Roodenburg mist vrienden Blauw Zwart heeft geluk Docos beleeft trieste dag UVS geeft DCY geen kans: 0-3 Doek valt voor Lugdunum Nederlaag tegen Aalsmeer ZFC schiet met scherp: 6-0 SJC na zege opHMSH bijna veilig Deling (0-0) tegen GSV Ook voor UDO dreigt degradatie We willen bloed zien SC Cambuur-Helmond Sport gestaakt Toernooi van Docos succes MAANDAG 13 MEI 1985 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Hoewel Roodenburg als een sympathieke te genstander bekend staat, heeft de Leidse eersteklasser weinig vrienden gemaakt op zijn zwerftochten door het voetbaldistrict West 1. Willen Amsterdamse clubs elkaar nog wel eens een balletje toespelen als de nood aan de man is, Roodenburg hoeft in de wanhopige strijd om lijfsbe houd van niemand een vriendendienst te verwachten. Stadgenoot Lugdunum is er getuige de 6-0 nederlaag bij Roodenburgs concurrent ZFC niet toe in staat, terwijl de overige twaalf, over het algemeen Amsterdamse clubs, er in de eerste klasse A het liefst een Mokums onderonsje van willen maken. Bovendien had de 'volksclub' uit Leiden noord gisteren de pech op een zeer gemotiveerd Aalsmeer te stuiten dat door een 0-4 overwinning de kans op degra- Pikaar (kopbal) en Arno Lancel (schot) om de gelijkmaker te force ren, vergrootte Lai na een klein half uur de marge. In het straf schopgebied veranderde De Groot de baan van de bal, die ongelukkig tegen zijn hand stuitte, waardoor Van der Boom zich genoodzaak voelde het speeltuig op de stip te deponeren. Lai stuurde Sjaak Nie- vaart de verkeerde kant op en kon bij ziin maten niet meer stuk. Door de doorgebroken Van Vliet met handen en voeten af te stop pen, zorgde Nievaart er vervolgens voor dat de strijd op Noord niet vroegtijdig beslist werd. Op slag van rust had het veel te gejaagd spelende Roodenburg ronduit pech dat de paal de door Cees Ver ver van ruim twintig meter afge vuurde bal keerde. Roodenburg putte moed uit die paaltreffer van zijn aanvoerder en zette Aalsmeer met de rug tegen de muur, die het zelf voor de uitste kende doelman Hans Rozendal had opgeworpen. Hoewel de Leid se degradatiekandidaat zonder overleg in het offensief ging, lever de het wilskrachtige spel naast een indrukwekkende serie corners (elf in de tweede helft) voldoende mo gelijkheden voor de aansluitings treffer op. Eerst schoot Duncan Alberga de bal na een fraaie combinatie met datie grandioos verspeelde. De autopech van Harold Lai pakte uiteindelijk voordelig uit voor Aalsmeer. Arbiter van der Boom gunde de donkere spits en zijn pas sagiers een opwarmronde waar door het duel een kleine tien minu ten te laat begon. De 'warm ge draaide' laatkomers beseften dat zij hun ploeggenoten iets verschul digd waren en vestigden in de eer ste helft alle aandacht op zich. Op het middenveld heerste 'bijrijder' Kitzen, terwijl chauffeur Lai in de spits alle aandacht vroeg en aan vankelijk ook kreeg. Na een kwar tier ontsnapte hij evenwel aan de aandacht van de eindelijk van een spierblessure herstelde Aat de Groot en het was meteen raak. De pijlsnelle Lai zette op het juiste moment zijn hoofd achter de door Roger van Vliet voorgetrokken bal en kon na de scheldkanonade van voor de wedstrijd de felicitaties van zijn ploeggenoten in ontvangst Wilskracht Na vergeefse pogingen van Wim ZAANDAM - "Het is vijf voor twaalf', hield Clément Koster zijn spelers voor het duel met ZFC voor. Ruim een uur later moest de oefenmeester uit Heemstede constateren dat het al ver over twaalven was, want op dat moment keek de Leidse zondageersteklasser tegen een hopeloze 3-0 achterstand aan, die uiteindelijk tot een smadelijke 6- 0 eindstand opliep. Er resten Lugdunum nu nog drie duels om op waardige wijze afscheid te ne men van de eerste klasse. De jeugdige formatie van Kos ter (Albert Siera, Kees Schouten en Aad van Tongeren stonden weer in de basis) vocht aanvan kelijk dapper voor de laatste theoretische kans, maar Jan Höl- per (tot twee keer toe), Daan Kooimans en Albert Siera lieten in de openingsfase unieke moge