Moet Oegstgeest nu ver(st)rekken? Wassenaar: nu 300 woningen neerzetten f Raad stemt uiteindelijk in met voorstel 'Goede contacten staan voorop' ACHTERGROND Weer raak op rijksweg A4. Geen atletiekbaan wel voorzieningen WASSENAAR - De gemeente Wassenaar gaat bouwplannen ontwikkelen voor 300 tot 350 woningen in het plan Weteringpark, waarvan 90 procent in de sociale sector. Daar naast worden de mogelijkheden van bejaardenwoningen op snipperlökaties afgetast. REGIO LEIDEN DINSDAG 21 MEI 1985 Bovendien gaat de gemeente on derzoeken of er een woningkartho- theek kan worden opgezet en en kele grote flatwoningen of panden kunnen worden verhuurd aan jon ge woningzoekenden, eventueel na aanpassingen. Andere punten: de gemeente bekijkt of het urgentie- punten-systeem moet worden aan gepast voor woongroepen en het bureau huisvesting kan helpen bij bemiddeling van kamerverhuur. De gemeenteraad stemde gister avond unaniem in met dit B en W- voorstel. Ook al vindt de helft van de raad (CDA, PvdA. D'66. Partij Wassenaar) dat er na 1986 méér moet worden gebouwd in Wete ringpark, "de laatste grote lokatie van Wassenaar" om het grote aan tal woningzoekenden te helpen. Ook vinden deze partijen dat datje woningzoekenden niet naar elders kunt verwijzen. Deze twee punten, bekend als de minderheidsstandpunten van PvdA-wethouder Greep, konden weliswaar het B en W-voorstel niet bedreigen, maar leidden wel tot heftige discussies. Zo voerde Ap- troot (WD) aan dat de andere frac ties het milieu schaden door te pleiten voor woningbouw. Hij waarschuwde tegen het "volbou wen van de polder" en de "verste delijking van Wassenaar". Het CDA, Partij Wassenaar, de PvdA en D'66 reageerden fel op deze aan tijgingen. Leiderdorps milieucentrum staat er al LEIDERDORP - In slechts enkele weken tijd is het Leiderdorps mi lieu-educatief centrum neergezet. Het gebouwtje, gelegen bij de kin derboerderij in 'De Houtkamp', is al glasen waterdicht/Medio 15 ju ni wordt het opgeleverd. De komen de (vakantie)maanden wórdt het verder ingericht. Het gebouwtje kon zo snel verrij zen doordat is gekozen voor de zo geheten systeembouw. Een 'eerste paal' is er niet geslagen, om de een voudige reden dat er geen palen' aan te pas zijn gekomen. De onder grond is van beton. Het milieu-educatief centrum wordt een ontmoetingsplaats voor jong én oud Leiderdorp, (foto Holvast) Demagogisch Goulooze (PvdA): "Als je een polder voor een gering deel gaat gebruiken voor woningbouw dan kun je toch niet beweren dat het milieu ons daarom niet kan sche len? Dat is toch zeer goedkoop en demagogisch?". De fractievoorzit ter is zowel voorstander van bou wen als van het groen en jong hou den van Wassenaar, zo verklaarde hij. En hij wees in dit verband op de alarmerende conclusies van rapport als het gaat over de vergrij zing van de gemeente. Nieuwenhoven (D'66) was niet minder boos op de WD. Hij som de een reeks raadsvoorstellen op waaruit bleek dat de WD ook wel Weg gestremd ZOETERWOUDE - Wegens asfal- teringswerkzaamheden is de Om- medijkseweg in Zoeterwoude mor gen, donderdag en vrijdag voor alle verkeer gestremd. Het Zoeter- woudse politiekorps raadt gebrui kers van deze weg tussen de Nieu- weweg en het industrieterrein De Grote Polder aan om rijksweg A-4 te nemen. Gisteren en vandaag is de slechte staat van het wegdek van de Wei- poortseweg onder handen geno men. In september wordt de defi nitieve toplaag aangebracht. eens het milieubelang schaadde. En hij noemde de houding van Ap- troot "de WD onwaardig". Wens- veen (CDA) lichtte toe dat bij een maximaal gebruik