Z.-Afrika deze week uit Angola Sekswetten geschrapt Garcia wellicht meteen president Prestigeslag om hulp aan anti-sandinisten Druk op Cuba om ook te vertrekken Reagan misschien toch op bezoek in concentratiekamp Zuid-Afrika staat 'gemengd' huwelijk toe Reagan heeft een 'hofnar' Gesprek over Euro-raketten Na ruime zege in Peru c5SrSES£ mm&zs* Vader Britse prinses was bij de SS DINSDAG 16 APRIL 1985 MHH3JE JOHANNESBURG Zuid-Afrika zal nog voor het einde van deze week al zijn troepen uit Zuid-Angola terugtrekken. Dit blijkt uit een verklaring van de Zuidafrikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Roelof 'Pik' Botha, die gisteravond in Kaapstad is uitgege- BONN - De Amerikaanse presi dent Ronald Reagan zal tijdens zyn officiële bezoek aan de Bondsrepu bliek Duitsland begin mei waar schijnlijk toch een vroeger concen tratiekamp bezoeken om daar de joodse slachtoffers van het nazi-re gime en alle andere slachtoffers van het fascisme te eren. door Hans Amesz ven. De Zuidafrikaanse regering zegt zo een bijdrage te willen leveren aan een mogelijk vertrek van de Cu baanse troepen uit Angola. Er be vinden zich circa 35.000 Cubaanse militairen in Angola, die als voor naamste taak hebben de marxis- tisch-leninistische regering-Dos Santos te beschermen tegen de door Zuid-Afrika gesteunde Unita- beweging van Jonas Savimbi. door Ruud de Wit In december 1983 viel Zuid-Afri ka het zuiden van Angola binnen, om bases van de Swapo uit te scha kelen. De Swapo voert al jaren een guerrilla-oorlog vanuit Angola te gen het bewind van Zuid-Afrika over Namibië, het voormalige Zuidwest-Afhka. Op 16 februari van het vorig iaar sloten Zuid-Afri ka en Angola in de Zambiase hoofdstad Lusaka een overeen komst over de terugtrekking van de Zuidafrikaanse troepen. Om hierop toezicht te houden werd een gemengde controle-commissie in gesteld. Desondanks handhaafde Zuid-Afrika zyn troepen in Angola tot op ongeveer 30 kilometer over de grens. Het afgelopen halfjaar is er druk diplomatiek overleg geweest tus sen VS-bemiddelaar Chester Croc ker en de Angolese en Zuidafri kaanse regeringen over een defini tieve terugtrekking van de Zuid afrikaanse troepen uit Angola. Daarbij speelt echter'ook de Nami- bische kwestie een rol. Zuid-Afrika wil slechts toestemmen in de uit voering van VN-resolutie 435 over de onafhankelijkheid van Namibië als alle Cubaanse troepen zijn ver dwenen uit Angola. Tot op heden heeft Angola dat geweigerd. De aankondiging van minister Botha van gisteren hangt ongetwij feld samen met een nieuw Ameri kaans initiatief om de vastgelopen gesprekken over de onafhankelijk heid van Namibië weer op gang te krijgen. Dat Zuid-Afrika heeft toe gestemd in een definitief vertrek uit Angola heeft echter ook te ma ken met het aflopen van het jaar lijkse regenoffensief van de Swa po. Tijdens het recente offensief werden er een aantal aanslagen ge pleegd tegen regeringsgebouwen, maar anderzijds claimt het Zuid afrikaanse leger minstens 200 Swa- po-guerrilla's gedood te hebben. Botha heeft in zyn verklaring ove rigens wel gewaarschuwd, dat het Zuidafrikaanse leger de grens tus sen Angola en Namibië streng zal blijven bewaken. Volgens betrouwbare bronnen in Kaapstad zal president P. W. Botha aanstaande donderdag in het drie- kamerparlement een speech hou den over de Namibische kwestie. Naar verwachting zal Botha nieu we voorstellen doen om tot een de finitieve regeling van de onafhan kelijkheid van Namibië te komen. De nu aangekondigde terugtrek king van de Zuidafrikaanse troe pen moeten hiervan een onderdeel vormen. Nadat zowel in de Verenigde Sta ten als in West-Duitsland heftige kritiek was geuit op het plan om alléén een Duits soldatenkerkhof in Bitburg te bezoeken, onderhan delen Washington en Bonn nu over een uitbreiding of verandering van het bezoekprogramma. De woordvoerder van de Bondsregering, Peter Bönisch, zei