T oevalsvoetbal op Katwijkse 'akker' 5 0 T Reddingsvest RCL loopt verder leeg Noordwijk na rust furieus Nederlaag tegen concurrent SSS Opleving goed voor 1-0 zege Saaie Quick Eoys-Rijnsburgse Boys eindigt in 1-1 Waregem stelt feest Anderlecht even uit Iisse onbevangen naar ruime zege op Be Fair MAANDAG 22 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 KLAASWAAL - In de strijd tegen degradatie heeft RCL afgelopen za terdag bij concurrent SSS een ui terst gevoelige 2-0 nederlaag gele den. Met nog zes wedstrijden voor de boeg hebben de Leiderdorpers door dit resultaat de rode lantaarn overgenomen van de derde degra datiekandidaat, Excelsior Maas luis, dat een knappe deling (1-1) met Spijkenisse overeenkwam. Volgende week zaterdag ontvangt RCL de ploeg uit Maasluis die ook nog op bezoek moet bij SSS. Van het drietal hekkesluiters zal één club direct degraderen, terwijl het voorlaatst eindigende team met twee lotgenoten uit beide ove rige eersteklassen uit moet maken wie van die drie er volgend seizoen weer op het hoogste niveau mag blijven spelen. technische mogelijkheden van zijn kele speler durfde initiatief te i Afgaande op hetgeen de Racing team "die er gewoon zijn. Het moet op Klaaswaalse bodem liet zien, zal de formatie van Laurens Mouter een metamorfose moeten onder gaan, wil ze aanspraak maken op verlenging van het eersteklasse- schap. Toch acht de geplaagde trai ner, voor het eerst in die functie ge confronteerd met de onderkant lukken. Wat er aan mankeert i handelingssnelheid aan de bal. Die moet omhoog. Daar hamer ik voortdurend op, al moet ik toege ven dat ik wel eens twijfel of de ploeg het vereiste tempo wel aan kan". De twijfels van Mouter bleken te- van de ranglijst, de situatie voor gen SSS terecht. RCL overtuigde zijn pupillen in de beslissende eindfase niet hopeloos "We zijn echt wel sterker dan SSS en Excel- geen moment en het gebrek aan zelfvertrouwen brak de ploeg met de tweede helft op. On- Maasluis. We horen zeker niet danks een regelmatig veldover- op die laatste plaats thuis. Goed, wicht in dat deel van het duel, me- vandaag hebben we verdiend ver- de opgebouwd dankzij de sterke loren, maar we leven nog. Over een rugwind, verzuimden de rood-wit- week weten we veel meer". Zij:, ten opportunistisch te spelen. Elk optimisme baseert Mouter op de risico werd vermeden en geen en- Bij SSS heeft men wel een derge lijke speler in huis, Ad Huisman. Halverwege de eerste helft soleer de de gevaarlijke spits simpel langs drie Leiderdorpers om ver volgens het karwei af te maken. Hij bracht daarmee 2-0 op het score bord, omdat al na een kwartier Da vid Brandt zich in de luren had la ten leggen door Ruud in 't Veld. Peter van der Heyden was kans loos op diens inzet. De drie spitsen waarmee RCL van meet af aan opereerde, behoef den nauwelijks in actie te komen. Het mat opererende middenveld Paul Wesel) was niet bij mach te de vuurlijn van bruikbare muni tie te voorzien, en vergat boven dien de afspraak met Mouter dat er geregeld een middenvelder naar voren door moest schuiven: "Nee, daar is niets van terecht gekomen. Er werd niet fel genoeg gespeeld. Alleen Kammenga was af en toe voorin te vinden". Met het bekende 'lange halen, we zien wel' probeerde de Racing de geisoleerde voorhoede te bereiken, een 'spelstijl' die wel eens succes kan hebben, wanneer er spelers zijn die een bal vast kunnen hou den. En dus niet bij RCL... Met de sensationele thuispartij het achterhoofd (SSS boog een (David Brandt, René Kammenga, nadelige 2-0 ruststand toen 2-4 winst) stuurde Mouter Cees Ruis na de pauze naar voren en verving hij Sieto Schalkers door Ab Braat. Van de opzet "vooral via rechts de achterlijn te halen om dan de bal voor het doel te bren gen, waar Ruis en Van Gemerden moesten toeslaan" kwam wederom niet veel terecht. Enerzijds omdat de vleugels veelal onbezet bleven, anderzijds omdat van achteruit alle ballen