Fignon niet in Tour de France Steenvoorden tweede in Hillegom doen het Oudjes nog best Blauw Zwart in kansrijke positie Hockeyjaar met lekker toetje ZLC sluit sterk af UVS winnaar van Kooi-cup SJC: nog één punt Giro-proloog voor Moser Unicum op de drempel Van Polanen tekent bij Sparta VRIJDAG 17 MEI 1985 SPORT PAGINA 15 DEN HAAG - Mede doordat alle concurrenten punten ver speelden, heeft Blauw Zwart na een geflatteerde 2-0 zege op HMSH de titel bijna binnen. Na het puntenverlies in de laatste weken zag het er gistermiddag opnieuw niet naar uit dat de leider in de tweedeklasse A, die geen moment kon aantonen een verrijking voor de eerste klasse te bete kenen, met de volle buit naar huis zou gaan. Een sterk beginnend HMSH ver oorzaakte meteen veel problemen in de de Wassenaarse defensie, maar stuitte op een prima keepen de Carlo L'ami, die een paar kei harde afstandschoten maar ternau wernood kon keren. Halverwege de eerste helft kreeg Blauw Zwart meer grip op de wedstrijd. Dit re- sulterde in een prima kans voor Rob Gras die zijn schot zag gestopt door de Haagse doelman. Maar de slecht weggewerkte bal kwam in het bezit van Frank Voorham, die eerst de complete defensie op het verkeerde zette, maar zich alleen voor de doelman niet meer kon be heersen en de bal over het doel joeg. Tien minuten voor rust kreeg HMSH opnieuw de mogelijkheid LEIDEN - ZLC (za) heeft gisteren de competitie afgesloten met een 5-4 zegë op Oegstgeest. MMÖ klop te Stompwijkse Boys (2-4). ZLC - Oegstgeest 5-4 Een heerlijke aanvallende voet- balpot, die model zou moeten staan voor de overige duels in de afdeling. Oegstgeest leidde by rust door twee treffers van Wim den Hollander en twee van Gert Ou- wersloot met 2-4. waarbij Hennie Onderwater en Frits Rijsbergen voor de Leidse goals zorgden. Na de hervatting zorgde Hans de Hoedt voor de aansluiting. Renzo Candido voor de gelijkmaker en Frits Rijsbergen voor de winst: 5-4. Stompwijkse Boys - MMO 2-4 Zondagsploeg MMO speelde on gestoord naar een 0-3 voorsprong dankzij doelpunten van Frans Dis seldorp en Johan Vaneman (2x). Voor rust scoorde SB via Edwin Develing, en na de 2-3 van Nico van der Zalm werd het nog even spannend. Paul Disseldorp bepaal de de eindstand op 2-4 voor MMO. om de score te openen. Marcel van Gaaien soleerde handig buitenom, maar miste op enkele centimeters de verste hoek. Drie minuten na de doelwisse- ling sloeg Blauw Zwart toe. Een dieptepass bereikte Wijnand Bak ker, die op de rand van buitenspel 0-1 aantekende. Voor HMSH bleef er vervolgens weinig anders over dan massaal de aanval te zoeken in de hoop het laatste benodigde punt in de strijd tegen degradatie te be machtigen. Maar de Hagenaars lie ten een hele serie mogelijkheden onbenut en hoewel Blauw Zwart er nauwelijks aan te pas kwam, kon de Wassenaarse titelpretendent loeren op een countermogelijk heid. Martin Nieuwdorp was tenslotte nog het dichtst bij de gelijkmak- ker. Na een individuele actie van Tom Emmerik verscheen hij alleen voor L'ami, die opnieuw redding bracht en zijn ploeg zodoende be hoedde voor nieuw puntenverlies. Drie minuten voor tijd werd een 'alles of niets offensief van HMSH koelbloedig afgesraft. Wijnand Bakker schoot na een prachtige so lo op de paal. In de rebound beslis te Marcel L'ami met een mooie lob de wedstrijd, die nog een verve lend slot kreeg omdat Marco Lan ge van HMSH na het beledigen van de arbiter vroegtijdig kon gaan douchen. RENÉ VAN DER HARST