Mientje krijgt haar zin Betwiste penalty ontneemt UVS illusies 'Ze hadden het de hele week al over die 0-0 UDO vergeet te scoren in derby tegen LFC: 0-0 Docos schiet niets op met gelijkspel Smeekbede Roodenburg-supportster verhoord Zorgeloos SJC naar gelijkspel Van der Plas valt af voor amateurteam Van Vianen kiest voor Scheveningen Tsjechen kunnen op Malta niet scoren: MAANDAG 22 APRIL 1985 SPORT PAGINA II LEIDEN - UVS kan na de met 0-1 verloren wedstrijd tegen het Rotterdamse HOV de kampioen saspiraties, die door de Leidse trainer Raboen aan zijn ploeg waren toebedeeld, voorlopig in de ijskast zetten. Na drie op rij gewonnen wed strijden werd de Leidse ploeg met de neus op de feiten ge drukt. Hoewel de blauw-witte brigade de gehele wedstrijd het betere van het spel had, moesten de Leidenaars door een schle mielige penalty het onderspit delven. De reactie van UVS-oe- fenmeester Raboen sprak dan ook boekdelen. Woest beende hy na het schrijnende verlies het veld af en weigerde zijn Rotter damse college Buitendijk, maar vooral arbiter Bakker een hand te geven. Voor commentaar was hij ook niet bereikbaar. Enigs zins begrijpelijk was zijn hou ding wel, maar geenszins te billij ken. UVS had de historisch moeilij ke tegenstander dan ook bijna de volledige negentig minuten met de rug tegen de muur, maar kon dat hele kleine gaatje in de Rot terdamse veste niet vinden. Nu was de voorste linie danig ont kracht, aangezien spits Ton Kamphues geblesseerd op de bank zat toe te kijken. Zijn ver vanger in de rol van aanvalslei der, Hans de Kruys, was geen en kel moment doortastend genoeg. Het meeste gevaar kwam van de vooral in de eerste helft excelle rende Leon Meijs. Voortdurend penetreerde de UVS'er het Rot terdamse bolwerk en was enkele malen dichtbij een treffer. Zo mocht HOV de handen dichtk nijpen toen hij na een hoekschop van Mario Faber op de lat kopte. Ook Leendert de Goey kreeg voor open doel een dot van een kans, maar de middenvelder zet te de buitenkant van zijn voet verkeerd tegen de bal. De Rotter dammers daarentegen hadden geen afdoende antwoord op het technisch beter verzorgde spel van UVS. Een misverstand tus sen Aad Neuteboom en doelman Wijnand Sloos was er bijna de oorzaak van dat HOV via de als een duveltje uit een doosje tus sen hen inspringende Rotter dammer Rob Vermeulen, onver diend een voorsprong had geno- Na de rust hetzelfde beeld. HOV volhardde in de negatieve houding en wachtte af welke plannen de Leidse tegenstrever uitbroedde. Buitendijk had voor deze door veel trainers bij monde verfoeide taktiek wel een verkla ring. 'Moet ik mij d?in naar de slachtbank laten leiden? Ik kan er toch ook niets aan doen dat ik er het materiaal niet voor heb", klaagde hij. "Het hele jaar heb ik het al moeten doen met één spits". Die spits was Joop Sehl- meyer. Hij zorgde voor de spora dische offensieve impulsen en bracht in de 52ste minuut de Leidse defensie danig in verle genheid toen hij met enkele ver rukkelijke schijnbewegingen een paar UVS'ers in de luren leg de. Zijn schot werd door doel man Sloos ternauwernood tot hoekschop vewerkt. UVS verhoogde de druk op het Rotterdamse doel. maar de HOV- verdediging huldigde het weg-is- weg principe zodra het maar even gevaarlijk werd. Het be paald niet massaal opgekomen publiek had hier best een spot tend applausje voor over. Als HOV de richting van het Leidse doel in sloeg gebeurde dat zo on beholpen, dat ook deze