Kabinetscrisis nabij in Israël Wij maken uw regenjas uueer regen vast, Explosie Madrid was terreurdaad Drie bomaanslagen in Frankrijk Begrafenis: massaal zwart protest Vredespolitiek Peres aangevallen Contadora boekt enige vooruitgang Weer een NASA-flop PALTHE MAANDAG 15 APRIL 1985 MANAGUA (DPA/Rtr/UPI) - Bij gevechten tussen Nicaraguaanse militairen en anti-sandinistische rebellen is een Amerikaans staats burger om het leven gekomen, zo heeft zaterdag het ministerie van defensie in Managua meegedeeld. De Amerikanen ontkennen dit. De man vocht mee aan de kant van de contra's, aldus een commu niqué van het ministerie. Op de man is een identificatieschildje ge vonden met de tekst: „Patterson Roger, nummer 419-96-7523, bloed groep O, geloof: baptist". Volgens Nicaraguaanse ministerie Gesneuvelde contra zou Amerikaans burger zijn UOBllüt 1979 tot november 1984 wordt dit schildje door het Ameri- Amerikaanse leger. kaanse leger gebruikt. Patterson zou om het leven zijn gekomen bij gevechten die zich op 27 maart aan de grens met Honduras hebben af gespeeld, in de buurt van de plaats Waslala het raguaanse opstandelingen, ge noemd naar de voormalige VS-am- bassadrice bij de Verenigde Naties. De 'gedode Amerikaan' is in le ven en woont in Alabama. Een woordvoerder van de politie in Sel- ma in de staat Alabama verklaarde dat hij gesproken heeft met Roger E. Patterson, die in het begin van de jaren '80 in Centraal-Amerika gediend heeft. Patterson beschikte over verscheidene identiteits- MEXICO-STAD (GPD) - De plaatjes waarvan hij er zeker één Midden-Amerika verloren heeft, vermoedelijk in Honduras. Een woordvoerder van het Pen- bemiddelende Contadora-groep zegt dat er „aan zienlijke vooruitgang" is geboekt tijdens de ontmoeting met gevol- TEL AVIV - Aan de vooravond van een belangrijk bezoek dat een Israëlische minister aan Egypte zal brengen, hebben diens collega's van het rechtse Likoed-blok zon dag een politiek incident uitgelokt dat ernstige gevolgen kan hebben voor het voortbestaan van het na tionale kabinet en voor de nog steeds broze relatie met Egypte. Tijdens het wekelijkse kabinetsbe raad blokkeerden de Likoed-mi- nisters de voorgenomen reis van minister zonder portefeuille Ezer Weizman naar Kairo. door Taco Slagter Weizman, die vanavond trekken, was door premier Kaman nisters van de twee grootste partij en, Likoed en Arbeiderspartij, zit ting hebben - de kwestie zou be- voorzien, spreken alvorens het voltallige ka binet erover zou kunnen stemmen. HavikkGn De meerderheid van het 25 minis ters tellende kabinet steunde dat voorstel en ook bij de finalestem- overhoop liggen. Dat was in dit sta dium van de regeerperiode niet Maar een woordvoerder van het Pentagon wilde aanvankelijk niet bevestigen of de omgekomen man inderdaad Patteron is, zoals bleek uit het identificatieschildje. De Ni caraguaanse minister van defensie, Humberto Ortega, verklaarde dat „de dood van de huurling duidelijk 6tauilttll CC11 bewijs is van de inmenging van de helikopter die boven Niearaguaans herenigde sta£n in het gebied tagon verklaarde dat het ministerie machtigde afgevaardigden uit de defensie zijn bestand op de vijf betrokken Middenamerikaan- In september vorig jaar zijn ook twee Amerikanen in Nicaragua om het leven gekomen. Zij zaten Naarmate Peres steeds duidelij ker maakte dat hij de historische kans op vrede met Jordanië, ten delifk voldoende ministers uit het "j0?