Noodlanding Ajax tegen Den Bosch Feyenoord onmachtig Perfecte voetbalshow Hongaren Puntverlies Amsterdammers PSV: weer zevenklapper Toch zege op Eagles Roda bijna bankroet Oranje heeft kansen weer in eigen hand De stand: United in Cupfinal Anderlecht: titel nabij Liever naakt dan namaak Wacker wil Hovenkamp nog half jaar houden DONDERDAG 18 APRIL 1985 SPORT PAGINA 13 AMSTERDAM (GPD) - Uitgerekend Den Bosch, dat momenteel de grootste moeite heeft met de personele bezetting, heeft aangetoond dat Ajax nog lang geen kampioen is. De afgelopen weken hebben de Amsterdammers, dank zij hun royale voorsprong op PSV en Feyenoord, geleidelijk aan het contact met de aarde verloren. Gisteravond maakten de koplo pers echter plotseling een noodlan ding, waarna trainer De Mos de verliesrekening kon opmaken: een 2-2-gelijkspel, voor het eerst dit sei zoen een slechter doelsaldo dan PSV (50 tegen 47), een zware knie blessure van Ophof en een door Van Basten gemiste strafschop, na Gasselich en Ophof de derde Aja- Juist tegen Den Bosch was het geen punt en wist Ajax zelfs een echter niet op zijn plaats dat op al kwartier lang de klasse te etaleren die tegenvallers werd gewezen. Is- die het later zorgvuldig verborgen rael heeft als oefenmeester van hield. Met een treffer in de 17de mi- Den Bosch zelf de grootste moeite nuut trok met name Rijkaard ook een elftal spelers in het veld te aanvankelijk de stijgende lijn door brengen. Toen hij de tweede helft die hem als gelegenheidslibero de- bij een 1-O-achterstand begon met ze maand weer zo nadrukkelijk op twee extra aanvallers (wat het to- de voorgrond heeft geplaatst, taal op vijf bracht) leek dat een tac- Later, zes minuten na rust, stond cied in successie die het op dit on- tische vondst van de oud-interna- juist hij echter aan de basis derdeel liet afweten Waar De Mos zondag in Deventer nog wees op de sterkte van Ajax in de breedte, daar kon hij na het midweekse duel in eigen stadion alleen maar 'hopen' dat zijn vaste krachten snel zullen terugkomen. Afgezien van Spelbos („Misschien is hij er zondag tegen Groningen weer bij") ziet dat er evenwel niet naar uit. Meeuws, Boeve en Ophof, die zichzelf gisteravond al na vier minuten blesseerde (vandaag zul len contrastfoto's van zijn knie worden gemaakt), lijken echter nog wel even aan de kant te zullen blijven. tional. In werkelijkheid kón hij niet anders; van de vijftien verval van Ajax. Aan de zijlijn pro beerde hij op een stijlvolle tractanten ontbraken de centrale Schouwenaar af te stoppen. Tot verdedigers Van Herpen (gebles seerd) en Adriaanse (geschorst), voldoening, ook tot verbazing ROTTERDAM (GPD) - Met hangen en wurgen is Feye noord er gisteravond in geslaagd Go Ahead Eagles te klop pen. De 1-0-zege was het magere resultaat van anderhalf uur werkvoetbal, waar geen sprankje klasse aan te pas kwam. De televisieloze avond bezorgde de 13.000 toe schouwers in de Kuip derhalve geen enkel sportief amuse ment. De enige reden tot vreugde was gisteravond het ver- liespunt van Ajax tegen Den Bosch (2-2). De problemen die l'eyenoord door bron van alle ergernis bij zichzelf de jaren heen met Go Ahead zoeken. De Rotterdammers gros- Eagles heeft, vormen eerder een re- sierden in foute passes, en behou- gel dat een uitzondering. In de af- dens Simon Tahamata ging er van gelopen vijf seizoen