RCL even in hoger sferen Noorctwijk stevent op troostprijs af Rijnsburgse Boys loopt zich stuk Scoren het grote probleem Roda en PEC houden open huis FC lisse heeft te veel kansen nodig Racing pakt laatste strohalm met zege bij Quick Boys MAANDAG 13 MEI 1985 PAGINA 15 NSW met 2-0 verslagen NOORDWIJK - Met de hete adem van naaste concurrent Spijkenisse in de nek stevent Noordwijk dankzij een 2—0 overwinning op NSW af op de tweede plaats in de eerste klasse A. Een plaats die recht geeft op deelname aan de strijd om de KNVB-beker vol gend seizoen en een troostprijs derhalve voor de ploeg van trainer Eelman, die alleen in theorie nog kampioenskansen bezit, gezien de vier punten achterstand op koploper Ko zakken Boys met nog twee wedstrijden te gaan. SCHIEDAM - Het wil met Rijnsburgse Boys maar niet vlot ten. Het is alsof er een vloek op deze competitie ligt. De kam pioen van vorig jaar, die donder dag persoonlijk de titel kan over handigen als Kozakken Boys er tenminste in slaagt een punt weg te halen op Middelmors, blijft nu hangen in de onderste competi tie-helft. Zaterdagmiddag accen tueerde het nietige PPSC de zwakke klassering van de Rijns burgers met een 2-1 overwin ning. Daarmee bleef in Schiedam weinig over van Rijnsburgse Boys. In dubbel opzicht. RB moest zonder drie bepalende middenvelders met de op de counter gokkende thuisclub in de slag. Huug Aandewiel is voor lopig gestopt met voetbal, ten einde geheel te genezen van zijn aanstaande meniscus-operatie. Paul van der Blom moest zich geblesseerd afmelden en Toon Houtekamer werd afgelopen week vervroegd aan een liesbles sure geopereerd. Omdat Lagen dijk geen spelers uit het tweede )pnieuw twee >elgische profs oor rechter tUSSEL (ANP) - Twee Belgi- ïe beroepsvoetballers, Walter greef en Raymond Jaspers, ■eten zich woensdag 15 mei bij rechtbank in Hasselt verdedi- over hun financiële doen en la- i in de periode van 1979 tot en t 1982. Degreef, verdediger bij dskampioen Anderlecht, wordt door het Ministerie van Finan- -•n ondermeer van verdacht in- msten uit het jaar 1982 niet aan belasting te hebben opgegeven. ;greef verhuisde in 1981 van Be lgen naar Anderlecht door toe- jen van voetbalmakelaar Bekef- De verdediger zegt niet te weten elke bedragen bij die transfer ver de tafel zijn gegaan en daar ok nooit een cent van te hebben ezien. Jaspers moet zich bij de recht- ank in Hasselt verantwoorden oor zijn financiële handelen in de leriode van 1979 tot en met 1982. laspers ruilde in 1979 Beringen /oor Anderlecht, ging vhn daar naar FC Antwerp en speelt mo menteel voor KV Mechelen. "Willen w.e echt overal van ver schoond blijven, dan zijn dit inder daad de gunstigste uitslagen", haalde RCL-trainer Laurens Mou ter zich zaterdag na beide 1-2 par tijen de nieuwe stand, onderaan in IA voor de geest. Dat geeft al aan dat hij tot vóór zaterdagmiddag niet langer aan de (theoretische) mogelijkheid zich in één keer vei lig te stellen, had durven denken. De algehele verwachting was na melijk dat SSS, onder hoede van voormalig RCL-trainer Theo de Waard, zich op eigen veld tegen Excelsior wel veilig zou stellen. In dat geval was een dertiende plaats op de ranglijst voor de Leiderdor- KATWIJK - Quick Boys speelt vanavond om 19.00 uur de ge staakte wedstrijd tegen SSS uit. Het gaat om de laatste vijf minu ten, waarin de Katwijkers een 2-1 voorsprong dienen te verdedigen. Er is tot het laatste moment ge wacht met het uitspelen van dit duel, maar nu SSS zich afgelopen zaterdag niet kon vrijwaren van degradatie zit er niets anders op om voor die vijf minuten uit het verre Klaaswaal te komen. Het programma deze week van de drie clubs die tegen degradatie vechten, luidt: Hemelvaartdag: RCL-Heerjans- dam, Oostkapelle-SSS, Excelsior M-Quick Boys. Zaterdag: PPSC-RCL, Heerjans- dam-Excelsior M, SSS-Quick Boys. Piet de Visser naar Willem II ALKMAAR (GPD) - Piet de Vis ser wordt met ingang van het nieu we seizoen trainer van de eerste di visieclub Willem II. Het contract (voor een jaar) wordt morgen door beide partijen ondertekend. De huidige oefenmeester van AZ'67 heeft inmiddels alle contacten met andere belangstellende clubs (on der andere Waterschei) verbroken. wilde halen in verband met het behaalde kampioenschap in de reserve eerste klasse, kon hij met moeite een volwaardig elftal bin nen de lijnen brengen. Het gemis van het drietal was niet zozeer van invloed op de krachtsverhouding tussen beide ploegen. Rijnsburgse Boys was tweemaal drie kwartier in de aanval, maar had geen greintje geluk in de afwerking. Na vijf tien minuten had PPSC bij een pers nog het hoogst haalbare (Mou ter: "Kijkend naar het spel de laat ste drie weken, was ik daar al blij mee"), hetgeen tot het spelen van eén nacompetitie verplicht. RCL zou misschien willen dat het alvast maar zover was. Voorals nog staat de Racing veertiende en als daar donderdag en zaterdag geen verandering in komt, moet RCL na acht eerste klasse-jaren volgend seizoen een stap terug doen. Tót zaterdagmiddag leek dat niet meer dan terecht. RCL was niet bepaald iets om je vrije mid dag aan op te offeren, ook al heeft het merendeel van de Bloemerd- bewoners in het verleden dan aan getoond over voldoende kwalitei ten te beschikken. Die waren dit seizoen echter niet aan Dick van der Bijl c.s. af te zien. Gold aanvankelijk nog als excuus, dat de door de nieuwe trainer Lau rens Mouter voorgeschreven aan vallende spelsteil de van huis uit op de counter ingestelde Racers niet lag, later in het seizoen bleek wel dat het daar niet als enige aan schortte. Dubbele winst RCL kon het tempo niet aan en had geen stootkracht. En in de hui dige eerste klasse, twee seizoenen geleden sterk uitgebreid wat het niveau beslist niet ten goede is ge komen, bestaat niet meer de gele genheid om na een week vol dage lijkse beslommeringen op zater dagmiddag 'even lekker' tegen een balletje aan te trappen. Er moet ge werkt worden. "Vanmiddag heb ben de spelers laten zien dat ze wat dat betreft meer kunnen dan ze zelf dachten. Zelf vonden ze dat ze er elke week voor 100 procent tegen aan gingen, maar ik vond van niet. Nu vandaag hebben ze méér gege ven dan ooit", telde Mouter dubbe le winst uit. Uit de door Mouter al genoemde laatste drie competitie-wedstrijden haalde RCL één punt. "We hebben drie weken verdedigend gespeeld maar alleen tegen Excelsior Maas sluis, na rust, toen het moést, haal den we dat punt. Nu moest het wéér, dus dan zeg je: niet meer slim zijn, wat moet dat moet. Ram men, kleunen, dan maar echt de gradatie-voetbal". uitval wel succes: Eric van Ha- melen kopte vallend een voorzet achter keeper Henk van Voor bergen. Van de serie kansen die RB tot de rust produceerde, kreeg Gillissen de beste. Voor een leeg doel schoot hij evenwel over. Scoorde Rijnsburgse Boys er afgelopen weken in LD-cupwed- strijden lustig op los (tegen min dere tegenstanders misschien, Veerkracht RCL was energieker en veer krachtiger dan hij waarschijnlijk voor mogelijk had gehouden, waarbij Mouter zich terdege reali seerde dat Quick Boys zijn pupil len voor vrijwel zekere, vroegtijdi ge degradatie had gespaard door een aantal opgelegde kansen niet in goals om te zetten. "Nee, we mochten niet mopperen. We geven veel te gemakkelijk kansen weg. Maar ik denk toch dat door de energie en de veerkracht eens het geluk aan je zijde komt". Na zes minuten al werd Martin van der Plas door een Leiderdorp- se dwaling in de verdediging oog in oog met Peter van der Heyden gemanoeuvreerd. "Daar had ik met Peter gelukkig op getraind", zegt Mouter, die verschillende van de Nieuw-Zuid-spelers op zijn duimpje kent uit de tijd dat hij zelf nog het blauw-witte shirt droeg. "Al vind ik dat eerder een nadeel dan een voordeel", beschouwt de nog steeds op de Katwijkse leden lijst genoteerde Oegstgeestenaar. Tien minuten later kwam een zelfde akkefietje in de Leiderdorp- se verdediging RCL op 1-0 te staan. Floor van Duyn pikte de bal van de moeilijk aangespeelde Ruud Boen dermaker