* van opgeven van grote rechtse kamp de zijde van Sjamir delen van de bezette westelijke blijven kiezen. grondgebied werd neergeschoten. Het Amerikaanse ministerie van defensie verklaarde dat het een dienststaat heeft van soldaat Pat terson. De man diende van juli Midden-Amerika, vooral in Nicara gua". Legerfunctionarissen zeiden dat de soldaat vocht in het „Jeane Kirkpatrick-bataljon" van de Nica- naam Patterson heeft gecontro leerd nadat het gehoord had het bericht uit Nicaragua. Hij dat nog niet vaststaat of de dode missies een andere Roger Patterson of i mand met diens naamplaatje wa President Daniel Ortega van I caragua heeft verklaard dat hij met de familie van Patterson naar het gebied wil gaan waar de man be graven i landen in Panama. Concreet komt die vooruitgang neer op de vorming van drie onderlinge com- de Middenamerikaan- se landen, waarin oplossingen zou den moeten worden gevonden voor de nog bestaande tegenstel lingen. Positieve geluiden dus, maar de vredesbemiddeling in Midden- kunnen dan het lijk Amerika blijft uiterst moeilijk. In identificeren", aldus Ortega i Panama is gebleken dat de Conta- vraaggesprek met het Amerikaan- dora-bemiddelaars se televisiestation ABC. proberen Hassan Ali persoonlijk uitgeno digd en zou ook president Moeba rak ontmoeten. Vanwege zijn sym pathie voor het Arabische volk de Israëlische minister erg popu lair in Egypte. In het eerste kabi net-Begin was hij minister van de fensie, maar brak later met de Li koed en kwam bij de laatste verkie zingen met een eigen lijst (Yahad) uit. Premier Peres van Israël voelde zich vooral door zijn vice-premier Sjamir (Likoed) voor schut gezet, omdat die hem vorige week had toegezegd formeel geen bezwaren te hebben tegen het bezoek van Weizman aan Egypte. Op zijn beurt liet Peres Kairo weten dat de uitno diging was aanvaard. Maar tot gro te ontsteltenis van de premier en de andere socialistische bewinds lieden eiste Sjamir zondag dat eerst het zogenaamde 'kleine kabi net' - een groep waarin alleen mi- Sinds vorige week stond de trip van Weizman al politiek ter discus sie. Zowel Jeruzalem als Kairo hadden in bedekte term naar voren gebracht dat Weizman al het kre diet zou krijgen om de topontmoe ting tussen Peres en Moebarak, vermoedelijk in mei of juni, voor te bereiden. Verder zou de Israëli sche minister volgens betrouwbare bronnen in Jeruzalem gemachtigd zijn ook de nog onopgeloste poli tieke meningsverschillen tussen beide landen en kwesties betref fende het vredesproces in Kairo aan de orde te stellen. Maar vice- premier Sjamir en zijn partij pro testeerden al vanaf het begin fel te gen de naar hun inzicht verregaan de bevoegdheid van Weizman. Niettemin gaf Sjamir zijn goedkeu ring op voorwaarde dat Weizman niet als onderhandelaar namens de Israëlische regering zou optreden. Premier Peres had daar geen moei te mee. Het nu uitgebroken conflict tus sen de Likoed en de Arbeiderspar tij is geen verrassing. Sinds de dag dat het uit nood geboren monster verbond, in de vorm van een natio naal kabinet, tussen deze twee po litieke tegenpolen werd gesloten, Jordaanoever, niet wilde roerden de havikken in het Li- koedkamp zich steeds heftiger. Bo vendien weigerde Sjamir als minis ter van buitenlandse zaken in de door Peres uitgestippelde vredes- pas te lopen. Met als gevolg dat het buitenlandse beleid op dit punt langzaam maar zeker aan Sjamir ontglipte. Het blokkeren van de reis van Weizman zien politieke waarnemers dan ook als een wraakactie van de politiek geterg de en vleugelam gemaakte Likoed- leider. En als een 'gevaarlijk' sig naal naar Kairo en alle andere bij het vredesproces betrokken Arabi sche landen dat de 'duif Peres geen schijn van kans maakt, zolang de Likoed in de regering zit. Peres is zondagavond al begon nen met pogingen de dreigende crisis te bezwaren, in het korte be staan van het nationale kabinet is het hem drie keer eerder gelukt een breuk in de coalitie te voorko men. Het ging toen om politieke trivialiteiten, waar de twee grote politieke partijen geen electoraal gewin mee kon behalen. Maar dit keer is het in alle opzichten ernst. Peres meent dat zijn politieke ge loofwaardigheid ten aanzien van het vredesproces en de toenade ring tot Egypte in het geding komt wv Een Peruaanse marineman deelt stembussen uit in Lima. De twee linkse guerrillagroepen, de maoistisch verketteren zij elkaar. Wel is het het "kabinet hem" maandag gezinde Sendero Luminoso, het Lichtend Pad, en de uit de onmetelijke krottenwijken van Lima opgestane Tupac jjgf - o.