SCOREBORD
x
X
x
x
x
X
X
x
X
X
X
x
A
Vlissingen
op weg naar
profvoetbal
Ruzie tussen
basketbalclubs
in Twente
PAGINA 16
SPORT
MAANDAG 22 APRIL 1985
Betaald Voetbal
ZONDAG
HOOFDKLASSE A
Stormvogels-RCH 2-0, AFC-Wilhelmus
1-0. AFC'34-Elinkwijk 1-2, Unitas-CVV
Fortuna S.-FC Den Bosch 0-2, FC Twente-
Volendam 3-0, Excelsior-FC Utrecht 1-0.
Ajax 27 20 5 2 45 76-31
PSV 28 16 11 1 43 76-26
Feyenoord 26 17 5 4 39 71-36
Groningen 27 14 7 6 35 46-27
Sparta 27 13 8 6 32 44-44
Roda JC 27 10 7 10 27 38-42
Twente 27 10 7 10 27 46-51
Utrecht 28 11 5 12 27 39-34
Haarlem 28 10 7 11 27 38-42
Den Bosch 26 7 12 7 26 29-21
Fortuna 27 9 5 13 23 34-40
MW 26 8 6 12 22 32-45
Volendam 27 8 6 13 22 29-50
Eagles 26 9 3 14 21 38-51
AZ'67 27 5 11 11 21 43-58
Excels. 28 5 11 12 21 31-43
NAC 28 5 5 18 15 23-49
PEC Zw. 28 4 7 17 15 25-68
DHC
21-31
RCH
22-20
AFC
21-26
CVV
21-18
DWV
21-26
Unitas
22-17
EDO
20-25
Spart.'20
20-16
AFC'34
21-25
VUC
21-15
Stormv.
22-24
Bl.Wit
21-15
Elinkw.
21-22
Wilh.
20-14
2-1, Telstar-Willem II1-2, Vitesse-FC VW
3-1, Heerenveen-RBC 0-2, Veendam-NEC
Den Haag 27 13 11 3 37 50—30
Heracles 28 15 7 6 37 39-30
Graafsch. 27 12 11 4 35 46-29
Heerenv. 27 14 7 6 35 41-28
NEC 28 10 8 10 28 40-33
Cambuur 28 9 10 9 28 35-31
Willem II 27 6 15 6 27 27-28
Vitesse 27 10 4 13 24 36-45
Veendam 27 8 8 11 24 34-47
SW 26 7 8 11 22 42-46
RBC 27 7 8 12 22 33-48
Telstar 28 4 14 10 22 27-36
Wagen. 26 7 7 12 21 37-43
Helm.Sp. 28 9 3 16 21 43-53
DS'79 26 6 8 12 20 25-41
Eindh. 27 2 7 18 11 26-69
VW, Heracles en Den Haag periodekam-
TOPSCORERS
l.Houtman 20; 2.Thoreseri 19; 3/4.Van Bas
ten en Brylle 16; 5.McDonald 15; fi.E.Koe-
Sporttoto
1
2
3
NAC-Haarlem
PEC Zw.-PSV
Twente-V olendam
MW-Roda JC
Sparta-Feyenoord
Excelsior-Utrecht
Ajax-Groningen
AZ'67-Eagles
Fortuna-Den Bosch
Veendam-NEC
Den Haag-Cambuur
DS'79-SW
Spiel 77: 3 96 10 14.
KNVB-amateurs
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
Noordwijk-Zwart WIU28 1-0, Kozakken
Boys-Oostkapelle 2-0, PPSC-NSW 2-1,
Heerjansdam-Barendrecht 0-2, Quick
Boys-Rijnsburgse Boys 1-1, Excelsior M.-
Spijkenisse 1-1, SSS-RCL 2-0.
Koz.Boys 21 13 6 2 32 38-19
Noordw. 22 14 3 5 31 39-23
Spüken. 21 9 8 4 26 40-30
NSW 21 10 4 7 24 32-24
Quick B. 19 9 5 5 23 33-22
Oostkap. 20 8 7 5 23 37-27
Rijnsb.B. 21 8 7 6 23 22-23
Hjansd. 19 7 7 5 21 20-26
Barendr. 21 9 3 9 21 24-24
Zw.Wit'28 21 5 8 8 18 32-28
PPSC 22 6 5 11 17 26-42
SSS 20 4 4 12 12 19-32
ExcM. 22 1 8 13 10 15-37
RCL 20 3 3 14 9 19-49
EERSTE KLASSE B
GVW-De Zwerver 2-0, Huizen-AVW'66 1-
1. ASWH-Bennekom 1-2, RWH-Valleivo-
.Nassau 1-3, Genemuiden-WOG 0-0, DOS
K.-Flevo Boys 1-3, ACV-OWIOS 0-0, Nun-
speet-IJW 1-3. DETO-B1.WU34 0-0.
Afd. Leiden
DSVP 20-31 Xerxes 19-20
ARC 19-26 Lisse 19-16
Vitesse 20-25 Spirit 19-16
SHO 19-22 Be Fair 19-16
DUNO 19-22 Or.Wit 20-12
's-Gr.SV 20-21 Lyra 19- 5
TWEEDE KLASSE C
CSW-Geinoord 2-0, SIZO-Sparta N. 0-2,
DESTO-HCSC 3-3, Vlug Vaardig-
SDVB 1-1, Scherpenzeel-Volendam 1-1,
IJmuiden-Kennemerland 2-0.
Sparta N. 19-27 SDVB 20-19
IJmuiden 20-27 HCSC 19-15
Sch'zeel 20-26 Volendam 19-14
V1.& V. 19-25 Kenn'l. 18-13
CSW 17-21 Geinoord 19-13
DESTO 19-20 SIZO 19- 6
DERDE KLASSE A
Monster-DVO'32 3-1, TSB-Katwijk 1-1,
HVO-Zevenhoven 0-0, Die Haghe-Ter
Leede 4-1, Sportlust'46-JAC 2-1, 's-Gra-
venzande-Hoekse Boys 1-1.
Sportl. 20-26 Hoekse B. 19-18
HVO 20-24 Ter Leede 20-18
Katw. 20-23 Monster 20-18
's-Grav. 19-19 Zevenh. 19-17
Die Haghe 19-19 DVO'32 19-17
JAC 20-19 TSB 19-16
VIERDE KLASSE B
Hazerswoudse Boys-Floreant 1-1, Jo-
dan Boys-Berkel 0-0, Koudekerk-
MVKV 2-2, ROHDA'76-Voorschoten 2-0,
BVCB-Valken'68 3-1, DSS'26-Unicum 0-
0.
