RB geeft Meerburg 'n draai om de oren 'Degradatie is een ramp voor Alkmama' Lions komen tiid tekort behoorlijke schorsing Roemloze aftocht van Ons Eiland Dubbel verlies cricketters Ajax Meerburg Steef Pattiapon schiet VTL in halve finale Ruime winst Oranje Groen All-star team wint toernooi Voorschoten I Van Doorneveld wacht Basketbalteam vierde ZOETERWOUDE In het kader van het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup heeft het pas naar de Leidse zondag-afdeling gedegradeerde Meerburg van de bezoekende zater dag-eersteklasser Rijnsburgse Boys een flinke draai om de oren gekregen. Met maar liefst 1-8 werden de discipelen van trainer Hennie de Klerk met de neus op de feiten gedrukt. DINSDAG 28 MEI 1985 Een kansloze nederlaag derhalve in een wedstrijd die overigens een kwartier later begon dan was ge pland. De voor dit duel aangezoch te arbiter Rosier had om onbeken de redenen afgebeld maar had, zo heette het, voor vervanging zorgge dragen. De stand-in kwam echter niet opdagen en er moest alsnog naarstig naar een bevoegde ver vanger worden gezocht. Die werd uiteindelijk gevonden in de per soon van Rijnsburger Wim Star, die in wielrennerstenue de wed strijd naar wederzijds genoegen leidde. Veel hoefde de bebaarde scheidsrechter echter niet te flui ten, want de wedstrijd, waarin mat heid troef was, kende een ordente lijk verloop. Hoewel enkele Meerburgers (Ri- ni van Veen, Martin van der Meer) het technische overwicht van de Lagendijk-équipe redelijk konden bijbenen, had de ex-vierdeklasser in totaal toch te weinig in huis om het de bezoeker echt moeilijk te maken. Via doelpunten van Johan de Kroon, Marcel van der Blom en Willem Driebergen (zeer mooi) zet ten de Boys Meerburg al voor rust met 0-3 op veilige afstand. De Zoe- terwoudse ploeg beperkte zich tot het verdedigen van het eigen grondgebied en overschreden in de eerste helft slechts sporadisch de middellijn. In de tweede rond gang werd de falende Meerburg- spits Ton Weyers gewisseld voor René Meyer, en Meerburg ontwik kelde zowaar wat meer aanvallen de impulsen. Rijnsburgse Boys daarentegen geloofde het wel en trainer Lagendijk besloot Martin van der Louw en Henk Heemskerk te wisselen voor Leo van Egmond en Theo de Jong. Opeens begon de scoringsmachi- ne van de Boys weer op volle toe ren te draaien. Marcel van der Blom, Theo de Jong (2x) brachten de stand op 0-6 waarop Werner Pie- lanen voor Meerburg via een penal ty mocht tegenscoren. Driebergen en eigen doelpunt van Meerburger Ger van der Werf zorgden er echter voor dat de eindstand uiteindelijk op 1-8 werd bepaald. Meerburg- trainer De Klerk beperkte zich tot commentaar over deze wedstrijd Een aantal passages in het verslag van maandag j.l. is niet overeen komstig met het werkelijke inter view. Hiervan wens ik mij te dis tantiëren en zijn voor de volledige verantwoording van de bewuste verslaggever Ruud Pattiapon - de nietszeggende zinsede van "nauwelijks stromend water" is door mij niet gedaan. Het inter view werd afgenomen voor de kleedkamerruimte waar een aantal Vredenburch-spelers tegen mij op merkingen maakte over de dou che-gelegenheid. Als antwoord hierop verwees ik naar de voltooi ing van de nieuwe kleedkamers naast de kantine waaraan nu alle aandacht wordt geschonken. De bestaande kleedkamerruimte wordt daarna afgebroken. Verbaasd las ik de eigen inter pretatie van de verslaggever als