--,-:- dwi[)gtde JJ1 opvallend dat Peres en Sjamir i deze crisis persoonlijk met elkaar i Weizman af te Amaru, hadden gedreigd het stembusspectakel te zullen verstoren. In Lima werden vanuit auto's op drie plaat- Kairo of het doel valt over deze re- hebben voorgedaan. Voor zover bekend zijn er echter geen slachtoffers gevallen. In totaal MADRID - De catastrofe in het Madrileense restaurant El Descan- so, waarbij vrijdagavond laat 18 mensen om het leven kwamen en 82 gewond raakten, blijkt nu offi cieel een aanslag te zijn geweest. Gistermidag bevestigde de Spaan se minister van binnenlandse za ken, Barrionuevo, de aanvankelij ke vermoedens, dat de explosie niet toe te schrijven viel aan een simpel ongeval. door Gerrit-Jan Hoek Specialisten in springstoffen van het leger en de Guardia Civil trof fen tussen de puinhopen van het restaurant, waar op het moment van de explosie ongeveer 250 gas ten het avondmaal gebruikten, res ten aan van een explosief mengsel van zwavel, potasiumchloraat en aluminiumpoeder. Volgens Barrio nuevo is de melding van de sji'iti- sche terreurorganiatie Jihad (de heilige islamitische oorlog), die za terdagmiddag in Beiroet de verant woordelijkheid van de aanslag op eiste, het meest betrouwbaar. Het restaurant El Descanso ('De Rust'), was vrijdagavond, zoals ie der weekeinde, barstens vol klan ten. Het restaurant, gelegen op de weg naar Barcelona en op amper tien kilometer van de Amerikaanse basis Torrejon de Ardoz, genoot grote populariteit bij de Amerika nen die op de basis werkzaam zijn. De ramp had bijna nog grotere proporties kunnen aannemen. Za terdagavond zou het restaurant na melijk het terras (met een apaciteit van ruim 400 gasten) geopend heb ben. Indien de aanslag zaterdag plaats gevonden zou hebben zou den weinig gasten op het terras kans hebben gehad de ramp te overleven, omdat een deel van het restaurant op het terras terecht kwam. In de eerste verwarring na het ongeluk overheerste de veronder stelling, dat de catastrofe het ge volg was van een gasexplosie. Maar de propaantanks, opgesteld achter het restaurant, bleken on- aangeast. In tweede instantie hield men rekening met een explosie, veroorzaakt door olierestanten van een pompstation, dat vroeger op de plaats van het restauraht had ge staan. Maar ook die hyothese werd na onderzoek verlaten. Het aantreffen van een mengsel van explosieve elementen bracht de autoriteiten uiteindelijk tot de conclusie dat het een aanslag be trof. Minister Barrionuevo geeft dit late tijdstip van deze conclusie toe aan het feit dat het type springstof in Spapje ongebruikelijk is en de afgerichte speurhonden het meng sel aanvankelijk niet herkend had den. Hoewel minister Barrionuevo het meest plausibel achtte dat de explosie het werk was van de sji'i- tische terreurorganisatie Jihad roe pen de achtergronden van de aan slag toch talloze vragen op. Als ar gument voor de aanslag voeren de woordvoerders van Jihad aan dat deze actie bedoeld was als pressie middel tot de laatste Israëlische soldaat uit Libanon vertrokken is. Ook zou de aanslag bedoeld zijn als vergelding voor de aanslag in de sji'itische wijk van Beiroet Bir el Abed, waar op 8 maart 92 men sen om het leven kwamen. Tegen die achtergrond zou de aanslag in Madrid gericht zijn tegen de Ame rikaanse onderdanen die vooral in de weekeinden in grote getale het restaurant bezochten. Alle dodelij ke slachtoffers zijn overigens Spanjaarden, terwijl zich onder de 82 gewonden slechts een twintigtal Amerikanen bevonden. Het toeval wil echter dat spora disch de bijzondere springstof ook gebruikt wordt door de mysterieu ze Spaanse terreurorganisatie GRAPO (revolutionaire anti fascis tische groepen van de eerste okto ber) bij diverse aanslagen. Ondanks de officiële lezing van de aanslag is het daarom zeker niet uitgesloten, dat de minuscule ter reurorganisatie het door veel Ame rikanen bezochte restaurant tot doelwit heeft willen maken van een bloedige actie, gericht tegen de Verenigde Staten en de NAVO. gering, dreigde zondagavond de Arbeiderspartij. Het scénario voor Peres ziet er vermoedelijk iets anders uit: hij zet Weizman alsnog op het vliegtuig naar Egypte; dan stapt de Likoud vanzelf wel op. Want ook in de poli tieke arena van Jeruzalem geldt het adagium: wie breekt, betaalt. En Peres wacht met smart op een daverende verkiezingsoverwin ning om de Likoed, die de vrede voortdurend wil dwarsbomen, voor jaren buitenspel te zetten. 