Forescate degradeert Philidor kan na nederlaag toch nog lachen Ajax ondanks verlies nog vol goede moed LMHC verliest ongelijke strijd Olympia nadert titel Ook Alecto nog in zorgen Leython eenvoudig ronde verder PAGINA 16 DOST MAANDAG 13 MEI 1985 LEIDEN - De veldhandbalcompe- titie is op een oor na gevild. In de landelijke tweede klasse verloren de mannen van HW'70 gisteren van Actief, dat vooral na rust een groot fysiek overwicht had: 14-22. Na 6-9 halverwege kwamen de Voorschotenaren aanvallend hele maal niet meer aan de bak. Het ge mis van Marco en Wilbert Schelvis, Nico Laagland en Martin de Beer brak HW op. Zij hadden de ploeg meer body kunnen geven en dat was precies het grote manco. In de afdelings eerste klasse ont braken bij de vrouwen van Satur nus twee speelsters, Conny van der Werf en Nicoline Hassefras. Defen sief kon Saturnus dat aardig op vangen. Het Delftse EDH rustte met een 3-0 voorsprong, maar die marge kwam niet zonder het nodi ge geluk tot stand. Na de hervat ting werkte de Leidse verdediging nog beter. EDH kon nog maar tweemaal scoren. Saturnus daaren tegen viermaal. Een gelijkspel zou de krachtsverhouding beter heb ben weergegeven, maar met kunst en vliegwerk hield EDH de volle winst vast: 4-5. Olympia'72 stond in de afdelings eerste klasse met nog vijf minuten te spelen op winst tegen Foreholte, 11-9. Toen knapte de concentratie in de defensie en dat was genoeg voor Foreholte om op de valreep nog viermaal achtereen te scoren, 11-13. De vrouwen van HW'70 hadden in de eerste helft van de wedstrijd tegen Schipluiden absoluut geen kijk op de vele mogelijkheden die de rammelende Schipluidense de fensie bood. Anders zou de marge met de rust stellig groter zijn ge weest dan twee treffers, 5-3. Na rust werd dat anders, al drong HW na 8-5 niet zo sterk meer aan. Met 10-5 hield de tegenpartij de ne derlaag aardig binnen de perken. In de afdelings tweede klasse wonnen de mannen van Olym pia'72 met 25-14 van Schipluiden en dat betekent dat zij komende zondag thuis met winst op het nu nog leidende VELO het kampioen schap en de promotie naar de eer ste klasse binnen hebben. LEIDEN - De mannenploeg van hockeyclub Forescate is ondanks 0-2 winst bij Spirit gedegradeerd uit de eerste klasse. In de tweede klasse B blyft de stand onderaan ongewijzigd na verlies van Alecto en het een punt daarboven staande Badhoevedorp. Beide ploegen hebben nog een inhaalduel voor de boeg. Spirit - Forescate 0-2 De Voorschotenaren kwamen vijf minuten voor rust door een vrij in de cirkel staande Dick-Jan Was- sink aan de leiding. Ook de tweede helft goed hockey van de bezoe kers. Halverwege het tweede deel doelpuntte Jelmer Siersema uit een strafbal nadat Mare van Pappe- lendam werd getorpedeerd in de cirkel. Forescate moest winnen met 3-0 om na een gelijkspel van Groen Geel tegen Were Di de de gradatie nog te ontlopen. Groen Geel won echter op het nippertje waardoor Forescate afdaalt naar de tweede klasse. Dopie - Roomburg 3-1 De thuisploeg had aan Room burg, dat met wat blessures te kampen had, een gemakkelijke te genstander. Dopie benutte de tweede strafcorner om de score te openen. In de tweede helft liet Roomburg op het hobbelige veld de mogelijkheden om uit een straf corner te scoren volledig onbenut door de bal niet eens te stoppen. De Leidenaars moesten nog twee goals toestaan, voordat