'Kwaliteit opvang nu on dergr aven 'Schenk Zoeterwoudse boeren meer aandacht' Zebrapaden vaak onveilig door lengte Breuk tussen poten kinderdagverblijf Haaswijk krijgt 'doorgaande beweging' Jubilerende Menken in zee met Wassenaars Dierenpark PAGINA 2 REGIO LEIDEN DONDERDAG 9 MEI 1985 LEIDEN/VOORSCHOTEN - De drie oversteekplaatsen die de pres siegroep 'Stop de Kindermoord' in Leiden heeft onderzocht, zijn vol gens deze groep 'betrekkelijk on veilig'. Een van de twee onderzoch te oversteekplaatsen in Voorscho ten, bleek volgens de normen die 'Stop de Kindermoord' hanteerde, onveilig te zijn terwijl de andere ze bra als veilig aangemerkt kon wor den. De pressiegroep heeft in een aan tal plaatsen, waaronder Leiden Voorschoten, zoekje gehouden naar de verkeers veiligheid op oversteekplaatsen die veelvuldig door schoolgaande jeugd worden gebruikt. Uit dat on derzoek, waarin 45 oversteekplaat sen onder de loep zijn genomen, kwam naar voren dat 60 procent van de zebra's onveilig is en 18 pro cent zelfs zo onveilig dat de politie op drukke uren eigenlijk politie-as- sistentie zou moeten verlenen. 'Stop de Kindermoord' geeft toe dat een aantal van 45 onderzochte oversteekplaatsen te weinig is om statistisch betrouwbare gegevens Bliksemonderzoek naar verkeersveiligheid in Leiden en Voorschoten op te leveren. Er mag dus niet uit worden geconcludeerd dat bijna 60 procent van élle oversteekplaatsen in Nederland onveilig is. Wel kan eruit worden opgemaakt dat de bliksemonder- ™>igdeid °P efn groot aantal ze- i- schoolroutes te het Ook is naar voren gekomen dat v gens vaak veel te hard rijden vc bra's overlaat. Schoolroute Tijdens het onderzoek is 'Stop de Kindermoord' ervan uitgegaan dat een oversteekplaats veilig moet zijn voor kinderen die zelfstandig dat de oversteekafstand in veel ge- naar school kunnen gaan (gemid- vallen te groot is. Omdat kinderen deld vanaf acht jaar). De pressie- daardoor een betrekkelijk lange drukte van het autoverkeer c uitzicht dat kinderen op de steekplaats hebben. 'Stop de Kin- een kruispunt en dat kinderen dermoord' heeft zebra's uitgezocht al een oversteekplaats in een Man die in een schoolroute liggen waar tal gevallen slechts zicht hebben grote aantallen kinderen overste- op het naderende verkeer. Boven- ken. Verder zijn oversteekplaatsen dien stelt 'Stop de Kindermoord' uitgezocht waar geen verkeerslich- dat kruispunten die de school- ten staan, hoewel volgens de pres- jeugd moet oversteken bracht die de snelheid van het ver keer moeten minderen. "Automo bilisten hebben een hekel aan die paaltjes, maar ze hebben effect". De zebra op de De Sitterlaan heeft als manco dat het verkeer dat de De Sitterbrug afkomt vaak te hard rijdt. Bovendien is de ver keerssituatie bij de oversteek plaats onoverzichtelijk doordat Deze drie oversteekplaatsen kre- gen van 'Stop de Kindermoord' het vandaannet verkeer dat"vanaf siegroep niet gezegd is dat een oversteekplaats per se veilig is als er verkeerslichten staan. Uit het onderzoeKje is gebleken groep heeft met name gekeken naar de snelheid die het autover keer heeft voor de zebra, de stand die de kinderen tijdens het dens drukke uren als de verkeers- oversteken moeten afleggen, de stroom vrijwel onafgebroken gewikkeld zijn, dat zij aandacht verliest voor het verkeer dat bij voorbeeld vanaf zijwegen komt. Lammenschansweg In Leiden heeft de pressiegroep de oversteekplaats op De Sitter laan bij de Lorentzkade en De Sit terbrug onderzocht en twee zebra's vert dat vooral problemen op tij- op de Lammenschansweg: één ter hoogte van de Lorentzkade en één predikaat 'redelijk onveilig' opge- de b nadert met drukt. De woordvoerster van de deren slecht groep legt uit dat deze drie zebra s niet bijzonder onveilig maar ook niet veilig zijn. "Het zit er een beetje tussenin. Maar het is toch wel een teken dat op alledrie de oversteekplaatsen verkeersbriga- diertjes staan". rkin- DONDERDAG Leiden Catena - Kolfmakersteeg 8, optreden van slagwerkers onder het motto 'drum- battle', optreden van de shock-jazzfor matie Fleur His Rhytm Kings, 21 uur. Gulden Vlies - spreekuur PvdA, 19-21 uur. tel. 254547. Gulden Vlies - raadscommissie onder wijs, samenlevingsopbouw en emanci patie, 20 uur. Olga-gebouw - Evertsenstraat 99, infor matie-avond voor bedrijven over be stemmingsplan Zeeheldenbuurt. 