Reagan: Russen in Nicaragua Met Neves sterft de hoop in Brazilië Ortega biedt bestand aan Blanco krant uit protest tegen verkoop Kohl: van Duitsland moet vrede uitgaan Twee aanslagen in België Staatsgreep verijdeld in Argentinië Israël in juni uit Libanon MAANDAG 22 APRIL 1985 PAGINA 7 WASHINGTON (AFP/UPI) - President Reagan heeft dit weekeinde voor de eerste maal verklaard dat zich Russische militairen bevinden in de gevechtszone in Nicaragua. BRUSSEL - De lezers van de Waalse krant 'La Province' zullen de editie van afgelopen vrijdag snel uit hebben gehad. Van de 20 pagina's die hun krant die dag tel de waren er 18 maagdelijk wit. Slechts twee bladzijden bevatten - zij het summier - tekst. door Hans de Bruijn Op de voorpagina stond een tekst onder de kop 'Non, monsieur Hersant', terwijl de achterpagina de dagelijkse strips, het vervolg verhaal, een kruiswoordraadsel en de horoscoop bevatte. Deze unieke editie was het ge volg van een actie van de redactie tegen de verkoop van hun krant, die verschijnt in Bergen en de mijnstreek van de Borinage, aan de Franse krantenmagnaat Robert Hersant. De titel van de krant is ei gendom van een stichting, die haar al 40 jaar 'verhuurd' heeft aan een andere organisatie, La Nouvele Ga- zette. Het stichtingsbestuur was het echter niet meer eens met de re dactionele koers die die 'huurders' er op na hielden en verkochten hun eigendom zonder het perso neel daarin te kennen. Een algeme ne redactievergadering besloot daarop donderdag tot het uitbren- Hersant is in de Franse en Fran- stalig-Belgische mediawereld een zeer omstreden fuguur. Hij koopt links en rechts kranten en tijd schriften op. Hersant is ook eige naar van de grote populaire rechtse Franse kranten Le Figaro en Fran- ce-Soir. La Province zal volgens Her- sants plannen voortaan in Roubaix (Frankrijk) worden gedrukt. Verte genwoordigers van Hersant zou den vorige week krantenverkopers onder druk hebben gezet om de krant te blijven verspreiden. In België, dat vrijwel geen huis- bezorging van dagbladen kent, zijn de krantenverkopers van levensbe lang voor het voortbestaan van een krant. Hersants mensen zouden de verkopers zelfs premies van 8 franc (45 cent) beloofd hebben voor elke verkochte krant. Een krant kost in België meestal 17 franc (95 cent). Herhaaldelijk heeft Reagan Nica ragua ervan beschuldigd Sowjet- hulp te ontvangen. Maar zaterdag, in zijn wekelijkse radiopraatje, ging hij verder door de aanwezig heid van Sowjet-militairen te ont hullen in het gebied in Nicaragua waar rebellen het sandinistische bewind bestrijden. Een Amerikaanse regeringsfunc tionaris, die anoniem wenste te blijven, verklaarde later dat een kleine groep militaire adviseurs uit de Sowjet-Unie was gesignaleerd bij Ocotal, in het noorden van Ni caragua, waar zich een sandinis- tisch garnizoen bevindt. Reagans opmerking lijkt be doeld om de druk op het Congres te vergroten dat zich morgen zal uitspreken over voorstellen van de Democraten om alle militaire hulp aan de contra's te verbieden. Nicaragua zal onmiddellijk een „staakt het vuren" doen ingaan als de Verenigde Staten iedere steun aan de Nicaraguaanse contra's op geven. Dit heeft de Nicaraguaanse president, Daniel Ortega, ver klaard, aldus meldde de Ameri kaanse krant Boston Globe in zijn zondageditie. De krant haalt de boodschap aan die Ortega in Managua had gege ven aan twee Amerikaanse senato ren, de democraten John Kerry en Thomas Harkin. Ortega schrijft daarin dat hij de burgerlijke vrijhe den alsmede de persvrijheid in zijn land onmiddellijk zou herstellen, als Washington ermee instemt de bilaterale onderhandelingen voort te zetten en de steun aan de con tra's te staken, aldus de krant. Volgens Kerry is dit Ortega's eer ste aanbod voor een bestand. De twee senatoren zouden het voor stel zondag nog aan president Rea gan overhandigen. Ortega