PvdA wil voor minima garantie Hongerstaker spant geding aan tegen Korthals Altes Lubbers in Korea vooral diplomaat Congres negeert bezwaren Den Uyl Den Uyl wil akkoord met CDA over atv 'PvdA plaatst zich buiten de realiteit' DE MOOISTE BADMODE uiarnectiei MAANDAG 15 APRIL 1985 BINNENLAND PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) - De PvdA vindt, dat de koopkracht van de laagste inkomensgroe pen de komende jaren gelijk moet blijven. Dat zou ook moeten gelden als de Nederlandse economie opnieuw terugvalt. Het PvdA-congres sprak zich daar zaterdag in grote meer derheid voor uit, ondanks bezwaren van het partijbestuur en van fractieleider Den Uyl. Het congres wil dat de koopkrachtgarantie voor de minima wordt opgenomen in het verkiezingsprogramma voor 1986. Het PvdA-congres legde zaterdag in het Amsterdamse RAI-gebouw na drie vergaderdagen de laatste hand aan de hoofdlijnen van het sociaal-economische beleid voor de komende periode. In februari volgend jaar zullen over dit hoofd stuk definitieve besluiten worden genomen ten behoeve van het vèr- kiezingsprogram. Partijleider Den Uyl deed een drin gend, maar vergeefs beroep op het congres om af te zien van een koopkrachtgarantie voor de mini ma. Ook het partijbestuur had zich op zo'n harde uitspraak niet vast willen leggen. Den Uyl, die (on danks adviezen om het niet te doen) op het laatste moment be sloot zich toch in het debat te men gen, maakte duidelijk dat de partij leiding er alles aan zou willen doen om „ook in tijden van ongunst" de bestedingsmogelijkheden van de minima te handhaven. Maar zelfs onder een puur socialistisch kabi net kan zich een situatie voordoen waarbij de koopkracht niet ge handhaafd kan worden, aldus Den Uyl. „Over de inzet hoeft geen misver stand te bestaan. Het gaat om de mogelijkheid om dat te bereiken. In ons verkiezingsprogramma mo gen we juist de mensen die in de beroerdste situatie verkeren geen dingen voorhoudendie we niet kunnen waarmaken", zei hij. Maar het congres liet zich niet overtui gen. Een motie van de afdeling Den Haag waarin werd uitgepro- ken dat de „bestedingsmogelijkhe den voor mensen met niet meer dan het sociaal minimum" gfelijk moeten blijven, haalde het gemak kelijk. In zijn slottoespraak kwam Den Uyl daar op terug en legde hij uit wat hij onder 'sociaal minimum' verstond. Net als het partijbestuur vindt Den Uyl dat dat huishoudens zijn die van niet meer dan één mi nimuminkomen moeten rondko men. Maar een deel van de af gevaardigden bleek het daar niet Onmiddellijk nadat de fractielei der dit had uitgesproken, klonk vanuit verschillende delen van de zaal een heftig ontkennend 'nee'. Later gaf partijvoorzitter Max van den Berg toe dat over dit punt een nadere discussie zal volgen. De in diener van het wijzigingsvoorstel liet desgevraagd weten dat ook hij de uitleg van Den Uyl voor ogen had. Mat congres De rede van Den Uyl vormde het slotstuk van een tamelijk mat con gres, waarbij de afgevaardigden zich vrijwel steeds gedwee schik ten naar de opvattingen van het partijbestuur. Slechts een enkele keer (minima-discussie, arbeids tijdverkorting voor jongeren) week het congres af van de voorstellen uit de discussienota 'Sociaal-eco nomische dilemma's'. De vrij voorzichtige koers die het partijbestuur had uitgestippeld, werd door een even voorzichtig congres nauwkeurig gevolgd. Zo werd onder meer vastgelegd dat de PvdA - als de partij straks rege ringsverantwoordelijkheid draagt - de resultaten van het huidige ka binetsbeleid niet in één keer zal te rugdraaien. In het verkiezingspro gramma zullen verder geen belof ten worden gedaan die niet kun nen worden waargemaakt. AMSTERDAM (GPD) - Opposi tieleider Den Uyl heeft het CDA opgeroepen met de PvdA een 'poli tiek akkoord' te sluiten over ar beidstijdverkorting. Ook sprak hij de christen-democraten aan op hun streven