Dolle vreugde bij de E-junioren van UVS nadat Wim Rijsbergen (links) de Kooi-cup heeft overhandigd. Jeugdvoorzitter Jer van Leeuwen is trots. (foto Holvast) LEIDEN - UVS is gisteren winnaar geworden van het traditionele toernooi om de Kooi-cup voor E-junioren. In de finale versloegen de jeugdige blauwwitten de teams van Meerburg en SJC. Gemakkelijk ging dat overigens niet, want de (kor te) wedstrijdjes tussen de drie poule-winnaars lever den louter gelijke spelen op. Een eerste serie straf schoppen leverde geen resultaat op. Bij de volgende schifting viel SJC af waarna UVS tenslotte één elfme- tertrap meer benutte dan de 8- en 9-jarigen van Meer burg. Om de Kooi-cup heen organiseerde Roodenburg be halve een groot aantal festiviteiten (rommelmarkt, kraampjes) ook nog een strafschoppen-toernooi. De bokaal, beschikbaar gesteld door de momenteel bij FC Utrecht spelende Wim Rijsbergen, kwam in han den van Rijnsburgse Boys-speler Marcel van Delft. De tweede en derde prijs, respectievelijk geschonken door Ron de Roode en Marco van Alphen, gingen naar Maurice Beemsterboer van Leiden en John van de Ha ve van Roodenburg. De sportiviteitsprijs tenslotte was voor Alphen. Bij LFC leverde het Jan Brouwer-toernooi een be drag van rond de 700 gulden op ten bate van het ge handicapte kind. De algehele overwinning in dit door LFC georganiseerde toernooi ging naar Leiden. Pou lewinnaars werden Sleutels en LFC. De sportiefste ploeg was SVOW. LEIDEN - De strijd om het hoc- keykampioenschap van Nederland wordt aanstaande zondag op de laatste wedstrijddag beslist. De competitieleider ziet na vele jaren zijn wens in vervulling ga^n dat de strijd om de landstitel tussen Klein Zwitserland en Kampong pas in een laatste confrontatie de winnaar oplevert. Bloemendaal viel giste ren definitief af in de titelrace na de 1-1 tegen HGC. Kampong won in Bilthoven met 1-3 van SCHC, terwijl Klein Zwitserland op eigen veld Amsterdam een 1-1 moest toestaan. De achtvoudige kampioen uit Den Haag moet winnen in Utrecht, aangezien Kampong met een punt voorsprong aan een gelijkspel ge noeg heeft om de titelreeks van KZ te doorbreken. Het lijkt erop dat de Utrechtenaren er nog nooit zo goed voor hebben gestaan, het verleden leert echter dat als het er echt op aan komt het met routiniers en ta lent doorspekte Klein Zwitserland de belangrijkste wedstrijd altijd weer naar zijn hand kon zetten. LMHC ontving het tot subtopper gegroeide Tilburg op eigen veld en verloor via een 0-1 ruststand met 1-3. De Oegstgeester aanvallers werden vakkundig afgestopt door de technische Tilburgers die een uitgebalanceerde eenheid vorm-, den. Na twintig minuten kwam de bezoekende ploeg op voorsprong door goed opkomen van de rech tervleugelverdediger en de tip-in van Erik Parlevliet. De overigens goed keepende Tom van der Meer had geen kijk op deze inzet. Martin Bennis en Harmen Jansen Schoon hoven lieten in het eerste deel goe de kansen onbenut door de bal aan SKÏÏKSiïasss PARIJS Laurent Fignont, tweevoudig winnaar van de Tour de France, wordt vandaag in Parijs geopereerd aan aan achillespeesblessure. De Fransman kreeg deze week na een training zoveel last van de slepende blessure dat ingrijpen noodzakelijk bleek. Het sei zoen moet hij als verloren beschouwen. de klasse A in veiligheid te spelen Hoewel de uitbeurt bij Quick eer even ongelukkige als verdiende 2-1 ^klassiekere nederlaag opleverde en Arie Duin- Jaarsklassiekers dam vraagtekens