van de polder slechts 25 van de 70 hectare aan woningbouw wordt opgeofferd. PvdA-wethouder Greep steunde deze fractie door te beamen dat ook wat hem betreft Wassenaar groen dient te blijven. "En", zo sprak hij, "wat ons betreft is Wete ringpark de laatste grote lokatie". Aptroot wist echter van geen wij ken en stelde de kwaliteit van het woningbehoefte-onderzoek ter dis cussie. Hoofdbezwaar: de samen stellers weten niet hoe ze de urgen tie moeten definiëren. Greep ergerde zich hier duidelijk aan. "Het is waarschijnlijk geen goed rapport omdat de resultaten en de conclusies niet bij een be paalde politieke partij (WD) ho ren", sprak de man die het rapport beschouwt als "een methodisch ju weeltje, waar vele gemeenten ja loers op zijn". De stelling van de liberaal dat er geen woningnood is in Wassenaar, wees hij vervolgens emotioneel van de hand: "Er is wel degelijk in dividuele woningnood waar U geen weet van heeft". Nieuwenho ven (D'66) deed de raad nog de sug gestie aan de hand Gedeputeerde Staten te overtuigen van de nood zaak van meer subsidie voor wo ningbouw. Het college wilde hier niet op reageren. DINSDAG Leiden Stichting Burcht - Burgsteeg, ontmoe ting tussen Adriaan van Dis en Willerr Pltmans. 21 uur. Aula De Vlietschans - Apollolaan, To neelgroep De Jonkies met 'Biedermann en de brandstichters' van Max Frisch 20 uur. Rapenburg 100 - Ekklesia organiseer! bijeenkomst 'communisme in de Ver- enigde Staten', 20 uur. 't Breehuys - Breestraat. meidenavond 19 30-23 uur. Oud-Katholieke kerk - Zoeterwoudse- singel, oecumenisch avondgebed, 19. 19.30 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, films Orson Welles: 'The Magnificent Ambersons', 20 i i 22 i 'Citizen Kane' De nieuwe burgemeester van Leiderdorp krijgt de ambtsketen omgehangen door loco-burgemeester Gehner. Mevrouw Bruggeman kijkt toe. (Foto Holvast) Nieuwe burgemeester Leiderdorp geïnstalleerd K&O-gebouw - film 'Un papillon si paule' van Jacques Deray, 20.15 ui Leiderdorp Gebouw Irene - Hoofdstraat, start avond-fietsvierdaagse. 18 uur. Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadscom missie bestuurlijke aangelegenheden, WOENSDAG Leiden K&O-gebouw - kinderfilmmiddag, 14.30 door Rijk Jansen, 12.30 u Voorschoten Poppentheater - Pr. Marijkelaan, kil dervoorstelling, 14.30 uur. LEIDERDORP - De nieuwe burge meester van Leiderdorp, A.J.A.L. Bruggeman. heeft zijn ambt "als een eervolle opdracht" aanvaard "Ik wil mij inzetten om een goed contact te bewerkstelligen met ver enigingen, instellingen, bedrijven, hogere overheden en buurgemeen ten", aldus de burgemeester in zijn installatie-rede. Bruggeman, die in het gemeente huis de burgemeestersketting kreeg omgehangen door loco-bur gemeester I. Gehner, kreeg van alle kanten vertrouwen toegezegd. Unanieme blijheid over zijn benoe ming bleek wederom uit de toe spraken van de loco-burgemeester, gemeentesecretaris A.M. Willems en alle fractievoorzitters van de po litieke partijen. De enige kritische noot die er werd gekraakt betrof de snelheid, waarmee de benoeming gepaard ging en waardoor precies midden in de afscheidsweek van burge meester Van der Have de aandacht naar zijn opvolger werd afgeleid. Ook de nieuwe burgemeester ver klaarde dat hem dat had gespeten. Loco-burgemeester Gehner over dat punt: "Ik vraag me af of we Binnenlandse Zaken niet mee moeten geven dat voortaan op een andere wijze te doen". Desalniettemin: Leiderdorp had gevraagd om een snelle benoeming - en die is er gekomen ook. Volgens mevrouw Gehner is die snelheid symbolisch: "Want ik denk dat we hier een