100.000 man veiligheidstroepen op de been om een rustig verloop van de verkiezingen te kunnen garanderen. de belangrijkste tegenstellin gen tussen de Middenamerikaanse landen uit de weg te gaan. Het gaat onder meer om de verificatie en de controle van de in de vredesakten te maken afspraken, met name op militair terrein, en de tijdslimieten voor een stop op de wapenimpor ten en de verbanning van buiten landse militaire aanwezigheid in de regio. In Panama stelde Contadora voor om, na de ondertekening van de vrede, een neutrale, internatio nale commissie met die vraagstuk ken te belasten. Die neutrale com missie zou unaniem door de vijf betrokken Middenamerikaanse landen moeten worden aanvaard. Nicaragua en Guatemala gingen vrijwel onmiddellijk met dat voor stel akkoord. Honduras, Costa Ri ca en El Salvador vonden echter dat zo'n commissie niet geschikt zou zijn voor de controletaken en herhaalden hun wensen inzake een gewapende internationale vredes macht. Die tegenstelling zal nu moeten worden opgelost door de in Panama aangekondigde geza menlijke commissie voor verifica tie en controle. Volgens de officiële versies zou er tijdens de top in Panama trou wens niet zijn gesproken over het zogenoemde vredesplan voor Nica ragua van de Amerikaanse presi dent Reagan. Al voor het begin van de bijeenkomst lieten de Contado- ra-bemiddelaars weten dat het plan van Reagan niet in het vre desproces kan worden opgenomen omdat het in hun ogen neerkomt op een inmenging in de binnen landse aangelegenheden van Nica ragua. 'Alleen een wonder kan Neves redden' SAO PAULO (AFP/RTR) - De artsen van de gekozen Brazi liaanse president Tancredo Ne ves menen dat "eerder een wonder dan medische behan deling" nodig is om "Tancre do" te redden. Neves vecht in het hartinstituut van Sao Paulo voor zijn leven na in één maand zeven operaties te hebben on dergaan. Eerder had de woordvoerder van de president, Antonio Brit- to, de toestand van Neves „zeer ernstig" genoemd. Hij sprak van een "praktisch onomkeer bare" toestand en zei dat de art sen geen mogelijkheden meer zien de populaire president te behandelen. PARIJS - De Franse hoofdstad een film over het proces-Eichmann werd het afgelopen weekeinde op- werd vertoond, geschrikt door een drie bomaansla- De tweede aanslag kwam in de gen, die geen slachtoffers eisten, nacht van zaterdag op zondag op maar wel grote materiële schade de binnenplaats van het Franse na- aanrichtten. Zaterdag ontplofte tionale immigratiekantoor bom tegen de gevel van de Leumi-bank op de Boulevard des Italiens. Sinds de bank in 1970 ge opend werd, was ze al viermaal doelwit van een aanslag geweest. door Rudolph Bakker Het hoofdkwartier van de bank is in Jeruzalem gevestigd, van waaruit de directeur een woedend telegram aan de Franse minister van binnenlandse zaken Pierre Jo- xe stuurde. "Als u geantwoord had op de brieven die ik u de laatste zes maanden geschreven heb en waar in ik om politiebewaking van de bank vroeg omdat er nieuwe aan slagen te vrezen waren, was zater dag deze bom niet ontploft", aldus Leumi-directeur Elie Moyal. Verantwoordelijk voor de daad zegt de islamitische 'Jihad' te zijn die enige weken ook de verant woordelijk opeiste van bomaan slag op een Parijse bioscoop, waar Rue de la Procession. De daders waren over het dak van het ge bouw geklommen en hadden de bom aan een nylondraad op de bin nenplaats naar beneden laten zak ken. Voor deze ontploffing neemt Action Directe de verantwoorde lijkheid, de uiterst-linkse en door de regering verboden terroristen organisatie, die banden onder houdt met gelijkgezinde bewegin gen in Italië en de Bondsrepubliek. Als uitleg voor de aanslag sprak Action Directe in leuzen, die op een muur in de Rue de la Proces sion werden teruggevonden. 