Rijndijk nu nog groter knelpunt Pas in mei besluit over Schoolstraat Verkeersproblemen verwachten we niet' Meer opstoppingen verwacht door vestiging grote bedrijven 'Diepgaande meningsverschillen in college' Onkruid- bestrijding Wassenaar uitbesteed Vliegtuigen Verduisteren' hemel boven Leidse regio Aubade brengt 2000 Idnderen op de been REGIO LEIDEN DONDERDAG 18 APRIL 1985 SuperConfex Zoeterwoude geopend ZOETERWOUDE - Het kleding- warenhuis SuperConfex is van morgen in Zoeterwoude-Rijndijk op sobere wijze geopend. Er waren geen grote attracties om de komst van de kledinggigant luister bij te zetten. Voor volwassenen was er een aansteker en een sleutelhan ger, terwijl voor de kinderen een springmatras was neergezet. Een dergelijke opening past bin nen de formule van het bedrijf. "We zijn wars van overdaad. We proberen te besparen op de perso neelskosten, het advertentiebud get, de aankleding van de zaak en door te zoeken naar goedkope cen tra buiten de bebouwde kom", lichtte H. Steylen, manager opera tions, gistermiddag de succesfor mule toe. De 'truc' van SuperConfex is dat ze gebruik maakt van 'direct mail'. Door klanten een pasje te geven en zodoende naam en adres te regi streren, kunnen ze de klant tien keer per jaar persoonlijk met recla mefolders benaderen. Binnen een straal van tien kilometer rond de Zoeterwoudse vestiging zijn zes tigduizend pasjes afgezet. De namen en adressen van de 'gelukkigen' die een pasje kregen, heeft SuperConfex van de PTT ge kocht. "Een volkomen legale zaak, dat doen we in elke stad waar we ons vestigen", verklaart Steylen. Over het succes van de Zoeter woudse vestiging is hy optimis tisch: "Het loopt overal als een trein, dus waarom hier niet"? Pro blemen met de verkeersafwikke ling verwacht Steylen niet. "Er zijn tweehonderd parkeerplaatsen, dat moet voldoende zijn. Misschien zal het op zaterdagen wat dringen worden, maar daar kan je je par keergelegenheid niet op afstem men. Ik wil niet uitsluiten dat er problemen ontstaan door de afslag op de drukke Ryndyk. Het zou voorkomen kunnen worden als mensen de parallelweg gebrui ken". De vestiging van SuperConfex in Zoeterwoude is vrij snel rond ge komen. Dit in tegenstelling tot de gemeente Oegstgeest, waar ellen lange discussies en onderzoeken nodig waren om uiteindelijk toch 'nee' tegen de kledinggigant te zeg gen. "We hadden graag in Oegst geest gezeten", zegt Steylen, "maar we zitten hier ook uitstekend. En je moet natuurlijk niet uitsluiten dat er in deze regio nog meer vestigin gen komen. Voorlopig zijn we con creet nog nergens mee bezig. Eerst even het succes van Zoeterwoude afwachten". De Hoge Rijndijk. Nu is het e r dat wordt nog van veel erger door de vele (foto Wim Dijkman) DONDERDAG Leiden Breehuys - Breestraat, scholierencafé. 20-23 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Troef - Stationsweg 32, voorlichting en begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur. inl. 149324/216180. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Under capricom' van Hitchcock, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Je vous salue Marie' van Jean-Luc Go- dard, 20 en 22.15 uur. Leiderdorp Gemeentehuis -. Statendaalder, vereni- gingsdefilès, 19-19.30 uur. Muzenhof - Cor Gordijnsingel 4, film voor volwassenen, 20.30 uur. Voorschoten Lindehoeve - Van der Haarplein, optre den 'The tubes', 21-1 uur. Oegstgeest Gemeentecentrum - Lijtweg, bijeen komst CDA met lezing kamerlid Van der Sanden, 20 uur. VRIJDAG Leiden Technische School C. Sweris - Vondel laan 35, rommelmarkt/fancy fair, 14-17 Leiderdorp De Menswording - Heelblaadjespad, feest voor ouderen en gepensioneerden. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 12 tot vr 19 door: ZOETERWOUDE/HAZERSWOUDE - De verkeerssitua- SSST"'Have"'Have"18'Le,den tie op de Hoge Rijndijk dreigt steeds nijpender te worden Apotheek Noord-Hofland, Thorbecke- door de vele detailhandelsbedrijven die zich langs de Rijn wee3' voorschoten, tel. 762877. op Zoeterwouds en Hazerswouds grondgebied vestigen. Neemt de verkeersdruk op de Hoge Rijndijk door de komst t gen, vlak na de opening, viel het nog wel mee met de drukte. Voorschotens raadslid Aikens wil er het fijne van weten VOORSCHOTEN Het Voorscho- Leeuwen (PvdA/PPR) "totaal te- terrein bij AH naar de oostzijde tense raadslid J. Aikens (D'66) gengestelde meningen", zoals Ai- van het centrum). Wanneer de diepgaande kens het formuleert: "Van Leeu- commissie niet akoord zou gaan, Jjn binnen wen (openbare werken) verklaarde dreigde hij zelfs het gehele voorstel burgemeester en dat de installaties in het zwembad ter heroverweging en nader beraad ernstige beschadigingen hadden in het college terug te trekken, opgelopen met name omdat het ja- heeft de indruk dat meningsverschillen zijn binnen het college wethouders. In vragen aan datzelfde college ciën) gaf een totaal andere lezing: --- ook bij voldoende technisch toe- zicht zouden de defecten zich ïr volle omvang gemanifesteerd heb ben en tegen de huidige kos repareerd moeten worden". Halszaak de economische vraagt hij of die indruk juist is, of renlang heeft ontbroken dat 'slechts' gesproken hoeft te worden van vergaande communi catiestoornissen tussen de ver schillende wethouders. Andere mogelijkheid: desinteresse van een of meer wethouders voor voorstel len die weliswaar collegiaal aan de raad worden gedaan, doch waar van een van de B en W-leden het 'voortouw' heeft genomen. De vragen kwamen in hem op i Anderzijds leidde de wethouder financiën en verkeer het i behoorlijk technisch beheer al- van tinancien en ver^rn«vu«t- Haar Wpthnuder Van Dalen (fman- stel in met de woorden dat het col lege dit stuk weliswaar zo presen teerde, maar het in feite weinig in teressant te vinden welk standpunt mvang gemannesxeera nee terzake door deraad zoui worden tegen de huidige kosten ge- ^tnee^HetcoUege, maakt Ook c de behandeling die twee B en W- keerskundige verbeteringen voorstellen kregen in de raadscom- het centrum zaten de WD- en daar geen halszaak van', aldus de wethouder. Dat de eerstverant woordelijke wethouder inzake middenstandsaangelegenheden op meer dan duidelijke wyze van het tegendeel had blijk gegeven bleek i verwaarloosbaar Vragen van Aikens: Is het werkelijk zo dat Uw college de moeite neemt goed uitgewerkte voorstellen, waarin tevens veel ambtelijke energie en tijd is gesto ken, aan de raad voor te leggen zonder dat Uw college bereid is die voorstellen van harte te verdedi gen? En: welke maatregelen is Uw college bereid te nemen om in de toekomst te vermijden dat op nieuw een dergelijk 'Spel der ver gissingen' wordt opgevoerd? Een antwoord op deze vragen is in ruwe versie gereed, aldus wet houder Marselis. Maar kan nog niet in de openbaarheid worden ge bracht. i deze maand. Te weten, PvdA/PPR-wethouder niet op de- het opzij leggen van 145.000 gulden zelfde lijn. Aikens: "Enerzijds deed voor het verbeteren van technische de wethouder van openbare installaties in zwembad 'Het Wed- werken en economische aangele- de' en de economische en ver- genheiden een emotionele oproep