gisteren op een persconferentie in Bonn dat het „tamelijk onhoffelijk, ja, bijna beledigend" is om eraan te twijfelen dat de Amerikaanse pre sident niet aan joodse of Ameri kaanse slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog denkt. Aanvankelijk was het ook de bedoeling geweest dat Reagan naar het vroegere con centratiekamp Dachau zou gaan, maar daar is verandering in geko men omdat de president korter dan verwacht in West-Duitsland blijft. Volgens Bönisch is elk lid van de Bondsregering en elke Duitse de mocraat er diep van overtuigd dat de verschrikkelijke misdaden van het nazi-regime niet verdoezeld mogen worden. Maar volgens hem gaat het er ook om niet te vergeten wat de Duitsers met betrekking tot vrijheid en democratie na 1945 hebben gepresteerd. „Men moet el kaar net als in Verdun - waar de Franse president Mitterrand en bondskanselier Kohl elkaar de hand gaven - over de graven van de gevallenen en gestorvenen de hand der verzoening toereiken". In Bonn zijn velen er niettemin van overtuigd dat met name bondskanselier Kohl er bezwaar tegen had dat president Reagan Dachau zou bezoeken. Daardoor zouden onnodig wonden worden opengereten en bovendien zou in de pers de rest van het bezoek van Reagan als het ware worden onder gesneeuwd. Reagans bezoek valt niet alleen samen met de economi sche wereldtop, maar ook met de veertigjarige herdenking van de onvoorwaardelijke capitulatie van het Derde Rijk op 8 mei 1945. Toen echter bekend werd dat Reagan een Duits soldatenkerkhof zou bezoeken, regende het protes ten. Die werden nog versterkt toen bleek dat daar in bitburg ook leden van de SS begraven zijn. Op de vraag of de Bondsregering hiervan op de hoogte was, zei de nogal op gewonden regeringswoordvoerder Bönisch aanvankelijk dat dit niet ter zake deed. Later, tijdens de persconferentie, verklaarde hy dat in de laatste weken van de oorlog vele jonge mensen gedwongen werden dienst te nemen bij de SS, of ze dat nu wilden of niet. Over de SS-reunies, die uitgere kend in dezelfde tijd in Messel- wang in Zuid-Duitsland worden gehouden, riep Bönisch dat het hier om tamelijk bejaarde heren gaat. Hij zei verder dat noch de vo rige, noch deze regering het gevaar van rechtsextremismtische activi teiten onderschat, maar dat het hier gaat om een „verdwijnende randgroep", die geen enkele rol in de Bondsrepubliek speelt. „Wij hebben geen sympathie voor dit soort bijeenkomsten. Dat de Bondsrepubliek een democrati sche regering heeft, zal zo langza merhand toch ook in het buiten land bekend zijn". s de plaats, JOHANNESBURG - De Zuidafri- lijksambtenaar', dié hen moet kaanse regering heeft de aanbeve- formeren over de gevolgen lingen van de Badenhorst-commis- zo'n huwelijk. Met name sie over de afschaffing van discri- waar zo'n echtpaar gaat minerende sekswetten overgeno men. Minister van binnenlandse zaken F. W. de Klerk heeft dit gis termiddag in de Volksraad, het blanke parlement, bekendge maakt. Het betreft hier de wet die het blanken verbiedt om te huwen met aard. Vandaar dat echter met de af- van de Zuidafrikaanse Raad iemand van een ander ras, en sectie schaffing van deze wetten de pro- regering-Botha om het advies van de Badenhorst-commissie te hono reren, waren in Zuid Afrika in ge- matigde kringen voorzichtig posi- 'gevoelige 'zaak"in "de context hef. De woordvoerder van de blan- de Zuidafrikaanse gemeen- ke oppositionele Party, de PFP, sprak van een „kleine stap op de lange en moeilijke weg die moet worden afgelegd om raciale gelijk heid te bereiken". Maar dominee Beyers Naude, secretaris-generaal schap', aldus het rapport De belangrijkste reden voor de commissie om de twee wetten uit het Zuidafrikaanse wetboek te schrappen, is hun discriminerende WENEN (UP1) - Albanië heeft gisteren de 76-jarige leider van zijn communistische partij Enver Hodzja ten grave gedragen. Bij de plechtigheden