DSS'26 18-24 Valken 20-19
Berkel 17-23 Haz'w.B. 17-16
BVCB 19-21 Koudek. 16-15
Unicum 17-20 Jodan B. 18-15
Voorsch. 20-20 ROHDA 17-14
Floreant 18-19 MVKV 19- 8
Alphia
Kagia
Leiden
ZLC
GWS
Kickers
Meerb.
EERSTE KLASSE A
Rood Wit A.-NFC 0-0, Aalsmeer-Hilver-
sum 2-1, Zeeburgia-De Spartaan 1-1,
DWS-SDW 3-2, Lugdunum-Roodenburg
0-1, ZFC-SEW 0-5, DCG-DRC 1-1.
Spartaan 18-27 DCG 18-17
SEW 20-26 ZFC 18-17
NFC 18-21 Hilvers, 18-16
Aalsm. 18-20 R.Wit A. 18-16
SDW 19-20 Roodenb. 19-15
DRC 19-19 DWS 18-14
Zeeb. 18-18 Lugdunum 19-15
EERSTE KLASSE B
UVS-HOV 0-1, ADO-Nieuwenhoorn 1-2,
Xerxes-Papendrecht 1-1, HION-Oud
Beyerland 1-3, Sliedrecht-RVC 1-2.
RVC 19-29 Hermes 17-17
Xerxes 17-22 N'hoorn 17-16
DFC 17-21 ADO 18-14
O.Beyerl. 17-19 Sliedr. 17-13
HOV 17-19 DCV 18-13
UVS 17-18 HION 19- 9
Papendr. 18-18
TWEEDE KLASSE A
Gouda-Westlandia 0-0, Verburch-AI-
phense Boys 2-2, Quick H.-VIOS 2-1,
HMSH-RKAVV 2-2, GSV-Olympia 1-2,
LENS-SJC 1-1.
BI.Zwart 16-23 HMSH 18-17
Alph.Boys 17-23 Westl. 18-15
Verburch 18-23 SJC 17-14
Quick 18-23 VIOS 17-13
Olympia 18-23 Gouda 18- 7
KRAW 16-20 GSV 16- 6
LENS 17-17
DERDE KLASSE A
Docos-Laakkwartier 1-1, WSB-FC Lis-
se 1-2, HVV-Celeritas 3-1, VCS-VELO 0-
0, Tonegido-WSB 3-3, UDO-LFC 0-0.
Toneg. 18-29 VELO 18-15
VCS 18-27 WSB 18-15
LFC 18-23 DOSR 18-13
Lisse 19-23 Laakkw. 18-12
HW 19-22 UDO 18-11
Celer. 18-18 Docos 18-10
DERDE KLASSE C
Martinit-DHS 1-1 gestaakt, Woerden-
DHZ 1-1, ONA-NSV'46 0-1, Nieuwkoop-
RFC 1-2, Bodegraven-Zwervers 1-2,
Swift Boys-PFC 1-3.
ONA 18-28 Swift B. 18-19
RFC 18-22 Woerden- 18-15
NSV'46 18-21 DHZ 18-15
PFC 17-20 Martinit 17-13
Zwervers 18-20 Bodegr. 18-13
DHS 16-19 Nieuwk. 18- 7
VIERDE KLASSE A
VTL-Randstad Sport 0-1, Alkmania-
Foreholte 0-0, ROAC'79-Hillegom 2-2,
Alphen-Altior 0-3, Teylingen-Van Nis
pen 0-0, SVLV-LDWS 0-1.
Altior 18-25 Hillegom 18-17
Alphen 18-21 VTL 18-17
LDWS 18-20 Alkmania 18-15
ROAC 18-20 V.Nisp. 18-15
SVLV 18-19 R'sLSp. 18-15
Foreh. 18-18 Teylingen 18-14
VIERDE KLASSE B
Unitas-Meerburg 2-2, Quick Steps-HBS
0-1, DWO-GDA 3-2, Vredenburch-Duin-
dorp 2-2, BMT-Cromvliet 0-0, SJZ-
RKSVM 3-2.
HBS 18-28 RKSVM 18-17
Vredenb. 18-21 SJZ 18-16
DWO 18-21 Q.Steps 18-14
Unitas 18-20 Cromvl. 18-14
GDA 18-19 Meerb. 18-14
Duind. 18-19 BMT 18-13
VIERDE KLASSE E
Nieuwerkerk-Schoonhoven 4-0, WSE-
Oudewater 2-1, Floreant-Lekkerkerk 2-
2, Haastrecht-DONK 2-3, Unio-VEP 1-1,
Soccer Boys-Groeneweg 2-0.
WSE 18-28 Groeneweg 18—17
Socc.B. 18-23 Haastr. 17-16
DONK 18-23 Lekkerk. 18-15
VEP 18-22 Schoonh. 18-14
Unio 17-19 Floreant 18-10
Nieuwerk. 18-18 Oudew. 18- 9
A I
Feyenoord-Rijswijk 14-0, Quick Boys-
UVS 3-1, RKAW-VUC 2-0, Rooden-
burg-Xerxes 0-0, RVC-Sparta 2-1,
Quick H.-ADO 0-2.
ADO 20-36 UVS
Feyen. 17-29 Roodenb.
- - - - 19-25 Quick
20-25 Rijsw.
ZONDAG
Moerkapelle-Moordrecht 0-1 gestaakt,
Ammerstol-Stolwijk 1-0, Cabauw-ES-
TO 1-3, RVC-Bergambacht 3-4, Nic-
.Boys-Waddinxveen 2-1.
ESTO 16-24 RVC 16-15
Waddinxv. 17-24 Nic.Boys 15-14
Moodr. 17-22 Stolw. 17-13
Ammerstol 18-21 Cabauw 17-12
Gouderak 17-18 Moerkap. 15-3
Bergamb. 17-16
KNVB-reserves
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE
Noordw.2-'s-Grav.SV 2 7-1, Spijken.2-
Barendr.2 0-2, ASWH 2-Zw.Wit 2 0-1,
Quick B.2-Rozenb.2 4-2, RVVH 2-Koz-
•B.2 2-2, Rijnsb.B.2-De Zwerver 2 5-1.
