IHS WAAROM W KWALITETTS- OVERHEMD BIJ ZEEMAN GEEN 40.- MAAR MAXIMAAL SLECHTS 19.95 KOST. UZOU WEL GEK ZIJHALS U MEER BETAALDE. 'Te weinig vrouwen bij bouwplannen betrokken' WD'ers doen beroep op verschoningsrecht Geboeid voor Atheense rechter DINSDAG 14 MEI 1985 Emancipatieraad noemt ook seksueel geweld DEN HAAG (ANP) - Nog te weinig vrouwen nemen deel aan inspraakprocedures en in adviserende, vertegenwoordi gende en besluitvormende or ganen op gemeentelijk, provin ciaal en landelijk niveau als het gaat om bouwen en wonen. Men moet voor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting uitgaan van de persoonlijke be hoefte. De Emancipatieraad pleit hiervoor in een reactie op het plan van een ambtelijke werkgroep voor eman cipatiebeleid van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Tot nu Folder over vrouw in politiek DEN HAAG (GPD) - Vrouwen zijn in politieke partijen nog steeds on dervertegenwoordigd. Politieke partijen zeggen vaak wel dat ze de belan gen van vrouwen behartigen, maar in de verkiezingsprogramma's is daar vaak niet zoveel van terug te vinden. De Nederlandse Vereniging voor Vrouwenbelangen, een netwerk van politiek geïnteresseerde vrouwen, wil kiezers daarom via de brochure Vrouwenwensen zijn Mensenbelan- gen een handvat bieden om die programma's op hun 'vrouwvriendelijk heid' te toetsen. De vereniging richt zich niet alleen op de kiezers, maar ook op de partijen zelf. Enige tijd geleden begon de actie Man-Vrouw 50-50, waarbij politieke partijen werden opgeroepen om 50 procent vrouwelijke kandi daten op hun lijst voor 1986 op te nemen. In september zal een enquête worden gehouden om te kijken in hoeverre dat doel bereikt is. De brochure Vrouwenwensen zet kort uiteen waar vrouwen achter standen hebben en wat voor politieke eisen op die punten gesteld kun nen worden. Tegen het eind van het jaar komt de vereniging met pamflet ten waarin de punten uit de brochure kort zijn samengevat. Vrouwenbelangen zijn Mensenbelangen is te bestellen door king van 3,50 gulden op postgiro 110444. toe zijn vooral gezin en de schei ding van werk en de privésfeer maatstaf voor hét stedebouwkun dig ontwerpen. Als voorbeeld noemt de raad de stadsgewesten, waar ruimtelijk zeer grote afstand is ontstaan tussen woongebied, werkgebied en overige voorzienin gen. Dit maakt het combineren van arbeid binnen- en buitenshuis moeilijk. Bij volkshuisvesting en ruimte lijke ordening krijgt volgens de raad de veiligheid te weinig aan dacht. Ruimtelijke ordening kan de bestrijding van seksueel geweld ondersteunen, aldus de raad. In een apart advies gaat de Emancipatieraad in op de positie van woonconsumenten. Mensen worden nu nauwelijks geraad pleegd over voorgenomen veran deringen in hun woonofngeving. De rijksoverheid zou richtlijnen moeten geven voor gemeenten die via regels de positie moeten ver sterken van burgers als gebruikers van woningen. De raad beveelt aan belangrijk meer vrouwen op te nemen in de besturen van woningbouwvereni gingen en adviesorganen voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Informatie over Happy Family DEN HAAG (ANP) Een parlementaire delegatie uit Oost-Duitsland bracht gisteren een bezoek aan de Eerste en de Tweede Kamer. In het gebouw van de Tweede Kamer legde Jürgen Ziegler, medewerker van de Oostduitse ambassade, namens de Volkskammer, het Oostduitse parle ment, een krans bij het gedenkboek van de gevallenen in de Tweede We reldoorlog. In het midden de voorzitter van de Volkskammer, Horst Sin- dermann. (foto anp) AMSTERDAM (ANP) - "De infor matie over de