zij vijf mi nuten voor tijd door invaller Frit- sander Lahr na een pass van Juijen van Aken de tegentreffer maakten. Alecto - VCL 0-1 Een afgekeurde strafcornergoal van Alecto was het enige wapenfeit in de gelijkopgaande eerste helft. De tegen degradatie vechtende Leiderdorpers kwamen ongeluk kig op 0-1 achterstand door hun misstrappende keeper Rogier Bos. Alecto viel verwoed aan wat straf- corners opleverde, maar ook een rommelig spel. Vier gele kaarten en waarschuwingen werden ver deeld over beide teams. De gelijk maker twee minuten voor tijd uit een korte hoekslag die via een ver dedigende stick in de touwen ver dween, werd wegens te hoog in slaan afgekeurd. Noordwijk - Reigers 2-4 Na de 0-1 ruststand drukten de gasten door naar 0-4 omdat Noordwijkse verdedigers in de fout gingen. Gerard Boks deed iets terug door een strafbaltreffer en Michiel Arnoldi rondde af naar 2-4 na aangeven van Frank Santman. Ralph Wisbrun faalde bij de twee de mogelijkheid om uit een straf- push te scoren. Zandvoort - Hisalis 2-2 Het door invallers wat moeilijk opererende Hisalis incasseerde al vroeg een Zandvoortse goal. Toe schouwer Mare Geerds uit het tweede trok het tenue van de ge blesseerde Paul van Kerkum aan en scoorde prompt de gelijkma kende 1—l. Aijen Michels maakte voor Hisalis 2-1, maar zag het te gen degradatie vechtende Zand voort nog langszij komen tot de uiteindelijke 2-2. Vrouwen Leiden - Bennebroek 2-1 Het jonge en technische Benne broek vocht voor haar laatste kans om degradatie uit de eerste klasse te ontlopen, had aanvankelijk suc ces maar moet toch een stap terug. Uit een strafcornervariatie werd het 0-1. Carolien ten Kate maakte voor LMHC 1—1, waarna de vier- spitsentactiek zijn uitwerking kreeg. De solo van Cootje Barend- se werd door Karin Boef afgerond tot de winnende 2-1. Ring Pass - Noordwijk 0-2 Noordwijk was in het eerste part sterker zonder echt gevaarlijk te worden. Renate van der Bent trof voor Noordwijk doel uit de re bound: 0-1. Na vijfentwintig mi nuten maakte Jacqueline de Groot op aangeven van Alexandra van Kan 0-2. De Delftse ploeg kwam ondanks gelijkwaardig tegenspel niet aan scoren toe. Forescate Cartouche 3—0 De hockeysters van Forescate LEIDEN - Leython heeft over tuigend de vierde ronde bereikt van de bekercompetitie. In Zaandam werd Compaen met 3-0 verslagen. Donar verloor de districtsbekerfinale met de zelfde cijfers van Jupiter. Leython nam vanaf het begin direkt goed afstand van Com paen. Het startte in de succes volle 1-5 opstelling met Rob Mudde als centrale spelverde ler. Via 1-5 liep Leython uit naar 6-14. Het deed dit door scherp te serveren en een goed sluitend blok te zetten. Even stokte nog het ritme waardoor Compaen tot 11-14 kon terug komen, maar echt verontrus tend was het allemaal niet. Ley thon maakte uit met 11-15. De tweede set ging lang ge lijk op. Compaen nam een klei ne voorsprong, maar Leython bleef steeds dichtbij. Op 11-9 kwam Ad Kerkhof in het Veld voor Martin Broere en vanaf dat moment dicteerde Leython het spel weer. Leon Heyting blokte enige malen goed af en Rob v/d Bosch sloeg wat staf fels en stottersteeks in: 11-14. Even was er nog paniek (13-14), maar met 13-15 pakte Leython ook deze set. Daarna ging alles een stuk eenvoudiger. Heel regelmatig bouwde Leython uit naar 3-11 en wisselde briljante staaltjes af met wat nonchalance. Een