Felle anti-Reaganstemming in Spanje ETA tracht toerisme af te schrikken Mitterrand wil Derde Wereld bij handelsronde Honderden vluchtelingen via Israël naar Beiroet Nigeria laat illegalen uit Ziektekosten verzekeren met gezond verstand. door Gerrit Jan Hoek Baskenland zelf werden in totaal negen bommen gelegd waarvan er zes ontploften en drie gedemon teerd konden worden (onder meer bij kantoren van de Amerikaanse autoverhuurbedrijven Avis en Hertz en bij een dealer van Ford). Ook werd een aanslag gepleegd bij een discotheek in Deva, naar men aanneemt als waarschuwing van de ETA tegen de handel in verdo vende middelen. Bij een aantal van de aanslagen in Baskenland werd als springlading een mengsel ge bruikt van zwavel, potassiumchlo- raat en aluminiumpoeder, dezelfde I springstof die vorige maand werd aangetrofen na de bloedige aanslag op het Madrileense restaurant El Descanso, waarbij 18 mensen om het leven kwamen en 82 gewond raakten. De Spaanse autoriteiten hebben met name in de toeristen centra meer dan drieduUend spe- j cialisteningezet om verdere uit breiding van de terreurgolf, die tot dusverre geen slachtoffers heeft geëist, te voorkomen. Diverse En gelse touroperators hebben echter uit voorzorg al hun vakantiereizen Maatregelen België heeft nieuwe veiligheids maatregelen genomen nadat op 1 mei in Brussel twee brandweerlie den waren omgekomen als gevolg van het exploderen van een auto bom. Minister van binnenlandse zaken Nothomb heeft gisteren na een kabinetsvergadering meege deeld dat 400 soldaten worden toe gevoegd aan de paramilitaire gen darmerie, die met name belast is met patrouilles op straat en de bwaking van gebouwen. Stoel Kapot In het Britse Lagerhuis heeft zich gisteren een zeer ongebruike lijk incident voorgedaan. Een aan tal parlementsleden was zó boos over het ingrijpen van de waarne mend voorzitter in het debat, dat ze op hem afstormden en een stuk van zijn stoelleuning abraken.Het rumoer ontstond tijdens het debat over een wetsvoorstel dat het on derzoek op menselijke embryo's verbiedt. Het ontwerp was inge diend door de ultra-conservatieve Enoch Powell. Op borgtocht vrij Zestien tegenstanders van de apartheidspolitiek die in Zuid- Afrika gevangen zitten en worden beschuldigd van hoogverraad, zijn gisteren door een rechter van het Hooggerechtshof op borgtocht vrijgelaten.De zestien, die bij ver oordeling de doodstraf kunnen krygen, werden vorig jaar gearres teerd temidden van toenemende onrust onder de zwarte bevolking in het gehele land. Rabijnen Ten minste zeven vooraanstaan de rabbijnen in Israël zijn nauw be trokken geweest bij de activiteiten van een vorig jaar opgerolde jood se ondergrondse terreurgroep. Ze werden over de plannen geinfor- meerd en geconsulteerd en op de hoogte gebracht hoever het ermee stond. Tot de medeplichtigen be hoort rabbijn Eliezer Waldman, nu lid van het Israëlische parlement voor de extreem rechtse Tehiya- partij. Bootongeluk Op de rivier de Chambal in de In diase deelstaat Madhya Pradesh is vrijdag een stoomschip omgesla gen, waarbij zeker zes mensen zijn verdronken. Er worden nog onge veer 65 opvarenden vermist.Het schip was op weg van Mandsaur naar Rampur met meer dan 100 passagiers aan boord die een hu welijksfeest hadden bijgewoond. naar de Spaanse kusten geannu leerd. Om een massale terugval in het toerisme. Spanjes belangrijk ste inkomstenbron van deviezen, in te dammen, nodigde de Spaanse minister van binnenlandse zaken Barrionuevo de ambassadeurs van Groot-Brittannië en West-Duits- land, de belangrijkste toeristenle veranciers van Spanje, uit op zijn ministerie om de veiligheidsmaat regelen uiteen te zetten. LAGOS - (REUTER) - Mondjes maat begonnen gisteren illegale buitenlanders Nigeria te verlaten. Het land had speciaal voor dit doel zijn landgrenzen geopend, die een jaar geleden werden gesloten om de smokkel van valuta tegen te gaan. De militaire