Twente veert op bij PSY Winst Blauw Zwart; spanning in 2A stijgt UVS revancheert zich tegen Sliedrecht: 4-0 Puntje voor Lugdunum Blessure van Valke Spelers slaan niet verkeerde weg in Ploeg kaapt 'onmogelijk' punt weg VRIJDAG 26 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 GOUDA - Wordt nu de gelukkigste ploeg kampioen in 2A, of de onge lukkigste? Vrouwe Fortuna zal wel bepalen wie van de zes kansheb bers zich in de tweede helft van mei eersteklasser mag noemen, maar of de promovendus daar nu' echt blij om moet zijn is de vraag. Een spannender afdeling is nau welijks denkbaar en om volgend seizoen ook weer mee te draaien in deze loterij is een prettiger vooruit zicht dan een grauwe midden- mootpositie in de eerste klasse. Om van een degradantenrol, in het ongunstigste geval, maar te zwy*. gen. De meeste clubs die nog Blauw Zwart maakte voor rust beslist niet de indruk die een kam pioenskandidaat bij een degradant hoort te maken en had het dan ook alleen aan de enorme terugval van de Gouwenaars te danken, dat de 2-1 achterstand kon worden uitge- poetst. Voor rust maakte Blauw Zwart verdedigend geen solide in druk, maar nog minder was dat na de doelwisseling met de GSV-ver- dediging gesteld. Ten koste van een boeking kon Van der Zwet na veertien minuten Wijnand Bakker nog van een doorbraak afhouden, maar in de 20ste minuut kon nie mand Bakker nog van 2-2 afhou den wegens een verkeerd dichtge- zijn voor de titel vragen zichzelf klapte buitenspelval. Amper twee daarbij hardop af wat zij trede ho ger op de KNVB-ladder te zoeken hebben. Blauw Zwart is er daar één van. De formatie van Chiel Jansen leeft feitélijk dit gehelé sei zoen al boven zijn stand. Tenmin ste, een koppositie was wel het laatste waar aan het begin van dit seizoen rekening mee werd gehou den. Na de ruime 2-5 overwinning gisteravond bij degradant GSV, staan de blauwzwarten echter toch maar mooi alleen bovenaan, zelfs met twee punten voorsprong op naaste belager Alphense Boys en vier op de overige concurrenten. Met alle andere titelkandidaten zal Blauw Zwart zelf twijfelen aan de waarde daarvan, wanneer alleen al in aanmerking wordt genomen dat de Wassenaarders beslist niet het makkelijkste programma heb ben in de nu aangebroken slotfase. En hoelang blijft het goed gaan? Vorige week by Olympia kwam de jeugdige ploeg al goed weg met een deling en gisteravond tegen GSV zag het er halverwege ook niet naar uit dat Blauw Zwart uit eindelijk nog zó ruim zou zegevie- Voor rust viel nauwelijks ver schil te bespeuren tussen de num mer één en nummer voorlaatst op de ranglijst. GSV heeft zich reeds met degradatie verzoend. De huidi ge trainer Ton Thie, die tussentijds Josef Burgès is opgevolgd, richt zich sinds afgelopen weekeinde al volledig op het volgend jaar. Hij haalde verschillende junioren bij de selectie, die stuk voor stuk wil len vechten voor een plaatsje in de hoofdmacht. Van hem mag Mo hammed Mohandis beslist getalen teerd worden genoemd. De lichtge wicht middenvelder leidde gister avond na elf minuten de openings treffer van René van der Zwet in. Dat GSV op 1-0 kwam was op dat moment niet meer dan verdiend. Pas daarna nam Blauw Zwart initiatieven. Wijnand Bakker raak te toen al direct de paal, terwijl Ro nald Heemskerk even later de 1-1 eigenlijk niet had mogen missen. Die liet tot de 38ste minuut op zich wachten. Een schot van Eric de Mos eindigde op de paal, maar in de rebound schoof aanvoerder Kees van Leeuwen zijn ploeg langszij. Te vroeg dacht Blauw Zwart de zaken weer