Quic B.2 21-29 Spyk.2 20-17
Noordw.2 20-28 De Zw.2 20-16
Rijnsb.2 20-28 Zw.Wit 2 20-15
Barendr.2 21-27 Rozenb.2 19-14
ASWH 2 21-23 Koz.B.2 18-12
RWH 2 19-18 's-Gr.SV 2 19-11
RES.TWEEDE KLASSE A
Vitesse 2-Katw.2 1-3, Be Fair 2-Quick
B.3 0-1, DSVP 2-ARC 2 3-1. Die Haghe
2-Zwal.2 0-2, Lisse 2-RCL 2 3-1, Exc.M.2-
Noordw.3 5-1.
RES.TWEEDE KLASSE B
SSS 2-H'jansd.2 0-1, Altena 2-Quick B.4
Nw.Lekkerl.2 2-1.
RES.DERDE KLASSE B
Exc.M.3-Zevenh.2 3-5, Koudek.2-Quick
B.5 5-4, Zwal.3-Sportl.3 2-0, Oegstg.2-
WOR 2 2-1, Katw.3-Ter Leede 21-1,
DSVP 3-Vitesse 3 2-1.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE
Papendr.2-DHC 2 1-2, RKAW 2-UVS 2
2-2, Nieuwenh.2-Sliedr.2 1-2, Exc/20/2-
Musschen 2 3-1, LENS 2-Nept.2 3-0,
Westl.2-Unitas 2 1-1.
Mussch.2 18-27 Unitas 2 19-18
DHC 2 19-22 RKAW 2 18-17
LENS 2 17-21 Sliedr.2 19-17
UVS 2 17-20 Exc.'20/2 19-14
Papendr.2 18-20 N'hoorn 2 16-13
Nept.2 19-19 Westl.2 17- 8
RES.TWEEDE KLASSE A
DHL 2-Delfia 2 2-2, VELO 2-VUC 2 1-1,
RVC 2-ADO 2 1-1, VIOS 2-Bl.Zwart 2 0-
0, Roodenb.2-Verburch 2 0-2, Wilh.2-
CW 2 0-3.
RES.DERDE KLASSE A
Lugd.2-UVS 3 0-1, VCS 2-RKAW 3 1-0,
BI.Zwart 3-DOSR 2 0-2, ADO 3-DWO 2
1-0, HW 2-Roodenb.3 1-4, Westl.3-SJC
2 1-1.
RES.DERDE KLASSE B
Alph.B.2-VOC 2 1-1, Rljsw.2-Lugd.3 0-1,
RKDEO 2-Quick 2 2-2. DHC 3-Scheve-
n.2 1-0, Feyen.2-DSO 2 2-3, GSV 2-VEP
2 2-1.
RES.VIERDE KLASSE A
LFC 2-Docos 2 4-3, Archipel 2-Wüh.3 0-
1. Altior 2-Wassen.2 2-0, Alphen 2-ROAC
2 6-3, Lisse 2-WSB 2 4-0, SVLV 2-ODB
2 4-1.
RES.VIERDE KLASSE B
GDS 2-Laakkw.2 1-2. Vredenb.2-Tone-
gido 2 0-1, Quick 3-GDA 2 0-1, VUC 3-
Cromvl.2 2-1, RVC 3-RKSVM 2 1-3,
Eerste klasse:
Siveo '60-Zevenhoven 1-2, Zevenhoven-
Valken '68 3-1, LSVV '70-Hazerswoudse
Girls 2-1, Maasljk-Siveo '60 5-2, Lugdu-
num-Monster 3-0, KRV 2-KMD 1-0.
Haz. Girls 16-26 KRV 15-13
LSW 16-24 Maasdijk 18-12
Lugdunum 16-23 Valken 14- 9
KMD 16-22 Monster 16- 8
Zevenh. 15-20 Siveo 16- 3
SVOW 16-30 Sportief 15-15
Woubrugge 16-27 LSVV 2 17- 7
Alphen 17-24 R.stad Sp.16- 6
SVLV 15-22 Valken 2 15- 5
Ter Leede 2 17-21 Alphen 2 16- 3
Zondag
Interregionale klasse:
KFC '71-Groeneweg 4-0, Groeneweg-Te-
DHB 0-2, Bloemhof-Alkmania 0-2,
Alkmania 18-32 Oliveo 18-18
Texas 17-31 SJZ 18-14
KFC 17-25 Haastrecht 18- 9
Groeneweg 17-22 Bloemhof 17- 8
Eerste klasse:
Alkmania 2-!duna 0-6, UDO-Altior 11.
Randstad Sport-Docos 4-1, SJC-FC Lisse
UDO 15-22 FC Lisse 16-12
Sleutels 15-19 Docos 15- 2
SJC 17-18 Alkm. 2 14- 1
Tweede klasse:
Bernardus-SVLV 0-2, UDO 2-LFC 0-1.
Foreholte 15-26 St. Girls 14-13
SVLV 15-24 Bernardus 13- 6
Teylingen 11-19 SJZ 2 14- 5
LFC 15-19 UDO 2 13- 4
UVS 16-17 Iduna 2 11-1
NED. BEKER (B)
Vrouwen: Grasshoppers - Celeritas 59-
40 (eerste duel 60-83), Celeritas wint be-
ZUID WEST I1C
TOV-Crescendo 7-8, Rozenburg-ON-
DO(M) 3-4, De Zwervers-Eureka 6-8,
DKC-Olympiaan 7-12
Olympiaan 10-17 Eureka 9-9
Zwervers 10-13 Crescendo 10-7
DKC 10-11 TOV 9-6
Rozenburg 10-10 ONDO(M) 10-5
ZUID WEST 1ID
DKV-Vlaardingen 5-9, Terheijden-Mer-
wic 7-4, SEV-De Algemene 7-6, Vrien-
denschaar(Bl-KVR 10-9
Vl'dingen 9-14 Vr'sch.(B) 10-9
Algemene 10-14 KVR 9-8
DKV 8-10 Terheijden 10-6
Merwic 9-10 SEV 9-3
ZUID WEST IIIC
Hou Stand-ELKV 6-5, Hoogvliet-Fluks
8-8, Keep Fit-Quick 3-4, Phoenix-HSV
10-20 H.Stand 10-8
10-15 Phoenix 10-8
11-14 HSV 10-4
10- 9 Keep Fit 11-4
ke Hameetman 1.34.2 idem j.o. 12 2 Richard
Snoeker 1.28.5 100 m. schoolslag m.o. 14 3
Saskia ter Horst 1.33.4 idem j.o. 14 3 Jan-
Bart Broekhuis 1.36.4 100 m. vrije slag m.o.
