Gelijkmaker Pernix valt na eindsignaal Blitz pakt toch nog hoofdprijs Vierde titel op rij van Bessems au zelfs 'de eer' niet redden MSV mag zelfs Korfballers PKC winnen Europacup Zeilwinst v.d. Heide MAANDAG 15 APRIL 1985 SPORT PAGINA 15 Nieuw record kunststoten Afgelastingen bedreigen voortgang veldcompetitie LEIDEN - Door het opnieuw grote aantal afgelastingen dreigt de veldkorfbalcompetitie fors uit te lopen. Een aantal ploegen uit de Leidse regio is, ruim een maand na afloop van het zaalseizoen, zelfs nog niet eenmaal in actie gekomen. Dat gold in elk geval niet voor Pernix, dat een onnodige nederlaag tegen VES (6-7). Ons Eiland leed een elfde nederlaag, maar Velocitas en Fluks waren, beide met een 9-4 overwinning, succesvoller. "We waren de hele wedstrijd de be tere ploeg, maar scoorden te wei nig". Zo vatte een teleurgestelde coach Jasper Engel het duel van Pernix tegen VES kernachtig sa men. Zes doelpunten produceerde Leidse promotieklassen te weinig om VES, dat al na een kwartier met 0-2 de leiding nam, nog te achter halen. Kwamen de Hagenaars goed uit de startblokken, Pernix had in de beginfase erg veel moeite het juiste spel te vinden op het winderige en zwaar bespeelbare veld. Het geluk lacht de oranjekragen ook beslist niet toe. Niet alleen werd een eer ste tegentreffer afgekeurd, telkens Van der Vlist haalt brons in Engeland LONDEN - De Leiderdorpse judoka Robert van der Vlist is zaterdag bij de Open Engelse kampioenschappen in Chrystal Palace op de derde plaats geëindigd in de categorie tot 71 kilogram. Van der Vlist verloor in de halve finale van de latere winnaar en Olympisch medail lewinnaar Brown. De Neder lander Theo Meyer versloeg in de finale van de categorie tot 95 kilogram de Brit Kokotaylo. Bij de zwaargewichten boven 95 kilogram leverde de Neder landse afvaardiging eveneens goede prestaties, al verloor Am sterdammer Henny Pleizier in de eindstrijd van de Brit Gor don. In deze klasse gingen de bronzen medailles naar Wil Wil helm en Barry Oudshoorn. In de categorie tot 65 kilogram be reikte Jo Gevers uit Rosmalen ook wanneer het verschil tot een punt afnam, wist VES erg snel weer afstand te scheppen. Na de 1-2 van Sandra Bakker en de 2-3 van Caro Verhagen liep VES weg naar 1-3 en, in een luttele mi nuut, naar 2-5. Carla Kuipers ver kleinde de marge, maar Kees Hor- tensius zag kort voor rust een straf- worp over de korf geblazen, waar door de aansluiting uitbleef. Even na de pauze was hij geluk kiger vanaf de stip, maar daarna liep het tweede Leidse aanvalsvak vast in de modder. In de vijfenzes tigste minuut trachtte coach Engel door het inbrengen van Frits Kolff hierin verandering te brengen, maar al na drie minuten moest van vak gewisseld worden na de zesde Haagse treffer. Ook na de goal van Erica Hardam, goed voor 5-6, ant woordde een doeltreffend met de weinige kansjes omspringend VES te snel. Het waren niet louter tactische redenen, waarom VES het spel di rect temporiseerde. Leeggespeeld forceerde de Haagse aanval nog wel een (onbenutte) strafworp, ter wijl Pernix met de moed der wan hoop op de gelijkmaker joeg. Die kwam er niet, ondanks een treffer van Peter Kuipers, net buiten het laatste fluitsignaal van de goed lei dende arbiter Van der Laaken. Te laat dus... Gehavend Van het kampioenstwaalftal, waarmee Ons Eiland het afgelopen jaar de stap naar de eerste klasse maakte, resteerden zaterdag wel geteld vijf namen. Opnieuw met drie invallers spelend weerde de gehavende ploeg van coach Gé van der Water zich evenwel uitstekend tegen De Meervogels. Mede dank zij treffers van invallers Bram van Tongeren en Mando Frans werd