Nederlaag CDU, FDP komt terug Israël dwarsboomt missie Shultz CIA betrokken bij aanslagen Libanon Rellen bij reünie SS'ers Verkiezingen Noordiijn-Westfalen Spanje breidt handel met Managua niet uit Aanslagen door sikhs in India: 86 doden Conservatief verzet tegen Thatcher MAANDAG 13 MEI 1985 BUITENLAND PAGINA 7 BONN - De Westduitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zal ook de komende vijfjaar al leen door de SPD worden geregeerd. De sociaal-democraten behaalden bij de verkiezin gen het beste resultaat in de geschiedenis en kregen 52,1 procent van de stemmen Een weer terug", had Que choisir winst ten opzichte van 1980 van 3,7 procent. PARIJS - Oproepen om geen kalfsvlees meer te kopen zijn door een tribunaal in Parijs voortaan verboden. Het consumententijd schrift 'Que choisir' (Wat kiezen we) mag op straffe van omgere kend 8000 gulden per keer niet meer zijn leden en lezers oproepen om met hormonen opgefokt kalfs vlees te boycotten. Afgelopen fe- bruari had het blad een dergelijke ^vfja^ummer actie ondernomen. Frans verbod treft boycot kalfsvlees door Rudolph Bakker ons land had het artikel opwinding veroorzaakt. De gevolgen voor de veeboeren en de slagers waren ech ter niet zo rampzalig als na een der gelijke actie vijf jaar geleden. De consumptie was toen met 30 pro cent gedaald en de regering was in- gesprongen om de kalfsvleesmarkt Volgens^het tribunaal^ zynae op pe^ te houden. Invoer uit Polen Noord-Afrika stortte in. Nadat met grote moeite het ver trouwen van het publiek was her- iedere Fransman weer kilo kalfsvlees per jaar wen ste te verorberen, kwam de tweede het consumententijd- voorzorgsmaatregelen op basis van regeringsmaatregelen op het ogen blik van dien aard, dat er geen re- den is het publiek tegen kalfsvlees wonnen, in het harnas te jagen. „Het kalfsvlees met hormonen schrift. Ditmaal echter was het ef fect minder dramatisch. En de ac tie van de producenten tegen Que choisir had succes. Het blad heeft overigens besloten tegen het von nis in hoger beroep te gaan. Het blad eist dat de consument duidelijk wordt ingelicht over het vlees dat hy koopt. Er moet in de winkel worden vermeld of vlees al dan niet afkomstig is van vee dat met hormonen is bewerkt, aldus het blad. Ook zou erbij moeten staan op welke datum het beest is geslacht, hoe het vlees daarna is verwerkt, terwijl ook het geslacht niet onvermeld zou dienen te blij- Met deze eisen is het veelgelezen en uiterst nuttige Que Choisir ech- Vliegveld klaar op de Falklands LONDEN (GPD) - De Britse prins Andrew, die drie jaar geleden als helikopterpiloot een aandeel had in de Falklandoorlog, heeft giste ren het nieuwe vliegveld op de Falklandeilanden geopend. Het vliegveld wordt door de Brit se regering als het symbool bij uit stek gezien van haar vastbesloten- De christen-democratische CDU daarentegen werd geconfronteerd met het grootste verlies in haar be staan. De partij ging 6,6 procent achteruit tot 36,6. De liberale FDP, die vijf jaar geleden de kiesdrem pel van vijf procent niet haalde en daardoor niet in het deelstaatparle ment kwam, keert nu terug met 6 procent. En hoewel de Groenen vergeleken met 1980 een winst boekten van 1,5 procent, bereikten zij wederom met 4,5 procent de kiesdrempel niet. door Hans Amesz Het resultaat van de verkiezin gen in Noordrijn-Westfalen, waar ongeveer eenderde, namelijk ruim 17 miljoen, van de hele Duitse be volking woont, is door de meeste commentatoren vergeleken met een aardverschuiving. Bijna alle politici, zowel winnaars als verlie zers, gaven toe dat de politiek in Bonn van de regering-Kohl zeker een belangrijke rol heeft gespeeld. De huidige en toekomstige SPD- minister-president Johannes Rau, op wiens persoonlijke uitstraling de sociaal-democratische verkie zingscampagne is gevoerd, vroeg zich af of Bonn een politiek kan voortzetten die gericht is tegen de grootste