Bouw wijst elke vorm van atv af 1,4 miljard investeert Philips wil af van Draka Kabel (NKF) AVBB: liever terug naar 40 uur Poortblokkade bij Ferro op last van rechter beëindigd Ambtenarencentrum streeft naar aansluiting bij de MHP "Zaak tegen Masson is een ware heksenjacht" Staking Lc tro afgelast Weer uitspraak gevraagd over de broodprijs Chemie boekt 'eindelijk' succes zonder oliecrisis DINSDAG 21 MEI 1985 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD/ANP) - De werkgevers in de bouw willen onder geen beding onder handelen over een 36-urige werkweek. "Het liefst zou ik de 5 procent arbeidstijdverkor ting van dit jaar ook weer ongedaan maken", aldus voorzitter F. A. M. de Vilder van het Algemeen Verbond Bouw Bedrijf. Hij zei gisteren bij de presentatie van het AVBB-jaarverslag dat de rendementen van de bedrijven sinds 1982 onbevredigend zijn ge bleven. De produktie heeft eind 1984 het dieptepunt van veertig miljard gulden bereikt. Tegen die achtergrond noemde De Vilder een aantal bezwaren tegen verdere ar beidstijdverkorting. Volgens hem zijn de kosten toe genomen als gevolg van de al inge voerde arbeidstijdverkorting door dat langer duurt totdat een op dracht is uitgevoerd. Ook signa leert hij een toename van de beun hazerij en het zwartwerken door dat bouwvakkers meer vrije tijd krijgen. En tenslotte houden veel bouwbedrijven houden zich vol gens het AVBB niet aan rooster- vrije dagen, maar werken zij ge woon door. Naleving van arbeids tijdverkorting is niet te controleren omdat er 15.000 bedrijven zijn, al dus De Vilder. Hij benadrukte dat de werkge vers desondanks bereid zijn om "zonodig vanavond, vannacht of ROTTERDAM (GPD) - Een poort- blokkade bij het chemische con cern Ferro in Rotterdam werd gis teravond op last van de rechtbank in de Maasstad beëindigd. De Industriebond FNV had 's morgens personeel van de smelte- Strokarton rij van Ferro, dat al twee weken in staking is wegens de vastgelopen cao-onderhandelingen, opgeroe pen de poort te blokkeren om te voorkomen dat een Sgaanse dustriebond de blokkade op te hebben op straffe van een miljoen gulden per overtreding per dag. De Industriebond overweegt hoger beroep aan te tekenen. vrachtwagen met besmet werk het terrein zou oprijden. De directie van Ferro spande daarop een kort geding aan om de blokkade opge heven te krijgen. De Rotterdamse rechtbank be paalde daarop dat de actievoerders een vrij goederen- en personenver keer bij het bedrijf niet in de weg mogen staan en sommeerde de In- In de strokarton is gisteren voor de derde achtereenvolgende maan dag het werk voor 24 uur neerge legd bij twee Groningse bedrijven. De stakers vinden dat de werkge vers bij de cao-onderhandelingen onvoldoende tegemoet zijn geko men aan de eisen: invoering van een 36-urige werkweek volgend jaar en loonsverhoging. De bonden hebben gedreigd aan het eind van deze maand tot hardere acties over te zullen gaan als de werkgevers voet bij stuk houden. AMERSFOORT (ANP) - Het Amb tenarencentrum (AC), een onaf hankelijke bond voor overheids personeel, wil toetreden tot de vak centrale voor Middelbaar en Hoger Personeel (MHP). De ledenverga dering heeft gisteren in Amers foort uitgesproken dat besprekin gen daarover zo snel mogelijk moe ten beginnen. Dat besluit komt een week nadat fusiebesprekingen met het reeds bij de MHP aangesloten Centrale voor Middelbare en Hogere Amb tenaren (CMHA) zijn stukgelopen. Hoewel de MHP „redelijk optimis tisch" is over de afloop van de be sprekingen, heeft de CMHA al la ten weten 'zeer waarschijnlijk' ge bruik te zullen maken van haar ve torecht. Kort Zakelijk Volgens een woordvoerder van de CMHA is het ondenkbaar dat twee ambtenarencentrales onder de paraplu van één vakcentrale gaan opereren. Bovendien heeft de CMHA de afgelopen jaren in de be- zuinigingsstrijd met minister Riet kerk van binnenlandse zaken vaak alleen gestaan. Voornamelijk om die reden