16 1 Marieke van Leeuwen 1.08.9 idem j.o.
16 1 Menno van der Linden 1.06.8 100 m.
rugslag mannen 2 Arno Lasschuit 1.14.3 3
Dennis Nieuwenburg 1.17.5
Uitslagen Bollen 6-kamp Sassenheim De
Zül/LGB: 50 m. vrije slag m.o. 10 1 Claudia
Hundersmarck 43.7. 2 Mira Regensburg
44.1. idem j.o. 10 3 Freddy Slegt 48.2 idem
m.o. 12 3 Jennifer de Tombe 37.7. idem j.o.
12 2 Erik Ouwerkerk 35.7. idem j.o. 14 2
Dennis Luyten 30.2. idem vrouwen 2 Patri
cia Distelvelt 30.8. 100 m. rugslag m.o. 10 2
Mira Regensburg 1.55.0. 100 m. schoolslag
Katwijk: 50 m. vrije slag mannen 1 Jan a
Beelen 26.3 3 Arie de Mol 27.7 idem m.o. 16
3 Sandra Snijder 31.3 100 m. schoolslag
m.o. 16 3 Sandra Snijder 1.33.0
Uitslagen Zoetermeerse Myl De Zijl/LGB:
100 m. vlinderslag m.o. 14 1 Ingrid
Volleybal
7-5
ZUID WEST RES. I
A: Trekvogels 2-Deetos 4 7-4, De Regen
boog 2-Fides Pacta 2 3-7, Achilles 2-
Sperwers 2 9-6; B: KVS 3-TOP 2 6-7,
VriendenschaariH) 2-Excelsior 2 7-3,
PKC 4-VES 2 8-7, Albatros 2-Pams 3 4-2
ZUID WEST RES. U
B: Fides Pacta 3-Vlaardingen 2 6-7, De Leython 3
Zwervers 2-De Algemene 2 6-8, Het
Mannen
Nacompetitie
Lycurgus-Valbovol 3-0, Maastricht-Ze
venhuizen 3-2, Brevok-Blokkeer 3-2.
VROUWEN
EERSTE KLAS:
Liusna 1 - Blok 13-1, Ridderv. 1 - WVC 1
3-0, WVC 1 - Liusna 1 3-1, Gem/K 4 -
VIJFDE KOERS, 2040 meter 1. Ysha-
mo Lerona (L. van Dooyeweerd) 2.44.4
1.20.6; 2. Yok van de Lente; 3. Wieneke
K. Toto: winnend f. 2.40; plaats f. 1.40, f.
1.40, f. 1.70; koppel f. 5.10; trio f. 44.10.
Niet gestart: Yvan S
ZESDE KOERS, 2100 meter: 1. Warhor-
se B (J. Bekker) 2.47.8 1.19.9; 2. Yoly Yo-
ly; 3. Wizard May. Toto: winnend f.
2G.60; plaats f. 4.10, f. 1.50; f. 4.00; koppel
f. 17.30; trio f. 1159.50. Niet gestart: Yris
Vryenesse; Valco van Hulsel.
ZEVENDE KOERS, 2040 meter: 1.
Wortli Elsene (H. Grift) 2.41.3 1.19.1; 2.
Waystar Mendel; 3. Yla Oostland. Toto:
winnend f. 2.00; plaats f. 1.00, f. 1.00, f.
1.00; koppel f. 2.70; trio f. 14.70
ACHTSTE KOERS, 2040 meter: 1. Yvo-
lien H (J. van Dooyeweerd) 2.41.2 1.19.0;
2. Vorden's Dillon; 3. Vulcana P. Toto:
winnend f. 1.90; plaats f. 1.20, f. 5.80, f.
2.80; koppel f. 33.30; trio f. 476.50
NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1.
Woodfeets Cadoro (Mej. Ton) 2.10.9; 2.
Wortwell; 3. Royal Dakota. Toto: win
nend f. 2.40; plaats f. 1.20, f. 1.90; koppel
f. 3.30; trio f. 30.70
TIENDE KOERS, 2600 meter: 1. Veric
Brach (H. Grift) 3.28.1 1.20.1; 2. Uno Ha
zelaar; 3. Worthy Boy Laren. Toto: win
nend f. 4.50; plaats f. 1.40. f. 1.50, f. 1.50;
koppel f. 12.20; trio f. 93.60. Niet gestart:
Karim de la Motte.
ELFDE KOERS, 1609 meter: 1. Wyjan
Princess (C. de Leeuw) 2.04.6 1.17.4; 2.
Tantieme; 3. Vincent Fortuna. Toto:
winnend f. 1.50; plaats f. 1.20, f. 2.30, f.
2.80; koppel f. 6.60; trio f. 22.90.
Totalisatoromzet: f474.376,00.
Zaalvoetbal
Gem/k 3 22- 8 d
Zuiden 3-Fortuna 4 9-9; C: Pernix 2-
Zuiderkwartier 2 10-2, OSCR 2-De Da
naïden 2 6-7, Het Zuiden 4-Kwiek(Hg) 2
3-7, DKC 2-ODO(D) 2 9-8
ZUID WEST RES. Ill
A: Velocitas 2-Animo 2 1-5, DES 2-HKC
3 2-13, PKC 5-Albatros 3 3-3, De Meervo-
gels 2-Orarye Nassau 2 3-8; C: Kwiek(R)
2-Zuiderkwartier 3 3-6
ZUID WEST JUN.
A: Fortuna-Trekvogels 6-2, HKV-De
Bermen 8-3, Het Zuiden-Pernix 1-9.
Waterpolo
Postd.-Docos 3 2-1.
19-18
21-14
20-11
20-11
18- 8
17- 7
_uick B.
RKAW
RVC
Sparta
All
Unitas-Katwijk 6-1, SW-Papendrecht
2-1, Lugdunum-Musschen 1-1, HOV-
Zwijndrecht 1-0, Excelsior-DHC 2-0,
FC Lisse-Sportlust'46 2-1.
Unitas 19-30 Mussch. 19-17
Lisse 21-29 Sportl. 19-17
Excels. 18-27 Katw. 21-16
SW 21-23 DHC 17-15
Lugd. 21-20 HOV 17-15
Papendr. 18-17 Zwijndr. 19- 4
BI
ARC-Roodenburg 1-0, Quick Boys-Feye-
noord 1-3, UVS-Spijkenisse 3-0, ADO-
RKAW 2-0. Sparta-DSO 5-0, DHC-Excel-
sior 3-1.