'Halt aan het fascisme' en 'Ontbind het Nationale Front van Jean-Marie le Pen', stond er onder andere te le zen. En behalve de leuze 'Zionisten weg uit Libanon' was er nog de naam te vinden van de 'strijdeen- heid Sana Mheidi', die is genoemd naar de jonge sji'iette, die zich ach ter het stuur van haar vrachtwagen liet opblazen om een voorbijtrek kend konvooi Israëlische militai ren te doden. Tenslotte vlogen zondag de rui ten uit het gebouw waar het ultra rechtse weekblad 'Minute' geves tigd is, raakten auto's vernield en ontstond er een gat van een meter diep bij de ingang. Tegen het ge bouw van 'Minute' werden sinds 1962 al 14 aanslagen gepleegd en de laatste vond in augustus 1982 klaard als 'protest tegen het racis me en opnieuw werd de eis gesteld dat het ultrarechtse nationaal front van Jean-Marie le Pen verboden moest worden. Ook in de buurt van Toulouse hadden terroristen het op de partij van Le Pen gemunt. Daar werd een plaats, die net als die van zondag hoogspanningsmast van het Fran- werd opgeëist door dezelfde terro- ristengroep Action Directe. De directeur van 'Minute' was even boos op minister van binnen landse zaken Joxe als de Leumi- elektriciteitsnet opgeblazen de buurt van een dorpje waar het nationale front een bal had georga niseerd. Op de muren werden anti fascistische leuzen en hakenkrui- bankdirecteur Moyal. Hij stelde zen teruggevonden. dat de voornaamste leiders van Ac tion Directe achter slot en grendel zaten toen ze in mei 1981 na de so cialistische stembusoverwinning uit hoofde van een amnestie weer werden vrijgelaten. De aanslag op 'Minute' werd ver- Na deze reeks van aanslagen zijn nieuwe al weer aangekondigd. Het 'geheime Armeense leger', de Asa- la, heeft vanuit Beiroet laten weten dat er vergeldingsacties in Frank rijk zullen komen uit wraak op de 'moord' op een van hen. CAPE CANAVERAL (AP) - De bemanning van het ruimteveer Dis covery heeft zaterdag een poging gedaan een tweede satelliet te lanceren, maar waarschijnlijk door een stroomstoring is er grote kans dat het pe perdure geval in een nutteloze ruimte-zwerfkei is veranderd. Astronaut Jeffrey Hoffman liet weten dat de antenne van de Leasat- satelliet niet naar buiten wilde komen, en de spiraalbeweging, die de satelliet in een stabiele positie moet brengen, kennelijk niet tot stand kwam. Drie kwartier later, toen de motor moest aanslaan'die de satelliet in zijn 35.887 km hoge baan om de aarde moest brengen, meldde astro naute Margaret Seddon: 'We zien helaas slechts duisternis.' ADVERTENTIE UITENHAGE/PORT ELIZA BETH - Een menigte van 60.000 tot 70.000 mensen heeft zaterdag de begrafenis bijgewoond van de 19 mensen die op 21 maart jl. om het leven kwamen toen de politie het vuur opende op een begrafenis stoet. Tegelijk met deze negentien doden van "Langa" werden ook tien andere slachtoffers van het re cente geweld in de Oostkaap be graven. door Ruud de Wit Van zowel de kant van de organi satoren van deze massabegrafenis als van de kant van het leger en po litie waren alle mogelijke voor zorgsmaatregelen genomen om te voorkmen dat er nieuwe onlusten zouden ontstaan. De begrafenis, die de grootste in de geschiedenis van het land kan worden genoemd - zelfs die van de in de gevangenis vermoorde Black Consciousness-leider Steve Biko in 1977 trok niet zoveel men sen - vond plaats in Kwanobuhle. Om elf uur 's ochtends was het nieuwe stadion van Kwanobuhle reeds volgepakt met mensen. De organisatie die in handen was van het Verenigde Democratisch Front (UDF) verliep vlekkeloos. Er wa- i zowel vertegenwoordigers i Belangrijkste