zou het zo zijn dat ik de degradatie afwentel op dit soort bijkomstighe den. veel essentiëler vind ik het ge deelte als zou Meerburg te min voor mij zijn. De verslaggever heeft de opmerking gemaakt dat het van mij bekend zou zijn dat ik Meerburg te min zou vinden. Zeer resoluut heb ik diverse keren hier- Lezers Schrijven op ontkennend geantwoord. Ik heb hem medegedeeld dat je als aankomend trainer vaak geen gro te keuze hebt. De clubs heb je niet voor het uitzoeken. Je mag heden- tendage blij zijn dat je als trainer een club kan trainen waarvan je denkt dat die beantwoordt aan jouw eigen doelstellingen. De opmerking in de krant is on juist. Dit verdient Meerburg niet. Ik heb 3 jaar lang zelf voor deze vereniging gekozen. Dat deze com petitie anders afloopt dan aanvan kelijk verwacht is een ander ver haal. We moeten de hand in eigen boezem steken. Ik ben de laatste die mij wens te verschuilen achter niet relevante bijkomstigheden om zodoende een degradatie af te wentelen. In het bewuste verslag vind ik dat deze- suggestie wél wordt gemaakt en daarom betreur ik de inhoud van een aantal passages die, nogmaals, voor de verantwoording zijn van de bewuste verslaggever. Hennie de Klerk Saturnusplein 1 Hazerswoude-Rijndijk met dat er op deze nederlaag'wei nig viel af te dingen. Wel wilde hij terugkomen op het artikel eerder in deze krant waarin een aantal uit spraken van hem werden geci teerd. Hij was van mening dat zijn woorden uit hun verband waren gerukt en had zich behoorlijk op gewonden over de suggestieve op merkingen in het artikel. Hij doelde met name op de zins- nedes dat Meerburg te min voor hem zou zijn en dat er zelfs geen stromend water aanwezig was. De Klerk: „De strekking van het ver haal, daar neem ik de verantwoor ding niet voor. Ik heb zelf voor Meerburg gekozen. Als aanko mend trainer hoop je maar dat je een club kan kiezen die aan jouw doelstellingen beantwoord. Het lijkt erop dat ik de degradatie zou afwentelen op de spelers, die op merkingen waren niet relevant. De Leidenaar onderschreef de stelling dat hij in de toekomst zijn woorden op een goudschaaltje moet wegen alvorens zijn mening uit te dragen. „Ik denk dat ik dat nog moet leren, erkende hij. RUUD PATTIAPON Vanavond en donderdag LD-Cup LEIDEN - VTL ontmoet van avond in de halve finale van de strijd om de Leidsch Dag blad Cup zaterdag-eersteklas ser Noordwijk. De wedstrijd wordt op het veld van Noord- wijk afgewerkt en begint om 19.00 uur. Het andere halve fi nale duel gaat tussen Rijns burgse Boys en Kagia en wordt donderdagavond gespeeld. Plaats van handeling is het veld van RB (aanvang eveneens 19.00 uur). De wedstrijd om de derde en vierde plaats is volgende week donderdag op het veld van Lugdunum (19.00 uur). LEIDEN - VTL heeft zich ten koste van LFC geplaatst voor de halve fi nale van de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup. Steef Pattiapon scoorde in de resterende 45 minu ten-van het vorige week donderdag gestaakte duel de treffer die VTL een ronde verder loodste. Dat gebeurde overigens vijftien seconden voor het eindsignaal van spelleider Freke. "Ik was me al aan het opmaken de de verlenging", al dus de verliezende trainer Wim Visser. "Volgens mij heeft die scheidsrechter te lang laten door spelen. Maar dat mag geen zijn. VTL verdiende de NOORDWIJK - Van Nispen heeft zich zaterdagavond op het terrein van SJC verzekerd