De 'dienstmeid' krijgt erkenning 9' 'Villa Christina mag er niet komen' Leiderdorps bedrijf moet 's nachts stil zijn Lintje voor drijvende kracht achter Oegstgeester Rosarium Lezers Schrijven Kwaliteit Casa Materna Provincie: slechte tijden voor bouw van tehuizen ZATERDAG 11 MEI 1985 Bodem Vos moet schoon ZOETERWOUDE - Bij het be drijfsterrein van het chemisch overslagbedrijf Vos en Co in Zoeterwoude zal de bodem ze ker moeten worden schoonge maakt. Het eerste onderzoek dat TNO terplekke heeft ver richt, heeft organische stoffen in de grond aangetoond. In wel ke mate de bodem is vervuild, moet in een volgend onderzoek worden vastgesteld. Momenteel wordt gewerkt aan het schema voor het twee de onderzoek. Dan zal ook bui ten het bedrijfsterrein naar verontreiniging worden ge zocht Raad van State komt omwonenden flink stuk tegemoet DEN HAAGLEIDERDORP - Het Leiderdorpse garagebedrijf van T. Bavelaar aan de Droststraat 2 mag 's nachts niet meer in bedrijf zijn. De garagehouder mag nog maar tien keer per jaar tot negen uur 's avonds werken. En dan al leen wanneer hij dit 24 uur vante- voren heeft gemeld bij de gemeen te. Met deze maatregelen is de Raad van State de buren van Bavelaar flink tegemoet gekomen. Zij had den geklaagd over geluids- en stan koverlast en vinden dat het bedrijf in strijd is met het bestemmmings- plan. Ook brachten zij naar voren dat het verkeer aantrekt en par keerproblemen en laad- en lospro- bleem voor andere bedrijven ver oorzaakt. Daarnaast wezen ze erop dat Ba velaar ook tijdens avonduren en op zon- en feestdagen verkoopactivi teiten ontplooit en sanitaire voor zieningen ontbreken in het bedrijf. Andere klachten: brand- en explo siegevaar en verontreiniging van de bodem. Ook vrezen de buurtge noten waardedaling van hun on roerend goed. Zaken als de waardedaling van een woning kunnen niet aan de or de komen bij een hinderwetver gunning, aldus de Raad van State. En op de vraag of het bedrijf in strijd is met het bestemmingsplan gaat de instantie niet in. Ze wijst er wel op dat de Leiderdorpse par- keerverordening het garagebedrij ven verbiedt op drie of meer auto's op de openbare weg te parkeren. Ook stipt ze aan dat in de voor schriften is opgenomen dat buiten de garage geen reparatiewerk mag worden uitgevoerd. Dwangsom De klacht dat de voorschriften niet worden nageleefd, is voor de Raad van State geen aanleiding om op te treden. Als de voorschriften werkelijk met voeten worden ge treden moet de gemeente de zaak sluiten of een dwangsom opleggen. De uitspraak van de Raad van State is gegoten in de vorm van een voorlopige voorziening. Het ver zoek om schorsing van de hinder wetvergunning heeft de Raad afge wezen. De Kroon zal in een later stadium de definitieve voorschrif ten bepalen. Mogelijk wordt dan de hinderwetvergunning ingetrok ken. Oegstgeester politici bij Willem Ruis op de buis? OEGSTGEEST - Leden van de vijf politieke partijen in de Oegstgeester gemeenteraad zijn doorgedrongen tot de voorron den van de televisiekwis 'Vijf tegen vijf van Willem Ruis. Morgen hebben ze in Hilversum een uitgebreid voorgesprek met de spelletjesleider. De vijf wil len deelnemen om geld te ver dienen voor de actie van Oegst- geest voor een project in Sierra Leone. Per aflevering is met de kwis vijfduizend gulden te ver dienen. Als de politici hun verstand en kennis van de publieke opi nie goed gebruiken, zou het streefbedrag van zestigduizend gulden dus veel sneller binnen kunnen zijn dan Oegstgeest ooit had durven dromen. Welke poli tici eventueel op de buis gaan 'kwissen' is nog niet bekend. Of het daadwerkelijk zover komt, zal afhangen van het gesprek van morgen. OEGSTGEEST - Ze zou een zus kunnen zijn van kolonel Bosshardt, zuster A.J. Schuil-Kempkes (74), de drijvende kracht achter rusthuis Rosarium in de Oegstgeester Loui se de Colignylaan. Een bijzondere vrouw die geboren lijkt te zijn om anderen te helpen. Geen moeite is haar teveel om te zorgen dat