deelstaat. Hij noemde met name de harde besnoeiingen in de sociale uitkeringen. "De kiezers hier hebben zich af gevraagd wie de zogenaamde eco nomische opbloei eigenlijk moeten betalen. Dat zijn toch de sociaal zwakkeren. Ik denk dat Bondskan selier Kohl en CDU-secretaris-ge- neraal ernstig over de verkiezings uitslag moeten nadenken", aldus Rau. SPD-voorzitter Willy Brandt ver klaarde dat het voor zijn partij nu, mede gezien het grote succes in het Saarland twee maanden geleden, mogelijk moet zijn bij de volgende Bondsdagverkiezingen beslissend door te stoten. Kanselier Kohl zei dat het de CDU niet was gelukt om genoeg kiezers te mobiliseren. De verkie zingsopkomst was ruim tien pro- MADRID Spanje zal de econo mische hulp aan Nicaragua niet verder uitbreiden, ondanks de vo rige week in werking getreden boycotmaatregelen van de Ver enigde Staten. Tijdens een twee daags bezoek van de Nicaruguaan- se president Ortega aan Madrid verklaarde premier Gonzalez dat Spaiye „geen agressief antwoord" op het Amerikaanse embargo te gen Nicaragua zal geven. De Spaanse hulp blijft beperkt tot hu- door Gerrit Jan Hoek manitaire hulpverlening en de nor male commerciële handel, m.aar zal geen wapens of militair materieel omvatten. Tevens herhaalde Gonzalez dat Spanje zich niet geroepen voelt om een actieve bemiddelingsrol in het conflict in Midden-Amerika te spe len, omdat zowel de groep van Contadora als de Verenigde Staten van oordeel ziin dat het regionale conflict ook regionaal opgelost dient te worden. President Ortega bracht premier Gonzalez overigens in een moeilijk diplomatiek parket. Amper drie dagen na het vertrek van de Ameri kaanse president Reagan bestem pelde Ortega Reagan in aanwezig heid van Gonzalez als „nazi" en „moordenaar". Gonzalez zag zich genoopt Orte ga op de vingers te tikken door de ze te adviseren een "verbale ont spanning" als proloog van een poli tieke ontspanning te betrachten. Later trachtte Ortega zijn slipper jegens Gonzalez weer goed te ma ken. Toen een menigte van onge veer vierduizend demonstranten voor de ambassade van Nicaragua leuzen tegen Gonzalez scandeerde, verscheen Ortega op het balkon en roemde de consequente en solidai re houding van de Spaanse pre mier jegens Nicaragua. Weer onrust in Z.-Afrika JOHANNESBURG (Rtr/UPI) - De ongeregeldheden in zwarte woongebieden in Zuid-Afrika heb ben ook in het weekeinde weer mensenlevens geëist. By gevech ten tussen mijnwerkers vielen za terdagavond bij de president Brand goudmijn van de Anglo Volgens dorpsbewoners in het American Corporation, 200 kilome- cent minder dan in 1980. Hij gaf toe dat de arbeiders, de gepensioneer den en de boeren het gevoel moe ten hebben dat zy door de spaar- politiek van Bonn veel in moeten leveren. Maar, aldus de Westduitse regeringsleider, wij zijn op de goe de weg. De economische opbloei gaat door en dat zal uiteindelijk tot meer arbeidsplaatsen leiden. "He laas hebben vele kiezers dit nog niet begrepen". Strauss De Beierse minister-president Franz-Josef Strauss, die tevens al machtig voorzitter van de rege ringspartij CSU is, riep vanuit München dat een groot deel van de nederlaag voor de zusterpartij CDU is veroorzaakt in Bonn. De re geringspartijen daar hebben zeer teleurgesteld, aldus Strauss. De er varing leert dat zulke uitspraken uit Beieren voor een forse strijd in het regeringskamp in de Westduit se hoofdstad kunnen zorgen. Het is niet uitgesloten dat de discussie over het feit of Strauss in München moet blijven of toch naar Bonn dient te gaan, weer, voor de zoveel ste keer, opnieuw opleeft. Strauss is ervan overtuigd dat de winst van de liberale FDP vooral ten koste is gegaan van de CDU. Dat werd door CDU-voorzitter Kohl en FDP-voorzitter en minis ter van economische zaken, Martin Bangemann, krachtig bestreden. De meeste politieke waarnemers zijn het erover eens dat de Groenen over hun