regering kondig de verleden maand aan dat de naar schatting 700.000 illegale buiten landers tot 10 mei de tijd hadden hun status te regelen of te vertrek ken. Sinds de maatregel was afge kondigd zijn al enkele duizenden buitenlanders per vliegtuig of over zee vertrokken. Voor degenen die zich geen vliegtickets konden ver oorloven, opende Nigeria de land grenzen. Bij Seme ging gisterochtend om zes uur de grens met Benin open. Tegen de middag waren ongeveer 200 mensen de grens overgesto ken. De douane en immigratie- functionarissen controleerden de reizigers op het bezit van voedsel en Nigeriaans geld. De mensen mochten slechts 20 naira (circa 75 gulden) het land uitvoeren en zij klaagden erover dat dit niets eens genoeg was om naar hun oude woonplaats terug te keren. NAZI-REÜNIE - De regering van de Westduitse deelstaat Beieren heeft begrip voor de verontwaardi ging in Nederland over het feit dat veteranen van de Waffen-SS dezer dagen een reünie houden in Nes- selwang. Dit zegt Edmund Stoiber, de leider van de staatskanselarij in München, in een brief aan leden van het parlement in Den Haag. Hij noemt het feit dat de ex-SS'ers juist in deze tijd bijeenkomen een provocatie voor de slachtoffers van de nazi-tijd, maar zegt tegelijk dat de autoriteiten om juridische rede nen de bijeenkomst niet konden verbieden. BONN (Reuter) - De zoon van de Duitse officier die in juli 1944 ge- brobeerd heeft Hitier te doden., vergezelt president Reagan mor gen met tegenzin naar Bitburg, de militaire begraafplaats waar naast Duitse soldaten ook 49 SS'ers be graven liggen. Kolonel Berthold von Stauffenberg zei dat hij de plechtigheid in Bitburg zal bijwo nen, omdat de regering dat van hem verlangde. Von Stauffenberg zei zich in ze kere zin wel vereerd te voelen, maar aan de andere kant vindt hij „dergelijke optredens weerzinwek- HAIFA Met drie schepen zijn vrijdag 800 uit Zuid-Libanon ge vluchte christenen via de Israëli sche haven Haifa naar de christelij ke wijken in het oostelijk deel van de Libanese hoofdstad Beiroet geëvacueerd. Het Israëlische leger had de vluchtelingen met bussen uit de overbevolkte christelijke dorpen rond de Zuidlibanese stad Mary^joun opgehaald. Daar was vanwege het gebrek aan huisves ting, voedsel en medicijnen de toe stand onhoudbaar geworden. door Taco Slagter Voor het inschepen vertelden geëmotioneerde christenen hoe moslims, druzen en Palestijnen hen met geweld uit de dorpjes in het Sjoef-gebergte en de regio van Sidon hadden gejaagd. Naar hun zeggen zouden militia van druzen- leider Walit Jumblatt en zyn sji'iti- sche evenknie Nabi Berri, samen met Palestijnen, tientallen bejaar de christenen hebben vermoord. „Deze ouden van dagen waren te gebrekkig om nog op tijd te kun nen vluchten", aldus een voormali ge bewoner van Sidon. De verscheping van de honder den vluchtelingen was door de 'Force Libanais', het christelijke privéleger van de Libanese falan- gisten, georganiseerd. Weliswaar zou het mogelijk zijn geweest de vluchtelingen over de weg naar het noorden te brengen, maar door de felle gevechten, met name in de Terwijl iedereen hoopte dat juist de Verenigde Staten na de over winning op de As-mogendheden ook korte metten zouden maken met de „stille vennoot" van Hitier, Franco. Een aantal incidenten van recen tere datum hebben die anti-Ameri kaanse sentimenten een nieuwe voedingsbodem gegeven. In fe bruari 1981 verklaarde de toenma lige minister van buitenlands za ken, Alexander Haig, dat de coup van overste Tejero „een binnen landse aangelegenheid" was. Troepenmacht Het enige serieuze wrijvingspunt in de Spaans-Amerikaanse betrek kingen is het compenserende voor stel, dat Gonzalez vorig jaar okto ber in het parlement lanceerde om het voortzetten van het NAVO-lid- maatschap voor de eigen achter ban te verkopen: een vermindering van het aantal van 12.000 Ameri kaanse soldaten in Spanje en van de vier Amerikaanse