20 Het belangrijkste bezwaar tegen de oversteekplaatsen op de Lam menschansweg is dat de weg daar 'verschrikkelijk' breed is waardoor overstekende kinderen een grote afstand moeten overbruggen. Als positief punt noemt de zegsvrouw De oversteekplaats hoek Konin gin Julianalaan/Prinses Margriet laan ter hoogte van het raadhuis in Voorschoten is volgens 'Stop de Kindermoord' ronduit onveilig. Er wordt behoorlijk hard gereden. Bovendien rijden er dagelijks op deze doorgangsweg 'ontzettend' veel auto's. Een andere oversteekplaats in Voorschoten die door de pressie groep is onderzocht, op de hoek formalieprogramma's.^ 15-17 van de Beethovenlaan en de Bach- laan komt er veel beter af. Deze ze bra is veilig voor de schoolgaande inl. 149324/216180. 'Stop de Kindermoord' dat op jeugd, aldus 'Stop de Kinder ter hoogte van de Koninginnelaan. het wegdek nu paaltjes zijn aange- moord'. LEIDERDORP - De kwaliteit van het medio september te openen Leiderdorpse kinder dagverblijf kan niet meer worden gegarandeerd. Dat zegt de werkgroep kinderdagver blijf, die na vijf jaar strijd de handen van deze nieuwe vorm van opvang heeft afgetrok ken. Ze heeft de samenwerking met de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp (SKL) dan ook opgezegd. Daardoor is een van de twee 'po ten' onder het toekomstige Leider- dorpse kinderdagverblijf wegge zaagd. De breuk is echt niet te he len. In een brief, die vandaag aan de politieke partijen zou worden verzonden, legt de werkgroep uit dat een verdere samenwerking om in september samen zo'n dagver blijf in 'Het Startblok' te beginnen niet meer mogelijk is. Voornaamste redenen: men wordt het niet eens over de toe komstige structuur van gezamen lijke bestuur. De werkgroep wil dat in de statuten staat dat er vier terug te wat het kost moet komen, en dat de huidige peuterspeelzaal-stich ting ervaren genoeg is om dat al leen te doen. CDA-fractievoorzitter Den Boeft zegt bijvoorbeeld: "De SKL heeft al zoveel jaren voor zo veel mensen geopereerd in Leider dorp, we kunnen haar niet in de kou laten staan". "Het is niet ideaal, maar het kin derdagverblijf gaat voor", zegt ook D'66-fractievoorzitter Stam, die met de ontwikkelingen allerminst gelukkig is. 'Nee, het gaat een beetje te ver om het raadsbesluit zegt Mieke Ho- 'kinderdagverblijf-ouders' in ko men te zitten. Andere knelpunten: het "zeer principiële punt" of het bij het kin derdagverblijf nu alleen om het be lang van het kind gaat, dan wel om dat van kind én ouders. De stich ting zegt het eerste; de werkgroep daarentegen vindt dat het om twee verschillende vormen van opvang gaat en dus om twee verschillende belangen. Verder is er onenigheid omdat de werkgroep eerst een hoofdleid ster wilde aannemen, een gerouti neerde kracht, die op haar beurt een goed team van medewerkers om zich heen zou verzamelen. De SKL redeneerde precies ander som: zij schoof medewerkers naar voren, die een flinke vinger in de pap zouden moeten hebben bij de benoeming van een hoofdleidster. Nee, blijft Els van der Zande van de werkgroep ook nu nog volhou den: "Je moet eerst zo'n leidster hebben. Een ervaren kracht, die kwaliteit waarborgt. In de struc tuur die de stichting voorstelt wordt die kwaliteit ondergraven. Hoezeer het ons ook spijt na vijf jaar werken, we trekken onze han den er nu van af'. Ze vindt het triest. Immers, de werkgroep heeft vijf jaar lang ge streden voor de komst van een kin derdagverblijf. Een opvang, waar ook de alleijongste kinderen te recht kunnen. Na diverse voorstel len kwam er begin dit jaar een compromis-voorstel uit de bus rol len: de werkgroep en de stichting zouden samen een kinderdagver blijf opzetten, onder de vleugels van de huidige SKL, maar wel in een nieuwe stichtingsvorm. Ook woordvoerder Conny van de Broek van de SKL betreurt de "niet meer te lijmen" breuk. Des ondanks wil ze proberen het dag verblijf zo snel mogelijk te openen, "toch min of meer in