af, haalde de achterlijn en deed wat de voetbalwet in zo'n geval voorschrijft. Martin van der Plas mikte de teruggelegde bal on houdbaar in de benedenhoek: 1-0. Dat Peter Siera ruim zestig se conden later uit een corner van Ben Heemskerk de niet reageren de derde QB-keeper Hennie Guyt even kansloos passeerde, moest voor Quick Boys reden zijn om niet al te lichtzinnig op een goede af loop te vertrouwen. Niet dat RCL gevoelens van onrust opwekte. In tegendeel. Elke keer dat de Leider dorpers in balbezit waren, duurde niet veel langer dan tien tellen. Het eindigde steevast, dikwijls onbe doeld overigens, met een verre trap in de loze ruimte. Dat Quick Boys slechts tot één niet te missen scoringskans kwam (Mart van der Plas schoot de door RCL'ers voor zijn voeten gekopte maar toch..), in de competitie wil de bal er maar niet in. Na de eer ste vijfentwintig minuten van de tweede helft voortdurend voor het doel van Ruud Spierings te hebben rondgehangen, was het onverwacht aan de andere kant weer raak. Keeper Henk van Voorbergen had na rust tot die tijd welgeteld één bal te verwer ken gekregen en werd nu ge klopt door Cor Timmers: 2-0. Van de RB'ers was Marcel van der Blom het dichtst bij een te gentreffer. Een schitterende in dividuele actie eindigde met tus senkomst van Spierings' vinger toppen op de lat, terwijl bij een volgende poging de bal via de binnenkant van de paal weer het veld instuiterde. Tien minuten voor het einde mocht Van der Blom na hands van Leo Alders zelfs vanaf elf meter aanleggen, maar tot ieders ontzetting ver dween zijn penalty naast. Pas in de laatste vijf minuten scoorde uiteindelijk Hans Zwaan, waar door de eer nog kon worden ge red. De competitie was echter al lang verloren. bal onbesuisd over), kon bij de rust nog worden toegeschreven aan de belabberde toestand van de ooit onvolprezen groene mat: opval lend kaal, kurkdroog en bezaaid met harde knobbels. Een uienveld is het, waar de trotse Katwijkers de tranen bijna van in de ogen krij gen. 'n Hele vreemde stuiterbal ver raste op slag van rust, na bijna vijf minuten extra tijd die scheidsrech ter De Ruyter om wat voor reden dan ook bijtrok, bijna nog keeper Guyt. Hij greep mis op een voorzet/ schot van Peter Siera en mocht blij zijn dat de bal net langs de verkeer de kant van de doelpaal weghob- belde. De Noord wijkers waren vanaf het beginsignaal van de zonder zijn haarstukje fluitende scheidsrech ter Reniers gevaarlijker dan Quick Boys aan de leiding. In het (foto Holvast) Werklust "Ik hoopte dat we de tweede helft direct konden gaan pressen", was Mouter niet verrast dat RCL het behendiger Quick Boys naar mate de tweede helft vorderde op werklust overtrof. De Katwijkers, met nog een theoretisch kansje op de derde periode-titel, zorgden er met hun probeersels slechts voor dat Martin van Vianen, die een paar keer in dit seizoen hoog mocht opgeven van zijn formatie, Nieuw" Zuid volgende week door de achter-uitgang verlaat. Een kwartier na rust had RCL niet te klagen toen scheidsrechter een overtreding in het strafschop- NSW, maar verzuimden de ver kregen kansen te verzilveren. Al in de eerste minuut kreeg de uitblin ker Ivan Hermans de gelegenheid de score te openen. NSVV-doel- man Leo Beider doorzag het schot tussen de benen door en stopte de bal. Tien minuten later verschalkte Ivan Hermans zijn tegenstander op rechts en deze kon niets anders doen dan binnen het zestien meter gebied aan de noodrem trekken: penalty. André Wetzel zette zijn ploeg op een 1—0 voorsprong met zijn vijfde seizoenstreffer. Beide ploegen gebruikten de buitenspelval als taktisch wapen, maar alleen Noordwijk wist er voordeel uit te behalen. De vleu gelspelers Klaas Vink en Ivan Her mans stonden op scherp en een maal aan de bal stichtten zij keer op keer gevaar in de Numansdorp- se defensie. René van Hensbergen nam een voorzet van Hermans in eens op de slof en schoot net over. In de 26ste minuut speelde Her mans de in het centrum vrijstaan de Klaas