sprekers waren do- shirts aan van het UDF of van de Allan Boesak, bescherm- Black Consciousness-beweging heer en oprichter van het UDF president van de Wereldraad Azapo en het Nationaal Forum. Ook werden er borden meegedra- Hervormde Kerken, en de Afri- gen met teksten als "Nazisme, kaanse bisschop van Johannes- apartheid, zionisme: allemaal het- burg, Nobelprijswinnaar Desmond zelfde". Of "Botha, stop met je Tutu. drijfjacht" of "Botha, Reagan, Boesak, die de begrafenisplech- Thatcher, keerzijde van dezelfde medaille" en "Onze strijd kan niet gestopt worden, zelfs niet door tigheid leidde, zei dat de dagen de verantwoordelijke minister 1 wet en orde, Louis le Grange, ge- schieten", teld waren. "Ik geloof niet dat God Gedurende de plechtigheid wil dat deze regering nog langer vloog voortdurend een legerheli- over Zuid-Afrika regeert, omdat zij kopter over het stadion en over het niet weet wat ze doet. Deze rege- gebied van Uitenhage, Langa en ring is vergeten wat menselijkheid, Kwanobuhle. De politie en het le- rechtvaardigheid, vrede en begrip ger hielden zich evenwel op de achtergrond en beperkten zich tot de het afgrendelen van de blanke de regering-Botha woonwijk van Uitenhage. De poli dat de onlusten in de Oostkaap ver oorzaakt worden door agitatoren. "Grootste agitator in dit land is de werden geopend om te controleren of de naam die erop stond tie bleef eveneens uit de buurt van het stadion, waar de plechtigheid 0begon. Bronnen melden dat min- apartheid. Onze mensen zijn niet stens vier kisten door familieleden tegen de blanken, maar tegen rechtvaardigheid, uitbuiting en derdrukking". Bisschop Tutu riep kwam met de dode. De doden wer- de bevolking van de zwarte woon- den namelijk pas zaterdagochtend wijken rond Uitenhage ook op een door de politie aan de familieleden einde te maken aan het doden en overgedragen. De kisten waren verbranden van zwarte mensen die toen reeds vergrendeld. Over samenwerken met de blanken, "We moeten hiermee stoppen om dat het in het straatje van onze v\j van de kisten was de groen-gouden zwarte vlag van het verboden ANC uitgespreid. Er werden ook leuzen anden past. Ik kan deze moorden gescandeerd door de dansende en niet goedkeuren, ook al weet ik dat zingende menigte, die sympathie jullie deze angst". De kist met doden werd door verbranden uit uitdrukte voor de gevangen ANC- leider Nelson Mandela en ANC-lei- der in ballingschap Oliver Tambo. Op het kerkhof trokken twee de zwarte vakbeweging, kerken, jongeren het stadion uitgedragen jongeren een bivakmuts, over hun als burgerorganisaties. naar het kerkhof. Velen hadden T- gezicht en staken de Zuidafrikaan- se vlag in brand. "Aldus doen we met de vlag van de apartheid", werd er geroepen. Na afloop verspreidde de menig te zich tamelijk snel. Langs de uit- valwegen had de politie wegver sperringen opgericht, maar tot in cidenten kwam het niet. Als jonge ren de Black Power-groet brach ten, deden de honderden agenten en militairen, deels in uniform en deels in burger, alsof ze niets za gen. Dit weekeinde acht doden in Zuid-Afrika PORT ELIZABETH (Rtr) - By nieuwe rellen in de Zuidafrikaanse zwarte woonsteden zijn het afgelo pen weekeinde ten minste acht mensen om het leven gekomen. De ernstigste rellen waren in de oostelijke Kaapprovincie, waar ze ker 8 zwarten het leven verloren toen de politie het vuur op zwarten opende met pistolen, geweren, rubberkogels en traangas. Honder den manschappen van het Zuid afrikaanse leger steunden de poli tie in de pogingen het geweld in te dammen. Ook nu waren vooral zwarte politiemannen en plaatselij ke bestuurders het doelwit van aanvallen van demonstranten te gen het apartheidsbeleid. Deze aanbieding aeldt van 15 t/m 27 april voor de Special behandeling (inkl. waterafstotend maken). stomerij Breestroat 128 Depót: Hoae Rijndijk 184, Leiden O Passage Ridderhof 18, De Aarhof 40, Alphen a/d Rijn

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 7