de geest van de werkgroep. Want ideologisch mochten we het dan niet eens zijn, wat de praktische kanten betreft waren we dat wel", verklaart ze. Het ziet er naar uit dat de SKL haar zin krijgt. Niet alleen de ver antwoordelijk wethouder Gehner, ook een raadsmeerderheid vindt dat het kinderdagverblijf er koste Poppentheater Poppentheater Damiët van Dal- sum speelt aanstaande zaterdag 'De vogels en het meisje', een stuk voor kinderen van 5 tot en met 12 jaar, in de Leiderdorpse Muzen- hof. Het gaat om een poëtisch sprookje, waarin allerlei 'onheil spellende' dingen gebeuren. Aan vang half drie. Optreden De groep 'Kafblau' treedt mor genavond op in de Wassenaarse jongerensociëteit Tent (Van Zuy- len van Nijeveltstraat). Het optre den begint om half twaalf; de zaal is om half tien open. Zaterdag is er in hetzelfde centrum disco-café met wat onbekendere platen. Vol gende week dinsdag ten slotte kunnen muzikanten uit de regio in Tent terecht. Dan is er een ses sie: "Inpluggen en spelen maar", zo kondigt de jongerensociëteit zelf aan. lierhoek. En ten slotte WD-frac- tievoorzitter Cock Huigen: "Ik denk dat de SKL nieuwe mensen moet zoeken om het kinderdagver blijf op te zetten. Per slot van reke ning zou het toch al onder haar pa raplu komen. Maar teleurgesteld ben ik wel". Alleen PPR-fractievoorzitter Hein van der Zande laat een ander geluid horen. "Ik vind: of B en W moeten de partijen nog eens by el kaar trachten te brengen, of er moet opnieuw worden begonnen. iDeze breuk is funest voor de hele zaak". Vraagtekens Een aantal raadsleden zet vraag tekens bij de rol die de verantwoor delijk wethouder Gehner in het ge heel heeft gespeeld. Mieke Holier- hoek (PvdA) daarover: "Ze had meer uitvoering moeten geven aan het raadsbesluit. Volgens mij heeft ze beide groepen maar aan laten modderen". Hein van der Zande (PPR): "De rol die zij heeft ge- dat deze speeld moet ter discussie worden gesteld". Gehner vindt dat onzin: "Ik heb m'n best gedaan om te bemidde len. In eerste instantie heb ik ge zegd: ga zelf aan de gang. Zijn er problemen, dan hoor ik het wel. Per slot van rekening gaat het hier om een particulier initiatief. Maar ik heb wel voortdurend gepro beerd te bemiddelen. En uiteinde lijk waren alle knelpunten opge lost, op dat ene punt na. Maar ik vind het onzin om het huidige be stuur te laten opstappen. Het doet het voortreffelijk. Het voorstel om het te laten zitten en aan te vullen Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan 67, thema-avond 'Leiderdorp voor Vrede' over 'grenzen aan de democratie', 20 uur. Warmond Gemeentehuis Herenweg, raad missie openbare werken, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie wel zijn. 20 uur. - raadscommis Voorschoten Cultureel Centrum - India Kenner Wil lem Hooglugt spreekt over textiel-ont- wikkelingen; film 'Moeder Teresa', 20 APOTHEKEN Van: vr 3 tot vr 10 mei door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35. Leiden, tel. 120136. Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- weg 3. Voorschoten, tel. 762877. Kunstenaar Frans de Wit geeft uitleg aan Oegstgeester commissieleden over zijn beeld 'Doorgaande beweging Haaswijk zal verschijnen. (toto Holvast) OEGSTGEEST - 'Doorgaande be weging' heet het beeld dat deze zo mer in de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk zal worden neergezet. De Leidse kunstenaar Frans de Wit zal zijn ontwerp zelf opbouwen nabij de kruising Haas wij klaan/Klein Proffijtlaan. Dit duurt waarschijnlijk drie maan den. Het kunstwerk kost 75.000 gulden. Het beeld komt ogenschijnlijk met vier kinderdagver blij f-ouders voort uit 'de melkfabriek', het ge vind ik heel redelijk. Over twee bouw waarin werkende jongeren jaar kun je het bestuur dan zelf la- en studenten komen te wonen. Het krijgen, zal het niveau van het te gelpad daar enigszins worden ver laagd. Deze week ging een delegatie van leden van de Oegstgeester kunstcommissie en de raadscom missie voor financiën bij de ont werper op bezoek om een maquet te van het beeld te bekijken. Eén van de leden van de kunstcommis sie merkte op "dat zo'n beeld al leen in Haaswijk kan