Feyen. 19-37 UVS 20-18
SDarta 18-27 DHC 19-17
19-26 RKAW 18-16
20-21 DSO 20-13
19-18 Roodenb. 20-13
19-18 ARC 19- 6
Buitenl. Voetbal
BELGIE
Beerschot-Lokeren 1-0, Club Luik-
Standard L. 3-0, Club Brugge-Beveren
5-4, St.Niklaas-Cercle Br. 2-1, Water-
schei-Lierse SK 2-0, AA Gent-FC Ant
werp 1-1, Seraing-Kortrijk 3-0, Racing
Jet-KV Mechelen 3-0, Waregem-Ander-
lecht 1-1.
Anderl. 29-51 Cl.Luik 29-38
Waregem 29-41 Beveren 29-34
Cl.Brugge 29-40 AA Gent 29-33
WEST DUITSLAND
Fort.Düsseldorf-SVW Mannheim 1-1,
KaisersIautern-Bor.Dortmund 5-0,
Bor.M'gladbach-B.Uerdingen 0-0,
Hamburger SV-Bayern M. 2-1, Schal-
ke'04-FC Koln 2-3, Eintr.Frankfurt-VfB
Stuttgart 2-0, Karlsruher SC-Eintr-
.Braunschweig 4-1, B.Leverkusen-
Arm.Bielefeld 1-1, VfL Bochum-Wer-
der Br. 1-3.
Bayern M. 28-39 Hamb.SV 26-32
Werder 27-38 FC Köln 27-31
M'gladb. 27-33 Uerdingen 27-29
C.-Leicester C. 1-3, Nottingham F.-Co-
ventry C. 2-0, Queens Park R.-Arsenal
1-0, Southampton-Aston V. 2-0, Stoke
C.-Everton 0-2, Sunderland-West Ham
Utd. 0-1, Tottenham H.-Ipswich T. 2-3,
W.Br.Albion-Chelsea 0-1, Luton T.-
Manchester Utd. 2-1.
Everton 34-75 Liverpool 35-60
Manch.U. 36-65 Southamp. 36-60
Tottenham 36-64 Sheff.W.
6-59
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
LSW-KRV 1-0, Kagia-Alphia 1-1, Wou-
brugge-Sleutels 0-1, Oegstgeest-TAW
2-2, SVOW-Leiden 0-1.
Sleutels 17-27 KRV
Oegstg. 16-23 LSW
17-21 TAW
16-19 SVOW
17-16 Woubr.
17-15
TWEEDE KLASSE
GWS-SJZ 1-1, Meerburg-LFC 3-3, HVZ-
Unitas 3-0, Kickers-WSB 3-1.
SVLV 17-25 LFC
Abbenes 16-23 SJZ
17-23 WSB
17-21 HVZ
17-20 Unitas
ZONDAG
Bernardus-ZLC 2-0, MMO-Leidse Boys
2-3, Kickers-Stompw.B. 1-1, VNA-War-
munda 0-1, VNL-ASC 3-2.
ASC 16-25 VNL 16-14
Kickers 17-25 Or.Groen 16-14
ZLC 16-21 Stompw.B. 15-13
Bernardus 15-18 Leidse B. 15- 6
MMO 15-17 VN A 15- 2
Warmunda 16-17
17-15
18-15
16-13
17-12
16- 8
15-17
16-15
17-14
17- 5
FRANKRIJK
Tours-R.Lens 1-1, Auxerre-FC Metz 2-0,
Nancy-Olymp.Marseille 3-1, Olym-
p.LilIe-Toulouse 0-0, Toulon-AS Mona
co 0-1, FC Nantes-Laval 2-0, Brest-
R.Strasbourg 1-1, Paris St.G.-RC de Pa
ris 2-2, Bastia-Sochaux 1-1.
Bordeaux 33-53 AS Monaco 33-40
FC Nantes 33-48 Toulon 33-39
Auxerre 33-41
ITALIË
AC Milan-Hellas V. 0-0, Ascoli-Juven-
tus 1-1, AS Napoli-Inter M. 3-1, Atalan-
ta-Como 1-0, Fiorentina-Cremonese 1-
1, Lazio R.-Sampdoria 0-3, AC Torino-
Avellino 2-0, Udinese-AS Roma 0-2.
H.Verona 26-37 Juventus 26-33
AC Torino 26-34 Inter M. 26-32
Sampona 26-34 AC Milan 26-32
SPANJE
Sevilla-Valladolid 0-2, Atl.Bilbao-
Sp.Gijon 2-0, R.Santander-Barcelona
0-0, Real Madrid-Hercules Alic. 0-1, Za-
ragoza-Valencia 2-2, Elche-Atl.Madrid
1-0, Espanol-Murcia 1-0, Malaga-Betis
S. 1-1, Osasuna P.-Real Sociedad 1-0.
Eindstand:
Barcelona 34-53 Sp.Gyon 34-41
ker.
Mannen: AMVJ Rotterdam - MSV 85-85,
tweede wedstrijd zaterdag 27 april in
Noord wijk (21.00 uur).
Jongens junioren: BVO - BVC Amster
dam 85-97 (51-75), BVC Amsterdam
wint beker.
Meisjes junioren: Grasshoppers - AMVJ
Amsterdam 66-52 (61-61), Grasshoppers
wint beker.
Vrouwen
EREDIVISIE
kampioenspoule: Rotterdam - Den
Bosch 63-83, Amstelveen - BVC Am
sterdam 71-68, Den Helder - Jolly Jum
pers 91-48.
Den Held. 24-44 Den Bosch 24-30
Amsterdam 25-40 Jolly J. 25-18
Amstelveen 25-38 Rotterdam 25-18
EERSTE DIVISIE A
Dragons - JRC Boxtel 66-63, OSG - Arn-
hernia Eagles 39-55, Flash - Dragons 67-
38. Lisse - Black Eagles 73-45, Flash -
LUSV 52-53.
LUSV 26-44 Arnhemia 26-26
Lisse 26-36 JRC boxt. 26-18
Flash 26-34 OSG 26-14
Dragons 26-26 Black E. 26-10
Rayon Noord-Holland
EERSTE KLASSE
Derba - Lisse 113-78, Lisse Wolves 73-
Derba - DSS 77-84. Sea Devils - Early
Alkmaar 66-77.
TWEEDE KLASSE
Flamingo's - Docos 81-79, Bijlmer - Zo
diac 106-79, SDO - TYBB 100-83, Doko -
Adams 79-60, Amstelveen - Epibratos
74-50, Lions - Noorderhaven 75-82, Aals
meer - Hillegom 72-54.