hóogtepunt heen zijn. Bondsdagafgevaardigde Otto Schi- ly vindt dat zijn partij ernstig over een structurele hervorming na moet denken. Groenen-voorzitter Trampert gelooft dat vooralsnog het nieuwe 'wij-gevoel' van de SPD zijn partij parten heeft ge speeld. achterhoedegevecht ge- heid om de Falkland-eilanden wikkeld geraakt. Regeringsmaat- Brits te houden zolang de bewo- regelen hebben de consument - ners van de eilanden dat zelf wil- terecht of ten onrechte - het ge- len. Met de aanleg ervan is een be voel gegeven dat de hormonen- drag van meer dan een miljard gul kwestie in Frankrijk uit de wereld den gemoeid. Veroordeelde 'verkrachter' vrijgelaten CHICAGO (UPÖ - De wegens verkrachting veroordeelde Amerikaan Gary Dotson is de rest van zijn straf kwijtgeschol den door de gouverneur van de staat Illinois. Dotson had al zes jaar uitgezeten van de gevange nisstraf van 25 jaar waartoe hij was veroordeeld. Het slachtof fer van destijds trok onlangs haar belastende getuige-verkla- ring in. Gouverneur Thomson ver klaarde dat hij niet overtuigd was dat Dotson het niet heeft gedaan maar dat hij het besluit had genomen omdat de justitie er niet mee gediend zou zijn ^s de man in de gevangenis z9b moeten blijven. Dotson was ongelukkig met de uitspraak. Hij wil een nieuw proces om zijn onschuld te be wijzen. NEW DELHI- Een Indiase vrouw omarmt haar vader, die bij een bom explosie in een busstation in New Delhi zwaar gewond raakte. De man zou later aan zijn verwondingen bezwijken. (foto ap> TEL AVIV - De Amerikaanse mi- eenstemming nister van buitenlandse zaken ling van een f George Shultz is bij zijn tweedaags delegatie, Jordanië en Egypte de samenstel- Palestijns-J ordaanse bezoek aan Israël in grote verle genheid gebracht, door een giste- genomen besluit van het Israë- vast a nog steeds vooroverleg zonder Israël in Washington en houden lische kabinet om alle Palestijnen die via een organisatie ook internationale vredes conferentie onder auscipiën Verenigde Naties. Niettemin iets te maken hebben met de Pale- Shultz te hopen dat koning Hoes- Buitenland kort Massamoord Tamils noorden van Sri Lanka heeft het lé ger zich schuldig gemaakt aan een massamoord op ongeveer 70 bur gers in de plaats Velvettiturai. De actie zou een wraakneming zijn ge weest voor de dood van een ma joor, die donderdag om kwam bij de bestorming van een schuilpaats van Tamil-guerrillastryders in Ka- raveddi, in het noorden van Sri lan- ka. Autobom Teheran Bij de ontploffing van een auto bom in een sloppenwijk van de Iraanse hoofdstad Teheran zijn gis teren vijftien mensen om het leven gekomen en werden minstens vijf tig mensen gewond. Geen enkele organisatie heeft de verantwoorde lijkheid opgeëist. Een woordvoer der van de linkse verzetsorganisa tie Mudjaheddien veroordeelde het plaatsen van de bom. Star Wars Europese landen zullen alleen kunnen deelnemen aan het niet-ge- heime deel van het onderzoekpro- gram voor ruimtedefensie (Star Wars), aldus de Amerikaanse gene raal James Abrahamson in een in terview met het Belgische dagblad Le Soir. Homo-monument, In het voormalige concentratie kamp Neuengamme in Hamburg is zondag een monument voor homo- sexuele oorlogsslachtoffers ont huld. Op het monument, in roze graniet, staat de tekst "opgedragen aan de homosexuele slachtoffers van het nationaal-socialisme". Vol gens de initiefnemers, een vereni ging van homofielen, is dit het eer ste monument voor homo-slachtof fers van het nazi-bewind. Bom in Benidorm Op klaarlichte dag is zaterdag op het strand in dé1 Spaanse badplaats Benidorm een kleine bom ontploft. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade aangericht. De politie schrijft de aanslag toe aan de Baskische afscheidingsbewe ging ETA. ter ten zuiden van Johannesburg, 16 doden. Xhosa en Basotho's gin gen met elkaar op de vuist. Het was niet duidelijk wat daarvan de re den was. De veiligheidsdienst van de mijn maakte een einde aan de vechtpartij. Elders vielen drie doden, onder wie een kind van anderhalfjaar. De peuter kwam om het leven toen een door een zwarte menigte in brand gestoken bus uit de koers raakte en een huis binnenreed. Het kind bevond zich in het huis. in Kwa Thema, by Johannesburg, werd een 25-jarige man dodelijk getroffen toen de politie een me nigte van 800 plunderende zwarten uiteen joeg en daarbij met hagel" schoot. Een 15-jarige gewapende zwarte werd gedood toen hij en twee andere jongens een buschauf feur beroofden en daarna de bus in brand staken. Een politiepatrouille schoot op het vluchtende drietal, waarbij een van hen dodelijk werd getroffen. De politie meldde voorts inci denten als plunderen en brand stichten in de zwarte woongebie den Kwazekele, Kirkwood, Joza en Patterson. stijnse Bevrijdings Organisat (PLO) van vredesbesprekingen uit weging te sluiten. door Taco Slagter Shultz had gehoopt dat leden van de Palestijnse Nationale Raad (PNC), die officieel niet onder de paraplu zit van de PLO, voor Jeru zalem acceptabel zouden zijn. Pre mier Peres van Israël had die in druk in het verleden ook gewekt. Bij zijn vertrek naar de Egypti sche hoofdstad Cairo zei Shultz gistermorgen dat er „nauwelijks een Palestijn is te vinden die niet extreem. Hij wilde alleen niet met Jordanië weer enige be- n het vredesproces kan brengen. Gisteravond had Shultz een ontmoeting met de Jordaanse koning in de aan de Rode Zee gele gen stad Akaba. De plotselinge eensgezindheid in de Israëlische regering van natio nale eenheid over „aanvaardbare" Palestijnse onderhandelaars is niet zonder betekenis. Het nu ingeno men regeringsstandpunt is precies wat de rechtse Likoed van vice- premier Sjamir wilde, namelijk het veto voor elke Palestijnse verte genwoordiger die ook maar lonkt naar de PLO. Peres echter was daarin minder of andere vorm een band heeft met de PLO". Volgens de Amerikaanse minister is het vre desproces op drie punten vastgelo pen: er is by de partijen geen over- Palestijnen rond de onderhande lingstafel zitten bij wie op de re vers een speldje van de PLO prijk- lem zien in de ommezwaai van de premier een politiek opportunisti sche manoeuvre. Peres kan zich op dit moment geen ruzie met de Li koed, de grootste coalitiepartner in het nationale kabinet, permitteren. Vandaag worden in Israël vak bondsverkiezingen -gehouden. Ruim anderhalf miljoen Israë liërs kunnen meerdere stemmen uitbrengen. Die zijn van eminent belang. De bijna almachtige Hista- droet is in feite de „tweede rege ring" in Israël. De kandidaten voor het nieuwe vakbondsbestuur en de plaatselijke afdelingen vertegen woordigen politieke partijen die ook in het parlement zitting heb ben. Boekt de Ma'arach, de socia listische party van Peres, een grote winst dan kan dat verstrekkende gevolgen hebben voor de huidige regering. De socialisten zitten te springen om het electorale gewin via de uit verkorenen voor de Histadroet om te zetten in nationale verkiezingen. Het is dan gedaan met het onwerk bare kabinet van nationale een heid, waarbij de Likoed de groot- ste tegenstander is als het om vor deringen in het vredesproces gaat. Het nieuwe vliegveld bevindt zich bij Mount Pleasant, even bui ten de hoofdstad van de Falklan deilanden, Port Stanley. De lan dingsbaan ervan is bijna drie kilo meter lang, lang genoeg om „wide body jets", grote vliegtuigen als de Boeing 747, aan te kunnen. Dat wordt door het Britse minis terie van defensie van groot strate gisch belang geacht, met name in tijden van oorlogsdreiging, omdat op die wijze snel vele duizenden militairen van Engeland naar de Zuidatlantische archipel kunnen worden overgevlogen. Tegelijk kan nu het aantal mili tairen dat permanent op de Falk landeilanden verblijft, zo'n 4000 manschappen, worden terugge bracht. Defensie-experts in Enge land hebben niettemin