voor rust (5-4) zelfs driemaal een kleine voorsprong genomen. Waren het in de eerste helft de Zoetermeerse dames, die gemak kelijk wisten te scoren, na de her- vattihg schoot het herenzestal met scherp. Gedragen door de wind zeilde de bal tot vijfmaal toe door de Leidse korf en dat maakte een eind aan alle illusies. Cobie Deege naars zorgde kort voor het einde voor 10-5 en even later was de elfde opeenvolgende nederlaag een feit. De overige treffers kwamen op naam van Jan Boon en Patrick Verra. Velocitas ontfutselde koploper Oranje Wit een tweede punt. Hal verwege zag het daar allerminst naar uit, want ondanks windvoor- deel stond de ploeg van coach Piet l'Ami met 1-3 achter. Ook de Dord- tenaren wisten echter geen profijt te trekken van de storm en het energiek spelende Velocitas kreeg door goals van Jan Scheffers en Ron Goudsmit loon naar werken: 3-3. De Algemene had weinig te duchten van het laaggeplaatste Vriendenschaar(B), dat bij 3-1 ver zuimde terug te komen. Het pro- duktieve eerste aanvalsvak met Enrico Mud (4) en Jory Sjardijn bracht met twee strafworpen de stand van 4-2 op 6-2. Het hiermee al wel besliste duel kreeg door tref fers van Anneke Dekker, Sannie Rusman, Eric Kuiper en Ruud Swaak een 9-4 eindstand. Fluks kende in de wedstrijd te gen hekkesluiter Keep Fit een moeizame eerste helft en bleef spe lend met de wind in de rug op 3-2 steken. Coach Kees van Vliet pos teerde na de hervatting zijn vrou wen in de punt van de aanval en die doelpuntten nog viermaal. Naast Ada van der Meulen (2), Do- rith Passchier (2) en Marleen Pas- schier scoorde ook Bram Koppe naal: 9-4. BRAM VAN GENT PKC-aanvaller Gerrit de Heer waagt een schot op de korf van Borger- hout in de finale van het toernooi om de Europacup veldkorfbal. De Ne derlandse kampioen won het duel met 13-8. (foto anp» PAPENDRECHT - Landskampioen PKC heeft zaterdag de Europacup veldkorfbal gewonnen. In de finale klopten de Papendrechters het Belgi sche Borgerhout met 13-8. Als 'internationaal' evenement had het ééndaagse Europacuptoernooi opnieuw weinig om het hand. Ondanks de deelname van de landskam pioenen van België, Engeland, West-Duitsland en Nederland (de nieuwe korfballanden Spanje en Frankrijk zijn nog altijd niet vertegenwoor digd), eindigde het toernooi zoals te doen gebruikelijk met een finale tussen de Belgische- en de Nederlandse vertegenwoordiger. De enorme klasseverschillen kwam in de voorronden sterk naar voren. PKC verpletterde Crystal Palace uit Londen met maar liefst 19-1, terwijl het Antwerpse Borgerhout Adler Rauxel met 10-0 ruimschoots de baas bleef. De eindstrijd, die werd gadegeslagen door ruim 1200 toeschouwers, werd met 13-8 door de Papendrechters gewonnen. Tot een half uur na de rust (6-5) bleef het duel onbeslist, maar toen joegen Theo Euser, Jan de Jager en Hanneke Cosijn de score op naar de 13-8 eindstand. Voorafgaand aan de finale speelden Adler Rauxel en Crystal Palace onder barre weersomstandigheden om de derde plaats. De West-Duitse landskampioen won dit duel met 7-3. VOORSCHOTEN - Henk Krauwel noemde het een titel- wedstrijd uit een stipverhaal. De verantwoordelijke man van Blitz vierde uitgerekend tegen de ploeg die hij vorig jaar nog onder zijn hoede had (MSV) en waarvan hij twee spelers meenam naar Voorschoten, het kampioenschap van het rayon. In de laatste wedstrijd van het seizoen stel de Blitz de titel met een 85-78 zege alsnog veilig. Volgend jaar mag Blitz, dat zaterdag maar liefst twee sponsors bin nenhaalde, het gaan proberen in de eerste divisie. Het felbegeerde kampioenschap van Blitz is een feit. Coach Henk Krau toel viert feest op