drugsomzetten bij het Amsterdamse jongerencen trum Happy Family zou nooit naar buiten gekomen zijn als de infor manten hierover niet de zekerheid hadden gekregen dat hun identi teit geheim gehouden zou wor den". Dit zei advocaat mr. A.Wijers gisteren namens de Amsterdamse WD-raadsleden Van der Stoel en Luijten in het voorlopig getuigen verhoor voor rechter-commissaris De Jong in Amsterdam. De advocaat van Happy Family, mr. P. Huisman, wil via dit getui genverhoor erachter komen wie de raadsleden „onwaarheden over de Happy Family" hebben verteld. De Happy Family kwam kort ge leden in opspraak nadat de raads leden wethouder R. Walraven (Jeugdzaken) vragen hadden ge steld over de drugsomzetten bij het jongerencentrum. Volgens de in formatie van de WD zou bij het jongerencentrum jaarlijks 12 mil joen gulden aan softdrugs worden omgezet. Ook vroegen de WD-ers of het waar is dat vrouwelijke be zoeksters van de Happy Family worden aangezet tot prostitutie, en AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie heeft gistermid dag en -avond bij een grote actie op de Zeedijk 46 verslaafden aange houden, onder wie zeker tien han delaren, die nog worden vastge houden. Zij worden voorgeleid aan de officier van justitie. De politie deelde dit vanochtend mee. De actie paste in het vorige week vastgestelde verscherpte beleid ten aanzien van de Zeedijk. B en W en politie vonden de situatie daar na de maatregelen van vorig jaar (onder andere een samenscho lingsverbod) weer zoveel slechter Nieuwe actie Zeedijk-team politie A'dam geworden dat werd besloten tot de vorming van een speciaal Zeedijk team van de politie. Dat team van 66 man bestaat onder anderen uit geüniformeerde politie van het binnenstad-bureau Warmoes straat, rechercheurs van de lokale eenheid van de politie, hondenge leiders en politieruiters. De politie meent dat het op de Zeedijk sinds de instelling van dat speciale team weer „aanmerkelijk rustiger" is geworden. Het team kwam de afgelopen dagen al diver se malen in actie. Het "ontmoedi gingsbeleid" op de Zeedijk wordt volgens de politie „met alle kracht voortgezet". Het doel is de "ver- slaafden-scene zodanig gevoelige slagen toe te brengen dat het voor die groep onaantrekkelijk wordt de Zeedijk te bezoeken". ATHENE (GPD) - Bijna alle Atheense kranten brach ten gisteren met verbaasde en verwijtende commenta ren de foto van een 25-jarige Nederlandse schilder die met de handen op de rug gebonden voor de rechter staat. Hij werd ervan beschuldigd een Atheense bak ker, die hem geen gratis brood gaf, een blauw oog te hebben geslagen. De kranten noemen dit een geval zonder precedent in de Griekse rechtspleging, aangezien zelfs gevaarlij ke misdadigers hier ongeboeid voor de rechter ver schijnen. De hem begeleidende agenten verklaarden dat de Hollander 'levendig' was (een Grieks eufemis me voor lastig) en dat hij bij de rechter van instructie een vluchtpoging had gedaan, iets wat echter niet in de aanklacht voorkwam. De man verklaarde op de bewuste dag zijn geld in het hotel te hebben achtergelaten en zich de vuistslag niet te herinneren. Dronken was hij niet geweest, hij had alleen melk genuttigd. De man werd veroordeeld tot zes en een halve maand met de mogelijkheid tot beroep en voorlopige invrijheidstelling. Maar omdat hij het geld voor de borgsom niet had werd hij, nog steeds geboeid, naar de gevangenis geleid. De drie Nederlanders die vrijdag jl. waren gearres teerd op beschuldiging van spionage zijn intussen vrijgesproken. De Atheense pers heeft ook hieraan ruime aandacht besteed. Jan Pieter