bases op Spaans grondgebied. Een voorstel dat onmiskenbaar inspeelt op de aanwezige anti-Amerikaanse ge voelens. De Spaanse regering wil per se dat de onderhandelingen over de herziening van het militaire sa menwerkingsverdrag van 1982 be ginnen voordat begin volgend jaar het NAVO-referendum gehouden wordt. Minister van buitenlandse zaken Moran dreigde deze week zelfs het verdrag, waaraan de socia listen in 1983 een speciaal herzie ningsprotocol toevoegden, op te zullen zeggen indien de Verenigde Staten niet aan de onderhande lingstafel willen plaatsnemen. Maar veel hoofdbrekens zal deze ferme Spaanse opstelling de Ame rikaanse delegatie niet bezorgen, omdat deze voor een belangrijk deel is bestemd voor binnenlands Zoon officier met tegenzin naar Bitburg kend". „Ik ben een soldaat. Wan neer de regering iets van een sol daat wil, dan kan hij alleen neen zeggen op grond van zijn geweten. Persoonlijke overwegingen doen niet ter zake". Nadat van verscheidene kanten voorsteden bij Beiroet, maakte een dergelijke onderneming te riskant. In Maryajoun en andere christe lijke en sji'itische dorpen in Zuid- Libanon die nog onder controle staan van het Israëlische bezet tingsleger, verblijven nog 20.000 vluchtelingen. Israël probeert de eerste nood enigszins te lenigen door dagelijks voedsel en de meest noodzakelijke medicijnen te stu ren. Maar dat is vanwege het grote aantal gevluchte christenen niet toereikend. Weer gevechten Intussen zijn gisteren de gevech ten tussen moslims en christenen in Beiroet onverminderd voortge zet. De Libanese radio meldde dat ook vanuit het door de druzen be heerste Sjouf-gebergte met tanks en artillerie onafgebroken op het christelijke Oost-Beiroet is ge vuurd. Enkele granaten ontploften vlakbij het presidentiële paleis en het ministerie van defensie in de buitenwijk Baabda. Bij de gevech ten van donderdag kwamen alleen al 72 Libanezen om het leven en raakten enkele honderden ge wond, aldus de gegevens van de politie in Beiroet. Onderwijl is de Libanese rege ring niet in staat de weer in al zijn vormen uitgebroken burgeroorlog te beteugelen. De vorige week uit gebroken kabinetscrisis is daar mede debet aan. De afgetreden premier Karameh heeft nog wel een poging gewaagd het kabinet in spoedzitting bijeen te laten komen, maar de meeste ministers kwamen Gonzales: ommezwaai, (foto api gebruik. Bovendien biedt een voortgezet NAVO-lidmaatschap de Verenigde Staten nog voldoende mogelijkheden om de Amerikaan se aanwezigheid in een NAVO-jas- je te steken. Zelfs de aanvankelijke twijfels over het beloofde NAVO- referendum, ingegeven door de angst van de Verenigde Staten voor een domino-effect in andere NAVO-landén, zijn zo goed als weggenomen nu Gonzalez de garantie heeft gegeven zich volle dig voor het aanblijven van Spanje in de NAVO te zullen inzetten. De enige zorg die het Ameri kaanse gevolg dan ook koestert is die van een van de notoire presi dentiële slippers, die Reagan bij zijn buitenlandse reis pleegt te ma ken, zoals het befaamde uitbren gen in Brazilië van de toast op Boli- vië. Want zelfs de tot een A4-vel- letje gecomprimeerde hoeveelheid gegevens die hem over Spanje ter hand gesteld wordt, garandeert kritiek was gekomen op het be zoek van Reagan aan Bitburg, had de regering in Bonn verwanten van leden van het Duitse verzet ge vraagd aan de plechtigheid op de begraafplaats deel te nemen. Som migen vonden de uitnodiging on gepast omdat de plechtigheid de SS zou eren en de regering hen wil de gebruiken om haar verlegen heid over het bezoek te verbergen. Een andere zoon van Von Stauf fenberg, een conservatief lid van het parlement, heeft zijn staf laten weten een uitnodiging voor hem om naar Bitburg te komen niet aan te nemen. wi 1 X niet opdagen. De islamitische be windslieden uit West-Beiroet durf den vanwege de felle strijd rond de zogenaamde „groene lijn" de reis naar het presidentiële