Kostbaar verlies Danaïden 'Misschien is het wel wat té snel gegaan Geen 'dubbel' Grasshoppers Saturnus dicht achter Saturnus Bloemen van Fides Pacta voor Asko Titel Sleutels nog betwist Kulker doet rustig aan Rijnstreek helpt mee Van Gerven vierde Bassets na deling voor zware opgave Knappe race van Jagt Barcelona verovert Europa Cup Schalkers in achterhoede MAANDAG 22 APRIL 1985 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Fides Pacta slaagde er in het eerste com plete competitieronde niet in het kampioenschap van Asko uit te stellen. Na de 11- 7 nederlaag konden de twaalf van Baart de bloe men overhandigen. Pernix speelde opnieuw onder maats, maar klopte niette min Kinderijk met 5-4. In de eerste klasse won alleen TOP en verloren De Danaï den en Zuiderkwartier kost bare punten in de titelstrijd. Het advies van het Nederlands korlbal(bonds)blad om vooral een bloemetje mee naar Assen te ne men heeft Fides Pacta toch maar opgevolgd. Niet van harte overi gens, maar zonder spelbepalers Dick Onderwater (ziek) en Robin Sommeling (geblesseerd) konden verrassinen wel worden uitgeslo ten. Spelend gewijzigde op- Frank de Haas, kwam maar moeizaam op gang. Pas na een half uur kon de eerste treffer (Henny Piket) worden genoteerd, maar toen had Asko al viermaal de mand gevonden. In die beginperiode verloor Fi des Pacta in feite de wedstrijd, constateerde een toch wat teleur gestelde coach Matty Baart na af loop. Na de hervatting immers kreeg Fides wel greep op het spel van de Assenaren. De goal van Ro nald van der Velden (rust 6-2) kreeg een vervolg via Nico Pikaar en Henk van der Waals en Henny Piket brachten vervolgens bij 7-5 de aansluiting tot stand. Ditmaal stokte het eerste aan- valsvak en tien minuten laterhad Asko de marge weer hersteld (9-5), waardoor het inzetten van Jan Wil lem Meijer een formaliteit werd. Jeanet Smit en nogmaals Henny Piket scoorden nog voor Fides Pacta, maar voor Asko kon het kampioenschap al niet meer stuk: 11-7. Vrijblijvend Na afloop was de Pernix-ploeg aanmerkelijk luidruchtiger dan in de rust van het treffen tegen Kin derdijk. "Vrijblijvend" betitelde coach Jasper Engel in de pauze het spel van zijn pupillen, die met na me in het aanvalsvak de scherpte opnieuw misten en daardoor met 2-4 achter stonden. "Dit was een competitie- en geen oefenwed strijd en dat wilde ik ook wel zien!" De harde woorden van Engel in de doodstille kleedkamer werden ter harte genomen, want na rust werd het Leidse aanvalsspel aan merkelijk direkter. Het afmaken van de kansen bleef echter het gro te probleem. Veelzeggend was, dat topschutter Kees Hortensius slechts eenmaal scoorde en het de doorgaans onopvallende Caro Ver hagen was, die Pernix de weg te rug wees. Een kwartier na de hervatting scoorde zij haar derde treffer en bracht daarmee haar ploeg op gelij ke hoogte: 4-4. Het hard werkende Pernix kreeg daarna alle kans om het duel te beslissen. Kinderdijk zakte ver weg en alle frustaties rea geerde men af op scheidsrechter Kwak, die weliswaar een weinig gemotiveerde indruk maakte, maar ook Kinderdijk op twee straf- worpen had getracteerd. Invalster Sandra Bakker, in het veld gekomen voor de geblesseer de Denise Smits, kreeg enkele fraaie kansen, maar het duurde tot minder dan een kwartier voor tijd eer Eelco Koolhaas de ban brak. Op balbezit spelend werd het eind signaal gehaald, waarna de duide lijk opgeluchte ploeg coach Engel ter verantwoording riep. 