stelt dat zijn land er voor stander van is dat Midden-Ameri- ka vrij blijft van kernwapens of buitenlandse militaire bases, ook BERGEN (AP) - In de Bondsrepu bliek is gisteren herdacht dat veer tig jaar geleden het voormalige concentratiekamp Bergen-Belsen door de Geallieerden werd bevrijd. Bondskanselier Helmut Kohl heeft tegen de naar schatting 5000 men sen die de plechtigheid bijwoon den gezegd dat zijn volk de verant woording draagt voor de ver schrikkingen van het nazi-regime, maar nu weet dat 'van Duits grond gebied vrede moet uitgaan.' Kohl zei voorts in zijn bewogen redevoering dat 'het totalitarisme dat vanaf 30 januari 1933 in Duits land heerste niet een onherhaalba re afwijking is van de rechte weg, niet een vergissing van het verle den. Waakzaamheid is vooral gebo den tegen alle opvattingen en hou dingen die de weg kunnen pla veien voor een totalitaire heer schappij.' 'Duitsland draagt de verantwoor delijkheid voor de misdaden van de nazi-tyrannie. Deze verantwoor delijkheid wordt niet in de laatste plaats tot uitdrukking gebracht in oneindige schaamte,' zei Kohl, wiens toespraak rechtstreeks op de Westduitse televisie werd uitge zonden. 'Het is juist die kennis van schuldige betrokkenheid, van on verantwoordelijkheid, lafheid en mislukking die ons in staat stelt de ontaarding te herkennen en in de kiem te smoren,' zei Kohl voorts tot de menigte, onder wie vele overlevenden van het concentra tiekamp Bergen-Belsen en hun fa milieleden. De Duitsers hebben 'lering ge trokken uit het verleden. De men selijke waardigheid is onaantast baar. Van Duits grondgebied moet vrede uitgaan'. NEONAZI - Een 22-jarige West duitser heeft vrijdagavond een aanslag gepleegd tijdens een film voorstelling over de deportatie van joden in de Tweede Wereldoorlog. De jongeman begaf zich tijdens de voorstelling naar de projectieruim te. Hij besprenkelde de projector met alcohol en stak deze in brand. Vervolgens tekende hij hakenkrui zen op de muren en filmblikken. Een werknemer, die probeerde de dader tegen te houden, werd ver wond met een gaspistool. De Amerikaanse regering rea geerde door te zeggen niet verrast te zijn door het aanbod van Ortega. "We zouden liever zien dat het san- dinistisch bewind met zijn eigen volk onderhandelt, eerder dan via de Verenigde Staten", zo verklaar de de woordvoerder van het Witte Huis Robert Sims. „Het sandinistisch regime kan beter op het bestandsaanbod in gaan dat de contra's onlangs heb ben gedaan", aldus Sims. Britse krant: Sowjet-Unie vervangt SS-20 LONDEN (UPI/AFP) - De Sunday Times meldt dat de Sowjet-Unie begonnen is op drie bestaande ba ses reeds opgestelde SS-20's te ver vangen door SS-25-raketten voor de lange afstand. Volgens het Brit se zondagsblad zou dit te maken kunnen hebben met een wens van Moskou te reageren op de Neder landse regering, die in november een besluit zal nemen over de plaatsing van 48 Amerikaanse kruisraketten. Het belangrijkste criterium daar bij is het aantal in de Sowjet-Unie opgestelde SS-20's. Staan er meer dan 378, dan plaatst Nederland de kruisraketten. De SS-20 is een ra ket voor de middellange afstand. Overigens gaat volgens de Sun day Times de Sowjet-Unie wel door met het bouwen van bases voor nog eens 99 SS-20-raketten ondanks de recente mededeling van Sowjet-leider Michail Gorbats- jov dat de plaatsing van nieuwe kernwapens tot 1 november is be vroren. Maar deze nieuwe raketten zullen pas rond november ge- vechtsklaar kunnen zijn. Het blad haalt Amerikaanse re geringsfunctionarissen die verkla ren dat westerse inlichtingendien sten hebben vastgesteld dat er 11 nieuwe bases worden aangelegd. Daarbij gaat het om 99 raketten aangezien iedere basis negen SS- 20's telt. Van de nieuwe raketten zijn de meeste, zo niet alle, gericht op West-Europa. BRUSSEL - De materiële schade aan het AEG-gebouw in Brussel