ti- me-out van John Groen doet echter wonderen en via 9-15 blijft Leython als enige van de "Leidse" vertegenwoordigers in de strijd. In de districtsbeker had Do- nar wel de nodige verwachtin gen van het finaleduel tegen Jupiter in Delft, maar het lukte allemaal niet zoals men zou wil len. Van het begin af aan speel de Jupiter veel door het mid den en scoorde hoog met plaatsballen. Donar kende wei nig geluk, sloeg vaak net uit en serveerde nogal eens verkeerd. Toch ging de eerste set heel ge lijk op en moesten twee kleine foutjes aan het eind de beslis sing brengen ten gunste van Jupiter (15—13), dat hierdoor gesterkt heel regelmatig ook de volgende set op zyn naam bracht (15-9). Donar zag het even niet zitten en werd snel op een 5-1 achter stand gezet, maar een inhaalra ce leverde 5-6 op. De ploeg uit Oudewater liep vervolgens in een ruk uit naar 10-6, maar Do nar beet nog eenmaal van zich af: 10-10. Dan ging het mis. Ju piter, dat zich al meerdere ma len met "ziekelijk gegooide" plaatsballen had onderschel den, produceerde weer enige van deze waterpoloballen en liep uit naar 14-13. Donar's Ron Groen probeerde dit de monstratief bij de volgende bal te kopiëren maar plaatste in het net, hetgeen 15-13 betekende, waarmee Jupiter de districts beker pakt en zich verzekerde van een plaats in de volgende nationale bekercompetitie. GER RENES OEGSTGEEST - Ajax is zijn twee de jaar in de eerste klasse Koninklijke Nederlandse Cricket- gend. Eerst fieldend, hadden de de Oegstgeestse cricketers de Rotter damse batslieden danig in be- bond begonnen met een nederlaag dwang. De stand tegen Sparta. Een paar dagen sprak wat dat betreft boekdelen. de start van'de compeütie, incas- Sparta herstelde zich echter be seerde Ajax, de cricketafdeling var 1 4 jjfi de sportvereniging ASC, al een eer ste verlies. Trainer/speler Paul Ma- hon scheurde afgelopen week zijn 4-30, Hans Reier de Wit 2-27, Fnt enkelbanden. De opvolger van An dy Jackman is voor een week of vijf, zes uitgeschakeld. Het kampioensteam van Roomburg. Staande v.ln.r. Jurjen van Aken (trainer), Eeke Kranenburg, Inge Oudkerk-Pool, Loes de Vries, Maureen Hal, Carolien de Bruin, Marga Smaak, Fride van 't Veer, Ewoud van Aken (coach). Voor v.ln.r. Bonnie Montanus, Irene Kooter. Poekelien Lingdeek, Annette de Vries, Marinel Schoóndermark en aanvoerster Mar ja Sprey. (foto Holvast) kwaam en wist via 116 voor 8 toch nog op 130 runs all out te eindigen. Bowlingcijfers Ajax: Ton Eldering 4-30, Hans Reier de Wit 2-27, Frits de Jongh 2-19, Danny Eldering 1-7. Ajax, dat overigens ook Verbeek miste, had met batten weinig suc- Na niet meer dan 68 runs had- alle Ajacieden een beurt g was had. Alleen Ray van de Berg (10) e.. de start tegen Sparta bemoedi- Ton Eldering (15) speelden zich in de dubbele cijfers. Ondanks die nederlaag blijft Frits de Jongh vol goede moed. "Het is natuurlijk verschrikkelijk jammer dat we Paul Mahon de eer ste weken moeten missen. Juist te gen Sparta, zijn oude club, waar hij uitstekende prestaties heeft gele verd. Hij heeft de afgelopen weken bij Ajax al bewezen een bekwame coach te zijn, die ook by de jeugd goed overkomt". Een nieuweling bij Ajax, dat met drie teams plus een veteranen- en vrouwenploeg in de competitie is vertegenwoordigd, is ook de uit Brits Guyana afkomstige Fazil Mahmoud. Tegenover de komst van dit tweetal