'Vrijblij vend' was toch niet het juiste woord geweest.. Terugval De èerste veldwedstrijd na zes weken eindigde teleurstellend voor De Danaïden. Tegenstander Blauw Wit'51, aanvoerder van de kopgroep van zes ploegen waaron der ook de Leidse eersteklassers, was al uitgelopen naar 4-0, voordat Frans Brand vanaf de strafworp- stip iets terug kon doen. Monique Slingerland (2), Eric Peters, Eric Kromhout en Cees Christiaanse (vervanger voor Hen- nie Devilee) werkten na rust (4-2) het verschil weg en na een half uur ging De Danaïden door Eric Peters even met 6-7 aan de leiding. Het gebrek aan wedstrijdritme deed zich echter in de slotfase pas goed gevoelen, want hét team van coach Hans van Huis wist niet de rust in het spel te behouden. Blauw Wit'51 passeerde vier minu ten voor het einde (8-7) en in de laatste minuten resulteerden po gingen om in balbezit te komen in 9-7. Ook Zuiderkwartier miste de slag in de slotfase van het duel tegen het laaggeplaatste Ten Donck. Kwam de ploeg van coach Wim Niesing een kwartier na de hervat ting door een strafworp van Char les Stijger op 5-4, de keihard voor lijfsbehoud knokkende Ridderker kers beheersten de slotfase. Vijf minuten voor tijd bezweek de Leidse defensie onder de voortdu rende druk en met het 5-5 gelijk spel konden beide ploegen tenslot te instemmen. De Leidse ploeg schiep zich vooral voor rust (3-4) aanmerkelijk meer kansen, maar toonde zich te nonchalant in de afronding. Alleen Simone van der Kaay (2), Rens Henzen en Theo van Leeuwen doelpunten. Verkrampt In de eerste twaalf minuten na rust (4-4) leek TOP, dat aanvanke lijk erg verkrampt speelde in de al tijd moeilijke uitbeurt tegen Tjoba, eindelijk afstand te nemen: 4-7. De Zeeuwen, die het vooral van hun ontembare inzet moesten hebben, kwamen bij 6-8 en 8-10 nog wel te rug, maar werden door het tactisch spelend TOP teruggewezen. Aad Wiegerink (2) en Gerco Langelaan (3) tilden in de slotfase de stand naar 8-12. Ook Ron van der Willik (3), Egbert Dijkstra (2) en Gert Jan Natzijl (2) waren daarvoor tot sco ren gekomen. De degradatie van Ons Eiland is alleen nog een kwestie van tijd. Bij Albatros was de formatie van Gé van der Water voor de twaalfde maal volstrekt kansloos. Via 7-1 bii rust liep het verschil op tot 13-3, waarbij Colinde de Wekker, Wim Nijenhuis en René Arnoldus de te gentreffers scoorden. Fiks profiteerde bekwaam van het doorzichtige spel van ADO, dat alleen in de beginfase (2-2) bij kon blijven. Via 2-5 halverwege werd mede door drie goals van Diederik van Veen een 3-10,zege behaald. Velocitas klopte Merwede en rukte daardoor op naar de tweede plaats. Na rust (2-1) was de vier maal scorende Maijolein Zaagman in hoge mate verantwoordelijk voor de ruime 7-3 overwinning van de Leiderdorpers. De 7-8 bij TOV was uiterst be langrijk Crescendo, temeer omdat ook hekkesluiter ONDO(M) won. Coach Ruud Niesing "heel geluk kig met de punten" zag na rust (3-3) Wilfred Cornelisse en Wijnand Al berts na 5-5 de doorbraak forceren. De Algemene verspeelde op nieuw punten aan hekkesluiter SEV. Overdonderd door de jonge tegenstanders kwamen de Leide- naren moeizaam in het ritme en de 5-2 achterstand bij rust bleek on overbrugbaar. Enrico Mud scoorde tweemaal. Derdeklasser Fluks, ditmaal met ook een binnen de lijnen actieve (en scorende) coach Kees rith- en Marleen Passchier en Thil- ly Vink een 8-5 achterstand onge daan. BRAM VAN GENT ROTTERDAM/KATWIJK - MSV heeft zich gistermiddag een gunsti ge uitgangspositie verschaft voor de tweede wedstrijd in de finale van de Nederlandse beker. De Noordwijkers hielden tegenstan der AMVJ in Rotterdam op 85-85. De vrouwen van Grasshoppers kwamen uiteindelijk vier punten tekort om in de bekerreturn tegen Celeritas. De Katwijkse meisjes hadden meer succes. De junioren van BVO verloren ook hun tweede wedstrijd tegen Black Velvet (85- 97). MSV zal het zaterdag zonder spelmaker Rick Driessen nog moeilijk krijgen tegen AMVJ. Driessen viel halverwege de twee de helft van het bekerduel met een flinke enkelblessure uit en zonder hem is MSV kwetsbaar. Fred van Schie en Paul van Solingen waren gisteren bekwame vervangers, maar toen was de toon van de wed strijd al gezet. MSV startte over donderend (4-19 na vier minuten), doch liet het taaie AMVJ achter Ron Bornet langzaam terugkomen. Bij rust was er nog slechts een mi nimale voorsprong (44-45) en in de tweede rondgang moesten de Noordwijkers steeds tegen een achterstand aankijken. Rob Beek huis zorgde vlak voor tijd met een tip-in voor de gelijkmaker: 85-85. Grasshoppers (vrouwen en meisjes) moest goochelen met de bezetting van de ploeg. Voor het competitieduel tegen Hurricanes (63-66 na verlenging bij 60-60) was eerder vorige week slechts de hal ve ploeg present, en voor de vrou wenfinale moesten de junioren uit het team eerst zelf aantreden voor hun eigen eindstrijd. Petra van de Oever werd de ster van beide ploe gen. Haar 16 punten bezorgden de LISSE - Han Kulker heeft giste ren de eerste stap gezet op weg naar snelle outdoortijden. Tijdens de dualmeet, een jaarlijkse twee strijd tussen de Bataven Leiden en de Spartaan Lisse, liep de Bataaf de 800 meter ontspannen in 1.54.6. Ondanks het goede weer was hij niet de enige, die nog geen toppres tatie neerzette. Dat hoeft ook nog niet, want deze dualmeet geldt als opwarmer voor de competitie, die volgende maand losbarst. Dat neemt niet weg dat er tal van verdienstelijke resultaten zijn be haald. Traditiegetrouw heerst de Spartaan op de werpnummers. Ni co van Noort kwam by het kogel stoten tot 13.16 en bij het discus werpen tot 42.70. Gerrit Verdoes (Bat) bleef dicht in de buurt met 12.93 (kogel) en won het speerwer pen met 55.20. Marga Kortekaas (Spar) won het discuswerpen bij de dames met 32.86. Junior Hein van Heek (Spar) kwam behalve met ko gel (11.66) en speer (49.68) ook met de polsstok tot een mooie afstand: 3.70 hoog. De Spartanen Vincent van Stein, John van Loon en junior Allan Pijl man sprongen 1.95, 190 en 1.85 hoog. Bij de dames kwam Marian van der Niet (Bat) tot 1.60. Over de 100 meter horden deed zij slechts 14.7 seconden. De 400 meter hor den liepen John van der Zwet en Erik Opgelder (beiden Spar) 57.4 en 57.6. Op de 100 meter bleef Kees Toussaint (Spar) zijn clubgenoot Kees van der Knaap voor: 11.4 om 11.5. Op de 4 x 100 meter verrasten de Bataven-jongens door in 45.9 achter de Spartanen-heren (44.7) te finishen. meisjes hun 'Coupe' dankzij een 66-52 (32-32) overwinning op AMVJ Amsterdam. Na een span nende eerste helft was het bij 56,38 gebeurd. Petra van der Oever scoorde nog eens 25 punten voor de vrouwenploeg, die met taai ver dedigen de Groningse score tot een minimum hield. Slecht afmaken in de Katwijkse gelederen deed de beker uiteindelijk toch nog by Ce leritas belanden. Het negatieve sal do uit de eerste wedstrijd (60-83, de junioren waren er niet