lijkheden liggen om hun ploeg op voorsprong te zetten. Het aan ZFC minstens gelijkwaardige Lugdunum ging zelfs met een 2-0 achterstand rusten omdat arbiter Harteveld een overtreding van John Zee op Edwin Derksen be strafte met een strafschop, die door Derksen zelf werd benut, waarna Rob Soepboer op slag van rust Wim Eradus met een hard schot volkomen verraste. Tien minuten na de doelwisse- ling lag nummer drie (van Jaap Meijer) achter de Leidse doel man en was het moreel van Lug dunum geknakt. "Na de winter stop kunnen wij ons niet over een tegenslag heenzetten", wist Koster, "daarom ben ik na dat derde doelpunt het veld ingelo pen en heb ik Daan Kooimans en Wim Oppelaar gezegd dat ze het zaakje bij elkaar moesten hou den, proberen om normaal door te voetballen om in elk geval een afgang te voorkomen". Dat lukte dus niet helemaal, want Harteveld schonk ZFC een tweede strafschop, die door Meij er werd benut. Soepboer en op nieuw Meijer zorgden er voor dat het vonnis over Lugdunum op wel erg grove wijze werd geveld. Koster, die de geboekte Hölper wisselde voor de jeugdige Mo hammed Aüttelhoussi en Jeroen Brussee inbracht voor de gebles seerde Wim Ligtvoet, zal de laat ste drie wedstrijden van Lugdu num in de eerste klasse aangrij pen om te experimenteren met het oog op het nieuwe seizoen. "We gaan in elk geval proberen om er in die laatste wedstrijden nog wat van te maken", aldus Koster. Arno Lancel (geheel links) en Ronald Jansen brengen de wilskracht van Roodenburg in beeld. Beide Rooden- burgers belagen doelman Hans Rozendal, die ook in deze situatie redding brengt voor Aalsmeer. (foto Holvast) Boudy Pijnaker voor het doel kopbal werd door Rozendal in een De Groot schoof daarna van dicht-, langs en even later was die zelfde reflex over de lat getikt. De zich re- bij en in vrije positie de bal naast Alberga dicht bij de 1-2, maar zijn gelmatig in de frontlinie meldende het Aalsmeerder doel, waarna Pij nakker het voorbeeld van de routi nier volgde. Ademnood Na een kwartier in de tweede helft kreeg Aalsmeer eindelijk wat lucht omdat het hevig aandringen de Roodenburg in ademnood kwam. Hoewel de Leidenaars een veldoverwicht behielden, duurde het tot halverwege de tweede helft voordat Marcel van der Burg in schietpositie kwam. Maar ook de jeugdige middenvelder verspeelde zijn kans om Roodenburg terug in de wedstrijd te schieten. Door rechtervleugelverdediger Eelco Fielemon ruim tien minuten voor tijd in te wisselen voor routi nier Hans Tisseur hoopte John Hu- guenin op een Leids slotoffensief, dat de bebaarde invaller zou moe ten leiden. De hoop van de Haagse oefenmeester bleek ijdel, want Tis seur stond nauwelijks vijf minuten in het veld of hij werd op zijn eigen doellijn verslagen door Marcel Ravesteijn. Die was op het randje van buitenspel door Kitzen met een dieptepass bediend en op volle snelheid langs Nievaart geflitst om vervolgens ook de teruggesnelde Tisseur te kloppen (0-3). Het Leids verzet was door deze treffer gebroken en nadat Pijnak ker van dichtbij de zesde kans van Roodenburg had gemist, scoorde Ravesteijn luttele minuten voor tijd zijn tweede countergoal en vierde Aalsmeer uitbundig het be houd van het eersteklasserschap. Of zo'n feestje ook voor Rooden burg in het verschiet ligt, waagt zelfs trainer Huguenin te betwijfe len. Donderdag krijgt Roodenburg een laatste kans wanneer in Am sterdam de confrontatie met de enig overgebleven concurrent Rood Wit wacht. Voor dat sleutel duel heeft Roodenburg opnieuw slechts één zekerheid: op een vriendendienst hoef niet te worden gerekend. NOORDWIJK - SJC blijft zo goed als zeker behouden voor de tweede klas. Na de 2-1 overwinning op HMSH hebben de Noordwijkers nog één punt nodig om zich offi cieel veilig te mogen noemen. De winst van gistermiddag hield de formatie van de scheidende trainer Duindam echter aardig uit de greep van concurrenten als Gouda en VIOS, die gisteren eveneens een zege lieten bijschrijven. Ook HMSH heeft, voor alle ze kerheid, nog altijd, 'n punt