werden geen buitenlanders toegelaten. De nieuwe leider van het land, de 59-jarige Ramiz Alia, beloofde dat hij zich zou houden aan de principieel-stalinistische koers van zijn voorgan ger. Voor de begrafenis en Alia's lijkrede waren volgens het Albanese persbureau ATA, „honderdduizenden mensen" samengekomen op het centrale plein van Tirana (zie foto). Het lijk van Hoxha werd vervoerd op een affuit onder de rode Albanese vlag. (foto ata) 16 van de Immoraliteits-wet, die blemen zeker niet verdwenen zul- sektueel contact tussen mensen len zyn voor mensen van verschil- vanve - maakt. verschillende rassen strafbaar lende rassen, die met elkaar willen trouwen of samenwonen. Vraag- Kerken zei, dat de afschaffing „voor de zwarte bevolking te wei nig betekent en veel te laat komt". „Natuurlijk zyn wij blij om te zien. dat tenminste de smeekbeden door Ruud de Wit In het korte rapport van de Baden horst-commissie, die bestond uit leden van de voornaamste politie ke partijen in het Zuidafrikaanse driekamerparlement, wordt echter ook gezegd, dat de bestaande wet ten die de apartheid in het onder wijs en de woonsituatie regelen, geen verandering behoeven. De blanke minderheidsregering had aan een mogelijke afschaffing van de wetten de voorwaarde verbon den, dat de uitgangspunten van de Zuidafrikaanse apartheid niet zou den worden aangetast. De commis sie beveelt daarom aan, dat perso nen van een verschillend ras, die met elkaar willen trouwen, zich wenden tot een speciale 'huwe- stukken als de plaats, waar zij moe- d* regering om deze wetten te ten wonen, voor welk parlement ze schrappen, zijn gehonoreerd. Het mogen stemmen, welke status hun laat in geval zien, dat c3 kinderen krygen en waar deze op d*nt werk wenst te maken school zullen gaan, blijven gewoon intenties vallen onder de overige apartheids bepalingen. Hoewel van vele kanten, in zowel binnen- als buitenland kritiek werd geleverd op deze discrimine- i, dat de presi- naken van zijn de toestand in het land te veranderen". Een woordvoerster van de katho lieke bischoppenconferentie noemde het schrappen van de twee wetten 'raamversiering'. „Zulke rende wetten, is het pas de laatste stappen bljjven zonder betekenis, paar jaren, dat ook in Zuidafri kaanse blanke kerkelijke kringen afwijzende geluiden werden ge hoord. Met name de Nederduits Gereformeerde Kerken hebben zich vanaf 1983 tegen deze wetten uitgesproken. Reacties De reacties op de beslissing v Oorlogsmisdadiger Een rechter in het Amerikaanse Cleveland heeft het Israëlische ver zoek voor uitlevering van een ver meende oorlogsmisdadiger inge willigd. De 64-jarige John Demja- nuk wordt verantwoordelijk geacht voor de dood van duizen den in het concentratiekamp Tre- blinka in Polen, in de Tweede We reldoorlog. Het is het eerste geval waarin de Israëlische regering in de Verenigde Staten verzocht om uitlevering van een oorlogsmisda diger. Als Demjanuk in Israël wordt veroordeeld kan hij de dood straf krygen. Golfoorlog De secretaris-generaal van de Verenigde Naties Perez de Cuellar WASHINGTON - In het Amen- wanneer de hoekstenen apartheid niet eveneens worden in getrokken". Een uitgesproken negatieve reac tie kwam er vanuit het blanke con servatieve politieke blok. Andries Treurnicht van de oppositionele Conservatieve Partij betreurde de de beslissing ernstig en vergeleek gemengde huwelijken opnieuw met incest. De woordvoerder van de Herstigte Nasionale Partij sprak van een „tijger, die los was gelaten en die de regering niet meer in be dwang zou kunnen houden: Waar moeten deze mensen gaan leven? Waar moeten hun kinderen op school? In welke bevolkingsgroep zullen ze eigenlijk nog passen?", alldus de woordvoerder. LOS ANGELES (AP) - Spon tane grappen van de Ameri kaanse president willen nog wel eens verkeerd uitvallen. Zoals die keer toen hij voor een open microfoon een bombarde ment op de Sowjet-Unie aan kondigde. De president heeft echter ook éen moderne hof nar, een presidentiele kwink slagschrijver. 