pogingen op de lachspieren werkten. Één maal had De Goey een zware overtreding nodig om HOV'er Vermeulen af te stoppen. De lankmoedige spelleider Bakker, die aan zijn laatste seizoen bezig is, vond het echter niet nodig om de Leidenaar van een boeking te Eens te meer werd duidelijk dat bij een wedstrijd alleen de punten tellen. In de 77ste minuut ging Sehlmeyer weer eens op avontuur en kwam binnen de be ruchte lijnen ongelukkig in bot sing met UVS-verdediger Neute boom. Scheidsrechter Bakker aarzelde geen moment en wees naar de penalty-stip. Dat ontlok te felle protesten bij de Leidse ploeg, waarbij vooral Henny Koet door ploeggenoot Sloos tot de orde moest worden geroepen. Als zo vaak konden de smeekbe den van degenen die vermeend onrecht werd aangedaan geen gehoor vinden. HOV-verdediger Mario Bakker trok zich niets aan van het tumult en schoot het bui tenkansje gedecideerd achter Sloos (0-1). Raboen probeerde nog het tij te doen keren door De Kruys te vervangen door de zeventienjari ge jeugdspeler Wilco van der Meer, maar HOV sloot de rijen en liet geen mogelijkheid onbenut om de bal ver van het eigen doel te houden. Trainer Buitendijk: "UVS heeft het zelf in de hand gehad', sprak hij naar waarheid. "In de eerste helft hadden zij al een grote voorsprong moeten hebben". Over de houding van Raboen was hij helemaal niet te spreken. "Hij heeft mij niet eens een hand gegeven. Ze moeten die man eens manieren leren". RUUD PATTIAPON Viü Henskens over aanslagen LEIDEN - De ongeveer 1500 der byklanten, die gistermiddag de Kikkerpolder waren ingetrokken, keken een kwartier lang hun ogen uit. Vooral een handjevol Valken burgers moet bijkans van verba zing zijn omgevallen bij het aan schouwen van de sloopwerkzaam heden Will Henskens, de oefenmees- ter van hun plaatselijke voetbal- trots. Tussen de vijftiende en der tigste minuut van de op dat mo ment slaapverwekkende Lugdu- num-Roodenburg hanteerde de trainer van de zaterdagviéfdeklas- ser Valken '68 opzichtig de botte bijl met de bedoeling zijn directe te genstander en de uiteindelijke 'wedstrijdwinnaar' Ronald Jansen te slopen. De bikkelharde Lugdunum-rou- tinier schopte de rappe Rooden- burg-spits tot vier keer toe van ach teren op het lichaam en de benen. Bij zijn derde poging het stevige li chaam van Ronald Jansen uit te benen, maakte de Haarlemse spel leider Wassink een optelsommetje en noteerde de naam Henskens. Toen de bewaker van Jansen lut tele minuten later wederom over de schreef ging, werd hij door Wassink duidelijk gespaard. "Op dat mo ment had ik die Will Henskens er uit kunnen sturen, maar ik heb hem tegen zichzelf in bescherming genomen. Die jongen was op dat moment duidelijk 'over de rooie'. Ik heb zelf ook gevoetbald dus ik kon me in zijn positie verplaatsen. Henskens is een speler die zijn ge wicht tegen heeft. Hij is niet zo wendbaar en kan moeilijk afrem men als hij een duel in gaat". Lugdunum-trainer Clement Kos ter maakte zich bij het vierde Hens- kens-vergrijp ronduit belachelijk. De oefenmeester uit Heemstede ver hief zich met veel misbaar van zijn zetel om zich ter hoogte van de zij lijn luidkeels af te vragen of Hens kens z'n man soms gewoon moest laten lopen. Na afloop nam Koster zijn pupil en collega nadrukkelijk in bescherming: "Will is een spij kerharde, maar hele 'cleane' voet baller. Vanmiddag hebben er twee grote, stevige jongens tegenover el kaar gestaan die een aantal man nelijke duels hebben