de schouders van zijn spelers. Ton Kallenberg hun punten bijeen sprokkelden. Dit tweetal zorgde er voor dat er halverwege toch een gat geslagen werd (42-36), dat na rust direct verder werd uitge bouwd. berd fluitende arbiters voor het Blitz verwerkte het met een niet geven van een zogenaamde hoofdwond uitvallen van Evert 'dubbelfout' (Driessen/Van der van der Plas goed. en terwijl MSV Plas) zette Wim van Niekerk Blitz massaal protesteerde bij de belab- voorgoed op afstand (58-54, 67-54). Fred van Schie probeerde MSV met driepunters nog dichterbij te brengen, maar dat lukte niet meer: 85-78. HANS JACOBS De Voorschotense club, die lande lijk bekendheid geniet door het traditionele kersttoernooi, mag voor het eerst in het bijna twintig jarig bestaan zelf ook eens 'lande lijk' acteren. Voor Wil Moerer en Wim van Niekerk bracht het kam pioenschap ook persoonlijke ge noegdoening, want na de degrada tie (met Trotters) twee jaar gele den, keert het duo weer terug in de eerste divisie. Blitz zal ondanks de sponsoring zyn eigen naam behou den, maar de uitspraak zal veran derd moeten worden in een op zijn uitgesproken Frans 'Bliets', want een leverancier van Franse kaas zorgt er samen met een sportkle- dingfabrikant voor dat de afgrijse lijke paarse shirts vervangen wor den door groen/wit met opdruk 'Paturain'. "Goed gedaan, jochie", was dan ook het motto waaronder de feeste lijkheden in sporthal 'De Vliet- horst' onder de goedkeurende blik van wethouder Marcelis begonnen. Ceremoniemeester Rob Knijnen- burg vergat al tijdens de wedstrijd zijn rol als objectieve commentator en snerpte in de microfoon dat MSV-spelmaker Rick Driessen 'he laas' nog niet tegen zijn vijfde fout was opgelopen. Driessen, die in de laatste minuten enkele driepuntss cores miste (de driepuntslij n was andermaal met tape speciaal voor de wedstrijd aangebracht), gooide met twee minuten te gaan bij een 78-73 de bal in de handen van John Raan. Deze liet Rolf van Oort de wedstrijd definitief in het voordeel van Blitz beslissen (80-73). In de slotseconden sloop het agressieve MSV nog wel dichterbij, maar Krauwel durfde toen toch al zijn Blitz - MSV 85-78 Scores Blitz: Raan 21 (17), Kallenberg 20. Van Niekerk 13, Van Oort 10, Van der Plas 8, Westrate 6, Moerer 5. Scores MSV: Rick Driessen 20, Van Schie 14, Van Steenvoorde 12, Beekhuis 10, Bart Driessen 8, Goosen 6, Van Solingen 5, Van der Plas 3. Arbiters: Barrett en Moolenveld. Toeschouwers: 150. speciale t-shirt ('Blitz kampioen') te onthullen. MSV was tot de tenen geladen in Voorschoten verschenen. De Noordwijkers trokken in deze gela den pot fel van leer en zette Blitz, dat duidelijk last had van de zenu wen, in de eerste fase goed onder druk: 8-9, 17-18. Blitz wist de bor den echter goed af te schermen, terwijl juist daar aan de andere kant van het veld John Raan en NOORDWIJK/LEIDEN - Het wonder leek dap toch nog te ge schieden. Vlak voor het eind van de slotwedstrijd in de eredivisie leidde het nog winstloze MSV met 47-39 tegen Voorburg. In'de laatste minuten kwam Voorburg alsnog langszij (55-55) om MSV, dat vier opgelegde scoringskan sen om zeep hielp, bij de eind streep toch nog achter zich te la ten: 56-58. Het ontgoochelde MSV narp daarna afscheid van caoch Vogelaar en bespreekt vrijdag de plannen voor het vol gend seizoen met kandidaat- coach Flapper. Lisse won in de eerste divisie 'ouderwets' met één punt. Arn- hemia Eagles werd met 44-45 (22- 19) geklopt. Beide ploegen heil- •den vast aan een zone-verdedi ging, waardoor de score-produk- tie op een laag pitje bleef. Lisse werkte pas na rust de achter stand weg. Grasshoppers