Hoger smartegeld bewoners wegens te hoge stookkosten Het voorportaal van de hel Nieuw voorstel wethouder: Voor Rembrandtpark veel meer geld nodig Staalwijk na brand herbouwd Voor vijf ton fraude opgespoord Hoorzitting over aanleg nieuwe weg naar Leiden PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 21 MEI 198 I LEIDEN - De bewoners van de Waardgracht/Oranjegracht en omgeving kunnen wat wethouder Tesselaar van volkshuisvesting betreft een ongemakkentoeslag krijgen varië rend van maximaal 250 gulden voor een tweekamerwoning tot 750 gulden voor een zeskamerwoning. Dit als smartegeld voor de geleden ongemakken, als gevolg van de perikelen met de centrale verwarming. LEIDEN - De twee nog te bouwen bruggen over de Trekvliet worden waarschijnlijk beide anderhalve meter hoog. Wethouder J. Peters bleek hier gisteren tijdens de ver gadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en ver keer wel iets voor te voelen. Daar mee krijgen omwonenden W. Kuy- per en zijn echtgenote, die onder meer bezwaar hadden gemaakt te gen de in hun ogen te lage door- vaarhoogte van de bruggen toch een beetje hun zin. Volgens het bouwplan heeft één van de twee bruggen nu al een doorvaarhoogte van 1.50 meter. De Brug over Trekvliet iets hoger ander is acht centimeter lager. Pe ters en de leden van de raadscom missie hebben er geen bezwaar te gen de andere brug een centimeter of acht hoger te maken. Kuyper en zijn vrouw zijn bang dat de beide bruggen te laag zijn waardoor ze een belemmering kunnen vormen voor kleine vaar tuigen en - uiteraard in de winter - schaatsers. Een gemeente-amb tenaar legde gisteravond echter uit dat bij de bouw van nieuwe brug gen in de binnenstad van Leiden uitgegaan wordt van een mini- mum-hoogte van 1.35 meter. Zo be schouwd zouden de twee bruggen dus voldoende hoog zijn. Kuyper heeft verder ook be zwaar gemaakt tegen de scheve lig ging van de beide bruggen. Daar valt echter niet zo veel aan te doen, vlegde wethouder Peters uit. "Zo staan ze nu eenmaal in het bestem mingsplan aangegeven". In totaal kunnen de 230 bewoners nu ongeveer 100.000 gulden krij gen van de gemeente. Per jaar (lees: stookseizoen) ontvangen zij dan 25 gulden per kamer, over een maximum van vijfjaar. Een eerder voorstel van de wethouder om alle bewoners 250 gulden ongemak kentoeslag uit te keren (in totaal 60.000 gulden) vonden zij volstrekt onvoldoende. Met de nu voorgestelde regeling heeft de gemeente rekerting gehou den met de wens van de bewoners commissie dat de toeslag verband moet houden met de grootte van de woningen en het aantal jaren dat de mensen er wonen. Ook de bewoners die inmiddels zijn ver huisd krijgen nu geld van de ge meente. De bewonerscommissie, die don derdagavond met het bestuur van de Leidse Woningstichting (LWS) en Tesselaar vergadert over de na sleep van de bouwblunders en ver warmingsperikelen, reageert ge matigd enthousiast op het nieuwe voorstel. Niet voor alle bewoners vindt zij deze oplossing afdoende. Alleen de mensen die vrij normaal hebben kunnen stoken komen re delijk uit, maar de bewoners die - al dan niet noodgedwongen te gen de klippen omhoog hebben 'Klachten over Oude Morsch zijn terecht' LEIDEN - De bewoners van d'Ou- de Morsch in Leiden zijn terecht ongerust over de geluidoverlast in hun wijk. De beste manier om die overlast te verhelpen, is door de bedrijven die de lawaai produce ren te