wonnen de de ploeg geen enkele dreiging uit. Rotterdammers slechts drie van de In tegenstelling tot het duel van tien duels (zes gelijk en één maal het afgelopen weekeinde tegen terwijl Aichorn en Scholten verre periode als actief voetballer zelf EINDHOVEN (ANP) - Jan Reker kon gisteravond voor de tweede bunnen ^eTd^'t^T^ van fit van start gingen. Aichorn, die drie weken op non- actief heeft gestaan, was bepaald nog niet hersteld van een spier blessure in het bovenbeen. En Scholten speelde met een gebro ken teen. „Toen die twee echt niet meer konden, heb ik Kaiser en Schouwenaar moeten inzetten. Een andere mogelijkheid had ik niet. Van Ham en Elberse, die ook op de bank zaten, zijn nog amateur. Als ik die had laten invallen, had dat Den Bosch geld gekost". Israel had er nog bij kunnen ver melden dat er nog een amateur, Van der Hoorn, in de basis stond. Het maakte het er voor Ajax en De Mos niet vrolijker op. Voor de zo veelste maal had hij dit seizoen keer binnen vier dagen breed grijn zen.. Na de 7-1 overwinning zater dag op Haarlem werd woensdag avond AZ'67 met haast gelijke cij- halfP<ïV ,r> raf ««ciiöcii uuuugeuwongen op andere plaatsen moesten worden gezet dan ze normaal gewend zijn ven zijn stand leeft. Hij deed dat niet en volstond met het zoeken naar excuses: „Vanavond is het ons toch opgebroken dat zeven a acht mensen noodgedwongen op In de eerste helft was dat nog opgebouwd uit graniet: „Als er echte verdediger had gestaan, was er geen doelpunt gevallen en had die speler een gele kaart gekre gen". Die treffer ontnam Ajax de ze kerheid en bezorgde Den Bosch het zelfvertrouwen dat geen mo ment meer werd aangetast, ook niet toen Bosman, op dat moment tegen de verhouding in, in de 59ste minuut schitterend inkopte na een voorzet van De Wit. In tegenstel ling tot bijvoorbeeld Go Ahead Eagles, wenste Den Bosch met een onderdanige rol' geen genoegen te In de eerste confrontatie tegen Ajax op 5 maart (1-1) mocht het zich al tekort gedaan voelen. Dit maal kreeg het, met een goal van Van der Waart, acht minuten voor tijd alsnog de beloning voor zijn al- les-of-niets-aanpak. Daarbij werd het in de kaart gespeeld door Koe man en Rijkaard, de centrale ver dedigers, die drie dagen eerder nog volop werden geroemd, maar die nu in het tweede bedrijf langs el- Juist voor het kopgrage hoofd van Rijkaard, stompt Den Bosch-doelman Van Grinsven weg. Van der Hoorn en Van Nielen staan gereed om te assiste ren (foto ANP) kaar heen werkten. De Mos wees na afloop nog op het missen van de penalty door Van Basten („Zou die zijn benut dan was de wedstrijd met 2-0 be slist"), maar voor hetzelfde geld had Israel kunnen refereren aan het vasthouden van Schouwenaar door Rijkaard in het strafschopge bied, hetgeen géén elf-meter-trap opleverde. Door ook daar over te zwijgen, maakte Israel mèt Den Bosch ook in de nabeschouwingen de meeste indruk. niet zo veel vertrouwen in dit duel. Halvar Thoresen, de speler die de produktie als regel voor zijn reke ning neemt, bleef door een voet blessure langs de kant. En daar bi vakkeert ook nog steeds Jurrie Koolhof. Vervanger Eric-Jan van den Boogaard zwoegde wel, maar^nis- te duidelijk scherpte. Dit had tot gevolg dat PSV het eerste half uur niet duidelijk wist te maken wat men wilde: doelpunten voorko men of maken. Pas uit een hoek schop van