plaatste bij de volgens hem onlogische uitslag Frankriik van de derby tussen Gouda en vanïTankryk Olympia (5-1), is de Noordwijkse oefenmeester er van overtuigd dat SJC het redt. "We hebben alles nog de hij zelden of nooit iets. Dit sei zoen werd meermalen onderbro ken. Fignon wilde een van de voor hij de training, de derde keer een gooi zou |doen naar de gele trui in de Ronde ken-Luik (vijfde) werd hij ei eens geremd door hinderlijke torrijders. Een week later scheen hij niet eens voor de Amstel Nederlanders. De winnaar van de Goldrace eindigde als twaalfde met twintig seconden achterstand op de winnaar. Johan van der Vel- Fignon begon dit jaar met het tien van de proloog in de Ster Bessèges. In de tweede etappe stapte hij, met de leiderstrui om de Goldrace door een ongeluk tijdens de, vorig jaar vijfde in het eindklas- sement, eindigde als 28e en kwam met zijn tijd van 8.12 al een kleine halve minuut achter Moser te staan. Eerste niet-Italiaan was de Franse favoriet Bernard Hinault op de zesde plaats. - L.__J r-1 Oiapic 111J, I11CI UC IClUClbUUl Ulll u HLbkfn «HiwL c tli™ V„r schouders, plotseling af. Die dag pakken we zondag thuis tegen Ver- februari) openbaarde zich de ont- SJC kwam in Den Haag na een ^rd! eerste^ee'rNa' kwartier op voorsprong toen Jos riode van twee weken startte F?g. Alders in het strafschopgebied j Ronde van Sicilië De Pa- de de vijfdaagse wedstrijd in de toegekende strafschop benutte. Het in de verdediging gedrongen SJC kwam nauwelijks echt in ge vaar, maar tien minuten voor rust leverde een gelost schot van doel man Ted van der Meer de gelijkma ker op. In de tweede helft lieten Jos Alders, Ben van der Zalm en René de Ridder goede mogelijkhe den liggen om hun club op voor sprong te zetten. Vlak voor tijd sloeg het noodlot toe toen een on gelukkige hansbal van Peter van Rijn werd bestraft met een penalty, die werd benut. Kampioenschap van Teylingen LEIDEN - De vrouwen van Teylin gen zijn door een 2-3 overwinning op LFC gepromoveerd naar de eer ste klasse zondag. Teylingen, dat veel te sterk bleek in de derde klas se en daarom tussentijds promo veerde, sloeg zodoende in één sei zoen een dubbele slag. In de eerste klasse won Kickers met 10-0 van Alkmania. Bij het zaalvoetbal behaalde Kraan het kampioenschap van de tweede klasse. Kraan versloeg Warmunda met 3-6 mede dankzij vier goals van Monique Kraan. Zuid-Italiê. Op 3 maart startte Fignon als fa voriet in Parijs-Nice. Hij werd der de in de proloog en fietste nog vier dagen mee in de schoot van het pe loton. De dagelijks neervallende regen deed geen goed aan de zich weer openbarende blessure. Op 8 maart besloot hij niet meer te star ten voor de vijfde etappe. Na weer twee weken rust maakte de Franse kampioen zijn rentree in het Inter nationaal Lentecriterium. Hij maakte indruk met de tweede plaats in de individuele tijdrit over 13 kilometer, maar hij reed slecht in de bergetappe. Twee dagen later won Fignon de proloog van de Ronde van de Midi-Pyreneeën en werd hij tweede in het eindklasse ment achter de Ier Stephen Roche. Op 29 maart leek hij klaar voor de voorjaarsklassiekers. In de genera le repetitie, de Brabantse Pijl, maakte hij grote indruk al moest hij Van der Poel en de Belg,Wam- pers voor laten gaan. De Ronde van Vlaanderen werd een deceptie. Fignon kwam ten val voor de beslissende fase in de afda ling van de Oude Kwaremont. Hij richtte zich op de Waalse klassie kers. In de Waalse Pijl (derde) schoot hij te kort wegens gebrek aan competitie, in Luik-Bastena- Classico De dreigementen dat de Neder landse profploeg Kwantum vanwe- ww r"*» ge reNen rond het bezoek van de Bernard"Hinault, die Paus verhinderd zou worden te starten in de Colombiaanse etappe koers Classico zijn niet uitgevoerd. Er deed zich geen enkel incident voor bij de start in Bogota. Jean Nevens uit de ploeg van Gisbers was zo opgelucht dat hij de eerste etappe' op naam schreef. De Dauphiné Liberé en de Ron de van Luxemburg zouden de aan loop moeten worden naar de Ron de van Frankrijk, waarvoor hij fa voriet nummer één was. Zijn bles sure bleek echter zo slepend, dat operatief ingrijpen onvermijdelijk was. Het seizoen van Laurent Fig non is verloren. Het sukkeljaar 1985 heeft veel weg van het pech jaar 1983 toen eveneens nog tot de ploeg van Cyrille Guimard behoorde. Hinault had hetzelfde euvel in de knie. De Breton moest ook de Ronde van Frankrijk laten schieten. Een ope ratie bracht uitkomst, maar de te rugkeer aan de top vergde nog maanden. Giro In de stad waar hij vorig jaar zijn enige triomf in de Ronde van Italië behaalde, liet de Italiaan Frances co Moser zich Hemelvaartsdag op nieuw in de rose trui hullen. De 33- jarige werelduurrecordhouder ze gevierde in Verona in de proloog van de 68e Giro, een individuele tijdrit over 6650 meter. Zijn tijd van 7 minuten en 45 seconden was goed voor een gemiddelde snel heid van 51.483 kilometer per uur. Zijn landgenoten Roberto Visenti- ni (7 seconden achterstand) en Giu seppe Saronni (8 seconden) flan keerden Moser op het erepodium in Verona. In de stad van Romeo en Julia keken 150.000 toeschou wers naar de proloog van de Ronde van Italië. Het waren er nog meer dan vorig jaar, toen Moser op de zelfde plaats in de slottijdrit van de Giro de Fransman Laurent Fignon onttroonde als rose-truidrager. Het publiek was trouwens nog in de feeststemming van de Italiaanse voetbaltitel van Hellas. Gerrie Knetemann was in de pro loog de snelste van het handjevol Francesco Moser stuift door de straten van Verona i zege. De Italiaan start vandaag in de rose trui. i de paal té Al spoedig na de pauze scoorde Tilburger Rob Mientjes 0-2 na succesvol afschuiven bij een straf- corner. Het wat lauwe duel kreeg, in Leiden de ploeg die daarna de meeste initiatieven nam. Dat leid de eenmaal tot succes. Bob-Jan Dietrich zag zijn goede hockeyen beloond met een treffer uit een zeer kleine hoek nadat doelman Joop Ooms al door hem werd ge passeerd. Met de 1-2 stand en nog een kwartier te gaan, leek LMHC nog op een goed resultaat af te steve nen. Tilburg kwam toch het sterkst uit de bus in het voor beide partij en niet meer belangrijke duel en liep verder uit naar 1-3. Een aan val over rechts werd door de vrij op de kop van de cirkel staande Lucas Mes vakkundig afgerond. LEIDEN- Unicum heeft gisteren in de inhaalwedstrijden van de ten- niscompetitie dat ene belangrijke puntje gescoord tegen concurrent Noorderlicht dat nodig is om a.s. zondag het kampioenschap in de eerste klasse te pakken. Dat ene puntje kwam in de resterende ge mengd dubbelspelen van Hans Tönjann en Carole de Bruyn die Sandra Hagman en Tjark T^in met 7-5, 6-2 klopten. Freek van der Ca- pellen en Margot van Overloop ver loren van Rene Gorter en Suzanne Gadroen, 4-6, 6-4, 0-6. "Het kan zondag niet meer fout gaan" zei Freek van der Capellen "we heb ben aan twee punten genoeg en on ze dames zijn geheid sterker dan die