staan en niet in het oude gedeelte van het dorp". De Wit kan zich hier volledig in vinden: "In Oud-Oegstgeest zou ik zoiets niet neerzetten. Daar heb je een hele andere werking met de omgeving. Op deze plaats beeld volledig geïntegreerd ruimte. Je krijgt een vloeiende overgang tussen het moderne ge bouw en het kruispunt, anders is het contrast tussen het gebouw en de omgeving te groot. Dan krijg je ineens een plein met wat lantaarn palen". Van Veen erelid SVLV VOORSCHOTEN - Voorschote naar Hans van Veen is tijdens de algemene ledenvergadering van de plaatselijke voetbalvereniging SVLV uitgebreid in de bloemetjes gezet. Hij werd erelid van de ver eniging omdat hij een kwart eeuw jeugdleider is en omdat hy al twin tig jaar lid van het jeugdbestuur is. Van de KNVB kreeg Van Veen oor het vele werk dat hij voor de het jeugdvoetballertjes heeft gedaan het ereteken in de vorm van een speld. Ook van de Nederlands Ka tholieke Sportfederatie (NKS) kreeg Van Veen een onderschei ding. De zilveren speld van ver dienste komt hem toe vanwege zyn lidmaatschap van de zomerkamp staf. ten beslissen i ander in de gaat statuten opnemen, als de zaak een maal lekker loopt". "Tot mijn starre verwondering is de werkgroep daar niet mee ak koord gegaan. Nee, dit had niet no dig geweest". roestvry stalen 'poorten' die een twintig meter lan ge rechte lijn vormen. Elk deel van het beeld is 2.10 meter hoog. Onder één van de schakels in het geheel zal een fietspad komen. Om de ver eiste 2.40 meter doorryhoogte te WASSENAAR - Onder het motto 'Lekker feesten met de beesten' viert het melkbedryf Menken- Landbouw dit jaar zijn zestigste veijaardag samen met het Dieren park Wassenaar. Op vierentwintig miljoen pakken melk komen car toons van dieren uit de dierentuin die in een speciaal aktieboekje kunnen worden geplakt en ge kleurd. Bovendien profiteert de Zoo van de actie omdat het sparen van de beeldmerkjes van Menken- Landbouw gratis toegang geeft tot het dierenpark. Gisteren was het precies zestig jaar geleden dat in Oegstgeest de ouders van de huidige directeur A.C.M. Menken een melkwinkeltje begonnen waaruit het huidige con cern is ontstaan. De gecombineer de actie begon gistermorgen in de geheel vernieuwde entree van Die renpark'Wassenaar met de over handiging van het actieboekje aan Dierenpark-directeur J.M. van Dooyeweert. Hij stak zijn blijdschap over de actie niet onder stoelen of banken: "Ik ben er erg trots op dat deze zes tigjarige zijn veijaardag hier komt vieren. Bovendien zijn we dank baar dat Menken ons park heeft uitgezocht. Iedereen weet dat we het de laatste jaren erg moeilijk hebben gehad, zodat dit weer een stap in de richting is van behoud van het dierenpark". In zijn toespraak deelde Van Dooyeweert verder mee dat de reorganisatie van het dierenpark langer zal duren dan aanvankelijk was gedacht. Waarschijnlijk zal de volledige opknapbeurt rond Pasen 1986 zijn voltooid. De vertraging ontstond door een misverstand over de inrichting van het park. Er waren twee stromingen: één die de dieren in hokken wilde houden la Artis, een andere groep adviseurs zag meer heil in navolging van de dierentuin in Emmen, waar de die- Nieuwe uitgangspunten verkiezingsprogramma PZ Dierenpark-direcU der het wakend oog i i Dooyeweert en de 'Menken-telg' bekijken, on giraffe, het actieboekje. (foto pf ren een grote mate van vrijheid hebben. Uiteindelijk is gekozen voor een wandelsafaripark waar 'mens vriendelijke' dieren vrij tussen de bezoekers rondlopen. Overigens verwacht de Wassenaarse dieren tuin dit jaar driehonderdduizend bezoekers. Dat zyn er vijftigdui zend meer dan vorig jaar de kassa's Dasseerden. Menken-Landbouw is de samen werking met het Wassenaarse Die renpark aangegaan om de noodlij dende Zoo weer stevig in het zadel te helpen. Ook heeft meegespeeld dat het verspreidingsgebied van Menken's 'witte motor' ongeveer overeenkomt met het gebied waar vandaan de bezoekers van het die renpark komen. De kosten van de actie worden voor een deel gedekt door te besparen op een perso neelsfeest voor de zevenhonderd medewerkers van Menken-Land bouw. ZOETERWOUDE - Progressief Zoeterwoude wil in het kader van plaatselijke werkloosheidsbestrij ding meer aandacht besteden aan de kleinere werkverschaffers zoals de plaatselijke middenstand en de agrarische bedrijven. De partij wil dat de gemeenteraad voorwaarden zal scheppen om hier meer werk gelegenheid te krijgen. "Het uitstervingsbeleid ten aan zien van winkels op 't Watertje moet worden versoepeld. De door superheffing getroffen veeboeren moeten op weidegrond andere vor men van agrarische bedrijvigheid kunnen uitoefenen. Het bestem mingsplan zou op dit punt soepel moeten worden gehanteerd", stelt het Zoeterwoudse raadslid W. Ooij- endijk (Progressief Zoeterwoude) naar aanleiding van de verschij ning van de algemene uitgangs punten voor het PZ-verkiezings- programma 1986 - 1990. Op basis hiervan zullen twee hoorzittingen worden gehouden waar leden en niet-leden concrete punten naar voren kunnen bren gen om het programma in te vul len. De eerste avond is maandag om acht uur in Ons Huis in Zoeter- woude-Dorp. De tweede is een' week later om dezelfde tijd in de Eendekooi aan de Rijndijk. PZ is vroeg begonnen met de voorbereiding van de gemeente raadsverkiezingen in maart 1986. Ooijendijk: "Dit is de eerste keer dat we het zo doen. Op deze manier kan je de inwoner van Zoeterwou de directer bij je programma be trekken. Nu heb je een zo breed mogelyke bodem om met een uit gebalanceerd programma te ko men". Het progressieve raadslid is niet bang dat de 'concurrentie' op basis van deze uitgangspunten hun eigen programma beter kan vast stellen. "Stel dat ze punten van ons overnemen, dan is dat eigenlijk al leen maar beter voor ons en voor Zoeterwoude". Abstract In de 'uitgangspunten' zitten nog niet erg veel verrassingen, daar voor is het stuk te abstract. Behal ve bovengenoemde opvattingen over de bestrijding van de werk loosheid, is de vredespolitiek in Zoeterwoude een opmerkelijk punt. "Op het terrein van de vredespo litiek mag en moet de gemeente Zoeterwoude activiteiten stimule ren omdat de zorg voor de vrede onder veel woude leeft. Er fonds voof vredesactiviteiten moe ten komen waaruit kan worden ge put. De onlangs gegeven subsidie aan het Zuidhollands Verzetsmu seum zou bijvoorbeeld uit dit potje kunnen worden betaald", aldus Ooijendijk. Een ander uitgangspunt van PZ is het pleidooi voor een onderzoek naar de woningbehoefte in Zoeter woude. De partij wil minder koop woningen bouwen en meer huur huizen omdat daaraan een grotere behoefte is. In dit verband komen de progressieven terug op hun eer der geuite stelling dat de gemeente een actieve grondpolitiek moet voeren. "Door zelf grond te verwer ven, houden wij een betere greep op wat en hoe er uiteindelijk wordt Zoeter- gebouwd. We zitten nu vast aan speciaal bouwbedrijf Noorlander", aldus Ooijendijk, die weet dat CDA en WD in Zoeterwoude het op dit punt niet met PZ eens zullen zijn. Met name het CDA vindt het ver werven van grond een kostbare aangelegenheid die de woning bouw duurder maakt dan noodza kelijk is. De huisvesting van bejaarden verdient volgens PZ extra aan dacht. Ook andere wenselijke voorzieningen voor bejaarden moeten op een rijtje worden gezet. "De Zoeterwoudse bejaarden ko men niet zo voor hun belangen op. Er gaat ook weinig subsidie naar bejaarden toe. Als ze vragen om een bijdrage voor hun jaarlykse dagje uit, hoor je de gemeenteraad zuchten en steunen". LEIDSCH iO; DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16.30-18.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 18.00 uur) ADMINISTRATIE ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per halt jaar. aan huis bezorgd per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd per maand, per post 250,90 345,20 ƒ131,40 65,70 89,30 22,10 30.- -vri, v n 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. (maandabonnement alleen mogelijk i automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 REGIOKANTOREN Jullanastraat 19. 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J W E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington. Rome, Madrid. Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2