Van der Gijp opende Brandts na 29 minuten de score (1- 0). Twee minuten later kogelde Brylle raak en de kanjer die Van der Gijp kort voor rust los liet, ver- WENEN - Leo Beenhakker moest eerst even tot PSV, maar AZ bleef strijden voor zichzelf komen. De interim-bondscoach van Oranje had zo beter resultaat. Dat gaf de wed- "geweldig" zitten watertanden bij de perfecte voetbal- strijd toch een aantrekkelijk aan- show van de Hongaren tegen Oostenrijk, dat hij in eerste Dlaa'estotenk de a^psv verdedieirfe instantie niet eens inging op de voor Nederland zo gunsti- voor moeilijkheden plaatsen. Dat ge 3-0-uitslag. Hij had eerst een paar minuten nodig om te leidde direct na de rust tot een verwerken wat hij allemaal had gezien in het Hanappi-sta- strafschop, toen Heintze en Van dion in Wenen. Breukelen beiden de pas ingezette Pier Tol ten val brachten. Kees Ik,m°at even terugkomen Kist benutte de strafschop (3-1). werkelijkheid sprak hu Arbiter Thomas was later niet zo KERKRADE (GPD) - Roda JC staat aan de rand van het faillissement. De precaire situatie is het directe gevolg van het feit dat de sponsors, verenigd in de Stichting Roda '80, en enkele individuele geldschieters verleden maand besloten hun steun aan de Kerkraadse eredivisionist te stoppen. Een en ander vloeit voort uit het conflict dat is gerezën tussen het Roda-bestuur en de Stichting Roda '80 rond het inpassen van vier nieuwe bestuursleden, de heren Jense, Brands, Stevelmans en Kramers. Daar de lopenden rekening enorme tekorten laat zien - er wordt zelfs getwijfeld of aan de verplichtingen tegenover de spelers tegemoet kan worden gekomen omdat Roda JC in de nabije toekomst vrijwel geen inkomsten tegemoet kan zien - moet er ernstig rekening mee worden gehouden dat het huidige bestuur in zijn geheel zal aftreden. Deze week kwam de precaire situatie al uitvoerig ter sprake in een marathonverga dering. verlies) en de vierde zege hing i de elfde competitieontmoeting sinds 1979 aan een zijden draad, omdat de huidige landskampioen woensdagavond van alles tekort kwam. Door de remise van Ajax tegen Den Bosch zijn de vooruitzichten voor Feyenoord (en PSV) toch iets beter geworden. De Rotterdam mers wacht echter nog een uiterst lastig programma, met onder meer uitwedstrijden tegen Sparta, Utrecht, Ajax, Fortuna en... Go Ahead Eagles. „Een onmachtig Feyenoord", kwalificeerde Feye- noord-trainer Ab Fafié zijn ploeg woensdagavond. Zijn collega Henk Wullems van GA Eagles: „Wij hebben naar vermogen ge speeld. Feyenoord is geen topclub. Dat is vanavond wel weer geble ken, maar er lopen toch goede voetballers rond hier". Het striemende fluitconcert dat de spelers na één helft begeleidde naar de kleedkamers was al veelbe tekenend. Verrassend was het ech ter allerminst. De atmosfeer in de Kuip was, mede dank zij de warri ge leiding van scheidsrechter Van der Laar, verzadigd door onbegrip en frustratie. Feyenoord kon de consequent, toen Reijnders twee maal een PSV'er binnen de bewus te lijn onderuit haalde. Het ritme werd er overigens niet door ver stoord: Brandts kopte op een hoek schop van Van der Gijp weer in. Van der Gijp deponeerde knalhard 5-1 achter De JConing en dat later Valke, Tol en weer Van der Gijp de eindstand op 7-2 bepaalden, was al leen belangrijk voor de statistiek. burentwist in groep V, die Hongarije al