bij) kon net niet weggewerkt worden: 59-40 (27- 21). Mercasol/Sleutels won in Doorn de beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de eerste divisie rolstoelbasketbal. De beker bleef echter in het bezit van de competi tieleider omdat tegenstander Ani mo na de 39-32 nederlaag stelde dat Sleutels ten onrechte geen twee punten in mindering gebracht zijn voor het niet spelen van een duel tegen IJmondrollers. Sleutels ver loor dat niet gespeelde duel regle mentair met 0-2. De competitielei der moet het nu nog eens gaan uit zoeken. Lisse (vrouwen) kreeg hulp van kampioene LUSV, dat met 52-53 opnieuw op het nippertje won van Flash. Lisse won zelf met ruime cij fers van Black Eagles (73-45 na 30- 20 bij rust) en houdt met twee pun ten voorsprong op Flash nog uit zicht op de promotiedivisie. Daarin zal vrijwel zeker ook MSV uitko men, nu afgelopen vrijdag in prin cipe besloten is niet opnieuw voor de eredivisie in te schrijven. Lisse (mannen) kwam tweemaal in actie. Titelkandidaat Derba was in De Rijp te sterk: 113-78 (51-40). Met de wetenschap dat er voor lijfsbehoud gewonnen moest wor den deed Lisse het aanmerkelijk beter tegen Wolves. Zonder Simon Kooiman en de gebroeders Luyk speelde Lisse een knappe partij te gen de Amsterdammers: 73-60 (35- 28). SDO had het moeilijk tegen TYBB getuige de 45-48 ruststand. De Haarlemse verdediging werd in de tweede helft beter uitgespeeld: 100-83. Buurman Hillegom kon het niet bolwerken tegen Aalsmeer (72-54,28-32), dat nu moet wachten op het resultaat van SDO's slot wedstrijd voor een beslissing over de titel in de rayon tweede klasse. Kees Akerboom en Andrew Fields bezorgden het Maastrichtse Kimbria een 101-99 overwinning in een demonstratiewedstrijd tegen het zonder Beck, Van Helfteren en Heijdeman voor 800 toeschouwers in Meerssen aantredende (Elmex) Leiden. Bij de Leidenaars vervul den Jim van Dam en Richard van Poelgeest, bevrijd van alle zorgen, een opmerkelijke hoofdrol en moest Tom Lockhart na afloop naar het ziekenhuis met pijn in de hartstreek. De Limburgse eerste divisieploeg had bij rust al een 54- 45 voorsprong, mede dankzij een fabelachtige 'alley hoop dunk' van springkikker Fields. HANS JACOBS Dat dan in weerwil van eerder ge dane uitspraken, toen De Jong, op het moment dat zyn Bassets een 4- 0 voorsprong op de reserves van DIOK schijnbaar moeiteloos ver dedigden, wat losjes filosofeerde over een eventuele stap naar de hoogste klasse. "Ik denk wel dat we ons kunnen handhaven daarin, dat we een redelijke middenmoter zouden kunnen worden. Ik baseer dat op recente oefenwedstrijden tegen HRC en het eerste van DIOK, duels waarin we zeker niet afgingen. De groep is jong, speelt desalniettemin al jaren samen en bezit de wil om te winnen." Vooruitkijkend op die beslissen de match van woensdag tegen con current Ascrum en aanhikkend te gen het matige spel dat zijn mede spelers bij DIOK zaterdagmiddag etaleerden ging De Jong evenwel niet voorbij aan het zwakke punt van The Bassets. "We verliezen, op belangrijke momenten, vaak nog het hoofd. Dat zal wel iets met een gemis aan routine te maken heb ben. We bestaan tenslotte pas ze ven jaar. We zijn met niets begon nen en staan nu aan de poort van de ereklasse. Het is allemaal erg snel gegaan. Misschien ook wel iets té snel." ROTTERDAM - Joke van Gerven heeft zaterdag volledig waarge maakt, wat haar verrichtingen van afgelopen winter al deden ver moeden: ook op de