Andriesse en Lau rens Bosschart hadden een bootje gehuurd vanwaar ze voor de haven van Pireaus 69 kleuren- en 49 zwart- wit-foto's hadden genomen, waarbij ook de maritieme installaties in beeld waren gekomen. Zij verklaarden dat het fotograferen van boten hun hobby was, dat de vele opgelegde schepen in deze haven een schilder achtig object vormden en dat daar ook vele bij waren die in Nederland waren vervaardigd. Deze verdedi ging werd door de rechtbank geaccepteerd. dat ambtenaren bedreigd zouden worden. Wie die informanten van de WD'ers zijn geweest willen Van der Stoel en Luijten niet kwijt. Zij beroepen zich daarbij op een arti kel in de gemeentewet dat zegt dat raadsleden niet kunnen worden vervolgd voor wat zij mondeling of schriftelijk hebben gevraagd. Ver der beroepen de raadsleden zich op het verschoningsrecht. Zij vin den dat volksvertegenwoordigers vragen moeten kunnen stellen zon der de angst hiervoor aansprake lijk te worden gesteld. Raadsman Huisman van het jon gerencentrum vindt dat de raadsle den wel hun mond open moeten doen, omdat de informanten van de VVD'ers onrechtmatig handel den door foute informatie naar bui ten te brengen. In de Happy Fami ly-centra wordt, volgens de raads man, wel gehandeld in soft drugs maar zeker niet voor 12 miljoen gulden per jaar. De Happy Family ontkent de verhalen over prostitu tie en bedreiging van ambtenaren. Als de namen van de informanten eenmaal bekend zijn wil Huisman daarom tegen hen een procedure aanspannen op grond van smaad. In februari dit jaar werd de jaar lijkse subsidie van 180.000 gulden van één van de vier Happy Family centra opgeschort, omdat ze ook inkomsten bleek te hebben uit de handel in soft drugs. Vandaag praat wethouder Walraven in het college van B en W over eventuele hervatting van de subsidie. Vegende vrouwen DEN HAAG (GPD) - De gemeen tereiniging van Den Haag gaat bij wijze van proef drie vrouwelijke schoonmaakploegen inzetten om de binnenstad schoon te houden. De vrouwen zullen zaterdags tus sen 11 en 16 uur met witte veegkar- retjes en verrijdbare vuilcontai ners, de winkelstraten en wandel promenades schoonvegen. De proef duurt twee maanden. Zeeman heeft kwaliteitsoverhemden. Op zich niets bijzonders. Maar nu komt 't: we verkopen die overhemden voor een waanzinnig lage prijs. Zo laag, dat uit recent onderzoek bleek dat iemand die onze hemden niet kent nogal twijfelt aan de kwaliteit. Laat 't ons uitleggen. Net als de betere merken gebruiken we de beste stoffen, de allerlaatste kleuren en dessins. Daar maken we klassieke modellen van. Maar ook vlotte vrijetijds-hemden. Houthakkersruiten naast overhemden met een fijn Lenferink streepje. Zomers meer korte mouw. 's Winters weer wat meer flanel. Kortom, een wisselend kwaliteitsassortiment. Ook in grote maten. Allemaal goed gemaakt. Kijk zelf maar naar de dubbelgestikte naadjes. De goede afwerking. De extra versterking die we aanbrengen bij de knoopsgaten. Hoe komt 't dan dat onze overhemden vanaf 14,95 al te koop zijn, terwijl ons duurste shirt slechts 19,95 kost? De wet van de grote getallen. We laten namelijk honderdduizenden overhemden per jaar maken. Maar dat niet alleen. We gebruiken hele goedkope verpakkingen. Maken geen TV-reklame. Zetten geen kleurenadvertenties. Hebben geen dure presentatie in de winkel. Of mode-adviseurs die u helpen bij uw keus. Het zou onze overhemden maar onnodig duur maken. Zo koopt u bij Zeeman 2 kwaliteitsoverhemden voor de prijs van 1. Iemand met 'n beetje verstand gaat vandaag nog neuzen.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7