naar Ruis werden gezonden en dus in de bekende fuik verdwe- Ondanks het gebrek aan organi satie kreeg RCL een aantal behoor lijke mogelijkheden om te scoren. De zeer actieve Cees Ruis had ech ter geen geluk bij zijn vele kop- en schietpogingen, terwijl de beste kansen door René Kammenga ver prutst werden. In riante posities haalde hij veel te nonchalant uit. Vlak voor het einde handelde hij op aangeven van Eric van Doese laar veel te gehaast, terwijl hij de tijd had om "de bal leeg te laten lopen en weer op te pompen ook!", zoals een toeschouwer toepasselijk opmerkte. Het naar de Leiderdorpers ge worpen reddingsvest is zaterdag in elk geval een stuk verder leeg gelo pen. Mouter zal zijn zoveelste truc uit de doos moeten toveren om dit belangrijke hulpmiddel weer op te pompen. En veel tijd heeft de Oegstgeestenaar daar niet voor, want dinsdag reist RCL al af naar Heerjansdam. PETER VAN LEEUWEN NOORDWIJK - Met Zwart Wit *28 had Noordwijk nog een appeltje te schillen. Eerder in het seizoen im mers waren de Noordwijkers in Rotterdam weggespeeld door deze ploeg (3-0). In de eerste helft ech ter was aan niets te merken dat Noordwijk op revanche belust was. Plichtmatig bewogen de he ren acteurs zich over de grasmat, onderwijl meer duellerend met de wind dan met hun tegenstanders. Pas in de tweede helft leefde Noordwijk op. Toen kwam er meer agressie in het spel van de kustbe woners, wat uiteindelijk zou leiden tot een moeizame 1-0 zege. De toeschouwers op het gemeen telijk sportpark zullen zich in de eerste helft ongetwijfeld hebben afgevraagd wat er met Noordwijk KATWIJK - Werkelijk alle denkbare factoren die een nega tieve invloed kunnen hebben op een voetbalduel, maakten zelfs de 'derby der derbies' tot een wedstrijd waarvan er zo'n dertien in een dozijn gaan. Het treffen Quick Boys- Rijnsburgse Boys (1-1) ontbeerde spanning omdat er voor beide ploegen nauwelijks meer iets op het spel stond. Het gevolg van het tot tweemaal toe uitstellen van dit streek- duel was dat de competitie voor beide kemphanen al vóór de derby was beslist. wedstrijd in het begin van de twee de helft onder controle. Het was kat in het bakkie voor ons, ook al speelden we niet best. Maar dat kwam door de spanning en het vre selijk slechte veld. Quick Boys had vanmiddag recht op de overwin ning. Want we hadden steeds een overwicht en kregen de beste kan- Niet alleen na de pauze, ook in de eerste helft. Rijnsburgse Boys zonder de geblesseerde Johan de Kroon, speelde toen in een 4-3-3- formatie met Huug Aandewiel in de rol van laatste verdediger. In die periode kreeg de geblesseerde Rijnsburger van Katwijkse af komst de gelegenheid zijn lange passes te versturen in de richting van de voorwaartsen Marcel van der Blom, Rob Gillisen en Martin de Louw. Zonder resultaat overi gens, want de Katwijkse mandek- kers beten zich vast in hun oppo nenten, terwijl de middenvelders hun tegensspelers regelmatig over vleugelden. Het gevolg daarvan was dat de thuisclub een overwicht opbouw de én de nodige kansen creëerde. Op het moment dat de Rijnsburgse verdedigers na het beginsignaal van Arnouts in de Katwijkse aan vallers hun directe tegenstanders herkenden, waren Kees van Rooyen en Martin van der Plas al in de buurt van een treffer geweest. Niet alleen voorstopper Toon Hou tekamer had het moeilijk met Mar tin van der Plas, ook Martin Toet kende problemen met de telkens van positie wisselende Marco van der Plas en Floor van Duyn. Veld Maar nadat Rijnsburgse Boys achterin orde op zaak had gesteld, bleek dat ook Quick Boys proble men kende met het hobbelige veld en de zenuwen nauwelijks onder controle had. Verder dan een bijna- kans voor Rob Gillissen kwamen de gasten evenwel niet. Wat dat be treft kwam de thuisploeg dichter in de buurt van de openingstreffer. Maar Leen van der Plas en zijn an ders zo trefzekere collega-spits en naamgenoot Martin, kwamen niet tot