staat het vertrek van Johan Gordinou de Goubervil- le en Meindert-Jan van Erp Taal man Kip. "Ik heb er zeker vertrou wen in dat het gemis van Mahon en de anderen goed zal worden opge vangen", aldus Ajax-voorzitter De Jongh, een 34-jarige routinier die in het zojuist gestartte seizoen zyn 300ste wedstrijd voor Ajax in KNCB-verband (senioren) zal spe- "Helaas trekt cricket hier niet zo veel belangstelling als we wel zou den willen. Dat is in Rotterdam. Den Haag en Amsterdam wel an ders. Maar cricket ondervindt nog al wat concurrentie van andere zo mersporten. Van een enorme groei van het aantal cricketers is dan ook geen sprake in Nederland. Toch wordt er veel propaganda ge maakt. Ook bij Ajax. Bij ons is het ledenbestand de laatste jaren rede lijk stabiel gebleven". Donderdag speelt Ajax de twee de competitie-wedstrijd tegen Gandhi in Amsterdam. wilden niet afhankelyk zijn van an dere uitslagen en moesten daar voor winnen om niet af te dalen naar de derde klasse. Dat lukte de ploeg van Bob Reidsma uitste kend. Els de Buvry bereidde twee maal het doelpunt voor dat door Jasmyn Noordberg werd ge scoord. Tien minuten voor tijd maakte Margit Hunink er uit een strafbal 3-0 van. Rijswijk - Alecto 2-0 Het mooie hockey kwam van Alecto-zyde, maar de zege was voor Rijswijk dat de lange klap met succes hanteerde. Fenneke Zweers pushte naast uit een straf bal en zag later haar eigen doel- vrouw Heieen van Ham een Rijs- wijkse strafpush stoppen. De thuisploeg kwam nog voor rust op 1-0 door een strafcornertreffer en liep ondanks het Leiderdorpse vel- doverwicht weg naar 2-0. Roomburg - Ommoord 2-1 Door de spanning om voor het ei gen publiek te winnen van Om moord had het al gepromoveerde en nu kampioen in de derde klasse A zijnde Roomburg het nog moei lijk. Inge Oudkerk Pool hielp coach Ewoud van Aken uit de ze nuwen door Roomburg de leiding te geven in het matige duel. Om moord kwam nog voor de doelwis- seling langszij door nalatigheid van de afwachtende Leidse verde diging: 1-1. Oudkerk Pool nam de winnende treffer voor haar reke ning in de laatste minuut na een pass van Annet de Vries. WASSENAAR De doelman Heiko Hulsker van de Leid- sche Mixed Hockey Club speelde gistermiddag tegen HGC weer een hoofdrol, dit keer een vervelende. Nadat zijn arm vlak na rust uit de kom schoot en Baarschers al twee wissels had laten uitvoe ren, zat er niets anders op dan met tien man verder te spelen. De via strafballen verkregen 2-0 voorsprong voor de thuis ploeg werd daarna nog uitge bouwd naar 5—0. Scheidsrechter Maurick noemde het onverbloemd een slechte regel dat er per team maximaal maar twee verse spelers in het veld kun nen komen. "Je kunt als coach tac tische wissels toepassen en daar voor na het uitvallen van een spe ler nog zwaar worden gestraft", vindt hij. "Het gevolg is ook nog eens dat er voor spelers en publiek geen sprake meer is van een echte wedstrijd. Vooral als, zoals in dit geval, de keeper de stryd moet sta ken. Dan is er sprake van een onge lijke strijd". De leidsman voegde er aan toe dat hy een voorstander is van van een ongelimiteerd aantal spelers dat geruild kan worden. Hij voorziet geen massale spelerswis- seligen: "De besten staan immers toch in het veld". Hoewel de race voor de ploeg- Baarschers na verleden week ei genlijk al was gelopen vanwege het veel betere doelsaldo van LMHC