Raadsfracties zien weinig in vestiging camping op eiland Lichte voorkeur voor jeugddorp Stopzetting subsidie Stichting Leidse Binnenstad onzeker F abrieksschoorsteen Hogewoerd verdwijnt Raadsleden zijn blij met lokale 'SER' 'Meer buitenlanders bij politie aanstellen' Lekkende daken 218 flats worden voor de zomer gerepareerd Staatssecretaris doet aftrap bij voetbal Noordwijkse Twee gewonden door ongeluk school wint voetbalfmale Stucwerk valt naar beneden LEIDEN - Het eiland Strengen/Tengnagel in Warmond lijkt maar weinig kans te maken om te worden aangewezen als de plaats waar een Leidse camping kan worden gevestigd. Alleen de PvdA vindt het een goede plek. Alle andere partijen koesteren hun twijfels, zo bleek gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissie voor economische aangele genheden. De fracties verschillen trouwens behoorlijk van mening wat dan wél de beste plaats is voor een 'stads- camping'. Er was een lichte voor keur voor de velden van het jeugd dorp aan de Voorschoterweg, maar verschillende partijen tekenden daarbij direct aan dat dan wel de stankoverlast van de nabij gelegen rioolwaterzuiveringsinstallatie ver dwenen moet zijn. Op verzoek van de gemeenteraad is een ambtelijke notitie gemaakt. Daarin worden verschillende plaatsen in de gemeente Leiden opgesomd waar eventueel een camping kan worden gevestigd. Volgens de raad is er behoefte aan goedkope overnachtingsgelegen heden. Die zijn nu nog niet aanwe zig in de stad, waardoor in het hoogseizoen veel toeristen moeten worden doorverwezen naar omlig gende gemeenten. den van het jeugddorp aan de Voorschoterweg, komen volgens de notitie het jeugdbuitencentrum aan De Vliet, de ligweiden van het zwembad De Vliet, de polders Roomburg en Cronesteijn en de Oostvlietpolder in aanmerking. Boeren De voorkeur van de PvdA gaat, zoals gezegd, uit naar Strengen/ Tengnagel. Volgens de PvdA is overigens ook het jeugddorp aan de Voorschoterweg een mogelijk heid. Bovendien vinden de socia listen dat de gemeente ook maar eens moet praten met boeren in de Oostvlietpolder, Roomburg en Cronesteijn of zij hun grond willen verkopen. Die zouden, doordat de zoge noemde superheffing is ingevoerd, best wel eens bereid kunnen zijn hun grond te verkopen i In de notitie worden vijf plaatsen gemeente. Daardoor ontstaan meer genoemd waar mogelijk ping kan worden gevestigd. Behal ve Strengen/Tengnagel en de vel- Verkeersexamen is begonnen LEIDEN- Ongeveer twaalfhon derd kinderen van de lagere scho len in Leiden doen dezer dagen praktisch verkeersexamen. Van morgen om half negen zijn de eer ste groepen gestart in de Kooi. Be gin van de route was de Bernhard- kade. morgen is het Morskwartier aan de beurt en aanstaande maan dag de Merenwijk. mogelijkheden voor een camping. Wethouder mevrouw J. Fase be loofde deze suggestie nader te be studeren. Het CDA sprak zijn voorkeur uit voor een camping in de polder Cro nesteijn. Maar als burgemeester en wethouders met nader uitgewerkte voorstellen komen, moet daarin wel worden aangegeven of een camping in Leiden financieel wel haalbaar is. Het jeugddorp in Zuid-West is volgens de WD de beste plaats voor een camping. Deze partij voelt trouwens ook wel iets voor het vestigen van een kampeerter rein in de polders Roomburg en Cronesteijn. Strengen/Tengnagel is een minder gelukkige keus om dat dit eiland zowel met het open baar vervoer, de auto als de fiets moeilijk is te bereiken, vindt de WD. Op dit eiland zou mogelijk wel een watersportcamping kun nen worden gevestigd. Stadssingels D'66 houdt er in grote lijnen het zelfde standpunt op na als de WD. Zij het dat