IE AUT0MARK1 mededelingen gemeentebestuur 20 t/m 24 mei '85 Schilderen kan slecht voor de gezondheid zijn Wegbrengen kost tijd, weggooien kost veel meer leiden Verschijnt iedere vrijdag Sluit op woensdag om 15.30 uur Maandag 20 mei a.s. om 21.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Behandeling bezwaarschriften tegen de bouw van 2 bruggen over de Trekvliet Advies Inspraakcommissie over centrale parkeermeter Kaasmarkt Kredietverlening aanleg Rembrandtpark Instellen Begeleidingsgroep Openbaar Vervoer Behandeling toilettennota B en W-besluit notitie gemeentelijk terras- senbeleid Commissies voor Volkshuisvesting en voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Gezamenlijke vergadering Woensdag 22 mei a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van 't Gulden Vlies Agenda: Presentatie woningen bouwplan terrein Clos en Leembruggen Presentatie woningen bouwplan vlek 15 Stevenshof Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 22 mei a.s. direct aansluitend aan de gezamenlijke vergadering met de commissie Ruimtelijke Ordening, Open bare Werken en Verkeer in kamer 23/24 van *t Gulden Vlies Agenda: Aankoop pand nabij Vlietweg/Molensteeg Verkoop aan gemeente Oegstgeest van stroken grond langs Geversstraat en de Aankoop 2 percelen grond en pachtont- binding Stevenshof Ingebruikgeving grond hoek Bemhardka- de/Beatrixstraat Aankoop perceel grond Mecklenburger- straat Uitgifte in erfpacht grond en opstallen Ho- gewoerd (Citin-complex) Verhuur perceel weiland aan de Plesman- laan aan de Energielaan Rijnland Uitgifte erfpacht onroerend goed Nieuwe Rijn 84/84a Bijstelling verordening Woonruimteverde ling Stand van zaken moties en amendemen ten Commissie voor Maatschappelijke Aan gelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur Donderdag 23 mei a.s. om 20.00 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies Agenda: Ter beschikking stellen woningen Ende geest/De Schakel/Humanitas Woningdelersregeling Notitie bijzondere controle Evaluatie eenmalige uitkering Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het stadhuis. Overige vergaderingen Ouderenberaad Woensdag 22 mei a.s. om 14.00 uur In de raadzaal van het stadhuis Agenda: Rapport "ouderen en wonen" en het standpunt van B&W alsmede de richtlijnen voor het verstrekken van bijdragen uit het fonds voorzieningen bejaardenwoningen Taak en werkwijze van de indicatiecom- Raad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden Donderdag 23 mei a.s. om 15.00 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuls Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure Presentatie reconstructieplan Damlaan/ Vondellaan Overzicht verkeerslichteninstallaties Presentatie ontwerpplan wachtaccomoda- tie bushalten Stationsplein Nota betreffende de 30 km-regeling Voor meer informatie kunt u bellen 254502 Deelcommissie Gemeente Archief Donderdag 23 mei a.s. om 16.00 uur In het Gemeente Archief, Bolsotkade 2a Agenda: Restauratie Vlietpanden Voor meer informatie kunt u bellen 254172 Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Verkeers maatregelen Behandeling Verkeersmaatregelen de Camp aangehouden De voorgenomen verkeersmaatregelen in de Camp, in deze advertentie gepubliceerd d.d. 3 mei jl., zullen niet worden behandeld in de Raad van Advies voor verkeers-en ver- voersaangelegenheden d.d. 23 mei a.s. In verband met het verplaatsen van de in spraakavond over de herinrichtingsplannen van de Camp naar een later tijdstip, wordt ook de behandeling van deze verkeersmaat regelen aangehouden. Eén en