hele snelle jongen binnen krijgen. Ik heb begrepen dat ze u in Schipluiden (de vorige standplaats van Bruggeman, red.) Speedy Gon zales als bijnaam hebben gege- Gehner raadde Bruggeman aan eerst maar in alle rust te beginnen aan zijn ambtstermijn. Politiek ge voelige portefeuilles zullen niet in zijn takenpakket zijn opgenomen, zo benadrukte de loco-burgemees ter nog eens. Die zijn voorbehou den aan de wethouders. OEGSTGEEST - Verrekken of verstrekken? Daar gaat het kor daat gezegd om bij de weer oplaai ende discussie of een 'trekker' na bij de De Kempenaerstraat in Oegstgeest nodig is. Verstrekt de gemeenteraad een (ver)bouwver- gunning aan Proper Beheer om de Markthof geschikt te maken voor de Digros, of laat de gemeenteraad de historisch gegroeide winkel straat verrekken door de vergun ning af te wijzen? Bij de komst van kledinggigant Macintosh in de garage van Kam steeg aan de Geversstraat koos de gemeenteraad eind vorig jaar voor 'verrekken' omdat het parkeerpro bleem te groot was en het alterna tief (parkeren aan de overkant van de straat) te gevaarlijk. Ook op eco nomische gronden kwamen toen kritische geluiden uit de hoek van Oegstgeest Actief en - uiteraard - het winkelcentrum Lange Voort. Bij de voorgenomen komst van Digros naar de Markthof is het niet anders. Sinds in januari van dit jaar Proper en Digros de voorlopi ge contracten tekenden, is het Ma- clntosh-spel Weer begonnen. Ook nu moet de gemeenteraad een wij ziging van het bestemmingsplan toestaan. Wederom ii er de keuze tussen de levenskansen van dè De Kempenaerstraat als winkelstraat en de verkeerstechnische aspecten die met name voor de bewoners van de omliggende straten zwaar tellen. Opnieuw werd opdracht ge geven tot een rapportage van een deskundige organisatie. Dit keer werd het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf uitge nodigd om een aantal bij de ge meente levende vragen te beant woorden. Het antwoord op de vraag of de De Kempenaerstraat een 'trekker' nodig heeft, kon bij voorbaat al be vestigend worden beantwoord. Dat deze aanwinst Digros zou kun nen heten, wordt door het CIMK niet weersproken. Het effect van een 'trekker' op de beide Oegst- geester winkelcentra waren bij 'het geval Macintosh' al bekeken, maar zijn door het CIMK-rapport geac tualiseerd en diepgaand onder zocht. heetste hangijzer: de parkeerpro- blematiek. Het instituut komt met het getal van veertig tot vijftig par keerplaatsen die extra nodig zijn. Verder doet het CIMK de suggestie om een stuk grond achter de bossa- ges aan de overzijde van de Ge versstraat in te richten als langpar- keerplaats. Met name de winkeliers en hun personeel zouden hun wagens op dit stukje Leids grondgebied moe ten parkeren. De klanten zouden zodoende meer ruimte krijgen om hun voertuig voor de deur van de winkels te parkeren. Behalve het scheppen van ruim te voor de langparkeerder, beveelt het CIMK aan om de parkeerduur rond de De Kempenaerstraat te be perken en streng toe te zien op na leving hiervan. Betaald parkeren wordt afgeraden "gezien de con currentiepositie van het centrum". Voorts neemt het CIMK een eerde re suggestie van winkeliersvereni ging Oegstgeest Actief over om op zaterdag het parkeerterrein achter de AMRO/ABN te ontsluiten, zodat daar op de drukstê dag van de week kan worden geparkeerd. Vrijwel overal waar Digros een nieuwe vestiging opent, duiken parkeerproblemen op. Grootgrut ter Jan van der Broek weet aan dé ze problemen vaak een mouw te passen. Hoe wil hij de patstelling in Oegstgeest doorbreken? "Nu parkeren er zestig tot tach tig