'Nu er zoveel probleemgebie den op de wereld zyn, heb ik myn medewerkers gevraagd mij onmiddellijk wakker te ma ken als er ergens iets gebeurt; ook als ik in kabinetsberaad zit,' was een van de kwinksla gen van de 40-jarige Canadees Doug Gamble, een inwoner van Los Angeles. Gamble kreeg zijn baantje nadat Republikein se partijleiders een sketch van •hem voor de radio hadden ge hoord. GENÈVE (Rtr.) - De Amerikaanse Michail Gorbatsjov om de plaat- en Sowjet-onderhandelaars in Ge- sing van nieuwe Sowjet-raketten nève zullen vandaag een extra zit- in Europa tot november te bevrie- ting wijden aan de kernwapens in zen. Het is de tweede keer dat de Europa (INF), zo heeft een Ameri- onderhandelaars het bestaande kaanse woordvoerder gisteren ver- overlegpatroon doorbreken en een klaard. Hiermee worden bedoeld extra bijeenkomst ingelasten sinds de Amerikaanse kruisraketten en het begin van de onderhandelin- Pershings-II en de Russische SS- gen op 12 maart. Afgelopen vrydag 20's. werd op de Sowjet-missie onver- De extra overlegronde volgt op het wacht een zitting gehouden door recente besluit van Sowjet-leider de voltallige delegaties. LIMA (AP) Lijsttrekker Alan Garcia van de sociaal-democratische Apra-partij in Peru zal mogelijk al na de zondag gehouden eerste stem busronde, die hij ruim, maar niet met de vereiste absolute meerderheid won, president worden. Er worden momenteel initiatieven genomen om de nummer twee (de communistische burgemeester van Lima, Ban an tes) te overreden dat hij ook in een tweede ronde in juni aan het korste eind zal trekken en dat een nieuwe gang naar de stembus daardoor eigen lijk overbodig is. 'Het Peruaanse volk heeft zijn definitieve keuze bepaald door Garcia een grote meerderheid te geven,' betoogde demissionair president Be- launde Terry gisteren op een persconferentie. De officiële uitslag van verkiezingen zal nog verscheidene weken op zich laten wachten. Uit alle resultaten die binnenkomen blijkt dat de 35-jarige jurist Garcia kan rekenen op tenminste 45 procent van de stemmen, maar niet aan de absolute meerderheid zal komen. Barrantes komt niet verder dan 22 pro cent. Hij wenste zijn rivaal zondag al geluk met diens overwinning. Om de tweede ronde niet te houden zal de grondwet moeten worden gewijzigd, want die schrijft voor dat niemand zonder absolute meerder heid president kan worden. Nu echter ook Belaunde van mening is dat een nieuwe stembusstrijd overbodig is door het grote overwicht van Gar cia zal hiervoor wel een constitutionele oplossing worden gevonden. Garcia heeft aangekondigd een regering van nationale eenheid te zul len vormen, die op 28 juli voor een periode van vijfjaar aan het werk kan. In het licht van de grote verkiezingszege van de Apra-leider heeft de regering-Belaunde al aangeboden onmiddellijk haar ontslag aan te bie den. In de twee huizen van het Peruaanse Congres zou Apra wel een absolu te meerderheid hebben behaald. Volgens de voorspellingen wint de party 31 of 32 zetels in de 60 zetels tellende Senaat, en 94 in het 180 leden tellende Huis van Afgevaardigden. Verenigd Links zou 16 zetels in de Senaat en 48 in het Huis veroveren. De Apra-party, ook wel aangeduid als Aprista, is 53 jaar lang met suc ces door het leger van regeringsmacht afgehouden, maar dit maal lykt de 'Apristen' een doorbraak tot regeringsverantwoordelijkheid niet meer te kunnen ontgaan. Een van de oprichters van de party 60 jaar geleden, wijlen Victor Raul Haya de la Torre, was twee keer winnaar van presi dentsverkiezingen, maar beide malen verhinderde een staatsgreep van militairen dat hy zijn ambt aanvaardde. aan de raad verslag uit c vraag of de VS veertien mihoen dollar moeten besteden aan hulp iuunai inueieii ue&icucu «rau nuiy v°°r de Nicaraguaanse