scoren. Factor nummer twee was het veld, dat in een zéér slechte conditie ver keerde en goed voetbal derhalve onmogelijk maakte. De angst om gezichtsverlies te lijden in de pres- tigestrijd was de derde negatieve invloed; niet verliezen bleek weer eens belangrijker dan winnen. Zie hier de 'bestanddelen' die Quick Boys-Rijnsburgse Boys tot een 'toevalstreffen' maakten, dat door ruim 3000 toeschouwers werd ge volgd. Maar als er één ploeg in aanmer king kwam voor de overwinning, dan was het de thuisformatie. Quick Boys werkte juist tegen de aartsrivaal één van zijn zwakste wedstrijden van dit seizoen af, maar op basis van het veldover- wicht en het grote aantal kansen had het elftal van de scheidende trainer Martin van Vianen de derby in een zege moeten omzetten. Dat Rijnsburgse Boys tóch een punt aan de confrontatie overhield, was dan ook toevallig. De Katwij- kers hadden in de eerste helft al af stand moeten nemen, maar vertik ten de kansen te benutten. Nu Kees van Rooyen na vier minuten in de tweede helft wél deed wat zijn collega's daarvoor hadden ver zuimd, leek Quick Boys de wed strijd alsnog gemakkelijk te gaan winnen. De ploeg zette de wed strijd naar zijn hand, hield Rijns burgse Boys in een wurgende greep en wachtte op de tweede treffer, die het duel ongetwijfeld had beslist. KATWIJK - De resterende vijf mi nuten van de destijds gestaakte competitiewedstrijd Quick Boys- SSS worden op 7 mei gespeeld. Beide ploegen beginnen om 20.00 uur bij een 2-1 stand in het voor deel van de Katwijkers. Maar, tegen alle logica in, viel het doelpunt, achttien minuten na de 1-0, aan de andere kant. Deze kwam letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen en was na afloop dan ook 'gesprek van de dag'. Om meerdere redenen overigens. Niet alleen omdat de rake kopbal van Marcel van der Blom niet in het beeld van de wedstrijd paste, ook omdat er een 'luchtje' aan dit doel punt zat. Op het moment dat Mar tin Toet de bal in de 'zestien' plaat ste, werd er getrokken en geduwd voor het doel van Quick Boys. Scheidsrechter Arnouts zou heb ben gefloten (aldus de lezing van de Katwijkers), waarop de verdedi gers als verstijfd bleven staan. Mar cel van der Blom trok zich nergers wat van aan en kopte de bal over Kees de Best in het doel en Ar nouts wees vervolgens naar het midden. "Onbegrijpelijk", vond Martin van Vianen. "Die scheidsrechter floot en daarom bleven mijn jon gens staan. Hij had dat doelpunt nooit goed mogen keuren". En de spelleider: "Ik was iets te snel met mijn reactie. Toen die jongen had gekopt, floot ik al voor een doel punt, omdat ik de bal voor mijn ge- Na het doelpunt van Kees van Rooyen wijst Henk van Voorbergen naar het veld, dat de. Martin van der Plas loopt alvast juichend weg. r volgens hem schuldig aan is dat de bal in zijn doel beland- Direct spelen was op "deze ak ker" (kwalificatie van RB-trainer Arie Lagendijk) onmogelijk en het onder controle brengen van de bal nam zo veel tijd in beslag, dat veel vuldig balverlies het gevolg was. Goed voetbal bracht het soms grimmige duel (Arnouts noteerde de RB'ers Toet en invaller Marco Parinussa) dan ook niet. "Al ging het niet best, we hadden toch moeten winnen", wist Martin van der Plas. "We hadden de wed strijd onder controle. In het begin van de tweede helft liep het even wél. Toen hadden we moeten door drukken. Rijnsburgse Boys mag heel blij zijn met dit punt". "Er zat geen patroon belangrijke taak weggelegd, want hij werd in de tweede helft opge scheept met de bewaking van Huug Aandewiel, die opschoof naar het middenveld. Met Wim Driebergen (die de afgelopen week niet had getraind en daarom niet in de basisopstelling stond) voor Mar tin de Louw, schakelde RB over op een speltype met vier middenvel ders en twee spitsen. Jack Manu- putty werd weer laatste man en Houtekamer kreeg op het midden veld te maken met Kees van Rooyen. "Kaars" "Op het middenveld