definitief naar Me xico bracht. Met zijn opmerkingen "wat heb ik genoten van die ploeg. Ongelooflijk. Zó gedisciplineerd en zó volwassen. Wat een klasse", liet hij eerst zijn "voetbalhart" spreken. Pas daarna ging hij in op de voor delige consequenties voor Oranje, dat nu helemaal terug is in de race r de tweede plaats door de ver- 4. Cyprus 4 2 0 2 4 2 0 2 5 0 0 5 MANCHESTER (Reuter) - Mark Hughes, de vlot scoren de jonge spits van Manchester United heeft gisteravond voorkomen, dat de Engelse Cup-final op 18 mei in het Wembley-stadion een aangele genheid is geworden tussen twee clubs uit Liverpool: Everton en Liverpool. Hughes zorgde in de 58 e minuut met zijn 25 e doelpunt van dit sei zoen dat Manchester United met 2-1 zegevierde in de replay tegen Liverpool. Liverpool, dat zaterdag door late doelpunten in de normale speeltijd en de verlenging een tweede wedstrijd afdwong, kwam in de 39 e minuut aan de leiding toen centrale verdedi ger McGrath van Manchester United in eigen doel kopte uit een voorzet van Steve Nicol, die een minuut later een ge weldige kans om Liverpool in de finale te brengen onbenut liet. Manchester United kreeg direct na de hervatting het loon voor zijn betere spel door een treffer Bryan Robson. Na dat Hughes voor 2-1 gezorgd had, geloofde Liverpool niet meer in zijn kansen. 8 geworden ten opzichte van Oos tenrijk. "En elke goal die we ma ken op 1 mei telt dubbel. We heb ben het dus echt in eigen hand", rassend Vöylïe score waadde ^Raptdwï^ie fmale^aR™ het Europa-Cup-II-toernooi. Dan Hongaren de oudjes van Oosten- rük (gemiddelde leeftijd bijna 30 TTTn V™ iaarï in picron hnic unrnpHprHpn namelijk WOrdt het duel Oosten- ^D[ürdeebgeTttuttL7dieetedons rijk-Cyprus een week vervroegd en hadden kunnen wensen" wreef hii weet franje precies met hoeveel hadden kunnen wensen", wreef hij zich vergenoegd in de handen. "Beter had bijna niet gekund. We JW ""'Z'L n"", hehhen het nu wper vnlledie in ei- dat. We van Oostenrijk het zelf kan verliezen bij (op 14 mei). "Alles ervan uitgaande gen hand.GOp punten en'^cktsdsal: ^ThWane^&e^ do. Maar laten we in vredesnaam ïe zege' voorzichtig blijven. We moeten eerst nnp wel zelf van flnstenriik Hongaren gisteravond Ajax, toonde Go Ahead Eagles zich nu geen willig slachtoffer. De De venter ploeg kwam, door de ge brekkige opbouw bij Feyenoord, ook nauwelijks in moeilijkheden, en omdat ook arbiter Van der Laar geen helpende hand wilde toeste ken toen Tahamata na ruim een half uur in het vijandelijke straf schopgebied werd gevloerd door Arold Back, kwam de onmacht akelig duidelijk aan het licht. Sjaak Troost kreeg bij die gelegenheid overigens geel wegens protesten over die vermeende penalty. Dat Ab Fafié na rust Petur Pe- tursson liet opdraven voor de - op nieuw - falende Johan Steur, lag voor de hand. De blonde IJslander, die na enkele minuten van dichtbij de bal over het Go Ahead-doel ko gelde, kon zich echter evenmin aan de malaise onttrekken. Feyenoord zette de Eagles wel met de rug te gen de muur (hoekschopverhou ding 9-0), maar kampte met te veel spelers (Been, Brard, Hoekstra) die de overtuiging of de kwaliteit mis ten. Uiteindelijk moest een van de beste spelers van de avond, Michel van de Korput, optreden als verlos ser. De Feyenoord-international speelde sober maar solide, op mo menten dat Go Ahead via