paleis niet te ondernemen en de christelijke col lega's lieten het afweten uit protest tegen de bloedbaden onder de christenen in Zuid-Libanon. Zij ei sen van de soennitische premier dat hij de „slachtingen" door zijn moslim-broeders veroordeelt, alvo rens er weer aan het kabinetsbe raad wordt deelgenomen. Maar al zou het voltallige kabi net bijeengekomen zijn, dan nog was het uiterst twijfelachtig ge weest of de ministers iets hadden kunnen uitrichten. Want de militia van alle elkaar op leven en dood bestrijdende partijen in Beiroet zijn in de loop van gisteren gemo biliseerd. De grensovergangen tus sen het moslim- en het christelijk deel van de stad zijn weer herme tisch gesloten. Het officiële Liba nese leger is er veijaagd, terwijl soldaten deserteerden naar de mili tia waartoe zij religieus behoren. De voorbereiding tot de zoveel ste „totale oorlog" in en rond Bei roet is bevestigd door het Israëli sche leger. Verkenningsvliegtui gen van de Israëlische luchtmacht vlogen gisteren rond het midda guur boven de Libanese hoofdstad en maakten foto's van de situatie bij de doorlaatposten. Volgens le- gerbronnen zijn bij de „groene lijn" militaire stellingen in gereed heid gebracht om het leven in deze stad met tomeloos geweld voor on bepaalde tijd weer te verlammen. niemand dat Reagan Gonzalez niet aanspreekt met Soares... Geheim De Spaanse nationalistische trots kreeg dit jaar een nieuwe deuk toen uitlekte dat de Verenig de Staten een geheim plan in de brandkast hadden liggen van het Pentagon, waarbij eenzijdig (onge vraagd) kernwapens geplaatst zou den worden op Spaans grondge bied in het geval er een internatio nale crisis op het „Europese thea ter" zou uitbreken. En zelfs voor incidenten van minder kaliber, zoals de ontdek king van twee amateur-fotografen van de CIA, die op uiterst knullige wijze probeerde kiekjes te maken van de antennes van het Moncloa- paleis van premier Gonzalez om zo achter de geheime frekwentie van het communicatiesysteem te ko men, blijken veel Spanjaarden al lergisch. De wijdverbreide indruk dat het bezoek van Reagan als be langrijkste doel heeft druk op Spanje uit te oefenen om toch bin nen de NAVO te blijven, is in dat verband het nieuwe slaghoedje om stelling te nemen tegen „Grote Broer". Ondanks dat vice-premier Alfon so Guerra demonstratief buiten Spanje verblijft en een bezoek aan Hongarije heeft ingelast om een ontmoeting met Reagan te vermij den, hoeft Reagan op regeringsni veau weinig kritiek of tegenspraak te verwachten. In tegenstelling tot zijn voorganger Adolfo Suarez (die zich ooit de wrevel van de Verenig de Staten op de hals haalde door Jassir Arafat te ontvangen, het iso lement van Cuba te verbreken en toenadering te zoeken tot de niet- gebonden landen) stelt premier Fe lipe Gonzalez zich veel volgzamer op ten opzichte van de machtige bondgenoot. BONN De Franse president Mit terrand kondigde gisteravond aan dat hij het slotcommuniqué van de economische topconferentie in Bonn niet zal ondertekenen als met name de Verenigde Staten vasthouden aan het noemen van een datum voor een nieuwe ronde ter liberalisering van de wereld handel in het kader van GATT (al gemene overeenkomst voor tarie- door Hans Amesz ven en handel). Mitterrand wil, al dus zijn woordvoerder Vauselle. dat er eerst een overeenkomst met de ontwikkelingslanden over zo'n handelsronde wordt gesloten. Vol gens hem kan er geen datum vast gesteld worden als de Derde We reld niet meedoet. De voorzitter van de top, bonds kanselier Helmut Kohl, die eerder tevreden had verklaard dat er tot nu toe een „grote stroom van ge meenschappelijke posities" be stond, zette daarop ambtenaren en diplomaten aan het werk om als nog te proberen een door alle staats- en regeringschefs goedge keurde slotverklaring te produce- De zeven belangrijkste indus trielanden zijn het er wel over eens dat de markteconomie moet wor den versterkt en dat