nodig. Voorzichtig, maar goed voetbal lend probeerden beide ploegen er een aardige pot van te maken. Le vendig werd het door de 1-0 van Jos Alders en de gelijkmaker even later van de Haagse aanvoerder Leen van der Knoop. Hij kon een voudig inschieten nadat keeper Ted van der Meer een luchtduel met Marco Lange verloor en daar bij aan zijn rug geblesseerd raakte. De strijd luwde daarna, maar voor rust nog rondde René de Rid der een goede Noordwijkse aanval af: 2-1. In de tweede helft dwongen de Hagenaars SJC terug op eigen helft, deden er zogezegd alles aan om op gelijke hoogte te komen, maar fabriceerden al met al één goede scoringskans. Die ging ech ter aan de regelmatig voorin te vin den voorstopper Van der Knoop voorbij. SJC, per traditie op zijn sterkst in de counter, kreeg in tot het einde toe veel mooiere kansen, maar Ben van der Zalm (2x) en Jos Alders schoten in de afronding te kort. Het bleef bij 2-1. WASSENAAR - De 'jonkies' van Blauw Zwart slaagden er tegen GSV niet in zich te herstellen van de fikse nederlaag die zij verleden week opliepen bij Lenig en Snel. De Goudse rode lantaarndrager liet zich niet imponeren door de positie van Blauw Zwart bovenaan de ranglijst en toonde zich gedu rende negentig minuten gelijk waardig. Geplaagd door een storm- de rebound alsnog dicht bij de ope- Na rust trok de Goudse ploeg zich geheel terug op eigen helft. De gasten probeerden Blauw Zwart op te vangen om vervolgens zelf via snelle counters in de buurt van het doel te komen. Nadat Peter van Leeuwen de bal op het middenveld had verspeeld, trof Ronald van der Zwet de paal, waarna Schoten i achtige wind, die er mede de oor zaak van was dat zowel de thuis club als GSV nauwelijks gevaarlijk werd, bleven beide ploegen op 0-0 steken. Met die uitslag mocht Blauw Zwart, het mag vreemd klinken, nog blij zijn ook. In de eerste helft speelde GSV met de wind mee en probeerde de ploeg te profiteren van dit 'voor deel'. Na tien minuten spelen kre gen de Gouwenaars in een kort tijdbestek vijf hoekschoppen te ne men, maar óf Blauw Zwart-keeper Carlo l'Ami greep in óf één van de verdedigers werkte de bal lakoniek over de achterlijn. De Wassenaarse formatie kende aanvankelijk der halve de nodige problemen, maar gaandeweg nam het elftal van trai ner Chiel Jansen de touwtjes in handen. Onder leiding van Kees van Leeuwen zette de ploeg GSV onder druk, maar doelpunten le verde het het overwicht niet op. Kees van Leeuwen bediende René Gras enkele keren op maat, maar de jonge aanvaller maakte te wei nig gebruik van de vrijheid. Totdat hij in de twintigste minuut, op nieuw na een pass van Van Leeu wen, collega-aanvaller Marty Oly- slagers 'vond', die een prima schot afvuurde dat slechts met de grootst mogelijke moeite door doelman Van der Most kon worden gestopt. Daarna namen de Gouwenaars het initiatief weer in handen. On der het motto 'lange halen gauw thuis', probeerden de verdedigers de frontlinie te bereiken. Alleen flankaanvaller Mohandis (die rede lijk goed in bedwang werd gehou den door Mos), die over de nodige techniek bleek te beschikken, kon l'Ami in de problemen brengen. Verder moest de goalie een keer naar de ho^k na een uithaal van GSV-middenvelder Schouten. Aan de andere kant werden de Wasse- naarders nauwelijks gevaarlijk, mede omdat de gasten goed de bui- tenspelval hanteerden. ningstreffer was. Carlo l'Ami 1 evenwel terplaats om de harde in zet te keren. Even later was opnieuw Schou ten dicht bij de 0-1, die op dat mo ment bepaald niet onverdiend zou zijn geweest. De Goudse midden- GSV-doelman Ed van de Most velder bekroonde een solo met een goede schot, dat evenwel in de handen van l'Ami verdween. Al leen in het laatste kwartier maakte Blauw Zwart de indruk zich te her inneren dat een overwinning nood zakelijk was om in de titelrace te blijven. Niet omdat de Wassenaar- ders nu plotseling hun opponenten .overrompelden, maar omdat zij probeerden met afstandsschoten Van der Most te verslaan. De doel man liet zich evenwel niet niet ver rassen. LEIDEN - Docos beleefde gisteren een trieste dag. Wat de Leidse der deklasser al lang had zien aanko men, sloeg toch nog in als een bom. Ondanks een 2-0 overwinning op Celeritas werd de degradatie een feit. "Het is jammer op deze manier afscheid te moeten nemen", aldus de scheidende trainer Koos Crama. "Docos is weer net zo ver als vier jaar geleden, toen ik hier begon". Maar niet alleen de Morsclub, ook UDO hield slechte herinnerin gen over aan moederdag 1985. De Oegstgeestenaren verloren met liefst 6-1 van Tonegido en kunnen alleen nog een beslissingswed strijd tegen WSB (dat met 0-2 on deruit ging tegen VELO) in de wacht slepen. Dan moet UDO vol gende week wél winnen van de Noordwijkerhouters. FC Lisse liet de winst achter bij Laakkwartier (1-0), terwijl LFC met 3-1 verloor van VCS. Docos-Celeritas 2-0 Nu Docos won van Celeritas kwam de klap extra hard aan. Om dat Laakkwartier en DOSR even eens twee punten pakten, leverde de overwinning de Leidenaars niets op. Docos legde zich gister middag niet bijvoorbaat bij afda ling neer, maar vocht voor zijn laat ste kans. De ploeg zette Celeritas gedurende een belangrijk deel van de strijd op eigen helft vast en bracht dit ook in de stand tot uit drukking. In de eerste helft scoor de Pedro Hilligers 1-0. Piet de Ko ning voegde daar na de pauze een tweede treffer aan toe. Het bleek naderhand te vergeefs te zijn ge weest. "Nu het te laat bleek, kon Docos plotseling wel winnen", al dus Crama. "Deze degradatie is een enorme teleurstelling voor de club": Tonegido-UDO 6-1 UDO reisde met goede bedoelin gen richting Voorburg, maar alle il lusies werden al snel de grond in geboord. Dick de Bruin scoorde na een kwartier 1-0, waarna UDO evenwel orde op zaken kon stellen. John Kooien maakte er deson danks even later 2-0 van. Toen Ton Bekkering op slag van rust uit een om dubieuze redenen toegekende strafschop de stand op 3-0 bracht, was het gebeurd met UDO. In de tweede helft gooide de ploeg alles op de aanval, maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Van der Berg (2x) en Van Oosten schoten het halve dozijn vol. Gerard Slierings redde via een penalty de eer voor UDO. VVSB-VELO 0-2 Door deze nederlaag heeft WSB zichzelf in een moeilijk parket ge manoeuvreerd. De ploeg moet vol gende week minstens gelijkspelen tegen UDO, anders volgt er een be slissingswedstrijd. Berend van der Linden en John van Elk kregen wel kansen, maar zij misten de scherpte, die Nol Halverhout en Ton de Leeuw wel bezaten. VCS-LFC 3-1 Ger Nagtegeller, Paul Harteveld en Jan Kromwijk raakten al in een vroeg stadium het houtwerk. Maar Vlak voor tijd kreeg GSV dé kans om de koploper zijn illusies te ontnemen. Ronald van der Zwet kwam door vrij voor de keeper, maar hij zocht het doel véél te hoog. MIEP VROONHOF KRIMPEN AAN DEN IJSSEL - nauwelijks in gevaar te stichten UVS blinkt dit seizoen uit in wis- voor het doel van Wijnand Sloos, selvalligheid. De Kikkerpolder- ?'f steerd door de ploeg gaat de ene week Leidse verdedigers. Aan de andere kant daarentegen tëgensUndeT mASTAioeite moest d,e doelman van DCV overu- ren maken. In de derde minuut was het al raak toen Hans de Kruys alleen voor de vijandelijke keeper AAkDCvTdAtSSte™iddag'niets w had in te brengen tegen het gemo- T^':"5T' onderuit en legt de volgende week zijn plat. Zie RVC, tegen wie de Leide naars acht dagen geleden ke 4-1 nederlagen leden, maar verzuimde het ov.erwicht meerdere treffers uit te drukken. Tot de dertigste minuut, toen Hans van Leeuwen Leon Meijs bereikte, die via een schitterende volley de 0-2 liet aantekenen. In de tweede helft zette het elftal Harry Loerts alles-op-alles, niuw r de Leidse verdedigers klaar- wel, maar bleek verlamd door de den hun zaakjes zonder al te veel tiveerd spelende UVS. Het werd uiteindelijk 3-0, maar de score had net zo goed hoger uit kunnen val len. Zonder Mario Faber en Cock van Weerlee gaf UVS de in degradatie nood verkerende tegenstander geen schijn van kans. DCV wilde spanning en slaagde er dan ook de thuisclub