keerskundige verbetering van het aan het adres van de commissie om centrum (aanpassingen in voorna- variant-D te aanvaarden (het ver- melijk de Schoolstraat). keer kan niet langer meer van de In beide gevallen gaven de wet- Schoolstraat naar Treubstraat rij- houders Van Dalen (WD) en Van den, maar moet over het parkeer- Behalve de kledinggigant Super Confex, die vandaag de deuren opent en is gehuisvest in een deel van het pand van de meubelhandel Leski, is er ook in Hazerswoude een zaak bijgekomen: een bedrijf waar boomkwekerijprodukten worden verkocht. "Dit gaat mogelijk helemaal ver keerd", reageert ing. H. Molenaar, hoofd van rijkswaterstaat in het district Zuid-Holland op de nieuwe bedrijven. "Wij zullen het nauwlet tend in de gaten houden". Molenaar is bij rijkswaterstaat verantwoordelijk voor de Hoge Rijndijk. Als vooral Superconfex veel klanten gaat trekken, en dat is de verwachting, komen er meer opstoppingen. Nu is het al zo dat de Hoge Rijndijk overbelast is, met name in de avond- en ochtend spits. 's Ochtends is het niet onge woon dat de automobilisten, die naar Leiden willen, al stil staan ter hoogte van Fasson in Hazerswou de Rijndijk. "De Rijndijk levert elke dag pro blemen op", bevestigt politieman Molenaar, groepscommandant van de rijkspolitie in Zoeterwoude en Hazerswoude. Hij voorziet ook ex tra problemen, "maar we zijn op de Rijndijk gewend aan dagelijkse op stoppingen en zo nu en dan een aanrijdinkje. Grootschalig Nadat het plan voor een meubel boulevard aan de Hoge Rijndijk door de provincie werd afgewezen, ontstaat er nu op deze plek een grootschalig detailhandelscen trum. Behalve de al eerder ge noemde Superconfex en het tuin centrum zit er ook een bedryf dat handelt in kampeerspullen, een grote zaak die auto-onderdelen verkoopt, alsmede twee meubelbe drijven. Opvallend is dat er over de ont wikkelingen op het terrein aan de Hoge Rijndijk geen overleg is ge voerd tussen de gemeenten Ha zerswoude en Zoeterwoude en rijkswaterstaat, de eigenaar van de Hoge Rijndijk. Hazerswouds bur gemeester J.W. van der Sluijs wist ook niet dat Superconfex zich in Zoeterwoude ging vestigen, toen" zijn gemeente akkoord ging met de VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense raad kan zich pas volgende maand buigen over de economi sche en verkeerskundige situatie in de Schoolstraat en omliggende straten. Het is B en W niet gelukt om voor de raad van deze maand een eensluidend standpunt in te ne men over de kwestie. Er bestaat ook nogal wat verbazing by dé da gelijks bestuurders over de gang van zaken. Wethouder Van Leeu wen: de B en W-variant die deze maand door CDA en WD werd af gewezen, kon in december nog op steun van CDA en mevrouw Hul- scher (WD) rekenen. Nu opeens hadden ze weinig goede woorden over voor het idee de verbinding tussen de School straat en Treubstraat om te toveren tot autovrij pleintje en het verkeer over de parkeerplaats nabij AH te leiden. En pleitten ze voor de O-va- riant. Laten zoals het is dus, met wat extra laad-en losplaatsen en minder paaltjes, hobbels en bak ken. Van Leeuwen: "dat staat haaks op het rapport van het Centraal In stituut voor Midden en Kleinbe drijf. Daarin wordt immers gepleit voor het verbeteren van de sfeer in de Schoolstraat. Het doorgaande verkeer zou geweerd moeten wor den en voetgangers zouden meer ruimte moeten krijgen". "Watje nu krijgt is dat mensen er snel doorheen blijven rijden", ver volgt hij. "Voor de rest is het rom melen in de marge. En als je nu niks doet, doe je in feite een stap