van een plaats in de vierde klasse. De formatie uit De Zilk won de beslissingswed strijd tegen mededegradatiekani- daat Alkmania overtuigend met 2- 0. Daardoor wacht Alkmania een hernieuwde kennismaking met de afdeling. Dat laatste is vooral voor trainer Wim Mugge een bittere ontgooche ling. Nadat hij gedurende zeven jaar in Oude Wetering werkzaam is geweest en Alkmania in die perio de tot KNVB-er zag uitgroeien, moest hij nu bij zijn afscheid con stateren dat zijn werk voor niets is geweest. "Persoonlijk ervaar ik die degradatie als een ramp. En ook voor de vereniging is het heel ver velend", vond Mugge, die op het uiteindelijke resultaat niets kon af dingen. Enigszins fortuinlijk had Alkma nia in de laatste competitiewed strijd tegen SVLV (2-0 winst) het extra duel tegen Van Nispen afge dwongen. Vrijwel iedereen had zich daarvoor al met de afdaling verzoend. Maar Alkmania kreeg nog een kans omdat Van Nispen door een eigen doelpunt van Andre van Eeden ongewild het kam pioensfeest van Altior (1-0 winst) luister bijzette. Via een gelijkspel tegen Altior had Van Nispen het vege lijf een week eerder al kunnen redden. In de ongemeen spannende vier de klasse A bleken zowel voor Alk mania als Van Nispen een punten- aantal van negentien (drie minder dan de nummer drie op de rang lijst!) niet voldoende. Alkmania werd nu toch het slachtoffer in de 'loterij', zoals het competitiever loop in die klasse werd geken schetst. Van Nispen toonde zaterdag avond in ieder geval aan over meer mogelijkheden te beschikken. De spelopvatting was beter, fysiek hadden de Zilkse spelers meer in hun mars en vooral de bezieling waarmee gespeeld werd viel in po sitieve zin op. Daarentegen leek Alkmania zonder zelfvertrouwen, hoewel die volgens Mugge juist was teruggekeerd, bezig de negen tig minuten vol te maken. Van Nis pen dwong dan ook een veldover- wicht af. In het eerste kwartier le verde dat niet meer op dan een schotpoging van Ronald de Jong, die Alkmania-doelman Peter Mul ler niet in verlegneheid kon bren gen. Het eerste tegenwicht kwam van Cock Bouwmeester, die na een combinatie met Ed Muller naast- schoot. Dat deed even later ook ning' De Vlietclub toonde zich giste ren gemotiveerder dan de geel zwarten. "We waren geprikkeld omdat het duel donderdag buiten onze schuld was gestaakt", aldus VTL-trainer Mat Kantebeen. Zowel de thuisploeg (Ted van Berkel, die overigens overschrij ving heeft aangevraagd naar Wil helmus) als LFC (Jan Kromwijk) kreeg prima kansen, die evenwel geen treffers opleverden. Beide spelers misten de scherpte, die Steef Pattiapon na een voorzet van Jan ten Bosch vlak voor het einde wel bezat. LEIDEN - Oranje Groen heeft de competitie in de zondagafdeling afge sloten met een 4-1 overwinning op stadgenoot ZLC. Johan de Ridder zette Oranje Groen voor rust op een 0-2 voorsprong. Na de hervatting zorgden Wouter Develing en andermaal Johan de Ridder voor 0-4, alvo rens Ronald Hendrikse voor ZLC het laatste doelpunt van het seizoen liet aantekenen: 1-4. Edwin Roos. Van Nispen eindigde de eerste helft sterk. Daarbij kreeg John van Eeden tot tweemaal toe de kans zijn ploeg op voorsprong te brengen. Diens goede kopballen troffen evenwel geen doel. Twee minuten na de hervatting stonden Van Eeden en zijn ploeg- makkers wel te juichen toen de centrumspits een afgemetén voor zet van Frits van Klinkenberg ach ter Peter Muller deponeerde: 