auto's van personeelsleden van de winkels. Als je die ergens an ders laat parkeren is het probleem de wereld uit". Steeds heeft Van der Broek ge roepen in de buidel te willen tasten om de parkeerproblemen uit de wereld te helpen. Hoeveel geld het concern voor een oplossing van de parkeerproblemen over heeft, wil hij niet zeggen. "Dat hangt ook af van de mate waarin de nieuwe ves tiging loopt", aldus Jan van der Broek. Van der Broek blijft geloven in de vestiging van de super in de De Kempenaerstraat: "Ik ben er vast van overtuigd dat wij de winkel krijgen. Er moeten hele rare din gen gebeuren wil het nu nog afket sen. De klanten willen ons, de win keliersvereniging wil ons, het CIMK zegt dat wij nodig zijn, dan zijn alle ingrediënten voor een 'ia' T" Cj -"•"Vi door Dirk Jan Roeleven van de gemeente toch aanwezig? De gemeente kan het niet maken om een straat te laten verpauperen. Het is hun plicht om De Kempe naerstraat op te peppen". De cijfers in het CIMK-rapport liegen er niet om. In tegenstelling tot de Lange Voort gaat het heel slecht met de De Kempenaerstraat. Deze constatering is schokkender dan de conclusies dat er parkeer- maatregelen moeten komen of dat het betere supermarktaanbod bij de Lange Voort de oorzaak is van de drastische verschuiving sinds 1977. Daarom pleit het CIMK voor een groot levensmiddelenbedrijf in de Markthof "omdat de non-food sector hierop voor een groot deel steunt". Wakker J. Schohaus is voorzitter van Oegstgeest Actief. Voor deze be langenvereniging van de winke liers van de De Kempenaerstraat waren de cijfers van het CIMK nieuw. Schohaus schrok toen hij het rapport las en zag dat zelfs de klanten uit Oegstgeest-Zuid, van oudsher het gebied waarvan de OA-winkeliers het moesten heb ben, massaal naar de Lange Voort rijden voor hun boodschappen. Vier van de tien consumenten uit Oegstgeest-Zuid zijn nog op de De Kempenaerstraat georiënteerd. Acht iaar celeden waren dit er viif- enhalf van de tien. In deze periode zijn tien zaken in de straat verdwe nen, terwijl dat er maar één was aan de Lange Voort. Schohaus: "De cijfers van het CIMK komen overeen met wat ik gevoelsmatig al dacht. Ik heb wei eens gezegd tegen de andere win keliers dat het slecht met de straat ging. maar dat is zonder cijfers moeilijk aannemelijk te maken. Daarom ben ik blij met dit rapport. Als de gemeente dit ziet zullen ze toch wakker moeten worden. De verdeling tussen onze straat en de Lange Voort klopt niet meer. Er zal dus een Digros moeten komen, an ders lijden wij een gigantisch ver lies aan koopkrachtbinding. Mis schien dat de gemeente bij het zien van deze cijfers verder kijkt dan slechts naar het aantal parkeer plaatsen". Gemeentesecretaris J. van Hul- steijn kan namens het college van burgemeester en wethouders niet veel meedelen. Het CIMK-rapport is een week voor de definitieve ver sie uitkwam, doorgesproken met de samenstellers drs. G.T. Taatgen en ir. Sj. Stienstra. Zonder com mentaar is het vervolgens naar de raadsleden en andere belangheb benden gezonden. Aan de onderzoeksrapporten over de voorgenomen komst van Macintosh verbond het college van B en W destijds wel een - positief - voorstel aan de raad. Uiteindelijk besloot de gemeenteraad anders en bleef Macintosh weg. "Dit keer hebben we bewust geen advies ge geven. Laat de gemeenteraad zelf maar oordelen", aldus Van Hul- steijn die op persoonlijke titel meldde het rapport, behalve de economische paragraaf, "niet ver rassend" te vinden. Bij de sugges ties om een langparkeerplaats op grond van Endegeest (eigendom van Leiden) te