op Den Bosch, is de Brabantse ploeg door een 3-1 nederlaag bij Tilburg net als Laren definitief ge degradeerd uit de hoofdklasse. Een derde opeenvolgende kracht toer voor LMHC zat er tegen de Haagse Gazellen niet in. Het op de vierde plaats staande HGC kwam via vlot combinatiespel al snel aan een overwicht dat na vijf minuten leidde tot een goede doelkans, waarbij Hulsker in eerste instantie redde en Paul van der Meer op de lijn de rebound voor zyn rekening Een paar minuten later werd het toch 1-0. Dat was het indirecte ge volg van het draaien van Hulsker tussen bal en tegenstander, wat tot de strafbal leidde die door zijn col lega-doelman Simon Zijp feilloos werd genomen. Een geluk voor Leiden dat laatste man Van der Meer in goede vorm stak en dat HGC'er Frans Hiel zijn richtings- gevoel kwijt was. Tien minuten voor rust werd de aanvallende stick van Paul van Ass gelicht door Paul de Regt en dat gaf Zyp de ge legenheid zijn positie op de sco- rerslyst te verbeteren: 2-0. Bennis liep zich in het eerste part wel een paar keer goed vrij in de cirkel, echt gevaarlijk werd hij evenwel niet. Mooie middenveld duels met technisch hoogstaand hockey werden er uitgevochten door good-old Leefers en Wouter Eikenhout. De magnifieke solo's van de Oegstgeestenaar stichtten ook in deze wedstrijd het meeste gevaar. LMHC zag zijn kans op een doelpunt vlak voor rust teniet ge daan op de doellijn door de attente Leefers, nadat Zijp al door Jansen Schoonhoven was gepasseerd bij een strafcorner. De nog niet geheel blessurevrye Bob-Jan Dietrich mocht ten koste van Onno te Rijdt in het veld om de aanval te steunen. Zes minuten na de hervatting zette coach Baar schers Hans Wagener voor de met een zere teen sukkelende Jansen in, wat hem even later duur kwam te staan. By Hulsker raakte tydens diens succesvolle actie Hiel van scoren af te houden zijn arm uit de kom. In de uitwedstrijd tegen Am sterdam was dat al eens gebeurd en kwam de arm vanzelf weer op zyn plaats, dit keer bleek dat niet mogelijk en werd een ziekenhuis bezoek noodzakelijk. De op de tribune aanwezige kee per van het vorige seizoen Rients Henstra bood zijn diensten aan maar de twee spelerswisselingen stonden zijn rentree in de weg. Hein Dungelman trok een rode trui aan en vond dat wel genoeg om zich te onderscheiden als keeper, want de zware legguards moet je wel gewend zijn om daar goed mee uit de voeten te komen. Hij deed dat al eens eerder bij Klein Zwit serland en kreeg bij die gelegen heid ook een paar goals om zyn oren. Dungelman schertste na af loop dat hij tóch de minst gepas seerde keeper in de hoofdklasse is. Het duel speelde zich na het on geval hoofdzakelijk af op de helft van Leiden, waarbij de gelegen heidskeeper niet eens veel in actie hoefde te komen. Met nog zo'n tien minuten te spelen doorbrak Bas van Stekelenburg voor HGC de ban door zeer hard en onhoudbaar in de hoek te schieten. Ook de hoge push in dezelfde minuut was voor Dungelman niet te weren: 4-0. Casper Klijn gaf 5-0 het laatste tik je mee, nadat de gelegenheidskee per niet goed wegwerkte. NIEK FAAS LEIDEN - Hoewel er zaterdag in de laatste ronde van de landelijke schaak competitie geen Hollandse opening op de borden van het eerste tiental van Phi- lidor/Leiden verscheen, was het slot toch wel typisch Hollands: Jantje Phili- dor huilt en Jantje Philidor