onder contro le te hebben. Omdat de goed lei dende scheidsrechter Van der Boor uit Dordrecht (hij boekte hal verwege de eerste helft Mark Olij- slager van Blauw Zwart toen door wat irritaties over en weer de wed strijd eventjes een al te vinnig ka rakter kreeg) een buitenspelgeval van Hans Schouten niet het afbla zen waard vond, mocht Renke Pre- vo met een schitterende kromme bal nog voor de 45ste minuut 2-1 indraaien. In de volgende vijf mi nuten extra speeltijd, waarvoor niemand een oorzaak kon noemen, ontsnapte Blauw Zwart aan een 3-1 achterstand, toen dezelfde Prevo alleen voor keeper Carlo l'Amie kwam. Hij omspeelde de goalie maar zijn uitwijkmanoeuvre kostte enige tijd, waardoor Peter van der Ploeg (invaller voor de geblesseer de Leo Bellekom) nog ten koste van een corner kon redden. EINDHOVEN (GPD) Michel Valke hield gisteravond aan het duel met FG Twente een enkelblessure over en zal zich vandaag mogelijk in Kijkduin niet melden bij de Oranje-se lectie. Direct na afloop van de ontmoeting werd de midden velder naar het ziekenhuis ge bracht, waar foto's de ernst van de blessure moeten uit wijzen- PSV raakte gister avond eveneens Huub Stevens kwijt, die met een achilles peesblessure worstelt en ei genlijk al niet had kunnen spe len. ADVERTENTIE Zaterdagmiddag 27 april, 14.30 uur Valken '68 R.OÏTD.A 76 14.30 uur in Sportpark aan de Duifraklaan te Valkenburg Aangeboden door De Ruyter Assurantiën b.v. "Ons advies kost u niefs" minuten later dreef Frank Voor ham opmerkelijk eenvoudig langs een aantal tegenstanders en stuur de van zestien meter afstand ui terst fraai de 2-3 in de bovenhoek. Zeven minuten later was het hele maal gedaan met GSV. Bakker rommelde zichzelf naar 4-2 en vlak vo.or het einde een koud kunstje i per Henk Borst afgeketst schot van Marcel l'Amie binnen te tikken: 5- 2. Trainer Chiel Jansen, die zich wat al te rumoerig langs de lijn had gedragen, moest dat overigens van achter de afrastering bekijken. SJC Blauw Zwart speelde gister avond dus niet het voetbal dat van een kampioensploeg mag worden verwacht, met mede-titelgegadig- de RKAW was dat al precies het zelfde. De Leidschendammers ver sloegen SJC, dat zich in de komen de weken werkelijk nergens zor gen over hoeft te maken, met 2-1, steld duel met de 1- LEIDEN - De Leidse eersteklasser UVS heeft een regelmatige 4-0 overwinning behaald op het in de gevarenzone bivakkerende Sliedrecht. Regelmatig omdat de Leidenaars het aantal doelpunten netjes over twee helften verdeelden en zij aantoonden twee speltypen te beheersen: De aanval en de counter. In de eerste helft deed de Slie- ternatief, voor de geblesseerde Ton Sloos mocht op inzetten van Pierre Ton Thie: trainer GSV, bezoekers in de Kikkerpolder doen, afwachten en hopen op een foutje in de aanvalsopzet van de Leidenaars. Niet onterecht overi gens, aangezien UVS over een aan tal spelers beschikt dat gezegend is met een behoorlijke dosis techniek en daardoor tot één (Archieffoto ANP) voetballende ploegen Gooien en Arjan van der Gies- v..».,... (presentje van UVS'er Neute- kende kans" toen hy in de 9de mi- boom) zyn nog steeds niet versle- nuut zich langs vier verdedigers ten talenten tonen. Deze mogelyk- drechtse opponent watde meeste Kamphues, dan Hans de Kruys Meijs schiep zichzelf al een uitste- werkte, maar de kracht miste doeltreffend uit te halen. Even later kreeg Sliedrecht een enorme mogelijkheid om op voor de beter sprong te komen, toen Rob Ver die klasse meer bij een schijnbaar ongevaar- heden ontstonden doordat UVS