FRACTIE Opknappen zwembad kost 'maar' 112.000 Sportraad houdt pleidooi voor hal verschil Parachutist was zeppelin 'Meerburg' gooit hoge ogen B en W Voorschoten; reparaties uitstellen Belangstelling watersportbeurs valt tegen PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 22 APRIL 1985 "Onze bedoeling met de beurs was om de markt te verkennen en de mensen duidelijk te maken dat het geen luchtballon is", aldus een organisator die niet met zijn naam in de krant wil, bang als hij is last te krijgen met zijn baas. "En ik vind dat we wat dat betreft ge slaagd zijn. Zo'n barbecue bijvoor beeld slaat erg aan. Dat is ons wel duidelijk geworden". MAANDAG Leiden Gulden Vlies - deelcommissie sport en recreatie. 20 uur. Leidse Pabo - Galgewater, lezing door P. Bakker en H. Tromp i.v.m. Jeugdboe kenmanifestatie, 20 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, raads commissie ruimtelijke ordening, ver keer en milieu, 20 uur. DINSDAG Leiderdorp Muzenhof Gordijnsingel, volksdans- middag voor ouderen boven de 50 jaar. 14 uur. Boosheid maakt plaats voor begrip WARMOND - Een aantal nietsvermoedende waterspor ters op de Kaag klaagde giste ren over de hoge golven, ver oorzaakt door (te) hard varende bootjesbezitters. Wat bleek: het ging hier om een levensechte rampenoefening van de Wasse- naarse Reddings Brigade. Der tig 'slachtoffers' en 50 'redders' waren tussen negen en drie uur in touw om de schade van een pseudo-ontploffing op een ei land in de plas zo beperkt mo gelijk te houden. Ze hadden daarvoor zes vaartuigjes, een verbindingswagen en twee vrachtwagens tot hun beschik king. De oefening verliep prima, op de klachten na. Maar nadat de redders het hoe en waarom van de golven hadden uitge legd hadden de boze plaatsge maakt voor begripvolle gezich ten. Gemeentehuis zaterdag mudvol LEIDERDORP - De Leiderdorp- se Sportraad heeft het afscheid van burgemeester Van der Have zater dag aangegrepen om 'op de val reep' een'pleidooi te houden voor de komst van een sporthal. Diverse Leiderdorpse sportverenigingen maakten die wens tijdens een vol leybalwedstrijd aan de Laan van Ouderzorg duidelijk door middel van spandoeken. 'Een nieuwe zaal, slaan die eerste paal' en: 'In een nieuwe hal is Leython beter op dreef, dergelijke kreten kon het publiek lezen. Van der Have kreeg als af scheidscadeau een maquette van de nieuwe sporthal overhandigd. De Sportraad en de verenigingen oordeelden dat Van der Have toch niet helemaal zonder sporthal bur- gemeester-af kon worden. Overigens zal Van der Have heel wat meer cadeautjes hebben ge kregen. Behalve het ereburger- schap bezit hij nu ook de zilveren legpenning met oorkonde van de Federatie van Oranjeverenigingen in Nederland. Verder vielen hem zaterdagmiddag voor het ge meentehuis diverse optredens en muzikale huldens ten deel. De af scheidsreceptie trok aan het eind van de dag zoveel Leiderdorpers dat het gemeentehuis 'mudvol' was. Schattingen lopen uiteen van 1000 tot 1500 bezoekers. OEGSTGEEST - Een parachutist hangt in de hoogspanningskabels nabij het defensiecentrum M.E.O.B. in Oegstgeest. Die mel ding kreeg de politie van Oegst geest gistermiddag rond één uur. In werkelijkheid viel het geluk kig nogal mee. Toen de politie ging kijken, bleek dat het om een recla me-zeppelin ging, die, gezien vanaf Rijksweg 44 in de hoogspannings kabels zou zijn verstrengeld. Dat was niet het geval. De zeppelin hoorde bij de botenshow in de Dekkerhallen in Warmond en hing op flinke afstand van de hoogspan ningskabels. ZOETERWOUDE - De Zoeterwoudse gymnastiek- en turnvereniging Meerburg heeft dit weekeinde hoge ogen gegooid bij de districtskam pioenschappen Den Haag en Omgeving van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond. In