zijn al vier jaar durende fusiebesprekingen tussen met het AC door de CMHA vorige week op de lange baan geschoven. De inlijving van de ambtenaren- organisatie zou voor de MHP. de derde en tevens kleinste vakcen trale in Nederland, een verdubbe ling van haar achterban betekenen. Het AC heeft 120.000 leden en orga niseert behalve middelbare en ho gere ambtenaren ook lagere amb tenaren. De CMHA heeft 35.000 le den. VL1SSINGEN De koninklijke Maatschappij De Schelde begint volgende week met de plaatsing van de eerste vijf poederkoolmolens voor de elektriciteitscentrales op de Maasvlakte. In totaal komen er tien van deze molens die grote kolen verpulveren tot poederkool. (foto anp) Eieren Ambtenaren van de rijksdienst voor de keuring van vee en vlees worden toegevoegd aan de stich ting Scharreleierencontrole. Minis ter Braks (landbouw) wil zodoende een einde maken aan "de geruch tenstroom" over grootscheepse zwendel met gewone eieren die als scharreleieren worden verkocht. Dit heeft het departement gisteren gezegd. Consumenten De BEUC, het Europese bureau van de consumentenverenigingen; is boos over het feit dat er naar zijn smaak in Europa nog vrijwel niets op het gebied van de consumen tenbescherming is gebeurd. Vol gens de BEUC zijn er in de afgelo pen tien jaar slechts vier zaken op het gebied van consumentenbeleid aan de orde gweest. Daarbij gaat het om de etikettering van voe dingswaren, de verplichting om op elk artikel de prijs per kilogram of per liter te vermelden, om een richtlijn inzake bedriegelijke recla me en een richtlijn inzake snelle in formatie over gevaarlijke produk tie. BMW Het Westduitse automobielcon cern BMW zal zo snel mogelijk dui zend mensen in dienst nemen. Een deel van de personeelsuitbreiding houdt verband met de per 1 april ingevoerde werktijdverkorting, maar de overgrote meerderheid van de nieuwe werknemers is no dig om aan de goede vraag naar au to's te kunnen voldoen, zo heeft het concern gisteren meegedeeld. morgenochtend nog" de cao-on derhandelingen te hervatten. Im mers, zo stelde hij, werkgevers en werknemers zijn het over negentig procent van de discussiepunten eens. Ook de noodzaak van herver deling van werk ziet het AVBB in, zo meende hij, "maar dat moet niet via arbeidstijdverkorting". Over deze principiële kwestie moeten bouwwerkgevers en bon den samen met de overheid verder praten, meent De Vilder, die fel uit haalde naar het bezuinigingsbeleid van de regering. Van alle bedrijfs sectoren is de bouw volgens hem het zwaarst getroffen door de be zuinigingen, omdat veel opdrach ten traditioneel van de overheden komen. Die zijn het afgelopen jaar met 13 procent teruggelopen. Daar staat overigens wel een toename van het aantal opdrachten voor be drijfsgebouwen met 147 procent tegenover. De Bouw- en Houtbond FNV is niet onder de indruk van de argu menten die De Vilder tegen ar- SCHIPHOL (ANP) - De NV Luchthaven Schiphol zal de ko mende tien jaar voor ongeveer 1,4 miljard gulden gaan investeren in nieuwe voorzieningen voor zowel passagiers als vrachtafhandeling. Zo zal onder meer een nieuwe pier aan het huidige stationsgebouw worden gebouwd. Dit heeft de di rectie van de NV Luchthaven Schiphol gistermorgen bekendge maakt. Verwacht wordt dat de NV 80 tot 85 procent van de investeringen zelf zal kunnen financieren. Het nieuwe investeringsplan houdt een verdubbeling in van het investe ringsniveau van de laatste jaren, toen ongeveer 60 miljoen gulden per jaar werd geïnvesteerd. Volgens de president-directeur van de NV Luchthaven Schiphol, J.W. Wegstapel, is tot de uitvoering van dit omvangrijke tienjarenplan besloten in de eerste plaats vanwe ge de verwachte verdere groei van het passagiers- en vrachtverkeer en in de tweede plaats omdat de luchthaven volgens Wegstapel er alles aan wil doen om de goede naam van de nationale luchthaven te behouden en de concurrentie van andere Westeuropese