anti-sandi- L t i "«tal (contra's), die met grote oorlogvoerende landen in Teheran nauwelyks meer tersluiks te n Bagdad. Hij punten nog steeds stonden, maar dat er een reële ba sis was voor het voortzetten van de pogingen om het vooruitzicht op vrede naderbij te brengen. De laan uit De vice-premier van de Sowjet- republiek Moldavië Vasili Kontan- tinovitsj Vytsjkoe is ontslagen en uit het Centraal Comité van de Communistische Partij gezet we gens „machtsmisbruik voor eigen belangen". Over dat misbruik is niets meegdeeld. Kunstmaan De bemanning van het ruimte veer Discovery heeft toestemming gekregen om de reparatie van de op drift geraakte kunstmaan Syn- com ter hand te nemen. De vlucht van het ruimteveer is voor de red dingsoperatie met twee dagen ver lengd. dat de stand —gesteun van onder Sèufhn de CIA Proberen de regering van Nicaragua uit het zadel te lichten. door Henk Kolb Met het oog op het politieke prestige dat gemoeid is met de uit slag van de stemmingen die op 23 sident Reagan in dit geval moeilijk zich te presenteren als de vastbera den bewaker van de hoogste more le waarden. De 14 miljoen dollar zyn financieel gezien een schijntje, maar zij hebben een enorme poli tieke koopkracht. Driemaal heeft het Huis van Af gevaardigden met zijn Democrati sche meerderheid de hulp afge stemd en volgens de laatste tellin gen zijn de tegenstemmers weder om in de meerderheid. De Senaat, waar de Republikeinen de lakens uitdelen, heeft de bijstand niet af gewezen, maar het aantal tegen standers groeit zo rap, dat vice-pre sident Bush alvast is gemobili seerd om desnoods een beslissen de stem uit te brengen. Reagan heeft onlangs beloofd de april moeten beginnen staat Was- fondsen de eerste 60 dagen alleen hington xin»etv/»* vWi col spectaculair tref- voor humanitaire hulp te zullen ge- fen tussen het Witte Huis en-de bruiken, als de sandinisten met tieagan: smeekbeden (fotoAP) krachten, die zich verzetten tegen Reagans beleid. De vijftig tot zestig leden van het Congres, die hun keuze nog niet hebben bepaald zijn het doelwit van enorme politieke druk die zich langs allerlei fronten verplaatst. De kerken hebben zich tegen de Ame rikaanse bijstand voor de contra's gekeerd en dat maakt het voor pre- hun politieke tegenstanders nieuwe verkiezingen gaan onder handelen. Pas bij gebrek aan voor uitgang gaat het geld naar militaire uitrusting. Voor het Witte Huis gaat het slechts om de algemene confronta tie met de Sowjet-Unie. Zijn woordvoerders spreken zorgelijk moet zijn voor Amerikaanse reac tie op andere kleinschalige Sowjet- ondernemingen in de wereld. 'De laatste kans om een situatie te ver mijden waarin rechtstreekse Ame rikaanse acties onontkoombaar worden', verklaren zegslieden. 'De laatste kans', zo citeert de Was- van een uitslag die een aanwijzing hington Post een hunner, 'om een redelijk alternatief te scheppen voor rechtstreeks gebruik van mili taire macht of het prijsgeven van Amerikaanse verantwoordelijk heid in de regio.' Grimmiger nog: 'Als het Congres dit laat lopen staan de sluizen open voor oorlog in Centraal-Amerika.' Speeches Deze week staan de agenda's dan ook bol van de speeches die Rea gan en leden van zijn kabinet voor fora van belanghebbenden gaan af steken. Politieke pressiegroepen van enige allure verzenden tonnen papier, Nicaraguaanse vluchtelin gen worden langs de kantoren van Congresleden gesleurd voor het af leggen van huiveringwekkende ge tuigenissen, terwijl Nicaraguaanse nonnen omstandig verslag doen omtrent wreedheden van de con tra's. De Amerikaanse hulp aan de contra's is, zo zeggen de tegenstan ders met de kerken voorop immo reel, in strijd met de Amerikaanse wet, niet effectief en wakkert meer tegenstand aan, onder andere bij bondgenoten, dan goed is voor het aanzien van de VS-politiek. Tegenover de slogans van rechts staan de slagzinnen van links: 'Hulp aan de