SCO-Samos 4-6. Blauw Wit-Rohda 7-9,
Deetos-Fortuna 8-8
Rohda 13-19 PKC 11-12
Fortuna 12-18 Samos 10-10
SCO 13-15 Blauw Wit 12-10
DOS'46 12-13 Pams 11- 6
Deetos 12-13 Archipel 12- 2
PROMOTIEKLASSE A
Pernix-Kinderdijk 5-4, De Driehoek-
DWA 6-4 DWA gedegradeerd, Ritola-
Drachten 8-8, Vriendenschaar(H)-VES
7-9
Drachten 11-17 Driehoek 10-10
Kinderdijk 10-13 Ritola 11-10
VES 11-13 Vr'sch.(H) 11-8
Pernix 11-12 DWA 11- 3
PROMOTIEKLASSE B
Rodenburg-BW Heerenveen 5-4, Stan-
fries-Het Zuiden 10-11, Sperwers-
Kwiek(Hg) 8-8, Asko-Fides Pacta 11-7
Asko kampioen
Asko 11-21 BW H'Veen 11-9
Stanfries 11-12 H. Zuiden 10-8
Fides P. 10-11 Rodenburg 10-6
Sperwers 10-11 Kwiek(Hg) 11-6
ZUID WEST IA
Zuiderkwartier-Ten Donck 5-5, De
Bermen-Ready 8-8, De Regenboog-De
Overkanters 7-11, Blauw Wit'51-De Da
naïden 9-7
Bl.Wit'51 11-15 Danaïden 10-11
O'kanters 10-14 Ten Donck 11- 8
Ready 10-12 De Bermen 11- 6
Zuiderkw. 11-12 Regenboog 11- 5
Mannen
TWEEDE KLASSE B
Koudekerk-Breda 8-17, Vivax-MZPC 7-
8, Gouwe-Zeus 7-4, SZC-DWT 2-6, KZC-
PSV11-3. WIK-EZPC 5-4.
Vrouwen
TWEEDE KLASSE C
Donk 2-MZPC 6-2, Koudekerk-Rotter
dam 2-5, RZV-Wiekslag 4-5, Zyl/LGB-
Raket 3-11, Argo-ZPB/Un.2 3-7, Breda-
Merwede 5-9.
Autosport
Uitslag GP van Portugal:
l.Ayrton Senna (Bra) Lotus, 291,450 km
in 2.00.28.006; 2.Michele Alboreto (Ita)
Ferrari op 1.02,928; 3.Patrick Tambay
(Fra) Renault op 1 ronde; 4.Elio de An-
gelis (Ita) Lotus op 1 ronde; 5.Nigel
Mansell (Gbr) Williams op 2 ronden
6.Stefan Bellof (BRD) Tyrrell op 2 ron
den; 7.Derek Warwick (Gbr) Renault op
2 ronden; 8.Stefan Johansson (Zwe)
Ferrari op 5 ronden; 9.Piercario Ghinza-
ni (Ita) Osella op 6 ronden.
Stand In het WK-klassement na twee
van de zestien races:
l.Michele Alboreto (Ita) Ferrari 12 pun
ten; 2.Alain Prost (Fra) McLaren 9;
3.Ayrton Senna (Bra) Lotus 9; 4.Elio de
Angelis (Ita) Lotus 7; 5.Patrick Tambay
(Fra) Renault 6; 6.Rene Arnoux (Fra)
Ferrari 3; 7.Nigel Mansell (Eng) Wil
liams 2; 8. Jacques Laffitte (Fra) Ligier 1;
9.Stefan Bellof (BRD) Tyrrell 1.
KLAS 2A: InUpGo 3 - Fadjar 0-3, Val
ken 1 - DVO 2 3-0, DAC 7 - Fadjar 1 2-2.
KLAS 3B: InUpGo 3 - Fadjar 1 0-3. Val
ken 1 - DVO 2 3-0, DAC 7 - Fadjar 1 2-2.
KLAS 3C: DAC 6 - Facfjar 2 0-3.
KLAS 3D: KPJ l - Blok 3 2-2 (Blok 3
kampioen!).
KLAS 4A: Setumup 3 - Leython 10 3-1,
InUpGo 5 - Fadjar 3 0-3.
KLAS 4B: Setumup 2 - NOVO 10 3-1.
OPVULWEDSTRIJDEN: VCO 3 - DAC 5
1-3, NOVO 5 - Meerb. 1 3-2, VCS 3 - NO
VO 1-3, VCO 2 - USC 1 0-3, S '70 2 -
InUpGo 4 3-2.
DAC 2 22-25 Orion 2 22-15
VCS 1 22-23 Donar 2 22-14
Ridderv. 1 22-22 DAC 3 22-11
KLAS 2A: WW 1 - LUSV 2 0-3, Donar 3
- DAC 4 2-2.
KLAS 2B: Liusna 1 - SKC 2 2-2.
KLAS 3A: Meerb. 1 - S 70 3 3-1, DAC 6 -
Ridderv. 2 1-3, S 70 3 - Orion 4 0-3
KLAS 4A: SKC 5 - Orion 6 0-3, LUSV 4 -
Fadjar 3 2-2, Setumup 2 - WW 3 0-3.
OPVULWEDSTRIJDEN: NOVO 3 - Blok 1
3-2, GGV 1 - Blok 3 1-3, DAC 5 - GGV 1
0-3, SKC 4 - NOVO 5 1-3. Orion 6 - NO
VO 62-3, DAC 9 - InUpGo 2 3-2, DAC 5 -
Blok 2 0-3, InUpGo 2 - NOVO 5 0-3.
BEKERWEDSTRIJDEN
VROUWEN: Skania - Velo 0-3, Ridderv.
- DVC 2-3, VOY - DAC 0-3, Jupiter -
Agenda
Vanavond
Cleyn Duin Katwyk
Promotiewedstrijd: Glasbergen - Alter
Boys (20.00 uur).
Halve finale beker: Bax - Lugdunum (21.00
uur).
Woensdag
Cleyn Duin Katwyk
Halve finale beker: Glasbergen - Van der
Plas (20.00 uur).