de bewoners van het rusthuis goed te recht komen en gelukkig zijn. In haar autootje rijdt ze van hot naar her om medicijnen te halen, hulp te organiseren, boodschappen te doen of anderszins haar gasten, zoals zij het noemt, van dienst te zijn. De formulering die deze be scheiden vrouw het best bij haar werk vindt passen, is "het inzetten voor mensen die het wat minder ge troffen hebben in het leven". door Dirk Jan Roeleven Ze staat 355 dagen per jaar voor haar gasten klaar. Tien dagen zijn gereserveerd voor haar vakantie naar de Franse Jura. Op werktij den let ze niet, dag en nacht is ze in de weer. Om vier uur 's morgens staat ze op om "de dienstmeid" te spelen. Dan brengt ze het huis in orde. Daarna stapt ze weer in bed. Om acht uur gaat de wekker voor de tweede keer. Ze zorgt er altijd voor om negen uur bij de super markt te staan. Drie keer per week zwemt ze met andere bejaarden. Tussen de middag gaat ze naar het strand om de hond uit te laten en een frisse neus te halen, 's Avonds om kwart voor zeven gaat ze dan naar bed, leest de kranten en tijd schriften en valt vroeg in slaap. Op de vraag of het klopt dat ze meer dan zeventig uur per week in touw is voor het rusthuis, zegt ze: "Dat zal wel, maar ik let er niet op. Het interesseert me ook niet". Ook de financiële kant van haar werk Golden Earring komt naar Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De bekendste Nederlandse popgroep Golden Earring zal op zaterdag 15 juni in de Zoeterwoudse Klaverhal optre den. Dit concert is mogelijk gewor den door de goede contacten die de Zoeterwoudse zaaleigenaar Jan van der Geest met de Haagse for matie heeft. Het oorspronkelijke plan om een fanclubdag aan het optreden te koppelen, gaat niet laat haar vrij onverschillig: "Het gaat me niet om 't verdienen. Het gaat erom dat het Rosarium draait. Als ik maar kan rondkomen". Tijdens de 'lintjesregen' rond Koninginnedag kreeg zuster Schuil de eremedaille in goud, be horende bij de orde van Oranje Na ssau. Ze is er trots op dat haar rust huis op deze manier erkend is. Niet minder trots is ze op het feit dat ze als vróuw deze onderscheiding ontving: "Niet dat ik een feministe ben, hoor, maar er zijn toch niet zo veel vrouwen die worden onder scheiden". Oorlog In haar woonkamer, waar de gas ten van het rusthuis de maaltijd ge bruiken, vertelt ze over haar werk en haar leven. In Waddinxveen werd ze geboren, als dochter van een meubelfabrikant. Voor de Tweede Wereldoorlog volgde ze in Arnhem een zustersopleiding. Daar ontstond haar plan om naar Java te gaan om de zusters aldaar te helpen. Ze mocht van haar ou ders gaan, als er geen oorlog zou uitbreken. Prompt brak de oorlog uit op de dag dat ze haar laatste ex amen deed. Later is ze naar Rotterdam ge gaan om verder te leren voor ver pleegster. Na Dolle Dinsdag, op 5 september 1944, toen Nederland ten onrechte dacht dat de bevrij ders snel zouden oprukken en de oorlog nog maar kort zou duren, fietste ze met een vriendin naar het zuiden van Nederland om daar te helpen waar hulp geboden was. Op een morgen kwamen de linies over de jonge zusters heen. "We gingen slapen in bezet gebied, toen we wakker werden waren we bevrijd. Net als in de bijbel staat: 'Hij geeft het Zijn beminden als in de slaap'". Na Den Bosch belandde zuster Kempkes in Brussel waar ze in het Nederlands Militair Hospitaal de gewonde soldaten ging behande len. Daar werd ze in een militair pakje gestoken en kreeg ze de rang van tweede luitenant in het Neder landse leger. Helden Na een poosje voelde ze zich schuldig dat zij in bevrijd Brussel •r Stevensbloem funest voor Noord-Hofland VOORSCHOTEN/LEIDEN - De ondernemers in het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hofland zullen moeite krijgen om het hoofd boven water te houden als het win kelcentrum Stevensbloem in de nabije, Leidse Stevenhofpolder in de geplande omvang wordt ge bouwd. Verschillende onderzoe ken wijzen dit uit. Bovendien zal het ook