sporthal Overbosch behaalden zowel de meisjes als de dames van Meerburg, getraind door Jacqueline van der Heijden en Thea van Tongeren, een eerste plaats. De totale uitslag: Meisjes (t/m 15 jaar): 1. Meerburg (12.33); 2. Wilskracht (8). Dames (vanaf 16 jaar): 1. Meerburg 3 (13.83); 2. Meerburg 2 (12.83); 3. Meerburg I (10.83). De overwinningenreeks tijdens deze, overigens bedroevend bezochte, wedstrijd betekent voor de Zoeterwoudse vereniging een leuke aanloop voor de landelijke kampioenschappen. Die worden op 17 mei in Nij verdal gehouden. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 SLEUTELTJES ma -vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta- ABONNEMENTEN per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd per post (binnenland) per maand, aan huis bezorgd NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 16 30-18 00 ui (Nabezorging i (071)123143 18.00 uur) ADMINISTRATIE ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. 250,90 345.20 f 65.70 89.30 f 22.10 taling te worden voldaan. Restitutie i; mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071) 144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Directeur: G. Koopman Adjunct-directeur: N. Qüakemaat Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, A.A. van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot Het Leidsch Dagblad Is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs. Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet. VOORSCHOTEN - De gemeenteraad hoeft deze week 'slechts' 112.500 gulden opzij te leggen voor de opknapbeurt van zwembad 'Het Wedde'. Aanvankelijk werd een bedrag van 145.000 gulden genoemd. Maar een deel hiervan (32.500 gulden) kan later worden uitgegeven: uitstel van enkele reparatie tot begin 1986 heeft geen rampzalige gevolgen. B en W schrijven dit in eën voorstel aan de raad. Ze doen dit omdat D'66-raadslid Aikens te kennen had gegeven alleen geld beschik baar te willen stellen voor repara ties die niet kunnen worden uitge steld. Pikant detail: wethouder Van Dalen (WD) zei begin deze maand dat het onmogelijk is een onder scheid te maken tussen noodzake lijke en minder noodzakelijke uit gaven. Van Leeuwen (PvdA/PPR) daarentegen reageerde positief op het redelijk alternatieve voorstel. B en W zijn dus op de lijn Van Leeuwen gaan zitten, al is het niet zo dat ze daadwerkelijk kiezen voor uitstel van enkele (kleine) re paraties. Het liefst ziet het dage lijks bestuur dat de gemeenteraad gewoon de volle mep betaalt: 145.000 gulden. Dan kunnen in een keer alle problemen met de chemi- caliënopslag, temperatuurregeling en andere zaken, uit de wereld worden geholpen. LEIDERDORP Enthousiaste leerlingen hebben er mede voor gezorgd dat de dependance van de Leiderdorpse Laboratoriumschool zie inzet) aan de Van Geerstraat er weer keurig uitziet. In de paasvakantie hielpen ze een handje bij het opknappen van het interieur. Schilders en dakbedek- kers zorgden voor het 'professionele' werk aan de buitenkant van de school. Door die opknapbeurt is de Laboratoriumschool voorlopig uit de ruim tenood. Tenminste, wat de theorielokalen betreft. De school blijft hopen op toestemming tot uitbreiding van de praktijkruimten. Het hoofdgebouw zelf, aan de Leidsedreef, is al een hele tijd te klein voor de 450 leerlingen. Overigens zijn er de afgelopen jaren heel wat verhuizingen te zien ge weest bij het gebouw aan de Van Geerstraat. Eerst zetelde de christelijke mavo er, daarna tijdelijk de laboratoriumschool, toen was het de beurt aan de Louise de Coligny Scholengemeenschap. Sinds de Louise in Bui tenhofeen nieuw gebouw heeft betrekken, hebben de analisten het gebouw weer in gebruik