fja?/uon Vroeg of laat gaan zij een stapje verder. Eerste Katwijkse Leesportefeuille Videotheken MOVIEBOX BAKKER Trimmende Amerikaan toeristische attractie Je eerste vriendje.Kalverliefde, verkering en nóg wat later: trouwplannen. Het is dan goed iets te horen over erfelijk heid. De gezondheid van de volgende generatie wordt immers mede door erfelijke factoren bepaald. Het is dan ook goed dat men zich daar over kan laten voorlichten en dat de kosten van erfelijkhéidsonderzoek worden betaald door de ziekenfondsen en particuliere verzekeraars. Over erfelijkheidsvoorlichting is een boekje geschreven. Aanstaande ouders doen er goed aan dit boekje van de Vereniging Samenwerkende Ouder- en Patiëntenorganisaties te lezen. Zij kunnen het gratis aanvragen. Een gefrankeerde brief naar: IDC, Postbus 70, 3500 AB Utrecht is voldoende. ERFEUJKHEIDSVOORUCHTING. ZORG DAT DE WEG WEET Publicatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. £jpj? - De nieuwste trends in leermode - mode op maat gemaakt naar uw eigen idee - exclusieve collectie rokken, Jurken, pantalons, overalls, kolberts, jassen, tuinpakken en zelfs badkleding - verkoop van losse huiden voor zelfmaakmode Lr Haarlemmerstraat 170, Lékten Ook in onze videotheek in Katwijk VCC banden verkrijgbaar ONZE VERHUURPRIJZEN VAN VIDEOBANDEN ZIJN v.a. 2,50 PER 3 DAGEN TEVENS VERHUREN WIJ OOK DE WELBEKENDE U hoeft hiervoor geen borg te betalen. 10,- per dag 25,- per 3 dagen 35,- per week K. Voorhouterweg 8, Rijnsburg E. A. Borgerstr. 52a, Katwijk Hoofdstr. 171, Sassenheim 01718-29218 DEZE WEEK f MINIMAAL 50.-voor uw >'/n ft oude fiets bij aankooD^^^ J/T IV. vCS Dat is de Batavus Touring. Ontspannen rechtop zitkomfort toch super lichtlopend o.a. door de smalle, snelle banden met minimale rolweerstand. Keuze uit honderden fietsen Deze week inruilaktle Vroeger moest je nog wel eens ad rem zijn. Werd je als trimmer voorgehouden dat „ze hem al hadden" of (sterker nog», dat „de trein reeds was vertrokken". Ach, ach, ach wat hadden we op dat gebied toch een humoristen in ons land. De een was nog origineler dan de ander. Maar die tijd lijkt voorbij. Trimmers zijn in Nederland al lang een alledaags verschijnsel geworden. Niemand kijkt meer op ais je inet zwoegende boezem door de berm ijlt. Totdat het Nederlandse trimmersvol k zich natuurlijk net zo gaat gedragen ais het Amerikaanse. De snedige opmerkingen zullen dan ongetwijfeld opnieuw niet van de lucht zijn want zeg nou zelf: wie gaat er ais volwassen man op zondagochtend half acht nou achter een kinderwagen lopen rennen? Op van die geavancheerde gympies inderdaad, in dezelfde vederlichte kledij ook waarin Alberto Salazarde marathon van New Vork placht te winnen en... met een dommelend kind in het karretje. door Rob v.d. Dobbelsteen Trimmen is in Amerika bij na een toeristische trek pleister geworden. Wie ooit naar Amerika reist, mag zich het buitenkansje niet laten ontglippen de trim mende Yankee gade te slaan in bijvoorbeeld het Central Park van New York. Hij dient zich de de kens dan wel vroèg van het lijf te werpen, want Ameri kanen - zeker het trimmen de deel van de natie - zijn vroege vogels. En vreemde vogels tegelijk. Maar het werkt wel aansteke lijk, al dat gezwoeg en geploe ter. Het groepje Japanners op die fraaie nazomerochtend in september lachte zich aanvan kelijk een aap. Maar wie renden er een half uur later op blote voeten over het op zondagoch tend speciaal van verkeer afge sloten asfalt in het Central Park? Juist ja, die Japanners. Gillend van het lachen, zwe tend als otters en met de schoe nen in de hand. Ze vielen overigens wel op. Niet door die aan de verkeerde ledematen bungelende schoe nen; niet door hun driedelige van zweet doordrenkte cos- tuums