verplaatsen. Voor bedrijfs- ^verplaatsingen is echter nog maar weinig geld beschikbaar, ongeveer zes ton. Dat verklaarde wethouder J. Pe ters gisteren tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en verkeer. Bewoners van d'Oude Morsch kla gen al geruime tijd over hinder in hun wijk, voornamelijk veroor zaakt door een garagebedrijf, een taxi-bedrijf, een discotheek en - zij het in betrekkelijk geringe mate - een krantendepot. Volgens Peters voelt de gemeen te er bijzonder veel voor om het ta xibedrijf - Kerkhof - te verplaat sen. Behalve het feit dat Leiden hiervoor niet zoveel geld tot zijn beschikking heeft, is het ook moei lijk om een geschikte plaats te vin den waar het opnieuw kan worden gevestigd. Het raadslid R. van Lint had na mens de PPR en PSP in een brief aan de commissie ruimtelijke orde ning en verkeer nog eens aange drongen op het verplaatsen van de veroorzakers van de overlast. Bo vendien drong hij er op aan dat be ter wordt gecontroleerd of de eisen van de hinderwetvergunningen be ter worden nageleefd. Peters be loofde dit verzoek door te spelen aan burgemeester Goekoop, het hoofd van de politie. moeten stoken, moeten toch flink bijbetalen. Die stookkosten waren immers het gevolg van bouwfysi sche gebreken, meent de commis sie. Zij wil het echter de bewoners zelf laten beslissen of zij akkoord gaan met het voorstel. Voor de wensen die de bewoners verder nog hebben verwijst Tesse laar hen naar de LWS. Het gaat om kwijtschelding van de nabetalin gen over de stookkosten van 1980 tot 1983, die volgens de bewoners als gevolg van fouten in de cv-in- stallatie te hoog zijn uitgevallen. De verwarmingsketels moeten worden nagezien omdat sommige bewoners tot een derde meer beta len voor eenzelfde hoeveelheid gas. Bovendien willen de bewo ners dat het contract met dè firma Warmtemeter, die nu de meter standen opneemt, wordt verbro ken. Kosten 630.000 gulden LEIDEN - De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en ver keer is ermee akkoord dat de ge meente Leiden 630.000 gulden uit geeft voor de aanleg van het Rem brandtpark in de buurt van de voormalige Zeevaartschool. Wel le verde de commissie kritiek op het college omdat dat twee jaar gele den, in een eerder raadsvoorstel, de gemeenteraad had voorgehou den dat de uitvoering van het plan 'slechts' 325.000 gulden zou kosten. De gemeenteraad heeft destijds ingestemd met dat raadsvoorstel. Wethouder J. Peters onthulde gis teren tijdens de vergadering van de raadscommissie echter dat de be rekening van de toen geraamde aanlegkosten 'natte-vingerwerk' was. De commissieleden vroegen Peters of het college dit 'natte-vin gerwerk' voortaan tot een mini mum wilde beperken. Het Rembrandtpark komt te lig gen in een gebiedje tussen het Noordeinde, de Witte Singel, het Galgewater en de Weddesteeg. Be halve de aanplant van het nodige groen, wordt er ook een 'schilders pleintje' verwezenlijkt in de Wed desteeg. In het park zal het borst beeld van Rembrandt komen te staan. Dit beeld staat nü nog aan de kop van de Witte Singel - tegen over het Leidsch Dagblad. Het oude raadsbesluit voor de in richting van het Rembrandtpark wordt ingetrokken omdat de ge meente geen beroep meer kan doen op een speciale bijdrage hier voor. Het geld voor het plan wordt nu grotendeels gehaald uit het stadsvernieuwingsfonds van de ge meente. Bovendien wordt de uitga ve voor de