Jong Oranje grijpt naast de prijzen SPAARSELEC REKENING Droef stemmend sportjaar voor Leiden vni i-tfif Beenhakker en de KNVB rond tafel 'Ik word soms ziek van mezelf RENTE 53/4% LD-CUP ZLC-Kagia leidse spaarbank DINSDAG 14 MEI 1985 SPORT PAGINA 13 DOOR RUUD PAAUW Balans (1) Het seizoen 1984-85 zit er voor takken van sport als voetbal, korfbal en hockey nog niet geheel op, maar nu reeds kan worden vastgesteld dat het voor Leiden en naaste omgeving (Oegstgeest, Leiderdorp, Warmond, Voorscho ten) een uitermate treurig jaar is geweest. Wie de pagina 'Score bord' van gisteren voor zich neemt en ziet in wat voor posities de clubs uit dit rayon zijn be land, loopt het risico in een stem ming van grote zwartgalligheid te vervallen. Eerst het voetbal. Leiden heeft in die tak van sport na de oorlog nimmer een rol van grote beteke nis gespeeld, maar aan het eind van de jaren zestig behoorde UVS in elk geval tot de toonaan gevende clubs in het amateur voetbal. De tijd ligt letterlijk en figuurlijk ver achter ons. Een hoofdklasser telt deze stad al lang niet meer. Van de drie eer steklassers die Leiden wel bezit, dreigen er twee weg te vallen. Lugdunum, dat zondag nog even met 6-0 op zijn ziel kreeg, is al gedegradeerd en men kan van een wondertje spreken als Roo- denburg er nog in slaagt de dans te ontspringen. Zondag verloren de blauwzwarten thuis met maar even 4-0 van middenmoter Aals meer. Dat geeft.weinig hoop meer voor de laatste drie wedstrijden. En zo zal UVS wederom de hoogstspelen.de club van Leiden worden. Niet zozeer door eigen verdienste, als wel door de zwak te van de andere clubs. Éénoog in het land der blinden. Daarmee zijn we er nog niet. In de lagere KNVB-regionen heeft niet één Leidse club uitzicht op een kampioenschap. LFC, LDWS en Unitas handhaven zich. In de derde klasse A staan UDO en Docos op degraderen, in 4A handhaaft redt Randstad Sport zich vermoedelijk net en in 4B is het zeer de vraag of Meer burg dat nog zal lukken. In het zaterdagvoetbal heeft RCL in IA alleen nog de wenk brauwen boven water. Het zou me verbazen als de Racing weet weg te komen uit de klauwen van de degradatie. Het gehele Nederlandse voetbal maakt nu niet bepaald een b(l)oeiende periode door. Dat is iedereen bekend. Maar hoe kómt het toch dat het Leidse voetbal he lemaal een staalkaart van droef geestigheid is geworden? Balans (2) Ook voor de prestaties bij korf bal en hockey kan de vlag onmo gelijk worden uitgestoken, al is de situatie niet zo desastreus als bij het voetballen. Behalve Ons Eiland, dat er dit seizoen wel heel weinig van bakte, tekenen de Leidse korfbalclubs voor een jaar bij in de klasse waarin ze zich be vinden. De Danaïden heeft nog een piepklein kampioenskansje. Dat is alles. Het hockey hangt wat presta ties betreft tussen korfbal en voet bal in. LMHC Leiden handhaaf de zich voor het tweede achter eenvolgende jaar dankzij een goede tweede competitiehelft op het hoogste niveau. Het is een feli citatie waard. Te hopen is echter dat er eens een seizoen komt waarin niet voortdurend tegen degradatie moet worden ge knokt. De Roomburg-dames herover den het vorig jaar verloren gega- ne tweedeklasserschap. Zowaar dus toch een kampioen! Daar tegenover staat weer dat het he- renhockey in Leiden en omgeving volgend seizoen over geen enkele eersteklasser meer beschikt. Vo rig jaar degradeerde Roomburg, dit jaar Forescate. In de tweede klasse lijkt er weinig hoop meer te zijn voor het Leiderdorpse Alecto. Enfin, laat ik nu maar ophou den, want ik dreig geheel en al door mistroostigheid te worden overspoeld. Uithuilen en opnieuw begin nen - er zal niet anders ovzitten. Positief De doelman van PSV en het Ne derlands elftal. Hans van Breu- kelen, heeft gisteren in deze krant aangegeven wat er volgens hem mankeert aan het vaderlandse