Vink aan, die echter zijn schot gekeerd zag door de goed keepende Beider. Aan de andere kant kende Dirk Dortmundt weinig problemen, hoewel een schoonheidsfoutje bij na de gelijkmaker betekende. Dit was dan wel de enige serieuze kans die de gasten in de eerste helft kre gen. De Noordwijkse verdediging sloot dan ook goed, routinier Frans van der Veen speelde een prima pot. Geassisteerd door Sjaak Sluys en Andries Wendt werden de aan vallende impulsen van tegenstan ders Dirk Zevenbergen en Peter Knoop in de kiem gesmoord. Van achteren uit zorgde André Wetzel voor de aanvoer van de spitsen en Jos Smits verzette bergen werk op het middenveld. gebied van Ab Braat tegen Marco van der Plas wegwapperde. Verder toonde De Ruyter geen clementie met RCL. Voor rust boekte hij Ruud Boendermaker (zijn derde) na een charge tegen dezelfde Van der Plas. De schade bleef beperkt. Na rust noteerde de arbiter, die so wieso zijn uurwerk na moet laten kijken, nog Van der Bijl (aanmer kingen op de leiding) en David Brandt (spelbederf). Na een volgend kwartier slecht voetbal (met de meeste mogelijk heden voor de thuisclub), kwamen de kansen voor RCL. Een schot uit de tweede lijn van de beste speler zaterdagmiddag, Peter Siera, kon door Guyt net tot corner worden verwerkt. De hoektrap van Heems kerk stuiterde over de hoofden van Siera en Kees Ruis voor beide- doelpalen langs. Daarna kwamen Sieto Schalkers en Thijs Bruna in het veld voor Ben Heemskerk (hij scoorde nu weer eens een voldoen de) en Ruud Boeridermaker. Schalkers liep een keer vlot om de daarna ook gauw gewisselde Leo van Delft heen en was in de 36ste minuut ook de op dat mo ment even te laks opererende Freek Rienks te snel af. Na een korte, soepele 1-2 met Van der Bijl kreeg Schalkers dè kans op 1-2, maar hij schoot falikant over. Halve punter Met een versierde vrije trap leid de de vleugelspits even later toch de beslissende fase in. Siera vuur de andermaal op de vuisten van Guyt, wat opnieuw een corner op leverde. Wesel zette die voor, Van Gemerden kopte door en achterin bezorgde Ruis met een 'halve' pun ter RCL het gelukkigste moment in deze competitie: 1-2. Van de nog resterende vijf minu ten speeltijd maakte De Ruyter er op eigen houtje negen van, waarin bij RCL het hart in de keel klopte. Het zal ongetwijfeld tot de laatste minuut van het seizoen spannend blijven, maar zaterdag vertoefde RCL toch even in de wolken. GERARD HAVERKAMP Na een halfuur spelen ging Ivan Hermans op bijna identieke wijze als even daarvoor neer in het straf schopgebied. Ditmaal besliste de uitstekend leidende Reniers an ders en liet hij gewoon doorspelen. Klaas Vink verslikte zich op slag van rust nog in een mooie pass van alweer Hermans en een minuut voor tijd schoot hij alleen voor de keeper net naast. Na rust dachten de mannen van trainer Eelman het wat rustiger aan te kunnen dóen. Zij lieten de tegenstander komen, die in het eer ste kwartier van de tweede helft begreep dat de marge slechts klein was. Pas nadat de Noorwijk-goalie een keer stijlvol naar de linkerhoek was gedoken om een goed geno men vrije trap van Hans Reedijk te stoppen en Frans van der Veen de zelfde Reedijk één tegen één moest afstoppen, drong het bij de kustbe woners door dat een tegendoel punt fataal zou zijn. Stuwende kracht in de tweede helft was Jos Smits, die met een geweldige actie radius bleef storen en veel ballen onderschepte. Ook Klaas Vink bleef, ondanks het missen van een handvol kansen, aansturen op het vergroten van de voorsprong. NSW probeerde het tempo uit de wedstrijd te halen met veel overtredingen. De pas 27-jarige scheidsrechter hield echter het hoofd koel en de spelers kort. Jos Smits trok zich daarbij niets aan van tegenstrever Jos Bol en bleef met het koppie spelen. Aanvallen de impulsen genoeg bij de in het geel spelende thuisploeg ('Wat zijn de rood-witte clubkleuren ver bleekt', verzuchtte een trouwe sup porter), die na een half uur de hard en laag ingeschoten bal van Ivan Hermans