uitgevochten". Koster bestond het zelfs om met de beschuldigende vinger in de richting van de Roodenburg-spits te wijzen: "Ik heb geen zware over tredingen van Henskens gezien. Die Jansen heeft de meeste overtre dingen zuiver uitgelokt. Als je als voetballer niet tegen het spel van Henskens kan, ben je in mijn ogen een watje". Kosters 'directe tegenstander' John Huguenin was uiteraard een heel andere mening toegedaan. "Ik had Ronald van te voren gewaar schuwd dat hij voor honderd pro cent zeker met Henskens te maken zou krijgen en dat die behoorlijke kleunen zou gaan uitdelen. Ik heb hem op het hart gedrukt zichzelf te blijven en in elk geval geen wraak te nemen. Ik ben niet geschrokken van de hardheid van Henskens. Ik weet dat hij in staat is zijn tegen stander desnoods uit de wedstrijd te schoppen". Toch nam Ronald Jansen wel de gelijk wraak op Henskens met zijn winnende treffer die hij pal na rust met weinig pijn (Henskens had hem even uit het oog verloren) en des te meer moeite ("Ik aarzelde ei genlijk wat te lang tussen de bal terugleggen en schieten") liet aan tekenen. Net als zijn trainer ver klaarde ook hii niet van hoi tnnr rust te harde spel van zijn 'achter volger' te zijn geschrokken. "Ik wist wat me te wachten stond en daar had ik me op ingesteld. Ik ben ei genlijk best een beetje bang voor Henskens, maar ik heb niets uitge lokt. Will heeft me echt een paar keer flink geraakt". Will Henskens zelf maakte na de wedstrijd een aangeslagen indruk in het besef dat hij niet bepaald als juiste voorbeeld voor zijn leerlin gen had gediend. De 30-jarige trai ner, die aankondigde dat hij het aan het eind van dit seizoen bij Lugdunum voor gezien houdt om geen irritaties te wekken bij zijn 'werkgever' Valken ("Zelf voetbal len en een club trainen is echt nau welijks te combineren") gaf eerlijk toe dat hij wat te ver was gegaan. "De hele week hebben ze het tegen je over die Jansen. Je steltje dus hele maal op zo'n jongen in. Misschien zelfs wat al te veel waardoor je in je fanatisme over de schreef gaat. Alle ogen van Leiden zijn bij zo'n wedstrijd op je gericht. Je bent hier in de stad een bekende persoonlijk heid, dus dan wil je niet voor gaas gaan. Ik weet het, met mijn voet balcapaciteiten heb ik het niet no dig om te gaan schoppen. Ik heb ook echt niet geprobeerd om Ro nald de wedstrijd uit te schoppen. Ik heb alleen mijn jongere ploegge noten op sleeptouw willen nemen door er stevig in te gaan". JAAP VISSER Een uitstekende kans voor Boudy Pijnakker om Roodenburg aan een 2-0 voorsprong te helpen. Het leder zal over het door Eradus verlaten doel stuiteren. Will Henskens wacht gespannen af (foto Holvast) LEIDEN - De smeekbede van Mientje werd wéér verhoord. Vorige week tij dens het inhaalduel met Hilversum verzocht Roo- denburgs trouwste suppor ter Ronald Jansen de aan hang van de Kooiclub te la ten dansen. De winnende treffer van de blonde spits was de aanleiding voor een klein feestje op Noord. Gis teren kon Mientje in de Kikkerpolder wederom aansluiten bij de blauw zwart gekleurde polonaise, die na de 0-1 bij Lugdunum in de Kikkerpolder door doelpuntenmaker Ronald Jansen was ingezet. De vreugdedans van de Rooden- burg-supporters was begrijpelijk. De situatie op de ranglijst leek im mers na het desastreus verlopen paasweekeinde uitzichtloos. Maar zie, binnen één week (zes punten uit drie duels) worstelde de forma tie van de vertrekkende trainer John Huguenin