genomen. (eigen foto» Lekken In het kort zien de problemen er als volgt uit. Bij de chemicaliënop- slag waren twee tanks gaan lekken. De inhoud drong door in de met bitumen beveiligde vloeren en wanden. Zelfs de beschermende laag beschermde niet meer. Het ge volg: gevaar voor vermenging. De tanks werden uitgeschakeld en het personeel moest vanaf dat moment met jerrycans vol chemicaliën sjouwen. Een niet ongevaarlijke onderneming: een val kan verve lende gevolgen hebben. Ook de temperatuurregeling en luchtvochtigheid zijn niet zoals ze behoren te zijn. Zo schrijft de com missie voor sport en recreatie, be heerder van 'Het Wedde': "Het be hoeft bij niemand twijfel te lijden, dat er reeds lange tijd klachten zijn geweest en gebleven over de tem peratuur van het water (en de lucht daarboven), de relatieve lucht vochtigheid en in het algemeen het totale klimaat in het zwemge- bouw". De commissie ontkent echter dat de reparaties nodig zijn doordat 'Het Wedde' een technische man ontbeert. Hoogstens zou dan een deel van de problemen wat eerder naar voren zijn gekomen, heet het. het PadoxIPanagro-terrein kon de bezoeker direct z Alleen in dit hoekje itersportbeurs betrof. WARMOND - Het is onzeker of Warmond ooit nog een watersport beurs krijgt. De organisatoren van de mini-HISWA, het afgelopen weekeinde, kunnen niet bepaald terugzien op een groot succes. Hoopten zij van tevoren op vijf a zesduizend bezoekers, het werden er 2.500. Ook het aanbod op het Pa- dox/Panagro-terrein viel niet mee. Veel lege kraampjes, veel randge- beuren ook: een kraampje van Greenpeace, één met hengels, een Collecte De collecte ten behoeve van de Nederlandse Brandwonden Stich ting heeft in Zoeterwoude-Rijn- dijk 695 gulden opgebracht, zo laat de stichting onder dankzeg ging aan de collectanten weten. Waarvan acte. Kledingbeurs De UW Warmond houdt op 24 april de zomerkledingbeurs in het Trefpunt aan de Herenweg. Op die dag kan goede, schone en mo derne kinder-, tiener- en da meskleding daar worden ingele verd. Met uitzondering van da mesjaponnen en babykleertjes, "want die blijken onverkoop baar", aldus de organisatie. Sportartikelen en sportkleding kunnen weer wel: daar is veel vraag naar. Ook zijn flets- en au tozitjes welkom, alsmede groot speelgoed. Mensen die op een an dere tijd dan 24 april tussen negen en elf uur spullen willen inleve ren, kunnen even contact opne men met de organisatie: telefoon 01711-10033/11044. De verkoop is op 24 april, tussen twee en vier en van half zeven tot half acht. Volksdansen Leiderdorpers, die ouder dan 50 jaar zijn, kunnen morgenmiddag volksdansen in de Muzenhof. De leiding van deze volksdansinstuif is in handen van Pieteke de Boer. Zij zorgt ervoor dat het tempo van de dansen niet te hoog zal lig gen. Aanvang twee uur in het cen trum aan de Gordijnsingel. stand van de plaatselijke bank, een drankuitstalling met Kaagwater, een drogist, een (Hollandse) land schapsschilder, een bloemenzaak, een barbecuetent, een ijsboer,. een varend reisbureau en een giganti sche drink- en zitgelegenheid in een afgeschermd deel van de be drijfshal. Het aanbod van roei- en zeilbo ten, surfplanken en motoren viel er een beetje bij in het niet. Alléén in het hoekje bij de binnenhaven kon de bezoeker in één oogopslag zien dat het om een watersportbeurs ging: daar stonden zo'n vijftig bo ten, stevig bewaakt door de eigena ren die hun waar probeerden te slijten. Toch is er heel wat verkocht door de bedrijven en particulieren, al dus de organisatie, die tijdens de beurs nadrukkelijk aanwezig was als 'verkoper'. Via luidsprekers werd geattendeerd op het schip- persbal (zaterdagavond), koopjes in de hal, bloemen op het marktter rein (met de lege kramen) en