wederom gekeerd zag door keeper Leo Beider. Pas in de 42ste minuut konden de supporters opgelucht ademen. Rob Knauff verlengde een inworp, die vervolgens over de bewaker van Klaas Vink heen stuiterde, die zo van dichtbij de verlossende tweede goal kon inschieten. Noordwijk kreeg dus waar het recht op had: loon naar werken, al zou een dubbele score zeker niet geflatteerd zijn geweest. FRANS KALES KERKRADE (ANP) - Bijna vijf maanden geleden besloten de sponsors van Roda JC, bij gelegenheid van het debuut van Jos Daerden en de nieuwe trainer Frans Körver, alle en- treekaarten op te kopen voor de wedstrijd tegen FC Den Bosch en die gratis ter beschik king te stellen aan de fans. Door het gehussel met het voet balprogramma in de afgelopen maanden, kwam het duel pas zestien weken later op de agen da. Vandaar dat gistermiddag voor de onbelangrijke ontmoe ting tussen Roda" JC en FC Den Bosch zo'n 9.000 bezoekers naar het stadion waren geko men. Zij zagen, na een aantrek kelijke eerste helft en een min der spectaculaire tweede „doorgang", hoe beide partijen de strijd om de zesde plaats op de ranglijst afsloten met een 1-1 gelijke stand. De doelpunten kwamen van Van der Waart en Van der Ven. In navolging van veel clubs kende ook PEC Zwolle zijn open huis. De Zwollenaren hielden het echter zaterdag avond in de competitiewed strijd bij het feitelijk ook al ge degradeerde NAC. De Bredase voorhoede profiteerde met graagte: zeven treffers. De ver dediging van NAC wilde nog wel iets terugdoen voor de gul le tegenstander: drie doelpun ten. Ondanks tien doelpunten van nog in de hoogste klasse spelende eerste-divisieclubs was het duel niet echt aantrek kelijk voor de 2.024 toeschou wers. PEC Zwolle immers speelde, op een enkele uitzon dering (Drost, Waslander, Van der Hengst) na, lamlendig. NAC kon zijn soms speelse combinaties tot in het doelge bied doorvoeren. Voor rust vielen er al vijf doelpunten dankzij Van der Borgt (2), De Schepper en Lin- ford (2). Waslander scoorde één keertje tegen. Na rust scoorden alleen Schrijvers en Bedert. Linford miste een strafschop en Van der Hengst en Willems verzilverden aan de andere kant cadeautjes van de Bredase verdediging, die wat van de zorgeloze Zwolse trekjes had overgenomen. LEIDEN - Hoewel er niets meer op het spel stond voor Xerxes en FC Lisse maakten beide ploegen zaterdag toch een aantrekkelijke wedstrijd van hun onderlinge treffen. Het duel in de derde klasse van de zaterdag- competitie werd gewonnnen door Xerxes (2-0), maar voor hetzelfde geld was het elftal van Wim Eilander als overwinnaar uit de bus gekomen. De Lissenaars immers kregen prima kansen, maar verzuimden die in treffers om te zetten. "We deden niet onder voor Xerxes", aldus Eilander. "Het verschil was alleen dat hun spitsen wel scoorden, terwijl die van ons te veel kansen nodig hadden". René Griffioen, Wim Diels, Jan van Slooten, Arie Schalk en Walter Schoone kregen goede mogelijkheden, maar zij mis ten de scherpte, die Leen Pijpers (eerste helft) en Jos van Essen (na de pauze) wel bezaten. "Met enige versterking, moeten we volgend jaar ho ger kunnen eindigen", keek Eilander alvast vooruit. "FC Lisse is een vereniging die qua organisatie en ac commodatie een eerste klaser is. Nu het voetbal nog". Martin van der Plas valt uit naar de 1-0. Op aangeven van de niet zichtbare Floor van Duyn brengt hij midden Kees van Rooyen, links RCL'er Paul Wesel KATWIJK - RCL verkeerde zaterdag voor het eerst in dit seizoen in hoger sferen, al bleef de Leiderdorpse club ondanks de verrassende 2-1 overwinning bij Quick Boys gebakken aan de laatste plaats. Nog altijd dient één punt achterstand goed te worden gemaakt op Excelsior Maassluis, dat zich eergisteren ook aan de laatste strohalmen vastklampte met een evengrote overwinning op SSS. Aan dat resultaat hield RCL, ongedacht, nog een laatste kans over om in de laatste competitie-week de degradatie koorts te bezweren.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15