plaatsing van een ge- luidscherm langs de spoorbaan in het gebied Transvaal verlaagd met een ton. Dit bedrag zal de gemeen te later echter alsnog op tafel moe ten leggen voor het geluidscherm. LEIDEN - Ruim een jaar na de brand kan het wijkgebouw Staal wijk aan de Herenstraat (hoek Drie Oktoberstraat) weer in ge bruik worden genomen. Dat ge beurt onder meer door middel van een 'open huis', op 25 mei, van tien tot twee uur. Staalwijk is eigendom van de hervormde kerk. Het gebouw werd in de nacht van 16 op 17 februari 1984 door brand getroffen. Er werd voor tienduizenden guldens schade aangericht. Het gebouw, daterend uit 1905, bood onderdak aan uit eenlopende activiteiten als een be- jaardensoos, een balletgroep, kaartclubs enz., onder auspiciën van de kerk. Door middel van ver zekeringsgelden, dank zij een blik semactie in de wijk en een gift van de kerk, kon de herbouw ter hand worden genomen. Veel van de acti viteiten die er vroeger plaats had den, kunnen ook nu in Staalwijk worden gehouden. Met ingang van september is er bijvoorbeeld voor de jongeren disco op vrijdagavond en is er op de woensdagavond kla verjassen. Ook is het mogelijk het gebouw te huren voor verenigings- en andere activiteiten. (foto Holvast) Huurder poog krakers 'uit te roken' LEIDEN - De Leidse politie kreq gisterochtend een melding binne dat het pand Stationsweg 18-J was gekraakt. Kort daarna moei de brandweer naar het pand w rukken, omdat er een brandmi ding was binnengekomen. Nader onderzoek wees uit dat panden in het weekeinde moete zijn gekraakt. De adspirant-huu der was op zijn eigen manier t< ontruiming overgegaan door ee rookpot naar binnen te gooien. Eerder is het pand ook al g kraakt geweest. Dat was op april. Toen was de toekomstig huurder met de krakers overeengi komen dat zij het pand zouden ve laten. Tot nu toe is door de krakei geen aangifte gedaan van het voo val. De man die de rookpot naa binnen gooide, zal door de polit worden gehoord. Verkrachting op Schipholweg LEIDEN - Een 18-jarige Leidse iq de nacht van zondag op maa dag verkracht. Omstreeks kwar over twaalf reed zij op het fietspai langs de Schipholweg, waar eer man van ongeveer 35 jaar haar var de fiets af sleurde en in de bosje trok. Daar verkrachtte hij haar. D( man heeft een bol gelaat en lang donkerblond, golvend haar. De po litie roept eventuele getuigen op LEIDEN - Vorig jaar zijn bij het Team Bijzondere Kontrole van de Gemeentelijke Sociale Dienst 200 gevallen van vermoedelijke fraude binnengekomen, aldus het jaarver slag. Honderd daarvan kwamen via klikbrieven of -telefoontjes. De overige meldingen kwamen van de afdelingen van de GSD zelf. Via de belastingdienst kwamen 18 geval len binnen, waarbij in twee geval len fraude werd aangetoond en in zeven gevallen niet. Negen geval len zijn uitgezocht, omdat er een vermoeden was van dubbele in komsten. Van de 200 meldingen die bij het Team Bijzondere Kontrole (TBK) binnenkwamen zijn 62 in behande ling genomen. In 22 gevallen werd fraude vastgesteld. Het aangetoon de fraudebedrag ligt rond de 500.000 gulden. Het Team Bijzondere Kontrole functioneert sinds 1 juni 1984. De cijfers hebben dus betrekking op de laatste helft van vorig jaar. Drie ton voor verbetering van toiletten LEIDEN - De gemeente Leiden stelt waarschijnlijk 300.000 gulden beschikbaar voor het bouwen en opknappen van drie openbare 'toi letgroepen'. Bovendien zullen er mogelijk ook een of twee openbare urinoirs - zogenoemde krullen - in stand worden gehouden en w restaureerd. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening en ver keer heeft hiermee gisteren inge stemd. De meeste commissieleden voe len er wel wat voor de - onder-j grondse - toiletgroep aan de Vis- markt te behouden. Elders in Lei-1 den zouden er dan twee nieuwe toi letgroepen moeten worden ge- bouwd. Deze zouden wel op een lo gische manier door de binnenstad verspreid moeten staan en boven- dien voor zowel mannen als vrou wen bestemd moeten zijn. LEIDEN De meeste wachtka mers zijn voorportalen van de hel. Wie in de wachtkamer geen last krijgt van zwetende handen, een raar gevoel in de buik, visioe nen van onheilstaferelen moet nodig een dokter bezoeken om zijn hoofd eens te laten doorlich ten. De kiemen voor deze specifie ke angst ontstaan in de prille jeugd van het slachtoffer: in de wachtkamer van de tandarts. De ellende begint bij het betreden van dit inferno. De versieringen aan de muur, de beduimelde jaargangen van populaire tijdschriften, die ene groene plant in de hoek, o, het lijkt allemaal zo onschuldig op gehangen, neergelegd, -gezet en gerangschikt, maar ondertussen: je ziet de meesterhand van de beul. En dan opeens slaat het nood lot in alle hevigheid toe: stem men uit de hel. Fluwelen stem men. Je kunt niet horen wat er precies wordt gezegd door de knechten van het noodlot maar dat de stemmen zo zacht zijn, zo vriendelijk doet het ergste ver moeden. (Over het geluid van de boor heb ik het dan nog niet eens. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr - in gedachten zie je hoe het kakement van de voorganger tot een ruïne ver wordt. Over de klassieke muziek die somtijds wordt gedraaid, ook geen woord. Behalve dan dat ik het als het toppunt van sadisme beschouw. En dat het onzin is om klassieke muziek op te zetten terwijl de drilboor jankt: je stof zuigt toch ook niet met Bach op de draaitafel.) Deze ellende, de ontwrichting van lichaam en geest, zou in de medische handboeken dienen te worden beschreven als het tand arts-gevoel. En deze overpein zing hoort in deze rubriek thuis, omdat in de wachtkamer van het kantongerecht sommige mensen ook last hebben van dit gevoel. In de loop van de tijd heb ik menigmaal even om de hoek ge keken om de gelaatsuitdrukkin gen van verdachten te bestude ren en ik kan u verzekeren dat sommige mensen kijken alsof - ja, en dan schieten woorden te kort, want om de angst van een slachtoffer te beschrijven heb je een boekdeel nodig. Gestoord zij die geen last heb ben van deze angst en met een joviaal 'Eén goedemorgen' het gebouw betreden om vervolgens pontificaal neer te zijgen op de batik, alsof ze een winnend lot op zak hebben en over tien minuten de honderdduizend krijgen uit gekeerd. Raakt men ooit het tandarts- gevoel kwijt? Bestaat er een remedie? Nee, de patiënten zijn ge doemd om tot Tiet einde der tij den te lijden. Door oefening kan men er alleen in slagen om de el lende zo goed mogelijk te verhul len. Acteren dus. Met ferme tred binnenkomen, de bode vriendelijk begroeten, vervolgens even opletten dat je niet ongelukkig valt omdat je de trap vergeet, met geheven hoofd daarna de wachtkamer betreden, de andere aanwezigen minzaam toeknikken en dan als klap óp de vuurpijl zeggen: "Lekker weertje hè, wat jammer nou dat we moe ten