verslikte zich in de bekerfinale bij het Groningse Celeritas: 83-60 (38-26). Een som ber vooruiitzicht voor de return van zaterdag, al kan coach Zaal dan wèl beschikken over zijn ju nioren. Deze moesten zaterdag zelf in de bekerfinale spelen bij AMVJ Amsterdam (61-61). Mannen Trotters leek in Hilversum op weg naar een ruime zege (40-60 na 13 minuten in de tweede helft), maar verzuimde om in de resterende minuten het karwei te maken. De geschorste coach Ka- les moest van de kant toezien hoe zijn ploeg met 72-65 ver rassend klop kreeg van Dunc- kers. Leiderdorp besloot het seizoen met een 66-70 (34-30) zege by het reeds gedegradeerde Jumpers. 'Het was een puinhoop', vertelde lange man Daan van Egmond, die er in Den Haag ook niet veel van bakte. Lisse moet na de ruime 102-68 (48-37) nederlaag bij HBC nog oppassen dat het niet meer ter rein verliest ten opzichte van de VALKENBURG (ANP) - Voor de vierde achtereenvolgende maal greep Jean Bessems nationale kampioen kunststoten. In Valken burg gaf de 40-jarige Limburgse biljarter zijn titel veel glans. Hij verbeterde met een puntentotaal van 340 het nationaal record. Dat stond sinds 1981 met 337 punten op naam van de ex-Europees kam pioen Hans de Jager. De als recordhouder onttroonde Hagenaar stelde in de slotfase zijn tweede plaats zeker, toen hij de verrassend sterk spelende Enkhui- zer Frans Belderbos op de valreep passeerde. Tijdens de eerste seance van vrij- dagmidag trad Bessems wisselval lig op. Onder de rook van zijn eigen woonplaats Cadier en Keer leek hij LEIDEN - Op het woelige water van het Braasemmermeer werd het afgelopen weekeinde de eerste wedstryd gezeild meetellend voor het Nederlands kampioenschap in de Sailhorse-klasse. Winnaar werd A. van der Heide uit Midwolde, die gistermiddag de laatste van de drie starts winnen afsloot en en in de overige als vierde en tweede ein digde. De zestien deelnemers, waarvan een afkomstig uit West-Duitsland, werden tijdens de opening van het zeilseizoen al direkt geconfron teerd met barre weersomstandig heden. De harde wind stuwde de golven op het Braassemermeer hoog op, terwijl tijdens buien ver raderlijke windstoten door het deelnemersveld joegen. Van de vijf favorieten uit de Ne derlandse top, die aan de wedstrijd deelnamen, legde naast Van der Heide ook J. Hosman (Groningen) beslag op de bovenste plaatsen. De derde plaats was echter weggelegd voor de Naardense out-sider C. ten Siethoff. De volgende wedstrijden voor het NK in de Sailhorse-klasse wor den over veertien dagen gehouden op het IJsselmeer voor Enkhuizen. grote groep degradatiekandida ten. Deze week moet er tenmin ste nog één keer worden gewon nen om de positie in de rayon eerste klasse veilig te stellen. SDO behaalde in de tweede klasse een benauwde zege op Zo diac: 74-76 (37-37). Als titelcon- current Aalsmeer zijn laatste duel wint, moet SDO ook de res terende twee duels winnen om een beslissingswedstrijd om de titel te forceren. Aalsmeer speelt de laatste wedstrijd tegen Hille- gom, dat met 57-60 (23-35) op het zich allerminst op zijn gemak te voelen. Bessems is echter altijd een trage starter. Naarmate het toernooi vorderde werd hij trefze kerder. Vooral toen hij zaterdag middag negentien figuren achter een wist te produceren en verras send dicht bij het officieuze we reldrecord van Steylaerts (twintig figuren) kwam, werd duidelijk dat hij nauwelijks nog van de titel af te houden was. Na de avond-séance kon de titel hem vrijwel niet meer ontgaan. Zijn directe achtervolger, Hans de Jager, had toen reeds een enorme achterstand opgelopen. Hij vocht door voor de tweede plaats, die vrijwel