lacht. Huilt, omdat zonder de herderlijke leiding van Joop Piket, die geplaagd door koorts thuis moest blijven, de kudde van het Leidse Philidor op de heide van de hoofdklasse een gemakkelijke prooi was voor de professionele koningsjagers van V/Rotterdam: IV2-8V2. Huilt, omdat di rekt na afloop het orakel van Delphi via het moderne spreektoestel, telefoon ge heten, met de stem van Joop Piket voor spelde, dat BSG bij Amstelveen kansen op 4,/2-41/2 had en de beslissende partij slechts ietsje beter voor de thuisclub stond. Huilt, omdat in het geval van 5-5 het Leidse team uit de hoofdklasse zou verdwijnen, want Philidor/Leeuwarden zou zich wel met een klinkende zege op De niet meer betaalde Variant in Breda redden. Lacht, omdat anderhalf uur la ter het orakel zich weer laat horen met de meest ondenkbare anti-climax: hoe wel al gedegradeerd heeft de Bredase formatie eindelijk een winstvariant ge vonden (6V2-3V2), zodat de einduitslag van Amstelveen-BSG/Bussum nog slechts van belang was voor de statis tiek. BSG vergooide de laatste partij en daarmee de match met 5V2AV2, zodat Philidor/Leiden zelfs nog als zevende eindigde. Eigenlijk waren deze zenuwslopende uurtjes niet nodig geweest, als het tien tal uit de Sleutelstad in het verleden simpeltjes BSG en Philidor/Leeuwar den had verslagen. De amateurtitel had er ook in dat geval echter niet in gezeten, want het jonge Amstelveen is toch echt een klasse apart. Behalve D/Water- graafsmeer had het bijna ook het even eens gesponsorde L&T/Eindhoven ach ter zich gelaten. Wellicht lukt dat in het komende seizoen, nu de geldschieter van Eindhoven zich heeft teruggetrok ken. Maar aan de hemel van de hoofdklasse is alweer een nieuwe betaalde groep (groot)meesters verschenen: Konings club/Bergen, dat overigens zaterdag in de slotronde Weenink in klasse I A een remise (5-5) moest toestaan. De tweede vrijgekomen stek in de hoofdklasse door het gedwongen vertrek van De Variant en Philidor/Leeuwarden is voor Utrecht I, dat in klasse I B het Haagse DD I net voor bleef. Met de twee vooruitgespeelde remises van Henk van Maaren en RAG de Graaff met Arend van Dop en Rini Kuijf op zak begon Philidor/Leiden zaterdag vol goe de moed aan de resterende acht (groot- )meesterpartyen. Piet Bakker stond al snel iets beter, maar Jan de Wit weigerde halsstarrig het aan de rand verdwaalde paard van Bakker te veroveren. Terecht, want mat was de straf geweest. Nu ein digde de strijd om het centrum in remi se: V/2-V/2. Nog zeven van dergelijke duels, dan zouden 5-5 en redding van het vege lijf een feit zijn. Maar de Rotterdamse profs hadden voor de slotronde een knallende verrassing in petto: een onvervalste ze venklapper. Lijdelijk moesten de Leidse amateurs toezien, hoe hun op het oog soms redelijke stellingen veranderden in rokende puinhopen. Peter Gelpke miste in het eindspel te gen niemand minder dan Kortsjnoi een uitstekende remisekans. Marcel Piket kon John van der Wiel tot de tijdnoodfa se aardig volgen. Met de vlag op vallen ging Marcels loper echter naar het ver keerde veld, zodat Van der Wiel de sleu tel naar een snelle winst (verovering van die loper) dankbaar gebruikte. Leen van Ofwegen heeft tegen Bruno Carlier zelfs zeer comfortabel gestaan, maar een domme dame-uitval gaf het benodigd^. tempo aan de beslissende tegenaanval: IV2-4V2. Lex Jongsma verwisselde in een