was niet gering. BRUSSEL - Na drie maanden 'rust' is de Belgische hoofdstad dit weekeinde weer twee maal het doelwit geweest van bomaansla gen. Zaterdag ontplofte een bom bij het gebouw van de NAVO-as- semblee in Brussel, zondag was een kantoor van het Duitse bedrijf AEG-Telefunken in Ukkel het doelwit. door Hans de Bruijn Bij geen van beide aanslagen raakten mensen gewond. Er werd slechts materiële schade aange richt, die vooral bij de aanslag op het NAVO-gebouw, waarin het se cretariaat-generaal van de confe rentie van parlementariërs uit de 16 NAVO-landen is gevestigd, groot was. Beide bommen waren in een vensterbank gelegd. De aanslag in Brussel is opgeëist door het tot nog toe onbekende 'Revolutionair Front voor Proleta rische Actie', naar de Franstalige afkorting FRAP geheten. Die let ters ('frapper' is Frans voor slaan, treffen) werden groot aangetroffen op de muren van beide doelwitten. De aanslag in Ukkel is nog steeds niet opgeëist. Beide aanslagen vonden plaats in de vroege morgen, zaterdag om zes uur en zondag om half drie, waaruit kan worden afgeleid dat het niet de bedoeling was mensen te treffen. Een reden voor de aan slagen is niet opgegeven, maar aan genomen mag worden dat zij ge richt zijn tegen de NAVO en bedrij ven die tot de defensie-industrie behoren, zoals AEG-Telefunken. De aanslagen kwamen na enkele maanden stilte aan het Belgisch terreurfront. In de laatste maanden van het vorig jaar werd België op geschrikt door 13 bomaanslagen, die alle werden opgeeist door de 'Strijdende Communistische Cel len' (op zijn Frans CCC). Daarbij waren NAVO-gebouwen, een mili taire radarpost, kantoren van Ame rikaanse bedrijven in Brussel, twee gebouwen van de Belgische chris tendemocratische en liberale par tijen en de NAVO-oliepijpleiding in België (op zes punten tegelijk) het doelwit. In Brussel wordt er echter reke ning mee gehouden dat de FRAP en de CCC nauwe banden met el kaar onderhouden, als het al niet om dezelfde mensen gaat. Het on derzoek van de politie heeft echter, net zo min als bij de 13 CCC-aansla- gen, enig aanknopingspunt voor de identiteit van de daders opgele verd. Bij de NAVO is men zeer onte vreden over de beveiliging van haar gebouwen door de Belgische politie. Het gebouw van de NAVO- assemblee werd niet bewaakt, on danks verzoeken daartoe door het secretariaat-generaal van de as semblee. Het gebouw bevat slechts kantoorruimten. Bij de ontploffing ging enig archiefmateriaal in de vlammen verloren. Ook het ge bouw van AEG-Telefunken werd niet speciaal bewaakt. BUENOS AIRES (Rtr.) - De Ar gentijnse president Raul Alfonsin heeft aan de vooravond van het openbare proces tegen negen voor malige militaire leiders bekendge maakt dat de strijdkrachten bena derd zijn met voorstellen de jonge democratische regering van het land omver te werpen. In een toespraak via radio en te levisie, gisteravond, zei hij dat de sfeer gespannen is door het van daag beginnende proces, dat "een einde zal maken aan 50 jaar demo cratische frustatie en nationaal ver val". Volgens de president hebben on bekenden officieren gepolst met voorstellen "die variëren van ver meende coalitiekabinetten tot de mogelijkheid van een staatsgreep". Hij zei dat de officiëren niet op de voorstellen zijn ingegaan en trouw zijn gebleven aan de grond wet. Hij riep de Argentijnen op vrijdag voor het regeringsgebouw te demonstreren voor "recht, res pect, vrijheid en democratie". De voormalige presidenten Vide- la, Viola en Galtieri en zes andere oud-juntaleden zullen vanaf van daag voor een civiele rechtbank te rechtstaan wegens ontvoering, martelingen en de moord op dui zenden tijdens het militaire be wind van 1976 tot 1983. TEL AVIV (GPD) - Het Israëli sche kabinet heeft gisteren met overgrote meerderheid de derde en laatste fase van de terugtrekking uit Zuid-Libanon goedgekeurd. Volgens