ander met uitzondering van de aanwijzing als voetpad van de Vróuwenkerkkoorstraat, voor zover gelegen tussen de Haarlemmerstraat en het Vrouwenkerkhof, welke maatregel wel door gang zal vinden vooruitlopend op de overige maatregelen. Diversen Verkeersstremmingen i.v.m. asfalteringswerkzaamheden Op verschillende plaatsen in de stad zal het verkeer binnenkort tijdelijk rekening moeten houden met korte stremmingen of omleidingen. Dit is nodig i.v.m. het aanbrengen van asfalttoplagen. Die toplagen vormen de afwerking van een aantal wegen en straten die in de afgelopen periode opnieuw zijn ingedeeld en ingericht. Alleen bij geschikt weer Het verwerken van het materiaal voor de toplagen is sterk afhankelijk van buitentempera tuur en weertype. Vaak is het weer daan/oor in het voorjaar (vanaf half mei) bij uitstek geschikt. Regen betekent echter wel dat het werk tijdelijk wordt stilgelegd en opschuift. Eén baan tegelijk Het aanbrengen van de toplaag gebeurt zo mogelijk per rijbaan of weghelft. In die geval len kan het verkeer dan in beide richtingen over de andere weghelft worden geleid. Na enkele uren kan het verkeer meestal al weer over de nieuwe toplaag. De andere weghelft kan dan aan de beurt komen. Soms is het nodig over de gehele breedte te werken. In dat geval is een omleidingsroute nodig. Aanwijzingen ter plaatse In verband met de snel wijzigende situaties zullen de aanwijzingen voor het verkeer ter plaatse worden gegeven. Dat kan zijn door de politie of door afzettingen, verkeersgelei dingen en omleidingsborden. Openbaar vervoer Ook het busverkeer zal zoveel mogelijk over de bekende routes blijven rijden, zij het wellicht met enige vertraging. Wanneer ook de bussen korte tijd gedwongen zullen zijn om te rijden, zullen de tijdelijke halteverplaatsingen tijdig worden aangegeven. Welke straten in welke periode? Straat of weg Periode van uitvoering Plesmantaan: tussen Vondellaan en Rijksweg 44 Stationsweg: vanaf Rijnsburgerbrug t/m aansluiting Stationsplein Doctor Lelylaan: tussen Morsweg en Cruquiuslaan Floris Versterlaan: Marnixstraat: tussen Van der Duynstraat en Willem de Zwijgerlaan in de nacht van 23 op 24 mei tussen 21.00 uur en (uiter lijk) 5.00 uur 13 juni (vanaf 7.00 uur) en 14 juni 14 juni (gedurende een halve Bijzonderheden uitvoering (per weghelft) in 2 gedeelten: 1 .Vondellaan tot (halve kruispunt) Verbeekstraat 2.Verbeekstraat tot RW 44 - totale afsluiting voor rijverkeer tijdens uit voering - busverkeer vanaf 21.00 uur via gewijzigde routes uitvoering per weghelft Schilderen is leuk om te doen. Maar als u de verf- resten in de vuilniszak deponeert is het gevaarlijk voor het milieu en onze gezondheid. Ook afbijtprodukten en verdunners (terpentine, tri, wasbenzine en kwas tenreiniger) zijn zeer schadelijk. Wat doet u ermee Verfresten kunt u eenvoudig bij uw grofvuil op de stoep zetten. Wel is het nodig dat u er een aparte doos of zak voor gebruikt. Alle mogelijke soorten afval kunt u kwijt bij de Reini gingsdienst in de Noorderstraat. Iedere werkdag van 08.00 tot 16.00 uur kunt u daar terecht. Een kleine moeite In 1984 startte de GIPA-actie met als doel gevaarlijk afval op de juiste plaats te laten belanden. U kunt meehelpen de actie te laten slagen. Het is maar een kleine moeite. De kinderen van nu zullen u er later dankbaar voor zijn. Voor meer informatie belt u naar de directie Reiniging (071-212411) of Milieu (071-254353). G I P A Spanjaardsbrug afgesloten Als gevolg van noodzakelijke herstelwerkzaamheden zal de Spanjaardsbrug (Lage Rijn dijk) over de Zijl