misten we de kracht om een goede aanval op ook Quick Boys-verdediger Fred te bouwen", aldus Arie Lagendijk. Eysberg opgevallen. "Het i soort toevalsvoetbal op dit slechte veld. Komt ook nog bij dat allebei de ploegen bang waren om te ver liezen". Voor Eysberg was overigens een "Ik had gehoopt de greep op de wedstrijd terug te krijgen, maar het overvleugelen van de midden velders lukte niet. De jongens wil len wel, maar ze hebben de kracht niet meer. Ik wil het niet als ex- maar tussen het vorige seizoen en dit jaar zaten slechts drie weken rust. Komt nog bij dat ik niet kan beschikken over het spelersmateriaal dat in poten tie aanwezig is. En op zo'n akker is het natuurlijk moeilijk voetballen, zeker voor een ploeg die voetbal lend naar oplossingen zoekt.'Het was een slechte pot. De kaars gaat bij ons langzaam uit, al hoop ik op dertig punten te kunnen eindi gen". Kees van Rooyen had de bal in de eerste helft al rare capriolen zien maken en waagde na vier minuten in de tweede rondgang een schot van dertig meter. Stuiterend be landde de bal achter Van Voorber gen in het Rijnsburgse doel. De zelfde Van Rooyen (later vervan gen door Gerard Zuyderduyn, bij RB kwam Parinussa nog voor Van Dijk) leek kort hierna de strijd te beslissen, maar zijn gelobde bal be landde óp in plaats van in het doel. Even sloeg toen de vlam in de Kat wijkse duinpan; Quick Boys al thans was even in goede doen, maar vergat dit in meerdere tref fers tot uitdrukking te brengen. Rijnsburgse Boys daarentegen had aan één kans voor Marcel van der Blom genoeg om de door Quick Boys fel aangevochten ge lijkmaker aan te laten tekenen. Balverlies van Wim Driebergen bood Marco van der Plas in de 80s- te minuut alsnog dé kans om zijn ploeg aan de overwinning te hel pen. De snel teruggekeerde Drie bergen maakte zijn fout goed door de bal van de lijn te halen. Daar door bleef de 1-1 stand gehand haafd. Tot opluchting van Rijns burgse Boys. "Want we kwamen na rust niet meer in de wedstrijd", aldus RB'er Huug Aandewiel. De kracht is er uit. Er was geen echter derby-sfeer. Maar we spelen dan ook nergens meer voor". FRED SEGAAR geen enkele lijn in het spel bren gen. Noordwijk had voor rust de wind in de rug, maar maakte daar nauwelijks gebruik van. Geen en kele keer behoefde doelman Brugts in actie te komen om een afstandsschot te keren. Het enige wat de thuisclub aanvankelijk wist te bedenken was een tikkie terug op doelman Dick Dortmundt, die de bal dan zo ver mogelijk richting Zwart Wit-doel poeierde. Later werd er wat meer gecombi neerd aan Noordwijkse kant, maar gevaarlijk werd het zelden. Slechts drie keer was er in de eerste helft sprake van enige paniek in de Rot terdamse gelederen. De eerste keer betrof het een actie van laatste man Andries Wendt, die knap de bui- tenspelval omzeilde. De tweede keer was het Jos Smits die na goed werk van Klaas Vink mocht aan leggen. Beide pogingen leverden geen succes op. Kort voor de pauze ontsnapte Zwart Wit, dat zelf nau welijks gevaarlijk was, pas echt aan een achterstand. Via het li chaam van een tegenstander trof Ivan Hermans de lat. Kennelijk had trainer Eelman zijn discipelen in de rast gewezen op hun verplichtingen jegens het publiek, want Noordwijk ging na de pauze furieus van start. Die speelwijze resulteerde direct in een kans voor René van Hensbergen, die gebruik trachtte te maken van het feit dat de overigens goede doelman Brugts het leder niet klemvast kon krijgen. Op het laat ste moment grabbelde de Rotter damse sluitpost het leder toch weer van de voeten van de cen trumspits. Na veertien minuten kwam de beloning voor de Noord wijkse inspanningen. Klaas Vink kopte de bal na een vrije trap van Smits richting doel, al waar de in stormende Timo Gerlof, eveneens met het hoofd, het karwei afmaak- Wie verwacht had dat Zwart Wit, na een voorspoedige start in de competitie trouwens afgezakt naar de onderste