minister van defensie Ra bin zullen de bezettingstroepen ui terlijk begin juni op eigen bodem terug zijn. Binnen enkele dagen zal de stad Tyrus en de omliggende re gio worden verlaten. Hoewel al half januari dit jaar in principe was besloten de aanwe zigheid van Israëlische troepen in Zuid-Libanon te beëindigen, zal el ke fase afzonderlijk worden beke ken. De laatste maanden was onze kerheid ontstaan over de finale stap van de ontruiming, omdat steeds meer ministers van het rechtse Likoedblok Israëlische troepen in een veiligheidszone van 8 tot 15 kilometer langs de noord grens wilden stationeren. Het toenemend aantal bomaan slagen en andere guerrilla-activi teiten door sji'itische moslims vormden daartoe de aanleiding. Toch slaagde premier Peres van Is raël erin zondagmiddag 18 minis ters voor de definitieve terugtrek king te laten stemmen. Drie Li- koedministers stemden tegen, on der wie de architect van deze verlo ren oorlog, Arik Sjaron. Zuid-Afrika Tien zwarte Zuidafrikanen zijn gedood en acht gewond toen dit weekeinde mijnwerkers van ver schillende stammen met elkaar slaags raakten bij een goudmijn in Oranjevrij staat. De politie ver klaarde dat 4000 Xhosa-sprekende mijnwerkers en 3000 Basothos, af komstig uit het nabijgelegen Leso tho, met elkaar in gevecht kwamen bij de President Steyn-mijn in de plaats Welkom. Pershing-ongeval Het ongeluk met een Amerikaan se Pershing-II-raket op 11 januari dit jaar op een Amerikaanse mili taire basis bij het Westduitse Heil- bronn is waarschijnlijk terug te voeren op een fout van het bedie nend personeel. Bij het ongeluk kwamen drie Amerikaanse militai ren om het leven en 16 werden er deels zwaar gewond. Een commis sie van Amerikaanse deskundigen is na een maandenlang onderzoek tot de slotsom gekomen dat een ge brek aan opleiding tot het ongeluk heeft geleid. Het gaat in de breed ste zin van het woord om „mense lijk falen". Onzichtbare oorlog De Amerikaanse regering finan ciert een geheim onderzoek in Groot-Brittannië naar de mogelijk heden om NAVO-vliegvelden on zichtbaar te maken voor vijandelij ke toestellen. De Britse Sunday Ti mes heeft dit gemeld. De methoden die daarbij worden bekeken zijn het aanbrengen van speciale verfsoorten, schermen en afleidingsapparatuur en de instal latie van speciale computers. 'Als alles volgens plan verloopt, kun nen over tien jaar in heel Europa onzichtbare vliegtuigen op on zichtbare vliegvelden landen,' schrijft de krant. MEXICO-STAD - Zelfs Tancredo kan niet eeuwig tegelijkertijd God en de duivel tevreden stellen. Tot die conclusie kwam de Braziliaan se volkswijsheid toen de doorge winterde politicus het ene na het andere compromis moest sluiten om zijn weg naar het president schap vrij te maken. Maar nü Tan- credo van het politieke toneel is verdwenen, vrezen de meesten van de 130 miljoen Brazilianen dat ze opnieuw aan de duivel zijn overge leverd. door Rob Sprenkels Tancredo de Almeida Neves heeft op zijn sterfbed de wens geuit om te worden begraven in Sao Joao del Rey in de zuidelijke staat Minas Gerais. In dit stadje werd Tancredo 75 jaar geleden ge boren, studeerde hij rechten en probeerde hij tevergeefs om te worden toegelaten op de militaire academie. Uiteindelijk vond hij werk als notaris. Op die post moest hij duizend-en-één kleine familie ruzies bijleggen en legde hij de grondslag voor zijn grootste gave, de verzoening. Zijn politieke carrière begon als gemeenteraadslid in Sao Joao del Rey. Daarna werd hij gekozen tot afgevaardigde in het Braziliaanse parlement. Vervolgens bracht hij het tot gouverneur van zijn geboor- testaat, Minas Gerais. „Tancredo is een politiek dier van top tot teen", zo verklaarden toen reeds zijn vrienden. En zij bleken gelijk te hebben. Na zijn goeverneurschap had Neves op zijn lauweren kun nen gaan rusten, maar niets daar van. De politiek fascineerde