vanaf dinsdag 28 mei a.s. voor doorgaand rijverkeer gesloten zijn. Het brugdek verkeert nl. in zeer slechte staat en wordt nu vervangen door een nieuw stalen dek. De provinciale waterstaat van Zuid-Holland is belast met de uitvoering ervan. Het streven is om de Spanjaardsbrug op vrijdag 14 juni a.s. weer voor het verkeer open te stellen. Tijdelijk veerpontje Gedurende de periode van afsluiting zal voor voetgangers en fietsers een veerpontje worden ingezet. Dit pontje zal dagelijks, van 's morgens 6.00 tot 's nachts 02.00 uur worden ingezet. Omleiding wegverkeer Het overige wegverkeer zal worden omgeleid via de Zijlbrug. Met oranje omleidings- /verwijsborden zal de te rijden route nader worden aangegeven. De bussen (lijnnummers 15 en 16) van de NZH zullen eveneens worden omgeleid. Die NZH zal dit op de halte plaatsten) aangeven. Scheepvaart Scheepvaartverkeer kan ongehinderd passeren. Alleen op dinsdag 28 mei en vrijdag 7 juni a.s. zal er tijdelijk stremming zijn. Restauratie Morspoortbrug Op dinsdag 28 mei a.s. zal de Morspoort brug afgesloten worden voor alle verkeer i.v.m. de start van de restauratie. In de loop van de volgende week worden hiertoe al voorbereidingen getroffen zoals de aanleg van een tijdelijke brug voor voetgangers en fietsers. Over de verdere gevolgen van de afsluiting tijdens de restauratie zullen vol gende week vrijdag 24 mei op deze plaats meer mededelingen volgen. Open spreekuren Huursubsidie De gemeentelijke Sociale Dienst houdt van af dinsdag 21 mei a.s. voor cliënten open spreekuren Huursubsidie. Huursubsidie spreekuren worden elke dinsdag- en donderdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur gehouden In het gebouw Langebrug 30. Voor wie? Als uw inkomen of dat van uw partner sinds 1 januari 1985 of eerder geheel of gedeelte lijk bestaat uit een bijstandsuitkering, bij voorbeeld A.B.W. (Algemene Bijstandswet) en R.W.W. (Rijksregeling Werkloze Werkne mers), dan is het mogelijk dat de Sociale Dienst een verklaring moet ondertekenen. Zie ook hiervoor onder punt 14 van het huur subsidieformulier. Meer informatie kunt u verkrijgen bij Anne Porsisa van de Sociale Dienst, tel. 254778. Internationale Museumdag Zaterdag 18 mei is het Internationale Museumdag. De Stedelijke Musea, "De Lakenhal" en "De Valk" zijn dan gratis toegankelijk. In het Stedelijk Museum "de Lakenhal" wor den die dag regelmatig rondleidingen langs de vaste collectie van het museum gehou den. Om 14 uur en 15.30 uur worden films ver toond over Lelden vóór de oorlog. De restaurateur L.D. Vercouteren zal om 14 uur en om 15 uur aan de hand van diverse gerestaureerde schilderijen uitleg geven. Ook is de tentoonstelling: Schilderijen zoe ken Sponsors IV te bezichtigen. Tegemoetkomingen in de ver huis- en herinrichtingskosten bij stadsvernieuwingsactivi teiten. Oude regeling Tot 1 januari 1985 werden tegemoetkomin gen in de verhuis- en herinrichtingskosten aan bewoners bij renovatie en krotontrui ming verleend, op voet van de "Beschikking geldelijke steun bewoners bij woningverbe tering en krotontruiming 1975". Met ingang van 1 januari j.l. is deze regeling 4.000,- bij ingrijpende woningverbetering) ingetrok ken, doch zij blijft van toepassing voor die individuele gevallen, waarin de gemeente vóór 1 januari 1985 een tegemoetkoming heeft toegekend. Nieuwe regeling Met ingang van dezelfde datum treedt een nieuwe rijksregeling in werking. Op grond van die nieuwe regeling wordt aan de ge meente per jaar een bedrag beschikbaar ge steld. De gemeente kan binnen dit bedrag in het vervolg zelf