voorkomen". Terwijl de zenuwen door je strot gieren. Conversatie In de serie conversaties die de Stichting Burcht organiseert, staat voor vanavond een ontmoe ting tussen journalist/tv-presen- tator Adriaan van Dis en jour nalist Willem Oltmans op het pro gramma. Titel van het gesprek: 'De heren als middelpunt en Rus land als tegenvoeter'. De conver satie wordt gehouden in de socië teit aan de Burgsteeg 14; aan vang negen uur. Toneel Toneelgroep De Jonkies van de chr. scholengemeenschap De Vlietschans brengt deze week drie keer het stuk 'Biedermann en de brandstichters' van de Zwitserse schrijver Max Frisch ten tonele. Frisch standpunt, dat de wereld niet te veranderen is, is de grondslag voor dit stuk, dat als ondertitel 'een leerstuk zonder leer' meekreeg. Het stuk wordt opgevoerd in,de aula van de scholengemeenschap aan de Apollolaan 262, te beginnen van avond en verder donderdag- en vrijdagavond. Aanvang telkens acht uur. Kinderfilm 'Sonate voor een roodharig meisje' is de titel van de jeugd film die K&O woensdagmiddag vertoont. De film, geschikt voor kinderen van tien jaar en ouder. gaat over een meisje dat een gro te liefde heeft: voetbal. Terwijl haar moeder haar liever achter de piano ziet. Aanvang: half drie. Joden Dr. Robert Cohen van de uni versiteit van Haifa houdt woens dagavond een lezing op uitnodi ging van het Genootschap Neder- land-Israël, afdeling Leiden. Ti tel van de lezing is 'De demogra fie van het Joodse volk in het verleden, heden en de toekomst'. De lezing wordt gehouden in het International Centre (Rapen burg 6) en begint om kwart voor acht. Seksueel geweld De PSP organiseert woensdag een openbare avond over het on derwerp 'seksueel geweld en straf. Karien Spaink (fractieme dewerkster van de PSP in de Tweede Kamer) en Heikelien Verrijn Stuart (medewerksters van het juridisch vrouwenblad Nemesis) houden een inleidend debat; daarnaast zijn vertegen woordigsters uitgenodigd van 'Vrouwen tegen seksueel geweld'. 'Wij Vrouwen Eisen'en 'Stichting vrouwen tegen haar wil'. De bij eenkomst wordt gehouden in het PSP-pand, Lange Mare 37a en begint om acht uur. Duivensport Wedvluchten uit Peronne. De Reisduif. 1 F. Penseel; 2,3.4. 6. 7, 9 N. de Groot en zn.; 5 W. Tolboom; 8, 10 W. Fokker. LPC. 1,6,10 K. v.d. Horst; 2,5, 8 J. Staffelen; 3, 7 P. de Haas; A. Singeling; 9 v.d. Meer/Halewijn. De Blauwkras. 1 R. Verhoogt; 2 C. de Mooy; 3,5 C. v.d. Blom; 4. 7. 9 A. v.d. Holst; 6 P. Landensber- gen; 8 J.F. Franken; 10 C. v.d. Nieuwendijk. De Rijnklievers. 1 A. de Vries; 2, 5 J. v.d. Wal; 3. 9 Koster/Aker boom; 4,10 J. Kok; 6 J. van Leg den; 7 P. v.d. Wal; 8 W. Pielanén. De Vriendenclub. 1,3,4 A. Hou- weling; 2 comb. KooylWerkho- ven; 5 comb. Bodijn/Vinkestein; 6 J. Boelee; 7 gebr. v.d. Voorn; 8 H. Gijsman; 91. v.d. Lee; 10 W. Siera Het Oosten. 1 J. Smit2, 3, 4, 7. 8, 10 G. Hendrikse; 5, 9 R. v.d. Nieuwendijk; 6 T. van As en zn. Hengelsport Viscollege De Ruisvoorn viste de vierde wedstrijd in het Am sterdam/Rijnkanaal. Uitslag: 1 J. Ciere 8600 gram-15 stuks. 2 W. de Roode 6150-30, 3 A. de Graaf 8000-15, 4 Th. van Daalen 4400-7. 5 J. Nieuwenburg jr. 4175-8, 6 J. de Hoed 2700-7, 7 Th. Voskuil 1500-4. 8 A. Sinteur 1450-4. 