hem. Hy werd senator, minister en zelfs even eerste-minister, in het begin van de jaren '60, toen Brazilië aan een nieuwe democratische periode leek te beginnen. De enige zetel die Tancredo dus nooit echt heeft bekleed is die van de president. Het lijkt wel of de duivel met hem heeft gespeeld. Minder dan 12 uur voor zijn officië le beëdiging, 15 maart jl., kon Ne ves de pijn niet langer onderdruk ken en moest hij met spoed wor den afgevoerd naar het ziekenhuis van de hoofdstad Brasilia. Het leek in eerste instantie te gaan om een vrij simpele dunne-darmoperatie, hoewel daaraan op Tancredo's leef tijd de nodige risico's waren ver bonden. Opzet Maar wat Tancredo uiteindelijk de das heeft omgedaan, is de bloedvergiftiging die hij op myste rieuze wijze opliep in de intensive care-afdeling van het ziekenhuis in de Braziliaanse hoofdstad. Heel w*at Brazilianen zijn er vast van overtuigd dat er bij die infectie op zet in het spel is geweest. Tancredo's ziekbed is even tu multueus geweest als zijn gang naar het presidentschap. Zeven operaties in minder dan een maand, 39 specialisten, zeven ul tra-moderne machines om hem zo lang mogelijk in leven te houden. En voor de deur van het ziekenhuis honderden, duizenden Brazilia nen, hardop biddend en smekend voor het leven van hun Tancredo. Een opinieonderzoek van een van de grootse Braziliaanse kran ten, de Journal do Brasil, heeft uit gewezen dat een grote meerder heid van het Braziliaanse volk bang is dat de dood van Tancredo het land tot een chaos zal brengen. Heel wat mensen voorspellen spontane volksrellen. Bijna nie mand gelooft dat Jose Sarney, de vice-president die voor Tancredo heeft geregeerd en zal blijven rege ren, de geschikte persoon is om de enorme Braziliaanse problemen te lijf te gaan. Sarney was tot voor een jaar geleden namelijk een van de belangrijke politieke handlangers van de militaire dictatuur. Brazilië is een land van enorme sociale tegenstellingen. De 21 jaar van militaire dictatuur hebben van het land een economische super macht gemaakt. Ook al verkeert de Braziliaanse economie in een crisis vanwege de meer dan 110 miljard Tancredo Neves: integer. (fotoAFP) dollar aan buitenlandse schuld, Brazilië blijft qua produktie num mer 8 op de wereldranglijst. Tij dens de militaire dictatuur zijn overal fabrieken opgestart, zelfs in het tot voor kort ontoegankelijke Amazone-oerwoud. De technische know-how is voor een ontwikke lingsland ongekend hoog. Zo is Brazilië bijvoorbeeld de belang rijkste wapenexporteur van de Derde Wereld. Maar de overweldigende indus triële ontwikkeling heeft niet auto matisch sociale welvaart tot gevolg gehad, zoals de Braziliaanse gene raals altijd pleegden te voorspel len. Degenen die er vooral van heb ben geprofiteerd zijn de alom aan wezige multinationals en de bui tenlandse schuldeisers. De grote meerderheid van de Brazilianen is er eerder slechter van geworden. Corruptie Terwijl een handjevol Brazilia nen in onvoorstelbare luxe en weelde leeft, verkeert de overgrote meerderheid in misère. De Brazi liaanse samenleving is totaal ont wricht. Armen bestormen super markten, onderbetaalde politie agenten beroven voorbijgangers. De corruptie is onder de militairen uitgegroeid tot een kwaad dat no dig is om in leven te kunnen blij ven. Tancredo, zo vertrouwden de Brazilianen, zou al die rampspoed kunnen keren. José Sarney: overloper, (foto afpj De doorgewinterde politicus had een „nieuwe republiek" aangekon digd en een niets of niemand ont ziende oorlog tegen de „immorali teit", de corruptie. En hoewel zijn houding tegenover de buitenland se schuld steeds gematigerder werd hoe dichter hij bij het presi dentschap kwam, bleef hij vast houden aan zijn stelling dat „geld met geld wordt terugbetaald en niet met de honger van het volk". Tancredo had zich ten doel gesteld om de geheel op de export