van Noorderlicht. Die hebben in de competitie nog geen enkel spel gewonnen." Rijnkanters verloor in de over gangsklasse B met 3-5 van Leeu- wenbergh 4. Een voor de Rijnsbur gers onfortuinlijke nederlaag tegen de vermoedelijke kampioen in hun groep. Van de 5 driesetters in deze wedstrijd gingen er drie naar Leeu- wenbergh. Jan Siemerink was bij Rijnkanters de meest onfortuinlij ke speler. In zijn enkelspel tegen de ervaren Ben de Jel kreeg hij bij 5-3 in de derde set maar liefst vijf matchpunten om toch nog te ver liezen, 5-7. De winstpunten voor Rijnknaters kwamen gisteren van Simone den Hollander in het en kelspel, de vrouwendubbel Liz Weare en Nolly Bennink en het tweede gemengd dubbelspel van Jan Siemerink en Simone den Hol lander. Weer verlies van Glasbergen RIJNSBURG/KATWIJK - Het zaalvoetbalteam van Glasbergen is nagenoeg kansloos in de competi tie om de districtsbeker. Woens dagavond verloor de ploeg van Ni co Glasbergen zijn tweede wed strijd onverdiend met 3-4 van Ce- verbo, nadat eerder deze week al van Datarex was verloren. De kan sen voor kwalificatie (twee ploegen van de vijf plaatsen zich voor de landelijke competitie) zijn nihil. HILLEGOM - De thuisrijders van de Ren en Tourvereniging de Bollenstreek lieten gisteren een goede indruk achter tijdens de amateurwielerronde van Hillegom, maar moesten de ze ge toch laten aan Gerrit Visser uit Hoofddorp. Visser was tij dens de slotronde attent mee- gesprongen met Noordwijker Ton Steenvoorden en liet zijn mede-vluchter in de eindsprint kansloos. Voor Steenvoorden restte de schrale troost, dat zijn tweede plaats weer net iets beter was dan het tweetal derde plaatsen die hij tijdens de voorgaande weken in de landelijke criteria boekte. Na enkele jaren gele den als nieuweling met koersen te zijn gestopt, pakte de nog jonge Bollenstreek-renner dit seizoen de koersfiets als ama teur weer op. Tijdens de Rijn en Bollenstreek competitie liet hij meteen een goede indruk achter, een lijn die hij nu in de cirteria voortzet. Op het snelle parkoers aan de Hillegomse Meerlaan waren het de renners van de Bollen streek die voor het breekpunt in de wedstrijd zorgden. Hal verwege de koers leidden zij de beslissende ontsnapping in van een vluchtersgroep, die van aanvankelijk vijf, naar vervol gens tien en uiteindelijk tot twintig renners uitgroeide. De voor de Du Prie-Spaarbank ploeg rijdende Bolllenstreker Dirk-Jan van Reek vestigde door een succesvolle jacht op de leidersprijs aanvankelijk de aandacht voor zich op. Toen vervolgens tempobeul Peter Hogervorst met nog een tiental ronden te rijden op de solo-toer ging, leek de Riethoven-équipe zich tevens over de eindzege te ontfermen. Op de valreep wisten de ach tervolgers elkaar echter te vin den, waardoor Hogervorst als nog werd gegrepen. Steenvoor den rook daarop zijn kans, maar zag zijn winstplannen tenslotte door Visser door kruist. De rappe Hillegommer Rhett van Trigt won de spurt voor de derde plaats, Piet de Groot uit Hazerswoude finishte als zevende, Van Reek als acht ste, terwijl Noordwijker Ton van Duivenbode als elfde over de meet kwam. Bij de dames ging de zege verrassend naar Sabine Floris uit Hardinxveld- Giessendam, die uit een kop groep van vier Petra van Til burg en Linda van de Berg te snel af was. In de juniorenkoers won Peter Kops uit Heijloo met een banddikte verschil voor Rijswijker Dennis van der Meijden, terwijl Lissenaar Erik Stroom bergen de derde plaats voor