deze party ook de moge lijkheid van een kampeerterrein binnen de stadssingels niet wil uit sluiten. Volgens de ambtelijke no titie zou dit echter een minder ge lukkige oplossing zijn omdat dan - toch al schaars aanwezig - stads- groen moet worden opgeofferd. De PPR/PSP koos als enige voor een kampeerterrein bij het zwem bad De Vliet. "Bij veel campings zijn zwembaden gebouwd. Laten wij de zaak eens omdraaien en een camping bij een zwembad bou wen", aldus de PPR/PSP. In de ambtelijke notitie is voor namelijk aandacht besteed aan kampeerterreinen. Andere goed kope overnachtingsgelegenheden, zoals een jeugdherberg of zoge noemde trekkershutten, zijn voor alsnog niet te verwezenlijken, zo lichtte een ambtenaar gisteravond toe. Trekkershutten hebben alleen zin als er een aaneengesloten 'cir cuit' van dergelijke onderkomens in Zuid-Holland aanwezig is. En dat is nu nog niet het geval. De Ne derlandse Jeugdherberg Centrale voelt er verder nog niet veel voor om in Leiden een jeugdherberg te openen. DONDERDAG 18 APRIL 1985 Wethouder wil gesprek LEIDEN - Er is weer een oude fabrieksschoorsteen bezig uit het Leidse stadsbeeld te verdwijnen. De schoorsteen van het vroegere Van Wyk- complex aan de Hogewoerd/Bolwerkstraat wordt dezer dagen steentje voor steentje met de grond gelijk gemaakt. Met name de top van de reusachtige schoorsteen bleek de afgelopen jaren heel wiebelig te zijn geworden. Bouw- en Woningtoezicht van de gemeente kwalificeert de al jaren niet meer gebruikte fabrieksschoorsteen als "zeer bouwvallig" en "gevaarlijk". Met de eigenaar van het voormalige Van Wijk complex, waarin thans onder meer een supermarkt is ondergebracht, is overeengekomen dat de kolos moet worden afgebroken. Omdat de schoorsteen in een zeer dichte bebouwing staat is het niet mogelijk de stenen pijp met behulp van dyna miet op te blazen. Vanuit een hoogwerker moet de voormalige fabrieks- reus nu steentje voor steentje worden afgebroken. Monnikenwerk, zoals dat heet. (foto Holvast) LEIDEN - De gemeente Leiden neemt nog geen beslissing over het al dan niet stopzetten van de subsi die aan de Stichting Leidse Bin nenstad. Wethouder mevrouw J. Fase wil eerst een 'indringend' ge sprek voeren met deze stichting. Daarmee hoopt zij meer duidelijk heid te krijgen over het functione ren van deze organisatie, de be trokkenheid van de Kamer van Koophandel bij deze stichting en de plannen die zy op stapel heeft staan. Eigenlijk had de stichting voor 1 april al opening van zaken moeten geven, als zij tenminste kans wilde maken de subsidie te behouden. Dit werd namelijk gevraagd in een vorig jaar door het WD-raadslid G. Bakker ingediende, en door de raad aangenomen, motie. Die ter mijn wordt nu dus verlengd. Volgens wethouder Fase rea geerde de het bestuur van de Stich ting Leidse Binnenstad aanvanke lijk met een 'laconiek' en kort brieQe. In dat briefje werd ontkend dat er moeilijkheden waren binnen het bestuur - de voorzitter van de organisatie stapte eind vorig jaar op - en werd tegelijkertijd ver klaard dat de stichting nog prima functioneerde. Pas onlangs gaf de stichting een wat uitgebreidere reactie. Ook kondigde zij aan samen met de Ka mer van Koophandel een econo misch actieplan voor de Leidse binnenstad te willen maken. Daar mee slaagde de stichting er echter niet in de lucht te klaren. Volgens wethouder Fase blijven er een aantal onduidelijkheden; onder meer van wie nu het initia tief is uitgegaan om een econo misch actieplan te maken. De Ka- SINGELLOOP - Ten onrechte meldde een trimmer zich twee da gen geleden al bij het Leidsch Dag blad om aan de Singelloop mee te