voor de Stevensbloem- winkeliers geen vetpot worden. ZATERDAG Leiden Vrouwenhuis - Hooigracht 79, film 'La vie devant soi', 21 uur. Hooglandse Huis - Moriaansteeg, thfr ma-avond Youth for Christ over werk loosheid, 20 uur. Breehuys - Breestraat 19, optreden band Sword, 21.30 uur. Clubhuis Morschwijk - Topaaslaan, buurtavond met Randstadspelers, 20-24 Clubhuis Marnix - Curquiuslaan, vie ring 40-jarig bestaan met diverse activi- teiten, tot 18 uur, reünie, 18-20 uur. Breehuys - optreden band Sword, 21.30 Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, musical 'Weg, weg, weg', 20.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Under the volcano', 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Roma', 21.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Zoeterwoude Cultureel Centrum - Marijkelaan 4, jeugdfestival geref./herv. jeugdraad, 19.30 uur. Oegstgeest Kempenaerstraat - jaarmarkt met 18.30 uur optreden van Anita Meijer, 19 uur trekking loterij. ZONDAG Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, 125802. Stadsgehoorzaal - ruil- en stripboeken beurs, 10-17 uur. Clubhuis Morschwijk - Topaaslaan, dartstoernooi, 12.30 uur. Ijshal - Vondellaan, zaalvoetbaltoer nooi Morschwijk, 10-17 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Under the volcano', 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Roma', 21.15 uur. Voorschoten Ciubhuis Avanti - Raadhuislaan, fiets tocht 100 km., start vanaf 7 uur. APOTHEKEN van vr 10 tot vr 17 mei door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei- De Leidse commissie voor be- Apotheek van Breest Smallenburg, roeps- en bezwaarschriften kreeg Loevestein 6. Leiderdorp, tel. 890000. dit gistermiddag te horen van Noord-Hoflandvertegenwoordiger Van Groen, die namens de Voor schotense winkeliers, bezwaar kwam maken tegen de bouwver gunning voor de Stevensbloem. De bouw van het Leidse centrum is overigens al begonnen. Zuster Schuil-Kempkes voor 'haar' Rosarium, wac mens die het wat minder getroffen heeft in het leven'. al haar hele leven doet: 'Inzetten voor de SJfJ, (foto Holvast) degeest die hier de eerste stap zet ten naar terugkeer in de maat schappij, maar het Rosarium is ze ker geen onderafdeling van Ende geest". Soms lukt het tot groot ge noegen van zuster Schuil dat een gast het rusthuis definitief verlaat en zelfstandig gaat wonen, zoals het geval van een gast die in het Rosarium zijn studie geologie vol tooide. Ook moet een gast weieens terug naar Endegeest omdat pro fessionele hulp geboden is. want door omdat de twintigjarige Ear- kon dansen terwijl haar ouders ring hun fans in de Houtrusthallen wil ontvangen. Een dag na het con- honger leden. Ze ging werken in het Militair Hospitaal in Utrecht. eten voor ze. Deze jongens kregen niet veel aandacht. Iedereen keek naar de Canadezen als de helden". Zuster Kempkes vond dat triest en ging op eigen houtje de boer op. Ze kwam terug met etensbonnen en veel geld om de jongens wat ex tra te kunnen geven. Bij haar ou ders haalde ze een radio die ze op de ziekenzaal installeerde. Eén van de patiënten, Kurt Schuil, vroeg haar later ten huwelijk, zodat zus ter Kempkes voortaan zuster Schuil werd genoemd. Wij sluiten ons bij deze naamsverandering Na een tijd in Zwitserland te hebben gewerkt in een chic privé- ziekenhuis in Davos ("De patiën ten heetten er gasten en werden door een kelner bediend") en bij een Zwitserse professor ging het echtpaar Schuil op zoek naar een geschikt pand om een bejaarden huis te beginnen. In mei 1949 na men ze het Rosarium van zuster natuurschoonwet en staat haaks Bontekoe over, die er vijftien jaar op het provinciale beleid. Boven- had gewerkt. dien is er geen enkele noodzaak Toen in het begin van de jaren om het landhuis op te trekken in zeventig onder druk van de maat- de landgoederen. Sterker nog: de schappelijke ontwikkelingen ho- bouw van het huis zal afbreuk gere eisen werden gesteld aan be- doen aan de