voetbal. Er is een enorm tekort aan agressie, aan hardheid. Schachner, de man die bij Ne derland-Oostenrijk voor de ge lijkmaker zorgde, had volgens Van Breukelen "vijf meter in de lucht geschopt moeten worden". Verder zei hij nog dit: "Ons ontbreekt het aan lef, aan moed, aan durf. Een tackle zettén we niet in, schiet de tegenpartij op doel dan draaien we onze rug naar de bal, we gaan het duel in de lucht niet aan. Het moet een eer zijn om in de muur het leer tegen je ballen te krijgen". Het tddltje, hè. Dat alleen is al voldoende om je zonen ver van het voetbalveld te houden. Ik hèb bovendien wat tegen sportmen sen bij wie het eergevoel zo na drukkelijk via de schaamstreek HANS POSITIEF tot uiting moet worden gebracht. Maar dit terzijde. Van Breukelen liet zich ook over de Nederlandse trainers uit. "Ik mis in Nederland de echte toptrainers. Ze zijn wel goed, maar niet zo goed als bijv. Brian Clough van Nottingham. Wij als spelers krijgen te veel de kans mee te praten. Zoals dat in ons hele maatschappelijke bestel is doorgedrongen. Bij Clough was daar geen denken aan. Ik heb daar wel eens een poging ge waagd wat te zeggen en dan was het commentaar: stil, ik heb jou alleen aangetrokken om ballen tegen te houden. Ik ben het met hem eeny„-Zo kom je als speler zelf ook het beste tot je recht en word. je niet afge leid". Wat leren die citaatjes ons nu? Een aloud lied. Als de kwaliteit ontbreekt, wordt de oplossing in woeste hardheid gezocht. Na tuurlijk, voetbal op niveau eist van de spelers een bepaalde mate van agressie en pantsering. Geen twijfel over mogelijk. Maar uit de woorden van Van Breukelen proef ik een pleidooi voor een soort ram- en trapwerk dat het aanzien van het spel alleen maar verder kan schaden. Op verdedi gers die aanvallers "vijf meter de lucht in schoppen" zitten we be paald niet te wachten. Wel op verdedigers die zoveel kwaliteit hebben dat ze zulke praktijken niet nodig hebben om zich staan de te houden. Het roepen om een "sterke man", een dictator, als trainer past ook helemaal in het crisiskli maat. Van Breukelen doet overi gens net of de gemiddelde trainer in Nederland een soort welzijns werker is die overloopt van de in spraak. M'n zolen. Maar dat beetje overleg is de PSV'er kenne lijk ook al te veel. Hij acht spelers niet in staat tot enige zinnige in breng in hun eigen beroep, zo valt uit zijn bewondering voor de methode-Clough op te maken. Ze moeten hun kop houden en doen wat de trainer zegt. De tragiek is nu juist dat die instelling ons dat grote leger grijze muizen (op dracht-uitvoerders) op de vel den heeft bezorgd én de huidige malaise in Oranje. De bijnaam van Van Breuke len is, zo lees ik, "Hansje Posi tief'. Het spijt me maar ik heb in zijn tamelijk primitieve verhaal het positieve niet kunnen ontdek ken. KNAUW (1) De meeste sportbonden lijken eens in de zoveel tijd op Pension Hommeles. Dat is niet onbrijpe- lijk. Het gaat nu eenmaal om vrije-tijdsbestuurders, wier on derlinge contact wel eens ge brekkig is, de een doet soms iets wat de anderen niet weten. Als dan portefeuilles, competenties en niet te vergeten 'principes' in het geding zijn en tussen al deze zaken ook nog een paar intrigan ten hun rol met verve spelen dan heb je een prima teeltbodem voor een gave rel. Na hevige herrie treedt dan de rust weer in, want na vloed volgt eb. Dat zie je gebeuren bij de voetbalbond, de wielren unie, de schaatsenrijdersbond, de turn bond en zelfs bij die keurige ten- nisbond. Maar al die sportbonden kun nen als het gaat om ruzie maken, elkaar loeren draaien en doodge woon oorlog voeren niet in de schaduw staan van de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie. Zo'n grote bond is de KNAU niet eens. Ongeveer 50.000 leden als ik goed ben ingelicht. Dus je denkt: nog wel overzichtelijk