gerichte industrie om te buigen naar de bin nenlandse behoefte. Jose Sarney, de man die hoe dan ook voorlopig op de stoel van Ne ves zal blijven zitten, heeft beloofd dat hij zich zoveel mogelijk zal houden aan de richtlijnen die Ne ves heeft achtergelaten. De meeste Brazilianen vertrouwen de nieuwe president echter voor geen cent. Sarney is van jongs af aan namelijk een opportunistische politicus ge weest. In 1964, op het moment van de militaire staatsgreep, vluchtte hij m de Mexicaanse ambassade in Rio de Janeiro. Een paar dagen la ter rook hij echter zijn kans en meldde hij zich aan bij de militaire autoriteiten om zich voor hun poli tieke wagen te spannen, de Arena- partij, de voorganger van de huidi ge PDS, de democratisch sociale partij. In de jaren '60 bekleedde hij het gouverneurschap van de staat Maranhao. Totdat hij halverwege vorig jaar met een vijftigtal andere PDS'ers overliep naar de oppositie was Sar ney fractieleider van de politieke partij van de militairen in het pale- ment. Dank zij de „dissidenten" en hun liberale front werd de over winning van Neves veiliggesteld in het speciale kiescollege dat jongst leden januari de opvolger van ge neraal Joao Figueiredo moest aan wijzen. In ruil kreeg Sarney het vi- ce-presidentschap toegewezen. Stabiliteit Heel wat Brazilianen zijn ervan overtuigd dat het overlopen van Sarney en zijn partijgenoten, onder wie ook de vice-president van Fi- gueredo, Aureliano Chavez, ge beurde met goedkeuring van de militairen. De belangrijkste Brazi liaanse generaals leken tot de con clusie gekomen dat Tancredo de beste optie was voor het behoud van politieke stabiliteit en sociale rust. Maar lang niet alle Braziliaan se militairen bleken het eens met die redenering. Eind vorig jaar deed het ene na het andere gerucht over een militaire staatsgreep de ronde. De plotselinge ziekte van Tancredo en vooral ook de raadsel achtige bloedvergiftiging heeft daarom heel wat Brazilianen aan het denken gezet. Hoe het ook zij, het Braziliaanse leger heeft nu de rijen gesloten achter Sarney. Tal van invloedrijke militairen hebben de afgelopen da gen verklaard dat de grondwet dui delijk is en dat Sarney Neves defi nitief moet opvolgen. Generaal Leonidis Vires, de door Tancredo benoemde minister van defensie, vindt op zijn beurt dat er „geen ruimte meer is voor oplossingen die buiten de grondwet om gaan". Politiek Brazilië heeft het aan blijven van Sarney in eerste instan tie geaccepteerd, hoewel er onenig heid over bestaat hoe lang hij moet aanblijven. Achter de schermen lij ken het Liberale Front van Sarney en de top van de Braziliaanse De mocratische Beweging, de grootste partij van de regeringscoalitie, overeen te zijn gekomen dat er in 1988 directe presidentsverkiezin gen moeten worden gehouden. Vooralsnog heeft Sarney echter nog niet eens bevestigd dat die door Tancredo beloofde stembus slag voor een grondwetgevende raad inderdaad zal worden gehou den. Terwijl de arbeidsonrust be gint te stijgen (in Sao Paolo staken inmiddels al meer dan 300.000 metaalarbeiders) is de kans groot dat Sarney weinig zin zal hebben om afstand te doen van de vergaan de macht die de huidige grondwet hem toekent. Heel wat Brazilianen vrezen dat de nieuwe president spoedig zal terugvallen in het rechtse kamp om de complete ambtstermijn van Neves, zes jaar, uit te kunnen zitten. De hoop op verbetering, waartoe Tancredo hen had geïnspireerd, is inmiddels ge heel verdwenen. Aan de basis van de Democrati sche Beweging wordt echter veel meer gevoeld voor het streven van Leonel Brizola, de populaire gou verneur van Rio de Janeiro, om reeds volgend jaar directe presi dentsverkiezingen te houden, op hetzelfde moment dat de door Tan credo beloofde vérkiezingen voor een grondwetgevende raad zouden moeten plaatsvinden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7