natuurwetenschappe- jaardencentra, moest het Rosarium lijke en cultuurhistorische waar als bejaardenhuis verdwijnen, den van het gebied. Wassenaar Daarna werd het het rusthuis/pen- mag dan ook nooit de vereiste zuster Schuil kan nog zo toege wijd, geduldig en schijnbaar on vermoeibaar zijn, soms is er meer voor nodig om de helpende hand te bieden aan de "mensen die het niet zo getroffen hebben in het leven". Ze gaat door zolang ze gezond is. Mocht ze onverhoopt snel met haar werk moeten stoppen, dan is een opvolger al gevonden. "Als ik van daag mijn benen breek, moet ik er morgen mee ophouden. Zoals 't gaat. gaat 't". Vnim»n« Van Groen riin verschil- WARMOND - Overleden: Evert 5SSJ HÏ Baak 1887 w/v M" Me-ver: Math.as Ver lende toezeggingen door de ge- koeIen 1905; Sara L van der Leek 1901 meente Leiden geschonden. Zo w/v w G Houwaart; Pietrikje Hoogstra had de gemeente beloofd dat er 1901 w/v S. Winkler. eerst een noodwinkelcentrum VOORSCHOTEN - Geboren: 27 apr. 85 Jkomen, dat de Stevenshof in Vincent T. z.v. T.R. Swart-Obbink; 30 1990 ZOU zijn volgebouwd en dat de apr. 85 Sebastiaan z.v. W. van Kuyk- Stevensbloem, zolang de wijk nog Il m®'85 Mar«e p d v- p JM niet TOi is voorlopig eerst voor de Vo^r^^e - 15 apr. 85 M. Lakeman helft wordt verhuurd. (94); 20 apr. 85 J.M. Blommaert (88); 22 De commissie zal aan de hand aDr 85 A. Luk (86); 24 apr. 85 J.W.A. van van deze hoorzitting een advies der Kluit (89); 28 apr. 85 J.H. Vermeulen aan burgemeester en wethouders J88); 2 mei 85 H. Riemers (91)j i 85 R. Koopmans met i 85 G. Harenslak met uitbrengen. B en W beslissen dan of het beroep tegen de bouwver- n gunning gegrond is. Tegen het be- M F w van der steen stemmingsplan Stevenshof loopt WARMOND - Geboren: Monique d/v overigens nog een beroep bij de P.M.C^Wa^enaar Kroon, ook naar aanleiding van de ^aria^v_J£ vestiging van Stevensbloem. J.M. de Vroomen: Leeuwen en J.C.M. Mastemaker; Robert z/v F.T.M. van Ton geren en A. Cuvelier. Inspecteur ruimtelijke ordening geeft Wassenaar veeg uit de pan WASSENAAR - De villa van prin ses Christina in de Wassenaarse 'Horsten' valt niet te rijmen met de eert wordt de wielerronde van Zoe- "Daar werden de jongens uit Indië terwoude gereden. binnengebracht. Er was weinig te sion dat het nu nog steeds "Een vorm van beschermd wo nen", noemt zuster Schuil het. Er komen onder bouwvergunning geven. In de aanloop naar een Leider dorps kinderdagverblijf heeft de Werkgroep Kinderdagverblijf zich teruggetrokken uit de samenwer king met de Stichting Kinderspeel zaal Leiderdorp (SKL). De reden die de werkgroep daarvoor opgeeft en de conclusies die ze trekt (zie het Leidsch Dagblad, 9 mei) zijn voor het bestuur van de SKL aan leiding tot reactie. Inderdaad is de samenwerking afgesprongen op de 'bestuurs- kwestie'. Na lang praten was in een gemeenschappelijke vergadering in maart een compromis gevon den. Hiervoor vond het SKL-be- stuur ook ondersteuning van de Raad van Toezicht van de SKL. Tot grote verbazing kwam de werkgroep op de afspraken terug door ons een ultimatum te stellen, waarmee de werkgroep op haar oorspronkelijke standpunten te rugkeerde. Geelst werd dat de SKL binnen twee dagen op dit ultimatum zou ingaan. Toen dat niet het geval bleek, is toch nog nader overleg ge volgd, waarbij wethouder Gehner trachtte de partijen alsnog bijeen te brengen. In het belang van een goede voorbereiding op het kinderdag verblijf is toen een nieuw compro mis gesuggereerd, welke door het SKL-bestuur werd aanvaard, waar mee de werkgroep voor een groot deel haar zin kreeg. Desondanks wees de werkgroep de oplossing af. Nu gedraagt de werkgroep zich als een verwend kind dat niet voor 100 procent z(jn zin kreeg. Een vi sie wordt gegeven op allerlei kwes ties die rondweg eenzijdig is, zo niet ook halve en hele onwaarhe den omvat. De voorbereidingen voor het kinderdagverblijf gaan door, he laas nu zonder de inbreng van de werkgroep. Er is geen enkele reden om aan te nemen, zoals