1-0. Daarmee was het pleit beslecht. Van Nispen voelde zich verlost van alle zorgen en domineerde nadien volledig. Keer op keer moest het onmachtige Alkmania zich weren tegen een vloed van aanvalsgolven. Ronald de Jong en Wim Ras (knap schot) verzuimden om de voor sprong uit te bouwen. Toch kwam Van Nispen in de 73e minuut dik verdiend aan een tweede treffer. Een schitterend genomen vrije trap van uitblinker Wim Ras bracht het absolute hoogtepunt van de wedstrijd en de beslissing. Alleen Edwin Roos (2x) was bij Alkmania in staat iets terug te doen. Maar in zijn eentje kwam de aanvoerder niet aan doelpunten toe. Zodat Van Nispen met opge heven en Alkmania met gebogen hoofden het veld kon verlaten. weg te stompen. Charleroi winnaar Euro-toernooi LISSE - Sporting Charleroi is winnaar geworden van het Euro Sportring-toernooi, dat het afgelo pen Pinksterweekeinde in Lisse werd afgewerkt. De Belgen ver sloegen in de finale van het inter nationale toernooi voor A junioren MW met 4-1. Het Deense Vildbjerg BK werd derde dankzij een 6-2 overwinning op het Westduitse FC 08 Homburg- Saar. Die laatste vereniging onder vond in de poule-duels overigens felle tegenstand van de gastvereni- ging, die op een gelijk aantal pun ten eindige, maar een minder doel saldo had. In Lisse waren twee dagen lang onder stralende omstandigheden zo'n 200 A junioren uit Nederland,' Engeland, Frankrijk, West-Duits- land, Denemarken, Lichtenstein en Zwitserland actief. In heel Eu ropa zijn de afglopen maanden der gelijke toernooien gehouden, waaruit in totaal zestien ploeg te voorschijn zijn gekomen, die op het laatste weekeinde van juni op de velden van NFC in Amstelveen de finale afwerken. V DrvnrPDnAM /p_nn\ un„n „n» irnM VOORSCHOTEN - Het toerende all-star team van de Amerikaanse NLCAA heeft gistermiddag het St.Moret mini-toernooi in Voor schoten gewonnen. Holland Lions kwam in de slotfase van de ont moeting met de Amerikaanse bas ketballers tijd tekort om de eerder opgelopen achterstand weg te werken: 38-41. Omdat de klok niet voordelige marge op het scorebord Amerikanen. Wil Moerer (toernooi (East Carolina) en Ron van Schaaf topscorer) en Erik Paul van Wee- (Central Washington). Blitz kwam ren wisten met name van buiten de tegen de selektieploeg al snel op bucket het netje goed te raken, ter- achterstand (4-12) en kon ondanks wijl de Amerikanen het meer zoch- goed aanleggen van John Raan die zoals gebruikelijk bij ieder fluitsig naal werd stop gezet, kon NLCAA- coach Tickor met uitgekiende wis sels en vertragingsacties de pressie van Lions weerstaan. Blitz, dat het toernooi organi seerde, hield het eerder op de mid dag lange tijd goed vol tegen de ij- stond: 23-34. De Amerikanen ga ven de winst daarna niet meer uit handen (62-76), terwijl Blitz vijf mi nuten later al in het veld moest tre den tegen Holland Lions. Holland Lions miste Richard van Poelgeest, maar had de beschik king over de Oranje-reservisten marge niet meer overbruggen. Van der Schaaf (18) leidde Holland Lions via 22-35 halverwege naar een ruime 49-82 overwinning. Het duel tussen Holland Lions en de Amerikanen moest derhalve de beslissing brengen over de eer ste plaats. Beide teams kenden een erbarmelijk start (6-6 na 9 minu ten), waarvan de Yanks zich onder hechte Amerikaanse zone liepen stroef en de all-stars leidden bij rust met 16-23. Pas in de laatste vier minuten zorgde