vraagte kens gezet achter de doelmatig heid van het nieuwe, vliegveld. Zij hebben er in dit verband op gewezen, dat Argentinië sinds kort over nieuwe bommen beschikt, de in Frankrijk gekochte Durandel bommen, waarmee het relatief een voudig is een landingsbaan on klaar te maken. NEW DELHI (Rtr./DPA) - De poli- hoofdzakelijk in stadsbussen en tie in India heeft in het weekeinde treinen voor. De extremisten ge in New Delhi en in naburige staten bruikten draagbare radio's waarin 1500 sikhs opgepakt die ervan wor- bommen waren verborgen en lie den verdacht een aandeel te heb- ten die achter. Zodra iemand het ben gehad in de golf van bomaan- toestel wilde aanzetten explodeer- slagen. Vrijdagavond en zaterdag de de bom. Onder de slachtoffers vielen bij bomexplosies 86 doden zijn veel kinderen, en talrijke gewonden. De regering heeft militairen in- De ontploffingen deden zich gezet om in de straten te patrouille- ren. De soldaten hebben de op dracht zonder waarschuwing te schieten. Zy vreest dat de hindoes wraak op de sikhs zullen gaan ne men. Extremistische sikhs willen een eigen staat in Punjab. De rechtse hindoepartij Bharatiya Ja nata heeft de bevolking van New Delhi, waar zij de meeste aanhan gers heeft, opgeroepen maandag op grote schaal te staken als blijk van protest tegen de geweldsgolf. De hoop dat de problemen in Puiyab geregeld zouden kunnen worden werd dit weekeinde de bo dem ingeslagen toen Harchand Singh Longowal, de gematigde lei der van de Akali Dal, de belang rijkste politieke partij van de sikhs, zijn functie neerlegde. De golf van aanslagen vond plaats aan de vooravond van het proces tegen drie sikhs die zyn be schuldigd van de moord op Indira Gandhi. De rechtszaak begint van daag in een streng bewaakte ge vangenis in New Delhi. Shultz: in verlegenheid, (foto ap> LONDEN - Francis Pym, de Brit- dat de Conservatieve partij onder x-minister van buitenlandse za- leiding van mevrouw Thatcher e kabinet werd gezet, is de leider v De politici vinden onder meer, het nieuwe groep Conservatieve dat hun partij te weinig politici die zich tegen de verrecht- probleem van de werkloosheid sing van hun party verzetten. door Henk Dam De groep, die zich Conservatief Centrum Voorwaarts noemt, be- étaat uit 32 Lagerhuisleden onder wie enkele voormalige ministers. Al deze parlementariërs vinden, doet. Ze zijn verder tegen rege ringsplannen om bepaalde vormen van pensioenen af te schaffen en tegen de zware bezuinigingen die de regering van stedelijke en regio nale overheden eist. De 32 Conservatieve parlementa riërs willen wèl lid van hun partij blijven, maar die partij wat naar het midden zien opschuiven. Hun groep heeft zich gevormd op een moment dat er steeds ernstiger kri tiek op mevrouw Thatcher en de haren in het land te horen valt. Veruit de interessantste figuur in de nieuwe groep is Pym. Hij was het belangrijkste slachtoffer van de wijzigingen die mevrouw That cher in 1983, vlak na de door haar partij overtuigend gewonnen ver kiezingen, in haar kabinet aan bracht. De premier zette hem eruit, om dat hij het niet eens was met haar monetaristische recept voor de zie ke Britse economie. Sindsdien hebben Britse politieke waarne mers steeds gespeculeerd dat hij wel eens het verzet in de conserva tieve partij tegen mevrouw That cher zou kunnen gaah leiden. door Henk Kolb het Beierse politie hard op. Honderden leden roerpolitie, gesteund door een helikopter c NESSELWANG (GPD) - Bij ongeregeldheden Beierse Nesselwang waar ongeveer 600 oud-SS'ti» a«- - men kwamen, zijn zeker 22 mensen gewond. Aan poli- nonnen, raakten slaags met een groep gooiende de- tiezijde werden 14 agenten geraakt door stenen of fles- monstranten. Doordat beide groepen elkaar tot enkele sen, terwijl onder de demonstranten minstens acht ge- meters genaderd waren, raakten ook deelnemers aan ----- de officiële vakbondsdemonstratie by de