en hanteerbaar. Daar hoeft niet al te veel trammelant te zijn. Maar ja, mijn vader zei het al heel lang geleden: hoe kleiner hond hoe meer vlooien. Ach, ach, ach, wat kunnen die mensen er een tróep van maken. Rond de bondstrainers heerst al jaren de sfeer van haat en nijd. Ze gaan en ze komen. Zodra iemand even boven de middel maat uitsteekt, kan-ie ervan lus ten. Het bondsbureau is in kam pen verdeeld; er werkt ook ie mand die een eigen BV-tje heeft en daar namens de KNAU op drachten aan verstrekt. De sec ties Wedstrijdsport (SWS) en Re creatiesport voeren een reprise op van de tachtigjarige oorlog en de SWS heeft ook nog eens ferm mot met de onder haar- vallende commissie Opleidingen. In het KNAU-bestuur staan westelijken en zuidelijken tegen over elkaar, ze hebben elk hun vriendjes en aanhang, ze gaan ook vaak hun eigen gang. Éen ding hebben ze gemeen: een uit zonderlijk dikke huid. KNAUW (2) Omdat de chaos op zeker mo ment niet meer te overzien was, kwam er een commissie van on derzoek. Die had natuurlijk moe ten worden bemand door ervaren mensen van buiten de KNAU, maar nee, het gebeurde door lie den binnen de bond die al hun sym- en antipathieën hadden. De heren brachten een slecht, al thans eenzijdig rapport uit geen hoor en wederhoor), dat overi gens wel met een juiste conclusie kwam: van een groot deel van het bestuur deugde werkelijk geen fok. Je denkt dan dat de heren de eer wel aan zichzelf zullen hou den en vrijwillig opstappen, maar het KNAU-bestuur bestaat uit ongelooflijk rare snoeshanen. Ze gebruikten een passage uit het rapport om bondsdirecteur Ens- dorff de laan uit te sturen en toen dat (via de rechter) was gelukt, verklaarden ze vervolgens dood leuk het rapport naast zich neer te leggen omdat.... het niet deug de. Zegt u nu zelf, dit is van een klasse waar men zelfs in de hoog ste kringen van de mafia de han den voor op elkaar brengt. Op de unieraad (het parlement van de bond), die zaterdag werd gehouden, vond men het nou toch wel te gortig worden. Drie be stuursleden werd gesommeerd te verdwijnen. Daarop verklaarde het bestuur en bloc in november te zullen aftreden. Maar van een aantal, o.a. voorzitter De Beer (een echte overlever), mag men aannemen dat ze zich tegen die tijd toch weer herkiesbaar zullen stellen. Die lieden gaan echt met een bord voor hun kop door rot sen heen. Nieuwe stellingen voorden al weer betrokken, nieuwe slagvel den in gereedheid gebracht. Je hoeft niet eens meer "Klaar voor de start" te roepen. BOEDAPEST (GPD) - Leo Been hakker heeft met het sectiebestuur betaald voetbal een oriënterend ge sprek gevoerd over een eenjarige verbintenis met de KNVB. Onder technisch coördinator Rinus Mi- chels, die zeker niet meer terug keert op de bank, wordt hij verant- Nederlandse clubs moeten accommodaties controleren ZEIST (GPD) - Het afbranden van de tribune van de Engelse voetbalvereniging Bradford, die het afgelopen weekeinde aan zeker 52 mensen het leven heeft gekost, heeft de KNVB de ogen geopend. Nog deze week ontvangen alle clubs in Neder land het verzoek van de bond om de brandveiligheid van de accommodaties aan een gron dig onderzoek te onderwerpen. Bovendien zal de KNVB de clubs nog eens wijzen op de maatregelen die getroffen moe ten worden/zijn om een trage die zoals in Engeland te voor komen. Bondsvoorzitter Jo van Mar ie zal daarover vandaag overleg voeren met het hoofd van de Grondtechnische Dienst van de KNVB, de heer De Jong. Van Marle: „Dat overleg vindt altijd plaats wanneer er zich ex cessen elders of in eigen land hebben voorgedaan. Het instor ten van een dug-out, bliksemin slag en nu dus deze tribune brand grijpen we onmiddellijk aan om de clubs er op te wijzen dat dit ook hun kan gebeuren en wat er gedaan kan worden om dat te voorkomen". De Grondtechnische