door staats schulden gefinancierde conjunc tuurprogramma's uit den boze zijn. Er moet worden gestreefd naar economische groei zonder inflatie. Daardoor zou de werkloosheid het meest effectief bestreden kunnen worden. Geen eisen In de slotverklaring, die als alles goed gaat vanmiddag door bonds kanselier Kohl in de Bondsdag wordt bekendgemaakt, zullen anders dan in 1978 in Bonn geen concrete eisen aan bepaalde lan den staan. Er heerst echter wel overeenstemming over het feit dat Washington maatregelen moet ne men om het buitengewoon hoge begrotingstekort in te dammen. Dat zal dan leiden tot een verlaging van het renteniveau in de Verenig de Staten. Verder zal Japan zijn VS-diplomaten Polen uitgezet WARSCHAU (AP/Reuter) - De Poolse regering heeft gisteren twee Amerikaanse diplomaten opdracht gegeven het land te verlaten. De twee waren beschuldigd van deel name aan een illegale 1 mei-de monstratie van de verboden vak bond Solidariteit. Het is de tweede keer in drie maanden dat de Poolse autoritei ten Amerikaanse diplomaten uit wijzen. In februari werd de Ameri kaanse militaire attaché, kolonel Frederick Myer, uitgewezen omdat hij foto's genomen zou hebben op verboden militair terrein. De Verenigde Staten hebben als reactie op de uitwijzing vier Poolse diplomatieke vertegenwoordigers gelast het land te verlaten. Het drieluik van absolute priori teiten, die Gonzalez zich gesteld heeft, het definitieve veiligstellen van de democratie, het bewerkstel ligen van het economisch herstel en het herstellen van het militaire gewicht van Spanje, maakt het in de strategie van Gonzalez weinig aanbevelenswaardig de irritatie van de VS op te wekken. Vandaar dat Gonzalez zijn prominente rol in Centraal Amerika, waar hij als in vloedrijk en bekwaam arbiter wordt beschouwd, wat afgezwakt heeft. Nadat hij in 1980 nog be noemd was als voorzitter van de speciale commissie van Socialisti sche Internationale om de revolu tie in Nicaragua te verdedigen, neemt Gonzalez sinds een jaar een veel kritischer en zelfs afwijzende houding ten opzichte van Nicara gua aan. En ook in het thema van de plaatsing van tactische nucleai re wapens in Europa en Spanjes lidmaatschap van de NAVO is Gonzalez als een blad aan een boom omgeslagen. handelsbalans meer in evenwicht moeten brengen door grotere im porten. Europa ten slotte moet overgaan tot het verminderen van staatsbemoeienis. Bij het thema schulden van de Derde Wereld wijzen de Zeven een algemene regeling, waarbij onver mijdelijk de „schuldigen" worden aangewezen, af. Zij pleiten voor oplossingen van geval tot geval, al naar gelang de economische kracht van het onderontwikkelde land. Frankrijk blijft overigens van mening dat handelsgesprekken en monetaire politiek met elkaar ver bonden moeten worden. Een spe ciale monetaire conferentie is ech ter geen voorwaarde meer. De ge sprekken kunnen volgens Frank rijk worden voortgezet in de inter nationale monetaire instanties. Een verrassend nieuw thema van de economische top is de strijd te gen verslavende middelen gewor den. Nadat president Reagan dit tijdens een gezamenlijk diner ter sprake had gebracht, werd hier 45 minuten lang over gepraat. De Ze ven zijn het er geheel over eens dat het om een buitengewoon ernstig probleem gaat en dat de verbouw van verdovende 'middelen, de han del erin en de criminaliteit met alle middelen bestreden moeten wor den. Alliantie grote winnaar regio verkiezingen LONDEN (AP) - De regerende Britse Conservatieve Partij heeft gisteren bij regionale verkiezingen de helft van haar bolwerken in de graafschappen in Engeland en Wa les moeten prijsgeven. De alliantie van sociaal-democraten en libera len heeft niet alleen premier Mar garet Thatchers partij een gevoeli ge nederlaag toegebracht, maar ook de Labour-oppositie moest in vijf graafschappen voor de alliantie wijken. De definitieve uitslagen wijzen uit dat de Conservatieven nog