luchtha vens voor te blijven. De bouw van een tweede sta tionsgebouw, waar in het verlederf steeds rekening mee was gehou den om de groei van het reizigers verkeer in de jaren na 1990 te kun nen opvangen, is definitief van de baan. De capaciteit van het huidige stationsgebouw met vier pieren be draagt 16- tot 18 miljoen reizigers per jaar, een aantal dat op basis van de huidige prognoses vóór 1995 be- beidstijdverkorting heeft aange voerd. "De werkgevers zoeken stokken om de hond te slaan", al dus onderhandelaar De Vries van de FNV-bond. Volgens hem is het niet juist dat bouwwerken door meer tijd (en dus geld) gaan kos ten, omdat de bond het niet nodig vindt de hele bedrijfstak op roos- tervrije dagen stil te leggen. "Wij willen de bedrijfstijd niet aantas ten. Vrije dagen kunnen afwisse lend opgenomen worden", aldus De Vries. De vrees bij de werkgevers dat bouwvakkers in hun extra vrije tijd gaan schnabbelen doet De Vries af als "klinkklare nonsens". Volgens hem pakken bouwvak kers in hun eigen tijd hoogstens de kleine klusjes aan die voor aanne mers niet interessant zijn. "Dat verschijnsel is zo oud als de bouw", aldus de vakbondsonder handelaar. Ook de door De Vilder aangevoerde oncontroleerbaarheid vindt De Vries geen argument: "De werkgevers hebben nooit kunnen bewijzen dat atv op grote schaal ontdoken wordt. Als zij daarover harde gegevens hebben moeten ze dat zeggen, dan zullen we samen die bedrijven aanpakken". De stakingen in de bouw, die de derde week zijn ingegaan, hebben zich gisteren verder uitgebreid. Ruim 8800 bouwvakkers doen nu mee aan de door de Bouwbonden van FNV en CNV georganiseerde acties. De stakingen kosten de bouwbonden per dag bijna acht ton. De Bouwbond FNV heeft na negen stakingsdagen tussen de drie en vier miljoen gulden aan sta- kingsgeld uitgekeerd. Een bouw vakker die lid is van een bond krijgt per dag 86 gulden netto. MADRID (GPD) Managers en andere stress-gevoelige zakenlie den hoeven binnenkort niet meer met hun gezin de bergen in of met hun jacht rondtoeren op de Middellandse Zee om in de weekeinden van hun opgekropte door Gerrit Jan Hoek spanningen af te komen. De Amerikaanse firma Geer Adven tures start volgende maand met een typisch Amerikaans tijdver drijf in Mataro, een dorpje aan de Costa Brava, 30 kilometer ten noorden van Barcelona: oorlogje voeren. LONDEN (GPD) - Een staking van het personeel van de Londense metro, die gisterochtend begon en voor grote overlast leek te zullen zorgen, is 's middags alweer afge last omdat onvoldoende leden zich achter hun bond schaarden. Nadat het 's ochtends vroeg aan vankelijk nog leek dat het metro net van Londen, waarmee dage lijks twee miljoen passagiers wor den vervoerd, zou worden stilge legd, kwamen later in de ochtend reikt zal zijn. Op dit moment ver werkt Schiphol bijna 11 miljoen passagiers per jaar. In plaats van het bouwen van een nieuw stationsgebouw is geko zen voor uitbreiding van het be staande gebouw in noordwestelij ke richting, zo deelde Wegstapel mee. Het verbindingsdeel naar de D-pier wordt geschikt gemaakt als wachtruimte voor passagiers, ter wijl naast de D-pier over een aantal jaren de nieuwe E-pier komt, ge schikt voor de grootste typen straalverkeersvliegtuigen. Deze pier moet rond 1993 klaar zijn. Dan kunnen in het uitgebreide stations gebouw 25 miljoen passagiers per jaar verwerkt worden. MAASTRICHT (ANP/GPD) - Oud-directeur beleggingen mr. A.J.M. Masson van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) zal opnieuw worden gedagvaard. Gisteren hield de arrondissements rechtbank in Maastricht de zaak te gen Masson voor onbepaalde tijd aan, nadat de voorzitter van de meervoudige kamer, mr. J. Wort- mann, een verzoek tot nietig verklaring had afgewezen. Een heksenjacht en een politiek proces. Die woorden gebruikte de Maastrichtse advocaat mr. A. Pfeil gisteren om de sfeer te schetsen die naar zijn mening is gegroeid