9 J. v.d. Berg 1700-2, 10 J. Brouwer 1400-3. Modeshow Bij de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Lei- den/Oegstgeest, is donderdag een modeshow te zien, met kleding die mevrouw Kiss Riemvis heeft gemaakt. Deze kledingstukken zijn met sprookjesachtige tafere len beschilderd en bewerkt met duizenden kristallen en kralen. Ze is deze 'lopende schilderijen' op late leeftijd bij wijze van hob by gaan maken. De show is te zien in het gebouw van de vereni ging aan de Caeciliastraat 18; aanvang twee uur. Popmuziek In de serie popconcerten in The Jam aan de 2e Binnenvestgracht staat woensdagavond een optre den van Rinus Groenevelt and the Blues Bastards op het pro gramma. Deze formatie bestaat uit Rinus Groenevelt (saxofoon; hij speelde o.a. met Hans en Can dy Dulfer), David Weiss (drums; ex-Houseband), Chris Koene (gi taar; speelt ook in Tilt Team) en Peter van Wassenaar (bas; ex- Blue Planet en ex-Galaxy Lin. te genwoordig actief met Check the Computer). Aanvang tien uur. Rommelmarkt In club- en buurthuis lp, de Vroolijcke Arke. Pieterskerk- choorsteeg 15, is donderdag avond van zes uur tot half negen een rommelmarkt, georganiseerd door kinderen. Zij gebruiken de opbrengst voor de inrichting van de kindersoos. Een geluidsinstal latie staat op het verlanglijstje. Deze soos draait wekelijks op vrijdagavond van zes uur tot half negen en is bestemd voor kinderen van acht tot en met veertien jaar. The Kooigirls De majoretten-twirlvereniging The Kooigirls bestaat 12'/2 jaar. Dit jubileum is onlangs met een feestavond gevierd. De vereni ging werd destijds opgericht door mevrouw C. Groen (thans tweede voorzitster). Ze begon met 15 meisjes, een aantal dat in de loop der jaren naar 70 groeide in de leeftijdsgroep van 4 tot 17 jaar en dat nu weer is geslonken tot 40. De meisjes worden getraind door Anneke Groen,'in het buurt huis aan de Driftstraat. Voor meer informatie: L. Arbouw, tel. 01717-2551. DEN HAAG/ VALKENBURG/ LEIDEN - Het provinciebestuur houdt donderdag 23 mei een in spraakavond over het toekomstige tracé van de S4, de nieuwe verbin dingsweg tussen Katwijk en Lei den. De inspraakavond wordt ge houden in gebouw De Terp in Val kenburg, dat dinsdagavond 21 en woensdagmiddag 22 mei ook is ge opend voor informatie over de aan- legplannen. Het is de bedoeling dat met de aanleg van de S4 in 1987 wordt be gonnen en dat het werk in het be gin van de jaren '90 gereed is. In Katwijk sluit de S4 aan op secun daire weg 1 (Wassenaar-De Zilk) en in Leiden op de Plesmanlaan. De nieuwe verbindingsweg loopt langs de bebouwde kom van Val kenburg en via een nog te bouwen brug over de Voorschoterweg, de Oude Riin en de Rfinhofweg. Men wil geluidhinder voor de woningen langs de weg beperken door gebruik te maken van spe ciaal asfalt en het op enkele plaat sen langs de weg neerzetten van geluidschermen. Van de mogelijk heden om de S4 aan te sluiten op de Voorschoterweg heeft de aan sluiting aan de zuid-westzijde bij de Zonneveldslaan de voorkeur van de provincie. Het ontwerp plan voor de weg geeft aan dat westelijk ervan een parallelweg komt en oostelijk een fietspad. Het fietspad loopt via de brug van de S4 over de Oude Rijn. Bij de Broekweg/Achterweg in Valken burg komt een viaduct over de S4. Ter hoogte van de aanvliegroute voor vliegkamp Valkenburg krijgt de weg een verdiepte ligging van 3.60 meter onder NAP. De totale aanlegkosten voor de weg liggen rond 35 miljoen gulden. colaas Lysbertus zv. C.W. de Mooi J.C. Haasnoot; Dirk-Jan zv. E. Pesschier en A. van Essen; Anne-Mieke Aletta dv. J. van der Plas en