met een derde plaats genoegen nemen, clubgenoot Henk de Roon werd zesde. Adrie van Diemen was met een vijfde stek de beste Swift-lief- hebber. Martin Schalkers en Aijan Jagt speelden een zaterdag een voor aanstaande rol in een zware ronde van Limburg. Jagt verrichtte het nodige werk in dienst van zijn in de kopgroep rijdende ploeggenoot Peter Harings en kwam uiteinde lijk in het gezelschap van Erik Breukink als achtste over de meet. Martin Schalkers behoorde tot het vijftal overblijvende koplopers, maar zat in de slotkilometers volle dig stuk. De Noordwijker verloor uiteindelijk nog vier minuten op winnaar René Beuker, maar werd desalniettemin nog vijfde. In de etappewedstrijd de ronde van Ne- der-Oostenrijk demonstreerde Schalkers vorige week reeds zijn goede vorm, door mét een ruime minuut achterstand op winnaar Wechselberger als derde te eindi gen. Amateur John Eradus behoor de gisteren in de ronde van Stol wijk tot een twaalftal koplopers. In de spurt zag de Leidenaar zich de NOORDWIJK - Leek de winst van Harry de Boer tijdens de openingsetappe van de internationale tfen^oiaatTdlpnd^tp^f wieleravondzesdaagse (IWAZ) in Leiden nog een bokkesprong van een eenling temidden van de te„ Ljssenaar Dirkjan van Reek favorieten voor de eindzege, gaandeweg werd vorige week duidelijk dat niemand anders dan De kwam in de ronde van Puttershoek Boer zelf de meeste aanpraak op de overwinning maakte. En inderdaad, na de slotetappe van als zesde over de meet. zaterdag in Noordwijk-binnen stond de Hilversummer als eindwinnaar op het podium. Axel Her- mans en de Brit Steve Sefton hadden, de steun van hun sterke ploegen ten spijt, de gewiekste De Boer niet van de donderdagavond door hem veroverde troon kunnen stoten. rieure vorm. Na een vakantie van drie weken gevolgd door een speciale trainingsstage gunde de vroegere Tsjechoslowaakse op het centrecourt van Roland Gar ros de Amerikaanse veterane Pam Teeguarden één game: de eerste. Daarna schroefde de ge boren Tsjechische het tempo dusdanig hoog op, dat haar op treden slechts veertig minuten duurde. „Het ging zo gemakke lijk, het leek wel of ik een flinke borrel op had", lachte Navratilo- Wereldbeker Een dag voor het begin van de Open Franse titelstrijd smaakte Ivan Lendl weer eens het genoe gen John McEnroe te verslaan. Dat gebeurde in de finale van het toernooi om de wereldbeker voor landenteams. De zege van Lendl (7-6, 6-7, 3-6) was echter niet toereikend voor de hoofd prijs. Jimmy Connors won een ware uitputtingsslag van Milos- lav Mecir (6-3, 3-6, 7-5) en Ken Flach en Robert Seguso klopten het Tsjechoslowaakse dubbel Lendl/Smid: 6-3, 7-6. Spanje ein digde als derde, West-Duitsland werd vierde. Clubkampioen De Metselaars uit Den Haag heeft zondag iri Amsterdam voor de achtste maal de nationale clubtitel tennis veroverd. In de finale won de Metselaars met 5-3 van Jaagpad uit Amsterdam. De vorige titelhouder Popeye GS uit Amsterdam werd derde door een overwinning met 5-1 op Pelli kaan Tennis uit Goirle. Eindwinnaar Harry de Boer uit Hilversum, geflankeerd door Stichting Organisatie Sportzaken-voorzitter J an In 't Veld en rond-miss Wesley Post. (foto Holvast) De Wieleravondzesdaagse kreeg daarmee een kleurrijke winnaar, die tijdens de prijsuitreiking door SOS-voorzitter Jan in 't Veld als een "slim mannetje" en "een le vensgenieter" werd betiteld. De 33- jarige De Boer spot dan ook met bepaalde etiquettes van de moder ne wielersport. Trainingsschema's la Moser zijn hem vreemd, terwijl na de koers een stevig glas bier en het pas laat onder de wol kruipen tot zijn gebruikelijke rituelen be- 1980, schreef hij deze criterium reeks op zijn naam, maar toen wel met behulp van een sterke ploeg. Toen De