rond de van fraude, valsheid in ge schrifte en het aannemen van steekpenningen verdachte Mas son. Volgens mr. Pfeil, die de ver dediging van Masson voert, is rond het zich al maanden voortslepende onderzoek tegen Masson en zijn za kenvriend ir. Jac van Zon een be- Oorlogje als ontspanning voor managers Voor 100 gulden kunnen geïn- teresserden (volgens de organi satoren niet alleen managers, maar ook vrouwen die het juk van het huishouden en de fru straties van een dominante echt genoot beu zijn) zich gedurende het weekeinde in het militaire uniform hijsen. Onder supervisie van ex-militairen van het Spaan se legioen en van het speciale steeds meer werknemers opdagen. Zij zorgden er voor, dat meer dan 60 procent van de metro's gewoon bleef rijden. Hun vakbond, de traditioneel machtige en radicale NUR, had 's middags geen andere keus dan de staking maar weer op te schorten. Het enige dat de bond toen met de staking had bereikt, was dat 's och tends lange files in en rond Londen waren ontstaan. Het mislukken van de staking Op korte termijn zullen de al eer der aangekondigde werkzaamhe den aan de C-pier beginnen. Deze pier wordt volledig afgebroken. Ondergronds wordt een nieuwe bagagesorteerkelder aangelegd, waarop de nieuwe vergrote C-pier zal komen te staan. Deze werk zaamheden gaan ongeveer twee en een half jaar duren. Samenhangend met de uitbrei ding van het stationsgebouw wor den de voorrijwegen en parkeer- mogelijkheden aangepast. Een deel van het voor het stationsge bouw gelegen verkeersterrein PI moet voor de uitbreiding wijken. Op het overblijvende deel komt een parkeergarage. denkelijke sfeer gegroeid, die het steeds moeilijker maakt een objec tief oordeel over de affaire te vor men. Pfeil benadrukte dat mr. Masson onschuldig is aan alles wat hem ten laste wordt gelegd en dat zelfs na twee jaar onderzoek de officier van justitie nog niets heeft kunnen vin den ter staving van zijn beschuldi gingen. Mr. Masson verscheen gisteren voor het eerst voor de Maastrichtse rechtbank. Twee jaar geleden, op 15 mei 1983, kwam de ABP-affaire aan het rollen. Een jaar geleden operatiecommando van de Spaanse landmacht zullen ze 14 praktijklessen krijgen in het voe ren van contra-guerrilla. Tijdens deze 'recreatieve' be zigheden zullen de cursisten kunnen beschikken over specia le wapens en 20 kogels met rode gelatine om het allemaal wat ech ter en 'bloediger' te laten lijken. En de recreatie zou niet echt Amerikaans zijn, als er geen ex tra commercieel lokkertje gebo den zou worden: na 10 sessies of operaties kan de cursist promo tie maken. Iedere streep of ster erbij geeft recht op korting van het cursusgeld. Als men het een maal tot kolonel heeft gebracht, mag men gratis meedoen aan de guerrilla. bewijst dat het merendeel van de leden het niet eens was met hun bond, die de staking uitschreef zonder die leden eerst te raadple gen. Dat is wettelijk verplicht, en het Londense openbaar-vervoerbe drijf, London Transport, vroeg eind vorige week een rechter dan ook de staking te verbieden. De staking draaide om plannen van London Transport om trein stellen van de ondergrondse voor taan zonder conducteur te laten. Ook ten behoeve van de lucht vrachtverwerking worden de ko mende tien jaar forse investerin gen gedaan. Het Vrachtareaal Zuid wordt in zuidelijke richting uitge breid. Hoewel Noord-Holland daarvoor formeel nog geen toe stemming heeft gegeven, zei Weg stapel te verwachten dat de provin cie wel zal instemmen met de luchthavenplannen. De luchtha ven wil op het Vrachtareaal Zuid een nieuw verzamelgebouw ten be hoeve van kleine en middelgrote expediteurs gaan bouwen. Verder komen er één of meer nieuwe douaneloodsen bij. Tevens wordt een nieuw vrachtplatform aangelegd. Het eerste deel van de ontwikkeling' van het nieuwe vrachtareaal moet in 1990 gereed zijn. Enkele tientallen miljoenen guldens zullen volgens de directie nodig zijn