naar minder kernwa pens, waarbij hij zich afvroeg wat daarvan terecht is gekomen. In zijn slottoespraak tot het PvdA-congres zei Den Uyl dat her verdeling van werk 'een absolute voorwaarde' is om de samenleving in de jaren negentig leefbaar te ma ken. "Het CDA heeft steeds gesteld de arbeidstijdverkorting als nood zakelijk te zien. Minister De Ko ning (sociale zaken) heeft een aan tal keren daarover ferme uitspra ken gedaan. Er is dus in beginsel VARKENSPEST - In een gedeel te van Noord-Brabant is het totale vervoer van varkens met ingang van zaterdag verboden. Staatsse cretaris A. Ploeg heeft hiertoe be sloten om verdere verspreiding van varkenspest in het gebied te voorkomen. Het betreft hier grofweg het ge bied dat ligt binnen de lijn; Breda, Achtmaal, de Belgische grens, het Schelde-Rij nkanaalKrammer, Volkerak, Hollandsch Diep, Berg- sche Maas, de Maas, de Maas tot aan de kruising met de A-2, Den Bosch, Waalwijk, Tilburg, Breda. Doorvoer van varkens is moge lijk via de A-27, A-16, A-17, A-58, N-58 en de S-8 van Roosendaal naar Essen, België. een meerderheid voor in ons land", aldus Den Uyl. Hij verweet het kabinet een af wachtende rol te hebben gespeeld, waardoor de werkgevers hun ver zet konden organiseren. Maar het maatschappelijk compromis tus sen PvdA en CDA over een stelsel matige verkorting van de arbeids tijd moet alsnog leiden tot invul ling van het akkoord tussen werk gevers en werknemers, zei hij. De instrumenten waarover de overheid nu al beschikt (investe ringspremies, premieheffing) zou den gebruikt moeten worden om de produktie meer arbeidsinten sief te maken. Ondersteunende wetgeving is onmisbaar, maar het dwingend voorschrijven van ar beidstijdverkorting en de herbe zetting via wetgeving niet. De poli tieke wil en beleid zijn voldoende, aldus Den Uyl. "Dit is een uitnodiging, een uit daging aan het CDA, dat zegt te streven naar arbeidstijdverkorting. Dat dreigt de mist in te gaan. Laten we dat politieke akkoord sluiten. Ik wacht het antwoord af. Daaruit wil ik conclusies trekken voor de coalitievorming", zei Den Uyl. De oppositieleider herhaalde zijn beschuldigingen aan het adres van het kabinet dat de gekozen econo mische maatregelen niet hebben gewerkt, ondanks de 'ronkende zelfgenoegzaamheid' van de rege ringspartijen. Nederland profiteert- nog steeds onvoldoende van het in ternationaal economisch herstel, waardoor de werkloosheid - ook in verhouding tot de overige Westeu- ropese landen - hoog blijft. Wel zal geleidelijk worden gepro beerd, ook gegeven de dan heer sende economische omstandighe den, de pijnlijkste maatregelen te verzachten. Een belangrijk instru ment zal daarbij zijn de in ere te herstellen koppeling van netto mi nimumloon en de netto minimum uitkering. Beide moeten weer wor den gekoppeld aan de welvaarts ontwikkeling. De nadruk bij het herstel zal voorts komen te vallert op een ver betering van de positie van de mi nima. De hogere uitkeringen, die naar 70 procent van het vroegere loon zakken, zullen moeten wor den teruggebracht tot 75 procent. De (vroegere) 80 procent acht het congres niet meer betaalbaar. 'Verkiezingen bepalend voor kruisraketten' AMSTERDAM (GPD) - De plaat sing van de kruisraketten in ons land wordt een belangrijk punt in de verkiezingscampagne van vol gend jaar. De kiezers bepalen of besluiten die vlak voor de verkie zingen worden genomen over het inrichten van Woensdrecht als ra ketbasis, worden uitgevoerd of niet. Dit zei PvdA-fractieleider Den Uyl zaterdag aan het slot het congres. Volgens Den Uyl worden beslui ten over plaatsing en materiële voorbereidingen dank zij het ver zet tegen de Amerikaanse raketten pas aan de vooravond van de ka merverkiezingen genomen. „Wat ligt meer voor de hand dan dat de verkiezingen in 1986 een uitspraak zullen inhouden over het al of niet effectueren van besluiten inzake