Henk Jan Pi- Aangezien Van Doorneveld eerder ket voor een opleving, van 41-31 dit seizoen ook al tegen tegen een kwam Lions nog op 41-38, maar geldboete van 500 gulden en een toen was er geen tijd meer op de voorwaardelijke schorsing van klok. De winnende Amerikanen drie wedstrijden opliep spelen morgenavond in Alphen te gen BVO. ROTTERDAM (GPD) - Hans van Doorneveld kan een behoorlijke schorsing tegemoet zien. Gistermiddag werd de trainer van Haarlem in de 20e minuut van de tweede helft van de wedstrijd Sparta- Haarlem door scheidsrechter Herman Smeenk naar de tribune ver wezen, omdat hij beledigende taal zou hebben gebruikt tegen grensrechter Paters. Leiderdorp wist zaterdagavond Holland Lions in een oefenduel tot het eindsignaal vooral dankzij Mar cel Sommeling (22) één stap aanvoering van Dennis Feterl het blijven: 90-88. Richard Poel- zersterk en fanatiek verdedigende Amerikaanse dienst, Peter Dam eerst herstelden. De aanvalsspel- letjes die coach Lace Strong de 'Leidse' ploeg dicteerde tegen de geest (33) en Hugo Butter (19) wa ren de topscorers bij Holland Lions. LEIDEN - Puntloos heeft Ons Ei land de eerste klasse weer verlaten. Ook de laatste wedstrijd tegen Ani mo verloor de Leidse debutant: 9- 11. Zonder enig probleem kan coach Gé van der Water ter opluistering van zijn afscheid een toernooitje la ten spelen tussen de selectiespe lers. Als er tenminste niemand meer geblesseerd is. Drie complete twaalftallen gebruikte de veelge plaagde coach, naarmate het sei zoen vorderde moest hij steeds la ger grijpen. Derde-, vierde team spelers stonden er soms binnen de lijnen als vervangers voor gebles seerden en zo bleek Ons Eiland to taal geen partij voor de diverse te genstanders. Het laatste duel tegen Animo vormde daar geen uitzondering op. Bram van Tongeren stond weer in het veld, terwijl ook Marcel Kriek noodgedwongen debuteerde in de hoofdmacht. Als pleister op de wonde maakte Olga Soudan vijf minuten voor het einde haar ren tree na een afwezigheid van vijf maanden. De intacte eerste aanval met Rob Hasselbach en René Arnoldus zorgde nog voor 2-0, maar nog in de eerste helft verloor Ons Eiland, de aansluiting, ondanks treffen van Huib Hasselbach en Bram van Tongeren. Het verschil groeide na rust (4-6) aan tot 5-10, voordat nog iets terug kon worden gedaan. Door goals van Patrick Verra, Jo- landa de Boer en opnieuw Rob Hasselbach en René Arnoldus de met een magere 1-0 stand, klop- werd het verlies beperkt tot 9-11. te de kersverse Voorburgse over- Ons Eiland is terug waar het dit gangsklasser Fiks, dat evenals vo- i begon: de tweede klasse, rig jaar verrassend de eindstrijd Zonder coach, want nog altijd i geen opvolger van Gé van der Wa ter bekend. Gezien de finaciële po- Terwijl het weer betrok, ver- sitie van de club, die er bovendien dween ook de speelsheid uit het ook qua ledental weinig florrissant spel.VEO, dat weliswaar niet ge- bijstaat, denkt-het bestuur a heel compleet binnen de lijnen goedkope noodoplossing, eventu- scheen, slaagde r nauwelijks Pernix-toernooi VEO heeft gistermiddag het Pemix Pinkster- toernooi op haar naam gebracht. In de finale, die teleurstellend eindig- samenwerking in het klasseverschil duidelijk te maken, terwijl Fiks de tol betaalde voor de prestaties in de voorron den. Van een doelpuntrijk treffen als de eerste ontmoeting in de A- poule, toen VEO en Fiks pas bij 4-4 bleven