zich opeiste. De liefhebbers/veteranen van Swift waren gisteren in Brielle opnieuw sterk op dreef. Piet Kralt won dankzij een ultieme ontsnapping terwijl Arie Ra- vensbergen en Pieter Evelein de rapsten waren in de pelo tonsspurt en daarmee twee en drie werden. LEIDEN - Trotters herstelde gisteren een oude traditie met het organiseren van een ge slaagd basketbaltoernooi in de knusse sportzaal aan het Broek plein. Voor de gelegenheid was Trotters 'oude glorie' opgetrom meld om als Oud Trotters en on der leiding van ex-coach Mi- chiel van der Meer aan het toer nooi deel te nemen. Het was goed te merken dat de meeste ex-spelers hun basketbalsloffen al enige tijd aan de wilgen ge hangen hebben, maar de rood- hemden waren desondanks toch de smaakmaker van het door Holland Lions gewonnen evene ment. Eric Berendsen zorgde al di rect in de openingswedstrijd te gen Holland Lions voor een ge denkwaardige actie. De rugby- international plaatste de bal met een geroutineerd gebaar achterwaarts door de benen, waar een ploegmakker klaar stond om het leer door het netje te gooien. Bij het uitblokken wist Berendsen ook bij Richard van Poelgeest respect af te dwingenmaar Lions kende verder geen problemen met de 'oudjes': 63-47. Alleen' tegen 'nieuw' Trotters waren er winstkansen, doch in de slotfa se wist coach Kales zijn man schappen tijdig in het gareel te krijgen (28-39). Dat lukte even later niet in de strijd met Hol land Lions, dat met spelers als Jim van Dam (volgend seizoen Voorburg), Richard van Poel geest (BVC Amsterdam of Paci fic University) en Henk Jan Pi ket (Leiden of Leiderdorp) een sterke formatie op de been had gebracht. Trotters herstelde zich goed van een 12-2 achterstand (21- 19), maar kon niet doordruk ken. Van Poelgeest en Piket ga ven Lions weer ruimte (31-21) en toen was de strijd beslist: 46- 35. Omdat Lions ondanks vijf fraaie driepunters van Wil Moer er ook van Blitz gewonnen had (47-38) moest de beslissing vallen in het treffen tussen het nog ongeslagen DAS en de 'Leidse' gelegenheidsploeg. Hol land Lions wees DAS gedeci deerd terug: 56-43. Blitz (50-39 zege op Trotters) werd derde, Oud Trotters eervol laatste. LEIDEN - Richard van Pola nen heeft zijn keus gemaakt. De 17-jarige jeugdinternatio- nal van UVS tekende gisteren een contract voor twee jaar bij Sparta. Weliswaar had hij ook een aanbieding van Feyenoord op zak, maar na lang twijfelen viel zijn beslissing toch uit in het voordeel van de Kasteel club. „Omdat bij Sparta de kans veel groter is dat je door breekt en doorbreken wil ik", zo motiveerde Rfchard van Po- lanen zelf zijn besluit. De Leidse scholier (derde klas mavo) is één van de acht tien spelers die voor volgend seizoen bij Sparta onder con tract staan. In zijn geval is dat een jeugdcontract, maar de be doeling is wel dat hij gaat mee- trainen met de voetballers van het eerste elftal van de Rotter damse eredivisieclub, die dage lijks om 3.30 uur de oefeningen afwerken. Alleen wanneer hij dat niet haalt in verband met zijn schooltijden, zal hij mee- trainen met het C-team. De linkerspits die ook gere geld linkermiddenvelder speelt, verwacht zelf dat hij mi nimaal een jaar zal moeten wachten voor hij „een kans" krijgt. „In het eerste jaar zal ik vooral moeten laten zien wat ik kan. Daarna moet ik proberen elke kans die zich voordoet te pakken, want ik wil graag sla gen in het betaalde voetbal".

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15