plaatsing. De kiezers maken vol gend jaar uit of er zonder of met de PvdA geregeerd wordt. De kiezers maken daarmee uit of er geplaatst wordt. Dat is het geheim van een sterke democratie", zei hij. In een unaniem door het partij congres aanvaarde motie spreekt de PvdA uit dat het voorstel van de Russische leider Gorbatsjov voor een bevriezing van de kernwape narsenalen in Oost en West uit gangspunt moet zijn van onder handelingen over wapenverminde ring. Het idee moet worden gezien als „een serieuze stap om uit de im passe rond de middellange-af- standsraketten te komen". SEOUL (ANP/GPD) - Met uitspra ken over de onmogelijkheid tot plaatsing van kruisraketten en handhaving van de koopkracht voor de minima plaatst de Partij van de Arbeid zich buiten de poli tieke realiteit. Dit heeft premier Lubbers zondag in Seoul gezegd tijdens een persconferentie voor Nederlandse journalisten die zijn reis door het Verre Oosten volgen. Niet produktief en niet realis tisch noemde hij de uitspraak van PvdA-voorzitter Van den Berg dat er door een regering met PvdA-be- windslieden geen kruisraketten in Nederland zullen worden ge plaatst. „Als onze uiterste poging (om het aantal middellange af standsraketten te bevriezen) niet lukt, dan zullen we met een ver drag naar het parlement gaan. Als dat eenmaal door een meerderheid is aanvaard, dan is het geen CDA- of regeringsverdrag meer, maar een verdrag van de Nederlandse staat, waar ook de PvdA zich aan heeft te houden", aldus de premier. Lubbers zei het rare gevoel te hebben dat de mensen in Neder land „van links en van rechts" te veel de redenering volgen dat plaatsing so wie so door zal gaan. Indien de Sowjet-Unie de politieke wil heeft tot een zeker akkoord te komen is het aantal van 378 ss-20- raketten als aanvaardbare grens niet te laag, maar veel te hoog. Al les wat daar boven uit gaat is wis selgeld aan de onderhandelingsta fel", aldus de premier. CDA-voorzitter Bukman ver klaarde gisteren voor de Avro-ra- dio dat de coalitie CDA-WD in de volgende kabinetsperiode moet worden voortgezet, omdat er geen reden is voor een ander beleid. De PvdA streeft kennelijk niet meer naar een linkse meerderheid maar is nu op zoek naar een rechtse part ner om samen de regeringsverant woordelijkheid te dragen, aldus Bukman. „Ik vindt dat ze dat eer der had moeten bedenken, in 1982, toen de PvdA uit de coalitie met het CDA, zo verklaarde hij. WD-fractieleider Nijpels vindt dat na het kernwapen-standpunt van de PvdA, tijdens het afgelopen congres, regeringssamenwerking tussen deze partij en de WD zeker niet realistischer is geworden. Be halve het kernwapenstandpunt noemde hij ook het besluit van het PvdA-congres om de middeninko mens de komende jaren verder te laten inleveren en de koopkracht van de minima te garanderen on begrijpelijk. „Juist op het punt van het inko mensbeleid ontstond de laatste tijd in Nederland brede overeenstem ming over het feit dat met name de middeninkomens de afgelopen vijftien jaar te veel hebben moeten inleveren. De afstand tussen de modale inkomens en de minima die per dag nauwelijks meer dan vijf gulden bedraagt, mag niet ver der worden verkleind". De WD-leider zei voorts het on verstandig te vinden dat het PvdA- congres tegen de wens van de par tijtop in toch vast wenst te houden aan een absolute garantie van de koopkracht van de minima-uitke ringen. Het doen van beloftes waarvan de eigen deskundigen binnen de PvdA zeggen dat ze niet te realiseren zijn bij een tegenval lende economische groei is niet al leen onverstandig maar is ook een loos gebaar, aldus Nijpels. De WD-leider kreeg op dit punt bijval van FNV-hoofdbestuurder Stekelenburg, volgens wie het een illusie is te denken dat de midden inkomens kunnen inleveren om de koopkracht van de lagere inko mens op peil te houden. Volgens hem is het onjuist te denken dat met