steken, was nu totaal geen sprake. Een benutte strafworp bleek, tien minuten voor het einde, voldoende voor de wisselprijs. De spanning was wel volop aan wezig geweest in de voorronden en halve finales. Het duel tussen VEO en VES bleef onbeslist, zodat pas na het nemen van strafworpen VEO haar finaleplaats in de wacht sleepte. Ook Fiks-Pernix bracht spektakel met na 1-0 door Theo Vreeken een verrassende goal van Robert van der Kraan, die een mis lukte hoge pass in de korf zag ver dwijnen. De tegentreffer van Kees Brokaar was te weinig voor Pemix om nog de finale te bereiken. Onderin de ranglijst eindigden Fides Pacta, dat incompleet spe lend niet verder kwam dan een en- LEIDEN - Het zonnige weer heeft nog geen weerslag gehad op de prestaties van de cricket ters van Ajax Leiden. De ploeg is in de onderste regionen beland na twee nederlagen in het voor bije Pinksterweekeinde. Zondag werd Ajax geklopt door Hermes DVS, gisteren bleek de voor sprong van De Kieviten niet te achterhalen. Hermes kwam in Schiedam het eerst aan bat en scoorde 178 all-out. Voor Ajax bowlden Ton Eldering 3-33, Hans Reier de Wit 2-33, Frits de Jongh 2-25 en Dany Eldering 1-22. De Leidenaars moesten in staat worden geacht het Schiedamse totaal te evena ren, maar door het slecht ver zorgde batten kwam Ajax niet verder dan 72 all-out. Alleen Re van der Bergh kwam tot het aan vaardbare totaal van 27 runs. Na het batten van De Kieviten zag het er gisteren aanvankelijk opnieuw gunstig uit voor de dit seizoen weinig overtuigend van start gegane Leidenaars. De Was- senaarse formatie reikte tot 157 voor 9 in 60 overs, met voor Ajax als bowlers Reier de Wit (3-30), Danny Eldering (3-21) en Frits de Jongh (1-38). Ajax opende sterk, met 16 runs van Van der Bergh en 16 van Paul Haighton, maar daarna ging het snel bergaf waarts (33 voor 2) en moesten er keer op keer wickets worden in geleverd. De teller bleef voor Ajax op 82 staan, waarmee de tweede nederlaag van het week einde een feit was. Aanstaande zondag staat het belangrijke duel tegen het nog puntloze Quick op het programma. De Ajaxieden zullen zich voor die tijd moeten hergroeperen. >p rij won. De beker gaat nu toch niet. Maar ik laat het er niet bij Excelsior, dat de minste straf- zitten. Ik wacht eerst rustig de uit leiding van zijn gedrag bij het duel Volendam- Haarlem, ziet het er naar uit, dat de oefenmeester het einde van dit seizoen en de start van de nieuwe competitie niet van uit de dug-out kan meemaken. Mede door het wegzenden van Van Doorneveld en de gele kaart, die Edward Metgod gisteren kreeg, grijpt Haarlem net naast de Fair Play Cup, die de ploeg twee seizoe- punten (8) kreeg. Van Doorneveld werd gistermid dag weggezonden, omdat hij vol- spraak van de tuchtcommissie de KNVB af, maar ik heb ook al tegen voorzitter Henk Hut gezegd, gens Smeenk zijn assistent Paters dat ik deze zaak ga aanvechten.", onheus zou hebben bejegend tij- aldus de technisch leider. dens het tumult, dat bij de stand 4-1 voor Sparta ontstond (overigens terecht wegens buiten spel) afgekeurd doelpunt Keur. Smeenk: „Je kan Eerder tijdens deze competitie (op 30 september) raakte Van Doorneveld op identieke wijze in Piet opspraak, nadat hij tijdens Volen- de klo- dam- Haarlem zeven minuten ten kussen' en .schiet op klootzak, de pauze door scheidsrechter Piet ik heb niets met jou te maken' schijnt Van Doorneveld tegen