maken of door het terrein van de AMRO/ABN te ge bruiken, plaatste hij de kantteke ningen "dat we dan eerst met Lei den in de slag moeten" en "dat op de drukke donderdag en vrijdag bij de bank geen plaats is". Haaks Overigens ligt er behalve het CIMK-rapport nog een brief van het Koninklijk Nederlands Onder- erbond (KNOV) in de la het ongeluk op de rijksweg weten we dat dat strikt noodzakelijk is"). Goede contacten WD-fractievoorzitter Huigen zei te hopen dat Bruggeman na die inwerkperiode zijn goede contac ten met de hogere overheden dienstbaar zal maken aan de Lei- derdorpse gemeenschap. Twee an dere, door Huigen opgesomde ta ken: de veiligheid van en de con tacten met de Leiderdorpse bur gers. Ten aanzien van die burgers wacht Bruggeman zelfs "een om vangrijke taak", zoals CDA-fractie- voorzitter Den Boeft verklaarde. Overigens heeft een oud-burge meester van Leiderdorp, R.M. Gallas, juist dit weekeinde af scheid genomen van Delft. Hij gaat mét pensioen. Gallas, die zijn burgemeesters loopbaan in Leiderdorp is begon nen, kreeg bij die gelegenheid de onderscheiding van Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw uit handen van mr. Patijn, com missaris van de koningin in Zuid- Holland. LEIDERDORP - Het was gis termiddag weer raak op het Leiderdorpse deel van rijksweg A-4. Om half twee gebeurde een eerste aanrijding op de rij baan richting Den Haag even voorbij het Elisabeth zieken huis. Twee auto's raakten kop- staart met elkaar in botsing. "Kijken naar ons", was vol gens de Leiderdorpse politie de oorzaak voor een tweede aanrij ding, een half uur later. Hierbij waren drie auto's betrokken. De brokstukken kwamen op beide rijbanen terecht zodat de politie de weg korte tijd afsloot. In de staart van de daardoor ontstane korte file raakte een wagen in de slip. De chauffeur stuurde zijn wagen met een vaart van tachtig kilometer per uur naar de vluchtstrook, op een aldaar geparkeerde politie wagen. De personenwagen liep weinig schade op, de politiewa gen was total-loss. Overigens liet de nieuwe burge meester tijdens zijn rede zelf ook al blijken dat die portefeuilles wat hem betreft bij de wethouders thuishoren. "Mijn eerste taak is de coördinatie van het beleid", wist hij. Wat' wel van Bruggeman wordt verwacht: goede contacten ("die zijn erg belangrijk"), leiding geven aan de voorlichting ("die staat bij ons hoog in het vaandel") en aan zaken als een rampenplan ("sinds van de stichting winkelcentrum Lange Voort. Het frappante van de brief is dat het haaks staat op het CIMK-rapport. Het KNOV stelt in antwoord op vragen van de con currerende winkeliersvereniging dat de gehele middenstand aan de De Kempenaerstraat schade zal lij den als Digros zich in de Markthof vestigt. In het rapport dat de KNOV op stelde naar aanleiding van de komst van Macintosh staat over de kwetsbaarheid van de De Kempe naerstraat: "Het supermarktaan bod is relatief klein", hetgeen de winkeliers van OA sterkt in hun stelling dat er een supermarkt moet komen. Even verderop in het rapport staat echter: "De De Kem penaerstraat kan moeilijk over schakelen op een groter kooppu- bliek (bijvoorbeeld door toevoe ging van een grote supermarkt) vanwege het reeds overbelaste winkelareaal". Volgens het KNOV heeft de win kelstraat belang bij handhaving van het prettige winkleklimaat en het hoogwaardige niveau". Voort during van de leegstand in de Markthof hoeft de straat volgens het ondernemersverbond geen schade te berokkenen. Integen deel: "Een slecht uitgebalanceerde invulling zou op termijn afbreuk kunnen doen aan de in