de werk groep meent te moeten suggere ren, dat de kwaliteit daarvan te schraal zou worden doordat de werkgroep is opgestapt. Net als voorheen wordt getracht, binnen de door de gemeente getrokken fi nanciële grenzen, te komen tot een goede mogelijkheid tot opvang van 0 tot 4-jarigen. De voorzitter van het SKL-be stuur, Connie v.d. Broek Resedastraat 53 Leiderdorp Naar aanleiding van het artikel in de krant van 26 april over de afwij zing van subsidie voor Casa Mater na het volgende: Het 'lijmen', zoals het protest tegen de afwijzing werd genoemd, was zeker niet voor niets, zoals uw verslaggever de le zers doet geloven. Akkoord, voor dit jaar geen sub sidie, maar deze afwijzing heeft wel voor een grandioze opbrengst van de stroopwafelactie gezorgd. Overigens niet de enige maar één staande natuur- en/of cultuurhisto rische waarden. Gebouwen mogen er niet komen. En bouwwerken kunnen alleen worden opgetrok ken wanneer ze "rechtstreeks ten dienste staan van het behoud en herstel van de aanwezige waar den". In het structuurschema Natuur- en Landschapsbehoud worden 'De Horsten' betiteld als 'grote land schappelijke eenheid'. De samen hang tussen de verschillende ruim telijke eenheden moet worden ge waarborgd, zo heet het daar. In de natuurschoonwet, bedoeld om landgoederen en historische buitenplaatsen van nationale bete kenis te behouden, worden 'De Horsten' eveneens genoemd. Dit betekent dat het rijk de situatie wil laten zoals het is. Nieuwe bebou wing van "enige omvang" valt niet te rijmen met dit beleid. Ook is het •in strijd met het provinciale beleid. Dat heeft voor de Wassenaarse landgoederen namelijk precies de zelfde doelstellingen als het rijks beleid. Aldus de inspecteur. jAldus de Inspecteur van de uit En* ruimtelijke ordening in Zuid-Hol land en Zeeland in zijn advies aan Gedeputeerde Staten. Zoals be- <"iw"jjinnji11ju] kend heeft het dagelijks bestuur van de provincie niet geluisterd naar het advies van inspecteur G. Wamelink, dat onlangs is vrijgege ven. Het heeft juist een verklaring van geen bezwaar afgegeven. Was senaar kan, nu deze verklaring bin- van de vele acties van de werk- n«n is, snel de omstreden bouw- groep in en rond Zoeterwoude. vergunning afgeven voor de grond Het werkkamp heeft zich al 12 die de bestemming Natuurgebied jaar financieel kunnen redden, he®"-, maar gezien het feit dat toch de gif- Zoals de inspecteur aanstipt ten en soms de opbrengst van een moet 8rond met een dergelijke be- actie iets teruglopen, heeft de stemming worden gebruikt voor werkgroep gemeend tijdig daarop het behoud en herstel van de be- in te spelen en nu ook eens bij de gemeente naar financiële steun geïnformeerd. Dat de gemeente Zoeterwoude deze steun afwijst, alleen op de me ning dat 'er geen Zoeterwouds be lang is in Casa Materna', kunnen we ons wel indenken, maar het geeft wel een erg eenzijdige belich- LEIDEN/REGIO - Als het rijk geen extra geld beschikbaar stelt, kan het schappelijke en cultuurhistorische waarden geen geweld worden aan gedaan en de bouw gepland is in een bouwstrook. Andere argumen ten: de toegankelijkheid voor be zoekers wordt niet negatief beïn vloed. En: op een landgoed hoort een landhuis. Volgens de hoge rijksambtenaar gaat het gemeentebestuur hiermee te gemakkelijk voorbij aan de in vloed van de woonbebouwing op de bestaande landschappelijke, na tuurwetenschappelijke en cultuur historische waarden. Waarden die in Zuid-Holland toch al "in zeer be perkte mate aanwezig zijn". Geen noodzaak Dat het uitverkoren plekje afge legen ligt en het natuurgebied niet zo ingrijpend wordt veranderd, doet niets af aan zijn protest. "Met de bouw van het huis zal deze si tuatie ingrijpend wijzigen", aldus Wamelink. "De natuurwaarden ter plekke worden aangetast". De we gen en paden krijgen meer verkeer te verwerken en de verdere verhar ding en het onderhoud ervan zal de grote weelde aan flora in de ber men aantasten. Kortom: het landhuis werkt ver