contra's komt neer op een oorlogsverklaring aan het adres van Nicaragua'. Er staan marsen op stapel en een 'Verzets- festival' waar Reagans tegenstan ders bijeenkomen. Advertentiepa gina's worden aangeschaft, waarop geleerden, Nobelprijswinnaars, voormalige kabinetsleden, be roemdheden uit de filmindustrie zich tegen Reagans beleid zullen verklaren, terwijl de president zelf zyn politieke smeekbeden zal rich ten tot gasten bij een diner ten bate van het Fonds voor Nicaraguaanse vluchtelingen, die per couvert by- na duizend gulden moeten neertel len. Over een ding zijn voor en tegen standers het eens: de üitslag van deze confrontatie zal belangrijke gevolgen hebben voor het Ameri kaanse aanzien in de wereld en Reagans opstelling tijdens het ver dere verloop van zyn ambtster mijn. Het Witte Huis aarzelt dan ook niet om, zoals in het geval van de MX-fondsen en het 'Star Wars'- project, te zeggen dat met de be slissing zoveel politiek prestige te genover de Sowjet-Unie en zijn va zallen is gemoeid, dat het Congres zich niet kan veroorloven de presi dent als een baksteen te laten val len. LONDEN - De vader van prinses Michael van Kent, een aange trouwde nicht van de Britse konin gin, zat by de SS. Deze onthulling in het Britse dagblad Daily Mirror van vandaag is bevestigd door Buckingham Palace, het konink lijk paleis. De vraag die heel Engeland nu beantwoord wil zien, luidt: wist de prinses van het oorlogsverleden van haar vader af? Een woordvoer der van het paleis heeft gister avond direct verklaard van niet. De prinses was „zeer geschokt" door het nieuws, zo zei hij. Volgens deze woordvoerder wist prinses Michael niet meer dan dat haar vader, baron Gunther von Reibnitz, aan het eind van de oor log voor de oprukkende Russische troepen was weggevlucht naar Oostenrijk. Haar was door haar ou ders verder nog verteld dat haar vader in een concentratiekamp had gezeten. Maar dat is mogelijk in een heel an dere kwaliteit geweest dan de prin ses ooit heeft kunnen vermoeden: de SS immers droeg de verant woordelijkheid over de concentra tiekampen. Het nieuws over het oorlogsverle den van baron Von Reibnitz werd ontdekt door de historicus Philip Hall. Hy was de baron tegengeko men in een Duits „wie is wie", ter wijl krante-artikelen die begin dit jaar verschenen ter gelegenheid van de 40e veijaardag van de prin ses, hem steeds een Oostenrijkse edelman noemden. In het documentencentrum in Ber lijn ontdekte Hall vervolgens dat de baron in 1933 al lid van de nazi- partij werd, en het tot Sturmbann- führer (majoor) bij de SS had ge bracht. Von Reibnitz vocht in 1939 in Polen en werd op de persoonlij ke aanbeveling van Hermann Goe- ring vevolgens in Polen benoemd. De documenten vertellen niet wat hij precies in Polen verder heeft gedaan. Maar wat zeker is, is dat de baron niet „een soort held" is die in 1945 uit Polen naar Oostenrijk vluchtte met zyn bezittingen op een handkar, zoals de oficiële ge schiedschrijving over hem luidt. Prinses Michael van Kent werd in 1945 als Marie-Christine von Reib nitz geboren. Zij trouwde in 1978 met prins Michael van Kent, een volle neef van de koningin, en gaat sindsdien als „prinses Michael van Kent" door het leven. Het huwelijk was controversieel, omdat zij eer der getrouwd was geweest. Gevolg was dat prins Michael zijn rechten op de troon verspeelde. De prinses geldt als een gewaar deerd en populair lid van de om vangrijke Britse koninklijke fami lie. Zij vervult tal van repesentatie- ve taken en is vooral op cultureel gebied zeer actief. ADVERTENTIE Onze ervaring berust op honderden Poggenpohl- keukens Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Verliest u deze voor delen niet uit het oog. poggenpohl [gOELPPkeukensl Industrieweg 14 De Grote Polder I Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-89 92 06

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7