de De Kem penaerstraat gevestigde bedrij- In de brief aan de Lange Voort stelt H. ten Have (KNOV) dat ver paupering van de straat het gevolg zou kunnen zijn van een grootscha lige supermarkt. "De overspannen verkeerssituatie wordt alleen maar meer onder druk gezet door de komst van een grootwinkelbe drijf'. In een mondelinge toelich ting zei Ten Have: "De situatie zal gaan wringen omdat je een be paald publiek aantrekt, terwijl je daarmee het huidige publiek af stoot. Dat kan leiden tot grote pro blemen bij gevestigde winkeliers in zowel de 'food' als de 'non-food' branche". Verrekken of verstrekken? Het antwoord is aan de gemeenteraad. "We zijn hiervan wijzer gewor den", klonk het vorig jaar oktober m de raadsvergadering waarin de- fintief het doek viel over de komst van Macintosh. We wachten af waartoe die wijsheid zal leiden. WASSENAAR - De Wassenaarse fracties van CDA en PvdA willen een eenvoudige atletiekbaan voor atletiekvereniging Holland. Het B en W-voorstel voor beperkte atle- tiekvoorzieningen op het plaatse lijke sportveld, vinden zij onbevre digend. "De moeder aller sporten krijgt een tweedehands broekje aangemeten", sprak PvdA-fractie- voorzitter Goulooze gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergade ring, waar de overgrote meerder heid koos voor de B en W-variant. Het zat CDA en PvdA vooral hoog dat "niet duidelijk is aange toond dat een atletiekbaan onhaal baar is". Speelman (CDA), die zich al jaren inzet voor een betere atle: tiekvoorziening, vroeg wethouder ZOETERWOUDE - De Zoeter woude gymnastiekvereniging 'Meerburg' heeft afgelopen week einde bij de nationale kampioen schappen 'bewegen en muziek' twee tweede prijzen weggesleept. Bij de verplichte oefening, gewon nen door Sparta I, werd Meerburg I derde (8.90 pt). Meerburg 2 en 3 eindigden hier respectievelijk op de zesde en vijfde plaats. In totaal deden negen groepen aan de kampioenschappen mee. Van der Wiel-Van der Flier waar om de gewenste baan planologisch niet inpasbaar is. Het argument dat er zo weinig festiviteiten op het sportveld worden georganiseerd, vond hij "ten ene male onvoldoen de". Dat de baan financieel niet haal baar was waagde hij te betwijfelen; "De politieke wil lijkt te ontbre ken", concludeerde hij. Ook twij felde Speelman aan de juistheid van de door de wethouder genoem de kosten. Snedig merkte hij op dat ze "de oude stukken heeft inge zien, maar niet goed genoeg". In een volgend college, mét CDA, zal nog op de atletiekbaan worden teruggekomen, zo stipte hij aan. Wethouder Van der Wiel echter zei dat B en W nu juist een punt hadden willen zetten achter deze slepende affaire. "Dit voorstel is haalbaar, de atletiekvereniging is ook dankbaar. Maar als U wilt kunnen we er nog eens gezellig op terugkomen". Goulooze (PvdA) merkte op dat hij geen behoefte heeft aan gezel ligheid, maar wel aan het op een rijtje zetten van informatie. Een eenvoudige atletiekbaan moet nog eens ernstig worden overwogen, aldus de sociaal-democraat. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen n NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) ll'lo-tl.OOijur (0711231 «3 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250.90 345.20 f 131,40 65.70 89,30 f 22,10 f 30.- ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halfjaar, aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogeli|k. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ,: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P.C. Rosier r. S.J. de Groot hington, Rome. Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2