achteruit, voor vele jaren. Dat is kwalijk omdat iedereen stappen vooruit doet in deze tijd. In Ste venshof (Leidse wijk, naast Noord- Hofland) is vanmorgen de eerste paal geslagen voor een nieuw win kelcentrum, in Noord^Hofland gaan we binnenkort het winkel centrum opknappen en zelfs de Leidse Breestraat-winkeliers, de hardste vechters tegen voetgan gers, denken aan een promenade". De gevolgen voor Voorschoten kunnen hard zijn. Wanneer straks de economie aantrekt zouden de Voorschotene winkeliers de slag wel eens kunnen missen. Ook is hij bang dat de betere zaken voor de incidentele aankopen Voorschoten links laten liggen, terwijl volgens het CIMK-rapport juist zo'n be hoefte is aan dat soort bedrijven. Van Leeuwen: "Voor hen is sfeer nu eenmaal heel belangrijk". Hij hoopt dan ook maar dat WD en CDA het CIMK-rapport er nog maar eens goed op zullen nalezen. Ook omdat hij niet graag ziet dat de inspraak van middenstanders en klanten tot een farce wordt. LEIDERDORP - Ruim tweedui zend kinderen van de Leiderdorp- se kleuter- en lagere scholen heb ben gisteren afscheid genomen van het burgemeesterechtpaar Van der Have. De kinderen brachten de burgemeester en zijn vrouw een aubade in park 'De Houtkamp'. Ze deden dat op een manier die kinde ren eigen is: spontaan en hartver warmend. Van waren de Leiderdorp- se kinderen al te horen, want de route naar het park werd luidkeels zingend afgelegd. Eenmaal in het park aangekomen legde hoofdon derwijzer Van Dijk de bedoeling van deze opmerkelijke bijeen komst nog eens uit: "We weten dat u van zingen houdt, burgemeester. Dat zult u nu merken ook". Vervol gens werd een speciaal afscheids lied ten gehore gebracht. Een aan tal kinderen had zelfs spandoeken meegenomen. 'Ga nou maar vis sen', zo kon de burgemeester lezen. "Ik heb het leuk met jullie ge had", sprak de scheidende burger vader, "als we weer eens gemeen teraad met elkaar speelden". Zijn belofte, dat er op de scholen voor elk kind een verrassing zou klaar liggen, werd niet met zang, maar wel met luidkeels geroep begroet. Het werd een zonovergoten bij eenkomst, in dubbele betekenis van het woord. WASSENAAR - De gemeente ieder geval niet geraadpleegd, zo Wassenaar besteedt voor de tyds- deelt hój mee. Toen er sprake was duur van één jaar de onkruidbe- van een meubelboulevard advi- stryding op trottoirs en in wooner- seerde het bureau Stad en land- ven uit aan een particulier bedryf. schap overigens een uitvoegstrook Burgemeester en wethouders van te maken voor het automobilisten Wassenaar hebben dat besloten, ter hoogte van Casba. Na het proeflaar wordt bekeken of Rijkswaterstaat ziet daar niet de uitbesteding wordt verlengd, veel in, zegt H. Molenaar. Hy voelt Het particuliere bedryf zal sa- meer voor het instellen van een men gaan werken met mensen van parkeerverbod op de parallelweg de gemeentelijke plantsoenen- 'als de veiligheid van het verkeer of dienst en de reinigingsdienst. Voor de doorstroming wordt geblok- de bestrijding zal worde, gespoten keerd'. Hij erkent dat dan ook de niet het lichte gif 'simazin'. Een bewoners van de parallelweg hun woordvoerder van $e gemeente auto's niet meer kunnen parkeren, vertelt dat de preventieve bestry- 5 dan het gevolg van Su- ding al deze maand begint. komst van een bedrijf dat boom kwekerijprodukten verkoopt. Maar Van der Sluijs realiseert zich nu dat deze vestiging gevolgd door die van Superconfex wel eens een grote toename van de ver keersdrukte kan betekenen. "Als daar een grote stroom kooplustig verkeer komt, is dat niet zo