marathon behoort zij tot de subtop. In Rotter dam eindigde zij als 4e dame in de tijd van 2.46.23, wat voor haar een nieuw persoonlijk record betekende. Het gemak waarmee de ze NSL-atlete prestaties levert, doet nog meer verwachten voor de toekomst. Streekgenote Karin van der Berg (Batavan) werd 5e in 2.52.21. Ook rolstoelatleet André Moedig (AV Holland) kwam goed voor de dag. Met 2.51.02 verbeterde hij zijn beste tijd met negen minu ten. Dat had nog meer kunnen zijn als de Willemsbrug hem niet voor bijna onoverkomelijke problemen had gesteld. Op basis daarvan zag De Jong het na afloop van de streekderby voor wat betreft de cruciale partij tegen de Amsterdammers het op eens tamelijk somber in. "Hadden we hier gewonnen, dan zou een ge lijkspel voldoende zijn geweest voor de titel en kwamen we zelfs bij een nederlaag nog in aanmer king voor een beslissingsduel. Nu moeten we winnen. Waardoor de druk weer groter is geworden. En onder spanning presteren we, zoals vanmiddag ook bleek, veel minder dan normaal het geval is". Waarvan acte. Want ondanks een zeer snelle 0-4 voorsprong (try Jac Eikelenboom) en een groot vel- doverwicht kwamen de Sassenhei- mers eigenlijk de hele wedstrijd nimmer in hun spel. Het was kic ken, kicken en nog eens kicken waardoor de anders zo produktie ve driekwartlijn totaal niet aan bod kwam en in feite net zo goed thuis had kunnen blijven. Het loon van de angst, want daarop leek dat spelletje verdacht veel gebaseerd, kregen de Bassets tien minuten voor tijd. Bij één van de spaarzame DIOK-uitvallen drukte Peter van Houten de gelijkmaker achter de lijn met als gevolg dat de Leide naars, die daarna zelfs nog kansen hadden op de volle winst, nu toch weer uitzicht behouden op prolon gatie van de promotieklasse-plaats. Trainer Jan Schaap (ex-HRC) verdedigde die 'onnatuurlijke' spe lopvatting van zijn ploeg door te stellen: "Dat die taktiek wel dege lijk positief kan uitwerken. We boekten in elk geval telkens ter reinwinst. Alleen maakten ze het daarna niet af. Omdat ze misschien toch wel geimponeerd waren door de aanwezigheid van een paar spe lers van het eerste team van DIOK. Ik vind het overigens geen stijl van DIOK om mensen als Kees Kloots en Peter Smak op te stellen. Onze captain, Peter Schrama, heeft ook op het wedstrydformulier een aan tekening daarover gezet". Kees Kloots (l).van DIOK in het losse werk met The Bassets. De streekderby eindigdein 4-4. LEIDEN - "Tsja, nu zullen we woensdag bij Ascrum wel moeten winnen", sprak Willem de Jong terwijl hij hoofschuddend het veld van DIOK afhinkte. De geblesseerde speler/ voorzitter van The Bassets probeerde manmoedig zijn teleurstelling over het gelijke spel (4-4) van de Sassenheimse hoofdmacht te verbergen, slaagde daar maar half in, maar stelde bij het betreden van het clubgebouw met gevoel voor realiteitszin vast: "Dat we misschien toch nog niet rijp zijn voor de ereklasse rugby." Een officieus protest, dat vol gens DIOK-bestuurslid Alex van Doornik geen schijn van kans maakt. "Uit de A-selectie voor het eerste en het tweede mag je vrij kiezen. Je moet natuurlijk niet je internationals opstellen. Richard Huisman en Gideon van der Bron komen terug van blessures en spe len logischerwijs in twee. Peter Smak deed vanochtend nog mee tegen een Engelse selectie en speelde dus zijn tweede wedstrijd. Dan gaat het alleen om Kees Kloots. Ze moeten niet zeuren, dat mag niks uitmaken als je preten