veldslag ber wonden vielen. Het Rode Kruis vermoedt dat dit tal hoger is, maar dat een aantal gewonden door kame- trokken, raden is meegenomen. De Beierse politie verrichtte 71 arrestaties. De regering had een politiemacht schatting 2000 ken. Een woordvoerder van het Beierse ministerie van rond het dorp samengetrok- binnenlandse zaken ontkende de beschuldiging, dat de politie de relschoppers net zolang had laten door- De ongeregeldheden begonnen zaterdagmiddag gaan, totdat de demonstrerende vakbondsleden bij toen tussen de 200 en 300 jongeren het hotel Krone, het hotel waren aangekomen. Een feit is, dat door het 's bijeen kwamen, en de politie be- late ingrijpen van de politie onvermijdelijk ook deel- flessen, stenen, stalen staven en nemers aan de DGB-mars by de vechtpartij betrokken i hetzelfde hotel in Nesselwang i ongeveer 200 leden van de SS- de oud-: kogelde met ei resten van vernielde banken. Tegelijkertijd vond op raakten een andere plaats in het wintersportdorp een protest- Vorige week vond bijeenkomst plaats van het Westduitse vakverbond een reünie plaats a DGB. Daaraan namen tussen de 3000 en 4000 mensen divisie 'TotenkopfToen bleven gewelddadigheden deel. Toen deze stoet het hotel naderde, terwijl de rel- uit, hoeweld de pastoor van het dorp eerst de oud- later de protesterende jeugd verbood schoppers nog ruiten van het hotel ingooiden, trad dc krans te leggen op het ooriogsgedenktteken. WASHINGTON - De VS hebben meer dan tachtig mensen om, ter- geheime steun van de CIA voor wijl ruim 200 gewond raakten. De contra-terroristen in het Midden Amerikaanse regering - bevreesd Oosten opgegeven, nadat een om maar van zijdelingse be- groep Libanezen die bij de operatie moeienis met deze terroristen-actie betrokken was, zonder toestem- Je worden beticht - schrapte de ming van de Amerikanen in Bei- "e^e CIA-operatie. roet op 8 maart van dit jaar een Reagan had die persoonlijk in aanslag had gepleegd op de leider een presidentiele 'bevinding' goed- gekeurd, als een middel om aansla gen tegen VS-personeel en eigen dommen by voorbaat met geweld te verhinderen, indien op grond van informatie mocht worden aan- genomen dat die werden voorbe- van de militante sji'iten, die verant- reid. woordelijk worden gehouden voor Zowel Reagans adviseur voor aanslagen op de Amerikaanse am- Nationale Veiligheid Robert bassade en het hoofdkwartier van McFarlane als de directeur van de de Amerikaanse mariniers in de Li- CIA, William Casey hebben na de banese hoofdstad. gebeurtenissen van maart in Bei- De sji'iten-leider, Hoessein Fad- roet in toespraken verzekerd, dat lallah, ontsnapte, maar bij de aan- de VS 'kunnen noch willen afzien slag van de met Amerikaanse hulp van krachtdadige actie, om terro- opgeleide terroristen kwamen ristische daden te voorkomen, on- mogelijk te maken of te beant woorden in omstandigheden die het gebruik van geweld rechtvaar digen. Vele landen, de VS inbegre pen, hebben de specifieke strijd krachten en capaciteiten, die wij nodig hebben om operaties tegen terroristengroepen uit te voeren.' In zijn richtlijnen gaf president Reagan, volgens het dagblad de Washington Post, duidelijk aan dat de eenheden, samengesteld uit niet-Amerikanen, slechts met de grootste zorg mochten worden in gezet en alleen als de VS goede gronden hadden om aan te nemen dat een aanslag stond te gebeuren. Volgens zegslieden zouden zij ver dachte terroristen mogen liquide ren als er geen ander alternatief be stond. Formeel mogen de VS zich niet ophouden met politieke moord, sinds in 1976 bleek dat de CIA on der andere aanslagen op Fidel Ca stro had beraamd. Het doden van potentiele terroristen echter zou De Beierse politie probeerde de rellen bij hotel Krone met waterkanon- njet zozeer moord zijn als wel 'pre ien te beheersen. (foto ap) ventieve zelfverdediging'.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7