een overheveling van modaal (tussen de 36.000 en 38.000 gulden per jaar) naar de laagste inkomens de positie van die laagstbetaalden wat beter wordt beschermd. Ten eerste is het zo, dat het be drag weinig zoden aan de dijk zal zetten. Ten tweede kent onze struc tuur nogal wat inkomensafhanke lijke subsidies die wel voor de laagstbetaalden, maar niet voor de modale inkomensgroepen van toe passing zijn. Dit betekent dat in de netto-situatie de inkomensverhou dingen al dusdanig in elkaar zijn gedrukt, dat verschillen tussen laatstbetaalden en modalen zo ge ring zijn, dat in redelijkheid nau- welijk verwacht kan worden dat dat een echte bijdrage betekent aan die positie van die laagtbetaal- den. Tevreden gezichten bij politiek leider Den Uyl, diens vrouw en partijvoorzitter Van den Berg, zaterdag na afloop van het PvdA-congres. De voorstellen van de partijtop zijn tamelijk ongeschonden de vergadering gepas seerd. (foto ANP) DEN HAAG (GPD) - De advocaat van de Britse hongerstaker Alan Reeve begint een civiele procedure tegen minister Korthals Altes (jus titie). De advocaat, mr. H. Kersting, stelt de bewindsman aansprakelijk voor alle materiële en immateriële schade die zijn cliënt ondervindt als gevolg van zijn hongerstaking in de strafgevangenis van Scheve- ningen. Kersting wil zo snel mogelijk Knal schrikt Bernhard op LEEUWARDEN (GPD) - De opening van de expositie Vrijheid in het Leeuwarder verzetsmuseum, waarvan prins Bernhard zich za terdag kweet, zal de tientallen genodigden voornamelijk bijblijven door de dreunende slag waarmee exact tien voor half een de instal latie van de vrijheidsvlam explodeerde. Niemand werd gewond maar met de gasvlam was het gedaan. Inmiddels is er een dikke kaars voor in de plaats gekomen en die brandt nog wel zo mooi. De 7-jarige Richt Popma uit Drachten, gekleed in een bevrij dingskinderjurkje van 40 jaar geleden dat uit het museumbezit kwam had de prins een fakkel overhandigd, waarmee hij de be- vrijdingsvlam aanstak. Deze verhief zich gehoorzaam op een licht metalen buis waarop een schotelvormige vogeldrinkbak van eter- niet was geplaatst. In de buis was een gasleiding gemonteerd aan gesloten op een gasfles die onzichtbaar achter een belendend schotwerk stond. Een. medewerker, het tafereel door een kijksleuf bespiedend, draaide de gaskraan op het juiste moment open. Helaas deed am per een half uurtje later dit onderdeel weer van zich spreken. On- verbrand gas had zich in de buis opgehoopt, steeg tot de vlam en toen klonk de klap. De schaal werd een meter weggeslingerd in het omringend kunstgroen en de buis hing er met een gerafelde kop bij. De prins die er vlak bij stond schrok even, maar zag toen dat er niets ernstigs was gebeurd en vervolgde zijn ongedwongen rond gang met toelichtingen van conservator Bob Reitsma. twee gevangenisdirecteuren onder ede aan een getuigenverhoor on derwerpen. Daarbij zal hij onder meer vragen of ze bereid zijn een mensenleven op te offeren aan hun beleid. Dat beleid zorgt ervoor, zo meent Kersting, dat Reeve mate riële schade lijdt omdat hij door de hongerstaking achterraakt met zijn studie politicologie aan de Leidse; universiteit. Bovendien kan hij een bundel politieke essays niet afron den. Volgens de advocaat wordt Ree ve gedwongen om zijn hongersta king door te zetten tot het bittere einde, door het beleid van gevan genisdirecteur Van Huet. De ge vangenisdirecteur en het ministe rie van justitie zeggen volgens Kersting dat Reeve wat hun betreft mag sterven, als hij dat zelf wil. Reeve eet sinds vijftig dagen niet meer omdat hij terug wil naar zijn cel in de redelijk vrije A-vleugel van de gevangenis. Afgelopen vrij dag is de Brit overgeplaatst naar het gevangenisziekenhuis in Sche- veningen. Zijn arts heeft daartegen protest aangetekend, omdat tot die overplaatsing is besloten zonder overleg en tegen de