deert om kampioen te worden". Hoewel het hem evenmin lekker zat, kon Bassets-voorzitter Willem de Jong zich daar in vinden. "We hebben dit gelijke spel aan ons zelf te wyten. We waren sterker en dan moetje dat in de score tot uitdruk king brengen. Voor rust had het al 0-10 moeten zyn. Maar we speelden ons eigen spel niet. En vandaar dat ik bang ben voor de wedstryd te gen Ascrum. Dat is een slimme ploeg met veel èrvaring. Net wat er bij ons aan ontbreekt. We moeten gewoon nog veel leren. En anders wachten we toch gewoon nog een jaartje. Dat is toch niet zo erg". LEIDEN - De mannen van Satur nus lijken op weg om in de veld- handbalcompetitie iets goed te ma ken van het echec in de zaal. Giste ren wonnen zij in Rotterdam met 16-14 van Ancora en omdat koplo per en naamgenoot Saturnus uit Ridderkerk verloor van Rijnstreek, 11-14, hebben de Leidenaars kan sen op een kampioenschap. Ko mende week wacht Saturnus-Rid- derkerk in Ridderkerk en bjj winst van de Leidenaars komen zij gelijk in puntentotaal. Dan is het wach ten op een misstap van de ploeg uit Ridderkerk. Een misstap die zeker geen vro me wens is want de handballers uit Ridderkerk verloren in de laatste drie wedstrijden al drie punten! Gisteren werkte de 4-2 defensie van het Leidse Saturnus aanvanke lijk goed. De voorsprong die na cir ca twintig minuten op het score bord prijkte, 8-2, was ook dik ver diend. Maar de concentratie ver dween en als keeper Ad van Fes- sem zich in het Leidse doel niet als een leeuw had geweerd zou Ancora met de rust niet op drie treffers af stand zijn gebleven, 9-6. Na de her vatting kwam Rob Otten in het Sa turnus- doel en hij moest terrein prijsgeven aan de Rotterdammers die met de 4-2 defensie van Satur nus niet zo bijster veel problemen meer hadden als in de eerste helft. De reden daarvoor lag in het onvol doende schuiven van de vier ver dedigers op de cirkel. Terecht schakelde Saturnus toen maar over op een 6-0 defensie en dat bleek een goede greep, 16-14. Oase won in Oud Ade met 7-5 (rust 2-2) van Actief uit Rotterdam. Een revanche voor de nederlagen in de zaalcompetitie. Ook Oase hanteerde het in de Leidse regio vandaag populaire 4-2 defensie systeem. En Oase deed dat goed. Actief wist er geen raad mee en zag een snelle voorsprong 0-2 nog voor de rust tenietdoen, 2-2. Na de her vatting domineerde Oase, 6-2, tot twee tijdstraffen voor de ploeg uit Oud Ade de Rotterdamse vrouwen de kans bood om terug te komen. Het werd 6-5 en het zou 6-6 hebben moeten zijn maar Jolanda van der Vlugt stopte de strafworp voor Ac tief subliem. Even daarna was de strijd beslist toen Helma van der Geest een kans koeltjes pakte, 7-5. Treffers kwamen van Helma van der Geest, 3, Annet van der Poel, 2, Lydia van der Poel en Jannie Jan- AD VAN KAAM 10- HW 70 zullen voor de rest van de veldhandbal- competitie Marco Schelvis moeten missen door een in de zaalcompeti tie verergerde knieblessure. Een absentie die voelbaar is in de Voor- schotense gelederen. Gisteren had h(j de pot voof de Voorschotenaren misschien hebben kunnen winnen. Want HW 70 was stellig niet de mindere van de Treffers. Maar er waren teveel kansen nodig om te scoren. Met de rust was de score nog gelijk, 7-7. Daarna bleken zelfs strafworpen voor HW 70 nog problemen te geven. Er werden er r gemist en de Treffers won, 13- LEIDEN - De pas 19-jarige Woubrugse wielrenner Ariejan Jagt heeft een uitstekende indruk achtergelaten tijdens