René Eij- kelkamp en Michel Boerebach op de Rotterdamse helft verschenen. Van de Korput verzilverde halver wege de tweede helft een vrije trap na een handsbal van Hans Vos kamp. Met dat winnende doelpunt kreeg Feyenoord flink overbetaald voor de armoedige vertoning in de Kuip. Ab Fafié: „Je kunt wel een over wicht hebben op basis van inzet en werklust, maar er moet ook gevoet bald worden. Als Mario Been niet draait, blijft er weinig over. En zo'n jongen als Hoekstra, niets dan lof voor zijn ijver, maar hij moet ook vóétballen. Steur kan goed voet ballen, maar zodra hij de Kuip in komt lukt hem niets meer". Fafié heeft deze week bij het be stuur van Feyenoord overigens aangedrongen op versterking van de selectie. Erwin Koeman is een van de spelers die bij de Feye- noord-trainer op het verlanglijstje staan. „Met alle respect voor Brard, maar Koeman is toch de betere speler. Zijn naam is deze week in derdaad genoemd", aldus Ab Fa- SCOREBORD Betaald Voetbal EREDIVISIE MW-NAC 0-1; FC Twente-Sparta 1-6; PEC Zwolle-Excelsior 2-2; PSV-AZ 67 7-2; Fortuna S-Haarlem 1-1; Feye- noord-GA Eagles 1-0; FC Utrecht-FC Groningen 2-0; Ajax-FC Den Bosch 2-2. Doelman Koncilia van Oostenrijk is kansloos. De Hongaar Kripich zorgt voor 0-1 i Oostenrijk eerst nog wel zelf winnen". Op die confrontatie op 1 mei in de Rotterdamse Kuip, was alles in zijn betoog gericht. Eenmaal beko men van de „schoonheid" van het Hongaarse voetbal, bleek hij al snel nuchter genoeg om zijn con clusies te trekken voor die sleutel partij. "Die moeten we koste wat het kost winnen", stelde hij gedeci deerd vast. "Gebeurt dat niet, dan kunnen we verder alleen oefen duels spelen, maar daar ga ik niet van uit. Als we alles geven, zijn we beter dan deze Oostenrijkers, maar dan zullen we wel vroeg moeten storen. Net als de Hongaren, die daarmee voorkwamen dat Prohas- ka en Jara aan de bal kwamen. Dat is voor ons de les van deze wed strijd. We moeten vroeg storen, ja gen, erin klatsen". Fenomenaal Het zal nodig zijn om de Hon gaarse hulp op juiste waarde te schatten. Door de 0-3 van gisteravond is het doel saldo in Nederlands voordeel plus Of zijn team het voorbeeld dat de Wenen gaven in de praktijk ook maar enigszins kan volgen, is echter een heel grote vraag. Teh eerste zijn er BRUSSEL (ANP) - In de Belgi sche voetbalcompetitie is het landskampioenschap van Ander lecht zeer nabij. Zes ronden voor het einde bleef de voorsprong op naast belager Waregem tien pun ten. Beide clubs wonnen op de in- haalwoensdag hun uitwedstrijden tegen respectievelijk Beveren en Lierse. Anderlecht had geluk in Beve ren. Nadat Friemann in de tiende minuut voor een voorsprong had gezogd, maakte Peruzovic hands in het strafschopgebied van de aanstaande kampioen. Scheids rechter Costatin zag niets en liet doorspelen. In de tweede helft be strafte hij wel de handsbal in de verdediging van Beveren met een strafschop waarmee' Scifo 0-2 scoorde. Bij Seraing-Club Brugge (2-2) deden zich vechtpartijen op de tribunes voor. De spelers van Hongarije vier den de plaatsing voor het WK in Mexico gisteravond op geheel eigen wijze. Alle 7000 meege reisde supporters werden be dankt, waar ze zich ook bevon den in het Hanappi-stadion in Wenen. De Hongaarse voetbal lers bleven ererondjes lopen, nadat ze de mythe hadden door broken als zouden tegenstan