uitdrukkelijke wens van Reeve in. Het belangrijkste verwijt van de advocaat tegenover Justitie is dat er in het geheel niet is onderhan deld tussen zijn cliënt en de gevan genisdirectie. Directeur Van Huet spreekt dat tegen, zegt dat er wel een gesprek is geweest, maar dat hij 'uiteraard' niet kan ingaan op de eisen van de hongerstakende gevangene. Bovendien valt vol gens de directeur het regime in de B-vleugel, waarin Reeve sinds een ontsnappingspoging in februari verbleef, wel mee. Reeve en zijn advocaat bestrijden dat. Ze noe men het regime in de B-vleugel strenger dan dat bij isolatie. De afgelopen dagen is de ge zondheidstoestand van Reeve sterk verslechterd. Zijn lever- en hartfuncties gaan achteruit. Hij geeft gal op en staat onder bijna voortdurende behandeling van zijn vertrouwensarts Van de Pol. Jager schiet zichzelf neer HEFSHUIZEN (ANP) - De 59-ja- rige jager T.W.O. uit het Groningse Uithuizermeeden (gemeente Hefs- huizen) is zaterdagmiddag bij de jacht levensgevaarlijk gewond ge raakt. De man wilde samen met drie collega's omstreeks half vijf een eksternest verwijderen in 01- denzijl (gemeente Hefshuizen). Door nog onbekende reden ging zijn jachtgeweer af. Enkele hagel- kogels ketsten af op een muurtje, waarna ze in de hals van het slacht offer terecht kwamen. De jager is overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Groningen en ver keert in levensgevaar. De rijkspoli tie stelt een onderzoek in. Problemen slechts zijdelings aan de orde Politie stuit op gifopslag in fabriekshal bij speelplaats TI EL (ANP) - De Tielse gemeente politie heeft zaterdagavond enkele honderden liters en kilo's giftige chemicaliën in de verlaten fa briekshal van het failliete Tielse metaalwarenbedrijf Matawa achter slot en grendel geborgen, nadat ge bleken was dat in en om de fabriek regelmatig kinderen speelden. In de hal van het voormalige metaal warenbedrijf waren onder andere grote hoeveelheden sodiumcyani- "de, talliumsulfaat, trichloorethaan en kaliumcyanide aangetroffen. Afgelopen vrijdag had de Tielse burgemeester mr. J.J.H. Pop in ander geval opdracht gegeven het complex van de voormalige Tielse tinfabriek Koertz geheel dicht te timmeren en van de bui tenwereld af te sluiten. In de ge makkelijk toegankelijke lege fa brieksgebouwen lagen chemica liën open en bloot opgeslagen op geslagen. Ook daar speelden nog weieens kinderen. De dag ervoor, donderdag 11 april, had de Tielse burgemeester een bedrijf opdracht gegeven de aanwezige hoeveelheid gif by Koertz weg te halen. Toen bleek dat uit de Koertzgebouwen een blik met vijf kilogram van het ui terst giftige kopercyanide was ver dwenen, veroorzaakte dat nogal wat onrust in de omgeving van de fabriek. Hoewel de Tielse politie de inwoners van Tiel met een geluids wagen op de hoogte heeft gebracht van het verdwijnen van de dodelij ke, giftige stof, is het blik nog niet terecht. Subsidie voor bouwprojecten jongeren DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman (WVC) heeft 6,7 miljoen gulden subsidie toegekend voor 64 bouwprojecten waar langdurig werkloze jongeren accommodaties voor vrijwilligers-jeugdwerk gaan (ver)bouwen. Dit heeft zyn minis terie zaterdag bekendgemaakt. De totale bouwsom bedraagt 13 miljoen gulden. Het resterende be drag is door de aanvragers zelf bij eengebracht. De aanvragers kon den maximaal 75 procent subsidie krijgen per project. De uitvoering van de projecten levert ongeveer 200 mensjaren werk op. Voor de bouw en verbouw van jeugdher bergen is 1,5 miljoen gulden gere serveerd. Ook hierbij worden zo veel mogelijk werkloze jongeren ingezet. De 64 projecten zijn verdeeld in 14 regionale delen. De projecten zullen per deel in één keer worden uitgevoerd. ADVERTENTIE Premier Lubbers is zaterdag tijdens zijn bezoek aan Zuid-Korea be noemd tot eredoctor in de politieke wetenschappen aan