bepalen wie bij sloop, groot- onderhoud of verbetering in aanmerking komt voor een tegemoetkoming. Ontwerp-verordening Het is van belang dat er voldoende zeker heid bestaat over wie wel en wie niet voor een tegemoetkoming in aanmerking komt. Om die zekerheid te bieden, wordt nu een verordening voorgesteld. Er is gekozen voor een verordening waarin de tegemoetkoming afhankelijk is van aard en omvang van de voorzieningen en het aantal verhuisbewe- gingen. Inspraak Voordat de ontwerp-verordening wordt vast gesteld door de Gemeenteraad, kan ieder een aan de inspraak deelnemen. De ont werp-verordening is vanaf a.s. maandag 20 mei gratis verkrijgbaar bij de informatiebalies Van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis eri tussen 9 en 12 uur bij de balie van kamer 102 in het Stadsbouwhuis. Nadere informa tie omtrent dit onderwerp kan ingewonnen worden via R. Stokkel, kamer 102, Stads bouwhuis. Langegracht 72, tel. 254371. Eventuele reacties dienen binnen 30 dagen, gerekend vanaf a.s. maandag, schriftelijk ter kennis van het College van B&W te worden gebracht (Postbus 9100, 2300 PC Leiden). Informatie-avond bouwplan Hekkesteeg Op maandagavond 20 mei a.s. organiseert de gemeente een informatieavond over de woningbouwplannen voor het gebied aan weerszijden van de Hekkensteeg in de wijk Maredorp. De avond vindt plaats in het St. Antonius Clubhuis, Lange Mare 43, aanvang 20.00 uur. De omwonenden hebben een uit nodigingsbrief ontvangen. Andere belang stellenden zijn ook van harte welkom. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1719 maandag 20 mei Wijk 1416 dinsdag 21 mei Wijk 18 22 woensdag 22 mei Wijk 21 23 donderdag 23 mei Wijk 2026 vrijdag 24 mei Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Andries Schotkade 2,vergroten dakkapel i« achterdakschild; -Voorstraat 10, verbouwen en uitbreiden woning, alsmede het bouwen van een ber ging Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: - Bruggestraat 14, erfafscheiding - Burggravenlaan 16, dakkapel voordak schild - Cosijnstraat 25, berging in achtertuin - De Goejestraat 45, dakopbouw achterge vel - Handelstraat 3, erker en luifel aan voorge vel - Handelstraat 5, erker en luifel aan voorge vel - Hoge Morsweg 126, uitbreiden bakkerij - Hoge Rijndijk 177, berging in achtertuin Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 20 mei 1985 gedurende veertien da gen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis. Lan gegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening Ontwerp-bestemmingsplan Hekken- steeg/Duizenddraadsteeg Hierbij wordt bekend gemaakt, dat met in gang van maandag 20 mei 1985 voor een ieder in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241, het ontwerp-bestemmingsplan Hekkesteeg/Duizenddraadsteeg gedurende één maand ter inzage ligt. Het gebied, waar op het bestemmingsplan betrekking heeft, ligt in de binnenstadswijk Maredorp en wordt globaal begrensd door de Van der Werf- straat, de studentenflat de Pelikaanhof, de bebouwing Oude Vest nrs. 167 t/m 191, Hof Meermansburg en de Druckerstraat. Dit nieuwe ontwerp-bestemmingsplan strekt mede tot bescherming van het Beschermd Stadsgezicht in de zin van de Monumenten wet en als bedoeld in artikel 37, lid 5 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waartoe de Leidse binnenstad op 1 februari 1982 werd ingeschreven. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de Gemeente raad (Postbus 9100, 2300 PC Leiden), be zwaren tegen het ontwerp indienen. (B r V

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 10