i die fase de zaken wel heel simpel opvatte, terwijl Sliedrecht het de- gadatiegevaar probeerde af te wen den. In deze poging werd door de bezoeker vergeten de achterdeur 2-0 nog enig die vertoning was het aanzien leven in. Pesschier halveerde die werkelijk nauwelijks waard. Het achterstand ruim tien minuten lijke uitbraak in het luchtledige behoorlijk op slot te doen. Een trapte en Goedhart op het Leidse voorzet Van Weerlee werd i twee kanten e me als matige wedstrijd. Bij rust dringen stond een logische 0-0 op het bord. kwam Ton Key en Frank Vader bliezen ring me het op het laatste moment vastge- mag worden gerekend. Sliedrecht liet nu Kok Goedhart de verdwaal- r de ballen op de helft van UVS op- doel kon knallen. Doelman Sloos doorgekopt door Neuteboom pikken en het moet gezegd, de een- wist het projectiel met één hand Meijs herinnerde de Sliedrechtena- zame spits kweet zich met overga- onschadelijk te maken. Het bleek ren aan hun onachtzaamheid (3-0). ve van zijn taak. Aan de andere echter het bekende (koude) Sliedrecht zocht daarop via lan de score geen verande- kant werd Leon Meijs, de uitblin- stormpje in een glas water. Het 6e trappen het hoofd van de lange ker tegen HOV, als puntspeler ge- Leidse antwoord kwam vrijwel di- Van Gooien in de hoop iets van de Drobeerd en dat bleek een beter al- rekt. UVS kreeg hoekschop te nemen en Cocky r het einde. Ondanks enig de Noord wijkers GERARD HAVERKAMP HILVERSUM - In de kantine van Hilversum drukt Clement Koster zijn neus tegen de ruit en kijkt bezorgd naar buiten. Een blik op het horloge. Tien voor ze ven en nog geen spelersbus van Lugdunum te bekennen. Zelf was de trainer vanuit Noord-Bra bant direct naar het Gooi doorge reisd en had onderweg dienst plichtig soldaat Aad van Tonge ren in Ermelo opgepikt. Zeven uur. Dë wedstrijd zou nu moeten beginnen. Nog niemand te zien. Zou er soms wat- Vijf over zeven. Eindelijk, een scheldende meute betreedt het ongezellige sportpark Crailoo. Verbaal mikpunt is de buschauf feur, die een verkeerde weg was ingeslagen en een ongewilde rondrit door Hilversum had georganiseerd. Gelukkig volgen de voetballers van Lugdunum in het veld het slechte voorbeeld van de bestuurder niet. Welis waar leveren de Leidenaars een matig duel af, maar het puntje, verdiend dankzij 0-0, kunnen de Kikkers best gebruiken. Er is dus nog een sprankje hoop voor Lugdunum. Goed, de stand op de ranglijst is niet floris sant, maar in het voetbal is niets onmogelijk. Neem Roodenburg, dat zich binnen zeven dagen om- hoog worstelde in de eerste klas se A. Gisteren deed de equipe van Clement Koster alvast een stap in de goede richting. Na de schertsvertoning tegen de stad genoot, bleken de groenwitten in elk geval van goede wil en voch ten voor elke meter grond. Dat dit niet niet gepaard ging met oogstrelend voetbal, was jammer voor de 47 koukleumen de toeschouwers, maar wel be grijpelijk. In dit stadium van de competitie kunnen eenvoudig geen hoogstandjes worden ver wacht. "Zakenwedstijden", noemde Clement Koster de krachtmetingen met degradatie als inzet. Met de maatregelen, die de Haarlemse trainer in het afgelo pen weekeinde in het vooruit zicht stelde, viel het uiteindelijk wel mee. In vergelijking met zon dag werden Henskens, Kooien en Wetselaar uit de ploeg gela ten. De eerstgenoemde was we gens verplichtingen bij Valken '68 niet beschikbaar. Als vervan gers zette Koster Aad van Tonge ren, Cees Schouten en Rob Cra- De mutaties kwamen de kwali teit niet ten goede. Daarentegen getrooste