best. Ik denk dat we dan moeten bekyken in overleg met Zoeterwoude wat we moeten doen". In Zoeterwoude zelf heeft de ge meente zich niet gebogen over de vraag wat de vestiging van Super confex voor de verkeerssituatie zou betekenen. De verantwoorde lijke ambtenaar voor verkeer perconfex, vindt hij. "Overal dit soort activiteiten komen, is er een uitstraling naar de omgeving", aldus Molenaar. Tot nu toe was de onkruidbestrij- ding in handen, van mensen van de plantsoenendienst en de gémeen- tereiniging. Het met de schoffel en De Zoeterwoudse verkeersamb- met strooikorrels bestryden tenaar vertelt desgevraagd niet gelukkig te zijn met een parkeer verbod. Hij vreest dat er dan een racebaan gaat ontstaan: "En daar zullen de bewoners niet zo blij mee zijn". onkruid werkte echter niet effec tief genoeg. Ook ontbrak het de ge meente aan voldoende mankracht, De onkruidbestrijding plantsoenen blijft gewoon in han den van de gemeente Wassenaar. de REGIO - Een groot aantal vlieg tuigen zal maandag 29 april de he mel boven de Leidse regio en de bollenstreek verduisteren. Deze 24 vliegtuigen uit binnen- en bui tenland zullen om 13.05 uur bij Hoek van Holland Nederland bin nenvliegen om de historische voedseldroppings boven de Rand stad, niT40 jaar geleden, te her denken. Dc route die de vliegtuigen zul len vliegen is als volgt: om 13.22 uur vliegen ze dit gebied binnen bij kasteel Oud Wassenaar in Was senaar; 13.24 Leiden Academisch Ziekenhuis; 13.26 uur Lisse; 13.27 uur Hillegom; 13.28 Hoofddorp. Via Amsterdam keren de toe stellen om vervolgens om 14.00 uur weer boven Hillegom te vliegen. Een minuut later zijn ze boven Lisserbroek, waarna het luchtruim boven de bollenstreek weer wordt verlaten. De vliegtuigen worden bemand door vliegers uit onder meer Ne derland, Canada, Polen, Austra lië, Nieuw-Zeeland en Groot-Brit- tannië. De Stichting 40 jaar voed sel en vrijheid heeft deze herde- ningsvlucht mogelijk gemaakt. Eén van de hoogtepunten van de herdenking van de voedsel droppings in dit gebied is de komst van de oud-bemanningsle den naar Wassenaar, Valkenburg en Rijnsburg. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Duizenden schoolkinderen uit Leiderdorp brengen de scheidende burgervader een laatste groet. (foto Holvast) POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 SLEUTELTJES -vrij. van 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrlj. NABEZORGING ADMINISTRATIE n 8.30-17.00 uur (071)144941 REDACTIE (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad- per jaar, aan huis bezorgd per post (binnenland) per kwartaal, aan huis bezorgd pleeg het telefoonboek. ABONNEMENTEN 250,90 345,20 65,70 89,30 f 22,10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), losse nummers 1,00 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Bij automatische betaling geen administra tie- en incassokosten. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071)144941 REGIOKANTOREN Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 112221JB Katwijk (01718) 12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Commentaren: W.F.J. Wirtz, van Brussel Stad: J. Kroon Duin- en bollenstreek: H.I.J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W.F.J. Wirtz Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaff Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: SJ. de Groot Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel, Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City, Tel Aviv en Beiroet.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 2