storend. En dat terwijl.het geen en kele historische of functionele rela tie heeft met de rest van het ge bied. Concluderend stelt de inspec teur dat de bouw niet mag door gaan en dat de twee indieners van bezwaarschriften, de Wassenaar der Van Gogh en de Algemene Vereniging voor Natuurbescher ming voor 's Gravenhage en om streken, gelijk hebben. Zij vrezen, net als de inspecteur voor een aan tasting van de natuurwetenschap pelijke en cultuurhistorische waar den van het gebied. Ook de gemeente Wassenaar krijgt een veeg uit de pan. Ze heeft 'ja' gezegd tegen de villa omdat landschappelijke. natuurweten- LEIDSCH 406 DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES s vol- ting van de zaak. nieuwe bejaardentehuis 'Zijïoever' in Leiden de eerste vier jaar niet Op de openbare vergadering is den gebouwd. Dat zei provinciebestuurder J.H. Boone deze week bij de echter door mevrouw Kolff (PZ), presentatie van het provinciaal plan 'verzorgingstehuizen en andere de heer Laman (CDA) en onderge- zieningen voor ouderen in de periode 1986-1989'. Van nieuwbouw i tekende duidelijk gemaakt dat de gens dit plan helemaal geen sprake, werkzaamheden van de groep bin- Het provinciebestuur vindt dat door de bezuinigingen van het ryk er nen Zoeterwoude -al dan niet veelte weinig geld beschikbaar komt voor nieuwbouw en renovatie. Dat zichtbaar- ook als jongerenwerk terwijl zij nu wel verplicht is gesteld om, als elke andere provincie, met gezien kan worden en dus wel de- een P^an voor het ouderenbeleid in de gemeenten. Een ondankbare en gelijk een sociale functie heeft. zelfs diep treurige taak, met al die bezuinigingen, zo oordeelt de provincie Op het pleidooi van de twee Zuid-Holland. "Provincies en gemeenten moeten nu bezuinigingen op- raadsleden reageerde wethouder leggen, die ze zelf niet gewild hebben", zo schrijft het provinciebestuur in Graniewski positief en ze adviseer- het ontwerp van het plan. de de werkgroep alsnog een offi- Als er niets verandert, dan komt Zuid-Holland niet minder dan 30 mil- ciële aanvraag voor 1986 in te die- joe*1 gulden tekort. "Daarmee is het voeren van beleid uiterst moeilijk en nen. onaantrekkelijk geworden". 'Lijmen' is voor ons niet nodig. Op dh moment liggen er 12 plannen voor nieuwbouw en 26 voor reno- We komen gewoon op voor een vatie, waaronder die in Zoeterwoude, Voorschoten en Wassenaar, al en- eerlijke zaak waarvoor in de loop kele jaren te wachten. In die regio's waar de capaciteit aan verzorgingste- der jaren al honderden jongeren huis-plaatsen boven 7 procent van het aantal 65-plussers ligt (in de regio uit Zoeterwoude en omgeving hun Leiden is dat 7,04) worden kwalitatief slechte verzorgingstehuizen zelfs steentje hebben bijgedragen. met sluiting bedreigd. De plaatsen die daardoor vrijkomen worden dan Namens de werkgroep Casa Ma- weer voor regio's gebruikt, waar men de 7 procent niet haalt. terna, Ondanks de slechte financiële situatie wil de provincie voor de jaren Tineke de Joode 1986-1990 streven naar de bouw van een of twee nieuwe tehuizen per jaar. Papiermolen 124 Verder stelt ze zich ten doel om het aantal algemene verzorgingsplaatsen Leiden te brengen op 50 procent van het totaal. Dat is nu ongeveer 30 procent. (behalve Sleutelbos) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 0.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8 30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) 16.30-18.00 uur (071) 123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd 250,90 per post (binnenland) 345,20 per half jaar, aan huis bezorgd 131.40 per kwartaal, aan huis bezorgd 65,70 per post (binnenland) 89,30 per maand, aan huis bezorgd 22,10 per maand, per post 30,- (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1.00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J Wirtz Sport: P.J de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de hington. Rome. Madrid. I

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2