Lugdunum zich meer inspanningen dan in het lamlen dige duel met Roodenburg en dat was ook heel wat waard. Het vooraf door Koster verstrekte ad vies ("De nadruk op de verdedi ging") werd in de tegenvallende vertoning door zijn discipelen niet geheel opgevolgd. Althans in de tweede helft, want voor rust was Hilversum met drie kansjes voor Van Oosterom en tweemaal Van Garderen nog dichtbij een treffer en diende de Leidse ploeg zich louter te beper ken tot defensieve taken. In alle gevallen voorkwam de zeker op tredende Eradus een afstraffing. In de tweede helft trad Lugdu num doortastender op. Daan Kooimans, die zich in de rug wist gedekt door arbiter Zonneschijn en zich gelijk een draaitol veel vuldig ter aarde stortte, vertoon de zich vaker aan het front. De aanwezigheid van de middenvel der leverde doelgevaar (schiet kans Van As, kopkans Van Ton geren) in het Hilversumse straf schopgebied op. Daarin bleek de voortreffelijke doelman Bert van Doorne onpasseerbaar. Vlak voor tijd leek de poortwachter na een gekopte inzet van Leo Wetse laar (in het veld gekomen voor Jeroen Brussée) verslagen, maar met een uiterste krachtsinspan ning werkte Van Doorne de bal over de lat. Daarmee kreeg het recht zijn beloop, want niemand verdiende te ROB ONDERWATER Weerlee liet de bal er indraaien. De drecht-oefenmeester Oosting zette mee opgekomen libero Aad Neute- nog Wagenmakers in voor Vlot, boom had geen moeite met deze waarop z«n collega Raboen Koet aangeboden lekkernij en kopte de wisselde voor Eradus. UVS bleef verdiende 1-0 in de touwen. echter de overhand houden. Ver- Het breekpunt voor het Slie- meldenswaard zijn nog het schot drechtse verweer kwam in de 24ste op de paal van Van Weerlee, die minuut. Grensrechter De Boef van hiervoor ruim baan kreeg en de Sliedrecht meende zich met het treffer van de voor de kwakkelen- spel van zijn ploeg te moeten be- de Van Leeuwen ingevallen Hans moeien en vergat daarbij zijn taak. de Kruys, die de eindstand op het Een verre trap uit de Leidse verde- scorebord mocht schieten (4-0). diging werd door de op de helft Raboen omschreef de overwin- van de tegenstander achtergeble- ning als een revanche op de zondag ven UVSer Mario Faber in buiten- geleden nederlaag tegen HOV. „De spelpositie aangenomen. De Boef overwinnaarsmentaliteit is nog e s te laat op zijn post om het euvel bij de jongens. Wie dit niet heil te keren en scheidsrechter toont zit bij mij op de bank", hier- Govers gaf Faber het groene licht, bij doelend op de 'gestrafte' Hans De Leidse vleugelspits lobte de bal de Kruys. „UVS heeft de kwaliteit op voorbeeldige wijze r de en dan moeten 2 zelende Sliedrechtse ballenvanger Zondag was het c sprak hij. Over het handen schud den (bij ontmoetingen een bekend ritueel) had hij de volgende me- ning. „Ik geef alleen vóór de wed- 1 bewust dat st"jd een hand, en of ik nu win of verlies, na de wedstrijd nooit", uuvu trachtte hy zijn houding van zon- Leïdënaar Faber, die di*g ^S611 HOV te vergoeilfjken. Spruit (2-0). Na de doelwisseling besloot UVS het initiatief over te laten aan de gasten. En zowaar, Sliedrecht leek zich er opeens het in de degradatiezone Verkeer de. De eerste doelrijpe kans evenwel voor Leidenaar Fabei door het jeugdige talent Arthur Ortsagen voor een lange ren werd weggestuurd. Hij zocht het doel- vlak te hoog. De Leidse sluitpost RUUD PATTIAPON AZ verrast GRONINGEN (ANP) - FC Gronin- gen heeft zich in het Oosterpark- stadion belachelijk gemaakt. Na de imponerende overwinning van 3-1 in Amsterdam op Ajax „verrasten" de noordelijken het eigen publiek met een nederlaag van 2-6 tegen degradatiekandiaat AZ'67. De Groningers speelden zonder agressie en tempoloos, terwijl de wil om te winnen ook niet erg groot leek. Op slag van rust schrok ken de noordelijken wakker uit hun droomwereld toen Gaasbeek, na goed doorzetten van Tol, AZ op voorsprong schoot Na de pauze werd de wedstrijd een stuk levendiger al was het al leen maar door de doelpunten, die in het eerste gedeelte van de twee de helft als rijpe appelen vielen. Nadat AZ via opnieuw Gaasbeek succes had (0-2), bracht trainer Berger Bosman en Fandi voor res pectievelijk De Koek en Mulder binnen de lijnen. Neeskens schoof op naar het middenveld en achter in werd één tegen één gespeeld. De risicovolle strijdwijze leverde Gro ningen wel twee doelpunten op via Bosman, maar met de ruimte die in de Groninger defensie ontstond, wisten Tol, de uitblinkende Van de Poppe, Kist en opnieuw Tol wel raad: 2-6. Aan Groninger zijde had den de kandidaat-internationals Koeman en Van Tiggelen een vol slagen off-day. s kansloos op de inzet ROTTERDAM (GPD) - Voelde Ab Fafié zich zondag na de afstraffing van Sparta (3-1) verraden door zijn spelers, gisteravond weigerde de Feyenoord-coach met de be schuldigende vinger in de richting van zijn spelers te wij zen, die opnieuw een onthutsend portie lamlendigheid aan de dag hadden gelegd. De ditmaal winnende coach (maar wat heet winnend na zo'n zwakke vertoning tegen een degradatie kandidaat) hield zijn opnieuw fa lende collectief na de 2-1 tegen Ex celsior in bescherming. „De jon gens zitten in een mentale impasse. Onbegrijpelijk natuurlijk wanneer je naar het aantal behaalde punten en de achterstand op Ajax kijkt. Maar niemand heeft op dit mo ment vertrouwen in zichzelf en kan of durft de rest op sleeptouw te ne men. Het is gewoon triest om te zien. Aan mij de taak om de ploeg uit het dal te sleuren". Fafié had het geluk dat buur Ex- gemis aan zelfvertrouwen dat de ploeg ook na een 2-0-voorsprong week snoept het nog uitstraalde. „Die 2-1", zocht de Ajax een punt af, de PS V-trainer later naar een verkla- EINDHOVEN (GPD) - FC Twente blijft dit seizoen een ploeg tersten. De Feyenoord andere week gaat de ploeg hope- ring voor het weinig bemoedigen- loos voor schut tegen RodaJC (5-1) de optreden van de PSV - de doodsteek. Daarna heeft de ploeg Sparta (6-1). Gisteravond bij PSV was het weer eens raak, en on- derstreepten de Twehtenaren met dan tegen FC Twente gevochten de schier voor onmogelijk gehou den puntendeling (2-2) slechts het gelijk van zijn trainer dat er in de mentaliteitssfeer nog heel wat te- verbeteren valt. Anders is het niet te verklaren dat de ploeg de ene zondag (tegen Afgaande op hetgeen de Braban ders een week eerder tegen PEC Zwolle (1-1) en gisteravond voor ei gen publiek presteerden, is het ook terecht dat PSV zichzelf uit de markt heeft geprijsd voor de lands- Volendam) op zijn tandvlees loopt titel. De impasse waarin PSV sinds bijna versleten indruk het dramatische paasweekeinde, maakt, maar vier dagen later speelt alsof de competitie net is begon nen. PSV-trainer Jan Reker, zon dagmiddag nog te gast in het sta dion Diekman, begreep er in elk geval geen snars van. Niet alleen over het herboren optreden van FC Twente, maar nog minder over het onrustige en uiteindelijk chaoti sche verweer van zijn miljoenen formatie. „Het leek wel", schamperde de zwaar aangeslagen trainer van de Brabanders, „c»f ze met zijn elven in een tweepersoons reddings bootje zaten. Zo onrustig