zich omhoog, of schoon de blauwzwarten nog steeds worden gekweld door de- gradatiezorgen. Lugdunum volgt de tegenover gestelde richting. Afgaande op de verrichtingen van gisteren lykt af daling naar de tweede klasse onaf wendbaar. "Dit was een regelrech te aanfluiting", was Clement Kos ter zichtbaar teleurgesteld. "Ze be seften kennelijk niet dat het van daag erop of eronder was. Er werd, op een paar uitzonderingen na, geen mentaliteit getoond. Dat vind ik een onbegrijpelijke zaak. Maat regelen zullen dan ook zeker niet uitblijven". Twee weken geleden nam Kos ters collega John Huguenin het zelfde besluit. Na de 2-6 nederlaag tegen De Spartaan moest het roer om, was iedereen zich bewust op Noord. De koerswijziging bracht Roodenburg op het zegepad. "Ik kan nu natuurlijk makkelijk pra ten", was Huguenin zich bewust, "maar ik heb altijd in dit Rooden burg geloofd. Alleen hadden de jongens zelf hun twijfels. Ik heb heel wat moeten praten om die gas ten van hun kwaliteiten te overtui gen. Ze kunnen bij Roodenburg stuk voor stuk voetballen, maar aan de vechtlust ontbreekt het nog wel eens". ter' tér harte genomen, zoals giste ren bleek in de door 1500 toeschou wers bezochte stadsbotsing. Op het laatste kwartier na dicteerde Roodenburg de wedstrijd op basis van kwaliteit en inzet. De jonge middenvelders Marcel van der Burg (18), Duncan Alberga (19), Ri chard Gottmer (20) schroomden de duels niet en etaleerden daarbij ge regeld hun aanwezige voetbalta lenten. Die verschillen typeerden de confrontatie tussen de staart- ploegen. Will Henskens was bij Lugdu num de enige uitzondering, al ge bruikte hij zijn krachten op de ver keerde manier. Kennelijk geirri- teerd over het onmachtige optre den van zijn ploeggenoten, die in de gehele wedstrijd geen enkele uitgespeelde kans konden creèren, uitte de voorstopper zijn agressie op de benen van Ronald Jansen. onbesuisde collega's van Henskens, Van As en Van Eg- mond, konden evenwel niet ver hinderen dat Roodenburg in de eerste helft vijf kansen op een voorsprong kreeg. Eenmaal vrij voor de uitstekende Wim Eradus, werden de jeugdige voetballers uit Noord bevangen door nervositeit. Zelfs oog in oog met de poortwach ter van LUgdunum kon Boudy Pij nakker in de 38ste minuut niets an- DEN HAAG - Tweedeklasser SJC is bezig aan een zorgeloos seizoen. Nu het zo goed als vast staat dat Gouda en GSV degraderen, speelt de ploeg van trainer Duindam een onbevangen spelletje. Zo ook gis- termidag tegen LENS. De thuisploeg toonde zich het eerste half uur wel sterker en kwam ook verdiend op een 1-0 voorsprong, maar SJC bleef rustig op zijn kans loeren. Jos Alders en Maarten Plug kregen nog in het eerste part goede kansen, die even wel geen treffers opleverden. Na de pauze hadden de Noord- wijkers de hulp van een LENS- speler nodig om op voorsprong te komen. Uit een voorzet van Ben van der Zalm kopte een Haagse verdediger de bal achter zijn eigen keeper. De thuisploeg zette hierna alles-op-alles, maar SJC haalde met 1-1 het einde van de wedstrijd. KATWIJK - Quick Boys-speler Marco van der Plas behoort bij de afvallers van het Nederlands ama teurteam. De Katwijker is na het selectieduel van vorige week dins dag overgeheveld naar het nationa le elftal voor spelers die zijn gebo ren na 1 augustus 1965, het zoge naamde Jong Oranje. Van die se lectie maakt ook Leen van der Plas deel uit. KATWIJK - Quick Boys-trainer Martin van Vianen staat volgend