zeker recht geeft op deelname aan het wereldkam pioenschap dat in november in het Zeeuwse Sluis wordt gehouden. Kanshebbers daarvoor waren Belderbos, De Jager en Brunne- kreef. De Jager won die slijtage slag op het nippertje. De twee laat ste kopstoten leverde de Hagenaar gaaf af en hij voegde zestien pun ten aan zijn totaal van 257 toe. Brunnekreef had inmiddels twee maal gemist en Belderbos stond onder de enorme druk de laatste prestatie van De Jager te evenaren. De eerste kopstoot slaagde, maar de tweede, waarmee elf punten konden worden verdiend, misluk te. Bessems stelde zijn publiek niet teleur en prestenteerde een prima slot. De laatste twee figuren voerde hij probleemloos uit in dit op hoog niveau staande toernooi. Succes voor taekwondo's ZOETERWOUDE - Zowel de lee ringen van Gerard van den Berg als die van Aat van der Luit waren gisteren in de Zoeterwoudse Kla verhal succesvol bij de gewestelij ke taekwondo-kampioenschap- pen. Van den Berg zelf gaf het goede voorbeeld met een eerste plaats, die eveneens was weggelegd voor Richard Ciere. Brons pakten Lo- rieux en Onderwater. Goud bij de junioren grepen Neuteboom en Secci. Van Aat van der Luits' school eindigden Den Dreest, Elyhyaoui, Van Wezel, De Goede, Van Dartel en Slappendel op de eerste plek. Zilver was er voor Holswilder, Ramdas, Rachdi, Van Diggele, Du Prie en Albers. Brons voor Ver meulen, Pardon, Hadra en De Groot. Kampioenschap zonder waarde LEIDEN - De vrouwenploeg van LUSV is zaterdagmiddag door een ruime 80-50 overwinning op degra datiekandidate OSG kampioen ge worden van de eerste divisie. Een fraai resultaat van de Leidse stu dentes, die zich in januari al ontde den van concurrente Flash en na een korte inzinking in februari ook Lisse ruim achter zich lieten. De ti tel heeft echter geen enkele waarde en vormt ééen van de vele smetten die er momenteel aan de 'damesli ga' van de basketbalbond kleven. LUSV zal namelijk geen gebruik maken van het recht op deelname aan de promotiewedstrijden om twee plaatsen in de promotiedivi sie, waarvoor Lisse nog steeds in aanmerking komt. LUSV kan nu in haar laatste wedstrijd het lot bepa len van Lisse. De meeste Leidse speelsters vertrekken aan het einde van het seizoen, terwijl coach Flap per deze week een gesprek heeft met MSV. LUSV zal zich dan ook uit de 'topsportliga' terugtrekken en ver der gaan in het rayon. Een proce dure die ook de uit de eredivisie ge degradeerde ploeg van BOB terug naar de kern Rotterdam) zal uitha len, terwijl de twee promotie ge rechtigde ploegen in de op één na hoogste afdeling (Sea Devils en stu- dentenploeg US) al hebben laten weten niet naar de eredivisie te zul len overstappen, waardoor MSV misschien mag blijven. Topsportliga-vertegenwoordiger Peter Vogelaar: "Dit is inderdaad een stuk competitie-vervalsing. Ik vind dat we er toe over moeten gaan een verplichte promotie-rege ling in te stellen. Het is toch te gek dat een team kampioen wordt en zich dan terugtrekt". mppertje (41-47, 52-48) won van iiet gedegradeerde JBC. Het duel morgenavond tussen koploper Lakers en Binnenland bepaalt het lot van LUSV, dat de slotwedstrijd tegen Juventus met 85-91 won, en van Grasshop pers, dat met 2-0 reglementair won van ASV. Wint Binnenland dan spelen de Katwijkers een be slissingswedstrijd om het kam pioenschap. Sleutels zag Animo met een 38-40 zege op IJmondrolles een beslissingspartij afdwingen, die zaterdag in Doorn wordt ge speeld. De Leidse rolstoelballers promoveren by winst naar de eredivisie. Vrijdag speelt Sleu tels een wedstrijd tegen Elmex Leiden (De Schelft, 18.30 uur).

Leidsch Dagblad | 1985 | | pagina 15