voor infrastructurele voorzieningen in dit gebied, zoals wegen en verbindingssystemen. Een oplossing moet nog worden gevonden voor het probleem van de verbinding tussen dit nieuwe vrachtareaal en het gebied rond de nieuwe E-pier, waar ook een nieuw platformdeel is voorzien. Een knelpunt waaraan Schiphol niets kan veranderen is de capaci teit van de rijkswegen rond de luchthaven, een probleem waar de directie al jarenlang aandacht voor vraagt. Volgens Wegstapel is het rijk zeer zeker bereid medewer king te verlenen aan de oplossing van het probleem en bestaat er in middels alle aandacht voor. De be nodigde maatregelen zijn echter omvangrijk en ingrijpend, zo stel de Wegstapel. werd Masson in hotel Babylon in Den Haag gearresteerd en zat hij negen maanden in voorarrest in het huis van bewaring in Maas tricht. In januari werd hij voorlo pig vrij gelaten, maar hij moet zich iedere dag melden bij de politie in zijn woonplaats Nieuwenhagen. Ook de bijna twintig maanden, die de officieren van justitie mr. J. van Opstal en mr. J. Laumen, geas sisteerd door een legertje rijksre chercheurs, aan het onderzoek in de ABP-affaire hebben gewijd, zijn nog niet voldoende geweest. Mr. Laumen vroeg gisteren wederom DELFT (ANP) - De chemie in Ne derland heeft voor het eerst in de afgelopen tien jaar geen oliecrisis nodig gehad om tot betere econo mische resultaten te komen. Dat zei voorzitter H.J.J. van der Werf van de Vereniging van de Neder landse Chemische Industrie' (VNCI) gisteren in Delft, tijdens de presentatie van het jaarverslag van deze bedrijfstakvereniging. De totale omzet van de chemi sche bedrijfstak steeg vorig jaar ten opzichte van 1983 van bijna 38 miljard tot ruim 43 miljard gulden. Negentig procent daarvan werd geëxporteerd. De groei vap de tota le produktie bedroeg gemiddeld 7,2 procent, iets minder dan de 10,5 procent in 1983. De investeringen lagen met 2,5 miljard gulden 35 procent hoger dan het jaar daar voor. Het aantal werknemers steeg met 700 tot ongeveer 89.000. Van der Werf zei dat na de de pressie van de laatste jaren dit eco nomisch herstel op tijd kwam om de gegroeide schulden van de be drijven af te lossen, vervangingsin vesteringen te doen en meer geld in onderzoek te steken. Hij voor spelde dat 1984 zal worden gevolgd schorsing van behandeling van de zaak-Masson voor onbepaalde tijd. Waarbij hij opmerkte dat het on derzoek tegen het einde van dit jaar wel afgerond zou zijn. Massons advocaat mr. Pfeil be schuldigde de recherche van het beinvloeden van getuigen en een tendentieuze toonzetting van de proces-verbalen. Als bewijzen voor de "heksenjacht" die volgens mr. Pfeil rond Masson wordt opge voerd, noemde hij de huiszoeking bij een schoonzoon van Masson tij dens de bevalling van diens doch ter, de aanslag van de fiscus op Masson en het beslag op woning en inboedel. Officier van justitie Laumen be aamde dat het onderzoek in de zaak Masson erg lang duurt. Hij haalde uit naar de bouwwereld, waar het betalen smeergelden voor het verlenen van bouwopdrachten heel gewoon zou zijn. DEN BOSCH (ANP) - De recht bank in Den Bosch doet geen uit spraak in de zaak tegen Edah bv, die in januari en maart van dit jaar de minimum-broodprijs ontdook. De rechtbank wil dat het Europese Hof in Luxemburg toetst of de Ne derlandse broodprijsverordening in strijd is met de EG-richtlijnen. In februari had het Bossche ge rechtshof in deze zaak ook al het oordeel van het Europese Hof ge vraagd. Officier van Justitie mr. G. Bos, die op 6 mei 125.000 gulden boete eiste tegen de supermarktketen, reageerde teleurgesteld op de rechtbankbeslissing. „Nu kan het jaren duren voor we verder kun nen. Ik hoopte toch op een uit spraak van de rechtbank. De inter nationale rechter zou ook best geïnteresseerd zijn geweest in het oordeel van een nationale recht bank". Zolang het Europees Hof nog geen uitspraak heeft gedaan over de Nederlandse broodprijsveror