jaar onder contract van Schevenin gen. De Haagse oefenmeester kwam de afgelopen week een één jarige verbintenis overeen met de zondagderdeklasser. "In pricipe blijf ik daar een jaar. Ik wil hét za terdagvoetbal toch in de gaten bl\j- ven houden", aldus Van Vianen._ ders dan een afzwaaier richting parkeerterrein produceren. Dus moest Ronald Jansen er aan te pas komen. De bewaking van 'waakhond' Henskens even ont vlucht, (onmiddelijk daarna kreeg Jansen te maken van Hans van As), bezorgde de snelle aanvaller Roo denburg twee minuten na rust het verlossende doelpunt, na goed voorbereidend werk van Boudy Pijnakker. Clement Koster hoopte dat de tegentreffer zijn elftal tot meer inspanningen zou verleiden. Met verbazing nam de Haarlemse oefenmeester kennis van het lam lendige spel van Lugdunum. Goed, de thuisploeg kon zich be roepen op het gemis van de voor- waartsen Collé (geschorst) en Van der Weijden (geblesseerd). De af wezigheid van het duo was even wel geen excuus voor het ongein- spireerde optreden van de Kik kers. Plichtmatig trok Lugdunum in de slotfase naar voren, maar het was tekenend dat Roodenburg de beste kansen in de schoot kreeg ge worpen. Het tweetal Pijnakker/ Jansen weigerde echter de derby vroegtijdig op slot te draaien. De polonaise moest daarom tot het laatste fluitsignaal worden uit gesteld. ROB ONDERWATER LA VALLETTA (DPA) - Het Tsje- choslowaakse elftal is er zondag in La Valletta niet in geslaagd een doelpunt te fabriceren. Omdat voetbaldwerg Malta eveneens niet tot scoren kwam, eindigde de wed strijd in groep 2 van de kwalifica tieronde voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap in 1986 in Mexico zeer verrassend in 0-0. Daarmee bewees Malta de Bondsrepubliek Duitsland, leider in groep 2 met acht uit vier, Portu gal en Zweden een uitstekende dienst. De Tsjechoslowaken waren in de Maltezer hoofdstad groot meesters in het missen van kansen. Zelfs een strafschop was aan de Oosteuropeanen niet besteed. Ber ger schoot de bal uit het buiten kansje in de 69e minuut hoog over. Malta vierde het gelijke spel, het eerste punt in zes wedstrijden, als een overwinning. De ploeg maakte voor de 25.000 toeschouwers vele ererondes en werd luid bejubeld. De stand in groep 2 is: 1. Duitsland 4 4 0 0 8 13- 3 2. Portugal 5 3 0 2 6 8-7 3. Zweden 4 2 0 2 4 7-4 4. Tsjechoslowakije 3 1113 5-2 5. Malta 6 0 15 1 3-20 Eerstvolgende wedstrijden: 30 april: Tsjechoslowakije-Bondsrepu- bliek Duitsland; 5 juni: Zweden-Tsje- choslowakije. OEGSTGEEST - Derdeklasser UDO heeft de kans om twee pun ten aan zijn schamele totaal van 9 toe te voegen, volledig laten liggen. Het werd 0-0 tegen LFC, dat gezien het vertoonde spel niet thuis hoort in de top van de derde klasse. De voorzitter van de Kanaries, Van der Linden, waagde het zelfs over een "onwaardige wedstrijd" van de Leidse ploeg te spreken. Ondanks de tegenwind en het ontbreken van gangmaker Paul Harteveld creëerde de formatie van Wim Visser de meeste kansen. Een positieve rol hierbij was dui delijk weggelegd voor Ger Nag'te- geller, die een aantal goede af standschoten van zijn schoen liet vertrekken. De probeersels lever den geen succes op, mede dankzij het betrouwbare keeperswerk van René Sinke. Ook UDO wist zich aan de ande re kant geen raad met de kansen. Ondanks aardige probeersels Jan van der Salm en Wilbert Witteman, kon het thuispubliek geen goals begroeten. Na een vroege wissel aan LFC-zijde (Ouwehand