regionen, vervolgens zou kiezen voor een meer aanval lende speelwijze, kwam bedrogen uit. De Rotterdammers, die in tech nisch opzicht stuk voor stuk hun mannetje staan, kwamen in de aan- valslijn duidelijk kracht te kort. Aan de andere kant van het veld toonden Hermans en Vink aan scherpte gewonnen te hebben. Na dat Vink op links weer eens langs bewaker Buys geglipt was, nam Gerlof de bal uit zijn voorzet vol op de pantoffel. De alert reagerende Brugts stond evenwel een tweede Noordwijkse goal in de weg. In de slotseconden maakte Noodwijk nog een paar moeilijke momenten door. Zwart Wit koos toen wel massaal voor de aanval, waarbij doelman Brugts zich onder andere op de middenlijn posteer de. Dortmundt, eerder al een keer onder een corner doorgelopen, had geluk toen hij zich verkeek op een boogbal van Apol: de bal belandde bovenop de lat. Vermeldenswaard is nog het optreden van scheids rechter Boot. A la Van Swieten had hij voortdurend verbaal contact met de spelers. Waarschijnlijk legr de hij telkens uit waarom hij geflo ten had. Hij moet zich in heel wat bochten gewrongen hebben om zijn constante negeren van de voordeelregel te verklaren. CHRIS HARTMAN BRUSSEL (ANP/DPA/Reuter) - Anderlecht heeft zich gisteren nog niet kunnen verzekeren van het achttiende landskampioenschap. Waregem, met tien punten achter stand de nummer twee van de competitie, hield de Brusselse ploeg op 1-1. Anderlecht heeft uit vijf duels nog één punt nodig. De titel kan over twee weken worden behaald in de thuiswedstrijd tegen KV Mechelen, dat met 0-3 verloor van een andere club uit Brussel: hekkesluiter Racing Jet. Club Brugge, dat ook aast op de tweede plaats, won met 5-4 van Beveren. Voor 18.000 toeschouwers liet Waregem op eigen veld zien, waar- i het dit seizoen het enige team Engeland dat enigszins aan Anderlecht voeianietdo'elzagTefandên^Maar tippen. Vooral in de eerste helft kwam de ploeg van trainer Pol van Himst, die zijn contract vo- zeker"niet"g'efiótën'viaiTnadaYdië "ge week met twee jaar verlengde, pel met 2-1 over koploper Bayern München. De Belgische internatia- Niets lijkt Everton nog te kun- nal Gerard Plessers verraste al na nen stoppen in de race om de En- vijf minuten zijn landgenoot Jean- gelse landstitel. De .tweede' ver- Marie Pfaff in het doel van Mün- eniging uit Liverpool bleef zater- chen met een prachtig flankschot, dag zonder al te veel problemen Onzeker ingrijpen van Pfaff leidde overeind bij Stoke City. Dat degra- deerde door de nederlaag van 0-2, met nog zeven wedstrijden te spe- McGhee. Nadat Von Heesen in de len, naar de tweede divisie. Ever- 43ste minuut nog de lat trof, liep ton kreeg zaterdag ook de hulp Ipswich. De in ernstig degradatie- gevaar verkerende vereniging uit treffer East-Anglia verraste in Londen Bayern na rust storm om de achter stand in te lopen. Het bleef bij een m Dremmler. Werder Bre- uitwedstrijd met voorzet kwam. Is dat de lezing van Quick Boys? Daar sta ik niet herhaaldelijk in moeilijkheden. Pas halverwege deel twee kon i door Tottenham met 3-2 te ver- 3-1 van Bochum en kwam daar- slaan. Daarnaast verloor ookMan- door met één wedstrijd minder ge steld van. Ik ben gewend hier de vaUer Czerniatynski Anderlecht, schuld te krijgen. Uit die beslissing jfat Vercauteren miste, op gelijke, hoogte brengen. Waregem be schikte over een ongekende bruta liteit, waarvan Mutombo de ver persoonlijking was. In de tiende minuut trof de Zaïrees de paal. Mutombo maakte die schoon- heidsfout nog voor de pauze goed door een strafschop te benutten. Doelman Munaron had de doorge broken Veijt bijna het shirt van het lijf gerukt Chester met 2-1 van Luton Town. Liverpool bleef vierde door speeld op één punt van de Zuid- duitsers.Borussia Mönchenglad- Overwicht Hoe het ook zij, Quick Boys had het resultaat niet van dit incident mogen laten afhangen. De ploeg had het duel al in een eerder sta dium moeten beslissen. Dat