Dienst van de KNVB noch Van Marle zelf heeft op dit moment een duidelijk beeld van de situatie in de Nederlandse stadions. De heer de Jong van de Grond technische Dienst: „Voor zover mij bekend bestaat er geen in ventarisatie op dit punt. Op zich ook niet zo verwonderlijk, omdat de bouw van sportac commodaties valt onder de bouwverordeningen van de lo kale gemeenten. Die stellen de eisen, niet de KNVB. Dat geldt evenzeer voor de bouw van kantines. Maar voor zover ik zelf bekend ben met de sta dions in Nederland zijn er niet al te veel houten tribunes meer. En zeker niet van die oude zo als bij Bradford (gebouwd in 1908, red.)". Het aantal doden had zater dag nog hoger uitgevallen wan neer er hekken rond het veld hadden gestaan om de toe schouwers van het speelveld af, te houden. In Nederland zijn dergelijke dranghekken in het betaalde voetbal verplicht ge steld om het voetbalvandalis me de kop in te drukken. De maatregelen die zijn getroffen om supportersrellen te voorko men lijken de veiligheid van de toeschouwer bij het uitbreken van brand dus in de weg te staan. woordelijk voor het Nederlands elftal. „Ik heb ze gezegd dat ik niet hoef als ze een man zoeken die vijf dagen achter het bureau zit", ver telde de ontspannen ogenende Beenhakker in Boedapest, vooraf gaand aan de laatste training van het Nederlands elftal. André van der Louw en zijn be stuurders hadden 's middags met Rinus Michels gesproken en schaarden zich later rond de tafel met Leo Beenhakker. De interim- coach: „We hebben geprobeerd el kaar te vinden in een taakverde ling, we hebben gepoogd vast te leggen wie verantwoordelijk is voor wat. Rinus en ik hebben onze ideeën en de organisatie die we voor ogen hebben uit de doeken gedaan. Het is een puur oriënte rend gesprek geweest, ik wil daar verder niets over zeggen". Beenhakker vroeg zich eerder af, of hij de modder van het trainings veld al wilde inruilen voor een le ven als ambtenaar. Zeker als Ne derland vanavond door de Honga ren wordt uitgeschakeld en pas in september '86 weer kwalificatie wedstrijden gespeeld worden, zal hij het zweet van de kleedkamer niet vaak ruiken. Beenhakker: „Dat is een van de voorwaarden die ik gesteld heb. Het selectie voetbal binnen de voetbalbond moet belangrijker worden, ik moet meer faciliteiten krijgen". Voor hij in Boedapest - waar de temperatuur gisteren rond de 30 graden schommelde - het sectie- bestuur ontmoette, had Beenhak ker met zijn toekomstige chef Ri nus Michels al meerdere gesprek ken gevoerd. Niet alleen over de opstelling en de tegen Hongarije te volgen tactiek, maar ook over de toekomst. Beenhakker: „Michels en ik zitten één lijn, we hebben over de taakverdeling en de verant woording geen problemen. Onze eerste taak is het om alle vertegen woordigende elftallen weer her kenbaar te laten voetballen, met een eigen gezicht", zegt Beenhak ker, die in de gesprekken onder de indruk gekomen is van zijn nieuwe baas. „Wat kan die man zinnig over voetballen praten. Als hij vijf woor den zegt, zijn er vijf woorden Michels, Beenhakker en het sec tiebestuur hebben afgesproken dat bij een positief verloop van de vol gende besprekingen een overeen- komst voor een jaar aangegaan wordt. De uitslag van vanavond speelt volgens de bij Volendam voortijdig vertrekkende trainer geen enkele rol. Overigens is het niet te verwach ten dat rond de benoeming van Beenhakker nog problemen ont staan. De ideeën over Oranje en zijn toekomst zijn ook de ideeën van Rinus Michels. Afwijzing bete kent dat ook Michels in de kou staat en dat kan nooit de bedoeling van André van der Louw en zijn njensen zijn. ADVERTENTIE Vanavond 19.00 uur AANGEBODEN GEBR. V/D REIJDEN groente en fruit De hoog boven de Hongaarse verdedigers uittorende Bosman kopt de bal tegen de paal. BOEDAPEST (GPD) Het Nederlands