Boer echter donderdag avond in de Haagse Valeriusstraat Axel Hermans in de sprint achter zich wist te houden en daarmee de rode leiderstrui van de oud-Katwij- ker overnam, rook hij zijn kans. Vrijdagavond legde hij op de Haag se Betje Wolfstraat het peloton dan ook zijn wil op, al wist de gevaarlij ke Brit Sefton zich via een late ANNEMASSE (GPD) De Dau- phiné Libéré, een Tour de France in zakformaat, was voor de ploeg van Peter Post zelden meer dan een opwarmingsronde. Een voor bereidingswedstrijd op de Tour, waarin de renners van Post wat hem betreft best mochten sneuve len. Als er weer eens naast de hoofdprijzen was gegrepen, haalde de Amstelvener tegen zijn gewoon te vaak alleen zijn schouders op. Dit jaar echter heeft hij duidelijk andere verwachtingen. „Met name Peter Winnen en Steven Rooks zul len hier meer moeten laten zien KONGSVINGER (ANP/NTB) - Na twee dagen heeft de Franse wiel- renster Jeanine Longo de leiding in een internationale etappekoers in Noorwegen. Longo, die zondag de proloog won, was gisteren eer ste tijdens een rit in lijn. Nederland zegevierde in een ploegentijdrit over ruim dertig kilometer. Nadina Kibardina uit de Sowjet-Unie is op zestien seconden tweede. Beste Nederlandse in de algemene rang schikking is Heieen Hage. Zij is tiende op 59 seconden. De overige klasseringen van de Nederlandse rensters zijn: Conny Meijer 24e op 2.58, Thea van Rijnsoever 32e op 3.27 en Petra de Bruin (49e op 5.56). dan normaal", zei Post voor de pro loog van die etappewedstrijd. De twee renners weten dat hun baas deze koers beschouwt als een serieuze test, nu de Ronde van Spanje voor allebei een falikante mislukkig is geworden. In het ge val van Winnen heeft Post geen en kele twijfel over de ware reden („Hij heeft zich naderhand in Ne derland laten keuren en hij was ziek"), over de minstens even ei genzinnige Rooks twijfelt Post dui delijk wel. Winnen mag dan meer krediet hebben, ook de Noordlimburger kan er echter van verzekerd zijn dat zijn startbewijs voor de Tour de France („Hij gaat mee", zei de Pa- nasonic-voorman gisteren met stel ligheid) verscheurd zal worden wanneer hij nu weer ver onder de maat blijft. Spannende dagen in 's- werelds duurste formatie nu de ploegleider is begonnen met het boetseren van de Tour-equipe. Bert Oosterbosch wist al dat hij uit de boot zou vallen na zijn opga ve in de Ronde van Spanje. Hij kan moeilijk langdurig van huis, krijgt na verloop van tijd vage klachten en wordt ziek. Alleen de garantie dat hij een proloog kan winnen zou voor Post aanleiding zijn om de in woner van Lekkerkerk alsnog op te stellen. Maar die zekerheid kreeg hij in Annemasse niet. „Rooie" Bert kwam in de 4250 me ter korte tijdrit niet verder dan een vijfde plaats, bijna zeven seconden trager dan winnaar Stephen Ro che. „Ik heb zaterdag in de Ronde van Midden-Zeeland 240 kilometer alles moéten geven en gisteren heb ik een hele dag in de auto gezeten, op weg hier naar toe. Dat heeft me geen goed gedaan", gaf hij als ver klaring. „Ik voelde onderweg dat het niet liep". Roche stelde er zijn kandidatuur voor de eindzege van een ronde, die niet meer de allure heeft van enkele jaren terug. Ditmaal komt dat vooral door de afwezigheid van Bernard Hinault en Greg Lemond (Ronde van Italië) en Laurent Fig- non (herstellend van een operatie). Bovendien is ook de winnaar van vorig jaar, de Columbiaan Marin Ramirez, niet van de partij, al heb ben de Columbianen onder aan voering van Pablo Wilches een nieuw blik klimmers opengetrok ken. En verder is er Sean Kelly die met een achillespees-blessure af belde voor de Giro, onheilspellen de berichten de wereld in stuurde dat hij in het gips zou moeten en vervolgens toch zijn rentree maak