ook, maar omdat ze lachten. De Amerikaanse trim mer immers lacht niet. Hij sjokt met een ernstig gezicht langs de eeuwenoude bomen van het park en steekt hoogstens een keer een handje omhoog als hij iemand tegenkomt die hij kent. Hij heeft geen oog voor de tallo ze, grijze eekhoorntjes die van tak naar tak springen; geen oog voor de artiesten die al in de vroege ochtend hun kunsten vertonen; geen oog ook voor de bizar geklede huismoeders die stomend en puffend vechten tegen rimpels en vetrandjes. maar soms ook in wegend broekje er zelfs een vlinder kunnen stijgen. Bilpartij Amerikanen? Disco-deun Preuts, Vervoeg u in Central Park verbaas u. Die vrouw daar die op dat als gestofzuigde gras perkje rekoefeningen aan het doen is met een aantal sexe-ge- noten, moet minstens 45 zijn. Maar het décolleté van haar jumpertje loopt door tot ver in het diepe zuiden en haar als ba rok te omschrijven bilpartij is bedekt met zo'n klein stukje textiel, dat men er in Neder land nauwelijks een haarband van had kunnen maken. Maar alweer: geen mens die er van opkijkt. Een Amerikaan stapt tijdens het trimmen in een geheel andere wereld. Een wereld waarin alléén hij be langrijk is. De rest bestaat niet. Ook al zijn die getooid met na men als Antony Quinn, die on danks zijn vergevorderde leef tijd (68) z'n tors nog altijd fit houdt met een dagelijks om- metje van tien kilometer, soms Amerika begin je vergezeld van mevrouw Jackie Kennedy, die in een zachtgeel trainingspak en dito schoenen als één van de weinigen om haar verschijning denkt. Hoe oud was ze? Ik durfde het haar niet te vragen. Ze boog zich in bochten waaraan zelfs een slang een puntje had kun nen zuigen en bleek Betsy Sha piro te heten. „This is life", kir de ze haar sneeuwwitte maillot tot boven haar navel omhoog sjorrend en hupte lichtvoetig door op de maat van uit twee van overheidswege verschafte luidsprekers dreunende disco deunen. Samen met nog een stuk of honderd dames en he ren die de dertig ongetwijfeld al lang waren gepasseerd. Want ook pas te trimmen als je 35 bent of zoiets. Dan pas koop je je een paar trimschoenen en dan pas ren je bij nacht en ontij Fifth Avenue af op weg naar het groene Central Park. Bij voor keur in een T-shirt waarop tek sten staan te lezen als „Sex-in- structor - First lessons free",- Stuipen Ingesloten door een muur van wolkenkrabbers, rennen en fietsen ze daar door een park dat net zo groot is als Monaco. Ze steken loom grijnzend en dagdromend hun armen om hoog als ze de streep passeren, die e'e'n keer per jaar dient als finish van 's werelds beroemd ste marathon en ze vloeken zachtjes op die dekselse neger kinderen, die op hun rollerska tes toeren uithalen waarmee ze in Nederland zo in het circus kunnen optreden, maar waaar- mee ze voortsjokkend Amerika bij tijd en wijle de stuipen op het lijf jagen. Central Park, zondagochtend half acht. In de Amsterdamse Kalverstraat is het zelfs op Ko ninginnedag nooit drukker ge weest. Bij de back-stops op de grote grasvelden wordt al fana tiek softball gespeeld of het voor de meeste Europeanen on begrijpelijke American Foot ball. „Go, go, go.." Het zijn zo'n beetje de enige woorden die je er hoort. Verder verneemt men alleen maar het het gehijg uit duizenden borstkassen, een ge hijg dat ritmisch wordt onder steund door het geflap van het dubbele aantal voeten. Hier leeft Amerika. Als je vanaf het dakterras van het Empire State Building rich ting Central Park kijkt, zie je in de verte, boven de bomen een grijze nevel hangen. De verza melde adem die uit de monden van al die trimmers is komen wolken? Als je nog nooit van in de zon verdampend water hè.bt gehoord, zou je het bijna gaan geloven.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 23