ders van Oostenrijkse teams die in hotel El Dorado vertoeven niet kunnen winnen in Wenen. De enige smet die op de 3-0-zege rustte waren de gele kaarten voor Peter en Kardos (bij Oos tenrijk werd Degeorgl geboekt), maar dat leed gooide Hongarije snel van zich af. Letterlijk. Onder de ogen van de coaches Bearzot van Italië en de Joego slaaf Militunovic van Mexico (met Uruguay en nu Hongarije zeker van het WK), gooiden de Hongaren hun shirts en schoe nen naar de fans om ze te bedan ken. Kardos ging daarbij het verst. Hij ging alleen in onder broek van het veld. Onder het motto liever naakt dan namaak. Dat geldt in andere zin ook voor de Oostenrijker Kurt Jara. Hij stopt met voetballen als zijn land Mexico niet haalt en wordt volgend seizoen dan jeugdtrai ner bij Grasshoppers. maar weinig Oranje-spitsen die zó meeverdedigen als Nyilasi en de fenomenale vleugelspelers Kiprich (twee treffers, middenvelder Deta- ri maakte de derde) en Esterhazy, die tweemaal hout raakte. Ten tweede is dat team ook perfect in gespeeld. De selectie is in deze sa menstelling al twee jaar samen en is zo'n eenheid dat het niet uit maakt als er een reserve moet wor den ingezet. Dat gebeurt bovendien alleen noodgedwongen (linksback Peter trad gisteravond aan omdat Varga geschorst was), want Hongarije weet dat de enige goede weg naar het "doel" de rechte weg is. Bonds coach Meszey gebruikte tot nu toe slechts 14 spelers voor de drie echt belangrijke wedtrijden. Nederland zette er al 16 in voor twee, en ook in de wijze van voorbereiding ligt een wereld van verschil. Hongarije deed het met één coach, die gister avond door zijn uitzinnige spelers langdurig werd gejonast, Oranje is na Rijvers en Michels al aan de der de toe in de kwalificatieronde. Niet zo bevorderlijk voor de rust. Onzekerheden Beenhakker, die het na dit sei zoen echt voor gezien wil houden bij Volendam, wil dan ook per se dat Oranje ontspannen toeleeft naar 1 mei. Hij wil zijn spelers op 27 april in een hotel in Kijkduin niet binnen krijgen als "de dooie vogeltjes van na het drukke paas weekeinde", maar wil ze na twee dagen (met een wedstrijdje op za terdag tegen een combinatie-elftal van Feyenoord), een vrije zondag en aansluitend drie dagen Zeist zelfverzekerd klaar zien staan voor het karwei. Hoe Oostenrijk daarin aantreedt; zal hem een zorg zijn. "Als ze zo spelen als hiér, mogen Krankl en Oberacher spelen van mij", stipte hij de zwakte van die twee aan. "Graag zelfs", maar dat verwacht hij niet. "Er zal wel het een en an der veranderd worden in dat elftal, maar dat is volstrekt oninteressant. Wie er ook staat, zij spelen ook maar met elf man. We moeten ge woon van onszelf uitgaan. Alles moet ingesteld zijn op de winst, dan kan Oostenrijk tegen Cyprus zeker geen tien goals meer maken. Pressie kunnen die jongens niet spelen". Dat kon Spanje echter vorig jaar zogenaamd ook niet, maar toch werd tegen Malta precies de beno digde droomscore bereikt. Oosten rijk is ook zo'n land, met mensen die belangrijke posities bezetten binnen de UEFA. Voorzichtigheid (foto AP) blijft dus geboden. Beenhakker be seft het terdege. Met de juiste man op de juiste plek wil hij zelf zoveel mogelijk onzekerheden uitbannen. Zijn elftal voor de le mei staat in grote lijnen vast. De keus spitst zich alleen nog toe op het midden veld (Erwin Koeman of