begon nen wij en zo chaotisch beëindig den wij de wedstrijd". Terecht be klaagde Reker zich over het totale de oplevingen tegen Haarlem (7-1) en_. AZ (7-2) ten spijt,, verkeert, maakt de ploeg ook tot een te klop pen tegenstander voor elke eredi visieclub. Dus ook voor FC Utrecht, over anderhalve week de opponent in de halve finales om voetbalbeker. PSV verdiende gisteravond ook geen beter lot dan een punt verlies tegen het ongemeen fel attaque rende FC Twente, dat vroeg stoor de en de Brabanders daardoor dwong snel te spelen. De toch al nerveus begonnen thuisclub leed daardoor vaak en onnodig balver lies, maar kwam desondanks op een comfortabele voorsprong. Bei de keren gingen daar Twentse fou ten aan vooraf. Eerst verzuimde de ijverige maar weinig fortuinlijk spelende Sanchez Torres de bal over de zijlijn te plaatsen, tot over maat van ramp verslikte Bosch zich in Hallvar Thoresen. De Noor had vervolgens weinig moeite zijn tegen zichzelf twintigste competitietreffer te la ten registreren. Halverwege de eerste helft werd het zelfs 2-0, toen Snelders vol strekt onnodig uit zijn doel kwam, waarna gelegenheidspits Glen Hy- sen simpel kon profiteren van de communicatiestoornis in de Twentse verdediging en het inlei dende werk van Lokhoff en Thore sen. „Op zo'n moment mag je toch verwachten", klaagde Jan Reker naderhand steen en been, „dat je niks meer kan gebeuren". Maar het tegendeel bleek waar. Het tot dan weliswaar vaardig combinerende FC Twente troefde PSV op het viermans middenveld regelmatig af, maar kon aanvallend nauwe lijks een vuist maken. schoonheid van het doelpunt was er niet minder om, toen Carbo de pass op maat van Ten Caat schitte rend verlengde. „Er zou nog niks aan de hand zijn geweest", refe reerde Reker later aan de 18-ka- raats kans voor Lokhoff,„als we pal daarop 3-1 hadden gemaakt". De aansluitende treffer van Willy Carbo, die voor het eerst sinds vele weken per toeval weer in de basis stond doordat Ashcroft daags tevo ren met een heupblessure had moeten afhaken, schoof Reker In plaats daarvan werd het ech ter 2-2. In eèn oogwenk overzag Vreijsen kort na de rust de op rechts wegsprintende Carbo, die op de rand van buitenspel de als enige PSV'er reagerende Van Breukelen met een boogbal be heerst passeerde. Voor PSV bleef er vanaf dat moment weinig anders over dan massaal voor de aanval te kiezen, maar doelrijpe scorings kansen leverde dat overwicht niet op. Wel een reeks aan overtredin gen bij FC Twente dat de gelijke stand koesterde als een overwin ning. „Alles bij elkaar genomen", glunderde Fritz Korbach na afloop, „zijn we daarna niet eens meer echt in gevaar geweest. En die kop- sterkte bij PSV, och, dat viel achteraf ook allemaal best mee". Dat was ook de reden waarom Re ker Hysen voorin had geposteerd als vervanger voor de geblesseerde Brylle. „Je wist tevoren dat FC (foto ANP) ceisior weigerde Feyenoords derwaardigheidscomplex te ver groten. Sterker nog, de vriendelij ke Rotterdamse voetbaldreumes gaf de Kuipclub zelfs nog een zetje in de (papieren) titelrace met PSV en Ajax. Doelman Jan Stroomberg reikte Feyenoord na tien minuten o_ letterlijk de helpende hand door de loos benutte, door Graeme Rutjes volledig ver keerd geraakte bal uit zijn handen en vóór de voeten van Mario Been te laten vallen (1-0). Excelsior-trainer Rob Jacobs viel zijn doelverdediger tijdens en na de wedstrijd openlijk af door eerst Stroombergs jeugdige stand- in Eric Tanis opzichtig te laten warmlopen en vervolgens in zijn nabeschouwing hatelijk