de Hanguk-uni- versiteit in Seoul, die ook een vakgroep Nederlands heeft. Het eredocto raat werd hem verleend voor onder meer zijn bijdrage aan een grotere welvaart in de wereld en zijn ijveren voor vergroting van de vriend schapsbanden met de republiek Korea. Gehuld in toga zei Lubbers tot de Zuidkoreaanse studenten, die de laatste tijd via massale betoghigen hun onvrede over het onderwijsstelsel kenbaar maken: "Aanvaardt dat uw vaderland grote offers brengt om u een fijne opleiding te geven", (foto AP) SEOUL (GPD) - Het officiële be zoek van premier Lubbers aan Zuid-Korea, dat vandaag wordt af gesloten, heeft geheel in het teken gestaan van het aanhalen van de vriendschappelijke banden. Bilate rale problemen, zoals de belemme ringen die Nederlandse bedrijven ondervinden op de Zuidkoreaanse markt, zijn slechts zijdelings aan de orde geweest. De Nederlandse bewindsman heeft geprobeerd de gunstige ont wikkelingen van het laatste half jaar van voorzichtige politieke libe ralisering in zijn gesprekken te „bemoedigen". Lubbers zei begrip te hebben voor de ernstige veilig heidssituatie waar Zuid-Korea mee te kampen heeft met zijn Noordko- reaanse noorderburen. De speciale wetgeving die dat met zich mee brengt, kan echter ook misbruikt worden, aldus Lubbers. „Ik hoop dat het land ge)eidelijk-aan went aan het veel-partijensysteem, met ruimte voor de oppositie". Premier Lubbers zei zaterdag na afloop van zijn onderhoud met zijn Zuidkoreaanse ambtgenoot Lho Shin Yong dat de veiligheidspoli tiek, dat wil zeggen de verhouding met Noord-Korea, de hele politiek van Seoul beheerst. Die obsessie bleek ook uit de strenge veilig heidsmaatregelen gedurende het bezoek. Zo werd de residentie van de ambassadeur gisteren van tijde lijke nieuwe elektriciteitslgfdhigen voorzien, om te voorkomen dat te?^ roristen de stroom zoudjfn kunnen afsluiten. Het Nederlandse gezelschap heeft van de Zuidkoreanen de in druk gekregen dat het land veel waarde hecht aan goede banden met Nederland. „Nederland wordt hier kennelijk belangrijk gevon den", aldus de premier, „vanwege de uitgebreide economische rela ties en onze positie als toegangs poort tot West-Europa". Ook zijn er historische banden. Gisteren legde premier Lubbers een krans bij het monument ter nagedachtenis van de 120 Nederlanders die hier in het begin van de jaren '50 zijn gevallen. In totaal hebben 3700 Nederlandse' vrijwilligers destijds voor Zuid- Korea gevochten. Uit gesprekken met Nederlandse zakenlieden in Seoul blijkt dat het buitengewoon moeilijk is om naar Zuid-Korea te exporteren. „De markt is in feite bijna geheel geslo ten, ook al hebben ze af en toe de mond vol van liberalisering", aldus een van hen. Premier Lubbers zei echter weinig voor een confronta- tiekoers te voelen, hoewel hij dit punt wel aan de orde heeft gesteld. Ook voor bedrijven die in Zuid- Korea hebben geinvesteerd zijn er strenge beperkingen, vooral als zij voor de Koreaanse markt willen produceren. „Zuid-Korea is een gunstig land om te investeren; niet zozeer vanwege de lange lonen, maar vooral vanwege de lange werktijden", aldus ir. T. van Deur- sen, directeur van Philips Electro nics Korea. De Nederlandse delegatie brengt vandaag ook een bezoek aan dit Philips-bedrijf. Lubbers, die wordt vergezeld door zyn vrouw en mi nister van buitenlandse zaken Van den Broek, vertrekt morgen naar Japan. Daar is het gezelschap voor vier dagen de officiële gast van de Japanse regering. Ontmoetingen met onder meer de keizer van Ja pan en premier Nakasone staan daar op het programma. Bij Wamecke Lingerie schijnt al volop de zon Een ver rassend modieuze en vooral komplete kollektie badmode staat nu al te pronk Kom gauw een kijkje nemen nu de keuze nog 't grootst is (ook kleine maten met C en D cup). Tot ziens! Breestraat 126, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 5