De Gaasbak Voorhout:
Leids vrouwenteam - De Sleutels (19.40
MANNEN
HOOFDKLASSE
Laren - Amsterdam 4-5, HDM - Kam
pong 0-3, Tilburg - Klein Zwitserland
0-0, HGC - Oranje Zwart 6-1, Bloemen-
Wielrennen
De uitslag van Luik-Bastenaken-Luik
1.Moreno Argentin (Ita) 244.7 kilometer
m 6.37,00; 2.Claude Criquelion (Bel) 3
Stephen Roche (Ier) beiden in dezelfde
tyd als Argentin; 4.Sean Kelly (Ier) op
16 seconden; 5 Laurent Fignon (Fra);
6.Guido van Calstcr (Bel); 7.Phil Ander,
son (Aus); 8 Mano Beccia (Ita) allen In
dezelfde tijd als Kelly; 9. Acacio da Silva
fPnrl „r, O AC. in O»TV
Kampong
Kl.Zwits.
Bloemendaal
HGC
Amsterdam
Tilburg
HDM
Leiden
Den Bosch
17 11 4
17 12 2
16 11 3
17 11 2
17 9 3
6 5
57-22
52-33
51-21
51-29
52-37
28-39
17 4 7 6 15 30-43
32-37
19-36
27-50
23-60
30-45
4 3
3 3
2 3
2 2
1.Carlos Lopes (Por) 2 u
11 seconden, 2.John Graham (GBr)
2.09.58, 3.Cor Lambregts (Unitas Sit-
tard) 2.11.02,4.Marti ten Kate (Fortis En
schede) 2.12.56, 5.Fred Vandervennet
(Bel) 2.13.05.
De uitslag van de marathon by de vrou-
l.Wilma Rusman (Unitas Sittard) 2 uur
35 minuten en 32 seconden, 2.Agnes
Pardaens (Bel) 2.45.07,3.Linda Delvaux
(Lux) 2.45.18, 4. Joke van Gerwen (NSL
Noordwijk) 2.46.26, 5.Karin van de Berg
1 .Steve Jones (Gbr) 2.08,16, 2.Charlie
Spedding (Gbr) 2.08.33. 3.Alistair Hut
ton (Gbr) 2.09,16, 4,Christoph Herle
(BRD) 2.09,23, ö.Henrik Jorgensen
(Den) 2.09,43.
1 Ingrid Kristiansen (Noo) 2.21,06 (offi
cieus wereldrecord), 2.Sarah Rowell
(Gbr) 2.28,06, 3.Sally-Ann Hales (Gbr)-
2.28.38, 4.Ann Ford (Gbr) 2.31,19, 5. Ma
ry O'Connor (Nzl) 2.32,35.
OSCR
9-11
Afd. Gouda
ZATERDAG
Aarlanderveen-Linschoten 2-0, Siveo-
WDS 2-2, Sportief-Soccer Boys 2-0.
Vrouwenvoetbal
Ter Leede-Groote Lindt 1-2, LMO-DSVP 0-
eve
WDS
Zwamm.
Sportief
Moerkap.
Rynstr.
17-28 Aarl'v
18-24 Socc.B.
18-21 Linsch.
18-20 Oudew.
17-17 Siveo
17-17
18-17
17-14
18-12
17-11
16-10
18-34 Ter Leede
19-34 DSVP
19-29 LMO
18-14
17-12
19-12
18-11
20. 7
20- 4
ZUID WEST IB
Snel-Animo 7-4, Tjoba-TOP 8-12,
Swift(M)-De Meervogels 9-9, Albatros-
Ons Eiland 13-3
Snel 10-18 M'vogels 12-9
TOP 11-18 Tjoba 11-5
Swift (M) 11-17 Animo 10-4
Albatros 11-16 O.Eiland 12-0
Excelsior 10-11
GKV(G) 9-5, DES-Nieuwerkerk 6-3,
ADO-Fiks 3-10
IJs'vogels 9-15 GKV(G) 10-9
Fiks 9-13 Tempo 10-8
DES 10-13 Nieuwerkerk 10-6
ADO 10- 9 TOP(A) 10-5
ZUID WEST IIB
Velocitas-Merwede 7-3, ODO(M)-Oran-
je Nassau 5-2, DVS'69-KOAG 4-12,
Zuidwesters-Oranje Wit 8-9
Or. Wit 11-20 ODO(M) 10-11
Velocitas 11-13 Or.Nassau 10-11
Merwede 10-12 Z'westers 11-4
KOAG 11-12 DVS'69 10- 1
Zwemmen
LEIDEN - Uitslagen Speedo-jaargang
wedstrijden LZ'86: 200 m. wisselslag m.
1974 3 Esther van Oosten 3.01.2 100 m. rug-
slag m. 1972 2 Winny van Deelen 1.13.4
Uitslagen Speedo-jaargang wedstryden De
Niels Joor 1.16.9 100 m. rugslag m. 1974 2
Maaike Parrel 1.22.5 3 Gwendolyn Roeber-
ding 1.24.0
Uitslagen Speedo-jaargang wedstryden
z.v. Katwyk: 100 m. rugslag m. 1972 1 Jessi
ca Rebel 1.13.2 100 m. schoolslag j. 1974
Dirk Haasnoot 1.27.2
Uitslagen 4-kamp Zoetermeer LZ'86: 100
m. rugslag m.o. 10 1 Bianca Hoeks 1.38.3 3
Andrea Hoenselaar 1.46.5 idem j.o. 10 2
Joachim Ruyscher 1.51.7 3 Michel Turk
1.52.1 100 m. schoolslag m.o. 12 1 Femke
Hameetman 1.43.5 2 Natascha Raaphorst
1.43.7 idem j.o. 10 2 Robert van der Kamp
1.43.4 100 m. vrije slag m.o. 14 1 Saskia ter
Horst 1.09.2 2 Trees van Leeuwen 1.10.5
idem j.o. 14 2 Paul Ravensbergen 1.11.9 3
Danny Kortekaas 1.15.3 100 rugslag m.o. 16
2 Hanny de Wit 1.19.5 3 Jolanda Brough
1.20.7 idem j.o. 16 Jan-Bart Broekhuis
1.19.1 100 m. wisselslag mannen 2 Dennis
Nieuwenburg 1.08.2 100 m. vrije slag m.o.
10 1 Bianca Hoeks 1.35.1 2 Simone Broek
huis 1.40.9 idem j.o. 10 1 Robert-Jan Bak
ker 1.29.5 3 Olivier van Beelen 1.40.5 100 m.
rugslag m.o. 12 1 Natascha Raaphorst
1.32.12 Marieke van Kesteren 1.32.5 3 Fem-
14-13 Etten L.