doen. Om de verwarring nog groter te maken, stond gisteren in het be richt daarover de datum van de trimloop niet correct vermeld. Voor alle duidelijkheid: vrijdag 26 april, 19.30 uur. mer van Koophandel schrijft in een persbericht dat zy de Stichting Leidse Binnenstad bij de plannen makerij heeft betrokken om het ac tieplan een zo breed mogélijk ka der te geven, terwijl de stichting heeft laten weten dat zij juisl de Kamer van Koophandel erbij heeft gehaald. Voor het PvdA-commis- sielid J. van Meijgaarden trok uit deze uiteenlopende lezingen overi gens de conclusie dat de gemeente in feite indirect de Kamer van Kdophandel subsidieert. LEIDEN - De raadscommissie voor economische aangelegenhe den juicht het instellen van een plaatselijke 'sociaal-economische raad' (SER) toe. In een dergelijke raad moeten werknemers en werk gevers geregeld overleggen met de gemeente over allerlei economi sche zaken. De raadscommissie voor economische aangelegenhe den stemt ermee in dat burgemees ter en wethouders van Leiden aan dat overleg deelnemen. De plaatselijke SER is een initia tief van de vakbonden FNV en CNV en het Koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond. Ver schillende commissieleden spra ken ook de hoop uit dat de het NCW en de Leidse Vereniging voor de Industrie uiteindelijk ook aan het overleg zouden deelnemen. De ze organisaties hebben laten weten er niet voor te voelen om deel te nemen aan een plaatselijke SER. Volgens de PvdA zou het NCW zich overigens al iets minder 'hard' hebben opgesteld. De PvdA pleitte er ook voor dat de plaatselijke SER geen inzage krijgt in 'besloten' stukken. "Wat dat betreft moet deze raad hetzelf de worden behandeld als alle ande re burgers", aldus de socialisten. Pleidooi PvdA -raadslid: LEIDEN - Overweeg de eisen iets te versoepelen als buitenlanders voor een baan bij de Leidse politie solliciteren. Op die manier zouden meer mensen uit zogenoemde etni sche minderheden bij de politie kunnen werken dan nu het geval is. Dit voorstel deed Het PvdA- commissielid J. van Meijgaarden gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor perso neel en organisatie. Van Meijgaarden wees wethou der mevrouw J. Fase erop dat de gemeente Rotterdam al het plan heeft op deze manier meer buiten landers een functie te geven bij de politie. Bij de politie werken naar verhouding minder mensen uit et nische minderheidsgroepen dan verwacht zou mogen worden, gelet Politie pakt bij achtervolging dief van auto LEIDEN - Na een korte achtervol ging die eindigde in de Leuven- straat kon de politie vannacht de bestuurder en passagier van een gestolen auto aanhouden. De ne gentien jarige bestuurder kreeg de politie in eerste instantie achter zich aan omdat hij zonder verlich ting reed. In de Leuvenstraat kon de politieauto de, zoals later bleek, gestolen auto klem rijden al ging dat ten koste van enige blikschade bij de inmiddels opgeroepen assis tentie. Terwijl de eerste politiewa gen de auto van voren probeerde klem te rijden, stopte deze plotse ling en reed met flinke vaart achteruit. Daardoor botste de tweede politiewagen op de gesto len auto. Overigens bleek dat de negentieryarige bestuurder van de auto niet alleen dronken was, maar ook geen rijbewijs had. Vrouw valt bij ramenlappen LEIDEN - Ramenlappen op een wankel keukentrapje is gevaarlijk. Op een wankel keuken trapje én op een balkon de ramen doen kan le vensgevaarlijk zijn. Dat ondervond een 58-jarige vrouw die daardoor van het balkon op de tweede ver dieping van haar woning viel. Door het wankele trapje verloor zij haar evenwicht met als gevolg dat zij in coma