dening moet de Nederlandse con sument wachten op een lagere broodprijs. Dit zei directiesecreta ris J. Wolf van Edah gisteren in een reactie op de uitspraak van de rechtbank in Den Bosch. door nog enkele bevredigende ja ren, waarin de chemische industrie één van de gezonde pijlers van de nationale economie blijft. Wel blijft de dollarkoers een onzekere factor. De chemische industrie is als sti mulator van welvaart en groei door het doen van investeringen en het vergroten van de handel van veel groter belang dan alleen voor het aantal mensen dat rechtstreeks in dienst is, zei Van der Werf. De VNCI-voorzitter benadrukte dat de chemie de vooruitgang in prak tisch alle sectoren - of het nu gaat om de medische, elektronische, transport-, ontspannings- of woon- sector - mogelijk heeft gemaakt. Anderzijds mag de chemische bedrijfstak niet uit het oog verlie zen „dat regelgeving en menselijk handelen bepalend zijn voor de handhaving van de veiligheid", al dus Van der Werf, die daarbij wees op de giframp in Bhopal. Een toe reikend stelsel van uitvoerbare en controleerbare wetten en vergun ningen vormt een wezenlijk onder deel van de bedrijfstak, mits „toe reikend" ook inhoudt „econo misch aanvaardbaar" en „niet con- currentie-vervalsend". Schiphol verwacht de komende jaren een groeiend aantal reizigers. (foto GPD» UTRECHT (ANP) - De directie van de Nederlandse Kabelfabrieken voert besprekingen met Parcom CV over verkoop van Draka Kabel BV aan deze participatiemaat schappij. De NKF-groep, een doch ter van Philips, telt in totaal 2.800 werknemers. De omzet is ongeveer 600 miljoen gulden per jaar. Bij Draka in Amsterdam en Emmen werken 800 Parcom is een gezamenlijke par ticipatiemaatschappij van de Na tionale Investeringsbank, Nationa le Nederlanden, Amev, de Rijks postspaarbank en het pensioen fonds PGGM. Parcom werkt in dit geval samen met Flint Beheer BV en met de NIB. De bonden hebben niet erg en thousiast gereageerd op de voorge nomen transactie. Ze zijn bang, dat Philips de sterke onderdelen van NKF van de hand doet, waardoor de overlevingskansen van de zwakke kleiner worden. "We wil len garanties voor de rest van de groep, we moeten de zekerheid hebben dat er geen sprake is van ontmanteling of uitverkoop", zei bestuurder F. de Jong van de In dustriebond FNV. Hij noemde Draka een vitaal onderdeel van NKF, dat er niet kan worden uitge haald zonder consequenties voor de rest en daarmee voor de werk gelegenheid. De bonden willen volgens De Jong ook nog veel meer weten over de overnemende partij. "Wie en wat is Parcom, wat zijn haar doel stellingen en waarom neemt ze niet de hele NKF over?" Er komt nog een gesprek tussen de bonden en Parcom. Ook is toegezegd, dat pas advies aan de Centrale Onderne mingsraad zal worden gevraagd als er overeenstemming is met de vak bonden. Volgens de directie van NKF kan een beslissing over een. eventuele overdracht waarschijn lijk in de nazomer van 1985 worden verwacht. Bestuurder H. Becking van de Unie BLHP uitte eveneens bezwa ren tegen het afstoten van onder delen van de NKF-groep. Ook hij zou liever zien dat de totale NKF- groep werd overgenomen. Als al leen Draka eruit gaat, valt niet te voorzien wat er met de overige on derdelen gaat gebeuren. "Wij wil len liever de hele groep, zwakke èn sterke onderdelen, bij elkaar hou den", aldus Becking. POSTBANK - De vier ambtena rencentrales gaan een conflict over de toekomstige postbank voorleg gen aan de vorig jaar ingestelde ad vies- en arbitragecommissie onder leiding van oud-minister Albeda. Zij maakten dit bekend, nadat zij het gisteren niet met de PTT eens konden worden over de rechtspo sitie van de 10.000 werknemers die van de PTT-gelddiensten volgend jaar over zouden moeten gaan naar de postbank. De ambtenarenbon den willen, dat de betrokken werk nemers de status van ambtenaar behouden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 9