J.C. Brandsma; Hen- drina Martina dv. S. Rozema en H.H. van der Plas; Rutger Franciscus Herma- nus zv. C.J. van der Linden en J. Spring in 't Veld; Hélène dv. C.H. Lafeber en H.C. Fakkel; Michael zv. W. Ellert en C. Loomans; Bart Roelof zv. R. van den Berg en J.S. Serdijn; Isabel Maria dv. H.B.M. Lieverse en M.F. Dominguez Rodriguez; Marcel zv. J. van Beelen en Y.J.M. van Nobelen; Bernardus Jaco bus zv. B.J. Demoed en J. Bregman; An- nemieke dv. H.W. Schelvis en P. Triest; Moira dv. H. Portegijs en J. Niesthoven; Kim dv. A. Vooijs en D. van der Plas; Sophie Charlotte dv. A.J.L.C. Hendrix en L. Polak; Thomas Cornelis zv. J.M.A. de Jong en H. J.M. van den Berg; Femke Maria dv. W.C.I.M. van Haaien en M.H.D. Kregting; Maaike Ellen dv. W.M. Witteveen en W.A Götz; Linda Maria dv. T A. Wijnands en J.E.M. de Jong; Amarens dv. T. IJntema en J. Jensma; Marjolijn Eliane dv. W.J. Tebeest en M.W. Swagten; Amy dv. R. Trouwee en S. Neuteboom; Malou dv. L.H.C. Koele- wijn en T.J.M. Prevo; Bibeth Suzanne dv. P.D. Janssen en J.A. Liefhebber; Ida Jacoba Ivette dv. J. van Rijn en N. Krijgsman; Lokbe Anna dv. W.J. Hol- verda en S. Winterink; Thamara Priscil- la Ida dv. R.J.M. van der Vlugt en D.E. van Zuijlen; Ilse Margaretha Maria dv. T.A.H. Warmerdam en A.P.M. Heems kerk; Rosanne dv. F.H.M. Bekkerin en F.J. Bavelaar; Lotte dv. J.A. Nap en M. van der Pas; Mirjam dv. O. Boef en E.M. Visser; Anke dv. W. van Vark en G. Ger- se; Marie Caroline Theresa dv. J.H.P.M. Stolker en T.G.M. Boerkamp; Mariëtte Petronella Theodora dv. M.J. Welling en C.M. van den Berg; Achmed zv. M. nardus Cornelis zv. L.G. van Klinke e E.C.M. van der Poel; David Jan z Andeweg en W. van Rijn; Paula Esther dv. L. Vrij en A.A. Hoogendoorn; Cen- giz zv. H. Pat en S. Cengiz; Mirjam dv A. van Soest en I. van Ernst; Ciska dv. J.L.N. Gorten C.H. Mooijekind; Pauline dv. J.L.N. Gort en C.H. Mooijekind; Hendrik-Jan zv. H. Struyk en J. Schef- fer; Gwynnedolyne Estrella Maria Jo na; dv. J.M. Bonnet en E.C. Klein; Lisa Jannetje dv. R.F.J.M. de Rooij er Huisman; Bennie zv. M. Baltes van Varik. Overleden: J. van Hooidonk (1901) man; J. Colpa (1905) man; H. Key (1921) man; H. Dogan (1981) vrl.; W. Splinter (1930) man; I. Verhoeff (1906) man; P. Cornet (1902) vrl. geh. gew. met H.T. Veldhuijzen: S. Schipper (1911) vrl. echtg. van W. Grundlehner; E. de Geus (1926) vrl. echtg. van T. Vogelaar; W.J.G. van der Heijden (1915) man; C.M. Noor dermeer (1904) man; L.J. Diks (1902) man; F.C. van der Sluys (1940) man; A. in 't Veld (1913) man; M.A. Meeu wenoord (1906) vrl. echtg. van J.W. Borst; J.M.A. Warmerdam (1900) vrl. geh. gew. met W.A. van Noort; J.C. de Vreugd (1984) vrl.; A.E. Oostdam (1914) man; C.W. Van Denzen (1894) i Kofoed (1916) man; P. Portier (1914) man; P.J. Krassenburg (1969) man; J E. Koet (1905) vrl. echt. van D. Vroom; W. Nieuwenburg (1915) man; C.G. Ter Wis- scha (1901) vrl. geh.gew. met G. van Wel- (1901) vrl. geh. gew. met H. Boom; J. Schalk (1906) man; E. van Beelen (1923) vrl. echtg. van T. Mullender; T.H. Ho- man (1905) man; D. van Schayk (1928) vrl.; F. van Duyn (1908) man; A.J. Hop- kooper (1893) vrl. geh. gew. met A. Be- kooi; P.J. Jansen (1922) man; C.J. van Taack Trakranen (1916) vrl. echtg. van G.A. Veenendaal; T. Tennekes (1895) vrl. geh. gew. met K. van Ommen; J.A. de Kort (1913) i (1918) man. F.K. Hagendoorn

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4