topvoetbal dreigt internationaal volledig ten onder te gaan aan een gemis aan fysieke weerbaarheid. Eerder dit seizoen sneuvelde daardoor Ajax in Praag en moest het Nederlands elftal tot twee keer toe het onderspit delven, gisteravond was het de beurt aan Jong Oranje, dat zich liet intimideren door de Hongaarse jeugd en daardoor met 1-0 verloor. Met 9 punten uit vijf wedstrijden had de door Jan Rab begeleide Orapje-jeugd een riant uitzicht op een plaats bij de laatste acht voor het Europees kampioenschap. Maar doordat de mentaal veel te weke Nederlanders niet waren op gewassen tegen het kracht- en inti midatievoetbal dat Hongarije voor stond, greep een vaderlandse ploeg andermaal naast de prijzen. „De Hongaren", beklaagde Rab zich later in het stadion van Fe- rencvaros, „hebben gespeeld op het scherp van de snede. Die scheidsrechter was duidelijk niet voor zijn taak berekend. Maar als je een prijs wilt halen", moest ook Rab wel erkennen, „zul je tegen dit soort voetbalpraktijken gewapend moeten zijn. Maar in plaats daar van sloop bij ons de onrust binnen en werd een aantal spelers een beetje beverig. Maar met z'n allen zullen we er toch rekening mee moeten houden dat de normen in het internationale voetbal verlegd zijn. Het is in het veld een kwestie van aan te tonen wie sterker is, jij of ik". In dat opzicht waren dat onbe twist de Hongaren, die niettemin fortuinlijk doordrongen tot de laat ste acht. Want echt verdiend was de overwinning niet en die dank ten de Hongaren bovendien aan een enorme flater van Edwin Go- dee. In de veertiende minuut speel de hij de bal zo onhandig terug op Snelders, dat Fodor tussenbeide kon komen. Uit diens voorzet gleed Boessen de bal tot overmaat van ramp ook nog in eigen doel: 1-0. Eens temeer werd gisteravond echter ook aangetoond dat Neder land op dit moment nog maar over weinig solide verdedigers be schikt. In de verdediging van Jong Oranje rammelde het aan alle kan ten en onderstreepte Godee slechts dat hij op die plaats als voorstop per niet thuishoort. Rab had voor de speler van FC Utrecht gekozen om zodoende van achteruit voet ballend sterk te zijn. Een succes werd dat echter allerminst, aange slagen als hij was door de blunder die hij beging. „Bewust", zo verdedigde Rab zijn ploeg na afloop, „heb ik geko zen voor het elftal waarmee we successen hebben behaald". Maar al halverwege was hij gedwongen de zaak op de kop te zetten en schoof Rab Godee door naar het middenveld, waar de Utrechter de plaats innam van Bijl, die in de eerst periode het spel geen gestalte kon geven. Zonder twijfel was het voor Rab een handicap dat hij niet kon beschikken over Been en Van enburg (beiden geblesseerd), waar door hij gedwongen was te experi menteren. „Toch hebben we de mogelijkhe den gehad", refereerde Rab aan de kopbal tegen de paal van Bosman en een 18-karaatskans van Bakker, die, alleen voor Gelei, de bal in de handen van de Hongaarse keeper mikte, „om de zaken alsnog recht te trekken". Jong Oranje straalde echter zo weinig overtuiging uit, dat het overwicht na rust ook weinig tot niets opleverde. Toch zou de ge lijkmaker nog binnen bereik zijn geweest als het houtwerk doelman Gelei niet te hulp was gekomen bij wat het meest curieuze doelpunt van dit seizoen zou zijn geweest. Bij een uitgooi van hem sprong Schmidt uit een soort automatisme omhoog, waarna de bal via zijn hoofd tegen de onderkant van de lat sprong. Maar ook in dat opzicht zat het Jong Oranje gisteravond niet mee. Beenhakker past tactiek weer aan tegenstander aan BOEDAPEST (GPD) - De opstel ling van het Nederlands elftal voor de laatste kwalificatiewedstrijd te gen de Hongaren telt toch nog een surprise. Interim-coach Leo Been hakker houdt Peter Boeve buiten de ploeg en laat de bewaking van de tweevoudige schutter tegen