en met een bekkenfractuur moest worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. op hun aandeel in de bevolking. Wethouder Fase noemde het een 'sympathieke' gedachte. Ze beloof de de suggestie voor te leggen aan de verantwoordelijke bestuurder. PvdA, CDA en WD buigen zich de komende tijd of de gemeente moet registreren hoeveel mensen uit etnische minderheden een baan bij de gemeente Leiden hebben ge vonden en welk soort functie zij hebben. Deze drie partijen voelen er wel iets voor om het aantal bui tenlanders in overheidsdienst te 'turven', maar konden nog niet zeg gen of ook het niveau van de func tie moet worden aangegeven. Op deze manier zou bijvoorbeeld in hun land van herkomst vrij een voudig kunnen worden nagegaan of iemand voor de Nederlandse overheid heeft gewerkt. En dat zou allerlei problemen kunnen geven voor deze buitenlanders. PPR/PSP en D'66 stemmen in met een registratie van het aantal buitenlanders met een baan by de gemeente en het niveau van hun functie. "De geheime dienst van Iran weet toch wel wat hun landge noten hier doen", meende D'66'er J. Hoekema. LEIDEN - Staatssecretaris Ploeg (landbouw) verrichtte gistermiddag de aftrap voor een voetbalwedstrijd tussen de gemeente en de Leidse politie enerzijds en de marine anderzijds. Later op de dag werd de jarige staatssecretaris nog eens gehuldigd in de brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan. Het op enkele plaatsen versterkte team van de gemeente en politie won de wedstrijd met 2-0. Het duel werd op het veld, van Roodenburg gespeeld. Op de foto links van Ploeg wethouder Peters en rechts, in de starthouding, burgemeester Goekoop. In de middencirkel staat ambtenaar Duivesteijn (directeur sport en recreatie) en op de linksachterplaats slaat wet houder Tesselaar de aftrap grijnzend gade. (foto Holvast) LEIDEN - De lekkende daken van de 218 flats aan de Van 's Gra- vensandestraat, Bazelstraat en om geving worden voor de zomer gere pareerd. De woningbouwvereni ging Tuinstadwijk bekijkt momen teel of haar financiële positie de uitvoering van een uitgebreider groot-onderhoudplan aan deze wo- laat. De ergs zorgen van Tuinstadwijk zijn voor bij, nu het rijk een groot deel van de achterstallige renovatievergoe dingen - rond de vijftien miljoen gulden - heeft terugbetaald. De broodnodige reparatie van de daken laat al enige tijd op zich wachten. Aanvankelijk was de fi nanciële positie van Tuinstadwijk het breekpunt: de vereniging moest jaarlijks alleen aan rente al ruim een miljoen gulden opbren gen. Geld voor het groot-onder houdsplan was er niet, terwijl het bestuur de aanpak van de lekke da ken (een klus van ongeveer zes ton) evenmin verantwoord vond. Bo vendien wilde de vereniging wach- T FITIf M T„ I1 J1 „„U „1 „..-J.- vleeswond aan zijn voet. i de auto had een gebroken sleutelbeen e LEIDEN - Te hard rijden en alcohol zorgden ervoor dat een twintigjarige bestuurder van een auto samen met zijn passagier afgelopen nacht in het ziekenhuis belandde. Volgens de politie reed de auto met een vaart van ongeveer zeventig kilometer per uur door de Korevaarstraat. Daar ver loor hij de macht over het stuur, raakte de stoeprand, stuiterde vervol gens naar de overzijde tegen een lantarenpaal en sloeg over de kop. De auto en de lantarenpaal werden totaal vernield. De bestuurder en zijn passagier moesten worden overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis. De passagier, die zich volgens de politie alleen nog kon herinne- ALPHEN AAN DEN RIJN - De ren zÜn in6estapt °P de Breestraat, kwam er vanaf met een gekneusd streekfinale van het voetbaltoer- onderbeen.De