te in de Dauphiné. In de proloog deed hij het overigens kalm aan. Hij eindigde in de tweede helft van een klein (96 renners) deelnemers veld. horen. "Het gaat om de manier vlucht nog naar de met Hermans waarop. Ook met mijn levenswijze gedeelde tweede plaats te soleren, kun je aan de benodigde rust ko- De taktiek van Hermans om de men, als je het maar niet te gek groep bij elkaar te houden en ver maakt en goed traint", aldus de volgens via zijn rappe eindschot winnaar. punten te verzamelen (die voor de Ook de koersfiets van de "brood- eerste tien van het dagklassement amateur" vormt een verhaal apart, vielen te vergeven), kwam daarbij Een nieuwe, gestroomlijnde weg- tot mislukken, fiets is voor de tegenwoordige amateur een "must". De Boer reed Opiïierkelij k Dat was ook zaterdag op het door Joop Riethoven uitgestippelde sfeervolle rondje in Noordwijk- binnen het geval. De slotetappe kende een opmerkelijk verloop. ploegloze Lundbeck-r< eindzege te geloven. Eerder al, in GOES (ANP) - Jan Raas blijft nog steeds geloven in zijn terug keer in de eerste rijen van het profpeloton. Zaterdag, in zijn ei gen streek, deed hij in de Ronde van Midden-Zeeland een nieuw examen, waarvoor hij, naar eigen overtuiging, een redelijke vol doende haalde. De Nederlandse kampioen stapte na 210 van de 240 kilometer af, nadat hij zich bijna voortdurend in het eerste deel van het veld had weten te handhaven. Voor de komende week heeft Raas een aantal kermiskoersen op zijn programma staan en daarna de Ronden van Luxem burg en Zweden en het nationale kampioenschap op de weg. „Na Zweden behoor ik te weten waar ik sta. Wanneer ik over een week of drie het idee heb dat ik weer op echter gedurende de gehele daagse zijn rondjes op lende oude crossfiets, onder het motto "de benen en de banden moeten het doen". In eerste instantie weigerde de, de praktik van deze zesdaagse Spnleuw was hërdrbedoeiSgdat de Du Prie-Spaarbank formatie de gelederen voor Hermans gesloten zou houden. Vreemd genoeg ging echter de goed rijdende, maar deze zesdaagse wat onfortuinlijke West lander Onno Anten al snel aan de haal. Op het oog een zinvolle actie van de Du Prie-renner, want in theorie kon Anten nog winnen. Ware het niet dat zich in zijn wiel niemand anders dan de nummer twee uit het klassement, de Britse baanrenner Sefton bevond. In een dergelijke situatie zou ver wacht mogen worden dat Anten voor Hermans zou afstoppen en Sefton het kopwerk op zoek naar de eindzege zou doen. Het omge keerde was echter het geval. Ken nelijk voelde Anten zich als kop man van de tweede ploeg niet aan de kopman van de eerste ploeg, Hermans, gebonden, terwijl Sefton niet bij machte was om over te ne men. Anten bouwde ondanks alles een flinke voorsprong op, totdat ploegleider Leslie Riethoven het welletjes vond en hem sommeerde de benen stil te houden. De vroege vlucht was toen prompt gedaan. De koers lag weer open, waarbij De Boer zich als een schaduw over Hermans ontfermde. Lang duurde dit kat en muis spellletje niet, want de Haagse sportleraar kon daarna toch niet verhinderen dat een der tiental renners het peloton achter zich liet. Daarmee waren Hermans' mijn niveau zal kunnen terugko men, wil ik ook wel weer naar de Ronde van Frankrijk. Heb ik dat idee niet, dan is het aan het einde van het seizoen echt helemaal af gelopen". De Ronde van Midden-Zee land werd gewonnen door Ferdi van den Haute, die zelfs tot eigen verrassing de eindsprint won van een elite-gezelschap. In de lelijke stijl van een ploeteraar spurtte de in Franse dienst rij dende Belgische gymnastiekle raar langs de duurste sprinters van Europa als Nico Verhoeven, Jacques Hanegraaf en vooral Ed dy Planckaert. Hij dankte zijn overwinning