moei lijke stand met gelijke kansen twee zet ten, zodat Jeroen Piket met een grappi ge combinatie een pion kon winnen. Jongsma koos voor een tegencombina- tie, maar die maakte hem direkt kans loos. Ondanks twee pionoffers van Wim de Kok bleef Fred van der Vliet over eind. Toen ook nog de taktische grapjes mislukten, restte De Kok slechts capitu latie. Leo Hofland is tegen Gert Ligte- rink bepaald niet kansloos geweest, maar 17 zetten in slechts twee minuten was hem toch"echt te veel: lVi-V/z. Een verhaal apart was de partij Coen Stehouwer-Hans Böhm. Op het bord verscheen een variant van het Nimzo-In- disch, die beiden al eens in de nationale titelstrijd 1985 met elkaar hadden uitge vochten. Na afloop daarvan beweerde Böhm: "Goed voor wit.", terwijl Stehou- wer zwart de beste kansen gaf. Voorlo pig heeft Böhm gelijk, want hij won bei de partijen: V/2SV2. Zonder Leon Konings, Dirk Sikkel en Taco Ossewaarde is het duel met ZSC/ Saende uit Zaanstad voor LSG I/Leiden zaterdag een teleurstellend slot van een teleurstellend seizoen geworden: 4'/2- 5l/z. Deze nipte nederlaag was net vol doende voor de derde plaats in klasse II B en dat terwijl LSG de strijd in ging als kandidaat voor de titel. Het begon hoopvol zaterdag voor LSG. Een half uur en zeven zetten had Van Putten nodig om de dame van Galjé met een aftrekschaak te veroveren: 1-0. Remmelt Otten en Roet zagen in het Frans niets bijzonders: remise. Joop Bakker verloor door een matdreiging een pion. Tydeman verkeerde echter in tijdnood, maar kwam die fase zelfs met materiaalwinst door: V/2-V/2. Manniên bezorgde Hall in een eindspel met onge lijke lopers, dat remise leek, de schrik van zijn leven met een damehalende vrijpion: 21/2-l1/2. Kees van Zijp ontsnap te met een magere remise, maar De Vries werd het slachtoffer van een stik- mat-combinatie, die de jeugd voor het torenexamen moet kennen: 3-3. Hierna ging het definitief mis, want het pionoffer, waartoe Wiebes zijn oppo nent dwong, werkte als een boemerang: paardverlies en 3-4. Huysdens, het nieuwste talent van LSG, miste in het eindspel net de winst, terwijl ook Jorgen Henseler niet verder kwam dan remise. Tenslotte slaagde ook Charles Kuijpers er niet in het vier-paarden-eindspel on danks 69 zetten pogen te winnen, zodat de eindstand negatief werd: 4V2-5V2. In een alles-of-niets-gevecht om aan degradatie in klasse II B te ontsnappen trokken de reserves van Philidor/Leiden tegen Pat Mat uit Beverwijk aan het langste eind: 6-4. Met Pat Mat verdwijnt ook VAS/ASCII uit de KNSB. En dan te weten, dat VAS nog eens drie teams in de hoofdklasse heeft gehad en dat zelfs VAS II een keer kampioen van Neder land is geweest. 1 LSG namen in klasse IIC zaterdag het zekere voor het onzeke re: een kleine zege &/2AV2) op Overschie I, hetgeen zelfs nog een plaatsje winst betekende. Peter Passenier, die zaterdag voor LSG II zijn opponent in tijdnood alles ontfutselde, speelt volgend seizoen in het eerste van Alphen. De mooiste winstcombinatie, uiteraard compleet met een dame-offer, bracht echter Mi chel Hockx op het bord. Erik van Too- ren, Simon Duindam en Leo Barendse konden hun voordelige stellingen echter niet in winst omzetten. Beide eerst ge noemden moesten met remise genoegen nemen, terwijl Barendse zelfs nog ver loor. KEES VAN STEENWIJK

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 16