liet zich hierdoor niet van de wijs brengen. Edward Kou- wenhoven scoorde vlak voor de pauze 1-0, waarna John van den Hoogeband in de tweede helft 2-0 scoorde. Kromwijk deed hierna nog wel iets terug voor LFC, maar vlak voor tijd was het weer de beurt aan VCS, dat via Ronald Hes op 3-1 kwam. Laakkwartiewr-FC Lisse 1-0 Een wedstrijd die alleen voor de thuisploeg nog van belang was en dat was te merken ook. Laakkwar tier toonde zich feller en trok via een doelpunt van Dick Tuit dan ook verdiend aan het langste eind. PARIJS (Reuter) - Het stadion van Bastia is voor twee compe titiewedstrijden tot verboden terrein verklaard. De Franse voetbalbond nam deze straf maatregel wegens de geweldda digheid van de Corsicaanse supporters vorige maand tij dens de duel tegen Sochaux. Een aantal fans van Bastia ontvouwde bij die gelegenheid spandoeken met de tekst „we willen bloed" en voegde de daad bij het woord door een grensrechter te verwonden en de doelman van de tegenpartij met van alles en nog wat te be kogelen. Na afloop van de door Bastia met 0-2 verloren wed strijd moesten de spelers van Sochaux met politiewagens naar het vliegveld worden ge bracht, omdat de Bastia-aan- hang hun bus had gesloopt. De competitieleider mag uit maken waar op het vaste land Bastia de twee 'thuisduels' moet afwerken. LEEUWARDEN (GPD) - Met nog zestien minuten te spelen heeft scheidsrechter Jef van Vliet uit Etten- Helmond Sport-keeper Wim van der Meijden achtte verder spelen te gevaarlijk en vond Van Vliet aan zijn Leur zaterdagavond in Leeuwarden het duel in de eer- zijde. Van Vliet besloot eerst tot een afkoelingsperio- ste divisie tussen SC Cambuur en Helmond Sport ge staakt bij een 0-1-stand. Nadat in de 74e minuut Cam de en was bereid de wedstrijd te hervatten als er poli tie plaats had genomen in de supportersgroep van buur-speler Koko Hoekstra in het strafschopgebied waaruit gegooid was. Helmond Sport ging daarmee niet geheel volgens de regels was neergehaald en Van niet akkoord en weigerde het veld op te gaan. Van Vliet tot een corner in plaats a sloot, daalden er vanaf de tribunes enige pootaardap- peltjes, een paar eieren, enkele tennisballen en drietal stukken vuurwerk op het veld neer. i strafschop be- Vliet eiste daarna, dat de hele overdekte staantribune achter het Helmond Sport-doel ontruimd moest wor den. Toen dat niet gebeurde besloot hij het duel defi nitief te staken. problemen. Sterker nog, zij kregen de kans om aanvallende initiatie ven te ontplooien. Raboen kon het zich zelfs veroorlove'n twee junio ren in te laten vallen. Nadat Isaac Boot al was gekomen voor Leon Meijs, verscheen Edgar Harskamp nog in het veld voor Hans van Leeuwen. Het bleek geen verzwak king. In tegendeel. Hennie Koet bijvoorbeeld kreeg een prima kans, maar hij miste de scherpte, die Ton Kamphues wel bezat: 0-3. Door dit resultaat mag UVS zich een subtopper noemen in de eerste klasse B. UVS heeft zich geplaatst voor de vierde ronde van het KNVB-be- kertoemooi. De Leidenaars, die vo rig jaar de finale bereikten, klopten de Rotterdamse vierde klasser DJS met 1-3. Ondanks de afwezig heid van een groot aantal eerste elf tal spelers, kende UVS geen enkele moeite met DJS. Marco van Haal- em, Frits van der Heiden en Hans Wesselman schoten hun ploeg naar de vollgende ronde. LEIDEN - Het tafeltennistoernooi voor gehandicapten, dat het afgelo- pon weekeinde door Redeoss in het fraaie complex van Docos geor ganiseerd werd, is een groot succes geworden. Cor van Zijp, voorzitter van de afdeling Den Haag van de NTTB kon na afloop aan een groot aantal winnaars de prijzen uitrei ken. De eerste drie in de gecombi neerde eerste-tweede klasse kwa men alle drie uit Gouda: M. van der Laan, Wouter Donk en J. Donk. In de derde klasse gingen de prijzen naar Snoek, Kamphof en Steenho ven en in de vierde klasse was er eremetaal voor Satulette, De Vries en Spruit. De laatste categorie le verde winst op voor Van Onselen, Ooms en Van der Berg.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13