viel met een op de training opgelopen achil lespeesblessure uit - Van der Wijn gaard kwam voor hem in de plaats) bleef het spel de gehele eerste helft op en neer golven. Gerard Slierings scoorde na mens UDO vijf minuten voor rust wél, maar dat doelpunt vond in de ogen van arbiter Van der Rij geen genade. Buitenspel oordeelde de spelleider, terwijl iedereen zag dat de bal via een Leidse speler voor de voeten van Slierings kaatste: geen buitenspel dus. De elftallen kwamen in de twee de helft ongewijzigd binnen de lij nen. Cees Pouwiel had zijn man nen in de rust blijkbaar vermanend toegesproken, want UDO opereer de heel wat feller dan in de eerste helft. LFC werd totaal op eigen helft vastgezet kwam nauwelijks meer aan aanvallen toe. Jan van der Salm miste in de vijfde minuut na rust de kans van de wedstrijd. Enkele meters voor het doel staan de joeg hij de bal in volledige vrije schietpositie hoog over de omhei ning. Even later had Dick Witteman bij een vrije trap, zo'n 20 meter voor het doel van Peter van der Wal, bijna succes. Op het laatste moment zorgde een LFC-been er voor dat de goed ingeschoten bal tot corner werd gedegradeerd. Met het inbrengen van Wilbert Vink voor Jan van der Salm probeerde UDO het 'gemiste kansenfestival' te doorbreken. Ook Ger Nagtegel- ler, die in de tweede helft nauwe lijks meer in het spel voorkwam, werd vervangen. Dick van der Wal- le nam zijn plaats in. Veel verandering brachten de wissels echter niet tot stand. Ge rard Slierings ondernam nog een aantal doelpogingen, maar ook hij deponeerde de bal niet in het net. Daarmee bewees de aanvaller zijn ploeg geen dienst, want de der deklasser uit Oegstgeest heeft de punten hard nodig. UDO-voorzit- ter Cees van der Star schudde nog eens met zijn hoofd. Ook hij was zich bewust van de wetenschap dat het voor zijn club bijzonder moei lijk zal worden om het verblijf in de derde klasse met nog een jaar te verlengen. JOOST MENTINK LEIDEN - In de derde klasse (zon dag) schoot Docos met een 1-1 de ling tegen Laakkwartier weinig op in de strijd tegen degradatie. De streekderby tussen WSB en FC Lisse eindige in een verdiende 1-2 overwinning voor de Lissenaars. Docos-Laakkwartier 1-1 Tot de 1-0 van Piet de Koning in de 20ste minuut van de wedstrijd had Docos het beste van het spel, maar daarna moesten de Leide naars lijdzaam toezien hoe Laak kwartier het heft in handen nam. Na vijf minuten in de tweede helft resulteerde dit in de gelijkmaker: 1-1. Via Cor van der Krogt kregen de Morsbewoners nog één goede kans, die evenwel werd verprutst. Omdat Laakwartier niet meer wil de en Docos niet meer kon, kwam er hierna geen verandering meer in de stand. "Hoewel we hebben ge lijkgespeeld, kun je toch zeggen dat Laakkwartier als winnaar uit dit duel te voorschyn is gekomen", aldus de Leidse trainer Crama. "Het verschil tussen ons en Laak wartier blijft immers twee pun ten". VVSB-FC Lisse 1-2 De Lissenaars behaalden een verdiende overwinning. Hoewel het elftal van trainer André Wahlen kansloos is voor de titel, toonde de ploeg zich veel feller dan de Noord- wijkerhouters. "Ik was verbaasd over de vrijheid die wij kregen", al dus Wahlen. "Daar hebben we ei genlijk nog te weinig van geprofi teerd. Tien minuten voor de rust scoorde Wim Bouckaert 0-1 en tien minuten voor het einde maakte de zelfde speler er 0-2 van. Leo Ver beek redde hierna de eer voor WSB.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 11