het ijsje, "dat ook met het koude, win derige weer heerlijk smaakt". VIDEORECORDER - Uit de Ko ningin Julianaschool aan de Kom van Aaiweg in Leiderdorp is in de nacht van zaterdag op zondag een videorecorder ontvreemd. De in breker kwam binnen door een raam aan de achterkant van de school open te wrikken. Bonnet: "We hebben bij de vo rige verkiezingen duidelijk te veel op het landelijke model ge dreven. We kregen spullen en richtlijnen toegestuurd en heb ben dat niet genoeg toegespitst op de plaatselijke situatie". De verklaring? Het CDA was nog een jonge partij. De drie bloed groepen, KVP, ARP en CHU, moesten elkaar nog proberen er gens te vinden. Ook werden nieuwe raadsleden binnenge haald. Eigenbelang Mevrouw Den Ouden bijvoor beeld. Bijna niemand kende haar voordat zij toetrad tot de raad. Dat ligt nu wel anders. Het halve dorp weet wie zij is. Heus niet al leen omdat Warmond zo klein is, maar vooral ook omdat zij bij de behandeling van het bestem mingsplan bebouwde kom bij ie dere bezwaarmaker langsging en "iedere vierkante meter van het gebied onder ogen heeft gehad". En regelmatig wordt zij opge beld, soms met beleidssugge sties. Door deze contacten weten de christendemocraten dat asfal tering van de doorgaande route, hun stokpaardje, goed valt bij een groot deel van de bevolking. Dat Den Ouden, bewoonster van de Oranje Nassaulaan, en Van Schagen, Sweilanderstraatbewo- ner, met asfalteren alleen het ei genbelang denken, gaat er dan ook niet in. Van Schagen wordt zelfs erg boos wanneer dat wordt gesuggereerd. Gelukkig weet hij dat zijn partij goed overkomt in Warmond: "Mensen hebben door wat wij voor de gemeente doen". Toch zal de partij zich niet al leen op de borst kloppen bij de komende verkiezingen en wijzen op zaken als de "succesvolle lob by tegen de grenswijziging met Alkemade". Ze heeft enkele strijdpunten: voor minima en ou deren moet meer worden gedaan en sport voor werklozen klinkt de christen-democraten als mu ziek in de oren. Daarentegen zit het ze nog steeds hoog dat WD en PW op de voorhand nee hebben gezegd tegen bouwen in de Klinkenber gerpolder. "Het is heus niet zo dat wij zeggen: je moet daar bou wen. Maar je mag het niet zo maar uitsluiten", heet het. War mond mag niet leeglopen. Ook het Lage Land krijgt de nodige aandacht: de campings in dit af gelegen stukje warmond dienen met 30 tot 40 procent te worden uitgebreid en de agrariërs moe ten een betere ontsluiting kry- 0n' PAUL VAN DER KOOIJ De leden der gemeenteraden in deze regio: wat zijn het voor mensen? Waar staan ze voor en waarom zitten ze er? Wat hebben ze de laatste jaren nu eigenlijk tot stand gebracht en waar willen ze nog aan trek ken? Vragen die in deze (weke lijkse) rubriek worden beant woord. Raadsleden doen - per fractie - een boekje open over hun hobby/werk, dat veel dichter bij de mensen staat dan menig niet-politiek geïn teresseerde streekbewoner vaak denkt. Want die plaatse lijke politiek neemt wel alle sfraa^en^buur^6' e'gen De Warmondse CDA-fractie, staande op de Oranje Nassaulaan, "die toch eigenlijk een asfaltlaagje zou moeten krijgen". Vlnr. fractieleider Bonnet, wethouder Van Schagen en mevrouw Den Ouden. (foto Holvast) Stem CDA en Warmond blijft zelfstandig. Een jaar voor de ge meenteraadsverkiezingen heb ben de plaatselijke christende mocraten hun leus al klaar. En tijdens bijeenkomsten tellen ze heel zelfverzekerd hun winst uit. De partij krijgt weer vijf zetels, net als vóór de vorige verkiezin gen. Sinds Vreeken eind 1983 na hooglopende ruzies wegliep, heeft dé partij drié zetels. Dus: er kunnen weer twee raadsleden bij. Denkt het CDA aan Vree ken? Immers, onlangs liet deze via het Leidsch Dagblad weten terug te