Pa ters te hebben gezegd. Ik heb dat zelf niet kunnen constateren, i Bosman was weggestuurd. Toen weigerde de voetbalcoach tot drie maal toe op verzoek van Bosman in de dug-out plaats te r r op dat punt blind op mijn dat hij het veld was ingekomen c grensrechter. Bovendien heeft Pa- i omstreden strafschop aan te kele overwinning op Excelsior, de toernooiwinnaar van vorig jaar, en De Danaïden. De Leidse eer steklasser startte met een 0-0 tegen Pemix, maar verloor de daaropvol gende vier duels en eindigde als laatste. Eindstand in de Hoofdklasse: 1.' VEO, 2. Fiks, 3. Pemix en VES, 5. Fides Pacta, 6. Oranje Nassau (A), 7. Excelsior, 8. De Danaïden. Overige uit de Leidse regio af komstige prijswinnaars waren: Pernix 2, Ons Eiland 1, Madjoe 1, Fiks 2, Ons Eiland 2, Fides Pacta 3, Fiks 3, Fiks Jl, Pernix Al, Pernix BI, Fiks BI, Fides Pacta PI, Cresc- nedo Ql, Fides Pacta Ql, Fiks Q1 en Fides Pacta Wl. ters me erop attent gemaakt, dat de vechten. De tuchtcommissie vol- Haarlem-trainer zijn verzoek om stond toen met drie wedstrijden het speelveld niet te betreden tot voorwaardelijk en een boete twee maal toe had genegeerd. Dat 500 gulden. Een bedrag, dat was voor mij voldoende reden om hem achter de afrastering te stu- Van Doorneveld ontkende na af loop nog zichtbaar aangeslagen door het incident, dat hij grens rechter Paters zou hebben bele digd. „Ik ben alleen naar de zijlijn toegerend om de emoties bij de 'spelers te sussen en de scheids rechter in bescherming te nemen, toen het even uit de hand dreigde te lopen. Ik heb daarbij absoluut niets tegen de grensrechter gezegd. Ik ben toch niet achterlijk. Ik weet, dat ik nog een voorwaardelijke schorsing heb staan. Dan doe je dat gens door Van Doomevelds colle ga van PSV, Jan Reker, na het duel tegen Haarlem met 25 gulden werd teruggebracht, omdat zoals de oe fenmeester destijds opmerkte „het bedrag belachelijk hoog vond". Leiden wint LEIDEN - Leiden is winnaar ge worden van het traditionele zaal veldtoernooi van ASC, waar op eerste pinksterdag veertien vereni gingen uit de Leidse regio aan deelnamen. Noordwijk werd twee de, LDWS legde beslag op de der de plaats. DIEPPE (ANP) - Het Nederlandse basketbalteam is gisteren in het in ternationale toernooi van Dieppe als vierde geëindigd. De laatste wedstrijd, om de derde plaats, ging met 76-79 verloren tegen de ploeg van Arizona, bij de rust stonden de Amerikanen met 42-37 voor. De Sowjet-Unie won het toernooi. Nederland speelde de eerste helft zeer goed en had na dertien minuten al een voorsprong van tien punten (32-22). De volgende vijf minuten konden de Nederlan ders echter niet scoren, waardoor de Amerikanen de leiding over na- j Sovjetunie, 2. Franse AU Stars, 3. men. In de tweede helft kwam de Arizona, 4. Nederland, 5. Barcelona, 6. voorsprong van twee punten. Door tweemaal onnodig balverlies in de slotfase kwam de winst toch nog by Arizona terecht. Uitblinker De Waard maakte 15 punten, Kuipers en Van de Lage- maat 12. In het kader van de voorberei ding op de Europese titelstrijd in de Bondsrepubliek Duitsland speelt Nederland van morgen tot en met vrijdag in achtereenvolgens Renkum, Soest, Gorinchem en Leeuwarden oefenwedstrijden te gen Arizona. Oranjeploeg sterk terug en had op Novisad, 7. Londen, S.'chalon, 9. Dièp- een gegeven moment weer een pe, 10. Zuid-Korea.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16