TWEEDE KLASSE B
Badhoevedorp - Cartouche 1-2, Te
Werve - Dopie 2-0, Alecto - Zoeter
meer 0-2, Roomburg - Capelle 1-3,
VCL - Aeolus 1-1.
Zoetermeer 14-21 Te Werve 15-13
CapeUe 14-21 Cartouche 13-12
Roomburg 14-19 Badhoeved. 13-r 8
Aeolus 14-18 Alecto 13- 6
Dopie 14-13 VCL 14- 6
VROUWEN
EERSTE KLASSE A
Aeolus - Leiden 0-2, Breda - Ring
Pass 0-0, Craeyenhout - Zandvoort
3-0, Noordwijk - Bennebroek 0-1,
Spirit - Alliance 0-2.
Craeyenh. 13-21 Ring P. 13-13
Alliance 15-21 Noordwijk 14-11
Zandvoort 14-18 Aeolus 14- 8
Leiden 14-17 Spirit 14- 8
Breda 15-15 Bennebr. 14- 8
TWEEDE KLASSE A
HDS - Rijswijk 0-2, Zoetermeer -
Qui Vive 3-0, Forescate - Te Werve
0-0, Groen Geel - Alecto 1-1.
Te Werve 14-18 Forescate 13-11
Groen G. 13-17 HDS 12-10
Alecto 12-14 Cartouche 11—9
Zoeterm. 12-13 Qui Vive 13- 9
Rijswijk 12-11
WASSENAAR (ANP) - De uitslagen
van de zondag op de renbaan van Duin-
digt gehouden koersen zijn:
2.48,7 - 1.22,7; 2. Ysland; 3. Ydo Buiten
zorg. Toto: winnend f. 4,80 plaats f. 1,70
f. 3,20 f. 2,20 koppel f. 43,00 trio f. 581,20
TWEEDE KOERS, 2040 meter: 1 ZUlo
Hannover (J. van Dooyeweerd) 2.46,6 -
1.21,7; 2. Zacatal du Bois; 3. dead heat
Zara Buitenzorg (1) en Zivo V (9). Toto:
winnend f. 2,10 plaats f. 1,40 f. 3,00 f. 1,30
f. 1,70 koppel f. 25.70 trio (15-8-1) f. 79,40
(15-8-9) 97,40
DERDE KOERS, 1800 meter: 1. Atletico
(T. Cain) 1.57,0; 2. Sydney Raaphorst; 3.
Parturition. Niet gestart: Chilon, Julia
en Mediterrane. Toto: winnend f. 2,50
plaats f. 1,70 f. 1,30 koppel f. 2,30 trio f.
22,30
VIERDE KOERS, 2040 meter: 1. Wendy
Wuiverhof (B. Dapper) 2.47,5 - 1.22,1; 2.
Zanzibar Jacky; 3. Zarah Leander. Niet
gestart: Yvette Pride. Toto: winnend f.
40,50 plaats f. 4,60 f. 1,90 f. 1,60 koppel f.
57,20 trio f. 2.472.20
- Zekveld Sport (20.35
VLISSINGEN (GPD) - Al twee
jaar bestaan in Vlissingen plannen
om door te stoten naar het betaalde
voetbal. De weg is nog lang maar
gistermiddag werd de eerste hin
dernis met succes genomen. Met
nog drie wedstrijden te gaan werd
de VC Vlissingen kampioen van de
tweede klasse B van het district
Zuid 1 met acht punten voor
sprong op de naaste concurrenten
Middelburg en Boeimeer uit Bre
da.
Vlissingen maakt geen geheim
van zijn profplannen. De nu nog
bescheiden amateurclub versterk
te zich de afgelopen twee jaar met
sterke spelers uit de regio, onder
meer van Middelburg, Arnemui-
den en Hoofdplaat in Zeeuwsch-
Vlaanderen. Ook trok Vlissingen
sterke spelers van buiten Zeeland
aan, onder andere Peter Damen
(ex-NAC), Erik Aarden (ex-RBC en
ex-Dosko) en Frans Schaap (ex-
SW uit Schiedam). Nu de promo
tie naar de eerste klas een feit is,
wil Vlissingen, dat gesteund wordt
door een sponsor, zich nog meer
versterken.
Het is alweer lang geleden dat
het Zeeuwse amateurvoetbal van
zich deed spreken. In de jaren zes
tig behaalde Middelburg (aartsri
vaal van Vlissingen) driemaal het
landskampioenschap. Toen de
hoofdklasse b(j de amateurs werd
ingesteld in 1974 miste Vlissingen
op een haar na de versterkte pro
motie en degradeerde een jaar later
zelfs naar de tweede klas. Weer een
jaar later, in 1976, degradeerde ook
Middelburg naar de tweede klas.
Door de versterkingen was Vlis
singen dit seizoen een klasse apart
in de tweede klas en stond de hele
competitie een straatlengte voor.
Ongetwijfeld heeft de Roosendaal-
se oefenmeester Kees Vermunt,
die RKC uit Waalwijk vorig sei
zoen naar de eerste divisie bracht,
een belangrijke stempel op de
ploeg gedrukt. Vermunt blijft ook
volgend seizoen bij Vlissingen.
ENSCHEDE (ANP) - De basket
bal-gemoederen in Twente nade
ren het kookpunt, nu promoven
dus Greyhounds uit Enschede te
gen alle afspraken in twee spelers
van buur Haaksbergen overgeno
men heeft. De Enschedese club,
die het volgende seizoen in de ere
divisie debuteert, hebben de
Haaksbergen-spelers Lace Strong
en Tanno Pieters reeds gecontrac
teerd. Daarnaast weigert Grey
hounds Wim van Eek, door Haaks
bergen begeerd als trainer, en in
ternational Rene Ebeltjes aan
Haaksbergen over te doen.
Door deze ontwikkelingen is de
relatie tussen beide Twentse clubs
ernstig verstoord. Beide clubs zijn
lid van de Stichting Basketbalbe-
langen Twente (SBBT) en hebben
een principiële afspraak, dat el-
kaars spelers niet benaderd wor
den voor 14 mei.
Haaksbergen is woedend over de
handelwijze van Greyhounds. De
Haaksbergers hebben het SBBT
voorgesteld de Enschedese club
uit de Stichting te zetten. Het ver
weer van Greyhounds is gestoeld
op mondelinge afspraken. Het zo
genaamde 'aanvaringsreglement'
van de SBBT hebben de vertegen
woordigers van de clubs niet on
dertekend. En is dus niet bindend,
is het standpunt van het bestuur
van Greyhounds.