bestuurder J - nooi voor basisscholen is gisteren op het ARC-terrein in Alphen bij de jongens gewonnen door het elf tal van de Christus Koningschool uit Noordwijk. Bij de meisjes werd het team van de Burgemeester De Herderschool uit Koudekerk eer ste. De winnaars van het toernooi mogen meedoen aan de landelijke finale, die in Zeist wordt gehou den. De Noordwijkse ploeg moest het in de finale opnemen tegen het elf tal van de basisschool De Vier sprong uit Leiden. Al in de eerste minuut kregen de Noordwykers de kans op voorsprong te komen, maar de strafschop werd gemist. Uiteindelijk werd het toch 2-0 voor de Christus Koningschool. Een van de sporadische aanvallen i voor het Noordwijkse doel. By de meisjes konden beide ploegen in de finale niet tot scoren komen. Strafschoppen moesten uitkomst brengen. Dat verging de Koudekerkse meisjes heel wat be de Viersprong-spelers uit Leiden ter dan het team uit Leimuiden, de «foto wim Dijkman) Kleine Wereldschool. Scouting Scouting St. Jozef bestaat vijf jaar en dat wordt zaterdag 20 april gevierd met een open dag in het clubhuis aan de Alexan- derstraat. De officiële opening is 's morgens om elf uur en om vier uur wordt de dag afgesloten. Casino-avond Klubhuis Morschwijck organi seert zaterdagavond 20 april een casino-avond. De spelen roulette en Lucky dices worden gespeeld met 'Morschwijck-dollars'. De zaal aan de Topaaslaan is open om half acht en om half negen kan het spel beginnen. Rommelmarkt Zaterdag 20 april wordt op de speelplaats van de St. Janschool ingang hek Cesar Franckstraat) van elf tot vier uur een rommel- markt-fancy fair gehouden. De opbrengst is bestemd voor een door de school geadopteerd Bra ziliaans petekind en enkele ten ten. Behalve de fancy fair is er ook een rad van avontuur, kan men ballengooien, evenloppen trekken, parapluhangen en er is een grabbelton. ten tot na het winterweer. Eind februari besloot het ryk de achterstallige renovatievergoedin gen te zullen terugbetalen, onder dreiging van een kort geding. In maart en april is het geld overge maakt. Op een deel ervan zat de vereniging al zes jaar te wachten. De middelen voor de reparatie van zyn nu beschikbaar. 1 keken wordt of het groot onder houd aan de flats financieel haal baar is. Of de plannen voor onder houd aan de Lage Morsweg (50 wo ningen) en Van Eedenlaan (110) uitvoerbaar zijn is evenmin duide lijk. Val met fiets fataal voor dievegge LEIDEN - Soms krijgt de politie een arrestant gewoon in de schoot geworpen. Gistermiddag reed een politiewagen in de Steenstraat toen een 24-jarige vrouw met haar fiets onderuit ging. Daarbij rolde de inhoud van haar tas over de straat. De politiemannen die haar weer netjes overeind hielpèn ont dekten daarbij enige kledingstuk ken met de prijskaartjes eraan. Aangezien het volgens de politie om een bekende ging heeft men de herkomst van de kledingstukken nagetrokken. Ze bleken deze ge stolen te zijn. De vrouw is daarop meegenomen naar het bureau. LEIDEN - In de binnenstraat van het faciliteitengebouw van de Leidse Universiteit is gisteravond een deel van het stuc-werk naar be neden gekomen. Er vielen geen ge wonden toen het stuk van onge veer één vierkante meter van de muur afkwam. Vandaag is men begonnen de boel af te steken. Volgens beheer der Harders van het gebouw zal de rijksgebouwendienst een onder zoek instellen of er misschien on deugdelijke materialen zijn ge bruikt en wie daarvoor aansprake lijk is. "We nemen geen enkele risi co, want dagelijks lopen hier hon derden mensen door de binnen straat", aldus Harders.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 4