meden aan de alom aanwezige rivaliteit tussen de twee grootste Nederlandse ploe gen van Jan Gisbers en Peter Post. kansen verkeken. De vier in de kopgroep aanwezige Du Prie-ren- ners beperkten zich aanvankelijk tot meefietsen, totdat duidelijk werd dat hun kopman het peloton niet meer terug zou brengen. Peter Hogervorst demarreerde als eerste, gevolgd door Leidenaar Richard Ippel, en later nog René Guyt uit Katwijk en Jan Hogervorst. Peter Hogervorst liet zich vervolgens niet meer door zijn ploeggenoten en broer Jan achterhalen en maak te met de dagwinst nog iets voor de Du Prie-ploeg goed. Axel Hermans wijtte zijn neder laag aan een tweetal factoren: "Als ik in de Valeriusstraat in de sprint niet uit mijn toeclips schiet win ik van De Boer en heb ik de leiders trui. Dan had ik kunnen gaan ver dedigen, hetgeen natuurlijk een stuk gemakkelijker was geweest. Bovendien kon ik slechts op de steun van een paar ploeggenoten rekenen. De anderen heb ik niet gezien". Juiste constateringen van Her mans, maar dat alles kon echter niet wegnemen dat de sterkste dit maal won. Leslie Riethoven be keek het dan ook wat nuchterder: "Als je de steun van de anderen niet krijgt, kun je die door sterk te rijden afdwingen. Je verovert dan gezag. Axel reed niet sterk genoeg om dat te kunnen. De Boer deed dat wel, helemaal in zijn eentje". RUUD DOBBELAAR GEWICHTHEFFEN, Katowice (AFP) - Op de laatste dag van de Europese titelstrijd is het kam pioenschap in de klasse tot 110 ki logram terechtgekomen bij de Sov jet Joeri Zakarevitsj, die 407,5 kg omhoog bracht. Zijn landgenoot Aleksander Goenjasjev werd kam pioen in de klasse boven 110 kilo gram met een totaal van 417,5 kg. FONTENAY-SOUS-BOIS (AFP ANP) - De sterke Belgische be roepsrenner René -Martens heeft zijn tweede klassieke overwinning veroverd. De winnaar van de Ron de van Vlaanderen in 1982 won za terdag de 82ste uitgave van de lan- ge-afstandsrace Bordeaux-Parijs, voor de Fransen Duclos-Lasalle, Gallopin en Poisson. Hennie Kui per, die na een val tijdelijk uit het ritme raakte werd vijfde. Martens was de achttiende Belg, die de monsterrit over 585 kilometer op de naam bracht. René Martens, die over twee da gen dertig jaar wordt, was op de warmedag in het westen van Frankrijk de beste en aanvallend- ste renner. Bij Tours viel hij al drie keer aan. In Orléans maakte Mar tens, vorig jaar negende, zich defi nitief los van de groep. PAOLA (AFP/ANP) - In de lijst van etappewinnaars in de 68e uitgave van de Ronde van Italië gaat Acacio da Silvo na het Pinksterweekeinde alleen aan de leiding. De Portugeese beroepswielrenner in Italiaanse dienst heeft tot dusverre in de twaalf dagen oude ronde twee (individuele) ritze- ges geboekt. De prestatie van Da Silva won aan betekenis gezien het tijdsbestek van twee dagen, waarin ze werd geleverd, en het verschil in de overwinningen. Zaterdag zegevierde hij in het tweede deel van de achtste etappe in de massaspurt. Maandag was hy de rapste van het door het selectieve parkoers tot veertien man uitgedunde groepje. Da Silva was niet de enige renner, die het afgelopen weekeinde bewondering afdwong. Ook Robert Visentini deed dat. Hij handhaafde zich zonder moeite tussen de besten in de bergen. Daarbij ontbraken nogal wat namen van renners, die op een goede klassering hadden gehoopt. Zoals Johan van der Velde. De Rijsbergenaar had zijn bijna traditionele slechte dag. Op de Passo di Delia Crocetta, met zijn 979 meter een niet al te hoge, maar desondanks venijnige beklimming, verloor Van der Velde de aansluiting met de voor sten. De nummer elf van het klassement tot dan werd op een achterstand van 14.45 minuten gereden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 17