de Engelse Sealinkrace. De voor de Batavus-ploeg rydende eerstejaars ama teur kwam tydens de slotetappe van gisteren als derde over de meet, in dezelfde tijd als winnaar Tony Dole. Zaterdag was de constant rijdende Jagt goed voor een vierde plaats, terwijl de ta lentvolle Woubruggenaar dinsdag al een etappezege voor zich had opgëeist. In het eindklassement deelde Jagt de vierde plaats met de Brit Doyle, op dertig seconden achterstand van winnaar Mcloughlin. Deze jonge Britse professional zegevierde met 9 se conden voorsprong op de Deen Jensen. Jagts ploeggenoot Peter Harings werd zesde in het eindklassement. MMO verloor in Rotterdam van Snelwiek, rust 2-4, eindstand 4-10. In de eerste helft kon het toch al gekortwiekte MMO, Cora van der Meer zat geblesseerd op de bank, Snelwiek aardig in toom houden. Dat veranderde toen na de hervat ting eerst Ilonka Wolvers het veld moest ruimen met een hoofdbles sure en later Petra Bax een enkel blessure opliep die haar verder spelen belette. MMO kon dat niet opvangen en Snelwiek had verder geen problemen, 10-4. Uitslagen Afdelings eerste klas se vrouwen Quintus - HW 70, 15-10, Saturnus- Olympia 72, 5-9, Schipluiden - Foreholte, 7-8,twee de klasseNortha- CWP, 8-6, derde klasse MSV- Kwiek Sport, 5-19. Afdelings tweede klasse mannen Olympia 72- Saturnus, 19-16, der de klasse SOS 2- Warmunda, 20- 18, Northa- EDH 3, 24-9, Fairplay- CWP, 16-15. FRANK BONTE BARCELONA (Rtr) - De handbal lers van Barcelona hebben zater dagavond voor vijfduizend toe schouwers de Europese beker voor landskampioenen veroverd. In de tweede finalewedstrijd maakte de Catalaanse ploeg precies het in de eerste wedstrijd (30-23) ontstane verschil met CSKA Moskou goed: 27-20. De meer gemaakte doelpun ten in de uitwedstrijd zorgden, dat de Europa Cup naar Barcelona ging. EIJSDEN - De Du Prie-Spaar- bank ploeg miste zaterdag tijdens de Zuidlimburgse klassieker "de Hel van het Mergelland" compleet de slag. In eerste instantie was de Leidse équipe via Sjaak Sienders, Rob Kleinsman, Joost Kouwenho- ven en Ad Verplancke nog goed in deze afvalrace vertegenwoordigd. Op het moment dat echter een'ze vental renners (onder wie de actie ve Erik Breukink) uit de groep van 35 renners wegreed, reageerde geen der gerenommeerde ploegen. Daarop bleven ook de Du Prie-ren- ners zitten. Dat bleek een misreke ning, want vijf van de zeven vluch ters bleven voorop, met Stephan Rakers als uiteindelijke winnaar. De rappe Sjaak Sienders werd met een dertiende stek de beste renner van de Riethoven-formatie. Noord- wyker Martin Schalkers kwam als 23ste over de meet. Meer succes had de Du Prie- Spaarbank ploeg gisteren tydens een semi-klassieker rondom het Brabantse Diessen. Zwijndrechter Rob Sienders betoonde zich de rapste in een vluchtersgroep van vijf, voor Versluis, Van Weers, Van Adrichem en Kuijs. Peter Hoger- vorst zegevierde tijdens een rit in een etappekoers op Mallorca. De Leidse-formatie ziet zich binnen kort versterkt via de komst van de Zeeuwse tempöbeul Patrick van Passel, die zaterdag tijdens de clubeditie van de Hel van het Mer gelland als tweede over de meet kwam. De liefhebbers van Swift deden het gisteren goed tijdens een in tweeën uitgesplitste koers aan de Rotterdamse Waalhaven. Pieter Evelein kwam in de eerste rit als tweede over de meet, Adrie Kruger reikte in de tweede rit naar een zelfde klassering.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15