toch Valke, die hem bij PSV-Haarlem danig imponeerde) en op de vierde man in de achterhoede, de speler die "door moet dekken" op het mid denveld naast de twee mandekkers (Wijnstekers/Brandts). De keus valt vermoedelijk op Rijkaard, die in vorm is. Maar net als bij Van der Gijp voorin en in mindere mate Ta hamata is het bij Rijkaard nooit ze ker hoe hij speelt. Vandaar Been hakkers slotopmerking: "Het pro bleem ligt niet by Oostenrijk, maar bij ons zelf'. PAUL DE TOMBE Ajax 26 20 PSV 27 16 10 Feyenoord 25 17 5 Groningen 26 13 7 Sparta 26 12 6 Utrecht 27 11 5 Roda JC 26 9 7 FC Twente 26 9 7 Haarlem 27 9 7 Den Bosch 25 6 12 Fortuna S 26 9 5 MW 25 8 6 Volendam 26 8 6 GA Eagles 25 AZ '67 26 Excelsior 27 NAC 27 PEC Zwolle 27 1 45 74-27 1 42 75-25 3 39 70-33 6 33 43-26 6 8 30 41-43 5 11 27 39-33 7 10 25 37-42 7 10 25 43-51 7 11 25 36-41 12 7 24 27-21 5 12 23 34-38 6 11 22 32-44 6 12 22 29-47 2 14 20 35-48 10 11 20 40-55 11 12 19 30-43 5 17 15 22-47 6 17 14 24-67 EERSTE DIVISIE FC Den Haag-Veendam 1-0; Vitesse- DS'79 1-3; RKC-Heerenveen 2-1; NEC- Helmond Sport 2-1; De Graafschap- Eindhoven 3-1; FC VW-Telstar 1-1; Cambuur-Willem II 1-1; SW-Heracles 4-0; RBC-Wageningen 3-1. De wedstrijden in de eerste divisie tel len niet mee voor de periodestand. WENEN (GPD) - Over de toekomst van de Nederlanders in de Oosten rijkse voetbalcompetitie wordt volgende week beslist. Hugo Hovenkamp en Cor Brom praten dan over verlenging van hun verbintenis. Dé Neder landse verdediger kan een nieuwe overeenkomst ondertekenen voor een half jaar, de kans dat de voormalige trainer van Sparta, Ajax en PEC- Zwolle voor verlenging van zijn voetbalavontuur in aanmerking komt, is geringer. Voormalig international Hugo Hovenkamp (34) wil nog een jaar voet ballen voor hij als vertegenwoordiger van de sponsor van Wacker Inns bruck aan de slag gaat in zijn Nederlandse filiaal. Hovenkamp: "Ik heb gisteren gesproken, mijn eisen op tafel gelegd, volgende week vergadert het bestuur. Ze willen me een contract geven voor een half jaar. De Oostenrijkse competitie wordt volgend seizoen in tweeën gesplitst. Na december spelen de eerste zes om het landskam pioenschap en de onderste spelen degradatiewedstrijde. Plaatst Wacker zich voor de kampioenspoule dan willen ze me houden, lukt dat in de cember niet dan moeten ze degradatiewedstrijden spelen en dan hebben ze een dure kracht als ik niet nodig". FC WV 27 17 RKC 27 14 Heerenveen 26 14 Den Haag Heracles Graafschap NEC Cambuur Willem 2 SW Vitesse Veendam 26 Telstar 27 Wageningen 25 RBC 26 Helmond Sp 27 DS'79 25 Eindhoven 26 Periodekampioei FC Den 26 12 11 27 14 7 26 12 10 27 10 8 27 9 10 26 5 15 25 7 8 38 67-31 37 52-29 5 35 41-26 3 35 49-39 6 35 38-30 34 45-28 9 28 39-31 8 28 35-30 5 15 6 25 25-27 7 8 10 22 41-44 9 4 13 22 33-45 7 8 11 22 32-46 4 14 9 22 26-34 7 7 11 21 36-40 6 8 12 20 31-48 8 3 16 19 40-52 5 -8 12 18 23-40 2 7 17 11 26-68 Topscorers De topscorerslyst in de eredivisie ziet er als volgt uit: 1. Houtman (Feyenoord) 20; 2. Thoresen (PSV) 19; 3. Van Basten (Ajax) en Brylle (PSV) 16; 5. McDonald (Groningen) 13; 6. E. Koeman (Groningen) en Hoyer (Fortuna) 12; 8. Vanenburg (Ajax), Been. Hoekstra (beiden Feyenoord). Blanker (Volendam), Van Geel (Roda JC) en Tol (AZ '67) 11; 14. Van der Gyp (PSV) 10.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 13