besef te Van Vianen ook. "We hadden de eenvoudige overwinning (3-1) op bach bleef in de thuiswedstrijd te gen Bayer Uerdingen op een ge lijkspel zonder doelpunten steken. De club heeft een achterstand van zes punten op Bayern München. Newcastle. West—Duitsland De beide buitenlanders van Hamburger SV hebben de span ning teruggebracht in de Bundesli- ga. Voor 61.000 toeschouwers in het uitverkochte Hamburgse Volksparkstadion (meer dan een miljoen gulden aan inkomsten) ze gevierde het team van Ernst Hap- Italië In de Italiaanse eerste divisie gaat Verona de slotfase van de competitie in met drie punten voorsprong op Sampdoria en Tori no, vier op Juventus en vijf op In- ter Milaan. De koploper behield die comfortabele voorsprong door zonder de geblesseerde Briegel de uitwedstrijd tegen AC Milan op 0-0 te houden. Internazionale viel te rug door verlies in Napels (1-3) en Sampdoria en Torino maakten daarvan gebruik door naar de tweede plaats op te rukken. In het Meazza-stadion in Milaan zagen 80.000 toeschouwers een fu rieus aanvallend AC Milan en een zich heftig verwerend Verona. Bij de lijstaanvoerder speelde voor stopper Volpato een perfecte wed strijd. Hij gaf Milans gevaarlijkste aanvaller, de. Brit Mark Hateley, geen kans zijn schutterstalenten te ontplooien. Hateley raakte door de strikte mandekking zo geïrriteerd, ste"dVbai mët"behuip dat hy tegen een gele kaart opliep - - - - wegens aanmerkingen op de lei ding. Spanje Barcelona, dat al enkele weken zeker was van de Spaanse voetbal- titel, heeft de competitie afgesloten met een gelijkspel (0-0) in de uit wedstrijd bij Santander. De Cata laanse club sloot de Spaanse com petitie af met 53 punten uit 34 wed strijden en had daarmee tien pun- Uit de hoogste afdeling van de Spaanse voetbalcompetitie degra deren Elche, Murcia en Malaga. LISSE - Temidden van de bloeiende bollenvelden gaf FC Lisse zaterdag middag eveneens een schitterende show weg. De ploeg van trainer Wim Eilander trad aan tegen het eveneens nog voor degradatie in aanmerking komende Be Fair. Lyra is inmiddels afgedaald naar de derde klasse van de zaterdagcompetitie. Dankzij een 5-1 overwinning wegen de zorgen voor de Lissenaars nu een heel stuk minder zwaar. In eigen huis ging FC Lisse ondanks de grote belangen die er op het spel stonden, onbevangen van start. De ploeg paste zich het snelst aan de recht over het veld waaiende straffe wind aan. Doelman Bart de Bruyn profiteerde dankbaar van de weersomstandigheden en trapte de bal steeds ver op de helft van de Waddinxveners. Daar waren telkens vol doende Lissenaars aanwezig om het leder op te pikken. i'n situatie onstond de eerste FC Lisse-treffer. René Griffioen pas- >al met behulp van de wind naar Walkter Schoone, die beheerst afwerkte: 1-0. Be Fair stelde alles in het werk om de gelijkmaker te force ren, maar speelde de thuisploeg daarmee in de kaart. Verder dan een gevaarlijke knal van René Van der Wilk kwam Be Fair niet. Arie Schalk profiteerde van de opportunistiche speelwijze van de gasten en bepaalde de stand via twee doelpunten nog voor de pauze op 3-0. Voor de hand lag dat Be Fair, nu met windje mee spelend, de Lisse naars onder druk zou zetten. Maar het liep, zoals zo vaak, weer eens heel anders. In plaats van te profiteren van de wind, ging Be Fair de bal bren gen. Hierdoor konden de FC Lisse-verdedigers telkens tijdig ingrijpen en verzuimden zij een keer, dan was Bart de Bruyn ter plaatste om het gevaar te bezweren. FC Lisse kon derhalve de touwtjes weer in handen nemen en Walter Schoone bracht dit in de stand tot uitdrukking: 4-0. Dezelfde Schoone maakte zijn hattrick vol door de bal even later via een fraai omhaal in het doel te knallen. Be Fair zette hierna nog wel aan voor een 'slotoffensief maar verder dan één doelpunt van Peter Bos kwam de Waddinxveense ploeg niet: 5-1. MIEP VROONHOF

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13