Oostenrijk, Kiprich, over aata Adrie van Tiggelen. "Rooien zijn altijd onbereken baar", reageerde de Volendam-trai- ner, die de linkerverdediger van Ajax zelfs niet opnam in de groep van 16. "Je bent zes dagen met de jongens in trainingskamp, je ziet hoe de koppies er bij staan en dat betrek je bij je definitieve keuze". Nederland speelt vanavond in het NEP-stadion, coach, "is het de bedoeling dat Lokhoff en Tahamata hangend op de vleugel spelen. Lokhoff mag je een halve aanvaller noemen, hij moet ook verdedigend werk op knappen. Ik vind drieëneenhalve aahvaller verantwoord, zeker als je bedenkt dat de Hongaren achterin met vijf man spelen. Hoe moet je daar anders doorkomen. We ken nen onze opdracht: winnen". Op de training gisteren in het NEP-stadion bleek ook duidelijk dat van de vleugelverdedigers Wijnstekers en Van Tiggelen meer verwacht wordt dan het uitschake len van hun man alleen. Ze werden volop betrokken bij het in stelling brengen van Willem Kieft en Mar co van Basten vanaf de vleugels. chine van de terreinknecht "Mexi co '86" geschreven heeft, met vier linies. Laatste man Michel van de Korput vormt met Bennie Wijnste kers en Adrie van Tiggelen, als be wakers van de Hongaarse vleugel- aanvallers Esterhazy en Kiprich, de laatste lijn. Daar voor staan Frank Rijkaard en Willy van de Kerkhof; de eerste wordt belast met het schaduwen van routinier Nyaliasi, de tweede heeft de op dracht het Hongaarse talent Lajos Detari aan banden te leggen. Oranje's derde lijn heeft Ton Lokhoff aan de rechterkant, Dick Schoenaker in het midden en op links Simon Tahamata. Aan het front staan de maandag uit Italië overgevlogen Willem Kieft en Mar co van Basten. De Hongaarse bondscoach Me- zey was verrast bij het horen van de opstelling. "Erg interessant, maar vier aanvallers lijkt me een beetje veel". Met die constatering maakte hij duidelijk, de plannen van Beenhakker te doorzien. ADVERTENTIE - Saldo dagelijks opvraagbaar - Tot f 3000,- per maand vrij opneembaar. - Zelfs contant aan de balie. - Daarboven 1% retourrente. DE DICHT BU HUIS BANK Vergeleken met de interland te gen Oostenrijk, twee weken terug, is het Nederlands elftal op drie plaatsen gewijzigd. Ernie Brandts, Erwin Koeman en René van der Gijp hebben hun plaatsen moeten afstaan aan Van Basten, Lokhoff en Van Tiggelen. De allround-ver dediger van FC Groningen had op een plaats in het Nederlands elftal gerekend, maar was ook verrast toen hij hoorde dat hij als linker verdediger opgesteld stond. "Ik had gedacht dat ik in het centrum tegen Nyaliasi moest spelen. Dat wordt dus Kiprich. Ik ben er niet bang voor, ik heb bij Sparta vijf jaar linksback gespeeld". Rijvers weigerde de technische coordinator te betrekken bij het A- team, Beenhakker denkt daar dui delijk anders over. "Je moet wel gek zijn als je met zo iemand niet over voetbal praat, hoe je het beste kan spelen. Daarna praat je over namen. En dan gaat één man naar zijn kamer en die legt het ei, en het is mijn ei". Het produkt dat hij van de slaap kamer naar beneden bracht, is aan gepast aan de tegenstander, omdat ook dit keer alleen het resultaat telt. Beenhakker: "We moeten met het Nederlands elftal een eigen ge zicht krijgen, herkenbaar voetbal. Cyprus, Oostenrijk en nu tegen Hongarije, voor de derde keer ben ik coach en steeds hebben we an ders gespeeld, ons aangepast aan de tegenstander. Zo blijft het na tuurlijk gestuntel in de marge, ik word soms ziek van mezelf'. Het elftal ziet er als volgt uit: doel: Van Breukelen (PSV); ach ter: Wijnstekers (Feyenoord), Van de Korput (Feyenoord) en van Tig gelen (FC Groningen); midden: Rijkaard (Ajax), Schoenaker (Ajax), Lokhoff (PSV) en Van de Kerkhof (PSV); voor: Van Basten (Ajax), Kieft (Pisa) en Tahamata (Feyenoord).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13