willen. Hij had wel enke le voorwaarden: het CDA zou hem moeten vragen, hem goed moeten ontvangen en de kans moeten geven om, anders dan in het verleden, afwijkende stand punten in te nemen. Wanneer de naam Vreeken valt daalt de stemming danig in het huis van raadslid mevrouw Den Ouden. Fractieleider Bonnet, mevrouw Den Ouden en wethou der Van Schagen kijken elkaar diep aan. En na enkele stille se conden zegt mevrouw Den Ou den: "Dat is een zaak van het be stuur". En daar blijft ze by. Geen antwoord op de vraag of ze be reid is weer samen te werken met de verloren zoon; geen reac tie wanneer wordt geïnformeerd of zij op de hoogte is van Vree- kens' plannen. Pas wanneer de vraag opduikt of de fractie bang is dat Vreeken stemmen zal wegpikken, komt er antwoord. Van Bonnet. "Ik zie niet in waarom. Vreeken is by de vorige verkiezingen gekozen door CDA-kiezers. Omdat hij op de lijst stond, en niet met voor keursstemmen". "Die kennen we hier trouwens ook niet in Warmond", valt mevrouw Den Ouden in. "Alleen fk heb voor keursstemmen gekregen. Omdat ik vrouw ben". Takkenkneuzer Waarna Bonnet doorgaat over Vreeken: "Nee, ik denk niet dat Vreeken CDA-stemmen zal af snoepen. Ik kan geen zaken noe men van hem, die zo positief hebben uitgepakt. De beschoei ing van Koudenhoorn is nog steeds recht (Vreeken zei dat hij krom was) en de brug naar Kou denhoorn staat nog steeds (Vree ken vreesde voor instorting)". "Ook de takkenkneuzer ver richt nog prima werk", doet wet houder Van Schagen een duit in het zaKje. Zijn troef bewaart hij echter voor het laatst: "Ik denk dat het bij de komende verkie zingen zeer belangrijk wordt of je als plaatselijke party in hogere bestuurslagen vertegenwoor digd bent". Immers, als in de toekomst de gemeentelijke herindeling in Warmond gaat spelen, komt het aan op de landelijke en provin ciale partijen. En bij het CDA zit de stemmer wat dat betreft goed. Als enige landelijke partij heeft het CDA gezegd dat het niet zo nodig is om gemeenten onder de 10.000 inwoners te liquideren", doceert Van Schagen triomfante lijk. Hij lijkt zich comfortabel te voelen in de rol van redder van Warmond. Toch wil zijn partij ook andere punten aanstippen in de verkiezingscampagne. Goed werk Bonnet: "We zullen goed dui delijk maken wat we allemaal hebben bereikt. Van Schagen heeft ontstellend veel gedaan voor het sportgebeuren. Ook de belastingpolitiek verdient een pluimpje. In de regio stijgen de belastingen, hier kon onze wet houder van financiën de ge meentekas zo beheren, dat de ta rieven niet verhoogd moesten worden en de onroerend-goedbe- lasting zelfs nog iets kon worden verlaagd". "Uiteraard is dat het collegebe- leid, maar het is toch zeker een verdienste van de portefeuille houder", pronkt Bonnet. "En denk aan Koudenhoorn. Van te voren hebben we gezegd dat het geen financiële last mag worden voor de gemeente. Welnu, door financieel verstandig beleid, is het mogelijk geweest het hele ei land in te richten en is daarnaast geld vrijgemaakt om het beheer en onderhoud te bekostigen". Waarna Van Schagen relative rend opmerkt: "PW (de college partner -red.) draagt dat ook hoor, ik wil dat in dat opzicht niet naar mij toehalen". In num mer 1 van het CDA-Informatie- bulletin Warmond, klinkt het wel even anders. Louter heldenda den staan in dat groene blaadje, dat drie maal per jaar zal ver schijnen en voor de verkiezingen zeer regelmatig door de bussen gaat glyden. De partij heeft veel geleerd van de vorige verkiezingen, toen ze als enige niet adverteerde in de plaatselijke pers en een CDA-fol- dertje liet rondgaan waaruit geenszins bleek of dat nu van landelijke of plaatselijke makelij

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2