in acht raden de meerderheid heb ben, (dat waren er 18 in 1981), en dat Labour eveneens nog acht ra den beheerst, (tegen 14 in 1981). Onafhankelijke afgevaardigden behielden de macht in twee raden. In de overige 27 raden was geen sprake van een duidelijke meer derheid. In deze raden heeft de alliantie zich een comfortabele po sitie tussen de twee grootste poli tieke machtsblokken weten te ver- De alliantie, die voor het eerst sinds haar oprichting drieëneen half jaar geleden deelnam aan re gionale verkiezingen, behaalde al leen op het eiland Wight een meer derheid, de enige raad die voor heen door de liberalen werd be heerst. De liberale leider David Steel toonde zich opgetogen over de uit slagen en zei dat 'de politieke kaart van Groot-Brittannië is gewijzigd. "Wij zijn nu een belangrijke mede dinger voor de regering". Labour, dat minder zware verliezen leed dan de Conservatieven, zei het er toch nog goed van te hebben afge bracht. Partijleider Neil Kinnock eiste zelfs onmiddellijk algemene verkiezingen - drie jaar voor tijd. 'Wij willen het nu en het is duide lijk dat wij zouden winnen,' aldus Kinnock. meer Griepgolf blijkt veteranenziekte STAFFORD (Reuter) - Wat aanvan kelijk in Groot-Brittannië voor een griepepidemie werd gehouden blijkt een golf van de zogeheten ve teranenziekte te zijn. De ziekte heeft inmiddels voor 27 mensen een dodelijke afloop gehad.Een woordvoerder van de gezondheids dienst in Stafford zei gisteren dat nu is vastgesteld dat zeker 12 men sen aan de veteranenziekte zijn ge storven. Er zijn verder 70 infectie- gevallen gevonden.De veteranen ziekte werd voor het eerst in de Verenigde Staten ontdekt toen 29 oorlogsveteranen overleden aan wat men aanvankelijk voor een longontsteking aanzag. ADVERTENTIE DE VERPLEGING Ziektekostenverzekeringsmij. zonder winstoogmerk. 01718*29881 Na kantoortijd 01718-15534 MADRID - Na de rel rond Rea- gans bezoek aan het kerkhof van het Westduitse Bitburg, kan de Amerikaanse president zich opma ken voor een tweede krachtproef bij zijn trip naar Spanje, die duurt van maandag tot woensdag. Zon dag, aan de vooravond van Rea- gans komst, worden in talrijkse Spaanse steden demonstraties ge houden tegen Reagan. Bij de mani festaties verwachten de organisa toren, diverse pacifistische groepe ringen en de socialistische bewe ging voor democratie, vrijheid en vrede, rond een miljoen 'demon stranten. door Gerrit Jan Hoek Voor deze golf van protesten in Spanje was het niet eens nodig dat Reagan aankondigde de tombe van generalisimo Franco in de in Nurn- berg-stijl opgetroken kathedraal van de Vallei der Gevallenen te willen bezichtigen. Zelfs de „op zich al dubieuze" uitspraak van de Amerikaanse president, dat de Amerikanen die tjjdens de Spaan se burgeroorlog in de Abraham Lincoln-brigaden tegen de natio nalistische troepen van Franco ge vochten hadden „zich van kamp vergist hadden", verklaart op zich niet de uitbarsting van felle anti- Reaganstemming. De oorzaken zijn veeleer toe te schrijven aan een complex vqn his torische factoren. Anti-Amerikaan se sentimenten zijn namelijk al de cennia lang onderhuids aanwezig in Spanje. De Spanjaarden hebben het de Verenigde Staten nimmer vergeven, dat het in 1953 juist een Amerikaanse president was (Ei senhower), die Franco uit zijn in ternationale isolement verloste. ZATERDAG 4 MEI 1985 Bomexplosies in badplaatsen MADRID Na een aantal valse bommeldingen begin de ze week heeft de Baskische terreurorganisatie ETA-militar gisteren haar dreigementen tegen het Spaanse toerisme in volle hevigheid ten uitvoer gebracht. Nadat donderdagavond al twee bommen met kleine potentie in Benidorm ontploft waren, bracht de ETA gisteren twee identieke springladingen tot explosie op het strand van Alicante.Niet alleen het toerisme blijkt echter het doelwit i ETA-offensief. In *Onder het toeziend oog

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7