op te mer ken: „Als zo'n lange vent als Stroomberg ook maar over een beetje sprongkracht beschikt dan zou hij in de Kuip bij wijze van spreken het licht uit kunnen doen. In het begin van de competitie pakte Jan ondanks een blessure punten voor ons. En nu hij fit is, u helpt hij Feyenoord zomaar op het moeiteloos volg voorzien. Alleen Simon Taha- mata maakte daar na 40 minuten een uitzondering op door, nadat Houtman de dieptepass van Van de Korput met het hoofd had ver lengd, in het strafschopgebied zijn bewaker Aad Leenheer uit te kap pen en beheerst voor 2-0 te zorgen. Fafiés hoop dat deze treffer be vrijdend zou werken op zijn spe lers bleek ij del, want Feyenoord voetbalde vervolgens alsof het was bevangen door de kou èn de angst dat het onbevangen spelende Ex celsior alsnog terug zou komen in de wedstrijd. En dat gebeurde dan ook, een kwartier na rust toen Van de Korput net binnen het straf schopgebied de doorgebroken vleugelverdediger Aad Leenheer vloerde en de sterk spelende Henk van Goozen (die na een half uur al buiten bereik van Hiele op de lat had gekopt) de door arbiter Blan- kestein toegekende strafschop feil de schoenen van het duo Van der Twente op dat onderdeel niet uit blinkt, maar het heeft allemaal wei nig geholpen". Daarmee had de teleurgestelde oefenmeester het gelijk overigens aan zijn zijde, want tot de blunder van Stroomberg was er nog geen enkele aanvallende dreiging van de thuisploeg uitgegaan. Met name de driemansvoorhoede Tahamata- Houtman-Rep dwaalde door de angstig lege Kuip (slechts 7185 be talende derbyklanten zorgden voor een diepterecord dit seizoen). Op het middenveld verslikten Brard, Been en Hoekstra (hij vooral) zich herhaaldelijk in hun eigen acties, die zij met een veel te hoge moei- iluu lijkheidsgraad wensten uit te voe- ryTsbeh(TudT"ln""plaatV Alleen vrije verdediger en 'Oran jeklant' Michel van de Korput solli citeerde aanvankelijk naar een ba sisplaats in het Nederlands elftal, maar zijn goede, opbouwende ac ties werden steevast door zijn ploeggenoten van een doelloos ver- Hoewel een herhaling van de be kerstunt eerder dit seizoen (1-2 voor Excelsior in de Kuip) voor de hand lag, kwam Feyenoord uitein delijk met de schrik vrij, omdat Hiele in de 62e minuut attent rea geerde op een schot van Mike Snoei (na opnieuw prima voorbe reidend werk van Leenheer) en Ex celsior niet de aanvalskracht bezat om Feyenoord het vuur nog na aan de schenen te leggen. De volledig van hun zelfvertrou wen beroofde achtervolgers van Ajax kregen in de afgrijselijk slechte slotfase van het hevig aan dringende Excelsior zoveel ruimte dat zelfs de eerste dë béste afde lingsclub de minieme voorsprong hebben uitge bouwd. Maar Peter Houtman miste tot twee keer toe in een kansrijke schietpositie, waarna Feyenoord, bij wie André Stafleu en Petur Pe- tursson nog voor het uiterst zwak ke duo Hoekstra-Rep mochten op draven, zich beperkte tot bespotte lijk aandoende vertragingsacties. Rob Jacobs mocht dan na afloop het spel van spelers volop prijzen („Ze hebben hier gemakkelijk ge voetbald, eigenlijk hadden we ge woon een punt moeten pakken"), ook hy moest vaststellen dat Ex celsior zichzelf een uiterst slechte dienst had bewezen in de strijd om Feye noord nog verder in de poel der el lende te drukken, bewees het de 'grote Rotterdamse broer' een re gelrechte vriendendienst. Maar of de titelkandidaat tegen wil en dank daar zijn voordeel mee doet, valt nog te betwijfelen. JAAP VISSER

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13